Plannen voor nog een winkelcentrum inrichting voor gehandicapten Kritiek raad op grondaankopen Rij nsater woude Rietsuikeractie Don Bosco mavo Voorschoten 1 kampioen LSB EIS YVD'ER: Onderzoek naar vestiging van BB Rijnstreek oefende rond brug Woubrugge Raad blij met Ridderhof Gouden feest Boerhaaveschool met fancy fair en attracties W-l - A 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 MAART 1971 HAZERSWOUDE Het gemeen tebestuur van Hazerswoude heeft, aldus burgemeester J. ten Heuvelhof tijdens de gister avond gehouden raadsvergade ring, financieringsmiddelen toe gewezen gekregen voor de bouw van een derde lokaal voor de openbare basisschool „De Springplank" te Hazerswoude- dorp. Wellicht dat G.S. In de loop van volgende week hun goedkeuring hechten aan dit plan. ringen. Zei de voorzitter na een flinke discussie: ,,B. en w. wil len niet de indruk wekken dat ze maar wat aanrommelen, ze willen u informeren". Dekker bleef erbij: een nota over de plannen van de Stichting zou beter zijn geweest, want: „We moeten goed de consequenties onderzoeken". Hetgeen de voor zitter weer afdeed met: „U wekt de indruk alsof hier spra ke is van een nieuwe zaak. Van af september hebt u de kans ge had, om u hierin te verdiepen." Momenteel zijn twee klassen van Voor de inrichting van het opslag- genoemde school gehuisvest in terrein van de dienst gemeente- WOUBRUGGE In de kom van Kort na half acht loeiden van ver personeelskamer. Om ventilatie aldaar op beter peil te brengen, stelde de raad 1900.- beschikbaar. Het moet overi gens niet uitgesloten worden geacht, dat de straat langs deze school te zijner tijd de naam van Waldkappel, Hazerswoudes jumelagegemeente in West- Duits'and, krijgt. werken in de wijk Rhynenburch heeft de raad 24.925.— be schikbaar gesteld. Wethouder L. Verweij stelde CHU-er E. van Elderen gerust betreffende de eventuele overlast en versto ring, waarvan nu met name de bewoners van De Genestetstraat de dupe zijn door b.v. een slech te afscheiding. BOSKBOOP Er bestaan ver gaande plannen om de Reho- bothschool aan de Rozenlaan (foto) te moderniseren. De ruimte daarvoor is aanwezig. klassen gerealiseerd worden. komst een ander gebouw er bij die in de Snijdelwijk ge bouwd wordt en voor het nieuwe schooljaar klaar is. het dorp werden donderdag avond realistische oefeningen gehouden alsof men in staat van oorlog verkeerde. Veronder steld werd, dat de provinciale brug over de Woudwetering door een explosie was getroffen en onklaar geworden, en dat en kele panden in de naaste omge ving in brand stonden en ver schillende slachtoffers gevallen waren. Aan de reddingsoefenöngen werk ten mede de noodwachters van de BB en leden van de vrijwilli ge brandweerkorpsen uit Koude kerk, Ter Aar, Woubrugge en Hoogmade. Een en ander met medewerking van het bureau opleiding en oefening BB sektor- groep 11 te Alphen a.d. Rijn. Ook burgemeester Van Wage- ningen als voormalig hoofd van deze organisatie was bij deze oefening aanwezig. schillende zijden de sirenes va de verschillende brandweerw gens, die te hulp snelden. Uite aard mocht bij alle hulp ge gebruik gemaakt worden v; brug. De communicatie schiedde dan ook met behul; van mobilofoons. Het meest spectaculaire gedeelt van deze oefeningen was transporteren van een slachtof fer middels een kabelbaan ove de Wetering dirfrit bij de brug Dit onderdeel verliep wat min der vlot en het duurde geruim tijd eer de installatie geheel op gebouwd was. Een pop op ee brancard werd eerst over he water getrokken. Maar toe men deze luchtreis herhaald met een levende gewonde bleti het gewicht ervan zo zwaar, da het arme slachtoffer halverweg het transport nog net het wate raakte. De straat, die geprojecteerd is 0veri vornlde ds2e van Oude Gemeneweg naar Ds. D. A. v. d. Boschstraat (kosten zo'n 55.000.-) en waaraan de burgemeesterswoning dus wordt opgericht, krijgt de naam Rid der van Montfoortlaan. Desge vraagd gaf Cees Kroon, ama teurgeschiedvorser van zijn ge boorteplaats, een uiteenzetting tijdens deze raadszitting over de persoon van de ridder. Dat hij, zoals KVP-raadslid M. de Boer zich had laten vertellen, een bas taard zou zijn geweest, wilde de heer Kroon niet beamen. SGP-er L. Matze kon zich niet verenigen met de naamgeving, zoals door B. en W. geadvi seerd. Hij had toch maar liever een naamgeving, waarin het oranjehuis wordt geëerd. „Ik krijg de idee, dat wij hier niet oranjegezind zijn", stelde hij, maar dat wilde de burgemees ter prompt tegenspreken. Overi gens deelde hij de SGP-er mee, dat voor een figuur als Willem de Zwijger een representatieve- re straat dan de onderhavige moet worden genomen. De raad ging akkoord met een garantieverlening van 700.000 aan de Stichting Philadelphia Rijnstreek. Deze instantie gaat in Hazerswoude-dorp een inrich ting bouwen voor gehandicapte kinderen, die plaats biedt aan 300 bedden. „Het zijn niet de al lerlichtste gevallen", aldus bur gemeester Ten Heuvelhof, toen hij een uiteenzetting gaf over de plannen. WD-er Dekker wilde de conse quenties van het collegevoorstel drastisch onderzoeken nu hem vlak voor de vergadering het advies was verstrekt. Volgens hem zou dit voorstel wel eens „verrassing voor sommigen" kunnen zijn. De voorzitter be streed dit en citeerde uit notu len van (besloten) commissie vergaderingen. En dat gaf de li beraal weer reden om de burge meester aan te vallen wegens het schenden van het besloten zijn van de commissievergade- hangijzer in de raad. Raadsleden als ir. A. Kamphuis (ARP) en K. H. Dekker (WD) hadden in het advies van het college betreffende de noodzaak van verwijdering van de opslag plaats te Hazerswoude-dorp lie ver gelezen, dat een en ander moet plaats vinden, omdat om streeks 1 mei de nieuwe ambts woning van de burgemeester in gebruik zal worden genomen. En dan speelt nog de aanwezig- Ï!'d_T"_d'alphen aan den rijn - Mei zichtbare krachtsinspanning kon gemeentesecretaris Van der Top van Alphen donderdagavond de 70 cm hoge stapel dossiers weg dragen, die nodig zijn geweest bij de voorbereiding van het winkelcentrum Ridderhof in Al- phen-Ridderveld (zie ook elders in dit blad). Al in 1961 was vastgesteld, dat in de nieuw bouwwijk zo'n centrum zou moeten komen. Vorige maand kon de eerste paal voor de worden en in het najaar van 1973 zullen de winkels opgele verd worden. ke rol, want daarop staat de op de monumentenlijst geplaatste houtzaagmolen „Dekker". En die verplaatsing gaat volgens de burgemeester een behoorlijke duit kosten. Te zijner tijd krijgt de raad nog diverse voorstellen, die hiermee verband houden: over de verplaatsing van de houtzaagmolen (mits CRM daarmee akkoord gaat); over de verkoop van grond op het parkeerterrein tussen Dorps straat 95 en 101 aan PTT, dat daar een postkantoor wil bou wen. En dan wees PvdA-er P. Oosterhoff er nog op, dat er een alternatief moet worden gevon den nu dit (voorlopig als zoda nig aangewezen) parkeerterrein De vreugde bij de raadsfracties verdwijnt was algemeen. Op vragen van verschillende leden werd onder Wethouder M. Paats van onder meer nog medegedeeld dat nu al besprekingen gaande zijn met toekomstige exploitanten, cue samen zo'n 80 procent van de bezetting van het centrum uitmaken. Voorts werd gezegd dat alweeh nieuwe besprekingen gaande zijn met de Stichting Win kelcentra Alphen aan den Rijn- Noord over de bouw van een tweede centrum voor Nieuw-Al- phen, dat zal komen ten westen var. de Herenweg. winkels de grond in geslagen Enige wrevel bij enkele fracties „Bijdorp" omgehangen VOORSCHOTEN In Voor schoten is gisteren met veel nostalgie de M.M.S. „Bij dorp" opgehangen door de Mammoetwet. Drieëndertig leerlingen, die dit jaar voor het laatst de M.M.S.-oplei- ding kunnen afronden, heb ben met de docenten en leer lingen van de HAVO de M.M.S. verzinnebeeld door een pop aan de galg voor Huize Bijdorp te laten wap peren en In een van de klas lokalen werd aan docenten en leerlingen een galgemaal aangeboden. De oud-direktrice Zr. M. Cyril- la o.p. kreeg voor het laatst woorden van dank en waar dering voor haar M.M.S.-be leid, thans is zij docente Ne derlands aan het Lucascolle- ge waarvan de Havo-Bijdorp een onderdeel is. Een tijdperk is afgesloten. De Franse school waar iedere zuster „soeur" en de speel plaats de „cour" heette is na vfjfënderüig Jaar opgedaan in een moderne scholenge meenschap, waar het uni form is afgeschaft en de do centen met de leerlingen de nieuwe vorm van het „school-zijn'" moeten beoefe nen. Hoewel de definitieve eind streep voor de M.M.S. gister morgen met de begrijpelijke weemoed en heimwee naar vroeger ondergaan werd is de onzekere toekomst in de Mammoetwet reeds enige ja ren geleden begonnen met het aannemen van jongens op huize „Bijdorp". Binnen de scholengemeenschap „Het Lucascollege", een samen werkingsschool tussen het r.k. en prot. christelijk on derwijs in Voorschoten, blijft huize „Bijdorp" een grote plaats Innemen door de HA- VO-sohool. RIJNSATERWOUDE Het raadslid Hartveld heeft gisteren de vrij algemene onvrede ver woord die er in de raad leefde over de verkoop van 122 m2 wa ter aan de heer De Roode voor 22 duizend gulden. Deze aan koop werd gedaan In verband met de reconstruering van de Herenweg. reaüseerd. De raad verleende een krediet van 60 duizend gul den voor de aanleg van een rio lering naar deze installatie. Voor uitbreiding van de be graafplaats is een onderzoek no dig in verband met de funde ring van de Ned. Hervormde Kerk. De jeugd van Rijnsater- woude krijgt een lokaliteit in de tegenwoordige Openbare School. De kerkeraad zal zelf zorgen voor de nodige voorzieningen. viel te constateren over de bij drage van Rijkswaterstaat in de kosten van reconstructie van het kruispunt Prins Bernhard- 1 aan—Prinses Irenelaan—Wil lem de Zwijgerlaan. Ook b. en w. achtten de bijdrage van f 120.000 niet bevredigend. Deze bijdrage is vastgelegd op de be groting van 1968. De sindsdien opgetreden aanmerkelijke kos tenstijging blijft dus geheel voor rekening van de gemeente. Als de raad niet akkoord zou gaan met deze bijdrage, zou de zo dringend geachte uitvoering van de werkzaamheden verder uit gesteld worden. Daarom stemde men noodgedwongen toe in deze regeling. He: te elfder ure ingediende voor stel om een krediet van 21,3 min beschikbaar te stellen voor de bouw van 359 woningwetflats in Ridderveld, werd alom toege juicht. Om de toekomstige groei van Alphen nog wat te accentu eren, deelde de burgemeester mr. R. M. Gallas mede, dat Gedeputeerde Staten het bestem mingsplan Ridderveld II, behou dens enkele ondergeschikte pun ten, hebben goedgekeurd. wijs kon desgevraagd verkla-, ren, dat de zesde lagere school in Ridderveld waarschijnlijk na de paasvakantie in gebruik kan worden genomen. Dit betekent dat de tweede r.k. lagere school. Op 17 april zal de eerste paal geslagen worden voor de bouw van de 7e lagere school. Deze zal gedeeltelijk bevolkt worden door leerlingen van het prot. chr. onderwijs en voor een deel door kinderen van het r.k. onderwijs. Bij deze school zul len drie kleuterlokalen gebouwd worden (1 openbare klas, 1 prot. chr. en 1 r.k.). In het vier de kwartaal van dit jaar zal hoogstwaarschijnlijk begonnen kunnen worden met het 'bouwen van de 8e en 9e lagere school. Dit zullen gecombineerde scho len worden. BOSKOOP De inwoners van Boskoop hebben gisteren 400 kilo rietsuiker gekocht van 160 leerlingen van de Don Bosco Mavo, die op hun school een Derde Wereld-dag hielden. De rietsuikeractie was het sluitstuk van een dag waarin de leerlin gen eens op een andere manier in contact kwamen met de pro blemen van de Derde Wereld. De dag begon met een film „Arme en rijke landen", daarna gingen de leerlingen zioh in groepsverband bezig houden met de tegenstelling arme en rijke lauden of met het geweld, waarvan bijvoorbeeld het struc turele geweld (het heffen van invoerrechten op de rietsuiker) een speciaal belicht onderdeel werd. Iedere klas ging op zijn eigen manier aan het werk. Zo maakten de eerste klassers col- lagas over de Derde Wereld in vergelijkjng tot d erijke landen, de tweede klassers hiielden 'n en quête onder de Boskoopse bevol king over antwikkeliogshul p en geweld. Voor de derde klassers was het eigenlijk alleen maar uitwerken van alle individuele gegevens die zij hadden gekre gen door zes dagen lang het aantal doden en gewonden op de televisie in de gaten te hou den. Onder leiding van vijf mensen van een Wereldwinkel en twee studenten van de Socia le Academie, hielden de vierde klassers zich bezig met een rol lenspel tussen de mensen van „Lekkerland van Verekker- land". In de dienst, die volgde, kregen de leerlingen nog meer informa tie over de Derde Wereld, en werd hun verteld hoe zij oo plaatselijk konden helpen „Vandaar de rietsuikeractie1 zegt de heer Van den Hoorn een van de organisatoren. ,,D hogere prijs van de rietsuike wil men nu wel betalen omda de suiker nu aan huis wordt ge. bracht". Terugkijkend op dag zegt de heer Van de Hoorn: „De dag is prima verlo pen, iedereen is tevreden. En heb het idee dat de leerlinge wat bewuster tegenover de De; de Wereld problematiek wat bewuster tegenover de De teiitsverandering kan leiden" Het Spant LEIMUIDEN Het aannemers bedrijf Gebr. Van Dijk uit Nieuwveen gaat Het Spant bou wen. Men hoopt het gebouw voor de bouwvakvakantie onder de kap te hebben. Het grond werk is al achter de rug en bin nen enkele weken gaat de eer- LEIDEN Het eerste tiental van ste paal de grond in. Voorschoten is door een 3 1/2-6 De heer Hartveld vond dat het langzamerhand te gek werd met de grondprijzen. Hij vreesde het ergste voor de volgende aanko- De toegang tot het gemeentehuis De burgemeester zei in moet vernieuwd worden. Het ge- zijn antwoord van mening te zijn dat de raadsleden niet kun nen bepalen wat de waarde is van een of ander pand. Hij zei verder dat men er vanuit moest gaan dat de taxateur in dienst van de gemeente zijn taak zo eerlijk mogelijk verricht. De rioolwaterzuiveringsinstallatie wordt binnen afzienbare tijd ge heel is er niet best aan toe de deuren zijn te smal, 60 cm., hetgeen vooral bij bruiloften wel de nodige moeilijkheden geeft. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Iperen naar de toe stand van het wegdek op som mige stukken van de Herenweg. De burgemeester zegde een on derzoek toe. ZATERDAG 1 APRIL middle OF THE ROAD -A ALPHEN a/d RIJN 20.15 uur Rijnstreekhal TOEGANG f 7,50 - CJP f6,- )ORHOUT Nadat dinsdag, 28 maart jl. officieel het 50-jarig jubileum van de Boerhaave school werd gevierd, werd dit feest eergisteren en gisteren voorlg-T?t met een fancy-fair en wedstrijden voor de kinde ren. In de Boerhaaveschool zelf waren diverse stands Ingericht, enkele volgens originele ideeën. Zo was er een „Waterlooplein" waar alles te koop was. Een waarzegster ontbrak niet en in de poffertjeskraam kon -■en Het o, "'ol,an''' smu'len. Zelfs trof „Welnstube" aan. Oak de Z~n- reKloe*n a'd. "'oni er met een stand en de dames maakten goede zaken met de verkoop van bandvc-'-en die door de h»iaarden zelf waren vervaardigd. 's Morgens on de spee'n'aats wer den wedstrijden gehouden door de kinderen. De nieuwe v'ajt wapperde vrolijk ln het v-»- jaarszonnetje. Deze vlag, ont worpen door mevr. IJdo en ge maakt door mevr. Tuk, was oranje gekleurd met 2 bruine horizontale banen. Een brede baan, symboliserend het basis onderwijs, waarin ook een vis (ichthus), en een smalle baan, het hogere en hoge onderwijs voorstellende. 's Middags werden de kinderen getrakteerd op een portie pof- fer'ies. wat na een dag van vro- liikbe:d en inspanning zeer goed smaakte. gerech* Het bafi" saldo zal benut word=n voor de aanschaf van leern-iki- delon. niet officieel verstrekt knnrxm worden. me» a' w»n zeer eeslaa«»de iubi- leiirnv'orrKv zowel v-^r bet on- Boertjes van Buuten in Lisse LISSE De zaal van het Tref punt was eivol voor het optre den van de Boertjes van Buu ten, die in Lisse ook echt „Buu ten" waren. Deze avond stond onder auspiciën van de Muziek vereniging „Canite Tuba". Kees Schilperoort had de leiding bij het optreden van de Boertjes van Buuten. De aanwezigen hebben veel genoten van de kos telijke muziek en zang van Jan Gerrit Kruutmoes, Drika en Boer Voorthuizen. Aan het einde had men een daverend applaus in ontvangst te nemen plus een bloemenhulde. Na deze radio-op name v/erd nog een gezellig sa menzijn gehouden. i de i ders als voor de kandoren. D!* ®ees» v»ew°°s t»meer de onder- 'm<»e Hand. de eendracht en ee- Hp<-biHrid van deze ..blonde re" fin meer dan één betekenis) HAZERSWOUDE Het eerste tiental van de Hazerswoudse damvereniging „Samen Sterk" speelt de volgende competitie in de provinciale klasse. Gisteravond verloor het welis waar van h et bezoekende Hendrik Ido Ambacht, dat zich via een 9—11 zege te vens in de provinciale werk te. Maar naaste corcu/rent L. D. V. uit De Lier was zo v aardig voor de Hazerswoude- j 1/2-overwinning op Alphen kampioen geworden in de klasse van de Leidse Schaa bond. De Voorschotenaren h( ben hiermee het recht om dc name aan de promotiewedsti den voor een plaats in de twe de klas van de KNSB. Het kampioenschap kon een fei worden, omdat Leiderdorp zich met 3-7 door LSG III verslaan. Opmerkelijk is ook 6 prestatie van het tweede tienta van Voorschoten. Dat werd der de, zelfs nog voor het gevreesdj LSG, door in de laatste wed strijd Leithen IMOET NU DB GRADEREN NAAR DE TWEE DE KLAS VAN DE LSB, teg« lijk met Sassenheim, dat al eer der geveld werd. De mogelijkheid is niet uitgeslc ten, dat er nog een derde tient' moet degraderen. As Voorst ten niet promoveert en Philit III uit de KNSB terug k< wordt het een hachelijke zai voor Phildor IV of voor Al|51 I.7PDe eindstand in de klasse van de LSB is: schoten II (7 - 9 - 37), 4 3. Vw IB - - LSG 111 - o - 37). 5/6 Alphen I <7 - 5 - 1/2). Philidor IV (7 - 5 - 32 l/->. Leithen I (7 -4-30 1/2). 8. Sasst helm I (7 - 3 - 27). Noorden wint EHBO-wedstrijd zusterafdelingen NIEUWVEEN Met de laats EHBO-wedstrijd in de onderlii ge ontmoetingen tussen de afd lingen Langeraar-Nieuwvee Noorden-Uithoorn heeft de El BO-afdeling Nieuwveen h seizoen '71/'72 afgesloten, beste ploeg trad hierbij naar ren afd. Noorden met 230 pu ten (resp. gevolgd door Ui hoorn 212 pt., Nieuwveen 180 en Langeraar 164 pt. Het gegeven was een ongeval i een schaatsbaan met alle gevi gen van dien. Als Lotuspatiï ten fungeerden mevr. Moen de heer Th. v.d. Helder Noorden. Er bestond veel langstelling voor deze laats wedstrijd, welke met een gezi Hge avond werd besloten. De laatste oefenavond van de af Nieuwveen werd besteed een komplete serie van meest voorkomende ongevallt waarin snel hulp moet word verleend, slagaderlijke bloedi gen, mond-op-mond-beademl etc. Er werden twin avonden geoefend door de gf plomeerden, waarbij de zeer behoorlijk aara.g voor ue n^.s^uuc- Het komend seizoen noren in eigen hu., rnet 9— 11 >r me( e£n nkuwe 11 te verliezen ven Charleroi i'J "«r ui, nr,„ern.m I dingskursos voor de beginne 4|A gen worden gestart.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4