'NOORD-HOFLAND INGEKLEURD Parkeerplaatsen2000 woningen en geen kerken Laagbouw komt in plaats van de torenflats Middenstanders betrokken bij structuurplan van Koudekerk Plan voor [r.k. school Nieuwkoop Th. v. d. Geest zondag gewijd door mgr. Gijsen T uinbouwschool niet weg uit Leidschendam „Festiade" was voor 14 clubs uitkomst BATIGE SALDI BIJ GEMEENTEBEDRIJVEN LEIDSE COURANT PAGINA 5 [EUWKOOP Voor de komen- de raadsvergadering lig* er een |j| voorstel aan de raad de nodige gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een 6-klassige |catholicke Basisschool in het l ïieuwe plan „Bouwlust". urgentie voor deze school is middels verleend en de ge- eente hoopt op oasis daarvan i korte termijn de financiële middelen te kunnen verkrijgen, t tc#aip kosten, inclusief grond- kosten 200.000) en kosten van Jinrichting 100.000) worden voorlopig geraamd op ongeveer f 1.100.000. De bouwplannen en )et bestek zullen zo spoedig mo gelijk aan de bouwkundige in specteur ter goedkeuring wor den voorgelegd, bestemmingsplan „West" zul- ?n aan de bouwers Gebrs. van Wijk te Nieuwveen enige per ceeltjes bouwgrond aan -de JBachstraat en de Beethovenlaan lorden verkocht voor een be drag van 67.600. Er kunnen 22 garages en 7 boven de garages le bouwen woningen komen. De- telfde firma bouwde al eerder In deze omgeving 34 garages en 12 bovenwoningen, ings de „Prolkade" in Noorden zal bouwgrond worden verkocht aan de Bouwnvij Vink en Veen- man te Noorden voor een be drag van 198.000,-. Hier zullen 9 vrijstaande woningen worden gebouwd. kompetitie van IAC'Rijnland' LPHEN AAN DEN RIJN De Alphense motor- en autoclub „Rijnland" begint vandaag met haar nieuwe competitie. rit van hedenavond, die om 20.00 uur begint bij de Rijn streekhal, zal een verkeersrit zijn. De heer J. Groenendijk, plaatselijk politiefunctionaris verleent hieraan zijn medewer king. De rittenkalender van MAC „Rijnland" vermeldt ver der: 1 mei Koninginnerit; 9 juni j^j nachtrit. 4 juli Laurarit, 18 sep tember Herfstrit. De competitie wordt 16 oktober besloten. OUD ADE Theo van der Geest (28) wordt zondag in de Christus Dienaarkerk in Hoensbroek door mgr. Gijsen tot priester gewijd. Op eerste paasdag zal hij zijn eerste heilige mis opdragen in de parochiekerk St. Bavo in Oud Ade. Op tweede paas dag komen een aantal jonge ren uit Limburg, die de heer Van der Geest van zijn stu die kent, de eucharistievie ring met hun gezang opluis teren. Op eerste paasdag is er in het Dorpshuis van vijf tot zeven uur in de namid dag receptie. De heer Van der Geest volgde het gymnasium eerst in Voorschoten en later in Schimmert. Zijn doctoraal dogmatiek deed hij aan de universiteit van Nijmegen. EFDSCHENDAM De Stichting Sportgemeenschap Leidschen dam houdt dinsdag 28 maart de jaarlijkse algemene vergadering in het dienstgebouw aan de Regthuysstraat, aanvang 20 uur. Behalve de verslagen over 1971 de begroting over 1972 staat i bestuursverkiezing op het programma. k heren P. J C. Lut, W. Spigt en F. X. Lempers zijn aftreden de bestuursleden, de heer Lut stelt zich voor maximaal 1 jaar herkiesbaar, de heren Spigt en Lempers zijn herkiesbaar. Het bestuur stelt de heer A. Volbeda kandidaat voor het secretariaat, het jaarverslag wordt dank ge bracht aan de winkeliersvereni ging „Damcentrum" voor de ODbrengst van de festiade. Aan 12 Le'dschendams» SDortvereni- g ngen konden daarvan uitkerin gen worden gedaan die varieer den van 250 tot 2650 gulden, in totaal 12.200 gulden, et aantal soortverenigingen dat bii de sportr»eme»nscbao is aan- LEIDSCHENDAM „Over sa menvoeging van tuinbouwscholen is nog nooit gesproken", zegt di recteur J. van Reisen van de la gere tuinbouwschool aan de Westvlietweg als wij hem om commentaar vragen bij de op merking van wethouder Van Dongen, maandagavond in de Leidschendamse raad, dat er gedacht wordt aan uitbouw van de school of aan samenvoeging met anderen. „We zijn wel op uitbreiding aan het studeren, vanmiddag komt er toevallig iemand met een kostenberekening, de school is te klein geworden". Directeur Van Reisen. die ook di recteur is van de Delftse tuin bouwschool aan de Brasserska de, zegt dat hij enkele jareil ge leden „wel 'ns 'n balletje heeft opgegooid" over één tuinbouw school tussen Delft en Leid schendam, bijv, in de omgeving van Drievliet, maar „waar moet je gaan bouwen, er is daar geen grond te krijgen". Vorig jsar is er pas 'n nieuwe kas gebouwd en enkele maan den geleden zijn er nieuwe lam- brizeringen in twee lokalen ge maakt, dat weet de wethouder toch ook. De leerligen hebben toen zelf de lokalen helemaal opgeknapt. Van smanevoeging kan absoluut geen sprake zijn want de Delft- se school gaat 'n nieuw gebouw naast het Hippolytusziekenhuis zetten. Nu samenvoegen zou be tekenen de klok terugzetten, zegt de heer Van Reizen. In Leidschendam gaan we achter de school 'n tekenlokaal en 'n aula, tevens overblijflokaal, bou wen. dat is hard nodig. In het huidige tekenlokaal staan 35 te kenborden, veel te klein Geluk kig hebben we de nieuwe kas die gebruiken we als klaslokaal als we klem zitten. De Stichting Onderwijsinstellingen van de Land- en Tuinbouw Bond te Haarlem, die de scholen exploi teert, heeft van het ministerie bericht ontvangen dat „uitbrei ding toegejuicht zou worden". De opmerking van de heer Van Dongen kwam naar aanleiding van een voorstel de huur van de school, die in de afgelegen hoek van de gemeente "in 'n onbe waakt ogenblik als openbare la gere school is gebouwd, met de gebruikelijke 6% te verhogen. islote-i bedri tha 1971 traden to ede verenigingen die bij SF.V ziin aangesloten en verder Corbulo. Leyton en De Watervriendm met Gymnova honkbal en basketball. WASSENAAR Aan de gemeen teraad zijn aangeboden de ge meenterekening en de bedrijfs- rekeningen over het dienstjaar 1970. Wat de gemeenterekening betreft, de gewone dienst sluit met een nadelig saldo van 1.012.706,72 terwijl de kapitaal- dienst een nadalig slot te zien geeft van 1,9 miljoen. Het elektriciteitsbedrijf heeft een winst geboekt van bijna 100.000; het gasbedrijf een winst van ruim 180.000, het waterbedrijf een winst van 16.000. De rekening van de sociale dienst over 1970 sluit met een totaalbe drag aan baten en lasten van 3,4 miljoen, waarin is inbegre pen een bedrag van 2,1 mil joen wegens uitkering van de algemene dienst der gemeente tot dekking van het nadelig sal do. De rekeningen zullen in handen gesteld worden van een com missie van onderzoek. WASSENAAR De Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening heeft een nieuw initiatief genomen: beiaarden en alleenstaanden, die daaraan behoefte hebben, kunnen van tijd tot tijd worden opgebeld voor een telefonisch gesprek. Men kan zich voor inlichtingen wanden tot mevrouw Eich, tel. 4965, of mevrouw Sietinga, tel. 5286. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft de stedebouwkundige aironding van de wijk Noord-Hofland op papier gereed. Nadat twee jaar gele den de wijkbewoners fel protest aantekenden tegen de voorgenomen hoogbouw in de wijk Noord-Hofland, heeft de gemeente zich in nau we samenwerking met de adviseurs beraden over een nieuwe opzet bij de afbouw van de wijk, waardoor tegemoet kon worden aan de wens van de bewoners de leefbaarheid van de wijk te vergroten. Wethouder De Vos van Steenwijk geeft deze week het wijkcomité in zage in de plannen welke in nauwe samenwerking met de wijkbewo ners tot stand zijn gekomen. De op papier geplande torenflats zijn de een na de ander van het plan gevallen, de hoogbouw heeft plaats gemaakt voor laagbouw, de wijk krijgt zo min mogelijk autowegen en zoveel mogelijk groen. r de maquette van Noord- De auto in de wijk Noord-Hofland verliest zijn aggressiviteit, de auto wordt opgenomen in de wo ning door plaatsing op het eigen terrein. De voetganger zal in de wijk de eerste rechten hebben. Er komen daarom geen aparte rijbanen en geen trottoirs, de auto wordt gedwongen in de pas te rijden met de wandelaar. De wijk Noord-Hofland heeft een oppervlakte van ca. 80 ha. In totaal komen er 2178 woningen. Thans telt de wijk 278 woningen langs de Leidseweg en 833 wo ningen in de wüjk er zullen nog 1067 woningen gebouwd worden. Veel sociale woningbouw is in deze wijk al tot stand gekomen. Er zijn nu nog plannen voor een 50-tal woningen in de sociale sector met een huurprijs van 250 tot 300 per maand. Ver der staan zeer direct op het programma 36 premiewoningen in etagebouw met op de begane grond winkels tot een nuttige verkoopruimte van 1800 m2. Ook worden spoedig gebouwd 50 premiewoningen al6 eengezins woningen met een huurprijs van rond 450 tot 500. Omdat Voorschoten de aanluiting mist in het woningassortiment tussen de woningwetsector en de be taalbare premiewoningen, wor den 28 woningen gebouwd in de „gedrukte" verkoop, deze wo ningen gaan kosten ongeveer 70.000. Heel snel kan ook be gonnen worden met de bouw van 120 woningen in de vrije De wijk Noord-Hofland is planolo gisch een heel moeilijke wijk. Aan de zuidzijde gelegen aan de wijk Adegeest ligt een gebied dat waarschijnlijk bestemd zal moeten worden voor de Rijks weg 11. Nog steeds is nog niets definitiefs bekend omtrent deze door Voorschoten sterk bestre den rijksweg. Daarnaast is het al of niet doorgaan van de Leid- se Baan bepalend voor de vraag of o.a. de Admiraal de Ruyter- singel twee- of vierbaans moet worden en hetzelfde geldt voor de Trompweg. De Leidse Baan heeft in de wijk Noord-Hofland nog geen vast tracé. Naast de twee wegen is er ook nog het zgn. Hoogspoorproject, de ver hoging van de spoorbaan Lei- den-Den Haag bij De Vink. On danks al deze onzekerheden, waar Voorschoten geen invloed op kan uitoefenen, is men ge slaagd om de wijk met enige voorzorgen stedebouwkundig af te ronden. De wijk Noord-Hofland krijgt veel groen in de vorm van een park gedachte. Er loopt een trim baan door de gehele wijk. Onge veer westelijk langs de spoor baan komt een kilometers lang voetgangersdomOinde voetpa den worden niet onderbroken door de rijweg. Voor een nieuwe wijk krijgt Noord-Hofland weinig hoog bouw. Het percentage laagbouw is 76%, hoogbouw 24%. Deze cij fers steken gunstig af bij hef landelijk gemiddelde dat 70 en 30% is, terwijl in de Randstad de verhouding veel ongunstiger is. Bij de afbouw zullen vrijwel alleen eengezinshuizen worden gebouwd met uitzondering van 34 vierkamerwoningen en 6 tweekamerwoningen. In twee L- vormige flats in drie woonlagen is een voorzjeningscentrum ge projecteerd aan de oostzijde van de Admiraal de Ruytersin- gel. Het woningtype wordt be paald door de situatie, bij de singel zal een buurtje kunnen ontstaan, waarvan het milieu o.a. zal worden bepaald door de bijzondere vormgeving van de woningen met hun terrassen, waarvan sommige direct aan het water zullen liggen. In het algemeen is ernaar ge streefd voetgangersgebieden en wegverkeer zoveel mogelijk ge scheiden te houden; de openba re voorzieningen aan of in de voetgangersgebieden te situe ren; de woningen directe aan sluiting te geven op de voetgan gersgebieden. Dp kerken hebben geen plannen om te komen tot de bouw van kerken. In de L-vormige flat, waar op de begane grond o.a. winkels zijn gepland, komen ook voorzieningen ten behoeve van de kerkgenootschappen en een ontmoetingsruimte. Hoewel gerekend wordt op een groot autobezit, zal de auto toch nimmer het straatbeeld gaan beheersen. Bij de woningen is parkeerruimte op het eigen ter rein, terwijl er ook zgn. „opge tilde" huizen zijn en de auto verdwijnt in de woning. Er zijn wel parkeerplaatsen, maar deze zijn bedoeld voor eventueel be zoekers aan de wijkbewoners. Daar waar de auto's niet direct op het eigen terrein geparkeerd kunnen worden, zijn overdekte parkeerplaatsen Remaakt. VVD-fractieleider Bergeren maakte daartegen bezwaar. De jaarlijkse huurprijs is iets meer dan tienduizend gulden en het raadslid zei, niet voor de eerste keer, dat dit te weinig is voor de school. Wethouder Van Dongen was het er mee eens maar wilde vanwege de te verwachten uitbóuw of sa menvoeging met andere scholen nog wat wachten. Uitbouwen ja. samenvoegen nee, zegt directeur Van Reisen. WASSENAAR De com missie Midden- en Kleinbe drijf zal maandagavond om half acht worden geïnstal leerd. De commissie zal daarna van gedachten wisse len over haar werkwijze en over de punten van bespre king die aan de orde worden gesteld. OUD ADE In 't Lage Land wordt vrijdagavond om 8 uur een kaartavond gehou den ten bate van de hand balvereniging Jong Ade. Open dagen bij Tuinbouwschool LEIDSCHENDAM De Lage re tuinbouwschool houdt op 24 en 25 maart weer „open dagen". De school is vrijdag 24 maart open van 13 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur en zaterdag 25 maart van 11 tot 17 uur. De school geeft 4 jaar voortgezet lager onder wijs aan jongens en musjes, die met goed gevolg hei ba sis-onderwijs hebben doorlo pen. De opleiding is bedoeld voor hen. die zich will»n voorbereiden op een functie in en om de tuinbouw en voor aspirant-ondernemers, die een bredere opleiding wensen. In de laatste drie klassen wordt elke week en klassen wordt elke week een halve dag praktijk in de schooltuin en de schoolkas gegeven. Verder wordt bi| bedrijven en instellingen praktijkervaring opgedaan. De leerlingen kunnen kiezen uit de volgende studierichtin gen: bloementeelt, een dr gen: bloementeelt, een der grootste en krachtigste van de Nederlandse Tuinbouw, groenteteelt, vooral het kwe ken onder glas, aanleg en onderhoud vnn tuinen en bloemsierkunst. Program ma van koninginnedag in Hazerswoude MAZERS WOUD r. Dc boturen van de voetbulv.ereniging Ha- zerswoudse Boys en de damver eniging Sumen Sterk hebben het programma ,.rond," dat ver band houdt met dc viering van knningiimedug op 1 mei in Hu- zerswoude-dorp. Er worden beperkte inleggel'den („Beneden de gulden) gevraagd aan de deelnemers aan de Hu- zerswoudse kampioenschappen buksschieten. doeltrappen, hand je drukken („Wie is de sterk ste?"), langzaam fietsen (met handicapfactor), bal gooien. De jongste jeugd kan haar hart on der meer ophalen aan wedstrij den hardlopen, die evenals ge noemde andere spelen plaats hebben op de terrein *n van Ha- zorswoudse Boys. Kinderen be neden de tien jaar krijgen allen een aardige attentie van de or ganisatoren vaa de Koninginne dagviering. Sancn Sterk zet wc*r de Flora Cross, die voert door polderland en siertceltcentrum. up stapel. De start heeft plaats in het ge meentelijk sportpark, waar dc nodiRe accommodatie is voor de deelnemers. Deze cross begint om twee uur 's middags; vanaf 12.30 uur kan men in de kantine van Hazerswoudse Boys in schrijven. 's Avonds organiseert Samen Sterk een groots bal In het Michelshuis. KOUDEKERK AAN DEN RIJN In het kader van de voorbe reiding van een structuurplan voor de gehele gemeente Koude kerk aan den Rijn, heeft de voorzitter van de winkeliersver eniging „Rijnpost" enkele maanden geleden op uitnodiging van het gemeentebestuur een rapport opgesteld. In dit rapport wordt o.a. het plaatselijk arsenaal winkelbe drijven ondei de loupe geno men. Tevens wordt een be schouwing gewijd aan de ge wenste toekomstige ontwikke ling. en wethoudus op woensdagmid dag 5 april korte bezoeken bren gen aan alle Koudekerkse win kelbedrijven met het doel om via persoonlijk contact met de verschillende ondernemers en het in ogenschouw nemen van de feitelijke toestand een goede indruk te verkrijgen van de hui dige situatie. Daarna zal er, op 20 april een ge zamenlijke bijeenkomst plaats vinden van B. en W. midden standers en anrariërs. In een gedachtenwisseling zal gepoogd worden de bestaande problema tiek te analyseren, zodat hier mede bij de beleidsvoorberei-1 ding gehouden Nieuwe vaarsloot bij de beleidsvoorberei-! rw in de toekomst rekening JJ] AlllQWllK den kar. worden. J DCSKCOP In het kwekersgchicd Zuidwijk wordt een vervangende vaarsloot gegraven. Voor veel kwekers betekent dat het verlies van een stuk kostbare boomkwekeri/grond. Maar daar staat tegenover, dat de klanten, die dagelijks met grote vrachtwagens en container trucks de producten komen afhalen, via vaste oeververbindingen bij de bedrijven en de pakloodsen kunnen komen. En dat bespaart tijd en geld.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5