Bewondering en dank van Lisse voor M. van Dijk Jeugdacties Piaspolder Be j aardencomplex Victor III heeft definitieve vorm 25 jaar gemeentesecretaris Beruchtste punt van Sassenheim is beveiligd School Noorden beurt krijgt Wereldwinkel verontwaardigd over antwoord H. v. Beelen weg bij Rode Kruis Brandweer moet aan westzijde Gouwe blijven Meer ruimte voor telefoondienst WOENSDAG 29 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 LISSE Gemeente-secretaris M. van Dijk heeft gisteren afscheid genomen van Lisse. In eerste instantie gebeurde dat in een speciale raadsvergadering, waarin eerst de heer S. Broerse als nieuwe secretaris beëdigd werd. Daarna werd het woord gevoerd door burgemeester Berends, die de heer Van Dijk prees om zijn kwaliteiten die hij toonde in de 250 raadsvergaderingen en 1200 B en W vergaderingen die hij in de afgelopen 25 jaar heeft mee gemaakt. De heren Van den Berg en Mesman spraken na mens de raad hun bewondering voor het werk van de heer Van Opvolger in speciale vergadering beëdigd Dijk uit. In zijn dankwoord vertelde de scheidende secretaris, dat hij na 48% jaar arbeid hier stond met een lach en een traan. Een lach vanwege zijn goede gezondheid e?n traan vanwege het afscheid. In een bijeenkomst direct na de raadsvergadering werd afscheid genomen van het gemeenteper- soneel. Secretaris Broerse. die veertien jaar loco-esecretaris was, bood dt haar Van Dijk een j Wa,™°"d fiets aan. De heer Suurenbroek, ,n P voorzitter van de personeelsver eniging, overhandigde een foto boek over Lisse. Vanaf vijf uur werd er in de raadszaal een receptie gehou den. De heer Guldemond bood hier namens de raad van be heer van Keukenhof, waar de heer Van Dijk sinds de oprich ting deel van uitmaakt, een kleurentelevisie aan. zullen de inwoners Wrmaond, die op het ogenblik met smart op een telefoonaan sluiting wachten, opgelucht adem kunnen halen. In hun ge meente wordt een nieuwe cen trale neergezet met een veel grotere capaciteit dan de oude. De centrale, waardoor men de grond reeds bouwrijp aan het maken is, wordt gebouwd op de plaats waar vroeger de School met de Bijbel stond. De oude centrale achter het postkantoor zal tot zolang dienst blijven doen. Sassenheim De eerste verkeers lichten van Sassenheim zijn gis teren in gebruik genomen op het kruispunt Noord dat in de loop der jaren berucht werd om zijn vele verkeersongevallen waarvan meerdere met een dodelijke af loop. De eerste dagen zal het geheel (in totaal 34 installaties) worden ge observeerd om te zien of de fasen goed zijn afgesteld, waarna de definitieve afstelling zal volgen. Bij buitengewone drukte, zoals b.v. in de bollentijd en op corso dag, bestaat de mogelijkheid de hele apparatuur met de hand te bedienen, waarbij men langere fasen kan laten ontstaan. Komen de vanaf de richting A'dam staan de eerste vier installaties opge- steld daar waar de Pallandtlann uitkomt op de Provinciale weg. Op het kruispunt lijn acht instal laties voor het doorgaand en vier installaties voor het rechtsaf- slaand snelverkeer. Verder zijn er voor de wielrijders twaalf en voor de voetgangers acht instal laties. Adjudant Grevink vun de Rijkspoli tie verwacht, dat door deze ver- keersbeveiliging het aantal on gevallen sterk zal verminderen, waarbij hij het als een groot winstpunt noemt, dat de wielrij ders en voetgangers op het druk ke kruispunt veilig kunnen over steken. ook nog bouwterrein te verko pen in plan West en in Noorden resp. aan Gebrs. van Dijk te Nieuwveen en Vink en Veenman te Noorden. In plan West wor den gebouwd 22 garages met 7 bovenwoningen en langs de Prolkade 9 vrijstaande wonin- Gem i bij de NIEUWKOOP De raadsverga dering van gisteravond was een wedloop zonder hindemissen. In vlot tempo, zonder veel com mentaar van de zijde van de raadsleden werden de diverse agendapunten aangenomen, zo dat de vergadering waarop bij uitzondering bijzonder weinig publiek, met een uur bekeken Nog besloot de raad: was. een lening aan t( Bank van Ned. Nadat allereerst de geloofsbrieven f 600.000.—. van het nietfw te benoemen een jaarlijke subsidie te verle- raadslid M. J. Karens in orde nen aan de Commissie voor waren bevonden en mevr, drs. Kerk en Recreatie van 25% van M. van Mierop-Kaayk en de het exploitatietekort tot een heer H. G. Battjes resp. tot lid maximum van f 1000,—. en plaatsvervangend lid van eveneens aan de EHBO een het bestuur van de Drinkwater- eenmalige subsidie van f 250.- leiding de Elf Gemeenten waren en een jaarlijkse subsidie van benoemd, bsloot de raad op f 8 per lid (was f 4 _y voorstel van B. en W. over te voor de aanschaffing van leer- gaan tot de aamcoop van de Hngen-sets e.d. ten behoeve van ambtswoning van net hoofd van de 0.L. School 'n bedrag beschik- de Kath. School in Noorden baar te stelien van f 3750.— voor een bedrag van f 53000. De de tarieven van het gemeente- j___ lijk zwembad met ongeveer 8% bedoeling is deze woning amoveren in verband met de plannen de school gedeeltelijk te vernieuwen en uit te breiden met twee lokalen. Aangezien hiermee nog niet direct begon nen kan worden, zal de woning tijdelijk aan een leerkracht van de school verhuurd worden. Terwille van de buspassagiers zal met medewerking van de buson derneming Maarse en Kroon een abri worden gebouwd nabij de Ger. Kerk. Op een vraag van de heer Juurlink of er aan der gelijke wachthuisjes niet meer behoefte bestaat, werd hem geantwoord, dat er bij de halte bij het Groene Kruisgebouw on getwijfeld een nodig is. Er is daar echter geen ruimte voor, of het zou op het trottoir moe ten komen. Voorts ging de raad akkoord met het voorstel de gemeente garant te stellen voor een lening van f 250000,aan te gaan door de Stichting Gezondheidszorg in verband met de bouw van een Gezondheidscentrum. Bovendien *wil de gemeente de subsidie per lid van de samenwerkende Kruisverenigingen aanmerkelijk verhogen ter dekking van een te verwachten exploitatietekort. ^an de Stichting Katholiek Onder wijs werden de nodige gelden toegezegd voor de bouw van een nieuwe 6-klassige school in Bouwlust. Raming van de to- taalkosten ongeveer f 1.100.000. De heer Juurlirtk informeerde of ook andere scholen van even tueel nog niet direct in gebruik komende lokalen wouden kunnen profiteren. Wethouder Burger merkte op, dat het tegenwoordig meest zo is, dat zodra de eerste paal voor een school geslagen is, al blijkt dat de school te klein is. En dat zal hier ook wel het geval zijn. De raad besloot te verhogen. Hoger subsidie in goede aarde LEIMUIDEN/RIJNSATER- WOUDE De hogere subsidie van de twee gemeenten valt in goede aarde bij de plaatselijke EHBO. De hogere subsidie zal vooral nodig zijn om de hogere kosten van het stijgende leden tal te kunnen opvangen. Er moeten nieuwe materialen worden aangeschaft en ook moet de oefengelegenheid wor den uitgebreid. Het eenmaal maandelijks oefenen achtte men namelijk niet voldoende. De plaatselijke afdeling telt nu 53 leden het diploma, dat hun tij- j dering medegedeeld. In een groot aantal gevallen werd door hen daadwerkelijke hulp ver leend. Vorig jaar verwierven verder 19 leden het diploma, dat op tij dens de jaarvergadering werd uitgereikt. De presidente me vrouw N. Heenk-Bergshoeff dankte daarbij dokter Brink horst voor de instructie en over handigde een attentie. Secreta ris Th. Bartels droeg ter verga dering zijn functie over aan mevr. Vroonland-v.d. Bergen, maar hij blijft wel deel uitma ken van het bestuur. LEIDSCHENDAM - De We reldwinkel Leidschendam is verontwaardigd over de ant woorden die burgemeester en wethouder hebben gege ven op de vragen van het PAK-raadslid J. J. Roovers. De koffiegroep zegt op 17 maart aan wethouder Kra nenburg te hebben gevraagd op de raadsvergadering het geven van een vergunning te bepleiten. Als B. en W. dus zeggen dat zij nu niet kun nen zeggen of ooit een ver gunning zal worden verleend „omdat er geen konkrete aanvrage is" „beduvelen" B en W zowel het raadslid als de wereldwinkel, aldus de Wereldwinkel. Het antwoord van B. en W. op de vraag naar hun mening over de Dr. Mondlane stich ting is, naar de Wereldwin kel zegt, „meer dan onbe hoorlijk". B. en W. zeggen zich niet te hebben verdiept in de doelstellingen van de stichting, maar nauwelijks een half jaar geleden heeft het college wel een vergun ning afgegeven voor het hou den van de dekenaktie van dezelfde stichting. B. en W. zouden dan deze vergunning hebben afgegeven zonder zich in de doelstellingen te hebben verdiept, maar de voorzitter van de stichting, ds. Dronkers jr. uit Amster dam. heeft hierover uitvoerig Inlichtingen verstrekt aan wethouder Bunnik, aldus de Wereldwinkel. De Wereldwinkel heeft nu een aanvrage ingediend voor een aktie tussen 24 en 30 anril. Dan zou de Angolaboeken- campagne kunnen worden gehouden, zoals reeds eerder in 41 plaatsen het geval was. De Wereldwinkel meent dat B en W de adviesen van het ..collecteplan" te zwaar heeft laten wegen. WOUBRUGGE Dat de mogelij ke plannen tot volstorting van de Piaspolder met industrievuil en puin ook de gemoederen van de jeugd in beweging heeft ge bracht, bewijst een tweetal ak- tlcs van de leerlingen uit de hoogste klassen van de Openba re basisschool. Uit eigen beweging heeft Stef van Weeghel uit de zesde klas met een aantal klasgenoten huis aan huis in het dorp handtekeningen ingezameld ter ondersteuning van een bezwaarschrift, dat men het polderbestuur wil aan bieden. Het resultaat was ruim 500 handtekeningen. Voorts hebben de leerlingen uit deze klas op school allen een opstel gemaakt, waarin zij hun bezwaren naar voren brengen tegen deze schending van een onvervangbaar stukje natuur schoon midden in hot fraaie pol derlandschap van de Randstad Holland. Tenslotte zijn een aan tal affiches vervaardigd, waarin duidelijk aangedrongen wordt op het behoud van de recreatief mooie gedeelten in de gemeen te. Deze zullen op verschillende plaatsen in het dorp opgehangen worden. WASSENAAR Het „telefoonge bouw" in de Wassenaarse Johaji de Wittstraat heeft in de afgelo- yfy. «- f- BOSKOOP De gemeenteraad heeft gisteravond niet lang ge sproken over de recente ontwik kelingen rond de ballon het ding werd maandag door de storm geheel vernield). Men gaat bin nenkort besprekingen voeren met de Swimming Pool Corpo-1 ration. E rwas namelijk nog ga-1 rantie op de ballon, zodat de mogelijkheid bestaat dat er een I nieuw exemplaar komt. NOORDWIJK Op een verga dering van de afdeling Noordwijk-Noordwijkerhout van het Ned. Rode Kruis in het raadhuis, heeft de heer H. van Beelen afscheid geno men als voorzitter. Burge meester mr. J. M. Bonnike, bijzondere verdiensten van de scheidende voorzitter voor het Ned. Rode Kruis en reik te hem de ere-gesp met de kruisen uit. Als herinnering bood mr. Bonnike namens de afdeling het gedenkboek „Honderd jaar Ned. Rode ling, richtte waarderende woorden tot de heer Van Beelen, die gedurende twin tig jaar zijn bestuursfunctie had vervuld, doch thans het moment gekomen achtte om het voorzitterschap over te dragen. De burgemeester schetste de Vervolgens vond in deze ver gadering de installatie plaats van de heer A. Zwitser, kolo nel der militaire administra tie b.d., die men bereid had gevonden het voorzitterschap over te nemen. De heer Zwitser gaf de wens te ken nen op dezelfde voet als zijn voorganger verder te gaan. BOSKOOP De brandweer blijft gestationeerd aan de westzijde van de Gouwe. Een motie van de heer W. Tol (V.V.D.) waarin ge steld werd dat de bestaande verordening gehandhaafd moet blijven en dus het brandweer- materiaal gedeeltelijk weer aan de oostzijde terug zou moeten komen, werd met negen tegen zes stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. dat het De prot.-christ. fractie met na me de heer B. Geleijnse wilde, terugvallend op de in de spoed eisende vergadering van 14 maart over dit onderwerp inge diende motie meer duidelijkheid in de exploitatie en onderhouds kosten hebben. Hij kreeg in stemming van de gehele raad. Men wil dat het college met het r.-k. bestuur eigenaar van het gebouw onderhandelt. pen maanden een belangrijke metamorfose ondergaan. Niet zozeer aan de straatkant, maar meer aan de achterzijde, waar een moderne nieuwe aanbouw verrees. Gisteren was het zo ver, dat het vernieuwde gebouw officieel in gebruik gesteld kon worden door de directeur van het Telefoondistrict Den Haag, ir. J.W. Spoek. De heer Spoek deed dat door in de hal van het vernieuwde ge bouw een verbinding tot stand te brengen middels een histori sche „centraalpost," compleet met ..slinger." Aan deze ope ningshandeling ging een toe spraak vooraf door de heer H.L. Wagemans. chef van de buiten dienst van het telefoondistrict. De heer Wagemans noemde en kele ciifers, waaruit bleek, hoe zeer de huisvesting van de „dienstkring Wassenaar" - om vattende de gemeenten Wasse naar, Voorschoten en Leidsen- dam - er op vooruitgegaan is. Het magaziln werd uitgebreid van 20 tot 140 m2, het kabelterrein van 200 tot 600 m2, de kantine van 20 tot 60 m2, de kantoor ruimte van 200 tot 600 m2. Vijftien jaar geleden telde de dienstkring 16 medewerkers, nu 30. Toen waren er 1500 oodrach- ten per jaar uit te voeren, nu 7500. Toen tolde de dienstkring 550 aansluitingen, nu 20.000. Per jaar werd er 15 jaar geleden met moeite 15 km nieuwe kabel eelegd, nu is dat gestegen tot 35 km. Ir. Spoek wees er in zijn toe spraak op, dat nu het nieuwe gebouw gereed is. begonnen zal worden met het bouwen van een eeheel nieuwe telefooncentrale. Het aantal beschikbare nieuwe telefoonnummers is nog maar uiterst klein. Daarin zal verbe tering komen, als eenmaal de nieuwe centrale gereed is. Hij wenste de dienstkringleider. de heer W. Lodewijks geluk met dit nieuwe gebouw. BURGERLIJKE STAND ALKEMADE M.A. d v. H. M. A. Schrama; tegenovergestelde beoogde werd In principe wil de raad wel het Ondertrouw G. C. J. met zes tegen negen stemmen aangenomen. Dit ondanks het feit dat mevrouw D. Hage-de Stigter memoreerde dat op 12 februari 1929 een centrale brand weerkazerne in Gouda totaal af brandde. De stukken van het intergemeen telijk overlegorgaan noemde de heer W. H. v. Eek (prot.christ.) onleesbaar huiswerk. De burge meester G. W. baron van De- dem kon meedelen aat een werk groep onder leiding van de ge meentesecretaris de heer P. Q. Groot bezig is deze stukken in eenvoudige taal te stellen. De koop van het r.-k. verenigings gebouw aan de Rozenlaan voor 183.000,- gaat nog niet door. Sandra Marlanna Corn Stolk en M. A. C. Krna verenigingsgebouw, dat een dui- H delijke functie heeft in Boskoop,] jnnn!' Overledenb.'Longhóut.] voor het verenigingsleven be-z iiemeik. ..Ud si jr! houden. BOSKOOP -- Geboren Ronald PI 1 z. v. A. Meljcrlnk en M. H. X In antwoord op vragen van de, muela heer W. H. van Eek over de gang van zaken met de maan- j dagmiddag defect geraakte1 zwembad-ballon-overkapping, zei de burgemeester dat mo menteel de dankbaarheid over-1 heerst dat niemand gekwetst is. Wethouder P .van den Dool, I y. L. G» voorzitter van de Stichting, Zwembad verklaarde dat men Ondertrouwd onmiddellijk na het gebeurde®n Morgarotha Bro contact opgenomen heeft metHendr'ki de leverancier de Swimming Gcir uwd Adriamis Johannes do Wit Pool Corporation en de juridisch adviseur in Den Haag. I en Sophia Gerardlna Veenendaal. M. K. Snit- n en Andor, K. I!. Boddokt B. L. Tal' Jol on da Ellst i Groot Martina, Johanna Barbar NOORDWIJKERHOUT De plannen voor de stichting van een bejaardencomplex in Vicfor III In Noordwljkcrhout hebben thans een meer definitief karak ter. Dinsdagavond heeft Ir. A. H. J. Paardekooper, de archi tect van de Stichting Huisves ting Bejaarden in de gemeentc- r.*au op die plannen een ruime toelichting gegeven. Centraal staat in het plan een ze ven verdiepingen hoge sterflat, geprojecteerd dicht bij de knie bocht van de Pilurenlaan, die de wijk van Kerkstraat tot Maandagse wetering doorsnijdt. Ten oosten en ten westen van het flat moeten zo meent archi tect Paardekooper de pleinen en hoven door sierbestratingen en bcomaanplanting ruimtelijk bij het gebouw aansluiten en die ruimten kunnen voor een be langrijk deel als parkeerruimte in de wijk dienst doen. Daarvan profiteren het scholen complex. aan de overkant van if Pilarenlaan en het winkel centrum ten oosten ervan. De architect ziet de beschikbare ruimte aan pleinen enz. voor de leefbaarheid van de wijk als zeer belangrijk en de mogelijk heden om er iets unieks van te maken zijn heel duidelijk aanwe zig. Hij beveelt voor de stoffe ring van de pleinen de inscha keling van een op dit terrein er varen deskundig adviseur ten zeerste aan. Het sterflat zelf zal op Iedere ver- dipping zes tweepersoonsflats bevatten. Aan de twee zijden van het flat worden vleugels aangebouwd, welke de ruimte voor nog 66 tweepersoonsflats bieden. Tot het complex gaat mede een modern dienstencentrum beho- Twijfel* rond samenleven schoolkinderen en bejaarden r«n. waarin naast twee dienst woningen, nog eens ruimte voor drie tweepersoonsflats en zes cenpersoonsflats zijn geprojec teerd. Voor de oudere inwoners van Noordwijkerhout worden dus 117 wooneenheden geschapen. De tweepersoonsflats hebben een woonkamer met een vloeropper vlak van 24 m2. waardoor een redelijke splitsing van eet- en zitruimte mogelijk wordt. In de gekozen opzet is er rekening mede gehouden, dat in het meest westelijke deel van het domein een plaats is gereser veerd voor een verzorgingshuis voor bejaarden, dat harmonisch in het totale beeld kan worden opgenomen. Dat verzorgingshuis 7ui een capaciteit krijgen van 50 ii 60 bejaardenbedden. Er is nog geen lijn op te trekken, wanneer dit verzorgingshuis zal worden gebouwd. In eerste opzet berekent de archi tect een totale kostprijs van bij na zeven miljoen gulden. De huur van een flat zal dan gemid deld 230 per maand bedragen, te verhogen met ongeveer 30 per maand voor de kosten van verwarming, gas, water en elektra. Dc besprekingen met de Provinciaal Directie van de Volkshuisvesting zijn zoverre gevorderd, dat in april de plan nen besteksklaar kunnen wor den aanbesteed. Omtrent de subsidiëring van het diensten centrum zal eind april met het Maatschappelijk Opbouwwerk in Zu d-Holland worden gesproken en als eind mei de definitieve cijfers bekend zijn kan In de nazomer met de bouw worden gestart. Bij wethouder Th. C. de Jong zo wel als bij de heer C' W. van Duin (KVP) bestaat enige vrees omtrent het ideële uitgangs punt van de architect over het samenleven van een kleine 500 schoolkindoren en de toekomsti- g; bewoners van het bejaarden centrum. De genoemde huurprijs van 230 is direct beïnvloed-door dc ver schuiving van grondkoslcn van hit huisvestingsproject naur het dienstencentrum en vooral het nog niet te bouwen verzorgings hui. Burgemeester Bosma sprak in dit verband van „Blin demannetje spelen". De heer Van den Bosch (D'66) wees op de hoge exploitatiekos ten van het Dienstencentrum, waardoor de kans groot is, dat de gpmeente in de nuaste toe komst voor hoge jaarlijkse on- subsidiabele lasten komt te staan. De vrees is overigens, dat deze nlet-subsidiubelc kos ten op de een of andere wijze in de z.g. servicekosten voor de bewoners van het bejaardencen trum worden opgenomen. Mc' het bestuur van de Stichting Huisvesting Bejaarden zul het gehele kostenaspect worden doorgenomen. De exploitatie-las ten kunnen overigens worden verlicht, wanneer voor de finan ciering gebruik kan worden ge maakt van een volgens de architect bijzonder interes sante aanbieding van een geld lening.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5