Tactisch concept Ernst Happel oorzaak verlies FC DEN HAAG ONGEWIJZIGD TEGEN PSV Venneker Van duel en n Stij straf Bertie Mee uit kritiek op bond sfr PORTUGESE KRANTEN: Halt voor tennissters Handballers dertiende Londense rechter wil Engeland uit voetbalorganisatie /JvRIJDAG 24 MAART 1972 LEIDSE COURANT 2 de notering tijdens het LISSABON Antonio SImoes, aanvoerder van Benfica heeft de overwinning van zijn ploeg op Feyenoord zo goed en zo kwaad als het ging in zijn bed, in het zie kenhuis gevierd. Simoes, die maandag tijdens de training een arm had gebroken, had de wedstrijd gevolgd via de radio. Gisteren is hij geo pereerd en volgens coach Jimmy Hagan zal hij de eerste twee maanden niet kun nen spelen. Bij de wedstrijd van woens dagavond werden nog twee spelers van Benfica uitgeschakeld, met verwondin gen, en men ziet de wedstrijd van aan staande zondag in de nationale competi tie, tegen Barreirense wel met enige zorg tegemoet. Na de wedstrijd tegen Feyen oord moesten Eusebio, Arthur Jorge, Adolfo en Jaime Grace wegens lichte blessures worden behandeld, maar de club deelt mee dat hun toestand goed is. De Portugeese kranten bezongen in alle toonaarden de overwin ning van Benfica, daarbij kriti sche opmerkingen aan het adres var» het ontluisterde Feyenoord niet schuwend. Ondanks het feit dat drie van zijn beste spelers niet mee konden doen, is Benfica er toch in ge slaagd om de Nederlandse dijk )EN HAAG De tuchtcommissie van de KNVB heeft twee spelers uit de eredivisie geschorst voor een bindende wed strijd. Het zijn Eddy van Stijn (FC Utrecht) en Hans Venneker (Sparta). Gerard Hylkema (FC Groningen) kreeg een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De drie spelers kregen geldboetes van resp. 100,-, 350,- en 100,-. an Stijn werd veroordeeld we gens het opzettelijk blokkeren van een tegenstander na reeds eerder te zijn vermaand in de wedstrijd Feyenoord-FC Utrecht van 17 maart. lylkema en Venneker waren be trokken bij onregelmatigheden in de wedstrijd Groningen-Spar- ta van 19 maart. Hylkema werd gestraft wegens het hij herha ling overtreden van de spelre gels. Venneker werd geschorst wegens het onderuithalen van een tegenstander zonder daarbij de bal te willen spelen. Bij hem pleitte zijn vrijwel blanco straf- kaart in zijn voordeel, toorts werden nog enkele spelers uit de eerste divisie veroordeeld tot een bindende wedstrijd voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. Het zijn T. Kem per (DFC, S. F. Nieuwhoff (HVC), beiden wegens inlopen op een tegenstander tijdens de wedstrijd DFC-HVC van 12 maart en Chr. de Vries (De Graafschap) voor het geven van een onbeheerste duw, nadat was gefloten voor een tegenover hem begane overtreding in de wedstrijd De Graafschap-Veen- dam van 19 maart. JOHANNESBURG Het Neder landse damestennisteam in Jo hannesburg is in de kwartfina les van het toernooi om de Fe deration Cup uitgeschakeld door de Verenigde Staten. De uitslag was 3-0. De nationale tennis- ploeg was gehandicapt door de absentie van Betty Stöve als ge volg van een enkelblessure. Voordien had Betty Stöve nog geen enkele partij uit handen behoeven te geven. Marijke Schaar verloor met 6-3 5-7 7-5 van Valerie Ziegenfuss en Trudy Walhof moest met 3-6 6-1 9-7 haar meerdere erkennen in Linda Tuero. Het dubbelspel te gen Ziegenfuss en Sharon Walsh ging met 8-6 en 6-3 verloren. Zuid Afrika zorgde voor een ver rassing door het als derde ge plaatste Frankrijk met 2-1 te elimineren. Engeland versloeg West Duitsland met 2-1. Betty Stöve en Marijke Schaar zijn resp. twaalfde en dertiende geplaatst bij de open tennis kampioenschappen van Zuid Afrika, die maandag 27 maart in Johannesburg beginnen. LEON Het Nederlandse zaal handbalteam is als dertiende geëindigd in het voorolympische toernooi voor heren. De Neder landers versloegen gisteren in Leon in de laatste wedstrijd Ita lië met niet minder dan 28-10. Bij de rust had Nederland reeds de leiding met 12-6. In de twee de periode verhoogden de Ne- I derlanders nog het tempo waar- 1 door de marge aanzienlijk kon worden vergroot. Cantelberg scoorde negen keer en Muyres i acht maal. Harry Jansen betrapt op gebruik dope 1 ÜILAAN De Nederlandse wiel renner Harry Jansen is door de Italiaanse wielerbond veroor deeld tot een schorsing van een maand en een boete van 225 dollars wegens het gebruik van doping tijdens de wedstrijd om de Aigueglia trofee, waarbij hij op de tweede plaats beslag leg de. Volgens de internationale regle menten werd de sdhorsing van J Jansen opgeschort, omdat het de eerste overtreding van Jan sen was. Ome Joop Legerstee (Tour de Frats) overleden •hInheM Op 48-jarige leeftijd is in Arnhem overleden de heer J. Legerstee, bij de jeugd beter bekend als ome Joop. De heer Legerstee was de geestelijke va der van de „Toer de Frats" en de „Toer der Verenigde Naties" die in de afgelopen jaren voor beeld hebben gestaan voor vel^ landelijke jeugdwielerroutes. LONDEN Rechter Peter Foster heeft gisteren in Londen verklaard dat het beter zou zijn als Engeland zijn lid maatschap van de internationale voet balfederatie (FIFA) opzegt als de FIFA weigert verouderde regels aan te pas sen. Deze uitspraak deed Forster tij dens 'n proefrechts- zaak met als hoofd persoon John Cooke. Vorig seizoen kreeg deze 23-jarige spe ler een schorsing van zeventien we ken opgelegd omdat Cooke voor een niet bij de league aan gesloten club uit wilde komen (Wi- gan Athletic). Vol gens de officials zou Cooke onder de FIFA-regel vallen die het een speler verbiedt van bond te veranderen als hij nog aan een contract en de re glementen van zijn club (in dit geval Sligo Rovers uit Ierland), league en nationale bond ge bonden is. Rechter Foster achtte deze FIFAregel verou derd. Het is in strijd met de principes van de Engelse wet", zo zei hij. „Het hof heeft de plicht iemand het recht te geven ergens anders te mogen werken". Foster verwierp overigens de eis van Cooke tot scha devergoeding van ongeveer 2200 gul den. LONDEN Arsenal-manager Bertie Mee heeft na de nederlaag van zijn ploeg tegen Ajax gepleit voor een andere Britse houding tegen over het voetbal op Europees niveau. Mee, die verklaarde op geen enkele manier de nederlaag van Arsenal te willen goedpraten, haal de als voorbeeld aan dat Ajax in de gelegenheid wordt gesteld zijn competitie- of bekerwedstrijden te verschuiven als dat noodzakelijk Is. In Engeland is dit niet zo. Ook haalde Mee de in Nederland ge volgde methode aan, volgens welke een speler die een schorsing op loopt slechts niet mag uitkomen voor de competitie of het toernooi waarin hem dit overkwam. „De Nederlandse voetbalbond werkt in werkelijk alles mee", aldus Mee, „daar is in Engeland geen sprake van". De manager van Arsenal doelde duidelijk op de uitsluiting van John Radford. op te blazen, aldus het Portuge se ochtendblad „O Seculo" in zijn commentaar op de overwin ning van Benfica op Feyenoord. Hoewel verschillende andere kranten een commentaar van gelijke strekking gaven, zei het blad „Diario de Noticias" dat Benfica tijdens de wedstrijd een zekere mate van geluk had ge had. Benfica mag zich gelukkig prijzen dat het tijdens de zware druk na de pauze niet meer dan een doelpunt aan de dappere en bekwame Nederlandse ploeg heeft moeten toestaan", zei het blad. Het Fortugese sportblad ,,A Bola" zei: „Het Nederlandse doelpunt redde de Portugezen". „Tot Van Hanegem in de tweede helft voor Feyenoord scoorde, was Benfica slechts een afspie geling van wat het werkelijk is. Hec doelpunt schudde Benfica echter wakker", aldus de ,,A Bola". A Bola noemde Treytel, Israel en Laseroms zwak. „Door hun zwakke optreden werd Feyen oord overwonnen en verplet terd". De grootste schuldige aan de desastreuze nederlaag van de ex-Europa-cuphouder vond Aurelio Marcio, columnist van A Bola, echter Ernst Hap pel. „De trainer van Feyenoord had zijn concept gebaseerd op hetgeen wat hij had gezien in d^ wedstrijd van Benfica tegen Fulham, enkele weken geleden. Daaruit trok hij volkomen ver keerde conclusies. Hij heeft sich laten verleiden tot de gedachte dat Benfica geen opkomende verdediger zou hebben. Dat was er de oorzaak van dat Adolfo in de vijfde minuut verrassend kon oprukken en Benfica (via het hoofd van Nene) zo snel op 1—0 kon komen". Geheel aan het einde van zijn ar t kei (op een volgende pagina, tussen ander nieuws) kwam Marcio overigens nog wel i terug op het feit dat Feyenoord enn slaagde de achterstand tot 1—2 terug te brengen. Marcio gal toe, dat Benfica toen ir. moeilijkheden was, r „Feyenoord was zo dom om toen weer op zijn verdediging te gaan vertrouwen, die toch be wezen had niet In vorm te zijn. Hoewel over het algemeen in de Engelse bladen lof wordt toege zwaaid aan Europees kampioen Ajax, zijn er ook andere menin gen. Bernard Joy (Evening Standard) meent enigszins huilerig: „Dit was het ongelukkigste doelpunt in de geschiedenis van Arsenal. Het maakte een wreed einde aan de droom, waarin Arsenal de Europa-Cup voor het eerst naar Londen had moeten bren gen". Joy citeert vervolgens George Graham, die de tragi sche vergissing maakte: „Ik zag dat Haan naar voren kwam op die verre pass van links. Te gelijk keek ik naar de bal en ik had geen idee of hij die zou kunnen bereiken. Ik voelde dat ik wat moest doen. Ik kopte en toen zag ik met afschuw dat Bob (Wilson) er al uit was ge komen en dat het doel wagen wijd openstond. Ik heb Bob niet horen schreeuwen. Het was ver schrikkelijk, want tot dan toe g:ng alles zo goed. Maar door die bal in eigen doel kregen we een klap en zij (Ajax) juist zelf vertrouwen". Stander uitdager van Joe Frazier OMAHA Joe Frazier, wereld kampioen bok- in het zwaargewicht, zal op 25 mei zijn titel verde digen tegen de Amerikaan Ron Stander. De par tij zal worden gehouden ln Omaha. De 27-jarige Stan der heeft tot nu toe 23 gevechten afgewerkt, ver loor eenmaal en bokste een keer onbeslist. Hij staat als tiende op de lijst van de World Boxing Association. Stander toonde zich gistermor gen in Omaha bijzonder opti mistisch over de afloop van het titelduel: „Het zal vast en zeker geen vijf tien ronden du ren. Ik ga win nen en wel door knock out. En na Frazier komt ook Mohammed Ali ai beurt". Joe Frazier had in zijn duel tegen mil/onairszoon Terry Daniels weinig consideratie. In de vierde ronde ging Daniels (zie foto) knock out. Uitdager Ron Stander voorspelt een gelijk lot aan Frazier. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Terwijl men in Rotterdam de wonden likt die Benic- ca woensdagavond toe bracht aan Feyenoord heerst in deze omge ving nog volop ver wachting over de ont knoping van het voet balseizoen. In tegen stelling tot de formate uit Rotterdam-Zuid die op alle fronten is geë limineerd strijd FC Den Haag nog op alle linies mee. De Hagenaars hebben nog steeds een uitste kend vooruitzicht op de derde plaats, te meer daar FC Twente dat die op deelneming aan het UEFA-cup- toernooi rechtgevénde positie inneemt nog in het Zuiderpark moet aantreden. Bovendien als de loting de Je- zek-formatie gunstig is gezind ligt de weg naar de KNVB-beker en daarmee het Euro pese bekertoernooi voor cuphouders even eens nog open. Een uitgangspositie, waar van men in Rotterdam op het ogenblik slechts kan dagdromen. Heeft de strijd om de bezetting van de derde plaats nog tal van in teressante aspecten in zich de titel gaat zonder twijfel opnieuw naar Ajax aan de staart van de ranglijst vindt eveneens een spannende strijd plaats. Niet minder De stand ir dan vijf ploegen zijn betrokken bij de dans Ajax om de fatale twee Fyy^wd laatste plaatsen, terugkeer naar de eer- Sjaak Roggeveen staat de laatste weken vast Den Haag. Stand in de eredivisie de eredivisie ziiet er als volgt uit: FC Twente ste divisie betekenen. EC Den Haag Een zware tegenslag EC Utrecht voor Vitesse is het ont- Go Ahead Eagles breken voor de rest NEC van de competite van Telstar routiner-aanvoerder MVV Gert Bals, die deze psv week tijdens de trai- EC Groningen ning ongelukkig ten NAC val kwam en is uitge- Excelsior schakeld. Excelsior, DWS dat de spectaculaire EC Den Bosch opmars van december Volendam niet van een vervolg Vitesse heeft kunnen voorzien bevndt zich in het Il lustere gezelschap van DWS, FC Den Bosch, Volendam en Vitesse in de strijd om boven de twee voorlaatste plaat sen op de ranglijst te eindigen. 66—14 51—11 33— 9 53—26 42—22 42—26 38—33 30—32 30—37 24—28 32—26 28—41 34—38 13—39 19—42 16—47 3 6 16 12 12—41 2 6 17 10 13—54 25 13 9 3 35 25 12 9 4 33 25 13 6 6 32 25 9 8 8 26 25 10 6 9 26 9 5 11 23 5 4 16 14 Schamel FC Den Haag kan ko mende zondag opnieuw een stap zetten naar het succes. De Jezek- elf ontmoet In het Zui derpark PSV, dat in tegenstelling tot FC Den Haag aan een van zijn teleurstellendste seizoenen bezig Is. Onder leiding van de aan het eind van dit seizoen vertrekkende oefenmeester Kurt Linder verzamelden de De wil het verloren sei zoen nog enige glans geven door althans in de laatste ontmoetin gen nog een paar uit schieters te bewerk stelligen. Twee weken geleden was Ajax niet bereid aan iets derge lijks mee te werken, maar de Amsterdam mers kwamen in de Meer slechts dankzij een strafschop en een treffer van Pleun Strik in eigen doel op de voordelige score van 41 na vrijwel de hele eerste helft moet 1—0 te hebben achter ge staan. Vooral in die eerste 45 minuten liet PSV toen zien dat er ondanks do schamele resultaten wel degelijk kwaliteit in het teum schuilt, maar dat men onder grote druk fata le fouten gaat maken, een gevolg van gebrek aan zelfvertrouwen. Vooral dit laatste aspect drukte dit seizoen zijn stempel op PSV. Mnar niet op de ploeR als geheel ook op spelers als Oeki Hoekcmn die de belofte nooit heeft kunnen waarmaken. Ook voor het duel te gen FC Den Haag heeft Kurt Linder do rossige aanvuller bui gehouden. Verder ont breken waarschijnlijk Willy van der Kuylen, het grillige kanon, en mogelijk Gerrit van Tilburg die niet geheel fit is. Ook Jos Dijkstra bevindt zich in de zie kenboeg, omdat hij na een voorzichtg hervat tende training deze week opnieuw aan zijn enkel geblesseerd raakte. Heeft Kurt Linder dus problemen genoeg bij het formeren van zijn basis-elf, collega Va clav Jezek is vrijwel zorgenvrij. Slechts Wietze Couperus Is niet honderd procent fit, maar staat wel in de opstelling. Morgen wordt bekeken of de oud-Haarlemmer zal meespelen. De opstellingen: FC Den Hang: Thie; Wijngaarde, De Zoete, Mansveld, Korevaar; Advocaat, Berg, Kila; Couperus, Roggeveen, Van Eeden. Twee tijdritten I in Olympia's ronde 1972 I D!£I I RDAM In het voorlopi ge etappeschema vun Olympla's toui door Nederland, van 11 tot 18 mei, zijn twee individuele tijd ritten opgenomen. Voorafgaand aan de officiële start In Amster dam, op vrijdag 12 mei, staat namelijk een tijdrit over 16 kilo meter op het programma In Op- loo. Dit ..voorspel in het Oost- brabantso plaatsje zal mcetclle» voor het algemeen klassement. Op de laatste dag wordt de „traditionele tijdrit gehouden ln Wterlngen. In hc-t etnppeschema, dat moge lijk nog enkele kleine wijzigin gen kan ondergaan zijn twee» heuvelritten opgenomen. Op UIL tweede dag, wanneer van Bla» del naar Maastricht wordt gerik" den. Een dag later zullen (W Tonners op een traject van l4£ kilometer, dat is uitgezet tussen Maastricht en Valkenburg, vier keer De Cauberg over moeten i»n ook andere gevreesde heu vels in Zuid-Limburg op het parkoers vinden. Het plan is een 12-tal Nederlandse ploegen te laten deelnemen plus een aantal buitenlandse teams. Uitnodigingen om met een ploeg in de 21 e ronde van Oiympla door Nederland uit te komen zijn verzonden nan de wieler bonden van België. Denemar ken. Frankrijk, Italië, Polen. Rusland en Zweden. II.-' vnnr! •■iiviip.-s.'h'-m»» v»u» 11;po -l" 'K hl Opjon, Maastricht-Vollkeiv A nih.-m-Nil vmtól Schoonemeyer wil geld voor gebruik foto van NTTB ten zïjn basisopstelling I AMSTERDAM De Amsterdara- Eindhovenaars slechts 22 punten, met als ge volg een schamele po sitie in de middenmoot van de ranglijst. Maar PSV: Van Beveren; Van den Dungen, Strik, Ra- juist deze bescheiden klassering maakt PSV deze fase van de competitie tot een on berekenbare tegenstan- miljoenenformatie dovic, Munk Jensen; Van Kraay, Van Stip- pent. Van der Kuy- len(?); Schmidt Han sen, Devrindt, Mul ders. tafeltcnnisipeler Wim Schoonemeijer dreigt een kort geding aan te spannen tegen de NTTB omdat hi| h<-zwaar maakt tegen het Rcbruik van een actiefoto van hem op do af fiches voor het toernooi om de Europese kampioenschappen, die van 15 tot en met 22 npril In de Rotterdamse Encrglehal worden gehouden. De Advocate van Sdtoonemeljer, het kamerlid mr. Anneke Goudsmit, meent dat de Neder landse tafeltennisbond dc au teurswet heeft overtreden. Men heeft de bond een vordering ge stuurd en doet het voorstel bedrag te noemen waardoor Schoonemeijer schadeloos zou kunnen worden gesteld. Het da gelijks bestuur van de NTTB ziet echter geen grond voor de vordering danr het ropyriht be rust bij de firma Cor du Buy Sport N.V te Bnarn. Ook deze firma verwijst echter naar der den. Schoonemeijer zal het kort geding aanspannen, indien bin nen een week geen aanvaardba re voorstellen worden gedaan. Het meest belachelijke van de hele kwestie is, aldus de speler van Tempo-team, dat de hond zomaar bulten Iemand om een foto kan gebruiken voor recla medoeleinden. Ze hebben mij nooit om toestemming ge vraagd. De bond kan nu wel het afschuifsysteem gaan hanteren, voor mijn advocate en mijzelf blijft de NTTB echter aanspra- kelijk.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15