Plannen voor 130 huizen Dorp Oost LV Joke van Beusekom niet verder dan de kwartfinale Octopus geklopt door Kangeroes Opbrengst van bungalowgrond ten goede aan sportvelden Koudekerk bouwt door Massale deelname wordt verwacht aan Braassemloop BZPC vlot langs Zios PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 MAART 197 RU KOUDEKERK AAN DEN RIJN Hoewel de bouwactiviteiten in Dorp-Oost III nog in volle gang zijn (juist gistermiddag vond de oplevering plaats van de laatste woningwetwoningen aan de Den Tollstraat), heeft het Koude- kerkse gemeentebestuur in de persoon van burgemeester C.M. van der Linden, tijdens een bij eenkomst in het gemeentehuis nieuwe plannen ontvouwd om de continuering van de woning bouw ook in 1973 te verzekeren. Als alles meezit hoopt men vol gend jaar de eerste paal te slaan voor de bouw van totaal 130 woningen in het nieuwe uit breidingsplan Dorp-Oost IV, dat zal aansluiten op plan Oost-III. Oost-IV wordt, nog in sterkere mate dan Oost-III. een ver keersvrij woongebied. Binnen de 2 woongebieden bevinden zich slechts .bedieningsweggetjes" op trottoirniveau, waar door gaand verkeer taboe zal zijn. Het uitzicht van de toekomstige bewoners zal niet belemmerd worden door voor hun ramen geparkeerde auto's; het rijdend blik zal namelijk geconcen treerd worden op speciale par- keerterreintjes. Totaal is er bij de 130 woningen ruimte gescha pen voor 187 auto's, inclusief particuliere en huurgarages. Een groot gedeelte (66,1%) van de geplande woningen zal uitge voerd worden in de sociale sfeer. Er komen 74 woningwet woningen, 12 premiehuur-. 28 premiekoop- en 16 vrije sector woningen. Ter vergelijking: het percentage sociale woningen in Oost-III bedraagt 59,6%. Kapwo- ningen is het type dat in Oost- IV zal worden gebouwd, waar mee men definitief afstapt van de zgn. platte daken woningen, zoals die in Oost II en III zijn verrezen. Temeer daar de bouw in Oost-III uiteindelijk toch een beetje duur is uitgevallen (dit geldt zowel de particuliere als sociale bouw), hoopt men door het drukken van de kosten in OostHV betaalbare woningen (men denkt aan huren van om en nabij de 150) te kunnen realiseren zonder de financiële haalbaarheid in gevaar te bren gen. De woningbouwvereniging ,,Goed Wonen" zal voor de wo ningen in de sociale sfeer teke nen. De onderhandelingen met de grondeigenaren bevinden zich in een vergevorderd stadium. Het gemeentebestuur heeft goede hoop dat het hele plan spoedig de goedkeuring van de provin ciale overheid zal krijgen, mede gezien de recentelijke ontwikke lingen in het kader van het streekplan „Rijn en Gouwe", waarbij Koudekerk en Hazers- woude wat meer speelruimte kregen voor wat betreft de op vang van de natuurlijke bevol kingsgroei. Een sterk argument vormt daarbij het hoge percen tage woningen dat in de sociale sfeer (t.b.v. hoofdzakelijk de ei gen inwoners) zal worden ge bouwd. De diverse raadscom missies en het bestuur van „Goed Wonen" hebben zich reeds positief uitgesproken over Wat u ook moet weten BODEGRAVEN De Alge mene raad van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf te Gouda heeft in de plaats van de vertrokken burgemeester van Gouderak, de heer Huur man, benoemd Mr. Croles, burgemeester van Bodegra ven. De nieuw benoemde kreeg 82 van de 97 stemmen. Voorzitter van de Raad van Beheer is de Goudse wethou der Mr. Blanker!. Plaatsver vanger van Mr. Crolis is heer L. Cnossen, burgemees ter van Haastrecht. NOORDWIJK De kop van de Hoofdstraat is een fraaie aanwinst rrij'ker gewor den. Op de plaats van het vroegere restaurant „De Zeehond" opende de heer Van Rheenen, een oud-Hol lands ingerichte sfeervolle zaak, waaraan de naam „De Herbergh" werd toegekend. Voor de opening van het res taurant bestond grote be langstelling. De heer J. van den Haak. voorzitter van „Noordwijk Actief" hield een toespraak. WASSENAAR In kunst zaal Heuff, Hoflaan 7, wordt 1 april om vier uur een ten toonstelling geopend van werken van Frances van Bommel-Boeje, B. Jorin Rijnders, Sees Vlag en Ludo Nagelkerke. De expositiezaal is open maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. De tentoonstelling van ge kleurde inkttekeningen, aquarellen, schilderijen, kleurhoogdrukken en plastie ken duurt tot en met 22 april. de plannen. Volgende week woensdagavond zal o.a. Oost-IV onderwerp van bespreking vor men tijdens een hearing die het gemeentebestuur in 't Voorhof organiseert, zodat ook de inwo ners zich een indruk kunnen vormen van de plannen en eventueel hun opmerkingen kun nen spuien. ALKEMADE Zondag a.s. om 12 uur gaat bij de jachthaven „De Noorderhem" een steeds belangwekkender wordend spor tief evenement van start n.L de prestatieloop welke voor het 3e jaar in successie wordt gehou den onder de naam van De Braassemloop. De organiserende ijsvereniging Al kemade heeft alle reden voor een optimistische prognose dit vanwege het feit dat er reeds ca. 600 voorinschrijvingen rijn. Diverse prominente lopers hebben eveneens reeds ingeschreven, waaronder de houders van de wisselbekers in de verschillende categorieën met als plaatselijke favorieten o.a. Janny Aker boom, Sjors Rotteveel bij de se nioren en Yvonne Baars bij de junioren. Dank zij de middenstanders uit Oude Wetering en Roelofarends- veen rijn er weer ruim 100 prij zen beschikbaar, terwijl ook di verse plantenkwekers zich niet onbetuigd hebben gelaten. Dat dit jaar de start bij de jacht haven Noorderhem is komt voort uit organisatorische over wegingen, met name ook omdat daar gebruik gemaakt kan wor den van kleed- en wasgelegen heden. Tot slot zij nog vermeld dat het aanbeveling verdient tijdig naar de inschrijvingsta fels te gaan, dit opdat het laat ste kwartier niet allen tegelijk komen. Meer variatie en snelheid LEIDEN In de wedstrijd tegen de altijd lastige tegenstander Octopus uit Alkmaar heeft Kan geroes weer eens laten zien, dat het ook anders kan spelen dan kortgeleden in de teleurstellende wedstrijd tegen The Smash. Vooral de aanvalsvariaties kwa men nu goed uit de verf. zeker de korte set-ups door het mid den van Wybe Pera, die uitste kend werden afgewerkt door Hans Oudeman, Piet van Zwie- ten, Jan Bloot en Ed. Huusse brachten ook snelheid in de aanval, waarvoor men het blok van de Alkmaarders herhaalde lijk te vlug af was. In de eerste set resulteerde dit in een duide lijke 15—7 zege, maar toen de Leidse spelers het in de tweede set weer niet konden laten met elkaar te veel te gaan praten, sloeg Octopus zijn slag en schreef met 9—15 deze set op zijn naam. Maar in de derde set was de rust weergekeerd in het team en was er geen vuiltje meer aan de lucht: 1510. Octopus wilde het hoofd echter niet in de schoot leggen en haalde in de vierde set krachtig uit. 12—15. Direct in het begin van de vijf de set bleek al dat de Alkmaar ders niet voldoende reserve over hadden. Kangeroes daaren tegen gooide er nog een schepje bovenop en drukte in glanzende stijl door naar een ruime. 1517 setzege en een 3—2 overwin ning. Roelofarendsveert De woningen Zuideinde 120 tot en met 128, hier aan de achterzijde gezien, zullen worden gesloopt als de gemeente raad akkoord gaat met een voor stel vn b. en w. Dat zal vermoe delijk wel gebeuren, want de hui zen staan al enige tijd leeg, na dat zij onbewoonbaar waren ver klaard. ZOETERWOUDE De supportersvereniging van S.J.Z. organiseert zaterdag avond voor het laatst in dit seizoen bingo. Er is weer een keur van prijzen en men kan van 8 tot 12 uur in het clubhuis op Haasbroek te recht. LEIMUIDEN Het geld dat de gemeente Leimuiden gaat ont vangen voor de verkoop van grond voor de bouw van bunga lows aan de Ringvaart, een be drag van 60.000 gulden, gaat voor een gedeelte besteed wor den voor de aanleg van sport velden. De heer Van de Acker (prat. chr.) wilde het geld gebruiken voor de bouw van een katholie ke basisschool. Het geld hier voor, moet volgens de burge meester echter uit andere bron nen komen. De aanvraag voor leermiddelen door de r.k. lagere school wordt In zijn geheel gehonoreerd. Dit in tegenstelling tot het advies van B. en W., die slechts ten dele aan het verzoek wilden vol doen. De raad nam met zeven tegen drie (Kea, Muys en De Haan) echter een motie van ir. Van de Berg aan waarin gehele steun werd toegezegd. De heer Kea drong aan op snelle verbetering van de Willem van der Veldenweg, omdat daar nu gelegenheid voor is nu men de Tolbrug aan het vernieuwen is. Burgemeester Breen zei dat dit zeer moeilijk zal gaan omdat er van verschillende eigenaren nog grond gekocht moet worden. Tijdens de rondvraag wees de heer Treur op de vervuiling van de sloten binnen de bebouwde kom. MEDISCHE DIENSTEN Visserpark 4. tel. Benthuizen-Boskoop: dokter M. \V P Pompe. Zuldwijk 2. Boskoop, 01727-2038. Hazerswoude-Koudekerk: dokter Broere. De Genestetstraat 35. i 01714-264. Behandeling alleen m lelonische afspraak. Voor ongevi tel. 01714-2278 b.g.g. 2431 of 2611 Hillegom: dokter J. J. van Andel. den Endelaan 123/125. tel. 15417. Katwijk-Rijnsborg-V arts. Daarna tot zo. 24.00 22222. Leiderdorp: dokter M. P. Henn Maurltsslngel 166, tel. 33686. Leidschendam: za. dr. P. J. M. der Mee. Pr. Margrietlaan 10, 4535; zo. dokter S. P. Perquln, Nieuwkoop-Noorden: dokter H. J. Brinkman, Nieuwkoop, tel. 0 2570. Noordwijk: Groepspraktljk. Wanti 02520-15707. Oegstgeest Sassenhein Churchllllaan 13, tel 10 10.00 dokter F. Walenkamp, Dorpstraa >nd. tel. 01711-2220. i Tolingen, Wilhelmlna Oude-Wetering Oude-Wetering wordt zeer binnenkort een openbare kleuterschool rijker. Op de Weteringlaan is men momenteel bezig met het leggen van de fundering ervoor en een noodlokaal van de mavo in de Kerkstraat moet het geheel completeren. LONDEN Jüke van Beusekom is gisteren in de kwartfi nales van het damesenkelspel gesneuveld tijdens het All England badmintontoernooi, de officieuze wereldkam pioenschappen. De Wassenaarse speelster verloor van de als derde geplaatste Japanse Hiroe Yuki met 129 en 11—5. WASSENAAR Vanavond om half zes wordt in kasteel „Duinrell" een antiekmarkt geopend. De antiekmarkt duurt tot zondag avond. Er doen een 12-tal anti quairs aan mee. De antiekmarkt wordt voor de tweede maal ge organiseerd door Alexandra Stapff en Coen de Groot. De markt wordt geopend door mr. T. Halbertsma, voorzitter van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar. Op de foto: de twee organisatoren. BODEGRAVEN BZPC heeft een vrij gemakkelijk 52 zege behaald in Den Haag op ZIOS. De Bodegravers waren sneller en hadden technisch ook meer In hun mars. In de tweede en derde periode waarin BZPC su bliem speelde is de zege gerea liseerd. In de eerste periode had BZPC al een lichte meerderheid en Jan Pak en Pim Batelaan stelden de Haagse doelman Goedman danig op de proef, maar met veel ge luk kon hij zijn doel schoon hou den. In de tweede periode werd de meerderheid van de Bode gravers groter en ZIOS kon hen alleen weren door harde midde len. Terecht werd Vollema dan ook het water uit gestuurd. O waardoor Teun Edelman de sco re kon operen. In de derde pe riode sloeg BZPC hard toe. Pim Batelaan werd het water uitge stuurd, maar BZPC verdedigde goed en er kwam geen doelpunt. Met een luchtig tikje werd het door Cees Teekens 2—0 en toen deze bekwame centrale verdedi ger weer naar voren trok, kreeg hij de bal op maat toegespeeld van Pim Batelaan en BZPC leidde met 3—0. Weer werd Vol lema voor al te hard spel uit het water gestuurd en deze keer kon Jan Pak scoren 40. In de- laatste periode kwam ZIOS te rug. Pim Batelaan moest voor de tweede keer het water verla ten en nu was het Meerkerk die van de numerieke meerderheid profiteerde. Peter Praat kon de achterstand van ZIOS tot 42 terugbrengen toen Piet Cluistra zijn doel te ver uitging. ZIOS zag toen weer een kans en trok 1 met de hele ploeg in de aanval, maar Teun Edelman maakte aan al hun illusies een einde door met een enorm hard schot de eindstand op 5—2 te bepalen. evenmin succes. Zij verloren van de Maleisiërs Tan Aik Huang en Soong: 153 15—3. In het herenenkelspel plaatste de favoriet Rudty Hartono zich zonder veel moeite (15—7 15—9 tegen Wolfgang Bochow) voor de kwartfinales. Uitslagen: Herenenkelspel, kwartfina les: Prl (Den.) Tan Al Huang (Mail 15—9 15—a Tan Alk Mon* TEL AVIV Ignis Varese uit Italië heeft gisteravond in Tel Aviv de finalewedstrijd voor het toernooi om de Europacup voor landskampioenen basketbal (he ren) tegen Jugoplastika Split uit Joegoslavië na een bijzonder spannende wedstrijd met 70-69 gewonnen. WENEN Oostenrijk heeft giste ren Nederland met 5-2 versla gen tijdems wedstrijden in het kader van de Europese tafelten niskampioenschappen groep B. De uitslagen van de wedstrijden waren: Rudolf Weinmann - Bert van der Helm 22-20 21-14, Heinz Scblueter - Frans Schoofs 15-21 21-15 21-17, Gabi Smejkal - Son- ja Heltzel 21-17 18-21 21-8, Wein- mann/Schlueter - van der Heim-Schoofs 21-16 23-21. Schoofs/Heltzel 21-10 21-10. Weinmann - F Schoofs 15-21 21- 19 12-21, Schlueter-Van der Helm 21-19 17-21 17-21. f HAZERSWOUDE Om 'e kas wat te spekken gaat de Hazerswoudse tafeltennisver eniging Avanti vanaf zater dag 1 april oud papier inza melen in het dorp en in de wijk Rhynenburch. Elke eer ste zaterdag wm de maand zullen de Avantli-Ieden hun woongemeeote voor oud pa pier afstropen. 11—7 11—2. Lene Koppen (Den) Utamldewl (Inden) 11-b. 4—11 11-9. De als vijfde geplaatste Neder landse kampioene had zich voor de kwartfinales gekwalificeerd door een overwinning op (*e Deense Bente Flindt-Soerensen. De uitslag was overtuigend: 11—3 11—1. Een grote teleurstelling was het optreden van het dubbel Marjan Luesken/Joke van Beusekom. Het Nederlandse duo verloor a| in de eerste ronde kansloos van de Deense combinatie Kaag- aard/Berglund: 152 158. Ruud van Ginneken en Rob Rid der hadden, zoals verwacht, al Uitvoering Josti NIEUWVEEN In de over volle „Stal" heeft de negen tig ledentellende Josti Band met haar uitvoering v/eer een succes weten te boeken. In een welkomstwoordie toonde de heer B. Nagtegaal, aduinctdirecterr van de Jo- hannes-stichting, zich ver heugd over de grote belang stelling. Bii de operirgs-tune namen Tony en Rudy de zang voor hun rekening, waarbii het neer" van oiano tot fortissi mo aanzwelde. Mejuffrouw Argenent bracht een viool- so'o met medewerking van o.a. „waterfluitiste" mej. Greet van den Broek. De verschillende muziekstukjes werden geannonceerd door mevrouw C. Stouter.-Pieter- sen en de Heer B. Rietveld bracht nog een eigen arran gement, hetgeen speciaal door hem was gecomponeerd om alle musicerenden de mogelijkheid te geven tot het zo moeilijke zuivere samen spel, waarbii door Mei. Cobi Zwarteveld het electronisch orgeltje met een stokie via de mor.d werd besneeld. Het ritmische „Me vov pal Pue blo" werd, vooral door de slagwerkgroen, fiin vlot ge bracht en de zestienjarige Paul Jansen gaf vóór op het podium nog e „one-man-show" weg. Beelen. t 8, tel. 2907. it - De Zilk - Voorlid tel.' 02522-11796. zuster K. Bnllemel Wiellewaallaan 14. Lcit 44204. b.g.g. 5450O. - Beekbrug - Vriend, Frlef. Voorschoten: zuster Wegman, We> dreef 5, tel. 2041, TANDARTSEN: li Bollenstreek: tandarts Salvorda. den Endelaan 76. Hillegom. uil I. tend van 17.30 tut 18.00 uur. Kutwijk-RMneburjctandarts Va Plas, Nieuwe Duinweg 14. tel. uitsluitend van 11.30 tot 12.30 i; Leidschendam: alleen spoedgeval rstlaan 39, tel. P. Hazcnh iR Exposities Uog ichoc kram holic GALERIE VAN DER VLIST: STtot 1 apr. Rob Claus er Willy Dohm plastieken. 'Oslo GALERIE HEUFF: (tel 01751—i t/m 25 mrt. exposeert Cor Dik s derljen, aquarellen, litho's en I ningen en Allee van Mourik k miek. STED. MUSEUM DE LAK!"Nil J 3 apr. tentoonstel»!! ..Uit bagger gebnrt sten in en om I. Reinier Lucassen MARKTEN l 1 4.30-6.50: All RIJNSBURG. 23/3. I 10-22.. I 0-75; Tros 225-275: Chrysanten 250-300: H\1 ten 80-125; Narcissen 80-110; Na lBr sen (bulten) 350-500. Tulpen: O Express 150-170; Apeldoorn 100 iretn Gele Apeldoorn 150-200: Ocfoi 110; Alndln 150-20Q; Blng 140-160; Lustige Witwe 80-120. ROEI.OFARFNDSVEEN - Bloer*uje( Am. Anjers 10-29. Rozen Gorn L..P E vergold. Tawny Gold, Spa! athc Sun. 11-18. Carol, Faberge. Zo laai oen i?t vlthn, Nordii trea. Prominent, Esther Ofarim Ilnda 24-36, Baccara 41-57, Sonl 40, Peer G-nt 44-56, Gerbera's Forsvthiatakken 19-30 60-185. Irissen Ideal l anjers 1.30-1.60. Ch rond 1.75-3.20. Anemonen 50-75. fc/arl- zendschoon. 1,10, Narclssen-glai 1.30, Idem bulten 23-10, Tulpen I "et losse Pink, Golden Ha: Pink, Apeldoorn, Arlstoc Strike, Beautv of Apeldoorn fi Jewel of Spring, Olga, Wondei Lustige Witwe. Charles. Gofce Prominence. Copland. Elisabeth, v.d. Eerden, Co__. Cardinal 50-1,05, Kees Nells, K Choc Doorman, Mlckev Mouse. Boi 1.10-1,55, Mav Tlma 2,40, Al 1.50-1,85, Comét 1,95, Dubbele t 70-85 per bos. ;athi sedi )e- I 1 chin iet t :ircu hei ALPHEN Harry Mulisch, de laatste tijd vooral in het nieuws door 1 zijn voorkeur voor de huidige spelling, was gisteravond in de Salva- torikerk (uitstekend bezet) waar hij een lezing hield over zijn werk. 3- 2-zit$btuilfch ribcord nègre -Ar schuimrubberen kussensigi verende armen sublieme vormgeving comfortabele zit Complete prijs f 1 926.' bijpassende fauteuil m rundleer 963.' |ac. boter zn afd meubelen en woninginrichting herensingel 9 - tel. 32541

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4