Nic. Boys oi drie puntert Spel. Lisse intelligent naar winst d< G VTL na rust langs Altior Noordwijk mist strafschop en punt bij' WOG Remise Alphen en uit sterke defensie spelend DOCOS v S Stevig verlies SJZ: 0-4 Jan Kruithof winnaar in Strömsund Schaatssprinters bij alirounders MAANDAG 20 MAART 19721 BODEGRAVEN Een vanuit de verdediging spelend en op een gelijkspel uitzijnd Sport club Lisse heeft dankzij snel le uitvallen de volle winst gepakt. Vooral in de eerste helft gaf Bodegraven de toon aan. Vooral het feit dat Dolf Scheer weer op zijn ver trouwde plaats in de verdedi ging stond, gaf Bodegraven body. De vele kansen werden echter door aarzelingen te niet gedaan, waardoor Lis- se-doelman Han Baak niet eens zo vaak in aktie behoef de te komen. Sportclub Lis- se, dat soms met drie man plotseling opdook, werd voor al gevaarlijk via Frans v. d. Laan, Gerard van Beek en Wim Mooyekind. Mooyekind treuzelde echter eenmaal te lang na knap voorbereidend werk van Ge rard van Beek, waardoor doelman Stikkelorum kon in grijpen. Van Beek zelf en v. d. Laan schoten vooralsnog over of naast of zagen hun schoten gestopt. De verras sende openingstreffer van Sportclub Lisse kwam na een vloeiende actie, ingeleid door Dorus v. d. Voort, d'ie de bal naar Wim van Beek schoof. De Lissenaar lokte vrijwel de gehele verdedi ging door naar de rechter vleugel op te lopen met zich mee, waarna hij plotseling omzwenkte en op de andere wing vrijstaande Gerard van Beek bereikte. Op diens dia gonale schot was Stikkelo rum kansloos. De rust ver dween daarmee bij Bodegra ven, dat zelf Dolf Scheer naar de voorste linie zond. De na rust voor de in de eer ste helft goed spelende Theo Boot ingevallen Wim van Beek besliste een kwartier voor tijd in feite de wed strijd. Na een pass van Ge rard van Beek verscheen hij alleen voor Stikkelorum, die met een schijnbeweging op het verkeerde been werd ge zet. Twee minuten later keerden de kansen nog enigszins voor Bodegraven. Uit een hoekschop tikte Han Baak de bal onvoldoende weg, waarna tijdens een scrimmage de bal achter Baak werd gedeponeerd. Het onstuimig aanvallende Bode graven kwam daarna nog goed weg toen Wim van Beek de bal over de uitgelo pen Stikkelorum dacht te wippen. Uit zijn lob kon de Bodegraagse goalie de bal nog juist bemachtigen. Aan voerder Hans Hoogkamer van Sportclub Lisse werd wegens ruw spel genoteerd in de slotfase van een pittig duel. VEP—DOCOS 0—0. DOCOS heeft bij wijze van ex periment gitermiddag in Woerden weer eens vleugel- verdediger Dick v. d. Bosch in de spits opgesteld. De voormalige achterhoedespe ler maakte een sterke in druk, diende zich goed aan, viel op door goed aannemen van de bal en toonde zich tree van v. d. Bosch in de spits, betekende dat Henk Montanus nu op het midden veld opereerde en dat mid denvelder Wim Hagen naar de defensie was verhuisd. Onder leiding van de uitblin kende Jan van Polanen heeft die laatste linie weinig moei lijkheden gekend, al moest doelman Gerard Dubbelde- man zich al na tien minuten een goed spelverdeler. Tegen het in moeilijkheden verke rende en nerveuze VEP scoorde DOCOS ondanks al deze pluspunten niet, omdat uit het aanvalsspel te weinig kansen voortvloeiden. Boven dien drong DOCOS niet al te zeer aan, waardoor de wed strijd zich vaak op het mid denveld afspeelde. De ren- instellen op een verraderlijk schot. Aan de andere kant schoot Stan v. d. Meel voorlangs en belandde de bal na een actie van v. d. Bosch juist over het doel. Kort na rust kreeg Jos Reizevoort, die de plaats had ingenomen van de aan het dijbeen geblesseerd ge raakte Stan v. d. Meel, een goede kans. Op een strakke voorzet van Montanus rea geerde Reizevoort met een schot over het Woerdense doel. Het waren de weinige mogelijkheden in een behou dend duel, waarin DOCOS na een voorzichtig begin overi gens optrad met drie spit sen: v. d. Bosch, Peter Dub- beldeman en v. d. Meel/Rei- zevoort. Alphen—ADS 2—2. In een harde wedstrijd, waar aan de zwak ingrijpende scheidsrechter v. Leek mede schuldig was, heeft Alphen onverdiend de overwinning 8 minuten voor tijd uit handen moeten geven. Door foutief opstellen van Alphen-doel man Henny Rieken werd het al snel 01. Alphen was con stant in de aanval, hetgeen tenslotte resulteerde in een doelpunt van Jan Ylkema. Na rust werd Dick Boesveld uit het veld gestuurd, nadat hij met een tegenstander hard in botsing was geko men. „Torpederen van een tegenstander", luidde het harde vonnis van scheids rechter Van Leek. Toch kwam Alphen voor te staan, toen Leo v. Galen na een pass van Klaas de Bruin scoorde. Dit bleef zo tot Jan Verboom onnodig de bal pak te en ADS de toegekende pe nalty benutte. In de slotfase moest spitsspeler De Bruin na een neklag van Henel van het veld gedragen wor den. raine: mgrij ier 2 ■flurv paiin ien t jn lomp LEIDEN VTL heeft via een benauwde 1-0 zege op een met name in de verdediging sterk optredend Altior de aansluiting met de kop groep behouden. Juist in de openingsfase was Altior duidelijk de meerdere van een defensief zwak gestart VTL. Altior verzuimde echter in deze periode de gecreëerde kansen te benutten en daar door VTL al direct op de knieën te krijgen. Geleidelijk kon VTL in zijn spel komen, maar de aanvallen stuitten op een barrière in de personen van Kees Hoogervorst, Gerrit van Tol, Siem Zwirs en Jan van Sluis met aan het hoofd doelman Dirk v. Lek. Ook na de rustn ko VTL aanvankelijk niet over deze hindernis heen stappen en ook de Altior-voorwaartsen vonden de juiste richting niet. Het beslissende doelpunt viel in de 20e minuut, 'toen Siem v.d. Linden een laatste verdediger passeerde en hard inschoot: 1-0. Al tior kwam ook hierna sterk opdringen, maar kon de defensie van VTL, met de goed keepende Kemping als sluitstuk, niet verrassen. Zocterwoude. SJZ heeft tegen het wisselvallige Ctncordia een stevige nederlaag geleden, mede waardoor het weer naar de onderste plaats is gezakt. SJZ heeft veel aangeval len, maar kon niet scoren, zelfs niet uit de mooiste kansen. Na 10 minuten onderschepte Loek Helder een terugspeelbal, maar zijn schot werd door de doel man met de voet gestopt. Even later was het 0-1, toen v. Keulen een inzet van Rossing afrondde. Ondanks veelvuldig aanvallen kon SJZ de gelijkmaker niet scoren. Zo leek ook na rust een doelpunt slechts een kwestie van tijd. Niettemin was het Brasser van Concordia, die een vrije trap van Ouwersloot af rondde: 0-2. Dezelfde Brasser maakte er nog 3-0 van. en dat gal bij SJZ de genadeslag, wat aan het spel duidelijk te zien was. Brasser maakte zijn hat trick vol en SJZ bleef volharden in het missen van kansen. Rijpwetering - De Flamingo's 1-2. Na een doelpuntloos geëindigde eerste helft, waarin beide doel mannen zich onderscheidden, moest Rijpwetering tenslotte het hoofd buigen. Na tien minuten in de tweede helft ving Gerard Zoetemelk een hoge bal vanuit het middenveld op, omspeelde dr. laatste verdediger en scoor de: 1-0. Na een kwartier stopte doelman Ton Borst een hard schot van een doorgebroken Flamingo. Even later verrichtte h-j nog een mooie redding, door een penalty van Venema te stoppen. Na een half uur was het wel raak, toen Rommers een voorzet van rechts verleng de: 1-1. Na een foute pass van Jan Jansen kon Minkenen al leen op Ton Borst afgaan en hem verslaan: 1-2. Rijpwetering zette nog alles op alles. Sdhoten van Leo v. d. Zwet en Hans Weenink (met doelman Borst uitblinker) hadden geen succes. 'Joncordia HSJC 20. Een sterk aanvallend Concordia heeft SJC doeltreffend bestreden. Na 7 min. kon A. Weyers met moeite van scoren afgehouden worden en Concordia was voor de rest van de wedstrijd ge waarschuwd en liet Weyers con stant goed bewaken. Mede door een grote dosis inzet kwam Con cordia tot goed aanvalsspel. Een kopstoot van Pieter v.d. Sanden belandde juist naast het doel en een schot van Willem de Groot werd tot corner gewerkt. Aan de andere zijde kon Jan v.d. Berg diep doordringen in de Concordia-defensie, maar zijn schot ging via de paal naast. Jan de Ridder kon een vrije trap in de 30e minuut van M. Brouwer juist achter tikken en Jan v. Kesteren van SJC zag zijn schot na een geslaagde solo door doelman Rijnbeek gekeerd. Nadat doelman Rijnbeek in de 2e helft de bal van de voet van M. Hoogeboom had geplukt, kwam Concordia aan een voor sprong via M. Brouwer. SJC trok hierna ten aanval, maar Rijnbeek redde tweemaal goed. Concordia herstelde zich op tijd en kon, echter eerst nadat SJC nog drie maal zeer goede kan sen had gehad, 5 minuten voor VTL heeft kopgroep, ten koste overigenst van Altior, tegen welk team de Leidenaren het hier opnemen tijd de zege veilig stellen, toen Piet Slobbe hard inkogelde: 2-0. ESTO - ESDO 1-1. „Wij kunnen nog toneelspelen", was het commentaar van ES- DO-aanvoerder Paul Simonis op de gebeurtenis, twee minuten na het verstrijken van de speeltijd. Hij had zich toen in buitenspel positie en zonder dat iemand hem aanraakte laten vallen in het strafschopgebied, wat geho noreerd werd door scheidsrech ter Bakker met 'n penaltiy: 1-1. ESTO heeft fel voor de pun ten gestreden, waarbij met name Frans Walraven en Joop Sauwer, zich onderscheidden. Het begin was voor ESDO, maar doelman De Wit op zijn post. Aan de andere kant vuur de Leo Bakker via de onderkant van de lat in handen van de keeper. ESTO viel steeds meer aan, waarbij Frank Weerden burg werd ingezet. Het doelpunt kwam, toen Walrave doorschoot naar Leo Bakker wiens schot met hands werd gestopt. Leo Bakker benutte de penalty: 1-0, Dc stand bleef zo, totdat de laatste minuten aanbraken. KATWIJK Quick Boys heeft in een weinig hoogstaand duel in de tweede helft de winst laten glippen, nadat het voor rust in de 20e minuut een achterstand had opgelopen. Op de rand van buitenspel scoorde toen G. Vee- nenndaal voor GVVV, dat op dat moment de betere papieren had. Bij Quick Boys bleef het toen bij een verraderlijk schot van Johan Carlier, die de om disci plinaire redenen (trainingsver- zuim) aanvankelijk niet opge stelde Leo Pluimgraaff verving. Later zou Pluimgraaff ten koste van Carlier alsnog zijn opwach ting maken. Quick Boys kwam in de 16e minuut langszij. Prach tig voorbereidend werk van Ron Verheul rondde Koos Klin kenberg knap af: 1—1. Het spel van Katwijkse zijde werd prompt wat pittiger en sneller. De vele fouten van de GVW- defensie konden echter niet wor den uitgebuit. Overigens maakte de Quick Boys-achterhoede ook geen sterke indruk, zodat ook doelman Jaap van Duyvenbode nogal eens corrigerend moest optreden. WOG—Noordwijk 2—1 (1—0). Ofschoon het aanmerkelijk ster ker is geweest in Harderwijk, heeft Noordwijk verloren. De roodwitten misten met name Al- bert Spaanderman, die tijdens de zaalvoetbalwedstrijd HH SporthuisVan Rooyen zijn knie verdraaide. De frêle linkervleu gelspeler, die de hulp heeft in geroepen van Salo Muller bij Ajax (de Amsterdammer advi seerde hem te gaan fietsen om de spieren weer soepel te krij gen) heeft om deze reden beslo ten helemaal van zaalvoetbal af te zien. Een overtreding van Jaap van Kesteren leidde de ne derlaag in de 25e minuut in. De penalty werd door doelman Ber- tus Hoeven benut. In de tweede helft, waarin de voor Spaander man ingevallen Gerard Oude Velthuys op zijn beurt zijn plaats moest afstaan aan Maart v. Vliet, kwam WOG nauwe lijks meer over de middellijn, al zou de thuisclub na vijftien mi nuten via een omstreden treffer van Bovenkamp op 2—0 komen. In de spectaculaire slotfase mis te Noordwijk op zijn beurt een penalty. Nadat Aad Vermin on deruit was gehaald, schoot Rudi Bröring vanaf de strafschopstip Voorschotense defensie uit. Na rust kwam Randstad goed te rug. Een keihard schot van Maarten van Leeuwen belandde op de paal en Daan Kooy kopte de bal vallend juist naast. De genadeklap kwam een kwartier voor tijd: 3—0. RCL—AMVJ 3—2 (1—1). RCL heeft in een zeer emotioneel slot de winst van een verbetem terugvechtend AMVJ weten te pakken. AMVJ, dat twee minu ten voor tijd de achterstand van 2—1 goedmaakte, moest nauwe lijks een minuut later alweer een goal toestaan van RCL. RCL nam in de 12e minuut al de leiding dankzij een „ouder wetse" vrije trap van Thijs de Witt, die ineens inschoot. Onvol doende dekking van Nico Ooie vaar betekende in de 22e mi nuut de gelijkmaker van Klaas- sen. De uitblinkende middenvel der Bas Ederveen, die zowel in de voor- als achterhoede op dook, leidde 20 minuten na rust de tweede Leiderdorpse treffer in. V.d. Berg rondde de actie af. Aarzelen van Rietveld leek kort voor tijd de winst te kos ten, toen Van Straalen inschoot. lomer NIEUWVEEN Nic. Boys heeft de kans om een punt in te lopen op leider Floreant volledig laten liggen. In een slechte eerste helft, waarin vooral door Adri Hoogervorst vele kansen werden gemist, was het in de laatste miuut Aad Versteeg, die Haas trecht aan een 1—0-ruststand hielp, al was het dan tegen de veldverhouding in. De tweede helft begon met het zelfde speL beeld. Na 10 minuten mocht Leo Bos een vrije trap nemen, waarna in de doelworsteling die volgde ook de Haastrecht doel man de bal miste en de 11- stand op het scorebord kwam. In de laatse fase van de strijd stond Haastrecht met de rug te gen de welbekende muur en moest met alle hens aan dek verdedigen, om niet de beide punten te verliezen. Steunpilaar Hans van Capel raakte in de slotfase nog geblesseerd en moest het veld verlaten, doch zijn vervanger Jan Heemskerk nam zijn taak goed over, maar ook hij kon in de stand geen verandering meer brengen. Ver dere uitslagen: Floreant—Oude water 11, GouderakNieuw koop 0—0, RVC—WSE 0—2.. Soc cer Boys—Schoonhoven 1—2. De stand: 1. Floreant 14—22, 2. Nic Boys 1419, 3. Nieuwkoop 15—17, 4. Haastrecht 14—16, 5. Schoonhoven 13—14, 6. W.S.E. 14—14, 7. Gouderak 14—13, 8. Oudewater 1411, 9. Soccer Boys 14—8, 10 R.V.C. 14—6. Samenwerking tussen Bas Eder veen en v. d. Berg, die een so'o afrondden, betekende tenslotte nog 32. Even tevoren was een doelpunt van v. d. Niet, dieuit een vrije trap van Gerard Duindam in kopte, wegens buitenspel afge keurd. De enige tegengoal, vier minuten voor tijd gescoord door v. d. Niet, die de bal uit een voorzet van Duindam ineens op de slof nam, te laat. SVOW—UVS 2—1 (1—0). SVOW heeft de overwinning in het prille begin en in de allerlaatste minuten van de wedstrijd ge stalte gegeven. Al na drie minu ten ving Ed Langereis een on voldoende weggewerkte bal op. zette doelman Wim Roman met een schijnbeweging op het ver keerde been en schoot in. Doel man Pim van Tol, maar vooral de uitblinkende Cock Turk, heb ben daarna heel wat werk ge kregen, zonder in echte moei lijkheden te komen. Niettemin kwam het sterkere, maar vrij schotloze UVS tien minuten voor tijd langszij, door Van Kla veren. Vier minuten voor tijd scoorde de voor Jan van Heek ingevallen Oosterman uit een scrimmage, ontstaan uit een hoekschop van Ed Langereis en de winnende SVOW-treffer. KoudekerkDuinoord 20 (10). Koudekerks voorhoede hec' on danks de 20 overwinni: ;et kunnen imponeren. Er bleven namelijk te veel goede kansen onbenut. Slechts twee mogelijk heden betekenden doelpunten. In de 16e minuut had Hans Hoogeveen met een 30-meter- schot succes, nadat hij een af geslagen hoekschop van Cees Deemoed had opgevangen. Kort voor tijd passte Leo Brommers naar Krijn Boelee, die twee ver dedigers passeerde en via de paal scoorde. DEVJO—Zevenhoven 2—1 (1—1). Zevenhoven heeft in de van zijn kant sterke eerste helft te wei- ïig afstand genomen van DEV JO. Het bleef bij één treffer. In de 25e minuut kopte Mari v. d. Meer de bal over de verdedi ging, waarna de goed doorgelo pen Koos Verlaan inschoot. Eer der had André Wahlen op de lat geschoten. Zevenhoven, dat Ben Mollers en Piet Broeken had vervangen door Cor Esveld en Johan Splinter, werd nu door doelpunten in de 42e minuut en 39e minuut (na rust) verslagen. Vier minuten voor tijd faalde Koos Verlaan alleen voor de keeper; hij schoot net over. OegstgeestCapelle 01 (00). Acht minuten voor tijd was Oegst- geestdoelman Piet Pauw volsla gen kansloos en incasseerde Oegstgeest zijn onverdiende ne derlaag. Het heeft echter alle kans gehad de zege voor zich op te eisen. Tonny Werner faalde echter tweemaal voor rust al leen voor de doelman van Ca pelle. Eenmaal schoot hij hoog over, de andere keer naast. Jaap Slagter, die later met Her man Arrs zou worden vervan gen doo- Jan Jansen en Piet van Delft, kopte uit een hoek schop van Frank Valk -et over. Jansen schoot in goede positie tot driemaal toe in handen van de keeper. TSBRandstad Sport 30 (20). Kampioenspretendent TSB heeft in een sterke eerste helft de winst gegrepen met technisch goed voetbal. In de 30e en 37e minuut buitte het kundig de te afwachtende houding van de STRÖMSUND De Nederland) Jan Kruithof heeft gisteren het tweede achtereenvolgend jaar de schaatsmarathon 50 ki. in Strömsund (Zweden) gewom j De 35-jarige architect uit HavelT zegevierde, in tegenstelling 1971, nu in de eindsprint, tweede plaats was voor Zweedse kernploeglid OrjJ Sandler, de derde voor elfstl den-crack Jeen van der Ber{ Ook op de volgende vijftia plaatsen eindigden NederlaiJ ders. Bij de dames, die 20 km redeil ging de zege naar Fietje WeT tenbroek. Zij had een voorsprong op de Zweedse Gul hild Tagnvaldsson. De uitslagen zijn: Heren: Kruithof (Ned.) 50 km in 1 i 52 sec. (gem. snelheil 35 km/u.) in dezelfde tijd: Sandler (Zw.), 3. Van der Berl (Ned.), 4. Rozendaal (Ned.), 1 Weijs (Ned.), 6. Van der Hoof) (Ned.), 7. Bouwstra (Ned.), J. Uitham (Ned.) Dames: 1. Fietje Westenbroek (Ned.), 20 km in 37 min. 25 sea, 2. Gundhild Ragnvaldsson (Zw.j 39.02, 3. Christina Lindblonj (Zw.) 42.35, 4. Lenie Langelaaf (Ned.) 43.07. LEEUWARDEN Het ligt in d bedoeling dat de groep sprinter ook het komende seizoen bij d allround-kernploeg wordt onder gebracht. Dit heeft Wierd Wy nia, voorzitter van de landelijk technische commissie van KNSB, zaterdag verklaard. Deze opzet is in nauw overlej met herentrainer Leen Pfrom mer en de sprinters gekozen Een en ander houdt in dat Ge rard Maarse, die zich heeft te£°"J ruggetrokken als trainer v dames, zijn illusie om sprint trainer te worden wel kan latei varen. Wynia: „De landelijk technische commissie heeft nl zijn standpunt bepaald over d< UVJ toekomst van de damesploeg u Binnenkort zullen op hoog ni it veau nog wel bij elkaar komen 0 Het is de laatste jaren bergaf ,en waarts gegaan met de disciplim (|tie bij de dames in de kernploeg De problemen zijn eerder toege£jbb nomen dan afgenomen". Intus|jn ner Henk Gemser (voor de he fg ren), die eerder te kennen had*an gegeven te willen stoppen, Z3 gen- worden verlengd. de hechte defensie - VOORHOUT De kans dat Het Witte Paard de finalecup gaat winnen is na de zeges van het zestal op Bodegra ven en VTL gestegen. Het hangt er nog slechts vanaf vat Lisse in de laatsteron- den presteert. Als tiental verloor Het Witte Paard op het nippertje (4^-5van Phüfor 5.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 8