Geen „Centraal Beheer": dan ook geen woning voor bouwcorporaties Kraan valt naast school Lindehoeve blijft praatstof leveren Paalzitten dit jaar grootser OOK Wat u moet weten 'T 19? r- IINSDAG 28 MAART 1972 LEIDSE COURANT Franl lag l( I 16.4| ,EIDEN De commissie voor de Openbare Werken stelt de gemeenteraad voor, de toewij zing van woningwetwoningen - met uitzondering van de 484 wo ningen in de Merenwijk - op te schorten totdat meer zicht Is verkregen op de realisering van een centraal beheersinstituut van woningbouwcorporaties. )e commissie vraagt de raad bo vendien, b. en w. uit te nodigen. het werk te stellen om H.W.J. koopt weer 'n huis .EIDEN De stichting Huisves- ruiZEf ting Werkende Jongeren wil ook in het huis Bilderdijkstraat 3 jonge mensen onder brengen. Om het huis te kopen en aan de nieuwe bestemming aan te pas sen, is 110.000 gulden nodig, e stichting Nutsspaarbank te 's-Gravenhage heeft voor dit bedrag een onderhandse lening aangeboden op voorwaarde dat de gemeente Leiden zich garant stelt. De commissie voor de openbare werken stelt de ge meenteraad voor met de aan koop akkoord te gaan. Omdat het een onderhandse lening be treft, zal tot zekerheid van de verleende garantie aan de ge meente recht van hypotheek op het aan te kopen pand dienen te worden verleend. 1.30-1! - le daf op korte termijn zo'n centraal beheersinstituut in het leven te roepen en de raad van de ont wikkelingen op de hoogte te houden. Op 5 april 1971 oordeelde de ge meenteraad dat in het algemeen het beheer van nieuwe woning wetwoningen - wanneer ze on der auspiciën van de gemeente gebouwd zijn - aan een van de woningbouwverenigingen dient te worden overgedragen. De raad verzocht het college, de 256 eerste Merenwijk-woningen terstond over te dragen, zodra alle in Leiden gevestigde, er kende woningbouwverenigingen in het belang van de gehele Leidse gemeenschap en in het bijzonder van de huurders van woningen van die verenigingen zich ten opzichte van elkaar van van de gemeente formeel hebben verplicht tot o.m. de stichting van een centraal be heersinstituut, dat zowel de technische bouwvoorbereiding als de financiële administratie, de incasso en het groot- en klein onderhoud voor elk van de cor poraties verzorgt. De onderhandelingen zijn in volle gang: zes woningbouwverenigin gen hebben zich in principe be reid verklaard, een zevende heeft laten weten, nog geen be slissing te kunnen nemen „om dat een goed basisrapport ont breekt." Inmiddels nadert de voltooiing van steeds meer woningen in de eerste vlek van de Merenwijk. Daarom stellen b. en w. zich op het standpunt, dat verdere toe wijzing van woningwetwoningen niet afhankelijk gesteld kan worden van de onwil van een of meer verenigingen om aan de vorming van een ecntraal be heersinstituut mee te werken, hoewel hun streven erop gericht blijft de deelname van alle ver enigingen daaraan te bevorde ren. Overeenkomstig het advies van de Federatie van woning bouwverenigingen, zijn b. en w. voornemens, het complex van 484 woningen in de Merenwijk toe te wijzen aan de Protestants Christelijke oWningbouwvereni- ging. Het reeds bewoonde com plex van de ,,de 256" blijft voor lopig in beheer en onderhoud van de gemeentelijke woning stichting. Reportages door KRO-tv ROELOFARENDSVEEN Op een drietal avonden in het afgelopen weekeinde was Louis v.d. Meer gastheer voor zijn buurtbewoners en diverse genodigden, dit blijk baar als enige compensatie voor het rumoer uit de da gen rond het sensationele kampioenschap waterpaalzit- ten. In zijn gelegenheid aan het Zuideinde te Roelofa- rendsveen deed Louis aan de aanwezigen enkele interes sante mededelingen o.a. dat In 1972 wederom het water- paalzitten wordt georgani seerd dat op vrijdag 4 aug. a.s. des avonds te 8 uur van start zal gjaan. Nadat men genoten had van een door mevrouw Mooren van het waterpaalzitten 1971 gemaakt filmpje, gaf Louis v.d. Meer in afwachting van de nodrige vergunningen na dere bijzonderheden over de plannen voor'het waterpaal zitten 1972. Voor dit evene ment word't nu een van de grootste drijvende bokken uit de Amsterdamse haven ^0- charterd met een loopruimte van 400 m2 o.a. te benutten vor de televisie aangezien de KRO heeft toegezegd een ao volledig mogelijk verslag te zullen maken. Voorts zijn er reeds enige toe zeggingen voor muzikale me dewerking van enkele drum bands, alsmede zijn er reeds enkele artiesten gecontrac teerd om het geheel te komen opluisteren. In de avonden zullen verlichte gondelyaar- ten worden gehouden waar voor prijzen beschikbaar zul len zijn. Ook voor het zomer seizoen heeft Louis v.d. Meer plannen in petto o.a. ten dienste van 'de recreatie op het water o.a. wedstrijden in kano-varen. Louis v.d. Meer heeft hiervoor contacten ge legd met de Ned. Kanobond en zeilbond, waarvan reeds 2 Canadese kano's zijn toege zegd. Ook denkt hij aan het aanschaffen van polyester steigers, welke voor redelij ke prijzen zijn te krijgen en veel mogelijkheden bieden voor de belangstellenden. Voorts is hij voornemens een avond te beleggen voor oud- paalzitters, gezellige avonden voor de bewoners en een ac cordeonclub. DAt Louis v.d. Meer overigens niet alleen maar plannen maakt, bewees hij de afgelo pen week toen hij met de jeugd uit de naaste omge ving de gehele oever van het Braassemermeer vanaf Witte Singel tot aan Zuidhoek bij P. Rodewijk heeft schoonge maakt van het aangespoelde vuil. OEGSTGEEST Bij de bouw van een zes verdiepingen tellen de flat aan de Aert van Neslaan is gistermiddag voor de tweede maal in korte tijd een toren kraan omgevallen, hetgeen won der boven wonder geen slacht offers heeft geëist. Tot vanmor gen had de veiligheidsinspectiA de zaak nog in onderzoek. Over de toedracht van het gebeur de zijn intussen vele verhalen in omloop. De vallende kraan ver nielde een gedeelte van het in aanbouw zijnde flat en de vraag rijst of het gevaarte tijdens de heersende ongunstige weersge steldheid gisteren wel of niet in gebruik wos. Intussen werd het oudercomité van de Jenaplanschool, welke op geringe afstand aan het bouwwerk grenst, door vele on geruste ouders opgebeld. Reeds eerder werden veiligheidsmaat regelen getroffen waardoor het grootste gedeelte van speel plaats moest wordt afgezet met hekken. Toch ligt het noordelij ke gedeelte van de school, waar zich een Rode Kruis lokaal en een sportlokaa! bevindt, nog in de „gevarenzone". Het vertrou wen in de „veiligheid" is bij vele ouders danig geschokt en er zijn er die bij het ontbreken van voldoende waarborg hun kinderen bij ongunstige weers omstandigheden, zoals harde wind, dan maar liever thuishou den. Men wil zich hierover be raden. HAZERSWOUDE Dr. A. Veerman, voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij, houdt op maandag 24 april, om 20.00 uur, in de zaal van de gereformeerde kerk te Hazerswoudedorp een inlei ding over de samenwerking van de drie christelijke par tijen (ARP. CHU en KVP). De bijeenkomst wordt belegd door de Hazerswoudse AR- kiesverenging in szmenwer- king met de AR-kamercen- trale Leiden. REEUWIJK Een vliegtuig op een auto, een niet alledaags voor komend feit. Zeker niet in de Reeuwijkse polder. Demonteren was echter de enige manier om een tweemotorig sportvliegtuig van een Alphense piloot vanaf het weiland Randenburg naar de basis Zes noodlanding op het hobbelige weiland. De piloot was vergeten tijdig tienhoven te krijgen. Zaterdag maakte het vliegtuigje een perfecte op zijn tweede tank over te schakelen, zodat hij opeens zonder brandstof kwam te zitten. VOORHOUT Volgende week donderdag wordt om 8 uur in café Boerhave de op richtingsvergadering van de Volksuniversiteit Voorhout gehouden. HAZERSWOUDE Het college van burgemeester en wethouders van Hazerswoude heeft een vast beleid uitge stippeld wat betreft de af handeling van ingekomen stukken, gericht aan ge meenteraad of aan het colle ge. Stukken geadresseerd aan de raad, maar ter com petentie van het college, zul len door B. en W. worden af gedaan: zij zullen wél de raad hiervan in kennis stel len. Stukken geadresseerd aan burgemeester of college, maar ter competentie van de raad, alsmede aan de raad gerichte stukken worden door de raad behandeld. HAZERSWOUDE Burge meester en wethouders van Hazerswoude staan er in principe niet afwijzend te genover, om een vaste com missie van advies en bij stand in te stellen ter behar tiging van de zaken betref fende regiovorming en be stuurlijke organisatie. De le den van de commissie alge mene zaken zullen hierover worden geraadpleegd, alvo rens het college op verzoek van PvdA-er P. Oosterhoff tot een concreet voorstel zal komen. HAZERSWOUDE In ver band met Goede Vrijdag wordt de koopavond van de Hazerswoudse winkeliers deze week op donderdag avond gehouden. VOORSCHOTEN Het gemeentebestuur van Voorschoten heeft de goedkeuring onlanger, op het raads besluit tot aankoop van de woningen Leidseweg 34 en 36. Deze twee kleine woningen met grote achter tuin zullen nu ro spoedig mogelijk afgebroken worden. De beschikbare ruimte zal voorlopig bestemd worden tot parkeerruimte. De beide woningen recht tegenover het raadhuis zijn letterlijk een sta-in- de-(Leidse)weg en na afbraak bestaat de mogelijkheid de scherpe bocht bij het raadhuis een iets soepe ler lijn te geven. Omtrent het tijdstip van de afbraak is nog niets bekend, beide woningen zijn thans nog bewoond. Cursus CRI over „taal" van computer „EIDEN Een computer is voor i de meeste mensen een geheim zinnige, bijna onaardse machi ne, die het ons angstaanjagend gemakkelijk maakt. Het Cen traal Rekeninstituut probeert in een stoomcursus duidelijk te maken, welke de mogelijkheden van een computer zijn, in welke omstandigheden deze gebruikt kunnen worden en wat er bij dat gebruik zoal komt kijken. Deze algemene oriëntering in de computerwereld wordt gegeven op 18, 19 en 20 april van drie tot half zes in zaal 2 van het CRI- gebnuw. Stationsplein 12. Cur susleider is de heer L. J. A. van Bentveld. Aansluitend hierop zullen cursussen georganiseerd worden, waarin de „taal" van de computer aan de orde komt. De cursisten gaan dan ook zelf werken met de verschillende sy stemen van programmering. Aan de algemene oriëntering kan iedereen, ongeacht vooroplei ding, deelnemen. Opgave is mo gelijk tijdens de eerste bijeen komst op dinsdag 18 april. VOORSCHOTEN De 17e eeuw- se vervallen boerderij n.De Lin dehoeve" staat de laatste maan den in het teken van de belang stelling in Voorschoten. Hoewel nog steeds vast staat dat deze boerderij niet past in het plan Bijdorp I en ten hoogste nog een levensduur heeft van vijf jaren, zijn deze laatste jaren ze ker wel de rumoerigste uit het leven van deze Oudhollandse kaasboerderij. De gemeenteraad wilde iets doen voor de ongeorganiseerde jeugd en gaf de dienst openbare wer ken opdracht om de boerderij tot een tijdelijke huisvesting van die jeugd om te vormen. De dienst openbare werken meende voor een bedrag van 57.000 de jeugd een onderko men te verschaffen dat droog en goed was en waar de jeugd zelf tal van initiatieven zou kun nen ontwikkelen. Omdat de boerderij bewaking no dig heeft en er een bepaalde vorm van toezicht noodzakelijk is, werd opgericht de Stichting De Lindehoeve i.o. Deze Stich ting maakte plannen voor de boerderij en het ongeorganiseer de deel van de Voorschotense jeugd en kwam aan een begro ting van 120.000. Van deze be groting is iedereen, behalve de Stichting zelf, geschrokken. F.en confrontatie met de begroting van Openbare Werken bracht aan het licht dat beide begrotin gen niet vergelijkbaar zijn. De gemeente gaat bij de restaura tie uit van het hoognodige en richt zich vooral op de buiten kant en het voorhuis. De Stich ting legt het zwaartepunt op de aangebouwde stal. Alleen voor deze stal heeft de Stichting reeds 70.000 nodig. Aan het buitenwerk besteedt de gemeen te ruim 1 19.000 en de Stichting 17.000. Aan het voorhuis wordt zowel door de Stichting als de gemeente een bedrag van rond 32.000 opgemaakt. Voor de stal heeft de gemeente maar 6.000 De Stichting ziet als meest ideale gedeelte van de boerderij de stal omdat juist in deze grote ruimte zowel massa-bijeenkom sten al kleine groepjes gehuis vest kunnen worden door de in breng van verplaatsbare wan den. Het laatste woord over „De Lin dehoeve" is nog niet gesproken. Deze week is de werkgroep „Shunt" in Voorschoten aktief met een feestprogramma be stemd voor „De Lindchoeve." Tot en met woensdag zijn er tal van aktivitelten, die naast ver maak tot doel hebben een eigen kapitnult je te kweken vooor „De Lindehoeve." r HAZERSWOUDE Niemand heeft van de gelegenheid ge bruik gemaakt om bezwaren in te dienen tegen het door de gemeenteraad van Hazers woude vorlopig goedgekeur de onteigeningspion voor gronden in het bestemmings plan Rhynenburch-oost. Bur gemeester en wethouders voeren thans onderhandelin gen. om de gronden bij min nelijke overeenkomst te ver krijgen. mar ze hebben nog niet tot een integrual resul taat geleid. Oonderdag- avond, tijdens de om acht uur aanvangende raadsver gadering, wordt het onteige ningsplan ter definitieve vaststelling voorgelegd. HAZERSWOUDE Burge meester en wethoudersvan Hazerswoude stellen de raad donderdagavond voor, om de woning Rijndijk 23 („Roozen- burg") onbewoonbaar te ver klaren. Het huis wordt voor bewoning ongeschikt geacht en de gebreken zijn door het treffen van voorzieningen niet op te heffen. Voor de be woonster van dit huis. in de Groenendijk, wordt getracht vervangende woonruimte te vinden. i HAZERSWOUDE Op woensdag 29 maart, 's avonds om acht uur, wordt in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Ha zerswoude-dorp een klaver- jasdrive gehouden. De prijs winnaars wachten paaseie ren. HAZERSWOUDE In de week van 27 maart tot 1 april wordt aan de Hazers woudse Rijndijk en in Kou dekerk aan de Rijn gecollec teerd voor de financiering van de reis van de bejaar den, die dit jaar wordt ge houden op 9 mei. Het wordt overigens een jubileumreis, want het Is voor de vijfen twintigste maal dat de afde ling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen zo'n trip op stapel zet. HAZERSWOUDE Het zit er niet in, dat de gemeente Hazerswoude een subsidie zal verstrekken voor de stichtingskosten van het schaatsstadion „De Uithof" in Den Haag. Het bestuur van het schaatscentrum deed het Hazerswoudse ooi lege de hier niet op ingaan. En hler- suggestie aan de hand, om ven, maar B. en W. willen een gulden per inwoner te ge- mee volgen zij de subsidiebe leidslijn. die de gemeente raad in zaken als deze sedert 27 januari j.l. aanhoudt. Af wijzend advies verstrekt het college ook aan de raud in zake subsidieaanvragen van het Vierde Prinsenkind, dat 25 jaar bestaat, en de tuchtu- nie te Rhenen. KATWIJK Nadat in juli 1971 de afd. Veilig Verkeer een aanloop subsidie heeft gekregen van 500.-, zal de raad worden voorgesteld nu een subsidie te verlenen van 1780,-, zijnde het geraam de tekort van dit jaar. Tot de taak van V. Verkeer behoort o. meer het onder steunen vnn nationale actle's zoals „Glaasje op, laat je rij den" en ..auto-Rordelactle's. Ook organiseert V. V. Ver- keerscursussen en voorlich tingsavonden voor ouders en kinderen. Dit jaar zal de af deling in samenwerking met de plaatselijk politie verkeer- sexamens afnemen van de jeugd op lagere scholen. LEI DSC M E N DAM De huis-aan-huis- en straatcol lecte die tussen 13 en 18 maart voor het Nationaal Rheumafonds is gehouden heeft (6684,29 opgebracht, bijna 20% meer dan vorig jaar, LISSE Woensdagmorgen 10 uur zal wachtmeester Iste klas A. J. Verbout wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd af scheid nemen van het korps rijkspolitie te Lisse. Dit af scheid vindt in een intieme kring op het politiebureau plaats, doch des middags zal teder persoonlijk afscheid van hem nemen bij hem thuis, Catharijnclaan 2, Lis- 9 LISSE Woensdagmorgen 11 uur gaat de eerste paal de grond in voor de te bouwen nieuwe kleuterschool aan de Frans Halsstraat in de Poel- polder. WASSENAAR In Wasse naar wordt iedere woensdag grofvuil opgehaald. Op da eerste en derde woensdag van iedere maand kan het grofvuil bij de stoeprand worden neergezet in die wij ken, waar de normale vuil* nisauto op maandag en don- derdag komt. Op de tweedl en vierde woensdag van dl maand wordt grofvuil opge hanld in de wijken waar dl vuilnisauto op dinsdag et vrijdag komt. In die wijken waur het normale huisvul op woensdag wordt opge haald, kan het grofvuil b^ de asemmer worden ge plaatst. HAZERSWOUDE - „Naa een betere wereldhuishou ding" is het thema van eet bijeenkomst, die de gezamen lijke vrouwenverenigingen et de Vredeswerkgroep Hazen woude organiseren op dim dag 11 april. De voorhek tingsavond begint om acl* uur in het Mlchelshuis.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5