Handbaldames II VS steken heren duidelijk de loef af Avanti gaat in de slag voor eigen clubgebouw Niet happig op tijdrovend en duur naseizoen Stompwijkers grossieren in titels KRV steunt de kinderen uit Zeehospitium Lugdunum wil aan sportieve plicht voldoen LEIDSE COURANT Roodenburstrainer Smits: LEIDEN „Mochten wij kam pioen worden dan ben ik niet happig op zo'n nacompetitie om het kampioenschap van Neder land. Het kost veel geld. Spe lers, die in hotels zitten, bezoek aan restaurants. Trouwens, wat zeggen nu clus als Drachten en Caesar? Toen UVS meespeel de was de animo nog groot. Nu is de voetballiefhebber zo ver wend dat er heel wat moet ge beuren wil hij het voetballen be langrijker vinden dan het strand. Bovendien moet je maar afwachten als trainer of je al je spelers tot je beschikking hebt. Toen Papendrecht meedeed had het vaak drie vier invallers. Spelers, die op vakantie waren, spelers, die geen tijd hadden. Papendrecht kwam vrijwel steeds incompleet in het veld. De spelers vinden het vaak ook niet leuk om 's zaterdagsmor gens vroeg van huis te gaan, uren in de bus te zitten en soms tweemaal in een weekend te spelen. Ik ben er dan ook een voorstander van om zo'n nacom petitie niet langer te laten duren dan 3 dagen en dan in toernooivorm af te werken in Zeist. Want begrijp me niet ver keerd, ook al loop je de kans spelers kwijt te raken aan het betaald voetbal, die amateurti- tel blijft interessant". Trainer Smits van Roodenburg, die zijn contract met de Noord bewoners met één jaar verleng de. beseft echter terdege dat Lugdunum en Unitas zijn vlag- geschip nog best op de klippen kunnen laten lopen. De 42 overwinning, die Lugdunum-in- ademnood afgelopen zondag be haalde op RVC, kan een vinger wijzing zijn. Smits: „Normaal ge sproken moeten we winnen. De bovenste tegen de onderste. De praktijk leert echter dat er wel degelijk verrassingen mogelijk zijn. Omdat de kans op handha ven voor Lugdunum te verwaar lozen is, zal de ploeg in ieder ge val gemakkelijker spelen". Over het duel van tweede Paas dag tussen Roodenburg en Lug dunum zegt Smits: „Ik vind het heel leuk dat voorzitter Breede- veld en trainer De Rubber heb ben gezegd dat zij beslist van ons willen winnen. De toeschou wers krijgen daardoor voor hun gulden of hun daal der". Over Lugdunum: „Je houdt het niet week in week uit vol om topprestaties te leveren. Ik heb gehoord dat De Rubber wel meer lijn in het spel van Lugdunum heeft gebracht en dat de discipline van de spelers aanmerkelijk verbeterd is, maar het blijft een feit dat hij midden in de opbouw zit. In het begin belandde ik met Rooden burg ook van de ene op de an dere week van de hemel in de hel. Je blijft dezelfde taktiek volgen en toch gaat het mis. Je hebt enkele seizoenen nodig om een bepaald niveau te berei ken." Tegelijkertijd wordt maandag ook de topper in lb tussen koploper Xerxes en het iets teruggevallen Gouda ge speeld. Smits: „Het zal waar schijnlijk allemaal zeer angstig worden met twee verdedigende partijen. Xerxes mist Langhorst en Haasbroek en Gouda zal het waarschijnlijk moeten stellen zonder Westra. Dat is alleen maar gunstig voor ons. Trou wens, Lugdunum krijgt ook Xerxes nog op bezoek. Het heeft zich voorgenomen dezelfde inzet Het elftal van Roodenburg tijdens het etentje na de training, dat er altijd wel ingaat omdat de spelers voor hun oefeningen weinig of niets nuttigen. Rechtsboven trainer Smits, die in het begeleidende artikel uiteen zet waarom hij niet zo happig is op een nacompetitie. aan de dag te zullen leggen als maandag tegen ons." - Rickers '69: „Alle leeftijden en seksen hebben het afgelopen weekeinde op ons veld gespeeld. Van 10 jaar en zelfs nog een van 56 jaar". De Leidse Roei- en Zeil vereniging Die Leythe: „Het digestieve type, de gezelli ge dikbuik, een type dat wij in de wedstrijdsport zelden zullen tegenkomen, is een mens die in onze westerse maatschappij fei telijk het slachtoffer is gewor den van de eigenschappen, welke hem. vroeger juist in tijden van koude en schaarste van voedsel goede overlevingskansen bo- De intrede van de dames bij de AV. Holland heeft ervoor ge zorgd dat deze atletiekvereniging de Bataven (192) qua ledental heeft overvleugeld. Holland gToeide van 170 leden in 1970 naar 213 leden in het afgelopen jaar. AV. Leiden staat als be scheiden derde genoteerd met 44 leden. V.v. Leiden: „Zaterdagmiddag was er een eerste-elftalspeler, die zei dat de tegenpartij steeds maar weer iets eerder bij de bal was dan een Leidenspeler. Ik heb de wedstrijd van het eer ste, tegen Woubrugge, van dichtbij gevolgd en kan deze speler alleen maar gelijk ge- Roos v.d. Voorn in het Van Rooyenfront: „Het gonst weer van de geruchten in de bad plaats en als je ze moet geloven zal de eens zo beruchte Profu- mozaak een kindersprookje zijn vergeleken bij de omkoopschan dalen, die de komende weken en maanden het zaalvoetbalka binet gaan bezighouden." In datzelfde contactblad van de zaalvoetbal Iers van Varr Rooy- en, die te verstaan hebben ge kregen dat zij alleen voor Noordwijk (veldvoetbal) mogen uitkomen, geeft Rudi Bröring. eerste-elftalspeler en uitkomend voor het team van Van Rooyen, dat in de zaalcompetitie als der de eindigde achter HH. Sporthuis en het Zeepaardje een overdui delijke mening over de gerezen moeilijkheden: „Ik kom er niet onderuit om nu aan het eind van dit winterseizoen duidelijk te stellen wat de plannen zijn voor het komende jaar. Lang heb ik erover nagedacht, of het wel Juist was, maar mijn be sluit staat vast. Iedereen, die er belangstelling voor heeft mag weten dat als het Van Rooyen- team gehandhaafd blijft, ik me het komende seizoen weer ge woon beschikbaar stel. Of me dat nu m'n plaats in Noordwijk I kost dat moeten ze zelf weten. Ik blijf erbij dat ik als amateur het recht heb om op mijn vrije avond te doen wat ik wil, zolang niet mijn training of inzet be treffende het veldvoetbal ver waarloosd wordt." Cijfertips. RNVB: Roodenburg—Lugdunum 1; UVS—Fluks 1 LFC;DHC 1; ODB-Blauw Zwart 3; VELO-A1- phen 1; Spel. Lisse—De Postdui ven 3; ADS—Teylingen 3: Bode gravenDOCOS 3: RRAW Celeritas 1; ForeholteVan Nis pen 3; VIOS—SJC 3; GDA VVSB 2; Westerkwartier—VTL 2; SpoorwijkSJZ 3; UDO ASC 2; AltiorWarmunda 3; Alphia—BMT 3; Wassenaar— ESTO 1. LVB: eerste klas. Oranje Groen —St. Bernardus 1; Weteringse Boys—SVLV 3; Randstad Sport DOSR 1; LDWSStompwijkse Boys 1; Alphense BoysWO A 1. Tweede klasse. ZLCUnitas Lelden 3: MeerburgRickers 3; M.MO—RRV 1. JAN PREENEN. STOMPWIJR HVS heeft een uitstekend indoor handbalsei zoen afgerond met vier kam pioenschappen. Het dames-se niorenteam van H(andbal) V(ereniging) S(tompwijk) stap te, door het promotieduel te winnen van HVP, de eerste klas afdeling Den Haag binnen. Naast deze belangrijke terrein winst is duidelijk geworden dat HVS ook toekomst heeft. De da mes-junioren promoveerden voor de tweede achtereenvol gende maal, en het eerste en tweede team van de meisjes ad- spiranten maakten het „vlagge- zeetje" compleet. Verantwoor delijk voor deze opwaardering zijn o.m. voorzitster mevrouw Van Bemmelen en trainer Scheelbeek, met wie wij deze week een gesprekje hadden. HVS dat in september 17949 werd opgericht, heeft momenteel zo'n negentig spelende leden, van wie het merendeel jeugdleden. Er zijn twee seniorenteams (da mes en heren), één junioren team, twee adspiranten- en twee pupillenteams. Het herenteam- van H.V.S. heeft echter moei lijkheden. Men heeft te weinig spelers en als er zich in de toe komst geen heren aanmelden, zal dit team volgend seizoen uit de competitie teruggetrokken moeten worden. HVS wil dat koste wat kost voorkomen. Zo wel in de zaal als op het veld speelt HVS al een paar jaar ze venhandbal. Uit een enquête, die twee jaar geleden werd ge houden, bleek dat ongeveer de helft van de in de afdeling spe lende clubs zevenhandbal prefe reerden boven elfhandbal De grote voordelen zijn, volgens mevr. Van Bemmelen, dat er één spelsysteem wordt gespeeld waardoor de overschakeling naar hogere teams veel soepeler verloopt. Aan de training wil HVS volgend jaar iets verbeteren. Er is altijd in de Stompwijkse gymzaal ge traind. Mevr. Van Bemmelen: ..De gymzaal is vrij klein en daarom zullen we proberen een extra trainingsgelegenheid bui ten Stompwijk te vinden. In een grotere zaal kunnen we echte spelsituaties nabootsen en dat is nodig. Temeer omdat we vol gend jaar waarschijnlijk met V.T.L.-j unioren naar Oxford in paasweèkeinde LEIDEN Gisteren vertrok ken twee juniorenelftallen, de Al en BI van de Leidse voetbalvereniging V. T. L. naar Oxford. De elftallen ne men in Oxford deel aan een vijf landentournooi, waar ook ploegen uit Frankrijk Dene marken en Duitsland voor hebben ingeschreven. De jeugdleiders uit de vier be zoekende landen spelen een wedstrijd tegen hun gasthe- De V. T. L.'ers gaan niet al leen naar Engeland om te voetballen, want er staan ook bezoeken aan het Wem- bley-stadion en Downing- street op het programma. De HAZERSWOUDE - Bestuur en leden van Hazerswoudes tafeltennisvereniging Avanti zijn het er unaniem over eens: er moet en er zal zo spoedig mogelijk een clubge bouw verrijzen. Op een on langs gehouden vergadering hebben de leden zich weer gebogen over de plannen, waarover tot nu toe niet meer is te zeggen dan, dat de stichtingskosten worden geraamd op tweehonderddui zend gulden. Avanti's voor zitter Aartjan van der Poel: „We houden september 1975 aan als streefdatum, waarop de plannen zichbaar moeten worden". Er moeten, uiteraard, heel wat besprekingen worden ge voerd, wil Avanti de bouw van een clubhuis zien gerea liseerd. Van der Poel: „Met burgemeester en wethouders van Hazerswoude bijvoor beeld willen we binnenkort zuiver informatief gaan pra ten". En dat zou dan bij voorbeeld moeten gaan over de plaats van het gebouw, waarvoor intussen twee ver schillende tekeningen zijn ge maakt. Gezien de wensen, die bij het gemeentebestuur en een groot deel van de ge meenteraad leven omtrent de concentratie van sportac commodatie ter plaatse, is 't niet uitgesloten, dat het Avanti-complex zal verrijzen in de omgeving van het ge meentelijk sportpark aan de Burgemeester Warnaarkade. En dan de financiering. Voor zitter Aartjan van der Poel: „We willen via allerlei acties geld gaan vergaderen. Aan staande zaterdag beginnen we in Hazerswoude-dorp en in de wijk Rhynenburch met de oud-papier-actie. Voort aan doen we dat steeds op de eerste zaterdag van de maand". Avanti heeft ook een babysit-centrale, waar van de leden een deel aan het bouwfonds afstaan. „Voor het najaar hebben we nog enkele grote aoties op stapel staan", aldus voorzit ter Van der Poel, maar hiervoor moeten we nog de nodige besprekingen voe ren". RATWIJR Op het sportpark de Rooltuin wordt op 3 juni om 11 uur een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een team van ra dio Veronica en een elftal be staande uit Nederlandse arties ten De baten van deze wed strijd komen ten goede aan een 45-tal spastische kinderen in het j Zeehospitium. Voor het geld dat men hoopt binnen te krijgen, 5000 gulden, wil men een vi deo-recorder kopen. De organisatie van de wedstrijd is in handen van de jeugdcommis sie van RRV onder leiding van Sjaak Snijer. Van hem is ook het idee om deze wedstrijd te laten spelen. Over medewerking van de kant van Veronica en de artiesten had Snijer niet te kla ger. Zowel Stan Haag van het radiostation en Joop de Rnegt van de artiesten zegden belan geloos hun steun toe. Het elftal van Veronica zal in de bekende formatie, dat wil zeg gen met mensen als Lex Har ding. Tom Collnis etc. aantre den. Joop de Rnegt heeft even- attractief elftal samen gesteld. In zijn elftal spelen Piet Bambergen, Ben Cramer, Joe Andy, Sjakie Schram, Ruud de Wolff (Blue Diamonds), Ad van de Geij'n (Cocktail Trio), twee leden van het Lowland Trio, de acrobaten van de Ber- luscns en de Globetrotters. Re serves zijn Joop de Knegt, Johnny Ramee, Serge en de accordeonist Jan Karsten Naast deze spelers bestaat ook de kans dat Rijk de Gooyer en Johr.ny Rraaykamp aanwezig zullen zijn. Men rekent op een slordige 2000 toeschouwers, die voor deze wedstrijd een entreeprijs van een rijksdaalder zullen moeten betalen. Kijkers die jonger zijn dan veertien jaar komen binnen voor een gulden. Naast deze re cette staat KRV ook de inkom sten van de kantine die dag af voor het Zeehospitium. Mocht de opbrengst om welke reden dan ook tegenvallen dan is er nog niets aan de hand want de organisatie heeft zich ingedekt door steun te vragen aan een aantal mensen in Katwijk. Ze ven van hen hebben een bedrag var. 250 gulden toegezegd om eer. eventueel tekort aan te vul- Mevrouw Van Bemmelen (met hond een tweede damesseniorenteam gaan draaien." Dit zal voor HVS wel financiële consequenties met zich mee brengen. Achter de resultaten van de da- Scheelbeek uit Hoogmade, die in zijn eerste seizoen bij HVS alleen het eerste team van de HVS-dames traint omdat hij te vens het Hoogmadese MMO traint. Nadat Frank Bonte na twee en een half jaar HVS ver liet, begon Scheelbeek eigenlijk met een nieuwe opzet. De vlot pratende oefenmeester gaat in eerste instantie niet van een speltype uit: „Bij HVS ben ik uitgegaan van de capaciteiten van de verschillende speelsters. Met eenvoudige systeempjes heb ik geprobeerd, meer varia ties in het spel te brengen. Een speelster hoeft en mag niet bo ven haar kunnen spelen, anders draait een team niet". De heer Scheelbeek zal waarschijnlijk ook het volgend seizoen HVS trainen: „De sfeer is erg fijn en de speelsters hebben er veel 3e successen van de jeugd zijn voor 'n groot deel te danken aan het enthousiaste trainen, dat ge heel door de dames- en herense nioren wordt verzorgd. Hieruit spreekt de enorme betrokken heid bij de vereniging. Mevr. Van Bemmelen die niet al leen voorzitster maar ook pen- ningsmeesteresse is, benadrukt dat nog eens: „Ik voel me af en toe net zo een handbalmoeder, maar het is gewoon leuk werk". Met ingang van 15 augustus gaat HVS een groep z.g. mini- pupillen spelerderwijs voorbe reiden op het handbal. Dit zal voor jongens en meisjes tot on geveer 8 jaar zijn. De grote clubs zijn hier al mee begonnen en ook HVS moet „mee", om in de toekomst niet te ver achter te raken. „Wensen voor de ko mende jaren, heb ik wel," zegt mevr. Van Bemmelen. „Op de eerste plaats een betere kleed gelegenheid en op de tweede plaats een verhard trai- nings/speelveld Over twee of drie jaar zal er buiten alleen op verharde velden worden ge speeld. De kleedgeleeenheid b;i ons is „préhistorisch". Er is geen douchegelegenheid en zelrs geen warm wr t. Maar de fi nanciële moge: heden van ons en van de gemeente Leidschen- dam zijn nu eenmaal beperkt. En over de samenwerking met de gemeente hebben we niets te klagen". ALPHEN Dit is het in aanbouw zijnde kerke lijk centrum De Bron. Het wordt gebouwd door de katholieke, hervorm de en gereformeerde ker ken in Alphen, die hier voor ieder ongeveer vier ton beschikbaar moeten stellen. De Bron gaat een architectonische eenheid vormen van het winkel centrum Ridderhof dat in de onmiddellijke na bijheid gebouwd wordt. Om het geheel een wat stedelijke allure te geven Kerkelijk centrum De Bron ook voor jeugdwerk zullen in de directe om geving van het winkel centrum drie hoge ele menten verrijzen. De Bron is de laatste tijd in het nieuws in verband met het jeugdwerk. Door 't grote gebrek aan ruim te hiervoor in Alphens grote nieuwbouwwijk acht de Jeugdraad het gewenst dat De Bron plaats hiervoor inruimt. Een verzoek daartoe zal naar het bestuur van het kerkelijk centrum gaan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4