Tijd van grote tekorten van Noordwijk is achter de rug Raad maakte de Langstraat tot promenade Voorschoten is bijna zeker van LSB-titel Collecteplan biedt geen ruimte voor Wereldwinkel P ■G DINSDAG 21 MAART 1972 LEIDSE COURANT NOORDWIJK In een nota ge ven B. en W. een overzicht van de financieringspositie van de gemeente Noordwijk en daarbij vestigen zij de aandacht op een herstel, dat na de schrikba rend hoge tekorten in de perio de april 1970—1971, in april van vorig jaar heeft ingezet. Dit herstel resulteert per 1 maart jl. in een voordelig verschil van bijna 1.4 miljoen gulden. Een gevolg hiervan is dat Noord- wijk in beginsel kan besluiten tot het doen van kapitaalsuitga ven en deze goedgekeurd krijgt zonder dat vaste financiering verzekerd is. Aangezien de wensen van het col lege boven het bedrag van 1.4 miljoen uitgaan, heeft het een prioriteitenschema opgesteld. Daarbij is aan de scholenbouw de eerste urgentie toegekend om uit de ontstane ruimte te wor den gefinancierd. Men denkt daarbij in de eerste plaats aan de onderwijsgemeen- schap in Boerenburg en de te bouwen kleuterschool aan de Houtkrocht. Voor de uitbreiding van de open bare school verwacht het colle ge dat op korte termijn een geldlening beschikbaar zal wor den gesteld. Verder menen B. en W. te mogen verwachten, dat voor de nog ont- 1,6 miljoen voor scholen bouw Boerenburg te zijner tijd een lening kan worden aangetrok ken. Het college stelt de gemeenteraad voor Ged. Staten te verzoeken bedoelde uitgaven goed te keu ren, zulks in verband met de huidige gunstige financierings- LE1DEN Het orkest van de Streekmuziekschool v gegeven in het Louise de Colignylyceum. Het 27-n Koller werken v Bach en Mozart. LEIDEN LSG III heeft in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond Voorschoten I een grote dienst bewezen LSG III dwong namelijk koploper Lei derdorp I met een voorlopige stand van V/gSx/2 op de knieën. De standen der hangpartijen zijn goed voor een 3—7 winst voor LSG III. Door deze uitslag bleef Leiderdorp I weliswaar leider, doch het op de tweede plaats staande Voorschoten I heeft met een achterstand van slechts één matchpunt alle gele genheid om Leiderdorp in te ha len. Om kampioen te worden moet Voorschoten van het in degrada tie-gevaar verkerende Alphen I winnen. Philidor IV werkte zich op naar de vijfde plaats dankzij winst op Sassenheim I. De stand op het scorebord is nu nog 44, maar arbitrage in de beide af gebroken partijen moet de winst met 5/2—4y2 naar Philidor doen gaan. Leithen I deed tegen Voorschoten II een laatste poging om de dreigende degradatie te ontlo pen. Voorschoten II werd door Leithen I voorlopig met 4y2—4y2 in toom gehouden. De enige hangpartij zal hier de beslissing moeten brengen. Waarschijnlijk is deze partij voor Leithen niet te houden. Bij verlies of remise voor Leithen I is degradatie voor de wolfirmanten een feit geworden. Behalve Leithen is ook Sassenheim I gedegradeerd. In de lagere klassen vonnisten de beide arbiters enige hangpartij en. In 2A ging de winst in de hangpartij tegen VTL I naar Katwijk I, zodat de einduitslag 8—2 voor Katwijk I werd. Aan een gelijkspel of winst tegen Boskoop I heeft Katwijk I vol doende om de kampioensvlag te hijsen. Rijnsburg kreeg als schrale troost voor degradatie naar de derde klasse een over winning toegedeeld op het reeds gedegradeerde Koudekerk met 4y2—5'/2. In de derde klasse A bepaalden de scheidsrechters de wedstrijd Noordwijk II—Sassen heim II op 64. De finale-poule van de zestallen- competitie is gewonnen door Lisse. Lisse veegde in zijn laat ste wedstrijd Bodegraven II met IV2 van de borden. De an dere kandidaat voor de eerste plaats, Voorhout II, kwam door een te kleine zege op VTL II Eindstand in de finale-poule: anderhalve bordpunt op Lisse 1. Lisse 3 4 11 tekort. VTL II hield de schade 2. Voorhout II 3 4 9>/2 tegen Voorhout II tot een 4—2 3. VTL III 3 3 9 nederlaag beperkt. 4. Bodegraven II 3 1 6l/2 VASSENAAR De vergadering van de Wassenaarse gemeente raad begon gisteravond met de installatie als lid van de heer Chr. Theil, die al eerder zitting had in de raad en nu de plaats in de Open Appel-fractie in neemt, die is opengevallen door het vertrek van mevrouw G.J. van den Bosch-Brethouwer. )e raad hield zich geruime tijd bezig met de nu definitieve plannen voor de aanleg van een promenade in de Langstraat en een gelijktijdige vernieuwing van de riolering in deze straat. Er waren op het laatste mo ment nog enkele brieven bin nengekomen - o.m. van 19 win keliers in de straat - met be zwaren tegen de promenade plannen. Die brieven maakten echter niet veel indruk meer, toen de heer A. Lodder (partij Wassenaar) had onthuld, dat de meesten van de ondertekenaars zich in een eerder stadium vóór de promenade hadden uitgespro ken. De heer Lodder pleitte er voor, de verkeersmaatregelen, die in verband met de promena de-aanleg genomen moeten wor den, eerst met de middenstands organisaties door te nemen. Dat werd toegezegd. Toegezegd yerd bovendien, dat de prome nade zo zal worden aangelegd, dat na enige tijd eventueel de oude situatie weer hersteld zal kunnen worden. I raad stelde 178.300 voor de uitvoering van de plannen be- tchikbaar. Een ander voorstel, lm 25.000 uit het reservefonds lunstopdrachten uit te trekken froor de verfraiing va nde pro menade had meer voeten in de jarde. Na een langdurige dis- (ussie ging de raad akkoord hei een voorstel van de heer E. H. Schuyer om de commissie onderwijs aan te stellen als be geleidingscommissie voor de verfraaiing van de promenade. Na enige discussie besloot de raad een bedrag van 25.000 beschikbaar te stellen voor ste- debouwkundige werkzaamheden. Wethouder Mr. N.W.A. Brink deelde mede, dat het ontwerp- structuurplan voor de gemeente Wassenaar op het ogenblik beoordeeld wordt door de Pro vinciale Planologische Dienst. Als dat oordeel binnengekomen is, kan bezien worden of het mogelijk is de burgerij gelegen heid te geven tot inspraak over het plan. De raad ging stilzwijgend akkoord met een vijfjarenplan voor de verbetering van de sportvelden van de SV Wassenaar. Een ga rantie van maximaal 2000 werd verleend voor een concert, dat het Residentie Orkegt eind mei zal komen geven in de sporthal. Besloten werd tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Hofcampweg aan de Was- en Strijkinrichting Heidinga, die nu nog gevestigd is in enkele woon huizen in de buurtschap Kerke- hout. Uit het antwoord van burgemees ter en wethouders op vragen van de heer D. van Klaveren over vervuiling van de gemeen te bleek, dat het college zich be raadt over enkele nieuwe bepa lingen in verordeningen, die het mogelijk maken tegen diverse vormen van vervuiling op te treden. De raad ging tenslotte akkoord met het voorstel, een krediet van 300.000 beschikbaar te stellen voor de aankoop van de woning Prinses Marielaan 17 als ambtswoning voor de burge meester. Behalve de koopsom zullen ook de overdrachtskosten voor rekening van de gemeente LISSE Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de harmonie „Canite Tuba" zullen ,,De Boertjes van Biruten" op donderdag 30 maart een radio-programma opnemen in de grote zaal van het Trefpunt. Er zijn een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij de heer H. van Beelen, Crocussenstraat 10. NOORDWIJK Bij het spelen in de omgeving van de vijver aan het Rederij kersplein te Noordwijk, ge raakte de 4-jarige Herman Alkemade te water. Op het hulpgeroep snelden de heren A. van der Wiel en de NRB- er N. W. Caspers toe. Zij wisten het jongetje te grijpen en op de wal te brengen. Aan hun snel en doortastend optreden heeft de jeugdige drenkeling waarschijnlijk het leven te danken. Zijn toestand is redelijk goed. LEIDEN In het Rijnlands Lyceum brengt het Amsterdams Volks toneel op 25 maart een seelctie uit 75 jaar kleinkunst onder de titel „Liefde is had je me maar". In deze cabaret-revue treedt o.a Beppie Nooy sr op. die net her steld van een heupbreuk zingt, speelt en danst. Verder zet - Lex Goudsmit zijn „Tevje" nog een keer op de planken. De Wama's presenteren zich op een geheel andere manier dan men van hen ge wend is. Beppie Nooy jr. speelt een scène uit het beroemde volksto neelstuk „Rooie Sien", waarin zij een gewillig mannetje vertroetelt en berooft. Verder zijn er persiflages van teksten van Toon Her mans, Annie M.G. Schmidt en Albert Mol. Beide voorstellingen beginnen om 10.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Leidse Schouwburg, Oude Vest 43, en inschrijvers van K O kunnen een deur verder terecht. LEIDSCHENDAM Het PAK-raadslid J. J. Roovers heeft burgemeester en wet houders gistermorgen een vijftal vragen gesteld over de afwijzing van het verzoek van de wereldwinkel Leid- schendam om ingaande 20 maart gedurende 4 weken, drie avonden per week, een huis-aan-huis collecte te hou den voor de dr. Mondlanes- tichting, die leermiddelen verstrekt aan scholen in An gola. Het raadslid vroeg nadere in formaties over het collecte- plan, waarnaar B. en W. in verband met de weigering hadden verwezen en of er la ter nog verlof tot het houden van een collecte zal worden verleend. Verder vroeg de heer Roovers of er nog ver gunning zou worden verleend als bleek dat er geen andere collecte zou worden gehou den en of B. en W. niet met hem van mening waren dat het doel van dr. Mor.dlanes- tichting de warme sympathie en volledige steun verdient. Burgemeester en wethouders van Leidschendam hebben, zeer snel, reeds dezelfde middag geantwoord. De pe rioden die de koffiegroep van de Wereldwinkel Leidschen dam had aangevraagd wa ren, volgens het collecteplan 1 72 van het Centraal Ar chief en Inlichtingenbureau inzake het Inzamelingswezen bezet door de Stichting „De Emmabloem, de Vereniging „Het Zonnehuis", de Neder landse Hartstichting en Si- C. Moerkerk nam afscheid van LTB VOORSCHOTEN De Voorscho tense afdeling van de L.T.B. hield in „De Gouden Leeuw" de jaarvergadering, die voorafge gaan werd door een Eucharis tieviering in de Moeder Gods- kerk. Tijdens deze vergadering werd af scheid gênomen van de heer C. Moerkerk als bestuurslid. Na een periode van 33 jaar onafge broken in het bestuur werkzaam geweest te zijn, wilde de heer Moerkerk thans zijn taak over dragen aan een jonger lid. Voorzitter J. Hendriks prees het scheidende bestuurslid, die naast een jarenlang penning meesterschap steeds de verzor ging van de Oogstdankdag op zich genomen had. De heer Moerkerk betrok in zijn dankwoord tot de leden ook de steun en medewerking welke hij ondervonden had van de oud voorzitter G. van der Hulst en het ere-lid G. Schrama. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen de heer A. G. van der Hulst Voorzitter Hendriks meende dat er spoedig een nauwere samen werking tot stand moet komen met o.a. de Hollandse Maat schappij van Landbouw. Het le denbestand is de laatste jaren gelijk gebleven, de toekomst voor de L.T.B. in de Randstad is nog maar gering, maar blijft belangrijk. Burgemeester v. Rnobelsdorf viert zilveren ambtsjubileum SASSENHEIM Op 16 april a.s. is het 25 jaar geleden dat burgemeester Baron van Knobelsdorff het burgemees tersambt te Goedereede en Stellendam aanvaardde. De burgemeester, die in 1961 naar Sassenheim kwam. viert dus volgende maand z'n zilveren jubileum. Het gemeentebestuur wil dit jubileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Op zater dag 15 april zal it feit feeste lijk worden gevierd, 's Mor gens wordt er een buitenge wone raadsvergadering ge houden. Om half drie is er in het gemeentehuis waarbij ie der de gelegenheid krijgt burgemeester en mevrouw van Knobelsdorff geluk te wensen. Tevens is er een ju bileumcomité opgericht dat pen geschenk zal aanbieden. Hiervoor zijn bij de banken en het postkantoor bussen geplaatst waar men z'n bij drage in kan deponeren Men kan ook gireren bij de AM- RO-bank nr. 47.48.17. 334 of op de postrekening var. deze bank nr. 50.25.71, onder ver melding „Geschenk burge meester". De bussen zijn ge plaatst tot 5 april a.s. Het jubileumcomité bestaal uit: Mevr. R. Bakker-Heynes; mevr. M. J.F renks-Verhoef; A. v. Heteren, H. A. Hol land: mevr. H. de Meyer-v. Zon; J. A. de Nennie; J. M. v. Nes; J. v. d. Nouland; J. L. v. Overbeeke; Mej. J. Pel; J. J. Philippo; H. v. Prooyen; mevr. H. J. v. Vliet-Aangeenbrug; mr. Th. A. G. N. v. d. Weyden en G Wijntjes. RUNSBURG Rijnsburg krijgt een standbeeld. De raad gaf onlangs een krediet van 30.000 gulden voor de realisering van het beeld (foto). Het beeld, dat op het raadhuisplein komt te staan, symboliseert de Rijnsburger zoals hij vroeger naar Den Haag ging met bloemen: een wat gebogen man achter een kruiwagen. I LISSE De buurtve ging „Wilhelmina" houdt donderdag 23 maart een gro te klaverjasavond in de gro te zaal van gebouw Reho- both. Aanvang 20.00 uur. LISSE De harmonie Ca- nite Tuba gaat a.s. zaterdag naar het grote muziekcon cours in Hillegom. Vrijdag avond wordt in het Trefpunt de generale repetitie gehou den vanaf 20.00 uur. NOORDWIJK Op de Huis ter Duinstraat, ter hoogte van Duna-Deli, vond een ver keersongeval plaats, waarbij de 6-jarige Robert van den Berg uit Noordwijk werd ge wond. Het ventje stak plot seling de rijbaan over, juist op het moment, dat een per sonenauto naderde, bestuurd door een 40-jarige typograaf uit Noordwijk. Het kind werd gegrepen en moest met een gecompliceerde beenbreuk naar het Academisch Zieken huis te Leiden worden ge bracht. Wat u ook moet weten ALPHEN Op zaterdag I april wordt er in Alphen eei Rode Kruismars gehoude; over afstanden van 5. 10, en 25 km. Inschrijving pe giro 1917047 Rode Kruis Ai- DEN HAAG De heer NateJ gaat afscheid nemen als bi heerder van de Kaagsocil teit. Hij heeft deze functi L sinds 1948 vervuld. Op zatei dag 22 april is er in de socii teit een afscheidsreceptie. rj HAZERSWOUDE Twe kaartavonden, beide male om 20.00 uur aanvanger* staan er gepland in de kant rjjl ne van de voetbalvernigin de St. Bernardus. Donderdai gel avond tekent de speeltuinve pyj eniging Groenendijk, d; de eerst de jaarvergaderin tiei houdt, voor de organisatii lan Vrijdagavond zet de voetba Gri vereniging St. Bernardu; hei Donderdagavond tekent d ste speeltuinvereniging Groenet dijk, die eerst de jaarvergi dering houdt, voogorrn-dai f dering houdt, voor de organ satie. Vrijdagavond zet voetbalvereniging van d Rijndijk de kaartavond zé: op touw. HAZERSWOUDE Na he succes van afgelopen zatei dag voert de toneelgroep vai [I] de Katholieke Platteland Jongeren aanstaande zater _R dag nog eens het blijspe „Een baby van 1000 weken' op. Vanaf acht uur is d baby te bewonderen op d Bühne van het Michelshui te Hazerswoude-dorp. m0 LEIDEN Op verzoek van detim directie van de Groenoordha om gaat in verband met de op bouw van het NCRV telev:e r sieprogramma Zeskamp d °er autobeurs a.s. donderdaj niet door. ')0r LISSE De Harmoni „Trou moet Blycken" zs p]e a.s. zaterdagavond met d bu( drumband en de Majorette: :ui, een uitvoering geven in Re(,itJ hoboth. Na afloop wordt e (,e! onder leiding van de Boeren (je Kapel „De Gaapstokkers' een feest gegeven. LISSE Er zijn 18 ploegei ingeschreven voor het Be drijfs- en Recreatie Voetbal toernooi 1972, dat in het Ge meentelijke Sportpark za. worden gehouden. Na lotin zijn de volgende poules to stand gekomen: poule A Hekwerken, Colijn Zn, IpEN terparts, Degewi, P.T.T.Kai Van Hal; poule B: Van deimii Meij vleeswarenfabriek LisEct ser Automobielbedrijf, F.Cjkee Import, Persoon, Artemifoar W. Molenaar Zn; poule Oder Vliegende Vogels, Gas eren Water, Persoon's Bollindfcar Gemeente Lisse, Laborato «e rium BI. onderzoek, Bakken »r; kistenfabriek. foj LISSE Omdat hij 50 jaai diei bij 'het Laboratorium van bes bloembollenonderzoek heeft zier gewerkt, wordt de heer C ken van der Klauw donderdag om 15.30 u. in de filmzaai van het laboratorium gehul digd. LISSE De heer H. var Wamel gaat de HLS veriater omdat hij 65 jaar is gewor den. De heer Van Wamel is op muzikaal gebied een be kende persoon in Lisse. Vaal: trad hij op als dirigent var „Trou moet blycken" en hi rs leider van de „Gaapstok kers". NOORDWIJK Bij eer onderzoek naar de brandvei ligheid van de onder de Stichting Katholiek Onder wijs vallende scholen is ge bleken dat in het algemeer redelijke vluchtwegen aan wezig zijn. Uitzonderinger hierop vormen de drie loka len op de verdieping van de Zeestraatzijde van de St. Je roenschool en de twee loka len boven de personeelska mer en de vroegere keuker van de Mariaschool. Voorge steld wordt deze schoolge deelten van een metalen bui tentrap te voorzien. NOORDWIJK Het ge meentebestuur van Noord wijk is reeds geruime tijd bezig voorbereidingen te treffen ten behoeve van di reconstructie van de aanslui ting van de Zwarteweg op de Herenweg. Met een van de eigenaars van de daarvoor benodigde grond hebben de onderhandelingen inmiddels tot resultaten geleid, delen B. en W. mede. Geen over eenstemming kon worden be reikt, ook niet na herhaalde pogingen, met de heer Th. J. Hoogeveen. Het ziet er niet naar uit, dat dit binnen af zienbare tijd wel het geval zal zijn. Het college stelt de raad voor een vordering tol onteigening in te stellen. SASSENHEIM Een 50-ja- rige dame kreeg de schrik van haar leven toen zij mei haar volkswagen op de Rijksweg richting Amster dam reed. Voor haar auto stonden plotseling twee koeien, waarvan er een niel te ontwijken was. De dame werd met ernstige inwendige kneuzingen naar het zieken hui gebracht en de koe werd gedood. VOCPSCHOTEN Op Ko ninginnnedag zal er een nieuw snelonderdeel zijn: de bijfkamp. Dit spel bestaat uit strandbaltransport, mini- marathon, rendierrace, ski- game, pakkettenrace en vei lingkistjesrace. De vijfkamp wordt gehouden op het oefen- speelveld bij de sporthal „De VlieChorst".

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6