ENIGE WEKEN SPELING VOOR BELASTINGBILJET NOODSITUATIE WIJKVERPLEGING KOMT NADERBIJ CcidAcSouAont Geen slapeloze nachten... Amerikaanse t.v. weert geweld uit kinderprogramma's Weerbericht Vijf dagen doorrijden in een auto een vertrouwd geluid töyyyi PAGINA 6LEIDSE COURANTZATERDAG 25 MAART 1972- Z UTRECHT (ANP) - De autono mie van de plaatselijke kruisbe- sturen brengt de maatschappe lijke gezondheidszorg, gezond heidszorg die door wijkverpleeg sters thuis wordt bezorgd, in ge vaar. Ongeveer 3500 wijkver pleegsters zijn in dienst van ruim 1700 werkgevers, namelijk de provinciale bonden en plaat selijke verenigingen van kruis organisatie. Dit is volgens mevr. C. F. A. Ma- quiné, voorzitter van de sectie maatschappelijke gezondheids zorg van de Katholieke Unie van Verpleegkundigen en Ver zorgenden, een onhoudbare si tuatie. Zij sprak op een bijeen komst vandaag in Utrecht van de sectie met bestuurders van het Wit-Gele Kruis en het Lim burgse Groene Kruis. Mever Maquiné riep de bestuur ders op een ,,op de barricade te springen" om aan de onduidelij ke situatie in de maatschappe lijke gezondheidsazorg iets te doen. Niet vooruit lopen met milieu-eisen DEN HAAG (ANP) In een in formele bijeenkomst met enige Vlaardlngse gemeenteraadsle den heeft Shell-directeur Mon- tljn gewaarschuwd, dat men in Nederland met het stellen van milieu-eisen in de pas moet blij ven met andere landen. Hij heeft gewaarschuwd, zo wordt in de personeelskrant van Shell meegedeeld, dat bij eventuele uitbreidingsplannen dergelijke projecten het gevaar lopen el ders te worden verwezenlijkt, indien de eisen op milieuhygië nisch gebied in Nederland te ver vooruit zouden lopen op die, gesteld in andere landen. Hier door zou immers de concurren tiepositie op de nationale en in ternationale markt verloren gaan, aldus de heer Monzijn. Comenius in zes landen herdacht PRAAG (D.P.A.). Ter gelegen heid van het feit, dat de bekende Tsjechoslowaak Johann Amos Comenius (Komensky) 380 jaar geleden werd geboren is vrijdag uit Praag een stoet van zeven auto's en vier motoren ver trokken naar de plaatsen in Polen, West-Duitsland, Neder land en Zweden waar Comenius destijds heeft gewerkt. Comenius was de grondlegger van de di dactiek en bisschop in Bohemen- Moravië. De stoet zal aan vertegenwoordi gers van de steden en hoge scholen waar Comenius heeft ge werkt herinneringsmedailles en werken van de schrijver van de ..Didacta Magna" en een vredes boodschap van het Tsjecho- slowaakne Vredescomité en het Komenskymuseum in Praag overhandigen. Hoogtepunt van de reis vormt een viering van de 380ste verjaardag van Comenius in Naarden, waar hij begraven ligt. Op korte termijn moet volgens de voorzitter van de sectie een be hoorlijke financieringsbasis, die continuiteit in de maatschappe lijke gezondheidszorg kan en moet waarborgen, tot stand ko men. Daarvoor is volgens mevr. Maquiné al vijftien jaar ge praat. De mededeling van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne dat in deze ka binetsperiode die financierings basis geen doorgang zal vinden, confronteert volgens haar zowel de plaatselijke besturen van de kruisverenigingen als de wijk verpleegkundigen met de brok ken. Er zijn volgens haar al 650 vacatures en binnen vij' jaar, zo is de verwachting, zullen het er 1300 zijn door vergrijzing van het bestaande aantal wijkver pleegkundigen. „Zelfs reeds bin nen het Jaar zal het uniek zijn als men een volledig bevoegde wijkverpleegkundige in dienst kan nemen", aldus mevr. Ma quiné, „omdat de arbeidsvoor waarden slecht zijn, er niet vol doende begeleiding is door het ontbreken van hoofdwijkver pleegkundigen, het rechtspositie reglement niet dwingen is voor geschreven, vele plaatselijke be sturen ondeskundig zijn. er on voldoende contact is met de werkgever en omdat er niet vol ledig bevoegde wijkverpleegkun digen worden ingeschakeld". (Van onze sportredactie) In de trouwzaal van het Delftse stadhuis heeft N. de Doelder, voorzitter van de KNVB, Afdeling Den Haag, gisteravond de dertien jarige Roland de Vreede op feestelijke wijze welkom geheten als 50.000ste lid van deze voetbalorganisatie. Tijdens de voor dit doel belegde bijeenkomst sprak de Delftse wethouder voor Culturele Zaken. Sport en Recreatie, de heer H. W. Fahrner over de grote betekenis van de sport beoefening, waarbij ook een gemeentebestuur, in verband met aanleg en onderhoud van ter reinen, een taak heeft te vervullen. De heer De Doelder wees op het grote belang van het Afdelingswerk. Negentig procent van alle voetbalactiviteiten ressorteert onder de Afdelingen. Met een polshorloge verraste de heer De Doel der de jeugdige Roland de Vreede. die door zijn aanmelding bij Delfia het aantal leden op 50.000 had gebracht. Afdelings vice-voorzitter P. C. ten Dam sprak nog een dankwoord aan het adres van het Delftse Gemeentebestuur, dat hier. behalve door wethouder Fahrner. ook was vertegenwoor digd door de heer P. Kamps, wethouder van Openbare Werken. Op de foto Roland de Vree de met zijn cadeau dat hij van de heer De Doelder (links) ontving. Doorgeschoten tTET is niet meer een enkele solist, maar een compleet koor dat aan het zingen is over het doorschieten van de loon- en prijsstijgingen. Wo vragen ons af, of er binnenkort ook niet van officiële zijde dus dooi de regering toegegeven zal moeten worden dat er geen kijk meer op is om de stijgingen binnen de door de Sociaal-Economische Raad geadviseerde ruimte en dus ook binnen de ramingen van de regering te houden. In elk geval ziet het er naar uit, dat de Ionen en prijzen in 1972 weer een flinke „doorschieter" worden. De volgende conclusie is dan on herroepelijk, dat er van een wezenlijke bestrijding van de inflatie in Nederland geen sprake is. Van de politieke partijen heeft met name DS '70 terzake reeds een alarmkreet geslaakt; wat heel begrijpelijk is, omdat deze partij mede haar bestaansrecht dankt aan de door Drees jr tegen de inflatie geproclameerde kruistocht. jpRGER dan het geringe succes van DS'70 (en daarmee ook een voor- lopig falen van het kabinet-Biesheuvel!is intussen, dat in Neder land de bedrijfssluitingen aan de lopende band doorgaan. Het zijn weliswaar meestal kleine en kleinere middenbedrijven die geen kans meer hebben op of heil zien in voortbestaan, maar het verschijnsel moet niettemin zorgwekkend heten. Over fusie behoeven we ons niet eens meer zo erg druk te maken; want waar fusies uitblijven, blijkt opheffen immers vaak een kwestie van „op korte termijn" te zijn. Dikwijls slagen niet te oude en vakbekwame krachten er onmiddellijk of na korte tijd in weer emplooi te vinden; overigens lang niet altijd in het vak waarvoor ze speciaal zijn opgeleid. Maar de vraag gaat klemmen, hoe groot de elastische capaciteit van ons bedrijfsleven nog is. We hebben afgelopen winter al met een flink overschot werklozen moeten kampen en dat heeft niet eens de een paar jaar geleden nog voorspelde ontspanning gebracht. Tot dusvecre heeft de overheid niet de indruk gewekt, dat ze met haar spreidingsbeleid meer dan het verplaatsen van de moeilijkheden zal bereiken. En de gang van zaken rond de C.A.O. grootmetaal leerde, dat de vakbeweging maar gedeeltelijk tot medewerking bereid of in staat is. 'T'OCH zullen we straks wil de werkloosheid tenminste geen chro- nische ziekte worden moeten wennen aan het verschijnsel dat de welvaart minder gaat naac mensen die reeds werken, maar meer besteed wordt aan het werk verschaffen voor hen die anders naast het arbeidsproces komen te staan. Doen we dat niet, dan wordt er op grote schaal een nieuwe vorm van sociaal onrecht gepleegd. Belastinggidsen als handleiding Zoals elk jaar omstreeks het tijdstip dat de aangiftebiljetten Inkomsten- en vermogens belasting dienen te worden ingestuurd heb ban de uitgeverijen Elseviersweekblad en Bonaventura te Amsterdam, Kluwers te Deventer en Samson te Alphen aan de Rijn hun belastinggidsen het licht doen zien. De prijs van de diverse gidsen varieert van 4,25 voor het belasting ABC van Bona ventura via ƒ4.90 en 5,90 voor respectie velijk Kluwers Belastinggids en Samsons moderne belastingleidraad tot 7,90 voor de Belasting-Almanak van Elsevier. Bij een nadere beschouwing van de verschil lende gidsen valt het handige formaat en de overaichteMjlke samenstelling van Sam sons Moderne belastingleidraad op. Vooral het systeem van „ja" of „nee" bij de ver schillende vragen en een verwijzing bij de beide antwoorden naar de volgende vraag maakt het boekje vooral voor de minder geroutineerde op het punt van belastingza ken bijzender waardevol. Kluwers Belastinggids is evenals voorgaande jaren tamelijk uitgebreid en overzichtelijk. Vooral de opgenomen hulpstaten dragen bij tot het overzichtelijk invullen van de aan giftebiljetten. Het belasting-ABC van Bona ventura munt vooral door zijn formaat niet uit tot het op gemakkelijke wijze thuis ge raken op het gebied van de belastingen. De opgenomen specificaties bij de verschil lende vragen zijn een goede leidraad om alle bedragen, die voor aftrek in aanmer king komen, bij elkaar te houden. De Belasting-Almanak van Elsevier is ook dit jaar weer een overzichtel jk en goed uitgevoerde leidraad. Het moet ons echter van het hart dat men toch wel een behoor lijke routine in belastingen moet hebben om hot volle rendement uit deze almanak te halen. (Van fiscale medewerker) DEN HAAG Indien u een aangiftebiljet is uitge reikt moet u dit biljet weer ingevuld en door u ondertekend te inspectie indienen binnen de op dit biljet gestelde termijn van tenminste een maand. Zo zal, voorzover geen uitstel werd ver kregen, heel Nederland zijn aangiftebiljet nog vóór 1 april moeten inleveren. U behoeft echter geen slapeloze nachten te hebben indien u hier aan geen gevolg hebt gegeven, want de Inspec teur zal u nog eerst schriftelijk een waarschu wing zenden om alsnog binnen 10 dagen de vereis te aangifte te doen. Laat u ook die termijn ver strijken can wordt het ernstiger want u kunt dan bij aangetekende brief een aanmaning tegemoet zien waarin u wordt verzocht binnen in die aan-i maning gestelde termijn van uiterlijk 5 dagen uw aangiftebiljet in te leveren. Aan deze aanmaning zijn overigens geen kosten verbonden. Is eenmaal door de inspecteur de aanmaning ver zonden dan is het niet meer mogelijk dat u uit stel voor het indienen van het aangiftebiljet wordt verleend. Zijn er voor u dus bijzondere omstandigheden op grond waarvan u meent dat u niet tijdig aan uw aangifteplicht kunt voldoen, dan is het niet alleen gewenst dat u zo vlug mo gelijk uitstel vraagt voor het indienen van uw aangiftebiljet, maar ook dat u dit steeds doet voordat een aanmaning wordt verzonden. Na elk verleend uitstel zal u weer opnieuw een waarschuwing en een aanmaning worden toege zonden. U heeft dus steeds opnieuw enkele weken speling. Indien uw biljet door een belastingconsulent wordt ingediend, gelden speciale afwijkende regels. Indien u uw biljet niet tijdig indiende zal de in uw aanslag te begrijpen belasting, voorzover deze de er mee te verrekenen voorheffingen overtreft, worden verhoogd met 5 procent, doch tenminste met 5,en ten hoogste met 1.000,Als voor heffingen worden aangemerkt de ingehouden loon- en dividendbelasting. Niet dus de eventuele reeds opgelegd voorlopige of nadere voorlopige aanslagen. De verhoging wordt dus steeds berekend over het saldo te betalen of terug te geven bedrag, ver meerderd met het bedrag van de voorlopige of nadere voorlopige aanslagen. Eerst indien deze opstelling niet tot een positief bedrag leidt, blijft de verhoging achterwege. Zal de aangifte dus lei den tot een terug te geven bedrag wegens teveel ingehouden loon- en/of dividendbelasting, dan be hoeft u met het indienen van het aangiftebiljet geen haast te maken. De fiscus heeft er weinig direkt belang bij. Er kan u praktisch niets ge beuren. Voorbeeld aanslag inkomstenbelasting 5.000,— ingehouden: loonbelasting 2.000, dividendbelasting 1.000, voorlopige aanslag 3.000,— terug te geven 1.000,— de verhoging (boete) van 5 procent bedraagt 5 pro- cent van 5.000,-- min 2.000,- en 1.000,--) d.l. 5 procent van 2.000,-- d.i. 100,--. Zou de ingehouden loonbelasting in dit voorbeeld 4.000,-- hebben bedragen en de ingehouden divi dendbelasting weer 1.000,dan zou geen boete verschuldigd zijn. Zou later een navorderingsaan slag moeten worden opgelegd dan wordt de een maal opgelegd boete niet verhoogd met 5 procent van het in de navorderingsaanslag begrepen be drag. De eenmaal vastgestelde boete blijft dan dus gelijk. Zou de opgelegde aanslag echter verminderd die nen te worden, bijvoorbeeld na het indienen van een bezwaarschrift, dan wordt ook de opgelegde boete verminderd. Wordt door u in het geheel geen aangiftebiljet inge diend, dan zal de inspecteur naar eigen schatting ambtshalve een aanslag opleggen in welke aan slag eveneens een 5 procent boete is begrepen. De verhoging vindt zijn grond in redenen van ad ministratieve aard. De verhoging is bedoeld als een sanctie, als een straf voor het niet of te laat indienen van het aangiftebijet en is niet te zien als een compensatie voor gederfde rente. Opzet of schuld is niet vereist. Slechts in geval u kunt stellen dat u geen aangiftebiljet werd uitgereikt of verzonden of de aanmaning niet heeft plaats gevonden of dat de aangifte wel tijdig werd in gediend, zal de mogelijkheid van beroep op de rechter mogelijk zijn. Indien u een verhoging werd opgelegd kan slechts de directeur van 's Rijksbelastingen kwijtschel ding verlenen. In de brief die u terzake tot hem richt kunt u eventueel verzachtende omstaindig- heden aanvoeren. De directeur houdt bij het ver lenen van kwijtschelding onder andere rekening met de omvang van de termijnoverschrijding en met eventuele door u gedurende de vororafgaan- de vijf jaren uit dezen hoofde belopen verhogin gen. Gezien het karakter van de verhoging wordt slechts bij uitzondering algehele kwijtschelding verleend. WASHINGTON (AFP) De di recties van de drie grote Ameri kaanse televisiemaatschappijen Ambtenaar nam steek penningen aan ITRECHT (ANP) „Het was een soort sneeuwbaleffect. Eerst drukte iemand me aan dc balie 100 gulden in m'n hand, gewoon uit dankbaarheid dat ik hem had geholpen met het invullen van z'n aanvraagformulier voor een vergunning. En van het een kwam het ander. Tenslotte werd ik gechanteerd. Ze dreigden de baas te zullen waarschuwen als ik het formulier niet voor ze In vulde. De sneeuwbal was een lawine geworden". at gaf de 29-jarige Utrechter G. K. de Utrechtse rechtbank als verklaring voor het feit dat WJ In 1970 en '71 als ambtenaar bij de Utrechtse Kamer van Koop handel voor circa 20 mille aan steekpenningen aannam en vals heid in geschrifte pleegde. De rechtbank deed onmiddellijk uit spraak en veroordeelde K. tot een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek van voor arrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Dat had tot gevolg dat K., die al vijf en een halve maand in voorarrest zat, als vrij man de rechtszaal kon verlaten. NBC, CBS en ABC hebben hun voornemen bekendgemaakt om hun kinderprogramma's te zui veren van geweld dat op de kin deren een ongunstige uitwerking zou kunnen hebben. Enkele dagen geleden bevestigde een vooraanstaande Amerikaan se psychiater ten overstaan van de senaatssubcommissic die is belast met een onderzoek naar de geweldpleging op de Ameri kaanse televisie, dat er verband bestaat tussen geweldplegingen op het televisiescherm en de agressiviteit van bepaalde kin deren. Elton Rule, president van ABC. verklaarde dat de geweldplegin gen In kinderprogramma's van zijn maatschappij, vervangen zouden worden door program ma's waarin conflicten in plaats van door geweld door de rede en verbeeldingskracht worden opgelost. De president van NBC, Julian Goodman, riep in herinnering dat zijn maatschappij sinds 1961 139 van 817 voor vertonen aan geboden films heeft geweigerd op grond van de overweging dat ze niet voor kinderen geschikt waren. John Schneider, voorzitter van de senaatssubcommissie, heeft op gemerkt dat het uitschakelen van alle geweld op de televisie ook zou moeten Inhouden dat zulke populaire programma's als „FBI", „De zeven vrouwen van Hendrik de achtste", de honkbalwedstrijden en het nieuws over Vietnam, verdwij- (ADVERTENTIE) Het centrum van een hogedrukge bied dat ons gisteren zluk fraai weer ezorgde. trok vannacht over ons land. In het gebied van windstilte dat met dit cen trum meetrok, daalden de tem peraturen in de droge en helde re polaire lucht In het binnen land tot enkele graden onder het vriespunt. Het hgedrukge- bied wordt echter aan zijn west flank zbifzonder snel aangetast door grote barometerdalingen, die samenhangn mt het verdere optdringen an het koufront van een nog uitdiepende IJslandde- optdringen van het koufront van een nog uitdiepende IJslandde- pressieDit koufront naderde gisteravend reeds de Ierse kust. Het laat zich aanzien, dat de ontwikkelingen die zich op dit ogenblik in de circulatie voor doen. het weer in ons land aan ehet eind van vandaag al begin nen te beïnvloeden en in de loop van zondag een merkbare ver slechtering teweeg zullen bren gen. In Centraal Europa en vooral in het Alpengebied kan het fraai en zonnig voorjaars weer zich nog wel handhaven. Zondag: Zon op 06.29—19.04, maan 15.41—05.10. Hoogw. Schev. 1.09—13.31. Maandag: Zon op 06.27—19.05; maan 16.50—05.24, Hoogw. Schev. 1.55—14.12. Vooruitzichten voor maandag: tif- delijk regen of een bui. later vrij zonnig. Ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland: voor maandag: aantal uren zon: 3 tot 10, min. temp.: omstreeks normaal, max. temp.: om streeks normaal, kans op een droge periode van minstens 1 uur: 90 procent, kans op een ge heel droog etmaal: 70 procent. MARSEILLE (AP) De „auto stuntman" Frank Valverde gaat proberen met behulp van een slaapverdringend middel op h^t autocircuit van Le Castellet vijf etmalen achter elkaar te rijden. De rit gaat beginnen op 19 april en vertegenwoordigers van de Amerikaanse ruimtevaart (NASA) zullen het experiment bijwonen. Het ademen en de polsslag van Valverde zullen ge durende de hele rit worden ge registreerd. Zijn auto zal onder het rijden worden bijgetankt. Er komt een televisiecamera in te staan ge richt op de chauffeur en zijn in strumenten, alsmede een tele foon waarmee Valverde „met de hele •wereld" zal kunnen spreken. Een miljoen valse bouw- vakantie- bonnen ANTWERPEN (AP) De Ant werpse politie heeft vier man nen gearresteerd in verband met vervalsing van Nederlandse bouwvakvakantie premiebonnen ter waaTde van meer dan miljoen gulden. Een vijfde r wordt nog gezocht. mmiï CF THE R0AD in Alphen aan den Rijn. Zaterdag 1 april RIJNSTREEKHAL. Kaarten: Rijnkade 11 - v. Boetzelaerstraat 7 - of telefonisch: 01720-74991, toestel 134. Een nieuw seizoen Nautilus stores. Voor alle watersportartikelen. Touwwerk, vlaggen, verf. Chrysler- en Yamaha buitenboordmotoren. Polyester, motor-, roei-, vis- en speedboten. Zeilkleding. Decoratieartikelen (visnetten, scheepslantaarns etc.). JOHANNESBURG Groot-Brit- tannië heeft zich geplaatst voor de eidstriid van het tennistoer nooi om de Federntionbeker. De Britse ploeg versloeg in Johan nesburg bekerhouder Australië met 2—1. In de finale zal Groot-Brittannië uitkomen tegen Zuid-Afrikt. De Afrikaanse dames wonnen in de halve eindstrijd van de Verenig de Staten, dat Nederland had uit geschakeld. RANDKRANT Zoek naar uit Het Britse opperste gerechts hof is op zoek naar de wetti ge eigenaar van effecten en geld. samen ter waarde van bijna een miljoen gulden. Het verzoek was uitgegaan van een handelaar in effec ten, die nu met pensioen is. Deze was in de jaren dertig benaderd door een advocaat, die hem vroeg namens een cliënt, wiens naam hij niet bekend maakte aandelen te kopen, hetgeen de handelaar deed. Maar de advocaat overleed later, zonder de ef fectenhandelaar ooit te heb ben meegedeeld wie de op drachtgever was geweest. De handelaar zei tot de rechter, dat hij van de geheimzinnige cliënt alleen wist dat hij geen Brit was en ook niet ie mand uit de landen waarmee de geallieerden in de tweede wereldoorlog in oorlog waren geweest. Eieren Laten we blij zijn om de vol gende week: het is de enige week in het jaar. waarin zo wel werkgevers als werkne mers eieren voor hun geld kiezen. De rest is dan nog maar een kwestie van kleu- Appel-peer De Nederlandse huisvrouw ziet de appelen als ,,een beetje gewoon", maar wel als een gezonde vrucht, die de dorst lest en de honger stilt zonder dik te maken. Het beeld van de peer is ongunstiger: men vindt de peer minder gezond, overmatig zoet en veel te sappig. De meeste appels worden in Nederland door vrouwen gegeten. De ver standig snoepende kinderen vormen de tweede categorie van appelverbruikers. Man nen voelen over het alge meen bitter weinig voor fruit: zij eten het pas wan neer het te laat is. Snoep verstandig, eet een appel. Wees een heer, offreer een Betaalpas Wat doet die mijnheer? Die meneer hoont zijn betaalpas en betaalt contant. Aardig Dc Zuidamerikaanse politie mannen hebben zich afge vraagd hoe zij zich zo heb ben kunnen verkijken aan meneer Ehrmann, die z( kele dagen bijna voor Bor- mann gehouden hebben. Hun oordeel: ..Ehrmann blijkt al leen maar een aardige oude man te zijn". Als Bormann nog leeft zal hij ook alleen maar een aardige oude man schijnen. Dat blijkt het juist zo moeilijk maken". Niets loos (Nu er in Dodewaard en ande re belangrijke steden in de wereld niets loos schijnt te wezen, hebben we gezocht naar een plek waar wel iets loos is. Wij hebben even ge dacht die plek gevonden te hebben). hr is niets loos in Dodewaard, er is niets loos in Bonn, er is niets loos in Moskou ook niets in Washington Er is niets loos in Rome en ook niet in Lissabon en even min in Bogota, zelfs niet in Pipidon Hoewel: men zegt van Pipidon dat het de welvaart mist en menig werkloze man wordt als weleer fascist. Wie er een vreemde huidskleur heeft, verlieze alle hoop; en alle aanzien is er slechts zegt men voor geld te koop. Er gaapt nog tussen links en rechts een hemelsbrede kloof, men slaat elkaar de schedel in om reden van ge loof. Men leeft er zegt men permanent met 't stralingsri sico. maar voor de rest is Pipidon precies als ons land zó. Het staat voor vrijheid en voor recht paraat: nu en altoos. De rest zal dus wel laster zijn. Welnee: er is niets loos. (ADVERTENTIE) RECTIFICATIE: Op zondag 26 maari 1972 i: Hilversum II abusievelijk op gegeven: IKOR: 00.00- -01.15 Paasnachtdienst. Deze uitren- ding heeft uiteraard plaats in de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 april (zie opgave voor zondag 2 opril Hilversum II). Voor de gemaakte fout bieden wij u onze excuses aan. Graham naast team Arsenal LONDEN George Graham, die woensdagavond Ajax aan de winst hielp op Highbury door de bal langs doelman Wilson te koppen, is niet opgesteld in hel elftal van Arsenal, dat vandaag voor de competitie speelt tegen Leeds United. Het Is voor het eerst in het seizoen dat Graham buiten de ploeg wordt gelaten. De Rotterdamse Kunststichting heeft de Penning van de Leuve toegekend aan Piet Muyselaar en Willy Walden. De penning met inscriptie „Ingenium et Ardor" (Aanleg en ijver) wordt gegeven „wegens bijzondere en langdurige verdiensten als kun stenaar". Ze worden in de Nacht van het Hart, van zaterdag 25 op zondag 26 maart in het Ahoy- Sportpaleis uitgereikt door de wethouder van kunstzaken, de heer G. Z. de Vos. KASTEEL ©ub-iKHaöSrnaar ""olefoon 01751-9045 Japanse finale in All England i LONDEN De eindstrijd van hel damesenkelspel In het toernooi om de open kampioenschappen badminton van Groot-BrittannK zal een Japanse aangelegenheid zijn. Hi roe Yuki won in de hal ve finale van de vorige kam' pioene Eva Tvedberg. In de fi nale zal zij haar landgenote No- rlko Nakaynma ontmoeten. De Indonesiër Rudi Hartone zal de tegenstander zijn van dj Deen Svenpri in de eidstrijd van het herenenkelspel. I ndi tweede halve finale versloeg hij de Zweed Sture Johnsson mei 15-3, 15-6.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6