Tegen stormrijp gemaakte Montcho bleef Rudi Lubbers risico schuwen OCANA VIELEN EN LEMAN NIET AAN Balanceren op koord van tegenstellingen Smith beter in conditie Èillebrecht Verlaat zijn Rolling Stars Gaat Zuid-Afrika weer tennissen om de Daviscup? Ondanks blessure van Merckx Soortwereld Grote dag voor fans van de ren Bekerwinst van Arsenal DtNSDAG 14 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 10 Washington stan Smith heeft voor de vierde keer In successie een toernooi uit de 'wedstrijdenreeks van de inter nationale tennisfederatie gewon nen. Smith versloeg in de eindstrijd van het toernooi met een prij zengeld van 76.000 gulden Jim- my Connors in vijf sets: 4-6, 6- 1. 6-3, 4-6, 6-1. In de vijfde set van het duel tus- 1 ken de twee spelers van de da- vis-bekerploeg van de Verenigde Staten bleek de conditie van de 25-jarige militair doorslagge vend. Twee keer doorbrak %mith een opslag van zijn zes jaar jongere tegenstander, vier keer won hij rijn eigen opslag "ionder een punt prijs te geven, -fancy Gunther-Richey heeft een ••'verrassende overwinning be- - haald op Billie Jean King in de eindstrijd van het Maureen Con- nolly-Brinkertoernooi in Dallas. (7-6 6-1). •Hl -tVan onze soortredactie) )EN HAAG. De voorzitter van de Haagse rolhockey en kunstrij- vereniging „The Rolling Stars" wil morgenavond de voorzitters hamer neerleggen. Door be- stuursmoeilijkheden bij zijn ver eniging is de aardigheid van zijn hobbv voor de heer Èillebrecht er af. De heer Èillebrecht is sinds hij de vereniging opricht te, voorzitter. Voordien maakte "hij deel uit van het bestuur van "'Hollandia. waaruit The Rolling Stars is ontstaan. )e heer Èillebrecht: „Ik ben bij The Rolling Stars met niets ge start. Nu hebben we tachtig le den en zijn daarmee een van de grootste verenigingen van het land". En over zijn plannen voor de toekomst: „Ik ga in Rotterdam en Schiebroek op de daargelegen prachtige rol- scha itsbaan helemaal opnieuw u Jjjsginnen. Met de gemeente Rot- térdam heb ik al enkele bespre kingen achter de rug. Het moet toch mogelijk rijn om in Rotter dam rolhockey en kunstrijden 'Mi eventueel hardrijden van de 'grond te krijgen. Het is toch te gek dat in een stad als Rot terdam hier niets aan gedaan wordt. Ik zal met niets moeten beginnen, maar daar ben ik aan gewend. Ik wil mijn sport blij ven dienen". LONDEN De speciale commissie van Daviscublan- den zal op 14 april in Kopenhagen bijeenkomen om de kwestie Zuid-Afrika nogmaals uitvoerig te bespre ken. Zuid-Afrika werd na twee jaar te zijn gewei gerd onlangs toegelaten voor de competitie van dit jaar. De speciale commissie komt bijeen op verzoek van bekerhouder de Verenigde Staten. Nadat de internationale lawntermisfederatie be sloot Zuid-Afrika weer toe te laten, is de speciale commissie overstroomd met verzoeken om het be sluit ongedaan te maken. Robert Colwell, de voor zitter van de Amerikaan se bond, noemde het be sluit Zuid-Afrika weer toe te laten „uitermate dom". Rusland heeft gedreigd de Daviscup-com petitie te boycotten ingeval Zuid-A frika zou deelnemen. Tsjecho Slowakije is van plan zich terug te trekken als men tegen Zuid-Afrika zou moeten uitkomen. Verschillende andere lan den hebben eveneens la ten weten weinig gelukkig te zijn met de wedertoela- ting. Zuid-Afrika werd voor het eerst voor de Daviscup geweigerd in 1970, omdat de inschrijving „schade lijk" zou ziin voor het verloop van het toernooi. Het jaar ervoor hadden zowel Polen als Tsjecho Slowakije zich terugge trokken. toen zij tegen Zuid-Afrika moesten aan treden uit protest tegen de door dat land gevoerde apartheidspolitiek. In januari van dit jaar werd Zuid-Afrika door de speciale commissie weer toegelaten, omdat er sprake zou zijn van een zekere ontspanning in de apartheidspolitiek ten op zichte van tennis. Maar het besluit van de zeven leden tellende speciale commissie werd niet een stemmig genomen. Voorburg Rudi Lubbers balanceert op het slappe koord van de tegenstellin gen. Als hij zijn aanspra ken op een Europees titel gevecht wil handhaven, zal zijn startboekje geen ne derlaag mogen vertonen. Als hij het publiek tevre den wil stellen zal hij fel moeten boksen, „er in moe ten gaan", met alle risico's van dien. Ook bijv. de ne derlaag door k.o. in zijn startboekje. Daarom schuwt Rudi Lubbers de min of meer ongecontro leerde strijd en nam hij ook gisteravond in de ma tig bezette „Vliegermolen" in Voorburg zelfs in de tiende ronde tegen een stormrijp gemaakte Expe- dit Montcho dat was in de negende ronde gebeurd de afstand die hem de zekerheid bood van de overwinning op punten. En dat is voor het publiek in derdaad minder aantrekke lijk. Rudi Lubbers weet het en hil droeg na het duel redenen aan waarom hij, naar de meniing van een deel van het publiek, te leur rellend had gebokst. „Ik heb ik de vierde ronde mijn rechterduim geblesseerd en hij liet een rood aangelopen duim zien ik heb voor mijn partij tegen Del Papa te hard getraind en was zelfs over- traind. Dit keer heb ik welis waar mijn looptraining gehou den maar verder heb ik het me toch wat gemakkelijk gemaakt. Ik was in conditie, dat wel, maar ik wist ook dat ik te wei nig bckstraining had gehad, te weinig in de oefenring had ge- cGntOllig staan. Daardoor was ik enigs- Daanra„ bIeek in de ce„t0 ron. den niet veel. Rudi Lubbers was niet. Hij wist alleen dat hij tegen de Braziliaan Bueno en de Duitser Rudiger Schmidtke goed voor dc dag gekomen was en dat Montcho een gevaarlijke linkse zou hebben. de tien ronden lengte. Aan de andere kant is het misschien wel goed dat ik niet op mijn hoogste top zit voor het geval ik tegen Blin moet boksen". Rudi Lubbers was er dus wel van overtuigd dat hij beter had ge kund. Zijn internationale erva ring is echter niet zo groot, dat hij de meeste tegenstanders kent. Expedit Montcho kende hij de baas in de .ing. En dan wil het publiek dat sterker zijn geho noreerd zien met een ondubbel zinnige overwinning. Zoals het publiek ook Ajax tien doelpun ten wil zien maken tegen de zwakke broeder. Zwak evenwel was Montcho niet, vooral niet |n handen als er voor hem gevaar dreigde. Elke stoot beantwoordde hij. Eerst in de negende ronde, toen Montcho kwam goed na maar Monccho feller ging boksen hij counterde niet. Daarvoor kwamen zijn stoten te veel „als antwoord". Hij viel ook niet aan Lubbers: „Dat had ik ver wacht en zo boks ik graag liet zich evenmin neerzetten en hield zijn dekking hoog en gesloten. Niettemin verzamelde Lubbers elke ronde punten, mair het bleef een partij zon der vuurwerk, eentonig. Mont cho bracht later zijn linkse hoek in voor stoten op de lever en dat beperkte de mogelijkheden voor Lubbers nog meer want hij kon daar zijn dekking niet ver waarlozen. COVENTRY —De Engelse eer- ste-divisieclub Coventry City heeft dit weekeinde zijn mana ger, de vroegere Ierse interna tional Noel Cantwall, ontslagen. Coventry City staat op de vijfde plaats van onderen in de eerste divisie. r Matte tafelteimisstrijd JTjEENWIJK Het Neder landse heren-tafeltennis- team heeft in Steenwijk de vriendschaioelijke inter landwedstrijd tegen Enge land met 6—10 verloren. Ie uitslagen zijn: Hans Lingen— Simon Heaps 2325 2118 21 17, Bert Schoofs—David Alder- Pf son 16—21 18—21, Carel Deken ,.r*rAlan Hydes 1621 11—21. Frans Schoofs—Nicky Jarvis 21t-8 15—21 15—21, Bert Schoofs Eindstand: Nederland 6 Enge- Heaps 21—14 21—12, Lingenland 10. Alderson 22—24 18—21, Frans Schoofs—Hydes 22—20 21—18, DekenJarvis 1421 2117 19 21, LingenJarvis 1921 18 21, Bert SchoofsHydes 1221 21—17 12—21, Deken—Alderson 21—14 21—16, Frans Schoofs— Heaps 21—19 22—20, Bert Schoofs—Jarvis 17—21 14—21, Lingen—Hydes 1521 12—21. Frans SchoofsAlderson 2119 21-13. Deken—Heaps 12—21 21—19 14—21. i Rokado won gisteren de ploegentijdrit. Van rechts naar links de Westduitser Wolfshohl, Wim Schepers, Gerben Karstens, Aimar VALENCE Eddy Merckx heeft de leiding behouden in de étappewed strijd Parijs-Nice. Hoewel duidelijk hinder ondervindend van de blessu res, zondag opgelopen bij een val in lijk het snelst was. Merckx' jonge ploegge noot Barras trok in de sprint Wolfshohl aan zijn tricot en werd gedeklasseerd. De 33-jarige Westduitser, die steeds voorin zit. eindigde ondanks deze hinderlijke vertra ging als tweede. de eindsprint, beëindigde de Belg In de namiddag werd in het park Jouvet van maandag de vierde etappe met slechts geringe achterstand op win- 15. Cadiou (Fra.) 16. Rebillard (Fra.) 17. Vanneste (Bel.) 18. Doyen (Bel.) 19. Peru- rena (Spa.). 20. ex aequo onder meer: Merckx (België), Ocana (Spanje). Zoete melk (Ned.), allen op 8 seconden, 86. Sche pers (Ned.) op 8.37 sec., 103 Karstens (Ned) zelfde tijd. naar Dierickx en hield in het alge meen klassement een voorsprong van 4 seconden op zijn landgenoot over. Luis Ocana en Eric Lemon hebben niet ge profiteerd van Merckx' twijfelachtige li chamelijke conditie. Zij kwamen evenals hun rivaal in het peloton binnen. Merckx verklaarde dat hij tijdens de gehele rit last ploeg van Eddy Merckx, die met een ach terstand van drie seconden de vierde plaats voor zich opeiste, had gehad van zijn nieren, vooral bij de De uitslag van de vierde etappe is: 1. Die- Valence een ploegenrit gehouden over ze ven ronden op een circuit van 700 meter Hordijk arriveerde na de sluiting van de Deze werd gewonnen door de Duitse for- tijdcontrole, evenals de Spanjaard Tama- matie Rokado (Wolfshohl, Aimar, Kar- mes en de Belg Eyers. Zij werden uit de stens, Bellone enz.) met een gemiddelde strijd genomen. De Spanjaard W. Jiminez snelheid van 46.257 km. per uur. De voor- gaf op. sprong op Solonor bedroeg een tiende se conde. De Spanjaarden van Werner (geleid Het algemeen klassement na de vierde etap- door Gonzales-Linares) eindigden als der- pe is: 1. Merckx 17 uur 12 minuten en 53 de. Deze drie formaties bleven voor op de seconden: op 4 seconden: 2. Dierickx, op 6 beklimming van de col de la Republique en op het laatste rechte eind naar Valence. In deze laatste fase werden nog enkele vinni ge aanvallen geplaatst, het eerst door oud tourwinnaar Roger Pingeon, ondanks diens knieblessure. De Fransman werd echter spoedig achterhaald door een groep van acht renners, waarvan Dierickx uiteinde- rickx (Bel.) 2.5.3; 2. Wolfshohl (W-DId.) 2.5.5.. 3. De Geest (Bel.) 2.5.7, 4. Ponton (Spa.) 2.5.8. 5. Pingeon (Fra.) 6. Manzane- que (Spa.). 7. Grenier (Fra.), 8. Chappe (Fra.), 9. Barras (Bel.) allen dezelfde tijd als Ponton. Op 8 seconden: 10. Abbeloos (Bel.); 11. Lasa (Spa.); 12. Lopez Rodriguez (Spa.); 13. Perin (Fra.); 14. Hoban (G.-Br.), seconden: 3. Wolfshohl, op 7 seconden Leman (Bel.) 5. Poulidor (Fra.), op 8 se conden: 6. De Geest (Bel.), op 9 seconden: 7. Pingeon (Fra.), 8. Chappe, op 14 secon den: 9. Hoban, op 16 seconden: 10. Cadiou, II. Hezard (Fra.), op 17 seconden: 12. Lo pez Rodriguez, 13. Rebillard (Fra.) 17.13.10, 14. Lasa (Spa.) z.t., 15. ex aequo: onder meer: Zoetemelk (Ned.), Aimar (Fra.), Ocana (Sp.) z.t. 46. Karstens (Ned.) 17.21.34, 49. Schepers (Ned.) 17.21.37. en dan moet Lubbers ook mee gaan en meer risico nemen kwam er voldoende vuur in het duel. Montcho raakte zelfs aan geslagen en scheidsrechter Krom gaf hem acht tellen rust. Onder boegeroep, maar in de tiende ronde bleek dat Montcho Inderdaad „stormrijp" was. Zijn dekking weigerde dienst maar de kat in het nauw bleef gevaar inhouden, juist daar door. Lubbers: „Ik had de par tij voor honderd procent in han den en ik heb er meer In de laatste ronde neer zien gaan omdat ze het wilden afmaken". Dus weer geen risico voor Rudi Lubbers. Van zijn standpunt bezien juist bekeken, van de kant van het publiek bekeken minder juist omdat het de stormrijpe Mont cho wilde zien neergaan. De puntenzege van Lubbers was niet te betwisten. Eenzijdig Evenmin die van halfzwaarge- wicht Nikkelen Kuijper, die ge spannen boksend en te weinig variërend, de Algerijn Khellaf Quaü versloeg. Khellaf had al zeer snel door dat de Rotter dammer eenzijdig bokst, steeds op dezelfde wijze aanvalt en te weinig stoten beheerst. Hij deed dus niet veel meer dan slippen en dekken en haalde fit het ein de. Dat deed de Belgische weiter Jean Heirman niet tegen Ben Zwezerijnen. De angstige Heir man had niet alleen een glazen kin maar ook een glazen maag. In de eerste ronde ging hij acht tellen neer, in de tweede weer en in de vierde bleef hij defini tief op het canvas na een stoot prec.es in het kuiltje van de maag. Gebrek aan ringroutine was de oorzaak dat Zwezerijnen tot de vierde ronde moest gaan. Vedergewicht Iwan Roesli won ook zijn tweede profpartij, van de Italiaan D'Aleo, na een vinnig duel, waarin Roesli steeds het initiatief had maar te weinig precisie in zijn stoten legde. Uitblinker Wat dat betreft blonk amateur Ja- mos Vrij uit, die de beste partij van de avond bokste tegen Hennie Mandemakers. Vrij staat goed, houdt zijn vuisten altijd dicht en op de juiste wijze, zodat zijn stoten gevarieerd en droog, kort en hard uit kunnen komen. In Mandemakers trof hij een dappere tegenstander, die keurig partij gaf maar de puniennederlaag tegen een van de (weinige) kandidaten voor MUnchen niet kon ontlopen. HERMAN VAN BERGEM De actie, waarop het publiek had gewacht, kwam in de negende ronde. Rudi Lubbers (rechts) pakte de zaken, toen Montcho feller van leer trok, steviger aan, waarvan de foto een impressie geeft. Menetrey blijft bokstitelhouder PARIJS De Frans bokser Ro ger Menetrey heeft de Europese titel In het weltergewicht behou den. Hi; versloeg maandagavond in Parys zijn landgenoot Robert Gallols door knock out in de zesde ronde. BERN Engeland, België en Ita lië hebben hun kandidatuur ge steld voor de organisatie van de finale van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams. Dit betreft de wedstrijden voor de halve finales, de finale en de wedstrijd om de derde plaats. WASSENAAR Woensi voor het eerst diif'jna volbloeds weer kunnei omdat Duiudigt opent. Nie ,'olbloi rende redelijk goede wintei al te koud en dus k In beweging blijv hebbei gehad L. geslote.. i lang. Aangezien die gun ge omstandigheid voor alle train In gelijke mate gold. valt het beetje tegen dat er In de twee r nen die nu op het programma st; maar acht en zeven paarden aan start komen. Om half drie Is de eerste start. Davosprljs (2040 m.l: Kapteln Six - Jazon Buitenzorg - Joan Hollandia. Outsider: Janny van Alkestis. Blsletprijs (2000 m.. autostart, met trio): Ilona Carbonari - Jako S - Iron. Outsider: Jungfrau. Abgars Votaryprijs (ren. 1S00 m.): Sir Wessel - Be my Love - Tylake. Sapporoprijs (2000 m autostart, met trio)Habanera - Isard H - Janin Bucephalus. Outsider: Jury. Ootenburgprijs (2000 m.. autostart): illandla - Gaston van de Len- cher D.Outsider: Elite Mac. Inzellprijs (2000 m.. autostart, voor leerlingen): Enterprise Hollandia Filippine - Helios CH. Oeventerprijs (2000 m.. autostart, met trio): Joyce - Irona Buitenzorg - Igor M.Outsider: Jody con Dlos. Arequipaprijs Mai Patrick - Gei LEICESTER Arsenal heeft zich gisteren in de kwart finales van het En gelse bekertoernooi ge plaatst door met 1-0 van Derby County te winnen in Leicester. De overwinning werd behaald door een doelpunt dat Arsenal ca deau kreeg. In de vierde minuut plaatste John McGovern van Derby de bal volkomen overbodig te rug op zijn doelman. De bal ging regelrecht naar Ray Kennedy van Arsenal die moeiteloos inschopte. De 42.000 toeschouwers zagen Ar senal voor de rest van de wed strijd met succes verdedigen. Het was de derde keer dat de beide ploegen tegen elkaar uit kwamen in deze vijfde ronde van het toernooi. Tweemaal hebben ze gelijk ge speeld - de eerste keer in Derby en de tweede keer in Londen. Deze derde wedstrijd werd daarom op neutraal terrein ge speeld. Arsenal zal zaterdag in de kwart finales uitkomen tegen Orient een ploeg uit de tweede divisie.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10