I er Aar verwelkomde nieuwe burgemeester met warmte Geen hoopgevende toezeggingen Rioolplan goed ontvangen door Stompwijkers Waarde heer H.B.S. begraven Ruimte onderwijs- en sportuitgaven: f 1 min Stille Rijn wordt 9 maanden echt stil PvdA-FRACTIE BEGAAN MET LOT LEIDEN Warmonds Fanfare gaat 't zeer goed GEMEENTERAAD VOORSCHOT Wat ti ook moet weten Ramses in „Liefde is Ook dit jaar Reina Prinsen Geerligsprijs ITERDAG 25 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ouw eu> ER AAR De gemeenschap van Ter Aar en met name de schooljeugd heeft gisteren de nieuwe burgemeester, mr. H. J. de Poel, op zonnige wijze welkom geheten. Om kwart voor twee precies begroetten wethouders en gemeentesecreta ris de nieuwe burgemeester met echtgenote en kinderen aan de grens met Woubrugge. Bij aan komst in het gemeentehuis ethouder Uyttewaal draagt de burgemeestersketting i v. d. Poel. brachten de kinderen van de basisschool uit Langeraar een zanghulde. de kinderen van de basisschool „Aardam" boden hem een reusachtig zelfgemaakt boekwerk aan waarin zij op ei gen wijze de burgemeester hun verlangens kenbaar maakten. De christelijke basisschool ver raste de familie met fleurige zelfgemaakte papieren bloemen. Om drie uur begon de buitenge wone raadsvergadering. Na het voorlezen van het benoemings besluit door de secretaris, ver richtte loco-burgemeester P. J. Uyttewaal de installatie. In de daarop volgende toespraak dankte de burgemeester in het bijzonder Hare Majesteit de Ko ningin, en aan allen, die zijn be noeming hebben mogelijk ge maakt en memoreerde hij het zware verlies waardoor de ge meente kort geleden werd ge troffen. Mr. Van de Poel prees de menselijke band. die er tus sen de bevolking en gezagdra gers bestaat. Het houden van „open huis" zal de vertrouwens relatie tussen gemeentebestuur en bevolking kunnen bevorde ren. Hij zei het bewaren en be schermen van het vele goede te zien als zijn eerste opdracht. Daarnaast staat een gelijktijdi ge deelname aan de economi sche groei, een gedegen zorg vuldig afwegen van belangen. Het resultaat van zijn burge meesterschap stelde hij mede afhankelijk van zijn medewer kers, zoals de ambtenaren, de politie, vrijwillige brandweer en andere instanties, en bracht ten slotte dank aan allen die hun medewerking aan de ontvangst hadden verleend. Namens de raadsfracties lieten enkele spre kers een aantal problemen de revue passeren. De heer P. J. van Rijn (K.V.P.- fractie-voorzitter) prees de schoonheid van Ter Aar en vond het gepast wanneer men met beide benen op de grond van zijn trots uiting gaf. Maar het moest hem van het hart dat het met de huisvesting van de scholen het slechts is gesteld. Van de 31 lokalen zijn er 15 noodlokalen en van de 16 overi ge zijn er 13 die niet meer aan de tegenwoordige eisen voldoen. Met dit probleem voor ogen zei hij tenslotte „Burgemeester, U komt uit Den Haag, dus U weet de weg" De heer N. den Hollander (C.H.U.-fractie-voorzitter) wen ste de familie van de Poel een prettig verblijf in Ter Aar toe. De zelfstandige bedrijven, die maar sober meedelen in de wel vaart tekende de Heer J. van Harten (A.R.-fractie-voorzitter) als schaduw io het groene hart van Holland. Waarschuwende woorden wijdde hij aan de re creanten, die de speeltuin van Holland niet moeten gebruiken om de bevolking van de streek extra te belasten. De gemeente secretaris. de heer N. A. J. Ro berts, zegde namens het gehele gemeentepersoneel de familie Van de Poel alle medewerking toe. In zijn slotwoord noemde de burgemeester de gehele ge meente zijn werkterrein. Hij dankte de aanwezigen voor hun blijken van waardering. Burgemeester Gallas sprak na mens collega's van de kring. Onder de vele gasten bevonden zich oud-minister Veringa, de Block en Klompé. De 1 aatste voerde het woord namens de be windslieden van het vroegere kabinet De Jong en noemde haar oud-collega een „schat" van een burgemeester. De burgers maakten 's avond van de geboden receptie gebruik om kennis te maken met de familie Van de Poel, waarbij de eerste De begroeting aan de grens indrukken bij velen enthousiaste dochtertje van het raadslid verwachtingen opriepen. mevrouw v. d. Poel bloemen Hongaarse dirigent bij iempre Crescendo IIDEN Het Leidse studenten- huziekgezelschap n.Sempre Crescendo" geeft op 28 maart 254 een concert in het LAK theater, S< aanvang 20 uur. 5 U et orkest staat onder leiding van de Hongaarse dirigent Peter Scholcz. Uitgevoerd worden: de Eerste Symfonie van Schubert ;n de Suite in a kleine terts 'oor fluit en orkest van Tele- nann. Solistische medewerking 'erleent de fluitiste Henriëtte iimburg. Na de pauze zal het concert worden voortgezet door deelnemers van het Pancon- 1972. LPHEN Burgemeester Gallas ''heeft gisteravond een ere-pen- 5, j fling in zilver uitgereikt aan tjmevrouw A. v. d. Neut-v. d. Veer. leidster van de Interker kelijke Stichting voor Gezins- zorging. Samen met enkele andere dames heeft mevrouw Van der Neut nam de ere-pen- ;rzorging opgezet. Een volkomen verraste mevrouw Van der Neeut aam de ere-pen- King aan. Leiden De dag na Pasen, dins dag 4 april, begint het werk aan de walmuurvemieuwing en rio lering van de Stille Rijn. Er zul len zeker negen maanden ge moeid zijn met dit karwei. Al die tijd zal er geen verkeer mo gelijk zijn over de Stille Rijn, hoewel de bereikbaarheid van woningen en bedisjven zoveel mogelijk in acht wordt geno men. Over een lengte van ongeveer 133 meter zal de oude walmuur worden vervangen door een nieuwe, waarin een verzamel- riool met huisaanBluitingen en een nooduitlaat ztjn gebouwd. De nieuwe walmuur zal tot aan de Stille Mare ongeveer één me ter verder in het water steken, i bescheiden weg- De tijdelijjke verkeerssituatie rond de Stille Rijn. LEIDEN Een delegatie van de Tweede Kamerfractie van de PvdA. onder wie mevroww Brautigam en de heren Jonge- verbreding wordt verkregen. In verband met de doorstroomca paciteit van het boezemwater kan deze verbreding niet groter worden. Wanneer omwonenden bijzonder transport (van zieken, verhuizing enz.) verwachten, kunnen zij contact opnemen met de aannemer, D. Schreuder N.V. uit Ransdorp (Amster dam-Noord). STOMPWIJK In het Dorpshuis de kinderen en de parkeerf werd een hoorzitting gehouden blemen. te leggen De gemeente kwam nu met VMRIVTOND In Het Trefpunt gaf Warmonds F-anfare gister avond zijn tweede winteruitvoe- ring. Dit orkest beb ik vrij re- EIDEN Een lange rouwstoet leerling Jan Loovens, zijn droe- van 360 scholieren van de Rem- fenis daarover uit. jf hrandtscholengemeenschap trok Na de processie door de stad an gisteren door Leiden naar het standbeeld van Rembrandt in het Van der Werfpark om een krans te leggen. In hun midden torsten zij een doodskist, waarin ^een reeds schimmig geworden, 108 jaar oude heer H.B.S. lag. eeds de avond, voorafgaande aan de rouwdienst, hebben de eindexamenkandidaten van de HBS een droeve dronk geplengd op de plek. waar zovelen jaren lang de Hogere Burgerschool, opgericht met ..eenen halven j ALPHEN ton gouds" had geleefd, tot nut van jonge lieden De HBS moet in het kader van de mammoet wet-hervormingen plaats maken voor het piepjonge Atheneum en de HAVO. 1 een vroege rouwdienst sprak n toog en baret verklede de kranslegging werd het begra fenismaal. bestaande uit limo nade en cake, door alle mee levende schoolgenoten en leer krachten genuttigd. Onder het afschieten van „saluut-rotjes" werd HBS tenslotte verbrand op de Burggravenlaan. HBS wordt historie en het eindexamen (in april, mei en juni) een actueel feit voor deze laatste „Hogere Burgers". gelmatig mogen beluisteren. Het was ditmaal echter voor het eerst, dat ik het hoorde onder leiding van de heer C. Klein, die ongeveer twee jaar de lei ding heeft. Het viel me in de openingsmars (Lime Tree van Bosch Sr.) di rect op, dat het orkest in ver schillende opzichten aanmerke lijk is gevorderd, zowe! op de onderlinge zuiverheid als in de totaalklank, die gisteren goed strak was en van een heel goed timbre, wat wel iets zegt in een te kleine ruimte. Slechts in De „Bagatellen" van Piet van Me- ver waren wat zwevingen bij het lage koper en dan alleen maar in het langzame deel. In de „Jamaica Suite" van Wal- ters en „Lastima" van Malando kon men genieten van het uitge breide en parate slagwerk. „De Toreador" van Harp, eigenlijk oorspronkelijk een vocaal stuk, is heel handig gearrangeerd voor fanfare door Kokelaar, dir. van het A'damse Politie Mu ziekkorps. Hier onderscheidde de trompettist Van Bladel zich door een zangerige toon. Voorts kreeg „Spanish Eyes" een tem peramentvolle vertolking. Het concert werd besloten met een pittige zigeunermars van Oschelt. Uit zijn correcte spel kan dus geconstateerd worden, dat het Warmonds Fanfare zeer goed gaat! Na de pauze was er als gewoon lijk de opvoering van een blij spel. dit maal „De Kater komt later" van Feenstra. HENRI WELBOOREN gesloten riool tenherindeling aan de Van Sant horststraat en de Van Raep- horststraat De belangstelling was bijzonder goed. Er waren ruim honderd Stompwijkers naar de hoorzitting gekomen. Van de gemeente Leidschendam waren o.a. aanwezig de heer Ooms, Bisschop 'adjunct-direc teur openbare werken) en Bun- nik, die tevens de vergadering leidde. De heer Bisschop gaf met behulp van overzichtelijke tekeningen een uiteenzetting over de plan nen voor een nieuw gesloten rioolnet vanaf de Hoge Brug tot aan de Meerlaan en vanaf de Meerlaan tot de Laurentiuskerk. Dit riool zal op het hart van het nu nog bestaande open riool Lo- men te lopen. Er kon nog geen uitsluitsel wor den gegeven over de plaats, waar men het eerst met de werkzaamheden zal beginnen en of het plan in twee gedeelten afgewerkt zal worden. Binnen kort gaat men van gemeentewe ge gesprekken voeren met enkele grondeigenaren, omdat er kleine stukjes afgestaan moeten wor den. Tegelijk met de aan te leggen rio lering zal ook het voetpad aan gelegd worden. Ook dit loopt volgens planning vanaf de Meerlaan tot de Laurentiuskerk. Ook de wensen van de bewoners van de Van Raephorststraat en de Van Santhorststraat kregen de volle aandacht. De heer J. v. d. Brink heeft een nieuw voor stel gedaan over de straatinde ling, de speelgelegenheden voor ling. Den Uyl, Schaeffer en Van der Stoel, heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan Lei den. Met burgemeester en wet houders is gesproken over de benarde financiële toestand, waarin Leiden verkeert. Tijdens de lunch hielden drs. M. L. Wurfbain (museum De Laken hal). drs. J. H. G. Poell (School adviesdienst) en dr. J. H. Kamphuis (opbouwwerk) inlei dingen over de problemen in hun sector. Met deze problemen werden de fractieafgevaardig den direct geconfronteerd, toen zij bezoeken brachten aan de Met dit bezoek is Lakenhal, verschillende scholen, zwembad De Zijl, wijkcomité's en de werkgroep Milieubeheer van de Leidse Universiteit. Voor de moed waarmee de verschil lende diensten en actiegroepen bleven werken aan de opbouw van een leefbaar Leiden hadden de PvdA-leden diepe bewonde ring. doende geldmiddelen. Alle be zoekers waren begaan met dit droeve lot van Leiden, maar hoopvolle toezeggingen op ver beteringen konden in deze ter mijn nog niet worden gedaan. Dit bezoek heeft ens nog weer eens met de neus op de feiten gedrukt. Maar er zitten nog 350 andere gemeenten in een zelfde situatie als hier", waren de woorden van de heer Jongeling tijdens een persconferentie ten stadhuize. ander pi; de heer geen haalbare kaart was. heer J. Elderhorst stelde voor desnoods in fasen te gaan wer ken, om toch zo volledig moge lijk aan de wensen van de be woners tegemoet te komen. I bereikt, dat PvdA-fractieleden wukker geschud zijn. Zij zien dat er werkelijk iets moet gebeuren en dat de burgers van Leiden daaraan best mee willen wer ken. „Actieplannen genoeg, mar geen geld, dat werkt frus trerend", zei de heer Schaeffer uit Amsterdam „In eik geval weten we nu tenminste dat er plannen zijn." omdat het plan van De zorgelijke toestand van de La Brink financieel kenhal, de enorme achterstand T^r afsluiting van dit werkbezoek in het onderwijs, het gebrek aan opbouwwerkers en het aantrek ken van het nodige personeel in de verschillende gemeentelijke sectoren: dit alles is terug te voeren tot één oorzaak- onvol- de raadzaal een korte vergadering met de raudsfrac- ties en partijbesturen van de PvdA uit het gewest Leiden over de problemen rond de ge westvorming. Een aantal leden van de balletschool in Alphen heb ben gisteravond een uitvoering gegeven. Het programma op zich voldeed volkomen aan de verwachtingen maar elke decor en ..toneelaankleding" ontbrbk. Niettemin hebben de leerlingen er het beste van weten te maken. VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten kreeg gis teravond van de wethouder van financiën te horen dat er „ruim te was voor 1 miljoen". Daar door kon de raad een krediet beschikbaar stellen voor de bouw van vier schoollokalen in de wijk Boschgeest voor 600.000 en een krediet van 210.000 voor de aanleg van de tweede fase van het sportpark Adegeest. Mr. Goosens (D'66) vroeg zich verbaasd af waarom de com missie financiën een half uur voor de vergadering in besloten zitting bijeen moest komen, ter wijl de wethouder tijdens de raadsvergadering de geheime bespreking openbaar maakt. Wethouder Esselaar (KVP) zette uiteen dat hoewel de Maria- school thans niet gebouwd wordt, deze school toch priori teit blijft behouden en zodra de veranderde opzet goedkeuring verkregen heeft gebouwd zal worden, maar dat duurt waar schijnlijk nog enige jaren. Voor rang voor de scholenbouw wordt thans gegeven aan de wijk Boschgeest. De vier lokalen worden verdeeld tussen de Parkschool en de Gevers Dey- noot school. De heer Zandee (prot. christ.) probeerde de gemeenteraad over te halen niet in te gaan op het voorstel van b en w. tot vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor Bijdorp I. De gronden zijn voor 90% in han den van de gemeente en bij vaststelling van het voorberei- dingsbesluit krijgen b. en w. de gelegenheid om via ex artikel 19 vergunning tot bebouwing te LEIDEN De afdeling Ste- debouw van de dienst Ge meentewerken zal op 6 april een toelichting geven op de veranderingen, die in band met de ophoging het straatdek. in de Marijke- straat zullen worden aange bracht. De bijeenkomst vindt plaats in het lokaal van de speeltuinvereniging „Noor derkwartier" aan de Anna van Saksenstraat, aanvang 20 uur. LEIDEN De heer J. van Wijk zal op 29 jaar. na 45 jaar trouwe dienst bij socieè- teit Minerva", met pen sioen gaan. Hij is werkzaam geweest bij de administratie, waarvan hij de laatste jaren chef was. Tijdens een recep tie om zes uur kan men hem een plezierige tijd komen LEIDEN „Ontwikkeling van het constitutionele recht van Suriname" is de titel van een proefschrift, waarop de heer C. D. Ooft gepromo veerd is tot doctor ln de rechtsgeleerdheidm In zijn conclusies stelt dr. Ooit cen traal, dat het Koninkrijkssta tuut tussen Nederland en Su riname spoedig beëindigt dient te worden, waardoor Suriname een volkenrechte lijke status kan verwerven. LEIDEN De heer E. J. Furnée, leraar klassieke ta len. is met lof gepromo- veerdm In zijn proefschrift onderzoekt in hoeverre de voor-Griekse bevolking in vloed heeft gehad op het la tere Grieks. Dr. Furnée wijst met klem de opvatting af, dat het Grieks bepaalde In do-Germaanse invloeden heeft. LEIDEN Op dinsdag 18 april organiseert socieèteit Minerva in haar gebouw aan de Breesraat een avond o India, aanvang 20 uur. Klas sieke Indiase muziek zal worden verklankt door Dars en toelichting worden gege ven door drs. F. van Lams- weerde van het Kon. Insti tuut voor de Tropen in Am sterdam. LEIDEN De Haagse kun stenaar Hub. Hierck expo seert tot I april in het Lak- theater colleges, geïnspi reerd tijdens een reis n het Midden-Oosten. LEIDEN Het Stedelijk Molenmuseum „De Valk" gaat op 30 maart weer open voor het publiek, en wel tot 15 september. De openings tijden zijn dinsdag tot en met zaterdag 10 tot 17 i Op zon- en feestdagen var lot 17 uur. Op maandagen is het museum gesloten. LEIDEN De tentoonstel ling „Uit bagger geborgen" in de Lakenhal heeft czo'n groot succes, dut deze t lengd is tot 17 april. Van 1 april tot 1 november zul de Lakenhal weer open zijn van 10 tot 17 uur, in plaats van tot 16 uur, zoals in de win- terdienst. SASSENHF.IM Om op waardige wijze haar derde lustrum te kunnen vieren, organiseert „Postzegelverza melaars Assenheim een ten toonstelling in het KSA-ge- houw. De expositie die 120 kavels telt, werd gisteravond geopend door burgemeester Van Knobelsdorff. Deze noemde de filatelie een boeiende en zinvolle bezig heid. Een onafhankelijke jury oordeelde kwaliteit van de inzendingen „van zeer hoog gehalte". ROELOFARENDSVEEN Onder de foto van de open bare lagere school in Roelo- farendsveen die men aan het bouwen is verm.-ldden wij abusievelijk dut het ging om een kleuterschoolm verlenen zonder toestemming van de raad. De heer Zandee was bang voor realisering van het dienstverleningscentrum. De raad liet de heer Zandee alleen staan in zijn aanval op b. en .w. 1 Onder het genot van „Oranje-bit- I ter" - in verband met de gezins- uitbreiding in de koninklijke familie - werkte de raad vrij snel de agenda af. 11 LEIDEN Het cabaret „Liefde is hud je me maar", ln het Rijn lands Lyceum vanavond zul worden opgeluisterd met een speciaal gastoptreden van Ram ses Shaffy, die hier enkele van zijn nieuwe liedjes zal zingen. LEIDEN Ook dit jaar wordt de Reina Prinsen Geerlingsprijs 200) uitgeloofd ter bekroning van een litteraire prestatie. De prijs is ingesteld Ier nagedach tenis aan de meisjes en vrou wen die in de verzetsstrijd tij dens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen. De deelnemers mogen op 24 no- vember niet jonger dan twintig i en niet ouder dan vijfentwintig jaar ?ijn. Het onderwerp is vrij. Het kan bestaan uit dramatisch, j poëtisch of prozaïsch werk, dat eventueel al gepubliceerd is. Is het nog niet gepubliceerd, dan moet de omvang zodanig zijn, dat dit alsnog mogelijk is. Het werkstuk moet voor 1 juli in- geleverd worden, in tweevoud LEIDEN De kinderen van de openbare kleuterschool ..Pinkeltje- en met vermelding van naam, I adres en geboortedatum, bij het secretariaat van de Reina Prin sen Geerltgs Stichting. Konin- ginneweg 121, Amsterdam-Zuid. Voor het geval het werk onbe- kroond teruggestuurd moet wor- den naar de auteur, wordt ge- vraagd portokosten in te sluiten. de Valeriusstraat hebben gistermiddag een palmpaasoptochI gehouden. Een week lang hadden ze zich uitgeleefd on het makes van hun palmpasen, die bekroond werden door een echte hroodhaan, gebakken door de leerlingen van de belendende christelijke LTSi De tocht ging langs de huizen van enkele leerlingetjes. die mM waren. Terwijl de fleurige optocht voor de deur wachtte, ging d4 hoofdleidster mej. E. L. J. Ie Pair of een van haar leidsters een attentie aan de zieke aanbieden. Commentaar van een van dj palmpaasdragertjes: „DU Is veel fijner dan Sinterklaas!

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3