KAMERVRAGEN OVER UITSTEL RIJKSWEG 3 Plaspolder wordt door bedreigd Natuur in weinig auiaenjKneia vuilstorten Piaspolder Ready houdt Zuiderkwartier van promotie Politiek café in Eigen Huis Scylla verliest kansloos Alphen krijgt nu ook wegenkwestie 4 - DONDERDAG 16 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 WOUBRUGGE Een prachtig stukje Woubrugge staat op het punt bedolven te gaan worden onder industrieel afval. Tenmin ste dat gaat er van komen als het polderbestuur van de Plas- polder en een Koudekerks trans portbedrijf tof een overeen komst komen om op het stuk grond van ongeveer 35 ha. nabij de Wijde Aa vuil te lozen. De inwoners van Woubrugge zijn iriet erg ingenomen met deze vui I-plannen. Op de eerste plaats betekent vuil storten in dit gebied dat bij ongunstige wind de stank niet te harden zal zijn en bovendien, en dat weegt min stens even zwaar, verdwijnt met de komst van het vuil een toch wel veelbezocht stukje natuur gebied. Duizenden hebben hier al een fikse wandeling liggen of een frisse tocht op de Wijde Aa. De gehele kwestie is ook al in de Woubrugse raad besproken geworden maar heeft niet meer dan wat lauwe reacties opgele verd. Eén van de inwoners van Wou brugge die het toekomstige vuil- storten erg aan het hart gaat is de heer F. L. Boe hove. Hij weet dat de uiteindelijke beslissing over het lot van dit prachtig stukje natuurgebied in handen van de ingelanden ligt maar aangezien het volgens hem hier een streekbelang betreft ziet hij er een dringende noodzaak in dat de gemeente niet met de handen in de zak toe -al staan blijven kijken. Over gebied zelf zegt hij: ,,De Pla_polder is een vergezicht dat altijd weer boeit. Vooral in het voorjaar wanneer de drjkglooiing bedekt is met talloze bloeiende planten waar onder zeldzame soorten zoals de gevlekte moeras-orchis. Dit on vervangbare moois zou moeten verdwijnen voor materieel ge win van een zeer kleine groep belanghebbenden?" aldus vraagt hij zich af. Hij vind het onbe grijpelijk dat zo'n orgie van stof rommel en stank langs een met veel gedl door de provincie aan gelegd rijwielpad getolereerd wordt. Een levensgroot pro bleem ziet hij ook opduiken voor wat betreft de vervuiling De gemeente Woubrugge heeft in de polder Oudendijk een uitste kende functionerende waterzui veringsinstallatie gebouwd waarop de niet-vervuilende Piaspolder niet behoefde te wor den aangesloten. Al dit sterk vervuilde water, mogelijk ook vergiftigd, wordt straks regel recht in de Wijde Aa geloosd op enige afstand van Woubrugge's enige zwemplaats", aldus de heer Boohove. Ook de ANWB is weinig ingeno men met de nog in een begin stadium verkerende plannen. De ANWB-consul in Woubrugge schetst het fietspad langs de Wijde Aa één van de fraaiste gedeeltes in de ANWB-Braas- semroute. Vooral omdat de fau na en flora op dit gedeelte van Woubrugge nog volop aanwezig WOUBRUGGE Er is nog erg weinig te zeggen over de zaak van het al dan niet vuilstorten in de Plaspolder langs de Wijde A (zie LC vandaag). Tenminste, op dat standpunt stel den B en W van Woubrugge zich gisteravond. De raadsleden van Wouburgge, voor wie een bezwaarschrift was binnengeko men over deze dreigende affai re, wilden van het college dui delijkheid in deze. De heer Gou- thier drong aan op inspraak van de bevolking gezien het alge meen belang. Maar B en W wa ren niet van plan de sluier op te lichten. De burgemeester, bezig overigens aan zijn laatste ver gadering, zei dat de besprekin gen in een beginstadium verke ren en dat eerst het bestuur van de Plaspolder nog een beslissing moet nemen. Daarna komen GS, de Planologische Dienst en het gemeentebestuur nog aan het woord. De raad heeft met algemene stemmen het afwijzend advies van B en W geaccepteerd over het bouwen van een verpleegd annex zusterhuis door de heei* Van der Zalm op de hoetö» Kruisweg/Herenweg. Er bestaan- tegen dit plan zowel planologU sche, verkeerstechnische als( landschappelijke bezwaren. De heer Gouthier vroeg tijdens dq( rondvraag hoe het collge staat» tegenover het plaatsen van ca-» ravans bij boeren in de gemeen-^ te. Burgemeester Van Wugenin-J gen antwoordde dat dit pro-J bleem een aanhoudende zorgj betekent voor de gemeente. LEIDEN De inhaalwedstrijd van Scylla tegen Delta- Lloyd is voor de Leidenaars geen onverdeeld succes ge worden. Naast de spe'techni- sche leverde de wedstrijd al lereerst een aantal organisa torische problemen op aan gezien in de trainingszaal Prinses Beatrixschool moest worden gespeeld om dat de militaire sporthal gis terenavond niet beschikbaar was, trokken tegenstanders en scheidsrechters diepe rimpels in het hoofd bij het aanschouwen van de tafel en gladde vloer. Na overleg werd de wedstrijdtafel uit de sporthal gehaald, hetgeen er wél toe leidde dat de strijd eerst een uur na aanvangs tijd kon beginnen. Om de in vloed van de gladde vloer enigszins teniet te doen werd een natte dweil gecharterd om af en toe het schoeisel wat stroever te kunnen ma ken. Aan tafeltennissen zijn de Scylla-spelers bijna niet meer toe gekomen. Na een overrompelingspartij door Frans Schoofs tegen Milan Stencel, die steeds meer wil gaan aanvallen, kwam Van Zdelen nog een eind in de partij tegen de voor Karei Deken invallende Leo Lucas. Na verlies met 21—19, won hij de tweede game met de zelfde cijfers, maar had toen alle kruit verschoten. De be slissende -game verloor hij met 21—10. Gerard Bakker probeerde het sterk tegen Bert Schoofs, maar in de derde game faalde hij. Na een 17—13, 19—16 en 20—19 voorsprong verloor hij de derde game met 23—21. Daarna werd de overmacht van de Delta-Lloyd-spelers steeds groter. Zonder al te veel moeite konden zij rustig verder scoren. De Scylla-spe lers geloofden er niet meer in, verder dan zeer spekta- kulaire rally's kwamen zij niet meer. Opvallend was wel de ruime nederlaag van Gerard Bakker tegen invaller Leo Lucas. De met een hoog tempo aanvallende Amster dammers besliste de partij met 21—13 en 21—15. Het was bijna elf uur, toen Anton Wil van Zoelen tegen Bert Schoofs aantrad. Ook hij kon niet verhinderen dat de voor sprong van de Amsterdam mers groeide, met 21—11 en 1115 werd het 80. Na de zorige ontmoeting tussen de twee grootmachten is wel teel veranderd. De Leide- iBars kwamen toen nog tot ©n 41 voorsprong, die zij Uteindelijk nog uit handen noesten geven. Dit keer kvamen zij er niet aan te pis, In de strijd om de lands titel komen zij er in deze vQ-m niet meer aan te pas. Pis in de laatste partij kon Mlan Stencel de eer redden. Mt 21—18 en 21—15 won hij va: Lucas, de eindstand wed hierdoor 1—9. ALPHEN AAN DEN RIJN De omstreden aanleg van Rijksweg 3, die een nieuwe verbinding zou moeten vormen tussen Rotterdam en Amsterdam, houdt de gemoederen in Alphen en omgeving danig In beweging. Voor- en tegenstanders van deze weg, die dwars door het „Groene Hart" van Hollands Midden zou gaan lopen, zijn bij ver schillende gelegenheden in de publiciteit gekomen. De zaak heeft nu een nieuw en meer Alphens tintje gekregen door enkele vragen van het Twepde Kamerlid L. M. de Beer van de WD aan minister Drees van Verkeer en Waterstaat. De kans dat de aanleg van de rijksweg uitgesteld zou worden is voor deze volksvertegenwoor diger aanleiding geweest zes vragen te stellen. In zijn vragen betrekt hij ook de nog aan te leggen Rijksweg 11 en secundai re weg 6. Met Rijksweg 3 vor men deze wegen het kader, waarin het structuurplan van Alphen aan den Rijn moet pas sen. Het niet doorgaan van de aanleg van één van deze wegen zou de ontwikkeling van Alphen in gevaar brengen, zo meent de liberaal De Beer. De tekst van zijn vragen luidt als volgt: 1. Herinnert de minister zich zijn uitspraken tijdens de beleidsdebatten in de Eerste Kamer op 15 februari waarbij hij o.m. zei dat: hij begrip had voor de kritiek op Rijksweg 3 in verband met de aantasting van het „Groene Hart"; ernstig be studeerd zou moeten worden of deze weg zou zijn te vermijden; indien de R3 er niet zou komen, ook het plan voor de secundaire weg 6 zou moeten worden her zien: de S6 eigenlijk dezelfde bezwaren bad als de R3; de Ril waarschijnlijk een betere oplos sing zou zijn dan de R3 én de R6? 2. Is het de minister bekend, dat het nieuwste structuurplan van de gemeenten Alphen aan den Rijn feitelijk geheel is „opge hangen" aan de R3, de Ril en de S6? 3. Realiseert de minister zich dat Alphen volgens de Tweede Nota Ruimtelijke Ordening is voorbe stemd om in het jaar 2000 circa 80.000 inwoners te herbergen en dat de laatste berekeningen dui den op een toename van twee duizend inwoners per jaar? 4. Kan de minister beamen dat de huidige aansluitingen van Al phen op het grofmazig net van autosnelwegen reeds nu niet aan de te stellen eisen voldoet, zoals is uiteen gezet in de door verschillende gemeenten uitge geven brochure: „De Rijnstreek vraagt betere wegen"? 5. Is de minister bereid, met het oog hierop het deel van de Ril tussen de R4 en de R12 zo snel mogelijk in het uitvoeringspro- gramma Rijkswegen op te ne men? 6. Zo neen, welke oplossing ziet de minister dan voor de ge meente Alphen aan den Rijn? Blijkens uitlatingen van onder meer Wethouder J. C. Duin (P.v.d.A.) van openbare werken is het nog in het geheel niet ze ker dat minister Drees de aan leg van Rijksweg 3 zal schrap pen. En als dat zou gebeuren dan zou zijns inziens het struc tuurplan geen al te grote schade ondervinden. Ir. C. Hakstege, directeur van Gemeentewerken verklaarde naar aanleiding van de vragen, dat hij er evenmin van overtuigd is dat Rijksweg 3 van de baan is. Beide vertegen woordigers van de gemeente verklaarden dat het niet door gaan van Rijksweg 11 of secun daire weg 6 veel schadelijker zou zijn voor de ontwikkeling van Alphen. Van o.a. de heer WARMOND Spelgroep West- land speelt morgenavond in hef Trefpunt „Sotte Amoureusheit"; aanvang 20.30 uur. Dit is het vroegere fabrieksterrein van de dakpannenfabriek van Oosthoek. Sinds het in handen van de gemeente is gekomen rijden ..doe het zeivers" af en aan om van alles te slopen: TL buizen, dakpannen, tegels, ste nen. zelfs deuren, kozijnen en elektrische kabels zijn voor deze amateur-slopers niet veilig. 55hS Ons Eiland eersteklasser LEIDEN Zuiderkwartier, dit micro-seizoen vast van plan om Overgangsklasser te worden, mag het het volgend seizoen op nieuw proberen. De Leidenaars hebben voor de half geopende deur gestaan, welke het Haagse Ready echter resoluut met een harde klap dichtsloeg. Het technisch betere Ready, dat bij verlies zou degraderen uit de Overgangsklasse, maakte In de eerste opvoering goed ge bruik van de schotloosheid van Zuiderkwartier, dnt echter vrou we Fortuna beslist niet op de hand had. Overigens liet Jim van Daim, die voor 1—0 had zorggedragen, in een belangrij ke periode een strafworp liggen. Binnen 8 minuten was Ready do geelblauwen voorbij (1—2) en kon de kleine voorsprong uit bouwen tot 14, waarna Jim van Daim zijn en ZKW's 2e treffer liet noteren. Meteen na de wisseling maakte Ready het toch wel aanwezige klassever- schil duidelijk door binnen 5 mi nuten Zuiderkwartier naar 4 punten achterstand te spelen. Dat was de genadeklap voor de pupillen van trainer v.d. Horst, die in de resterende 25 minuten' door ongeordend aanvalsspel' weinig kansen zagen en hoven-* dien kregen van de defensief' uitstekend spelende Hagenaars.' Ready kon, mede door een mis-i ser van 4 meter van Van Daim,1 de partij „rustig" uitspelen cni zich beperken tot het gebruiken? van de beste mogelijkheden.» Zuiderkwartier bleef daardoorv na de derde treffer van Jim vaa Daim op 3 staan en dat was te^ weinig om het predikaat Over-, gangsklasser voor een jaar op gespeld te krijgen. Ons Eiland is er. De roodbroekea werden door de fraaie 5—2 zege' op het hard spelende ODO eer-,; steklasser, omdat er één plaats, meer was vrijgekomen. Door een uitstekende veredlging konf Ons Eilund de met de rust op*' gebouwde 2—1 voorsprong na- het omkeren uitbouwen tot 4—1,- welke marge tot het einde toe behouden werd. Ons Eiland moet nog wel de 2e wedstrijd spelen en wel tegen Rotterdam Zuid, dat de punten deelde metj ODO. R.Z., heeft daarom aan, gelijkspel genoeg om ODO te la- ten afvallen. 4 Hakstege is bekend dat hij wei nig waardering heeft voor de verschillende aktiegroepen die stelling nemen tegen de aanleg van naar de mening van over heidsfunctionarissen belangrijk geachte wegen. Ook burgemees ter Gallas en secretaris Van der Top verklaarden bij verschillen de gelegenheden de aanleg van Rijksweg 3 van groot belang te achten voor de toekomstige ont wikkeling. Zoals bekend zal Rijksweg 3 voor lopig niet worden gerealiseerd, nu de overheid er op dit mo ment het geld nog niet voor heeft Minister Drees houdt uit drukkelijk de mogelijkheid open, dat de weg er in de toe komst wel zal komen. Hij zei dit in antwoord op vragen van het P.v.d.A.-Tweede Kamerlid Dol man. Drees jr. vindt dat een versnelde aanleg van de Schip- hollijn (met een NS-station op dc luchthaven) voorrang moet hebben. BOLLENSTREEK-VOOR- HOUT Zaterdagavond wordt in de BNS te Voorhout een liturgie gevierd, welke is samengesteld door de denk- groep Hillegom van de litur gische werkgroep ELIM. Het thema is „Het volle pond". Er wordt tevens een inzame ling gehouden voor de vas tenactie; aanvang 10.00 uur. LEIDEN „Augustlnus", Leidse vereniging van studerenden, gaat een politiek café openen. Dit politiek café, dat gevestigd wordt In de „Saint" de bene denzaal van het „Eigen Huis" Woonwagen bewoners uitgewezen ALPHEN Een aantal woonwa genbewoners heeft zijn tenten opgeslagen op het braakliggen de terrein van „De Bijlen". Al spoedig is de woonwagenbewo ners gezegd te vertrekken. Om hier aan gehoor te geven, kun nen zij geen aanspraak maken op geldelijke steun van de ge meente omdat Alphen al een woonwagenkamp aan $le Steek- terweg heeft, dat echter al over vol is. - ag*,ïz&ÏÏW Een overzicht van de woonwagens-caravans onder de rook van de flats aan de Marnixstraat. aan het Rapenburg heeft de bedoeling, de belangstellenden gelegenheid te geven om op in formele wijze in direct contact te komen met politici of met deskundigen op een terrein dat in de actualiteit komt. Op maandag, 20 maart, gaan de cafédeuren voor het eerst open. Het onderwerp van gesprek is de ontwikkelingshulp aan India en Thailand. Het gesprek wordt ingeleid door de vertoning van dc Haanstra-film „Not Enough" (Niet Genoeg) die gemaakt .werd in opdracht van de Inter nationale Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikkeling te Parijs. Ze maakt duidelijk, dat lang niet genoeg wordt gedaan voor de ontwikkelingslanden en dat dc kwestie van de ontwikkelings hulp iedereen aangaat. De heer F. van Mastrigt, India- deskundige geeft een toelich ting. Na afloop daarvan is de eerste „sessie" van het politiek café, waar dr. H. J. Duller, ont- wikkelings-econoom en enkele studenten van het Institute of Social Studies aanwezig zullen zijn. L. van Velzen voorzitter St.-Barbara LEIMUIDEN/RIJNSATER- WOUDE —Tijdens een gecom bincerde vergadering van dc\ Stille Omgang en de begrafenis-^ ver. St. Barbara In café Keizei^ heeft men afscheid genomen van R. J. Broekhuizen, die,, meer dan 20 jaar voorzitter li. geweest van St. Barbara. Hij 1»^ opgevolgd door de heer L. v Velzen, die nl 24 Jaar deel uil maakt van he( bestuur. In hel bestuur werd ook gekozen de' heer J. do Boer uit Rljnsatcr1 woude, de heer S. v. Egmono" werd hl] acclamatie herkozen4 In dc kascommlssie werden be noemd do heron L. Rljkelljkhul-1 zen en A. Konst. Aanstaande zuterdag wordt de Stille Omgang gehouden. Mor/ reist samen met Nieuwveen. Dgf deelnemers dienen 's avonds on| 11 uur present te zijn bij de ga' rage van Maorse en Kroon. Pel» grlms uit RIJnsoterwoude kun nen contact opnemen met A, Vink, die voor vervoer naai Leimulden zorgt In verband me| de afsluiting van de Drechl- brug. Om 12 uur wordt de H, Mis bijgewoond in de Begijnhof, kerk, waarna de voettochj volgt. De secretaris C. Co/ijt," gaf een verslag over de vergi dering die hij tc Amstedan ha bijgewoond. Ook liet hij cd' overzicht horen van de final den, die ondunks de vermindei1 de belangstellin nog vrij goei was.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7