P Leidschendamse raad trekt voorstel van voetgangerstunnel in Centrum Babel in mei geopend Kind, dat na verdrinking gered leek toch overleden Vrouwen van Oegstgeest „in voor werkgroep Geen geld van Zoeterwoude voor De Uithof Jumelage van N'wijkerhout weer in de raad Hazerswoudse scholieren gaan wat aan milieu doen VERBETERING VAN MILIEl Ds. Abma bij SGP Geen gehoor voor goedkoper plan Lente-expositie Steijartschool ZOETERWOUDE Do oude sacristie van de Sint Jan aan de Zuidbuurt zal medio mei worden geopend als het nieu we centrum van „Babbel". .Mede in verband daarmee is de openbare vergadering die „Babel" voor donderdag avond heeft belegd in het zaaltje van de Christus Die- naarkerk van groot belang. De agenda vermeldt o.m. de bespreking van het openings programma en de uitgave van een speciale Babelkrant eind april die geheel in het teken hiervan zal staan. Er komt ook een statutenwijzi ging aan de orde i.v.m. de inspraak van de donateurs. Het financieel overzicht dat op tafel komt houdt nauw verband met het aktiviteiten- programma. De planning van de verdere bouw zal worden vastgesteld en men zal zich bezinnen op het werk van de Raad van Ad vies voor Babel die vorig jaar in het leven is geroe pen. Aanvang van de verga dering: half negen. LElDüit COURANT DINSDAG 21 MAART W'PINSI OEGSTGEEST Verontrust door de vele negatieve berichten over het milieu heeft een aan tal dames in Oegstgeest de idee geopperd in eigen gemeente hier iets positiefs tegenover te moeten stellen. Op uitnodiging van de „Vrouwen in de VVD Oegstgeest/War- mond" kwam dezer dagen een aantal vertegenwoordigsters van plaatselijke vrouwenvereni gingen bijeen in „Het Witte Huis". Zij beluisterden daar een indringend betoog van mevr. drs. N. G'imjaar over mitieuver- anjbreinfigüing. Gesimuleerd door dit betoog besloot men tot de oprichting van een werk groep (eventueel in samenwer king met Leiden). Deze groe heeft zich als taak gesteld zie bezig te gaan houden met betering van het milieu in de d rekte omgeving. Dames welke zich in genoemd materie willen verdiepen daadwerkelijk mee willen doe worden uitgenodigd om rnorgf ochtend naar het Witte Huis komen in het Wilhelminapark Oegstgeest. Tijdens een bijeen komst welke te 10.00 uur aai vangt hoopt men tot deflnitiev oprichting van een werkgroe over te gaan. Voorts kan mi inlichtingen inwinnen bij vrouw G. Rörsch-Schalekai Rhijngeesterstraatweg nr. Oegstgeest. NOORDWIJK Gisteravond is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden de 2-jarlge Ri chard Droog uit Amsterdam, die zaterdagmiddag bij zijn spel op 9traat in de naast de Hoge- weg te Noordwijk gelegen Spoelsloot was geraakt. Het ventje, dat samen met zijn va der op bezoek was bij zijn grootouders, zag in een onbe waakt ogenblik kas van het erf te glippen. Direct na de vermissing werd door familie, omwonenden en politie op uitgebreide schaal naar het kind gezocht. Eerst ge ruime tijd later werd het tussen in de Spoelsloot drijvend vuil aangetroffen, waarna het jonge tje door de in het water ge sprongen vader werd gegrepen. De in de buurt wonende hoofd agent Siebers paste mond-op- mond beademing toe. De politie man Van Maris nam na enige tijd de behandeling over met het gevolg, dat het ventje weer tekenen van leven begon te ver tonen. Per ambulance werd hij met de grootste spoed naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht, waarbij een patrouille van de Noordwijkse politie voor een ongehinderde doorgang zorgde. Hoewel er aanvankelijk enige hoop was het jongetje in leven te kunnen behouden, heeft de hulp niet mogen baten. De deer nis met de zwaargetroffen fami lie is groot. -V De Z.l'k Yeel moeiïiikheden worden verwacht op dit nieuwe kruispunt in d&Ruigenhoek in De Zilk. Van officiële zijde wil men namelijk de Delf weg (vanaf de Keukenhof) tot voorrangsweg maken in plaats van de Zilkerduinweg. De definitieve beslissing is nog niet gevallen maar mochten de plannen doorgaan dan houdt de politie het hart vast. ZOETERWOUDE De gemeen teraad komt donderdagavond om 20.00 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m.: - Wijziging van de „Verordening geldelijke steun krotopruiming en doorstroming"; - Voorstel tot straa'tnaamgeving; - Vaststelling vergoeding volgens artikel 101 van de L.O.-wet en het verlenen van een voorschot hierop aan de bijzondere basis scholen; - Dit eveneens volgens artikel 73 van de Kleuteronderwijswet .b.v. de bijzondere kleuterscho- - Subsidiëring van de heropge richte Jeugdbibliotheek aan de Hoge Rijndijk; - Subsidiëring van het concert door de Chr. Gem. Zangvereni ging „Zingt den Heere"; f- Verhoging van de subsidie van de Oranjevereniging Dorp en het Oranjecomité H.R.; - Krediet t.b.v. aan kantoorruim te in het gemeentehuis aan te brengen verbeteringen; - Krediet voor verbeteringen aan de ambtswoning van de burge meester; - Vaststelling van de „Bezoldi gingsverordening 1971"; - Voorstel tot afwijzing van een verzoek om een gemeentelijke bijdrage van het Schaatscen- trum „De Uithof". LISSE De SGP Lisse heeft gis teren ds. H. G. Abma op een van hun avonden gehad. Ter sprake kwamen „Drie van Bre da", antl-conceptlva en het landbouwplan Mansholt. Voor wat betreft de anti-concepti- va had ds. Abma geen goed woord over. Hij betoogde dat men zich maar moest beheersen voor en in het huwelijk. Op een vraag inzake de bescherming van leven van eigendom van burgers, was ds. Abma van me ning, dat de overheid te veel uitgaat van de vrijheid waarbij de bescherming van leven en ei gendom te veel op de achter- giond geraakt. .EIDEN Gisteren reed een personenauto het parkeerterrein aan de Hoge Morsvveg af zonder voorrang te verlenen aan een passerende Ford Capri. Deze werd totaal vernield. De inzit tenden, een 42-jarige Rijnsbur ger. moest met diepe snijwon- den naar het ziekenhuis worden vervoerd. De drie inzittenden van de andere wagen liepen eveneens een aantal snijwonden op. NOORDWIJKERHOUT Dins dagavond 28 maart komt de raad om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen om nog maals - in tweede lezing - te overwegen of al dan niet met een buitenlandse gemeente ju melage aangegaan zal worden. In de laatste raadsvergadering staakten de stemmen (77) over het jumeleren en te snel was de conclusie getrokken, dat daarmede de jumelage van de baan is. In diezelfde vergade ring zal ruimschoots informatie worden verstrekt over de nu de finitieve ontwerpen voor het in de wijk Victor III te stichten bejaardencomplex. De architect Ir. A. H. Paardekooper zal daarbij in de raadsvergadering aanwezig zijn. Aan de raad is verder voorgesteld om met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten een 25- jarige geldlening aan te gaan van 100.000 tegen een rente van 714% ter consolidering van de fors gestegen vlottende schuld van de gemeente. Voor het overige bestaat de agenda voornamelijk uit onderwijspun- ten. XEIDSCHENDAM Na een he vig achterhoedegevecht heeft de Leidschendamse gemeenteraad gisteravond het vorig jaar maart genomen besluit tot de bouw van een voetgangerstunnel onder de Heuvelweg met 10 te gen 9 stemmen Ingetrokken en besloten tot de bouw van een bovengrondse oversteekplaats voor voetgangers van 175.000 gulden, die binnen een maand gereed kan zijn. VVD-fractieleider Bergeren open de de rij van sprekers met de mededeling dat de hele kwestie bij hem en naar hij dacht ook bij vele anderen „een nare smaak in de mond had achter gelaten". Gebrekkig verkochte plannen waren bovendien nog verkeerd overgekomen. Raad én B. en W. moesten het de volgen de keer beter doen. Evenals vorige keren kwam ook nu op het allerlaatste moment weer een nieuw element in de kwestie, ditmaal - door mevrouw mr. Scheltema-de Nie van D'66. Zij deelde mee dat een aanne mer bereid was de tunnel niet voor 4 ton maar voor 325,000 gulden te bouwen. Wethouder Bunnik, die burge meester Kolfschoten die op Bali vertoeft, als voorzitter verving, zei dat dit plan weliswaar was voorgelegd maar dat het geen wijziging had gebracht in het standpunt van de wethouders, twee voor en twee tegen. Wet houder Bonnen voorstander van een tunnel, zei dat naar zijn mening de financiële consequen ties voor de tegenstanders geen punt meer was, er was gewoon een voorkeur voor een gelijk vloerse kruising. De prot. chr. heer de Ruijter noemde het daarna een uiter mate bedenkelijke zaak als de wethouder van openbare werken „publiekelijk zijn directeur af valt en naast, hem gaat wer ken". Door de nieuwe cijfers zou de heer\ Neukirchen, de di recteur van openbare werken, „een brevet van onvermogen krijgen aangesmeerd". Wethou der Boone zei dat daar geen sprake van was, de eerdere cal culatie van gemeentewerken was een redelijke begroting, er zou een vereenvoudiging in de bouw van de tunnel worden aangebracht. De heer de Ruij ter zei echter dat de directeur maandagmiddag in ernstig overspannen toestand naar huis was gegaan en ook niet in de raadzaal was „daar hoef ik niets aan toe te voegen". Nadat het PAK-raadslid Roovers nog een poging had gedaan de tun nel te redden en voorzitter Bun- nik de raming van gemeente werken „bijzonder juist" had genoemd kwam wethouder van Dongen, die tot veler verwonde ring bij alle discussies over de tunnel gezwegen.had, nog even aan het woord. Hij zei dat „misschien verzuimd was de di recteur van gemeentewerken hierover te raadplegen". Ook hij noemde de raming van de heer Neukirchen „bijzonder cor rect". De raad stoorde zich niet aan re- of duplieken en ging tot in vierde instantie door. De heer de Ruijter met de opmer king dat zonder directeur wer ken een chaos zou veroorzaken en de heer Roovers met de be schuldiging van „een jammer lijk gekonkel van B. en W. met cijfers". De stemming bracht het bovenvermelde resultaat. De confessionele partijen stem den met de VVD-'er van de Ruit voor intrekking van het raadsbesluit, de drie overige WD-'ers met PAK en D'66 wa ren voor handhaving. Toevalli gerwijze waren 'n voor- en 'n tegenstemmer afwezig, de j KVP-'er van der Laan en me vrouw Alma. De Leidschendamse raad, die zel den met een voorstel of motie van wijziging van een voorstel komt, werd er gisteravond, wonderlijk genoeg door een lid van het college van B. en W„ bijna toe gedwongen. Het betrof het lidmaatschap van de Raad van Europese Gemeenten. B. en W. hadden geadviseerd niet op het verzoek tot toetreding in te gaan „omdat deze ontakten ook door de Vereniging van Neder landse Gemeenten kunnen wor den onderhouden". Ofschoon uit de discussies bleek dat de raad, uitgezonderd de vier WD-'ers, voorstander was van toetreding wilden agle sprekers zich toch maar bij de Visie van B. en W. neerleggen. Zelfs toen voorzitter Bunnik duidelijk maakte dat B. en W. er „geen punt" Van zou maken was er nog aarzeling. De heer Bunnik hakte toen de knoop maar door en zei dat er gestemd zou worden over al of niet toetreden. De raad was met 10 stemmen voor en 9 tegen voor toetreding tot de Raad van Europese Gemeenten. De wet houder van financiën had nog opgemerkt, dat men er niet zou zijn met het lidmaatschap van 600 gulden, er zouden door de kontakten meer financiële offers worden gevraagd.... De gemeenteraad benoemde de raadsleden Bergeren, Hulskem- per en van der Laan tot leden in de nog te vormen commissie voor economische aangelegenhe den, waarvan burgemeester Kolfschoten voorzitter zal zijn. Bij de aanvang van de vergade- ring werd door de voorzitter het nieuwe KVP-raadslid de heer J. P. Meewisse beëdigd. Veens meisje (3) bijna verdronken ROELOFARENDSVEEN een onbewaakt ogenblik raakt het 3-jarige dochtertje van dl fam. Hoogenboom van Pasei| Floraweg 7, nabij de brug de Floraweg te water. Voorbijgangers zijn te water gel sprongen en hebben het meisjl in bewusteloze toestand op hel droge kunnen brengen. De spoel dig ter plaatse zijnde arts dif Heinen heeft de patiënt na bel handeling naar het ziekenhui! LEIDEN Bij kledingmagazijn Vinke is in het weekeinde inge] broken door vernieling van etalageruit. Suède kleding, voorzover men kan nagaarj badkleding en jurken worded vermist. Totale waarde 4.0oj LEIDEN Omstreeks half viei vannacht zijn aan de Haagsj J Straatweg een 20-jarige en 24-ja rige Leidenaar aangehouden. Ze werden op heterdaad betrapt bipoRD het aftappen van benzine ujjapg j een daar geparkeerde auto. Eeifoor a van de twee probeerde nog t^rukte vluchten, maar kwam niet verfe b der dan een paar honderd mtfcn HAZERSWOUDE De openbare basisschool J. P. F. Steijaert aan de Potgieterlaan „viert" vandaag het begin van de lente met een tentoonstelling van zelf verzorgde en gekweekte plan tjes en werkstukjes, waarbij ou ders en leerkrachten de helpen de hand boden. Vandaag wordt alles tot acht uur geëxposeerd. Morgenmiddag worden de plan tjes aangeboden aan de leden van de bejaardensoos in Hazers- woude-dorp. ABBENES Kinderen van diverse clubs hebben vrij dagavond een tentoonstelling gehouden van de door hen gemaakte handenarbeidstuk- ken. Er was veel belangstel ling van de kant van de ou deren, waarmee het gewens te doel van de cursussen werd bereikt: om jeugd en ouders in kennis te brengen met handenarbeid. LISSE De Christelijke Ouderbond heeft gistermid dag vele mooie dia's kunnen bekijken over de reis, die de heer Groothedde heeft ge maakt door Israël. Behalve dia's van Palestina had hij ook een serie gemaakt over de bootreis door de Golf van Akaba. NCORDWIJK Een 16-ja- rige Leidenaar liep een ge broken kuitbeen op, toen de bromfiets, waarop hij als passagier meereed, op het kruispunt Gooweg-Van de Mortelstraat door een perso nenauto werd aangereden. De bestuurder van de brom mer, een 17-jarige opperman uit Leiden, reed zonder te stoppen de voorrangsweg op. Het slachtoffer werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. HAZERSV/OUDE De vijfde en zes klassers van de zeven Ha zerswoudse basisscholen gaan op dinsdag 23 maart, Nationale Boomfeestdag 1972, bomen planten. Op woensdag 29 maart gaan de scholieren vuil vissen. De Scholieren van Piuj X, Rbynenbureh, J.P.F. Steijaert, O.L.V. van Eanneux en Johannes P.-St beginnen op .28 maart om 10.00 t'r m: '10: p'n "n van '20 t men en 240 heeriers langs de Burgemeester Smitweg. De leerlingen van St. Michel en De S s;iank gaan 11 de rier de 1.acghstraal in de wijk Zuid a: vt Lemen en tachtig heesters planten. F. .5 t ri 1 i urr Inr.g gaan do L eri ngen de dag erna vuil vissen uit de sloten en op de looproute naar de sloot afval verzamelen. Mater.aal zoals sb.roppen, harken en schepnetten moeten de leer linge voor de werkzaamheden op beide dagen zelf meebrengen. Voorgeschreven werktenue voor de scholderen: wenktenue (even tueel regenkleding) en waterlaarzen... tón dc Toeg lelijke

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4