Helft recette van duels Europa Cup naar het betaalde voetbal FC Den Haag ontmoet in NEC obstakel voor UEFA-Cupplaats Pikeur Willy Rode werd in Hilversum favoriet voor Recklinghausen Keetie Hage door KNWU 'geridderd' Jan Lubbers in Europees titelgevecht Schorsing voor negen voetballers T,mman T FTDSF COURANT PAGINA 9 I oorstel Dé Stoop (DWS) Amsterdam (ANP) De voorzitter van de Am sterdamse eredivisieclub DWS, Dé Stoop, heeft in zijn hoedanigheid als afgevaardigde voor het betalde voetbal aan alle mede-afgevaardig den een afschrift gestuurd van zijn voorstel be treffende een gewijzigde afdracht van de recet tes van Europa Cupwedstrijden. Stoop beoogt daarmee na te gaan wie met hem bereid is een dergelijk initiatief te steunen. Het voorstel be helst in princine met ingang van het seizoen 1972/1973 een regeling toe te passen dat vijftig procent van de bruto-recette van Europa Cup wedstrijden onder aftrek van vermakelijk heidsbelasting en BTW wordt afgedragen ten goede van het nationale betaalde voetbal. De heer Sloop meent dat er in Nederland zo langzamer hand een wanverhouding is ontstaan tussen het nationa le voetbal en het Europa Cup voetbal. Volgens hem is uit deze situatie een financiële machtspositie van een of twee clubs aan het groeien, die desastreus werkt voor de financiële verhouding binnen de Nederlandse betaal de voetbalwereld en als onjuist aangemerkt dient te worden uit 't oogpunt van 't ,,KNVB-verenigingsleven". Hij stelt: ,.De oogverblinding aan de top werkt vooral af leidend t.a.v. de noodzakelijke geldvoorziening. Zo krec-g het betaalde voetbal in het seizoen 1970/71 een extra uitkering uit de totopot van een miljoen gulden, die dit seizoen echter achterwege bleef." Stoop is van mening dat het continueren van de positie van het Europa Cupvoetbal tol steeds grotere verschil len op de transfermarkt en salnrismarkt zal leiden en een steeds grotere kloof gaat brengen tussen enkele topclubs en de resterende betaald voetbalorganisaties, waardoor de nationale competitie steeds oninteressan ter zal worden. De oplossing van de heer Stoop om tot een ..economisch herstel" van het nationale voetbal te komen, is net kunstmatig corrigeren van de grote financiële verschil len. ..Door een afdracht van vijftig procent op alle Eu ropa Cupwedstrijden ten bate van hel betaalde voetbal zal op basis van de cijfers van dit seizoen per jaar on geveer twee miljoen gulden ter beschikking komen, het geen neerkomt op een correctie van een bedrag van een dergelijke grootte bij enkele verenigingen, die dit geld niet nodig hebben en een jaarlijkse schadeloosstel ling voor de gederfde belangstelling van ongeveer 50.000 gulden per in het nationale betaalde voetbal uit komende vereniging. Een dergelijke noodzakelijke cor rectie dient te worden gezien als een soort ontwikke lingshulp of verdediging van nationaal voetbalinko- Zwarte winst met verkoop plaatskaarten j Ajax-Benfiea (van onze sportredactie) AMSTERDAM De Europacup- wedstrijd AjaxBenfica volgen de week woensdag belooft een winstgevende wedstrijd te wor den. In ieder geval voor zwart handelaren in kaartjes. In to taal zijn 54.000 plaatsbewijzen in het Olympisch Stadion in Am sterdam te verdelen. 1.000 daarvan gaan naar vaste Ajaxklanten - 30.000 worden door de KNVB verdeeld. Blijven over 20.000 plaatsen voor de vrije verkoop. Ze zijn momen teel voor het dubbele en zelfs het driedubbele op de zwarte markt voor iedereen die er be langstelling voor heeft, verkrijg baar. De politie kan aan deze sluikhandel niks doen. Ajax ver klaart teleurgesteld te zijn over de manier waarop de 20.000 vrij overgebleven kaarten aan de man zijn gebracht. De weder verkopers. aldus een bestuurslid van Ajax, hebben kennelijk hand in hand kameraden met de zwarthandelaren gespeeld. Benfica in Den Haat» DEN HAAG Benfica zal twee dagen voor het Europacup-tref fen tegen. Ajax in Nederland aankomen. De Portugese ploeg arriveert maandag 3 april om 11.10 uur op Schiphol vanuit Pa rijs met de AF 916. Het team zal in Den Haag worden onder gebracht. Gerd Miiiler verlengde contract WUNCHEN Gerd Miiiler, top scorer in het toernooi om het ïreldkajnpioenschap voetbal 1970 in Mexico, heeft gisteren contract met een lange looptijd gesloten met zijn ver eniging. De Duitse spitsspeler verlengde het contract met FC Bayern München töt 30 juni 1975. den. In ieder geval voor zwart- UTRECHT De wielrenster Keetie Hage is het eerste vrouwelijke lid van verdienste van de KNWU. De Zeeuwse, die met haar 22 jaar ook het jongste ge- louwerde lid van de Wielerunie is, kreeg het onder scheidingsteken gisteravond opgespeld op de in Utrecht gehouden algemene jaarvergadering. Voorzitter Mr. J. P. A. van Baltegoyen de Jong, voorstander van dameswielrennen, loofde de prestaties van Keetie Hage op weg (onder meer een wereldtitel) en baan en memoreerde een uitspraak van de jongens met wie zij trainde: ,,Als wij het karakter zouden hebben van Keetie, werden we allemaal Lid van verdienste werd ook Peter Post, al ruim een maand door ziekte op non-actief. „Zijn loopbaan is nog niet afgelo pen, maar neigt ter kimme. Het zal straks moeilijk zijn om over wielrennen zonder Post te praten", aldus de heer van Ballegoyen de Jong. De heer C. J. de Voogd (Den Haag) die van 1927 tot 1969 talrij ke functies in hoofdbestuur en sportcommissie heeft bekleed, werd erelid. Het zilveren Wiel werd uitgereikt aan de heren J. de .Ron (Monster) en D. Klopper (Amsterdam). Nieuw lid van het hoofdbestuur werd de heer C. M. de Weerd (Harder wijk), die de aftredende mr. F. W. D. C. A. van Hattum op volgt. Geen geld Wat het eerste Europese kampioenschap voor juniores in 1973 betreft (toegewezen aan West-Duitsland) zei de voorzitter dat alleen zal worden deelgenomen als er dan uitgesproken top- renners zijn. „Want we hebben geen geld". Dat werd geïllu streerd in de begroting voor 1972, die met een tekort van ruim twaalfduizend gulden kampt. Het venijn in deze rustig verlopende vergadering zat in de staart. Een lid vroeg om stemrecht en kreeg als antwoord dat hiervan geen sprake kan zijn. „Wij hebben nog nooit ge stemd in de KNWU. Als u een van ons weg wilt hebben, dan zegt u het maar. dan gaan we erover praten". wa6 het ant woord van de voorzitter. De opposant had hierop niets meer in te brengen. ROME De Nederlandse bokser Jan Lubbers is offi cieel aangewezen als uitda ger van de Europese kam pioen in het halfzwaarge- vvicht, de Brit Chris Finne- gan. Naar de secretaris-ge neraal van de Europese Boksunie gisteren in Rome meedeelde, moet 't titelge vecht plaats vinden vóór 22 mei. Als op die datum niet is gebokst, zal de EBU zelf plaats en datum bepalen. Eerste deel Europees kampioenschap Hilversum Willy Rode, de 34-jarige Duitse kampioen pikeur, die vorig jaar de tienvoudige nationale kam pioen en eerste Europese kampioen Eddy Freundt met een respectabele reeks van 288 overwinningen ont troonde, start zondag op zijn eigen baan in Rec klinghausen als de grote favoriet voor het Europees kampioenschap der rijders 1972. Met drie achtereenvolgende overwinningen in de zes- koersen, die gisteravond op de Hilversumse dravers- baan voor de titel werden gehouden, verwierf Rode een punten totaal van 55, hij een voor- DEN HAAG De tuchtcom- missie van de KNVB heeft naar aanleiding van inci denten tijdens de competi tiezondag van 26 maart niet minder dan negen spe lers geschorst, van wie acht definitief en slechts een voorwaardelijk. De straffen variëren van een tot drie bindende wedstrijden Het lijstje ziet er als volgt uit: G. van de Kerkhof (Helmond Sport), drie bindende wedstrij den en een geldboete van 150; T. Kist (Heerenveen), twee bin dende wedstrijden en f 100; B. J. J. Redel (MVV). twee bin dende wedstrijden en 200; Niels Overweg (DWS), een bin dende wedstrijd en 100; Bram van der Ban (AZ'67), een bin dende wedstrijd en 100; Bra van Kerkhof (Vitesse), een bin dende wedstrijd en 150; Benno Verschut (FC Den Bosch), een bindende ^vedstrijd en 100; L. H. Meuser (Roda JC), een bin dende wedstrijd en 100; Joop Burgers (Haarlem), een binden de wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een Jaar en 150. Duindigt op zaterdag (van onze paardesportmedewer- ker) DEN HAAG Duindigt heeft za terdag koersen waarvan onza tips luiden: Inn Bascom-prljs (2000 m., auto start, met trio): Kees - Jokke brok - Klif Areta. Ibnya-prljs (2000 m.. autostart): Jacky Spencer - John Areta Ivan Hollandia. Intrepid-prljs (2000 m., autostart, trio): Inalco Leron - Irona Jasko. Fanny Bal-prijs (ren. 2000 m.): V..!2..HKtVv?vTS deze strijd toch wel welk paard men trof. Wat dat betreft was het lot van Dooyewcerd niet bij- I" Fl"J£ï BUSl°S,|°r"uie.H°nnib" aanvanKe- |0rcnUnc «Thoin-Noorw .m .,9. 122.1. O n had'en i sr r, zich niet. 5. "ffiouil. S^loSSS^'"e.i£, V Van onze sportredactie) >EN HAAG Voor de betaalde voetballers zijn het geen rustige Paasda gen, want ze moeten op Tweede Paasdag aantre den. Vooral sinds de re sultaten van afgelopen zondag is de spanning in de eredivisie in hoge mate toegenomen, hoofdzakelijk door het herstel van FCd en Bcsch. Vitesse en Volen- dam, zosat DWS en Ex celsior eveneens in de knoei zijn gekomen. mentee! bezit de FC Twente een punt meer dan Sparta en op de Zuiderparkeis be draagt de voorsprong twee punten. Daarna volgt de FC Utrecht met vier punten ach terstand op de Twentenaren. Ajax speelt reeds morgen de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles, terwijl Feyenoord (op Tweede Paasdag) in de Kuip tegenover Volendam komt te staan, Spart.i speelt uit tegen PSV en FC l'wente gaat naar DWS. in Breda ontmoet N'AC het cp bezoek komende Excelsior. torts woedt een hevige strijd voor de belangrijke derde (UEFA-Cup) plaats. een kwestie die FC Twente, Sparta, FC Den Haa.; en mo gelijk FC Utrecht betreft.Mo- Moeilijk FC Den Haag n meegse NEC gastheren hef de bekerwe' Ajax nog in d dit houdt niet pe van Vaclav Jezek het minder moeilijk zal krijgen. Ook op de absentie van de aan een knie geblesseerde international Theo de Jong mogen de Zuiderparkers niet afgaan, want ook zonder hem is NEC in staat dapper partij te geven. Tegen de Ajacieden had trai ner Wiel Coerver een straffe mandekking voorgeschreven, maar voor eigen publiek en tegen FC Den H3ag zal dat niet te verkopen zijn. Aange nomen kan worden dat Frans Thijssen (20), Cas Janssens en Felix Muiier (ex-Blauw-Wit) de spitsen /uilen zijn. Voorts zal Piet Kamps (26] het eerste p gewisseld d horst (26). De DVS'er Stije Vii van FC Den Haag derpark tegen de 'B-ploeg van AZ'67 DAT OP DE Bij FC VIJFDE PLAATS STAAT. net een vier verliespunten meer dan i w-ek de leider Sparta dat bezoek gekre- krijgt van Haarlem De bcgi- e benen, inaar uitgegroei in dat de equi- van betel tekenis. VS ,bm' liiidemu versterkte leiderspositie Srholl H-W. Rm-V.Jdop (.1- Peter Meyster in jeugd team >EN HAAG - Op 6 april wordt meruHiHn 1 jJl,OP,"'r«"en^ iM "uw hul., 1 23 9 2 40. 1,50:

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9