Bouw Hoogmadese scholencomplex heg onnen Schooljeugd haalt bezem door straten van Leidschendam t HTC opent een nieuw clubhuis LANGERAAR ENKELE FLINKE BEZORGERS Sportcomplex in Nieuwkoop wordt wellicht niet in fasen aangelegd LSB-titel zal bijna zeker bij A. v.d. Berg komen PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 20 MAART 1972 Hazerswoude Wethouder P. van der Zwet voor de lens na zijn openingshandeling met de in hippe kle ding gestoken jeugd van Hazerswoude voor de Jeugd haven. Centrum voor jeugd Hazerswoude HAZERSWOUDE— Hazers- woudes wethouder van jeugdzaken P. A. Th. v.d. Werf sloeg zaterdagmiddag een Hes, waarin champagne behoorde te zitten, kapot te gen de muur van het jeugd clubhuis „De Crael" aan de Rijndijk. Dit betekende de officiële ope ning van een home, waar naar de jeugd van de Rijn dijk reikhalzend heeft uitge zien en dat hen overigens een voorlopig onderkomen zal bieden, gezien de plannen die de gemeente koestert om in Rhynenburch-oost een multifunctioneel centrum te bouwen. Hans Uljee, Margriet de Boer, clubhuisbeheerder Theo de Boer en consorten zorgden voor de opening nog voor een ludiek stuntje, door met een taxi in gelegenheidskle ding een rondrit door de wijk Rhynenburch te maken. Deze jongeren, die veel vrije tijd hebben besteed aan de inrichting en verbetering van het clubhuis, wilden hun dorpsgenoten best duidelijk maken, dat ze blij waren Burgemeester J. ten Heuvelhof bleek eveneens verheugd met het fraaie onderkomen voor de Hazers- woudse jeugd, tijdens zijn toespraak die op de band werd opgenomen. met de ingebruikneming van De Crael. Omdat enkele an dere jongeren wisten dat ze ,,in het zwart" zouden arri veren, hadden ze de loper uitgelegd en trokken Hans en de zijnen over die loper van uit de auto naar het club huis. die het voormalige openbare schooltje hadden omgeto verd. „Het is nog geen droomhuis, want dat komt pas wanneer het multifunc tionele centrum er is". Bur gemeester J. ten Heuvelhof sprak in deze zelfde rich ting: „Ik hoop, dat jullie hier niet al te lang behoeven te zitten". Ernst Platzbecker, de voorzitter van de Stich ting Jeugdraad Hazerswou de, die zich beijverde voor de realisering van een jeugd honk aan de Rijndijk, prees zich gelukkig dat nu één doel werd bereikt. In Hazerswou- de-dorp voeren de jongeren overigens ook een actie, waarin de noodzaak van een jeugdgebouw via handteke ningen kenbaar wordt ge maakt. HOOGMADE Veronica Poncin, leerlinge van de vijfde klas, heeft zaterdagmiddag de eerste steen gelegd voor het nieuw scholencomplex aan de Van Alc naarlaan. Lucia Zwetsloot. Voorzitter Ver linden van het schoolbestuur vertelde wat de steen (op de vlakke ondergrond een dikke horizon Sale Wjn, die breed uit loopt) symboliseert: d« schakel tussen verleden, heden en toe komst. „De klei waarvan deze steen ge- (ADVERTENTIE) Voor de bezorging van de LEIDSE COURANT in LANGERAAR vragen wij: (scholieren). GOEDE VERDIENSTE. Inlichtingen bij: N. J. Wassenburg, Kerkpad 1, Langeraar, tel. 2254 of aan ons bureau, Kort Rapenburg 2, Lelden. Telefoon 01710-22 2 44. HAZERSWOUDE De 380 leden "tellende Hazerswoudse Tennis Club gaat het nieuw ingerichte -"-clubhuis op zaterdag 25 maart in gebruik nemen met een ge- zellig samenzijn. Dr. Tweede Paasdag wordt het vijf banen tellende tennispark in - de wijk Rhynenburch weer I-opengesteld. „Maar het bestuur denkt ook aan de verbetering van het spelpeil", aldus voorzit ter J. Boers, die tijdens de jaar vergadering in het Groenendijks parochiehuis met de instelling van een technische commissie de daad bij het woord voegde. De jeugdcommissie van HTC gaat het eerste lustrum voor de jeugd op zaterdag 1 april orga niseren. De samenstelling van het bestuur van HTC: voorzitter J. Boers, secretaresse Th. Grashuis-van Hoogen, penningmeester J. Bun- ning, Y. Kuyper, W. Soeters, R. Everts, J. Schreuder. Ten einde het spelpeil van de jeugd te ver beteren, krijgen de jongeren op werk- zowel als vrije dagen meer speelruimte in het tennis park. Behalve competitiewed strijden staan er voor de HTC- ers enkele ontmoetingen met clubs uit Nieuwkoop, Renkum en Koudekerk aan de Rijn ge pland. In het verschiet liggen te vens de clubkampioenschappen en het „rommelpottoernooi". Nu de heer K. Dekker zijn functie in de Sportraad neerlegt, be noemden de HTC-ers mevrouw Van Oers tot zijn opvolgster. Peter Korver legt op 1 juli z»ijn functie van trainer neer. maakt is", zei de heer Verl'inden staat voor het verleden. Voor j de mensen die vijftien jaar voor deze school geijverd hebben. Die hun kinderen naar een ver pauperde school deden omdat ze wisten dat dat het enige middel was cm een nieuw gebouw te realiseren. Het heden wordt gevormd door het verbreden van de lijn, dat aangeeft dat we ons moeten be zinnen op het gebouw maar ook op het onderwijs. Het heden, dart zijn al de mensen diie daad werkelijk met de botrw te ma ken hebben. Aan het eind van de lijn is uitzicht op de toe komst. Oude leerkrachten, leer lingen en bestuur zullen moeten trachten de nieuwe visies te rea liseren", aldus de heer VerPin- den. De naam voor de nieuwe school wordt bekendgemaakt bij de opening. De jury die zich daar mee bezighoudt heeft al verge vorderde plannen. LISSE Van Gerven heeft op verrassende wijze de leiding overgenomen van Van Steln in de bedrijfs-klaverjascompetitie. Van Stein, dat zich ai opmaakte om het kampioensfeest te vieren leed in de voorlaatste wedstrijd een verrassende nederlaag te gen Van Zanten. In feite gaat de strijd in de laat ste ronde en om het „Vlinder goud" tussen Van Gerven, Van Stein en Sikkens. De drie teams staan vlak bij elkaar. Het zwaarste krijgen het evenwel de twee koplopers, Van Gerven en Van Stein. Zii spelen tegen el kaar, terwiil Sikkens het op pa pier zwakkere G.W.B. moet kunnen verslaan. De stand is nu: L. van Gerven 2776, Van Stein 2773, 3. Sikkens 2770, 4. Elka 2754, 5. Drake 2752. 6. Van Zanten 2602, 7. Vlinder 2632. 8. G.W.B. 2587. In dien in de Bollenstreek nog teams zijn, die volgend seizoen (omstreeks oktober) willen mee doen kunnen zij zich opgeven bij het bestuur of bij de heer Hage, café De Beurs, Haven, Lisse. 'Madomia'-huis feestelijk geopend ALPHEN Jitske Mulder, de op richtster van de sociëteit „Ma donna" verrichtte zaterdag de opening van een nieuw gebouw van „Madonna", dat vroeger de kantine van de dakpannenfa- briek van Oosthoek aan de Em- malaan was. Behalve door Jitske werd het grootse gebeuren ook nog bijge woond door de wethouder van sport- en culturele zaken, de heer Houben, de heer Berkel van culturele zaken en de heer Van der Venne die zijn mede werking aan de plannen van de sociëteit heeft verleend. Tal van afgevaardigden van zusterver enigingen en organisaties. „De voorzitter van De Jeugdhaven de heer Kooistra, bood de socië teit een fraaie elektrische klok aan, als teken dat men altijd bij de tijd zal blijven in „Madon- LEIDSCHENDAM Ongeveer tweeduizend leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de Leidschendamse scholen doen woensdag 29 maart mee aan een „schoonmaakaktie", die om half elf zal beginnen. De aktie die als motto heeft „laten we wél schoon wezen" wordt georganiseerd door de Leid schendamse Plantsoenwacht, terwijl de reinigingsdienst en de gemeentepolitie hun medewer king zullen verlenen. Burge meester Kolfschoten zal de kin deren, die op 5 plaatsen in de gemeente zullen aantreden via een geluidsbandje allen tegelijk toespreken. De plaatsen van samenkomst zijn het Damplein, de speelweide achter hert raadhuis, het Presi dent Ivermedyplein, het scholen eiland Prinsenhof en bij hert complex bejaardenwoningen „Duivenvoorde". In Stompwijk zullen de deelnemertjes vanaf de Maarten van de Veldeschool beginnen. De Leidschendamse jeugd zal hiermee de ouderen een voor beeld geven van verzorging van het eigen milieu. Ieder van de ca. 20 scholen die meedoen krijgt 20 plastic vuil niszakken, de kinderen gaan die, in kleine groepjes over het aangewezen terrein verspreid, vullen en brengen de zakken naar de scholen waar de reini gingsdienst ze op komt halen. Het doel van de aktie is een men taliteitsverandering op gang te brengen waardoor ieder, ook de ouderen, zich de eigen verant woordelijkheid voor de instand houding van een goed milieu be wust wordt. VOORHOUT Hier wordt de zilvergrijze Opel weggesleeptdie vrijdagavond door een Daf werd aan- gereden. De bestuurder van de Daf. de heer G. kwam van de Jacoba van Beierenwegen wilde de kant '""van Noordwijkerhout op gaan. Hiervoor moest hij linksafslaan, waarbij hij de zilvergrijze Opel, bestuurd door de heer E. aanreed. De auto's werden zwaar beschadigd en de bestuurder van de Daf werd per ambulance naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd. NIEUWKOOP Voor de verga dering van de raadsadviescom missie, aangevuld met enige le den uit de sportorganisaties, de enige openbare commissieverga dering, bestond van de zijde vooral van de sportliefhebbers nogal wat belangstelling. Hoofd schotel van de agenda vormde n.l. het komende sportcomplex langs de Provinciale weg te Nieuwkoop. De commissie werd ter vergade ring aangevuld met een deskun dige op gebied van sportaange- legenheden, de heer J. Schoe- maker, gymleraar aan de Dr. Ariëns Mavo. Tot waarnemend voorzitter werd met 4 tegen 3 stemmen benoemd mevr. Drs M. van Mi-eropKaayk. Tegen kandidaat was de heer D. Ey- kenbroek uit Noorden. Naar aanleiding van een voorlo pig ontwerp, een z.g. „praat- prent" deelde wethouder drs. J. H. Burger mee, dat verwacht raag worden, dat de werkzaam heden binnen afzienbare tijd zullen kunnen beginnen. Op dit ontwerp zijn geprojecteerd een hoofdvoetbalveld een 3-tal bij- velden, een trainingsveld, club gebouw parkeerterreinen, als mede een 4^tal tennisbanen. De oorspronkelijke opzet was het geheel in twee fasen te realise ren. Er blijken echter factoren, die pleiten voor een realisering van het gehele complex ineens, aangezien dit wellicht minder kostbaar zou zijn. De wethouder vertelde, dat b. en w. zich over het gehele probleem zeer ern stig beraden. Mevrouw Van Nierop was van oor deel dat de groei van Nieuw koop niet van die aard is, dat aan al deze speelvelden a! di recte behoefte bestaat. De heer Zuydervliet was sterk gekant te gen de aanleg van het gehele complex, met als waarschijnlij ke consequentie voor Noorden, dat de sportproblemen voor N.S.V. geheel naar de achter grond zullen worden geschoven. Verwarming wijkgebouw Groene Kruis vernieuwd HAZERSWOUDE Dank zij een gift van 3.000 is het de Hazerswoudse afdeling van het Groene Kruis mogelijk om in het wijkgebouw aan het Raadhuisplein de ver warmingsinstallatie te ver nieuwen. De 1056 leden tellende kruis vereniging kon door verho ging van de contributie het nadelig saldo aanmerkelijk terugbrengen. Op de door voorzitter G. Hassefras gelei de jaarvergadering werd de wens naar voren gebracht om te komen tot de oprich ting van een rouwkamer in de gemeente Hazerswoude. Staande de bijeenkomst werd het bestuur verzocht deze wens kenbaar te maken bij het gemeentebestuur, gezien ook de plannen die bestaan omtrent uitbreiding van de algemene begraafplaats. In de bestuursvacature, ont staan door bedanken van mevrouw Voorham-Nijhoff, werd voorzien door benoe ming van mevrouw Dorre- srtijn-Koot. Zuster Egberts kreeg woorden van dank toe gezwaaid voor de vele activi teiten, die zij voor de afde ling ontplooit. LEIDEN In de vierde ronde in de strijd om de persoonlijke schaaktitel van de LSB behaal de Ad v.d. Berg zijn vierde overwinning in successie. Door niet in te gaan op de door Bon- gers aangeboden dameruil wist hij een goede stelling te verkrij gen. In het verloop van de strijd bleek het krachtige posi tiespel van Ad te veel moeilijk heden voor Bongers in petto te hebben. Deze zege braoht Ad v.d. Berg ongeslagen aan de leiding. Al leen R.A.G. de Graaff kan deze prestatie nog evenaren, maar dar. moet hij wel J. de Jong naast het bord deponeren. Titelhouder Kees Berg had in Boonstra een lastige tegenstan der Het inzicht, dat een ge drukte stelling weieens elastisch kan zijn stond borg voor de winst van Berg. De Leidse jeugdkampioen Charles Kuijpers herstelde zich na zijn nederlaag in de derde ronde. Goeman vond niet de juiste afweer tegen het felle aanvalspel van Kuij pers. Een zeer zwakke zet van Gceman versnelde het einde. Het aantal afgebroken partijen bedroeg in deze ronde nul kom ma nul. Ook in de tweede groep noteerden we geen hangpartijen. Hier gaat Dirkse met 3'/£ uit 4 aan de lei ding. Hij wordt op de voet ge volgd door Grim en de Wit met 3 u-'t 4. UITSLAGEN'Tweede >nde: 11: J. P. de Ru- A. v. Du.n Derde ronde: Groep 1: C E. P. M. v.d. Bult- J. Serdujn 0-1. drs. H. B. Gerritsen- L. H. Boowslra (H. L. J. Barendse- R. Webcr l-O. A. IIendrik sen- J. J. Piket 0-1. C. J. Freeke- Th. Piket O-l. J Wijsman-Th. P. v.d. Beng l-O. Groep Ut: P. Dirkse-J. de Wit 1-0. W. Kwps-J. P. de Ru 1-0. C. Ooste- rom-A. v-an Duin V4-V4- J. Melse-R. T. Laven l-O. Vierde r-^nde: Groep 1: A. M. J. v.d. Bers-E. Bonkers 1-0. drs. R. A. G. de Graaff- J. J. de Jong uitgesteld. J. Serdijn-K. v.d. Mi M. M .-rvmet 0-1. Th. Piket- J. Bak ker ]-0. R. Weber-P. J. Piket li-1.-.-. J. Wljsman-drs. H. B. Gerritsen uft- MoVenaar 0-1. J. Koet-C. J. Freekc 1 6-14. mr. A. A. Schuerlng-Th. P. v.d. Berg 1-0. A. H. Münnlnghoff-A. Hendniksen uitgesteld. Groep lil: J. P. de Ru-R. T. Laven 0- 1. A.v. Duln-C. van Tol 1-0. W. Oos- ting- J. de Wit O-l. E. Eerland-W. Koops 1-0. P. Zwetsloot-W. Meelis 1 -1 -F. J. Geertsma-J. Mietoe l-O. P. J. Klein-A. J. V. Grim O-l. C. Oosterom-J. Kemperman uitgesteld. t. De Graaft 3 uit 3. cn verdt. Bongers. J. Sc-rd-ijn. C M. F. M Kuijpers. H. Smout. K. v.d. Meer en Vernielingen H Voudse Mavo HAZERSWOUDE Vandalen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag hun lusten botge vierd In de MAVO-schooI te Ha- zerswoude-dorp. Na twee ruiten te hebben ver nield. hebben ze zich toegang verschaft tot de school. Muren en borden van de klassen wer den „versierd" met leuzen als: „Weg met het onderwijzend per soneel". Of het werk van scho lieren is? De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Eerder wer den van dezelfde school al enke le ruiten vernield, maar tot nu toe is men er niet achter geko men wie dat gedaan zou kunnen hebben. Wat u ook moet weten 99' ui HAZERSWOUDE vrouw van Vliet-van Meur heeft haar bestuursfuncti van de Vrouwenbewegin van het NKV te Hazerswou de-dorp neergelegd en kree, als dank voor de vele activi teiten, die zij als bestuurslii ontplooide, een plant aange boden door de leden. In d vacatures in het bestuu (mevrouw v.d. Ven legde eerder wegens ziekte haa functie neer) voorzagen d leden door verkiezing dames Vermeer en Helmen Dat betekende, dat de dame met een compleet bestuu konden gaan kaa.rten0 28 april wordt, bij voldoend deelname, een bezoek ge bracht aan de Huishoudbeui^PAS in Amsterdam. HAZERSWOUDE Er in Hazerswoude een stichtin „Burenhulp" in voorbere ding, waarin de afdelinge „dorp" en „Rijndijk" zulle worden ondergebracht. Beid „Burenhulpen", die tot nHij toe enorm succesvol open ren. zullen overigens afzo: derliik hun leven blijven le den. Tijdens de vergaderir van de Burenhelpers uit h' dorp, bleek, dat de activit' ten van de dames zeer op prijs werden eesteli De dames Kroese. Vermee, en De Vries vormen het b- stuur van de afdeling H zerswoude-dorp, dat om nanciële en andere redene de oprichting van een srtic ting noodzakelijk acht. LANGERAAR C langs gehouden tweede kli verjas wedstrijd, die georg niseerd was door de Sociëte Sint Nicolaas te Langera; heeft een ruime belangstc ling mogen ondervinden. Et grote opbrengst goede doel was mede mog lijk gemaakt door diveri geschonken prijzen. De dames de Graaf en Poe wijk werden door het stuur hiervoor hartelijk dat gezegd. Het bestuur is voo nemens om in de maand een bootreis te organiserei Nadere informaties hierovi volgen later aldus de secr taris Van de Hoorn. LEIDSCHENDAM De bi heerscommissie sportcomplex „De Fluit komt maandag 27 maart het raadhuis in openbar vergadering bijeen. Op agenda staat o.a. vaststellin van de openingstijden va het buitenbad, verzoeken de „Algemene Zwemveren ging Leidsdiendam" „Zwemvereniging Wate vrienden Leidschendam"' t( het gebruik van het diep bassin in het buitenbad e wijziging van de pachtovei eenkomst van het restaura tiegedeelte van het sportcei trum „De Fluit". LEIDSCHENDAM Do derdag 23 maart wordt Andreaskerk aan de Dobb laan een concert gegeve door An ja van Wiik, mezzi sopraan en Adri Steenhoel orgel. Het concert vangt 20.15 uur aan. uitgevoer worden werken van Buxtehi de. Bach, Handel, Franck hedendaagse componiste! De toegang is gratis, echter worden gecollecteer voor het orgelfonds van d kerk. LISSE KDC, de winaj van het vierdorpentoerno van vorig jaar heeft de ee ste wedstrijd van nooi gewonnen. Lisse verloc met 11-19. Nieuw dit jaar dat er met 15-tallen gespee' wordt. Behalve Lisse en K wijk doen ook Rijsburg Sassenheim mee. TER AAR Op zondag maart a.s. organiseert Ter Aairse IJsclub een fre tocht door het Zuidhollands polderlandschap. Afstand km. De start en de finish op de ijsbaan. Vanaf 11. uur tot en met 14.00 uur ka er gestart worden en de coi trole is om 5 uur gesloten De route is duidelijk geven. Iedere deelnemer d de tocht uitrijdt, kan herinneringsvaantje verdii nen. Deelnemers onder de jaar kunnen alleen deelnt men onder geleide. Deelnt me geschiedt op eigen (geen wedstrijd). Ook voo bromfietsen is er heid om deel te nemer starttijd is dan tussen 10.( en 11.00 uur. Voor verdei inlichtingen de heer L. 1- Sassen, Kerkpad 27, Ter Aal tel. 01722-2519. WASSENAAR De Histori sche Vereniging ..Oud Wa senaer" houdt hedenavond uur de jaarlijkse ledenvergi dering in het Gemeenlandi huis van Rijnland Breestraat in Leiden. Begon nen zal worden met zichtiging van het gebou' onder leiding van de secreU ris, de heer J. H. Vissei Daarna zal de huishoudelijk vergadering plaats hebber Alle bestuursleden stelle zich herkiesbaar op mr. H. J. van Schaik na, heeft moeten bedanken verband met zijn benoemin tot burgemeester van Ber| haren en Horssen. Het be stuur stelt als kandidaat d heer J. M. A. van Nassau. Op de vergadering zal een v slag worden uitgebracht ove de activiteiten van de werl groep, die zich in het Wasse naarse raadhuis met broi nenstudie bezighoudt. VOORHOUT Foreholl houdt 29 maart een klaver jasavond. Er wordt gekaar om eieren. Alle Voorhouter zijn welkom. Aanvang 20. uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4