Plan voor Lang straatpromenade Wellicht PvdA lichtte foutief voor bejaarden paspoort in Alphen Kerkeveilingen Werkgroepen Zoeterwoudse parochieraad zeer actief floriade Gouden medaille organist Uljee PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 16 MAART 197J trjnse Hoogmissen op le Paas dag is er o.m. ook een jongeren mis in de Sint Jan. Er komen een viertal boetevieringen; twee vóór Palmzondag en twee in de Goede Week. De zieken en be jaarden die anders de kerk niet kunnen bezoeken krijgen een Paasviering op woensdag na Pasen. Hierbij zullen de Zon nebloem en Burenhulp worden ingeschakeld. Leden van de werkgroep communicatie heb ben zich voor het eerst ingezet voor een nieuwe taak; de ver welkoming van nieuwe bewo ners. De werkgroep Jongerenge- sprekken heeft een bijeenkomst op het programma staan voor 24 maart. De belangstelling loopt terug maar men hoopt dit weer op te voeren door de deel nemers zelf de gespreksonder werpen te laten kiezen. De W. G. Missie en Ontwikkelingshulp verzorgde de verkoop van Mi- Door het gebruik van vouwwan- den is met dit nieuwe plan d< i mogelijkheid geschapen meerde re lokalen tot een te vormen Alle zes lokalen zullen ten op zichte van elkaar enigszins in springen, waardoor het geheel een wat speels karakter krijgt In de gangen is voorts nog eer z.g. boekerij als mede een keu ken gepland. De nieuwe school gezien vanuit het zuid-oosten, waarbij de typische bouwstijl opvalt. De P. R. sprak verder over de in formatie aan de Diocesane Raad aangaande de belangrijk ste onderwerpen i»it het afgelo pen jaar en zag terug op de Toerustring. In de vakature ont staan door het vertrek van de heer J. Sieverding zal nu spoe dig worden voorzien. ALKEMADE De geza menlijke vakbonden, Indu strievakbond N.K.V., C.M.B. en C. B.A.T. houden vrijdag 17 maart de jaarlijkse kaart en sjoelavond voor de leden met echtgenote of verloofde. Deze avond wordt gehouden in café Heemskerk, Lange- weg 2, aanvang 20.00 uur. De besturen verwachten een goede opkomst vanwege de zeer aantrekkelijke prijzen welke beschikbaar zijn. Het loten begint te 19.15 uur en men verzoekt de leden om op tijd aanwezig te zijn. Gein en ongein LAK-th eater LEIDEN Het Spektakel Pe ter en Adriaan, gisteren in het Lak-theater gebracht, is een kostelijke belevenis. Het is werkelijk, zoals het werd aangekondigd, een n„cIowes- ke allegarie 'van gein, on gein, sketch, zang en panto- nieme". Het programma bestond uit een groot wellicht wat té groot aantal nummers, die de twee al improviserend aan elkaar plakten tot een boeiend spektakel. En in een overrompelend tempo. De absurditeit viert er hoogtij, grappige taalvondsten wisse len elkander af. Zij staan daarbij voor niets, het lijkt soms of de grappen en inval len tijdens het optreden wor den geboren en a bout por- tant over de schare worden uitgestort. Men krijgt soms te veel vanhet goede en daardoor wordt het voor de hoorder en kijker bijna te vermoeiend om dat allemaal te verwerken, temeer daar de twee spelers bijna geen tijd laten tussen de sketches enn voorvalle om het publiek eens op adem te laten ko men. Ogenschijnlijk slappe teksten als men ze leest wor den door hun dubbele bo dems tot lachwekkende ab surditeiten. zoals b.v. in een dialoog tussen twee soldaten of de soms zeer sterke pan- Het was me wel een leuk avondje uit, maar ondanks dat was het soms ook wat vermoeiend. Er waren te weinig rustpauzes. Het over laden programma liet dat wellicht niet toe. W. PRINS HAZERSWOUDE De heer A. Uljee uit Hazerswoude-Rijndljk is onderscheiden met de gouden eremedaille van de St. Grcgo- riusvereniging, omdat hij veertig jaar organist Is van de St. Mlchaëlkerk te Hazerswoude-RIjndijk ('t Zwaantje). Pastoor H. Wishaupt vertolkte de dank van de parochiegemeen schap voor Uljees trouwe dienst na een feestelijke eucharistie viering voor de koren van de parochie H. Michüel en H. Ber- nardus te Hazerswoude Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn. Daarna speldde hij de jubilaris de medaille op de revers. Op zondag 16 april, om 11.30 uur, wordt in de St. Michhelkerk een dienst gehouden waaraan het Slavisch Byzantijns Koor uit Den Haag medewerking zal verlenen. Deze speciale dienst vormt het parochiegeschenk aan de veertigjarige organist Uljee. Wat u ook moet w eten NOORDWIJK Na de re constructie vormt de Beek laan een id°a!e toeeancswet naar Noordwiik aan Zee. doch de aansluiting on de Oude Z»eweg levert enke'e knelpunten on. Het eaat hier bij vooral om het eedeelte tuisen de beeraafn'aats en de bocht in de Van Bercke'- straat. B. en W. streven er - naar dit weggedeelte on de breedte van de Beekl^n" (7 m) te. bre«pen en een vloeiender boeh+verloon te verkriieen. Om dit te berei ken h^eft men een paar k grondstroken nodig en wel r. van de heer S. Waal en van u de heer J. F. Scheelines. Deze zijn bereid de grond aan de gemeente te verko pen. Lisse Het Fioretti College schoolbasketbalkampioen van de bollenstreek heeft gisteren met 87—52 verloren van Middelbare Detailhan delschool, de kampioen van Haarlem en omstreken. Bij de Haarlemmers speelde in ternational Kees Akerboom mee, die maar lie.fst 30 pun ten scooorde. HAZERSWOUDE De Heer Jos Kompier van de Hazerswoudse Rijndijk is in Den Haag geslaagd voor het examen scheepswerktuig- bouwkundige. Lisse Hedenmiddag heeft de lederwarenfabrikant De Jong uit Alphen in de Ka- naalstraat in Lisse een spe- ciaal-zaak in lederwaren ge opend. Morgenmiddag start men met de verkoop. Lisse Hedenavond wordt in Warong Djawa de jaar vergadering gehouden van de Watervrienden; aanvang 20.00 uur. Lisse Mevr. S. J. de Wil- de-Keyzer is gisteravond in het bestuur gekozen van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Lisse. Zij volgt daardoor op mevr. Brandt-Cardol. Tijdens - de bijeenkomst in gebouw Salvatori hield de heer Ro land Koning uit Wassenaar een lezing over „Kunst, een teken aan de wand". NIEUWKOOP Het finan cieel verslag van penning meester W. P. Verhage op de jaarvergadering van de speeltuinver. „De Zudde" vermeldde een saldo van 2834.- Er is echter nog een bankschuld van 6.267. De begroting 1972 vertoonde een tekort van 1650 maar voor zitter R. Knip zag wel een goede mogelijkheid dit tekort met wat acties weg te wer ken. Ondanks contributiever hoging steeg het aantal leden van 287 tot 321. De heer W. P. Verhage werd als bestuurslid herkozen. Nieuwe bestuursleden wer den mevr. A. Baunenberg en de heer J. Bos, inplaats van 'J de aftredende leden A. Post en J. Walraven. VOORSCHOTEN In het vigerende bestemmingsplan „Boschgeest" van Voorscho ten is aan de noordzijde van de Woelwijklaan een strook grond aangewezen voor openbaar groen of plantsoen. De eigenaar van de grond, de heer A. van der Valk te Voorschoten, heeft zich be reid verklaard deze strook grond ter grootte van onge veer 60 m2 om niet aan de gemeente Voorschoten over te dragen. VOORSCHOTEN G.S. hebben B. en W. van Voor schoten medegedeeld wegens het ontbreken van financie- ringsmiddelen hun goedkeu- ring op de raadsbesluiten te verdragen inzake het aanko pen van grond nabij het Kor te Vlietkanaal, het aankopen van de woning Jacob van Heemskercklaan 87 ten be hoeve van de buisvesting van de burgemeester en het verlenen van een krediet voor de openbare verlichting Veurseweg. WASSENAAR Morgen zullen in de omgeving van de Prof. Molenaarlaan twee nieuwe schoolgebouwen voor het basisonderwijs door bur- gemeester Mr. K. Staab wor den geopend. Het betreft een gebouw voor de vierde open bare basisschool, die de naam kreeg „Van Wassenaer Obdamschool" en voor de vierde basisschool van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, die „School Bellesteyn" ge doopt werd. Beide scholen tellen 6 lokalen terwijl er een gemeenschappelijk han- denarbeidlokaal is. WASSENAAR De was- en strijkinrichting Heidinga, ge vestigd in de Louisestraat in de buurtschap Kerkehout, heeft het gemeentebestuur verzocht een aan de Hof- campwe gelegen perceel grond te mogen kopen om daar een bedrijfsgebouw op te richten. Het bedrijf heeft reeds lang gezocht naar een nieuwe plaats van vestiging. Het te verkopen perceel terrein ligt tegenover de Haven .en is 526 ca groot Burgemester en wethouders I' heben de prijs van de grond j bepaald op f 85,— per m2 en stellen de raad voor tot verkoop te besluiten. O WOUBRUGGE De leden 1 van de voetbalvereniging Woubrugge hielden hun kaart- 1 avond in de kantine. De uitslag werd: 1. P. van 't Wout, 5569 p.; 2. J. van Delft 5287 p.; 3. H. de Winter, 5208 p. Volgende wedstrjid is op 28 maart. ALPHEN - Op 6 en 13 mei zullen in Alphen kerkeveilin gen worden gehouden ter fi nanciering van het kerkcen trum De Bron in Ridderveld. Er wordt naar gestreefd de eerste te houden in hef ker kelijk centrum, mocht dat niet lukken dan zal het ge beuren plaats hebben ln het Kasteel. De tweede veiling wordt gehouden in de St. Jo- sephzaal. De actiegroep Propaganda en Geldwerving „De Bron" heeft een beroep gedaan op de medewerking van 360 be drijven in Alphen. Bovendien zullen dezer dagen 10.000 ge zinnen een circulaire ontvan gen. Het kerkelijk centrum wordt gebouwd in opdracht van de katholieke, de gereformeerde en de hervormde kerk. Ieder van de kerken moet een klei ne 4 ton voteren. De Bron wordt 9 of 15 september a.s. geopend. Tweede bouwplan school Boskoop goedgekeurd BOSKOOP Nadat het eersti plan voor de bouw van een nieuwe openbare basisschool ln de Snijdelwijk is afgekeurd, om dat een bouw in twee verdiep!» j gen niet meer in deze tijd past, zal men met de uitvoering vai het nieuwe plan nog dit jaar, in de zomer, beginnen. Secretaris H. W. J. van Berkel schrijft aan de leden, die op woensdag 22 maart in een open bare zitting bijeen zullen ko men, dat de instelling van een bejaardenpaspoort weer onder de aandacht dient te komen. Als argumenten noemt hij daarvoor dat er een landelijke situatiever andering sinds de eerste be sprekingen hierover kenbaar is. dat er nu een programma van de Kulturele Raad is dat lang zaam maar zeker toch vele mo gelijkheden biedt tot „uitgaan", het bejaardenwerk is zich aan het wijzigen (dienstencentrum etc.) en er is een overleg tot stand gebracht met de Sport stichting. Gemeentelijke Sociale Dienst en Jeugdraad. „De vraag is nu", aldus de heer Van Berkel, „of het in deze ver anderde situatie zin heeft tot in stelling van een bejaardenpas poort te komen. Daarbij kan ge concludeerd worden, dat zo'n paspoort in de eerste plaats een gemeentelijke zaak is, geen lan delijke", aldus de secretaris van de raad. Bekeken zal dus moeten worden, welke kortings mogelijkheden er gemeentelijk te geven zijn. Te denken valt dan aan de evene menten van de Kulturele Raad. aan sportwedstrilden, zwembad en sauna, alle evenementen van het Alphense verenigingsleven, volksontwikkelingswerk, biblio theek, muziekschool, expressie cursussen. dagbladen, visaktes. hondenbelasting, horeca-sector, openbaar vervoer in de gemeen te en binnen de streek, taxi etc. „Uit deze opsomming moge blij ken dat een contact met de Sportstichting, Gemeentelijke Sociale Dienst etc. noodzakelijke is", zo meent de heer Van Ber- ZOETERWOUDE De activitei ten van de verschillende werk groepen kwamen duidelijk tot ui ting bij de verslagen die werden uitgebracht op de maandelijkse bijeenkomst van de parochie raad. Overigens was de verga dering van vorige maand ko men te vervallen. Wel was er een contactbijeenkomst geweest met de Kerkeraad van de N.H.- gemeente welke een informatief karakter had. Daarbij was er ook zinvol gediscussieerd over het vraagstuk van de Oecumeni sche dienst. Het LiBhurgisch beraad heeft zich beziggehouden met de diensten op en rond Pasen. Witte Don derdag moet een meer feestelijk karakter krijgen. De Plechtighe den van de Paaswake (in de Sint Jan om 20.30 u. en in de C.D. Kerk om 22.30 uur) zijn te uitgebreid om ook een doopvie ring in te passen. Naast de La- De Wassenaarse gemeenteraad zal in de vergadering van maandag a.s. o.m. het plan be handelen om van de Langstraat een promenade te maken. Voor dat doel wordt van de raad een krediet gevraagd van 178.300.- waarvan een belangrijk deel - nl. 119.000 - bestemd is voor vernieuwing van de riolering ln de straat. Tussen Johan de Wittstraat en Mo lenstraat zal de straat gerecon strueerd worden, hetgeen o.m. inhoudt een verbreding van het trottoir, terwijl in de rest van de straat - tussen Molenstraat en Kerkstraat en tussen Achter weg en Plein een sierbestrating zal worden aangelegd. Tenslotte zal op deze sierbestrating een nieuwe openbare verlichting worden aangebracht. Daarbij zal gebruik worden gemaakt van oude gietijzeren lantaarnpa len met bijbehorende armatu ren. Wat de financiering van de pro menade-plannen betreft herinne ren burgemeester en wethou ders er aan, dat de raad al eer der een krediet van 178.300- beschikbaar heeft gesteld voor vernieuwing van de riolering in de Langstraat en de Kerkstraat. Dit bedrag - het krediet werd intussen door Gedeputeerde Sta- •ten goedgekeurd - willen burge meester en wethouders nu ge heel bestemmen voor de werk zaamheden in de Langstraat. In verband met de aanleg van een promenade zullen enkele verkeersmaatregelen genomen moeten worden, zoals „omke ring" van het eenrichtingsver keer in de Kerkstraat, in de Molenweg en in het Tuinpad. Het parkeerterrein aan de Scheipsloot zal verder openge steld worden voor in- en uitrijden van beide kanten. Verder wordt overwogen de weekmarkt in de Berkheistraat te verplaatsen naar het terrein langs deze straat. Moch dat op termijn niet mogelijk zijn, dan overwegen burgemeester en wethouders het thans geldende eenrichtingsver keer in de Duinrellweg „om te keren". 30 maarl-1 oktober amsterdam 70 ha. parken, paviljoens en RAI alle dagen 9.30-22.30 uur ALPHEN Vanaf zaterdagmiddag zal in dit gebouw de jeugdsociëteit Madonna" een nieuw onderko men vinden. Het hele gebouwtje zit vast aan het hoofdgebouw van de dakpannenfabriek van Oosthoek en diende vroeger als kantine van de fabriek. Zowel aan de binnen als aan de buitenkant heeft het ge bouw een verfje gehad, terwijl er van alles aan gedaan is om het interieur zo sfeervol mogelijk te ma kenleuke zitjes en een gezellige ruime bar. Hoewel het hele complex van Oosthoek bestemd is voor de sloop heeft het bestuur vart de sociëteit de toezegging gekregen er nog minstens vier jaar te mogen zitten. HAZERSWOUDE Het huwelijk van 24-jarige Hazerswoudse Nelleke Loc mans en 25-jarlge Stompw'.jkse Martien Havik trok gisteren (woensdag 15 maart) heel wat belangstelling. Dc bruid, die tot nu toe leidster was van de Sherpagroep te Hazerswoude-dorp, keek uiteraard haar ogen uit. toen zij en haar bruidegom langs een erehaag van Sherpa's (een onderafdeling van de R.K. verkennersde Engelbe- waarderskerk verlieten. Het jonge paar gaat zich vestigen in Leidschendam. slechts de wettelijke huurverho ging van zes procent hoefden te betalen. Er blijkt nu helemaal geen wettelijke huurverhoging van zes procent te bestaan. Ooit de bewering dat de bouwvereni ging advies zou moeten vragen aan de huuradviescommissie. De procedure is echter veran derd. Bij niet betaling van huur ders moet een bouwvereniging zich eerst tot de minister wen den, die dan weer advies vraagl aan de huuradviescommissie. Dit alles blijkt uit een verklaring van de Katwijksche Bouwver eniging, die vandaag openbaar werd. De bouwvereniging vecht ook de figuur van huurombuds- man Van Oosten aan. De huu- rombudsman is nl. ook voorzit ter van de PvdA en bestuurslid van de andere bouwvereniging iri Katwijk „De Brittenburg". (ADVERTENTIE) ALPHEN AAN DEN RIJN De Kulturele Raad in Alphen gaat voor de tweede maal de moge lijkheid bezien of de Instelling van een bejaardenpaspoort mo gelijk is. In het verleden is deze zaak al aan de orde geweest in de Raad. Toen is mondeling overleg gepleegd met de Stich ting Open Bejaardenwerk, maar in de kringen van die stichting waren de meningen toen wat verdeeld. Van een nieuw onder zoek is niet veel meer gekomen, onder meer doordat men aan de start stond vaü het invoeren van een Cultureel Jongeren Paspoort en van een eerste, drukbezet seizoen met verschil lende evenementen. kei. Hij vindt dat de Kultureele Raad hiertoe het initiatief zou kunnen nemen. Daarbij zou de Raad kunnen stellen dat hij met ingang van het volgende seizoen in ieder geval wil starten met het bejaardenpaspoort en de daaraan verbonden redukties op cultureel gebied. Een maandelijks informatieblad is dan ook nodig en bij samen werking met andere instellingen zou ook gezamenlijk een redac tie kunnen worden gevormd, zo filosofeert de heer Van Berkel verder. De gang van zaken zou, als de Kulturele Raad woensdag een positief besluit nemen, als vo Igt kunnen zijn: De Kulturele Raad verzoekt alle instellingen op cultureel gebied j aan de reductieregeling mee te werken; de Kulturele Raad ver zoekt aan de Sportstichting. Ge meentelijke Sociale Dienst, Stichting Open Bejaardenwerk en gemeentebestuur om aan de instelling van een gemeentelijk paspoort mee te werken. Als op dit verzoek positieve reac ties komen, kan het reductie- pakket worden uitgebreid met zaken, die buiten het cultureel VOORSCHOTEN De Leidseweg in Voorschoten krijgt ter hoogte van de wijk Noord-Hofland gebied liggen, aldus het voorstel I van de Raad, dat woensdag in een openbare zitting (Rijnkade 11, aanvang 20.15 uur) zal wor den besproken. uitrit erbij voor een stuk grond gelegen tussen het Korte Vlietkanaal, Leidseweg en Voorschoterweg. Dit terrein officieel bekend als Noord-Hofland deel 8, wordt volgebouwd met twintig eengezinswonin gen. Het bouwrijpmaken is gereed (f 232.000,—), voor het leggen van kabels zal de gemeenteraad vol gende week vrijdag een krediet beschikbaar stellen. De in- en uitrit zijn gescheiden met uitzondering voor het Jietsverkeer. KATWIJK De Partij van de Arbeid in Katwijk heeft vorige week ernstige fouten gemaakt in haar oproep aan de huurders van de Katwijksche Bouwver eniging om de voorgestelde huurverhoging niet te betalen. In dit stencil (zie LC vorige week maandag) stond onder meer dat er een huurverhoging zou ko men van twaalf procent voor de huizen die voor 1954 gebouwd waren. Dit is niet juist, dit geldt alleen voor huizen van voor 1945. Het is ook niet juist dat de bouwvereniging de maximale huurverhoging toe zou passen. De PvdA stelde dat de huurders

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4