Dom Helder Camara ook op Unctad-dag in Leiderdorp Groenendijk' zit met volle kas, maar een bijna lege speeltuin Wegzenden De Roode buit HH Sporthuis uit Leidse agenda LDWS start met 2-1 achterstand DONDERDAG 30 MAART 1972 LEIDSE COURANT r 19; ALPHEN Tijdens h et crossen op een bromfiets op een braakliggend terrein aan de Industrieweg, kwam de 15-jarige Alphenaar Arend v. Dorp woensdag te vallen. Hij brak zijn rechter sleutelbeen en is opgenomen in het Rij noord-ziekenhuis. BODEGRAVEN Pastoor Vlaar is met een ernstige maag- of darmbloeding in het ziekenhuis opgenomen. De uitslag van foto's zal be llissen of er operatief moete worden ingegrepen.. De pas toor moet in ieder geval vol ledig ruist houden. LEIDERDORP Dom Helder Camara, de bekende aartsbis schop van Recife in Brazilië en „man van de geweldloze revolu tie",. zal op Tweede Paasdag ook korte tijd een bezoek bren gen aan Leiderdorp, waarin in gebouw Irene een groote aantal activiteiten worden georgani seerd door de plaatselijke Unc- tad-werkgroep. De Braziliaanse aartsbisschop, die volgende week in Nederland zal zijn ter bijwoning van een con- ferentie in Kerk en Wereld te Driebergen, krijgt een druk pro gramma af te werken. Bekend I is al, dat hij in zes plaatsen I aanwezig zal zijn om spreek beurten te houden, deel te ne-1 men aan forumdiscussies enz. De Unctad-dag te Leiderdorp be gint Tweede Paasdag om 10.00 uur met een dienst in de Geref. kerk aan de Hoofdstraat. Om 11.00 uur starten vervolgens de activiteiten in gebouw Irene te genover de kerk. Er worden films vertoond, men kan er pro ducten uit de derde wereld ko pen en zich in verschillende stands van informatiemateriaal voorzien, 's Middags om 3 uur is er een forumdiscussie, waar aan Dom Helder Camara zal deelnemen. HAZERSWOUDE— Op eer ste paasdag, 's morgens om half twaalf, wordt in de Mi- chaëlkerk ('t Zwaantje) te Haezrswoude-Rijndijk een jongerendienst gehouden. Thema van deze dienst: „Bericht voor levenden". A. Verbout nam afscheid rijkspolitie LISSE DE ENGEL De heer Verbout, een bekend man in De Engel, heeft gisteren af scheid genomen van de rijkspo litie. Tijdens de bijeenkomst voor de wachtmeester, die in 1940 in Woerden zijn carrière begon, bood de heer Hendrikse namens het personeel een geschenk aan. Ook de heer Guldemond, aanwe zig namens de verkeerscommis- sie van Keukenhof, liet zijn woorden vergezeld gaan van en kele cadeaus. Een bloemstuk werd overhandigd door de heer Horneman in zijn kwaliteit als bestuurslid van de personeels vereniging De Schakel in het district Den Haag. 9 LISSE Kinderen van de openbare basisschool hebben een zelfgemaakte jeugd mu sical opgevoerd. De musical heet „Flip en Joris op reis en staat onder regie van de heer J. v. d. Laan. Omdat de musical een groot succes is geworden zullen de kinderen vanavond nogmaals optre den. Eerste steen Ideuterschool Poelpolder LISSE Flemming Remkes, Rick Schreuder en Roland Peter Brouwer hebben gisteren de eer ste steen gelegd voor een nieuwe prot. chr. kleuterschool in de Poelpolder. De stenen werden door de kleuters van de school aan de Frans Hals. straat zelf met kruiwagens aan gevoerd. Tijdens het leggen van de eerste steen zongen de kin deren van de kleuterschool een liedje. De kleuterschool, die na de zomervakantie in gebruik wordt genomen, zal drie werk- en een speellokaal bevatten. Het is overigens al bekend dat het ge bouw daarmee eigenlijk te klein is. HAZERSWOUDE Je houdt het anno 1972 niet voor mogelijk, dat een vereniging besluit tot contributieverlaging. Niettemin, in Hazerswoude bij de speeltuin vereniging „Groenendijk" is dat besloten op een laatstelijk ge houden ledenvergadering. Una niem was men het er over eens, dat de leden voortaan een be drag van vijf gulden per jaar gaan bijdragen en de donateurs een rijksdaalder. Een verlaging van vijftig procent ten opzichte van vorig jaar. Waarom?, zo vroegen we aan de secretaris van de speeltuinver eniging „Groenendijk" de heer H. W. A. v. d. Bulk, Zijn ant woord, kort en bondig: „Wel we hebben nog véél geld in kas, al thans wanneer je beschouwt, dat we een kleine vereniging zijn". Het bestuur ziet zich ge confronteerd met weinig uitga ven, omdat de zelfwerkzaam heid bij „Groenendijk" hoogtij NOORDWIJK HH. Sporthuis heeft de stunt tegen het zaal voetbalteam van Van Rooyen herhaald. De eerste akte van de de tweedelig finale in de Nort gohal leverde een 2-1 nederlaag op voor het favoriete LDWS, dat behoudens de eerste twintig mi nuten bedolven werd onder het enthousiasme van de Noordwij- kers. De verwijdering van Ger de Roode, die Maarten Ottevan- gcr onderuit wipte,.zou tenslotte fataal worden. Nauwelijks had de Leidenaar morrend de spe- lersbank opgezocht of SJC-spe- Ier Ton van Kesteren deponeer de de bal al van afstand achter doelman Cees v. d. Steen. Evenals tegen Van Rooyen heeft het Hongaars Hollands Sport huis een matige start laten vol gen door een vloeiende partij voetbal, waarin LDWS steeds meer glans ontnomen werd. De, Leidenaars, op superieur wijze doorgedrongen tot deze eind strijd, hadden juist tijdens die ouverture een groot gat moeten slaan. Zij startten in hun sterke basisopstelling met Ger en Cees de Roode, Cock van Slingerland en laatste verdediger Theo Pet. De tegenvallende Henk Spies bleef samen met de na drie maanden voetbalwerkeloosheid teruggekeerde Tinus Wesselman en Hennie Keizer (invallers voor de zieke Jan Krijgsman en de geblesseerde Wally Gallert) voorlopig langs de lijn. Na de massale huldiging van het team van HH. Sporthuis bleek dit LDWS veel sneller, beweeglij ker, fantasierijker en techni scher dan de wat stugge Noord- wijkers, die geleidelijk aan vat zouden krijgen op de individueel zo sterke Leidenaren. Al die fac toren tezamen leverden al in de tweede miuut de openings treffer op. Uit een vrije trap van Theo Pet en een schot van Cees de Roode stuitte de bal eerst af op het „muurtje", waarop De Roode de naar de rechterwing springende bal ach ter de voortreffelijke Constant Smit joeg. De totaal verschillen de speltypes (het voorzichtig op bouwende HH. Sporthuis en het soepel oprukkende LDWS, dat overigens steeds ongecontroleer- der passen zou verzenden en de voorsprong rustig mee naar de Groenoordhal dacht te nemen) zorgde voor een pittig, bij vla gen knap duel. LDWS maakte vooral in de beginfase de fout te lang te wachten, ieder egoisme voor het doel opzij te schuiven en niet die doortastendheid aan de dag te leggen,die het Groen- oordhalpubliek van hen gewend is. Dat brak de ploeg zwaar op. In de 20e minuut annonceerde HH. Sporthuis zijn gelijkmaker al. Uit een gekopte voorzet van Jaap Vermeulen tikte Arie Weyers de bal met het hoofd in, doch grensrechter v. d. Akker reageerde niet en was beslist in zijn mening dat de bal de doel lijn niet had overschreden. Het steeds maar weer naar een ho gere versnelling overschakelen de HH. Sporthuis zou LDWS nog een aantal kansen serveren, al vorens het keihard zou toeslaan. Constant Smit redde echter knap op inzetten van de gebroe ders De Roode. Henk Spies en Cock van Slingerland wachtten te lang met deze uitblinker al leen voor zich. Jaap Vermeulen en Arie Weyers zouden dat aan de andere zijde eveneens doen. Zij revancheerden zich echter. Allereerst in de 14e minuut na rust. Een schitterende aanval via Ton van Kesteren, Jaap Vermeulen en Arie Weyers bracht de bal bij Jos Schippers, die simpel de uit positie ge speelde Cees v. d. Steen ver sloeg: 1-1. Vanaf dat moment speelde alleen HH. Sporthuis, wat de ploeg, die tot steeds sneller uitgevoerde combinaties kwam, in cijfers uitdrukte in de 19e minuut. Of het doelpunt van Ton van Kesteren genoeg zal zijn volgende week dinsdag op het voor LDWS zo vertrouwde beton van de Groenoordhal? HH. Sporthuis heeft met Ed van Duyl en Jaap Vermeulen verde digers, die die vraag positief zouden beantwoorden, ware het niet dat de ploeg een opvallende „slow starter" is. Jan Preenen viert. „We hebben ook geen be taalde functionarissen." De vereniging heeft zo'n kleine vierduizend gulden in kas, moet nog ongeveer vijftienhonderd gulden aan reparaties besteden, maar zal weer gelden innen van de leden en donateurs. Dat zijn er in totaal zestig. „Maar we hebben in het verleden zo'n hon derd leden en donateurs ge had', merkt secretaris Bulk op. En daar wringt nu de schoen. Speeltuinvereniging „Groenen dijk" ziet dat leden- en dona teursaantal met het jaar terug lopen. En daarom vroegen de bestuursleden zich tijdens een onlangs gehouden vergadering af, of het nog wel nut heeft dat de vereniging blijft bestaan, nu woongemeenschap de Groenen dijk geleidelijk aan vergrijst. Se cretaris Bulk: „Er worden steeds minder kinderen geboren in de Groenendijk, want er wordt geen huis gebouwd". Uiteindelij ke conclusie: de speeltuinver eniging moet blijven bestaan. Maar aan uitbreiding behoeft niet te worden gedacht, omdat zich in de toekomst immers steeds minder kinderen in het speeltuintje in de wijk Groenen dijk zullen amuseren. Voorlopig blijft de speeltuinvereniging dus een leven leiden, waarbij de penningmeester, zoals uit bo venstaande cijfers blijkt, niet op een cent hehoeft te kijken. Se cretaris Bulk, een van de vijf bestuursleden: „We doen het voor die dertig kinderen, die ge middeld in de tuin komen spe len. In de toekomst zit dat er, zijn 40-jarig arbeidsjubileum. De heer Hofland werd toegesproken door dr. C. Hakstede, directeur van gemeentewerken, waar de heer Hofland 22 jaar als administrateur werkzaam is geweest. Van de collega's kreeg de jubilerende administrateur een aktetas aange boden. Op de foto speldt mr. Gallas de jubilaris de erepenning op. Ion van Kesteren, „in de rug gesteund" door ploeggenoot Jaap Vermeulen, krijgt het Noordwijks zaalvoetbalkampioenschap van H H. Sporthuis. 9 TER AAR Eerste zal er op het Vosholplein om 7 uur 's morgens een paas- zangdienst worden gehouden. Wanneer de weersomstandig heden of andere redenen dit niet mogelijk maken, wordt een uitwijkmogelijkheid ge vonden in de Gereformeerde Kerk, Oostkanaal kade 2. De dienst zal in ieder geval om 7 uur 's-morgens beginnen. Muzikale medewerking zal worden verleend door het voltallig muziekkorps van „Arti et Reglioni" en het zangkoor „Loof den Heer". Een en ander wordt georga niseerd door de Evangeliesa- tiecommissie. Nadere inlich tingen bij de heer E. J. Marskamp, Kerkweg 77a, Ter Aar, tel. 2378. Toegang VOORHOUT Gisterenmor gen werd de jaarlijkse boom- plantdag gehouden. Gemeen tewerken had voor een groot aantal en diverse soorten (beuk, eik, els enz.) gezorgd. Leerlingen van de hoogste klassen van de 4 plaatselijke scholen hebben in het ge meentelijk Sportpark ca. 300 bomen geplant. Personeel van de plantsoenendienst ga- van aanwijzingen en hielden deskundig toezicht. In de toe komst zullen deze bomen weer bijdragen om de Voor- houtse lucht te zuiveren. De leerlingen werden op een be kertje limonade getrakteerd. De gebruikelijke filmvoor stelling in de BNS kon geen doorgang vinden. Omdat hij niet op tijd was aangeko- 9 NOORDWIJKERHOUT Traditiegetrouw organiseert de brigdeclub „Het Juiste Bod" op zondag, 16 apnl a.s. de Bloemendrive 1972. Men start om 13.00. De animo voor deze drive, waarvoor elke deelnemer een bos tul pen en narcissen klaar ligt, is dermate groot, dat het be stuur in verband met de ruimte het aantal deelne mers moet beperken tot on geveer 200. Naar volgorde van aanmelding vindt de in schrijving plaats. Men speelt in de grote zaal van Café „De Zwaan" aan de Dorps straat. Inschrijving staat open tot 12 april a.s uitslui tend door overschrijving van 4 per deelnemer op girore kening 166882 t.n. v. P. Kap- tein, Dr. Poelslaan 4, Noord- wijkerhout. Verenigingen met minimaal 6 deelnemen de paren dingen mee naar de prachtige beker, die het gemeentebestuur van Noord- wijkerhout ieder jaar ter be schikking stelt. 9 TER AAR Eerste Paas dag zal er op ht Vosholplein om 7 uur 's morgens een paaszangdienst worden ge houden. Wanneer de weer somstandigheden of andere redenen dit niet mogelijk zullen maken wordt een uit wijkmogelijkheid gevonden in de Gereformeerde Kerk, Oostkanaalkade 2. De dienst zal in ieder geval om 7 uur 's morgens beginnen. Muzi kale medewerking zal wor den verleend door het voltal lig muziekkorps „Arti et Re glioni" en het zangkoor „Loof den Heer". Een en an der wordt georganiseerd door de Evangelisatiecom missie. Nadere inlichtingen bij de heer E. .J Marskamp, Kerkweg 77a, Tel. 2378. Toe gang vrij. Succes voor kwekers uit Noordwijk op Floriade NOORDWIJK De Noordwijk- se bollenkwekers zijn uitste kend voor de dag gekomen op de gisteren geopende Flo riade te Amsterdam. De Gebr. Passchier waren op de eerste binnententoonstel- ling in de Amstel-hal verte genwoordigd met een ere-in- zending van niet minder dan 22 soorten Hollandse irissen. Aan deze exclusieve en om vangrijke collectie werd één maal groot-goud (medaille) toegekend, verder vier eerste prijzen en een eerste prijs met lof van de jury. Groot-goud werd ook behaald door de N.V. Konijnenburg en Mark. Dit internationaal be kende bloembollenbedrijf ex poseerde een oppervlakte van 120 m2 met tulpensoor ten, alle eigen aanwinsten. In totaal vielen er een zestig tal prachtige variëteiten te bewonderen. Heel apart was de inzending van de firma P. B. van Ee- den, bestaande uit crocus- sen-species, iris reticulata, scilla en dergelijke bolge- wasjes, die in het vakjargon bijgoed worden genoemd. De jury kende aan het charman te geheel van ongeveer 35 m2 een klein-gouden medail le toe. De prestaties van de Noord- wijkse kwekers vallen te meer op, omdat op deze bin- nententoonstelling in de Am- stelhal van de RAI een ver zameling bloemen is bijeen gebracht van uitzonderlijke kwaliteit in een imponerende opstelling. De koningin toonde bi] haar rondgang over de expositie bijzondere belangstelling voor de stands van de Noordwijkse kwekers en liet zich door de heer Passchier uitgebreid voorlichten o.m. over de herkomst van de irissen en over de methoden om zovele soorten tegelijk in bloei te krijgen. Speciaal geïnteresseerd was zij in de irissoort „Bronze Queen", een reeds oude variëteit, welke weinig voorkomt en ook door de koningin niet eerder was gezien. zoals de zaken er nu voorstaan met het ontbreken van woning bouw in de Groenendijk, niet meer in. Je gaat toch niet een speeltuin voor ouden van dagen in stand houden?" Als de speeltuinvereniging „Groe nendijk" nu zou besluiten tot opheffing, zou, aldus secretaris Bulk, snel een alternatief zijn geschapen. „Binnen een mum van tijd zou je op de plaats van de speeltuin een parkeerplaats hebben". De „rijkdom" van de vereniging scheelt de kas van de gemeente Hazerswoude ove rigens ook weer een paar gul dons. Secretaris Bulk „Op grond van de positie van onze kas hebben wij als bestuur, be sloten bij het gemeentebestuur geen subsidieaanvraag in te die- 9 VOORSCHOTEN Vanaf 11 uur gistermorgen was in de grote zaal van het Cultureel Centrum te Voorschoten een fancy fair, georganiseerd door de werkgroep Shunt en de Jongeren Sociëteit Noord- Hofland. De opbrengst van deze manifestatie is ten bate van het toekomstig jeugdcen trum Lindehoeve. De radio (VARA) schonk ook aandacht aan deze fancy fair en gaf een rechtstreekse re portage over Hilversum 3. Vele Voorschotense jongeren maakten van de gelenheid gebruik de groten te doen aan vader, moeder, ooms en tantes. De zaal was versierd met crepeslingers en het ra telende rad van uvontuur stond op het toneel. Tr wa ren vele attracties o.a. schie ten, ballengooien, spijker- en koekslaan. Een groot gedeel te van de prijzen was be schikbaar gesteld door de Voorschptense middenstand. Vandaag werden er films vertoond voor de lagere schooljeugd. 9 BODEGRAVEN Bij de I opening van de vernieuwde zaak van de Fa. van Gelder deelde burg. Croles mede dat hij voor het verstrijken van zijn ambtsperiode de Kerk straat voor alle verkeer wil de afsluiten. Deze winkel straat zal dan aansluiten bij het Raadhuisplein en ook in zwart-witte slertegels worden uitgevoerd. Dit plan houdt mede verband met het klaar komen van de nieuwe Rijno vergang. vergadering onder wijscomm Vrijdnii SO maart. Krojitlef Sentrum: uur; disco-avond, Aunv. 20 uur.' ZATERDAG 1 APRII. I.AK-thenterTry-out Stutofcs produc tie ..Is- van ..Multiple realities ten et. tmnv. 20.30 uur. Rommelmarkt, aunv. 11.30 u dlsco- avnnil. aanv. 20.00 uur. Zondag 2 april: Kreatlef Scntruni: Foto-exposUle. BIOSCOPEN 2AMERA: (tel. 21910; ..Joe Cocker". .Mad dogs and Englishmen" a.I. dag 19.00 en 21.30 tt...Mljn hond Is een LIDO; (tel. 24130) „Anatevktt" a.I. dn«. 14.30 en 20.00 u, LUXOR: (tel. 21239) „De -I vuisten van do duivel" dag. 14.30. 19.00 en Exposities „v.. t plat GALERIE lltSUFF; (tel 01701—2185) t/ni 25 mrt. exposeert Cor Dik schil derijen. aquarellen, litho's en teke ningen en Alice van Mourlk kera miek. STED. MUSEUM DE LAKENHAL: tel 44041) tot 3 anr. tentoonstelling „Uit l Rein Leiden; tot 12 ttpr, GALERIE t HOEKJE BIJ DE POMP BEZOEKUREN I7.EKENTI1I7.F.N Academisch ziekenhuis: dagelijks be halve >>11 dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; tordag en zondag van 14.304fi.30 Braoektljden xr.-'s1.' 10.00-12.30 10.(M) uur. Voor kraamt IO.OO-H.30. 16.00-17.30, dagen 2rt>> klo an 14-15 v tut 16,00- 18.3020.00 i9.30; 3de klas; van H.:trt-t2 (alleen vaders) van l.'i.llll en van 18.45- 19.30. Baby's en kleuters: zo., mn„ wo.. vrij,, .'it zat. van 1045.30; dl. en d». van 18-18.30 uur, Kinderen vanaf 4 Jaar; nlle dagen van 16-10 dl, en do. van 18-18..'10 uur. kmiakllnlek; 3e klas 13.30-M.aO en 18- r»ychlfttrlsoh r.lekrnhuls Enrlegresi dinsdag en vrijdag 13 l>>t 14,30 uur: 45-17.4." 1.1.45 aterdng 13-15 uur; lUJnnnrd: dagelljk* Alphen Zit (ook zondag) 1st. 10.3O-11.00 uur, van 14,00-16.00 18.0049.00 uur; .'kle klus: van 15.00 uur. van 18.00-19 30 kraam afdeling van I4.00-U5.00 Noordwijk, Solo Mlo: kltsse patU/mton dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot hznnlpatlCnlen BURGERLIJKE STAND VOORSCHOTEN - Geboren: Rn mot N .1. v. Th. J. Schrijver» en E ,T. Mausers, Cornelia E, M., d. v. t W. S E. Ie Mnlr. Pletor c„ v P. l'eters en A. Nckeman. Clndy. d, v. R. Neuteboom en J, M. F. Ooster- io, z. v. H. Stlk- Jusjn. d. v. M. m Rouwurt, H. M. C. Kok. Mat kclorum cn L Vle' D, HeIJboer en - Monique, d. v. A. Jndertmuwd: Marcel A. Poctsema te Rotterdam en Marijke K. Knrtn.it kromo. Arno F. F. Gcrrltsmn en Jo hn nnu A. E. van Pnlnncn te Lelden. Mnnoochebr Anaari en Atfeh 1-nrnbl Zandbergen le Der Getrouwd: JoHcphu» .1, Bot en Adrlann M. Oudshoorn. NOORDWIJ KERIlOU'l Brigitte G. M.. d. J. enV*m"s.' Does Getrouw Haarlem F. Mc i Berg. M. Raasveldt veertig jaar in buswezen SASSENHEIM/LEIDEN Gis teren vierde een bekend man op het Leidse Stationsplein, hoofdhaltechcf Raasveldt van de N.Z.H.V. z'n 40-jurig jubi leum. Hiertoe vond 's mor gens in z'n woning to Sasson- helm, aan de Willcbrordus- laan, in de familiekring eerst een huldiging plaats. Burgomeeste van Knobclsdorff gaf eerst een korte schets van de loopbaan van de jubi laris, die op I april 1932 be gon bij de NV Duinlander te Noordwijk, waar lilj lol 1946 chef-monteur was. Met de fu sie met de NZH in dut jaar officieel in dienst bl) deze maatschappij. In 1950 na reorganisatie bij het vervoer gekomen en tot 1961 halte chef eerste in Noordwijk en later In Katwijk bij de Vuur baak. Sedert 'til werkzaam te Leiden. Zijn trouw en werkzaamheden werden door de directie zodanig gewaar deerd, dat èèn pn nndcr re sulteerde in het toekennen van de zilveren ere medaille behorende hij de Orde Van Oranie-Nossau. Na de op- spelding van de koninklijke onderscheiding sloot mr. Bal- legooyen zich in een korte speech bij de woorden van do burgemeester aan, waar- bil hij z'n waardering en dankwoorden vergezeld liet gaan van en oorkonde van de Maatschappij van Handel en Nijverheid met de gouden draagmèdallle, de juhilellm- grntlfleatie van de NZH en bloemen van mevrouw Raas veldt. Tijdens de receptel 's middngs in het Hof van Hol land te Noordwijk, werd het woord nog gevoerd door de heer W. Henzen van het Jubi leum ronds, die behalve be kende enveloppe met inhoud, de echtgenote van de jubila ris nog met een bloemstuk verraste. Ook van het toe zichthoudend- en kantoorper soneel was er nog een e loppe met inhoud.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9