Ceidóc SoMCMit Smog over groot deel Z.-Holland Prinses Irene hééft geelzucht BHOETTO WIL VREDES OVERLEG G Tot zelfs in Wassenaar' „Sorry" voor de overval FC Den Haag loopt in op Sparta en FC Twente Vragen over afvalstort- plaats Ongeluk eist zes doden klok Engeland zet voor 7000 Wandelaars vinden lijkje van verdwenen ANITA POTHUIS Zevenling overleden 63e jaargang, no. 18.649 MAANDAG 20 MAART 1972 dagblad voor zuid-holland T.V.-SELECTIE HEDENAVOND Ned. I: 19.05 uur De graaf van Monte Cristo: 20.21 uur Drie duizend km. door Tanzania. Ned. II: 20.21 uur Peyton Place; 21.10 uur Rudolf Hess. In Televizeir vanavond drugs, nierpatiënten en een gesprek met de moeder van het Engelse jongetje Timith/ Dave/, die in Turkye zes jaar moet zitten Ned. II. 22.00 uur. VRIJ ZONNIG Droog en vrij zonnig met middag- temperaturen omstreeks 20 gra den, dicht bij zèe rond 15 gra den. de nacht en ochtend plaatsijk mist en minimum temperaturen van 3 graden aan zee tof 1 graad plaatselijk in het binnenland. Weinig wind. (Van één onzer verslaggevers) )EN HAAG Rijnmond zelf en een groot gebied eromheen worden weer bedreigd door de smog. Gisteren kwamen er meer dan 300 meldingen binnen. Tot vanmorgen 10 uur bleken reeds 35 telefoni sche klachten ontvangen te zijn op de Centrale Meet- en Regeikamer in Schiedam. Wanneer dit weer blijft doorgaan zal ook de smog vermoedelijk blijven hangen en oorzaak zijn van veel stank in een groot gebied van Zuid-Holland. Ie eerste smogverschijnsenel deden zich gistermorgen voor. Als ge volg hiervan ging fase één in voor de industrieën in Rijnmond. Enkele uren later moest fase drie ingezet worden. Dit betekende dat de industrieën moesten overschakelen van zwavelrijke op zwavel- arme brandstof. In het begin kwamen veel klachten uit Vlaardingen en Maassluis. Later werd de stank gemeld uit Schiedam, Schiebroek men veel klachten uit Vlaardingen en Maassluis. Later werd de en Ommoord, 's Avonds kregen vooral de bewoners van Hoogvliet last. Daarna trok de stank over een groot deel van Zuid-Holland. Tot zelfs in Wassenaar had men er enige hinder van. fanmorgen werd de Centrale Meld- en Regeikamer tussen 8 uur en half 10 opnieuw door aantal bewoners in en rond Rotterdam gebeld. Later op de dag nam de smogvorming enigszins af. Gedood door ontploffende zuurstoffles KRUININGEN (ANP) Zater dagmorgen is de 41-jarige heer J. de Bat uit Oostdijk op slag gedood bij een bedrijfsongeval in Kruiningen, toen een zuur stoffles ontplofte. Hij was bezig met het opsporen van een lek in een oliefilter, waarbij hij ge bruik maakte van een autoge- nisch lasapparaat. Het slachtof fer laat een vrouw en negen kinderen achter. Zachte iveer zorgde voor grote drukte DEN HAAG Het voor de tijd van het jaar erg zachte voor jaarsweer heeft zaterdag en zondag velen naar buiten ge lokt. Gisteren rond elf uur was er een toenemende drukte op de we gen, vojjfal in oostelijke rich ting. QpTde weg Den Haag-Arn- henj^'deden zich wat opstoppin gen voor. Opvallend groot was het aantal caravans in de ver keersdrukte. Tussen vijf en acht uur gisteravond kregen de rijks wegen een grote verkeersstroom van oost naar west te verwer ken, waarbij zich enkele ket tingsbotsingen voordeden. Een file van veertien kilometer vormde zich voor de brug over de Oude Maas bij Dordrecht. Pas om half tien was het ver keer weer normaal. De Nederlandse Spoorwegen had den zondagochtend vijf extra Waarschuwingsfase drie kon velen treinen ingelegd tussen Amster- dam en Zandvoort. Bij de spoor wegen kan men zich geen jaar herinneren dat voor strandver- voer zo vroeg extra-materieel nodig was. niet weerhouden in het afgelopen weekeinde zon en buitenlucht op te zoeken. Goed, de meeste kle ding bleef nog aan, maar toch was het best wel druk te noemen aan het Scheveningse strand. BOXMEER (ANP) Za terdagmorgen werd op het groepsburecu van de rijkspolitie te Boxmeer en envelop met onge veer 400 gulden gedepo neerd. met het verzoek dit geld aan de pompbe diende terug te geven die vrijdagavond was overval len door een jongeman met een nylonkous over het hoofd. Op het briefje stond: sorr.y De overval gebeurde op een benzinestation te Oefffelt in Noord-Brabant. Er was ongeveer 400 gulden mee genomen. De jonge dader had zich uit de voeten ge maakt met een bromfiets en is later overgestapt in SPORTTRIBUNE DEN HAAG De strijd om de plaatsen voor de UEFA-cupcompetitle bereikt een beslissend stadium. De spanning, die op de spelers drukt, heeft voor enkele spectaculaire uitslagen gezorgd. FC Twente verspeelde bij PSV een punt, Sparta raakte in Groningen zelfs de volle buit kwijt en FC Den Haag trok de stijgende lijn in zijn pres-' dj?n HAAG (ANP) Bij de taties door. Met een zege van 2—0 scheepte het NAC af. Zeeuwse plaats Serooskcrkc De situatie van de „subtop" in de ere-divisie is door deze ontwlkke- j heeft een verkeersongeluk zater- ling zo geworden, dat alle drie nog volop kansen hebben. Temeer, omdat FC Den Haag in het Zuiderpark nog tegen FC Twente moet spelen. DEN HAAGAVOUBRUGGE De heer Meester heeft in de Eerste Kamer vragen gesteld over een in te richten afvalstortplaats in de Plaspoelpolder. Zoals we reeds vermeldden in de krant van 17 maart is het nog niet zeker of de stortplaats er zal komen omdat er eerst een overeenkomst moet komen tus sen het polderbestuur en een Koudekerks transportbedrijf. Zeker is echter dat de bevolking van Woubrugge niet erg geluk kig is met het voornemen. Als hun zegsman vroeg de heer Meester de minister van Volks- gezonlheid en Milieuhygiëne al les in het werk te stellen de plannen geen doorgang te laten vinden. NIJMEGEN Koningin Juliana heeft gisteren haar wintersportva kantie in het Oostenrijkse Lech onderbroken om met de zieke prin ses Irene naar Nederland terug te vliegen. De prinses heeft last van darmstoornissen en een lichte aanval van geelzucht. Van het vliegveld Deelen, waar de regeringsfellowship een tussenlan ding maakte, werd prinses Irene samen met haar echtgenoot prins Carlos en de Koningin naar het St. Radboudziekenhuis in Nijmegen gebracht. Al het zweefvliegverkeer rond het vliegveld werd voor enige tijd stopgezet. De prinses is ondergebracht in de gynaecologische afdeling die al in gereedheid is gebracht voor prinses Margriet, die binnen enkele we ken een baby verwacht. Men heeft dit gedaan, omdat op deze afde ling in het ziekenhuis de meeste rust heerst. Prinses Irene ligt achterover met bolde handen aan het hoofd in' een auto die haar en prins Caret Hugo van de vliegbasis Deelen naar het St. Radboutziekenhuis in Nijmegen brengt. Stille Omgang: Ontsnapte Mesdagasiel aangehouden (Van één onzer verslaggevers) EPE De politie van Epe heeft één van de verdachten van de roofovervallen in Gorssel, de Steeg en Lochem genakt. Het is de 23-jarige K. K., die ontsnapt is uit het Van Mesdagasiel in Groningen. Waarschijnlijk samen met zijn vaste maat, de 29-jarige L.B. die eveneens ontsnapt is uit het Van Mesdagasiel heeft hij van nacht ingebroken in Epe. De 23-jarige K. bleek in het bezit /an wapens en minutie, maar bij de achtervolging heeft hij hit-." geen gebruik van gemaakt. Ook de andere man is gewapend De Europa-Cup tegenstanders van Ajax en Feijencord, Arsenal en en volgr s de politie zal hij niet Benfica hadden het ofgeiopen weekeinde een gunstige generale: zij aarzélen, wanneer hij in het wonnen, nauw is gedreven, om van zijn vuurwapen gebruik te maken. mlmmmmmmmmmmmm Op Walcheren Buiten het voetbal waren er nog talrijke andere activiteiten. Eddy Merckx bewees in Milaan San Rcmo dat de huidige twijfel aan zijn suprioriteit ongegrond was, De Belg Dielis prolongeerde in Mol zijn biljarttafel na een „finale van de angst" en de Nederlandse handbalplocg viel in het Olympische kwalificatietoernooi in Spanje door de mand. Minder sportief, maar wel erg gezellig ging het er aan toe op het Nederlands bowlingkampioenschap in Amsterdam, waar een Onzer verslaggevers dnn ook van zijn ervaring verslag deed. LONDEN (AP) Engeland heeft de klokken gisteren een uur vooruit gezet, waarmee de tijd op het eiland gelijk wordt aan die op het Europese vasteland, dat wil zeggen een uur voor op Greenwich Mean time (GMT). De maatregel zal tot oktober van kracht worden. Vliegtuigkaap op huwelijksreis tEY WEST (AFP) - Een jong echtpaar, dat op huwelijksreis zou zijn, heeft gisteren een twee-motorig watervliegtuig, op weg van Key West naar de Tor- tugas-eilanden, gekaapt en de piloot gedwongen naar Cuba te vliegen waar het toestel inmid dels is geland. In het vliegtuig zat ook nog een ouder echtpaar. Het jonge stel ui: Boston had een kamerge- huurd in een motel in Key West en daar laten weten dat het de zondag op Tortugas wilde door brengen en daarna zou terugke ren. De man en de vrouw had den een deel van hun bagage in bet motel achtergelaten. KARATCHIDe Pakistaanse president Bhoetto heeft aangeboden di rect overleg te beginnen met de Indiase premier Gandhi en Sjeik Moedjiboer Rachman van Bangle Desj, om een blijvende vrede te vestigen. man AMSTERDAM (ANP) Aan de jaarlijkse Stille Omgang in Am sterdam, die in de nacht van zaterdag op zondag is gehouden, hebben ongeveer zevenduizend mensen deeelgenomen, van wie veel jongeren. Van de deelne mers kwamen er ongeveer zes duizend van buiten de hoofd stad. Bij de Rotterdamse groep liep bisschop mgr. dr. Simonis mee. De intentie van de Stille Omgang van dit jaar luidde: „Dat liefdeloze veroordelings- zucht, die de kerk verdeelt, in tolerante mildheid veranderen moge. Botsing bussen russen Samsun en Giresun. aan de Turkse kant van de Zwacte Zee, zijn twee autobussen, waarvan een met bruiloftsgangers, met grote snelheid frontaal op elkaar ge reden. Er waren 17 doden en 15 gewonden, allen Turken. Het twaalfjarige meisje Anita Pot huis, wier levenloze lichaam gis termiddag in een plas bij Laag- Zestienhoven gevonden werd. Vierentwintig uur na zijn bezoek aan Moskou zei Bhoetto, dat als Indira Gandhi de „zuster van het Pakistaanse volk" wil zijn, zij onmiddellijk de Pakistaanse oor logsgevangenen dient vrij te la ten. Gandhi heeft tijdens haar bezoek aan Dacca gezegd, dat er van een vrijlating van Pakis taanse oorlogsgevangenen geen sprake kan zijn zolang Pakistan Bangladesj niet erkent. Bhoetto drong er bij Moedjib op aan om een einde te maken aan de zinloze afslachting van Biha- ri's in Bangladesj. Als die voortduurt, zo waarschuwde hij. kan ik niet in staan voor de vei ligheid van de Bengalezen in Pakistan, die tot dusver op geen enkele wijze kwaad ziin gedaan. In Dacca ondertekenden Indira Gandhi en Sjeik Moediib giste ren een verdrag voor de vrede, vriendschap en samenwerkine. dat 25 iaar zal eelden. Hiervoor heeft het verdrae tussen India en Rusland model gestaan. De Indiase belofte om de defensie vpn Bangla Desj te verzekeren, schijnt echter verder te strek ken dan die welke Rusland vo rig augustus aan India deed. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het zes weken geleden verdwe nen Rotterdamse meisje Anita Polhuis leeft niet meer. Haar stoffelijk overschot is gistermiddag drijvend gevonden in een meertje bij het sport complex „Laag Zestienhoven". Dc politie heeft geen sporen van geweld op het lichaam kunnen ontdekken, maar dc patholoog-anatoom dr. Zei- denrust zou vandaag sectie verrichten. De vraag blijft namelijk, hoe een meisje, dat rwee zwemdi ploma's had, verdronken zou kunnen zijn. De poliüie van Rotterdam, gewaarschuwd door de ouders van twee jongens, die het lijkje hadden zien drijven en even later door twee bejaarde wandelaars, meent, dat het meisje al ge ruime tijd in het water moet hebben gelegen. De plaats waar het ontdekt werd Hgt een behoorlijk eind van de ouderlijke woning af. Opvallend in dit verband is, dat vrij kort na het verdwijnen van Ani ta bij de ouders een anoniem telefoontje binnen kwam van iemand, die zei het meisje in de omge ving van het sportcomplex ver moord te hebben. De politic heeft daarop zonder resultaat in het meertje gedregd. Talrijke tips zi'Jn nadien nagetrokken, er werd eerst een beloning van 10.000 en later van 25.000 gulden uitgeloofd en tenslotte heeft een aktiecomité naspeuringen ver- rioht. Alles echter zonder enig resultaat. Het aktiecomité zou vandaag con tact opnemen met de Rotter damse politie over door dit co mité binnengekregen gegevens. Na de sectie van vanmorgen deel de de politie mee dat Anita Pothuis, waarschijnlijk als ge volg van een misdrijf om het leven js gekomen. dagavond zes mensenlevens geëist. De bestuurder van een personenauto raakte de macht over het stuur kwijt en botste frontaal tegen een tegenligger. Alle inzittenden van beide au to's kwamen om. De slachtoffers uit de eerste auto zijn de 19-jarige Pieter Boon uit Sint Laurens en de IS-jarige Pieter de Klerk uit Middelburg. In de andere auto zaten ac 24- jarige mej. A. P. Bos en haar moeder mevrouw J. M. Bos- Grim (46) beiden uit Domburg, en twee jonge liftsters die kort tevoren waren ingestapt: Ineke Louwers (15) uit Serooskcrkc en Tannetje Adrinanse (17) uit Nieuw- en Sint-Joostland. In Amsterdam botste zaterdag morgen een personenauto tegen een bestelauto van de PTT. Van de inzittenden van de personen auto overleed de 32-jarige me vrouw M. P. Hoogmood-Janscn uit Naaldwijk ter pluatse. Op weg naar het ziekenhuis stierf ook haar man, de 38-jarige fruit kweker L. W. Hoogmoed. De beide inzittenden, ook uit Naald wijk, konden na behandeling in het ziekenhuis huiswaarts ke- Vanmorgen vroeg zijn bij een on geluk in dichte mist in Heem stede vier personen om het le ven gekomen. Het waren inzit tenden van een Duitse personen auto, die bij een inhaalmanoeu vre op een vrachtauto boste. Vanmorgen deed zich in dichte mist bij Nederweert een ketting botsing voor waarbij een dode en enkele gewonden vielen. VPRO-ledenraad bekritiseert het bestuur (Van onze omroepcorrespondent) UTRECHT De VPRO-leden raad heeft zaterdag ernstige kritiek geoefend op het bestuur, dat onvoldoende mogelijkheden bood tot samenwerking met se cretaris N. Immlnk. Voor laatstgenoemde Is dit reden ge weest om ontslag I CAIRO (AP) Alle 30 inzittenden zijn omgekomen toen gister- nacht een Joegoslavische DC-9 In Polen heeft mevrouw Jadwiga Balbatum het leven geschonken aan een reuzenbaby van maar liefst 7,5 neerstortte in de bergen bij j kg. De verlossing vond plaats met de keizersnede. Moeder en baby maken het uitstekend. Aden. SANTA CLARA (AFP) Alle ba by's van de zevenling die vrij dag in Santa Clara in de Ameri kaanse staat Californië te vroeg werden geboren, zijn overleden. Het waren vier meisjes en drie jongens. Een meisje en een jon gen waren T»j de geboorte al dood.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1