WEIGER FASSON EEN VERGUNNING Deze week valt beslissing over „opvolging weth. s Van Hofwegen R. v. Berkel voorzitter „Rijnpost" Knap spel Theo- dulfus MAANDAG 13 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 .972 Zoeterwoude De raadsfractie van de K. V. P. heeft vrijdag avond op verzoek van het afde lingsbestuur haar zienswijze be kend gemaakt over de opvol ging van wethouder P. v. Hof wegen tijdens een bijeenkomst van beide colleges in café Land zicht. De fractie heeft daarbij haar voorkeur uitgesproken om de nieuwe man te zoeken in ei gen geleideren. Sr is in de achterliggende periode duidelijk meer contact gekomen tussen bestuur en fractie. Nu men voor de niet geringe taak staat een opvolger te kiezen voor de heer Van Hofwegen wil het bestuur een brede informa tie en zo nodig de fractie van advies dienen. Fractievoorzitter L. v. d. Post heeft het initiatief i genomen voor inter-fractiebe- soon raad dat donderdagavond wordt 1 gehouden in het gemeentehuis. Naast het gesprek over de toe komstige wethouder zal ook de samenstelling en werkwijze van alle raadscommissies onder de loupe worden genomen. Ver wacht wordt dat de naam van de nieuwe wethouder op deze avond definitief zal worden. Tij dens de bijeenkomst van vrij dagavond heeft de K. V. P. Zoe terwoude reeds afscheid geno men van wethouder P. v. Hof wegen die zich volgende maand in 't Gooi gaat vestigen. Voor zitter A. v.d. Wildenberg sprak zijn grote erkentelijkheid uit voor het vele werk dat de schei dende wethouder heeft verricht voor de K. V. P. en de gehele gemeenschap van Zoeterwoude en onderstreepte dit met de aanbieding van een cadeau. De heer L. v.d. Post sloot zich daarbij aan namens de fractie en betreurde het dat het niet mogelijk is dat de heer Van Hofwegen vele belangrijke za ken waar hij zich nu mee bezig houdt kan afmaken. Er waren voorts brieven van partijvoorzit ter D. d. Zeeuw waarin deze zijn bewondering uitsprak voor het bijna 12%-jarig wethouder schap omdat van een wethouder veel inzet wordt gevraagd, en van Tweede-Kamerfractievoor zitter Andriessen waarin deze zegt trots te zijn op zulke verte genwoordigers. BOSKOOP Mevrouw De Vogel heeft zaterdagmiddag de zilveren speld van de Bond van zang- en oratoriaverenigingen ontvangen. Zij kreeg deze onderscheiding van de heer Brune (foto links) omdat de heer Brik foto links) ocdat zij veertig jaar lid is van de za terdag eveneens haar veertigja rig jubileum vierende Chr. Ge mengde Zangvereniging „Con Amere". Namens het r.-k. koor St. Bonifatius bood de heer Van Leeuwen (foto rechts) zijn colle ga Bogerman een fraai bloem stuk aan. Geschenken kwamen er verder van ds. Fokkema en zijn collega Lefeber, de Rijnlandse orkestvereniging en het gemeen tebestuur via burgemeester Gal las. ïnea laag Bewoners Groenendijk tegen B en W HAZERSWOUDE Het gemeen tebestuur van Hazerswoude mag Fasson Nederland N.V. géén vergunning geven Ingevol ge de Hinderwet, vinden de be woners van de Hazerswoudse wijk Groenestein en een aantal personen uit de buurtschap de Groenendijk. Bij monde van de heren C. M. Bakker en A. van Wieringen hebben zij vanmiddag bun be zwaren kenbaar gemaakt op een d<<or het gemeentebestuur georganiseerde openbare zitting. Zij overhandigden een schrij ven, dat was ondertekend door zesenzeventig personen. Slechts een enkeling uit de woonge meenschap in de omgeving van Fasson weigerde het schrijven van de heer C. M. Bakker te ondertekenen. Bakker: „Ze wa ren het er wel mee eens, maar ze vinden of helemaal of voor Uitvoerder Bakker, die na de on langs gehouden burgeravond over het leefklimaat in Hazers woude een schrijven aan de commissie milieuhygiëne over handigde, waarin hij zijn be zwaren rond de aanwezigheid van Fasson kenbaar maakte, over de tweede door hem opge stelde brief'; „hierin brengen we nog eens onder de aandacht, dat we te maken hebben met gierende geluiden, 's Nachts en op zondag. Verder noemen we de verkeersonveiligheid op de Rijnd jk door het af en aan rij den van die vrachtwagens en andere auto's. „De Groenestei- ners vinden tevens, dat het bij Fasson gebruikte materiaal ex plosief en zeer brandbaar is. „Ook onze eigendommen lijden schade," aldus de heer Bakker, die er op wijst dat de huiseige naren de prijs van hun woning zien teruglopen. „Door die her rie en die stank lijdt ook de gezondheid schade". Wat willen de Groenesteiners? Bakker: „De aanvraag van Fasson moet door het Hazers woudse gemeentebestuur volle dig worden afgewezen. Tevens moeten er maatregelen worden getroffen, om de bestaande overlast van geluidshinder, luchtverontreiniging, verkeers onveiligheid op te heffen". Het leefklimaat in de Hazerswoudse wijk Groenestein en in een deel van de buurschap Groenendijk zal er weer drastisch op achter uit gaan, wanneer Fasson Ne derland NV naast de thans in gebruik zijnde grote machine nog eens een machine gaat plaatsen die eens zo veel kracht gaat ontplooien, aldus de heer Bakker. 1)0SKOOP De heer Adr. Hooge- j \j$en heeft zaterdagavond uit hap- t den van Reeuwijks burgemeester Kok de eremedaille in zilver ver- i bonden aan de orde van Oranje ^Nassau ontvangen omdat hij veer- yfig jaar bestuurslid is van de o| Bosköopse voetbalvereniging Flo- «j reant. De muziekvereniging „Ex- i celsior" waarvan de heer Hooge- veen eveneens veertig jaar lid is, ij'speelde vervolgens het Wilhel- iy mus. Floreant-voorzitter Van der J: Meiden bood als blijk van waar- 05 dering een grote kist sigaren De vrouw van de jubilaris ontving van verscheidene zijden Sl bloemen. Si Het zat het dnode Kruis in 23.45 Zoeterwoude niet mee *$>eterwoude De eerste Welfa re-tentoonstelling en verkoop van het Rode Kruis werd za terdag onder een weinig geluk kig gesternte gehouden in Ons !r d Huis. Pas enkele weken geleden vond een dergelijk evenement Huize Emmaus, bo vendien werkten de weersom standigheden niet mee. Me vrouw Van Pelt van de afdeling Leidschendam, tot wiens werk- uziekterrein ook Zoeterwoude be- aaldf hoort, was niet ontevreden maar noemde het geheel toch .■geen daverend succes". 15.3J adat Ir. J. F. Herschleb een welkomstwoord had gesproken werd de officiële opening ver- 7.0f richt door burgemeester J. A. Detmers. Deze sprak daarbij rijn waardering uit voor het vele werk dat door het Rode Kruis en de plaatselijke verte- ■artïolgenwoordigsters wordt verricht. De belangstelling voor de at- trakties viel mee; de grabbelton raakte zelfs geheel uitgeput. Door de matige belangstelling is idi>men aan ledenwerving nauwelijks toegekomen. Toch hoopt men liet ledental in de toekomst op te kunnen voeren en verder streeft men er naar dat vele van de bestaande leden hun contributie zullen verhogen. De ipinimumbijdrage van 1 gulden is bepaald geen bedrag waar mede men veel kan doen. Toch is ook 't Welfare werk in Zoe terwoude goed op gang geko men en maakt jaarlijks een 'link aantal zieken en gehandi- o capten de boottocht mede wat ;JJbetekent dat de kosten hiervan grotendeels gedragen worden door de contributies van Leid schendam Nieuwe leden worden gaarne ingeschre ven bij mevr. Beereboom- de Jong Zuidbuurtseweg 57 tel. 1239; mevr. Berg- van Velsen Weipoortseweg 95a tel. 1301; mevr. Hulsbos- Doldersum Wa tertje 27. licht' LDDB weer in actie Alphen Met een zet opende bur gemeester Gallas zaterdag een toernooi van de Leidse Districts Dam Bond. Dat was dan het be gin van spannende wedstrijden, waar 150 dammers uit alle delen van Nederland aan deelnamen. De prijswinnaars van dit toer nooi zijn: hoofdklasse: H. Brunt, C. Kusters, D. v. d. Kerkhof, E. Bronstring, F. de Jonge, A. de Bruin, H. Simons jr., N. Kees sten, J. Fase, P. v. d. Aa, A. van der Kwartel; le klasse: A. v. d. Weteringh, J. Lucassen, H. Nachtegaal, G. Muiswinkel, L. Knol, A. Ros, H. Vis, L. Dors man, C. Caffa; 2e klasse: J. van Eeden, J. v. d. Weteringh, G. Ettekoven, J. v. d. Panne, A. Vooren, A. Groenendijk, P. Brem mers, W. Kiinst, H. de Groot; 2e klasse: A. v. d. Meeberg, P. Noordover; jeugdklasse: C. Postauto te water in Hoogmade HQOGMADE Door de glad heid raakte zaterdagmorgen een PTT-wagen op zijn dage lijkse route vlakbij de Hoog- madese molen te water. De bestuurder kon zich redden omdat de wagen voor een gedeelte boven water bleef. Om die reden kon ook een groot deel van de post zon der veel schade naar het postkantoor in Hoogmade worden gebracht. Vanwege de zachte berm moesten er twee kraanwagens aan te pas komen om de postauto op het droge te krijgen. HAZERSWOUDE/KOUDEKERK „Leiding geven aan een stelletje individualistisch in gestelde middenstanders is één van de moeilijkste opgaven waarvoor men zich gesteld kan zien", zo verzuchtte een winke lier uit Hazerswoude-Rijndijk. Deze zware taak rust nu op de schouders van de heer Rob van Berkel (30), die tijdens een zeer druk bezochte ledenvergadering van de Ondernemersvereniging „Rijnpost" in het Rijndijkse restaurant „De Sherry Can" tot voorzitter werd gekozen, en daarmee de hamer overnam van de heer A. Hogenes. Reeds in oktober j.l. had de heer Hogenes zijn aftreden aangekon digd, maar de middenstanders van Koudekerk/Hazerswoude- Rd. wisten hem toen over te ha len nog enige maanden de veel omvattende functie te blijven bekleden. Nu was „geen uitstel van executie meer mogelijk", en de hechte „Rijnpostfamilie" (zoals men zich graag aan duidt) beleefde daardoor weer enkele moeilijke ogenblikken. Demonstratief werden bij de eerste stemming opnieuw een groot aantal stemmen uitge bracht op A. Hogenes. Na enige herstemmingen was het Van Berkel die F. van Veen met krappe meerderheid de baas bleef. Behalve in middenstandskringen geniet de nieuwe Rijnpostvoor- zitter ook grote bekendheid in de zwemwereld. Geruime tijd maakte hij deel uit van het na tionale waterpoloteam, terwijl hij gehuwd is met de wereldbe kende langeafstandszwemster (en ereburgeres van Koude kerk) Judith de Nijs. Van Ber kel is bedrijfsleider van het Koudekerkse filiaal van Drogis terij „De Margriet". Ook secretaris W. van Veen legde het bijltje er na vier jaar bij neer. Zijn plaats in het bestuur werd ingenomen door de heer B. Visser. De functies binnen het bestuur zullen nog worden herverdeeld. Het bestuur van Rijnpost en het college van B. en W. van Koudekerk willen het onderlinge contact gaan verste vigen, mede met het oog op de toekomstige uitbreidingsplannen van de gemeente, die wellicht ook gepaard zullen gaan met uit breiding en/of concentratie van het winkelbestand. In dit kader zullen B. en W. binnenkort een „werkbezoek" gaan brengen bij alle Koudekerkse winkeliers, om zodoende meer informatie te verkrijgen omtrent problemen en toekomstplannen. De winkeliers in Hazerswoude- Rhynenburch zijn niet tevreden met het tijdstip waarop het be- drijfsvuil wordt opgehaald. Men vond kwart voor acht 's mor gens te vroeg, omdat diverse ei genaren en bedrijfsleiders niet bij de winkels wonen, die eerst om half negen open gaan. Bui ten zetten van het vuil de voor afgaande avond is ongewenst, omdat kinderen of sjacheraars de kans hebben in het vuil te gaan wroeten, met als gevolg dat de rommel alleen maar gro ter wordt, nog afgezien van de weersomstandigheden. De heer P. A. Starreveld, Rijnpostverte- genwoordiger in de gemeentelij ke middenstandscommissie, zeg de toe één en ander in deze commissie ter sprake te zullen brengen. Ook de fusie met de midden standsvereniging te Hazerswou- de-Dorp vormde weer een on derwerp van gesprek. Diverse leden meenden dat de kans op een vorm van samenwerking is toegenomen nu de MICO een nieuw bestuur heeft gekregen. Bovendien heeft samengaan een kostenbesparend effect, rekende penningmeester J. Ketel voor. „Kotsmisselijk" was de uitdruk king die gebruikt werd voor de talloze aanvragen van vereni gingen en andere instanties om steun door middel van bijdra gen, beschikbaar stellen van prijzen en het adverteren in club organen. „Het einde is zoek", was de mening van een groot aantal leden, die het bestuur in overweging gaven een formule te vinden om hieraan paal en perk te stellen. Omdat men de sociale taak die men in het maatschappelijk leven als mid denstand heeft, niet ontkende, zal getracht worden een fonds te vormen, waaruit bepaalde verenigingen financieel gesteund kunnen worden, maar deze mo gen zich dan verder niet tot de individuele winkelier richten om de één of andere steunbijdrage in welke vorm ook. Het adverte ren op „wijkborden" vond men eveneens weggegooid geld. Op 1, 2 en 3 juni a.s. zullen in Koudekerk door de Oranjever eniging grootscheepse zomer feesten worden georganiseerd. Als plaats van de festiviteiten (w.o. een kermis) wordt gedacht in de richting van het winkel centrum en omliggende straten, die dan voor alle verkeer afge sloten zullen worden. Het idee om een braderie of een oud-Hol landse markt te houden, vond bij diverse Rijnpostleden weer klank. Een commissie bestaande uit de heren Verhoef, v. Berkel en Van Heusden zal nagaan of het in deze tijd nog wenselijk of mogelijk is een Sinterklaasak- tie te organiseren. De aktie van het afgelopen jaar (de zgn. bal- lengooiaktie) is uitermate ge slaagd, maar heeft handenvol geld gekost. De ontspannings commissie bereidt een oriënta- tierit voor, die op 1 mei a.s. (viering Koninginnedag) door leden, hun personeel en andere introducés verreden zal worden. Het gemeentehuis van Koudekerk zal niet op vrijdagavond open gesteld worden, waarom het Rijnpostbestuur had gevraagd. Van de gemeente Hazerswoude is nog geen definitief antwoord binnen. Met de besturen van beide ge meenten heeft overleg plaats om de gemeentelijke voorlich ting via het winkeliersblad te laten lopen. OEGSTGEEST In de gro te zaal van het Parochiehuls aan de Kerklaan organiseren het Kath. Vrouwengilde en modehuis Van Strien donder dagavond a.s. een voorjaars modeshow; aanvang 20.00 BOSKOOP De actie Geestelijke Weerbaarheid Nu is in Boskoop geen succes geworden. De belangstelling voor de forumavond ter afsluiting van de tentoonstelling „Nederland in Bezettingstijdwas erg gering. De avond werd geleid door wethouder Tromm met medewerking van de heren Van den Heuvel, voorzit ter van de stichting GW, Kuivenhoven, oud-raadslid voor Boskoop 2000, J. J. de Meijer van een jongeren- club en de heer Walhout. Na de pauze kreeg dit gezelschap enkele harde klappen te verwerken. Een paar aanwezigen stelden dat het nut van deze tentoonstelling sterk betwijfeld moest worden omdat de situatie in het geheel niet te vergelijken is met die in '40-'45. Ook stond de stichting GW volgens de jeugd van Boskoop toch wel erg dicht bij het militarisme. De forumleden slaagden er niet in een duidelijk ant woord te geven. Voorzitter Van den Heuvel zei slechts dat hij die bewering moeilijk kon volgen. Van de forumavond werden radio-opnamen gemaakt, die 21 maart 11.45 op Hilversum 1 zullen worden uitgezon den. Op de foto: Anke Wartenbergh interviewt een jonge Boshooper. OUDE WETERING In de zaal van het Wapen van Alkemade, gaf de R.-K. Toneelvereniging St. Theodulfus gisteravond voor een tot de laatste plaats bezette zaal een geslaagde uitvoering van het vrolijke blijspel „De tante van Charley" van R. Peterse. De re gie was in handen der voorzitter van de vereniging de heer P. van den Bosch. Zoals meestal, zette St. Theodulfus ook nu weer spel van kwaliteit op de planken. Wat u ook moet weten ALKEMADE De Kon. Mij. voor Tuinbouw Plantkunde afd. Alkemade organiseert dinsdagavond te 8 uur in de kantine van Veense Bloemenveiling voorlichtingsavond. De heer Sj. Kiestra uit Hoorn zal spreken over het onderwerp „Van zaad tot zaad". Voorts wordt tijdens deze avond tentoonstelling gehouden v de resultaten van de huis- broei van bolgewassen bij de leden. Er zijn prijzen be schikbaar gesteld voor de mooiste kollektie tulpen, hya cinten en narcissen; mooiste exemplaren; en troostprijs voor de grootste mislukking. Tenslotte wordt nog een dringend beroep ge daan medewerking te verle nen aan de voorlichting op de Floriade 1972, die vai maart tot 1 okt. in Amster dam wordt gehouden. Het rooster hiervoor is samenge steld uit 3 periode van 4 i en 20 min. per dag. Bij inte kening voor 10 dagen zal men de beschikking kunnen krijgen over een doorlopende kaart voor de Floriade. In lichtingen bij het sekreta- riaat Sotaweg 95, tel. 01713 —3109. •HAZERSWOUDE Voordat op dinsdag 21 maart, avonds om acht uur, in Hazerswoudse Verenigingsge bouw een hoorzitting wordt gehouden over de mogelijke reconstructie van het kruis punt Gemeneweg-Dorps- straat, kan men zich vai voren verdiepen in de diver se alternatieve mogelijkhe den. Daarom wordt in voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat een aantal kaar ten opgehangen, waarop deze mogelijkheden zijn verwerkt. De kaarten kan men zien op 13 maart (9.00-12.00 20.0022.00 uur); 14 maart (20.0022.00 uur); 15 maart (19.00-21.00 uur); 16 maart 14.0017.00 uur); 17 maart (14.00—17.00 en 19.00—21.00 uur) HILLEGOM Mevrouw At- tema-Roosjen spreekt over „Het Vierde Kruiswoord" woensdagavond in huize „Weltevreden" voor de afde ling Hillegom van de Ned. Chr. Vrouwen Bond. Aan vang 20.00 uur. Die zelfde avond komt De Amateur Film Club voor de Bloembol lenstreek „Amfi'66" bijeen in huize Weltevreden". 8 uur. HILLEGOM Morgen avond treedt het cabaret Rients Gratama op in de schouwburgzaal van Tres long. Er zijn nog enkele kaarten te reserveren onder nr. (02520)-15347. HAZERSWOUDE Op terdag 18 muart kan man zich in de gymnastiokzuul van de Johannes Postschool te Hazerswoude-dorp onder werpen aan een trimtest. Dc leiding hiervan berust bij dc heer C. Uilhoven, technisch leider van de gymnastiekver eniging Hou Vast. Leden van Hou Vast kunnen zich gratis luten testen, niet-leden beta len vijftig cent. Eenieder moet overigens wel vroeg uit bed, op zaterdagmor gen. De trimtest begint om half negen... *HOOGMADE In café-re,- taurant De Does wordt vrij dagavond weer een kaarta vond gehouden ten bate van de bejaardenkas; aunvung 20.00 uur. HOOGMADE De bingo dansavond ten bate van nieuwe kantine van MMO za terdagavond in Huize Ploeg heeft ruim 600 gulden opgebracht. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad krijgt in de ver gadering van 20 maart een voorstel te behandelen voor de instelling van commissie economische a gelegenheden. Voorgesteld wordt de commissie, waar van dc burgemeester voorzit ter zal zijn, te doen bestaan uit 2 raadsleden en verder één vertegenwoordiger van de Leidschendamse Onderne mersvereniging, de winke liersvereniging „De Dorps- ketting" te Stompwljk, De Haagse Kring van Werkge vers, de Ctichting Winkel centrum „Leidsenhage", de gezamenlijke plaatselijke werknemersorganisaties, de plaatselijke agrarische stand organisatie, de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening en van Commissie Midden- en Klein bedrijf. De commissie zal tot taak krij gen, gevraagd of onge vraagd, te adviseren over aangelegenheden betreffende de economische ontwikkeling van de gemeente. De verga deringen van dc commissie zullen openbaar zijn. OEGSTGEEST - Oegstgeester bejnardenkoor „Viva la musica" zal don derdagavond optreden in het gemeentecentrum aan Lijtwcg. Er wordt o.m. geza menlijk opgetreden met een bejnardenkoor uit Pijnacker. Er wordt ook geconcerteerd door het accordeonorkest VSDG; aanvang 20.00 uur. OEGSTGEEST De afd. Oegstgeest van de Land- en Tuinbouw Bond houdt heden avond haar jaarviering in Roode Leeuw; aanvang 19.30 ROELOFARENDSVEEN Morgenavond wordt er in Alkeburcht weer een kaarta vond t.b.v. de jeugd georga niseerd. Er zijn diverse vlees- prijzen beschikbaar gesteld; aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3