UVS: vijf verliespunten in drie duels ONGELUKKIGE VAL WEERLEE FATAAL Lugdunum: elf zonder stuurman Zege Steeds Vooruit: 6-4 LFC verliest sleutelduel Kostbaar verlies Teylingen Standen schaken Record Wolters Time out BI. Zwart Wereldtitel voor Gorsjkov en Pachmova MAANDAG 13 MAART 1972 LI .EIDEN UVS is nog altijd niet over het dieptepunt heen. De blauwwitten, die de afgelopen twee weken reeds de mindere waren Xerxes en ternauwernood de gelijke van Lugdunum, raakten gisteren tegen Neptunus andermaal twee punten kwijt. Daardoor is het winnende Gouda drie punten uitgelopen op de Leidenaren, die ongeïnspireerd en futloos voetbal tentoonspreidden. Zonder Jan Ver en vleugelverdediger Bart Lardé (vervangers waren Gillis Hen- driksen en Ruud de Groot) bleek het team over bitter weinig fanta sie te beschikken. Zelfs niet toen UVS in de eerste helft de storm in de rug had. Er ontstonden toen nauwelijks kansen of het moest zijn toen Aad Koren een foutieve terugspeelbal opving, maar te lang talmde met schieten. loelman Wijnand Sloos moest minuten voor rust zelfs al zijn talent aanwenden om Nep tunus op dat moment al niet voorsprong toe te staan, soepel lopende aanval bracht de bal bij Jacobs, die in vloeiende beweging de UVS-defensie op het verkeerde been zette waardoor hij alleen voor Sloos versoheen. Met een iASSENHEIM Ondanks de arre koude, was er bij de wed strijd Teylingen tegen Quick Steps een behoorlijke publieke belangstelling. Reeds in het be gin van de eerste helft had de achterhoede van Teylingen veel werk aan de snel en goed opge zette aanvallen van Quick Steps. Een fraaie omhaal van Hennie Bouwens werd door Teijlingen-doelman Toon Hooger- vorst knap verwerkt. Teylin gen plaatste slecht, zodat de achterhoede van Quick Steps weinig moeite had met de Tey- lingenaanval. h de 37e minuut zag Teylingen eindelijk kans het veldoverwicht dat het langzamerhand had ver overd in een treffer om te zet ten. Nadat driemaal achter el kaar een corner kon worden ge nomen, was het Jos van Nobe- len, die met een harde schuiver voor 1—0 zorgde. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft was het direct Tey lingen dat in de aanval trok, doch na 6 ^minuten ving F. de Mol uit een Teyllngencorner de bal op, forceerde een doorbraak en uit zijn voorzet kon Cees van der Berg de gelijkmaker sco ren. Juick Steps, dat met zijn uitval len bijzonder gevaarlijk was, kwam in de 23e minuut van de tweede helft aan een 2—1 voor sprong, toen Tow van Riel na een overtreding van doelman Toon Hoogervorst op de rand van het strafschopgebied een di recte vrije trap mocht nemen. Een minuut later was de stand alweer gelijk, toen Frank van Dam van rechts voortrok en A. Jonker fraai inkopte. Bij de eerstvolgende aanval van Quick Steps steeg de sensatie ten top, toen Ton van Rlel door slecht opstellen van de Teylingendoel- man voor 23 kon zorgen. tor I (Leiden) 7 S. 4 E-ndh- 8: 5, DDI 7 R 6. Rotterdam I 7 7: 7. BSG I 7 6: 8. VAS/ASC I j r,; 9. Philidor I (Leeuwarden 7 3. 10. Utrecht 17 2. •"sta klaa.r II1Chart 'Is I (kam- 'F' n> 7 14. 2. E'iroi>ort I 7 HSG I 7 9 i LSC 17 3. Br,.- da'Max Enwe Comb. 7 7. 6. Dor- drecht 7 6. 7 Witte Paard I 7 S. Overachle 7 4. 9. Sparvsren 7 l Rrr.t ,'rdnm II 7 t. 'me.lr klasje II: 1 VAS/ASC II 12; 2. Max Euwe/Morphv I 7 11; prachtige safe wist de goed uit gelopen Leidse goalie nog scha de te voorkomen. De 300 toe schouwers, die de barre om standigheden hadden getrot seerd en constateerden dat scheidsrechter Habold wat al te autoritair optrad, zagen een tweede helft, waarin Neptunus vrijwel steeds de boventoon voerde. Het had gemakkelijk vat op de eenzijdig opgezette aanval van UVS. De Leidenaren maakten de fout steeds via Kar stens, Leget, Desar en Koren aan te vallen, terwijl Hendrik- sen nauwelijks in het spel werd betrokken. Bij de tegenaanvallen bleek dat de Leidse vleugelverdediger Thijs Balkhoven, anders zo soli de, nu een zwakke stee vormde. Dat alles leidde er toe dat in de 30e minuut na rust Jacobs de score voor Neptunus kon ope nen. Terwijl alle UVS-verdedi- gers apatisch toekeken lepelde Jacobs de bal in het doel: 0—1. Vijf minuten later had UVS zijn nederlaag te pakken. Slecht uitverdedigen bracht de bal andermaal bij Jacobs, waardoor de Rotterdamse scherpschutter de bal via de vingers van Sloos in het doel kon tikken. 02. Gerard Desar moet bij deze aanval van UVS zijn m eerdere erkennen in doelman Van der Merwe ROTTERDAM Een onge lukkig moment van routi nier Isaac van Weerlee leidde de nederlaag van Roodenburg tegen CVV in. De verrassend sterke debu tant Aad de Groot remde de doorgebroken Leen Tump in de 30e mpiuut correct af, en tikte de bal terug naar Van Weerlee. Het op sommige gedeelten spekgladde terrein werd de Leidse verdediger echter fataal. Van Weerlee kwam te vallen, waardoor hij met de hand op de bal be landde. Opzet of niet, scheidsrechter Van Wijn- gaerde was beslist in zijn oordeel: penalty. Van elf meter had vleugelverdedi ger J. Verhoeven toen geen moeite CVV op de naar la ter bleek beslissende winst te zetten. Voor het overige is de ploeg van het Rotterdamse Charlois nau welijks gevaarlijk geweest. Met uitzondering dan van de 14e mi nuut toen De Kievit alleen voor Keereweer verscheen. Terwijl hij met het lichaam de andere kant opviel redde Keereweer met zijn voet. Het was het ge vaarlijkste moment van CW tijdens een hevig openingsoffen sief. Roodenburg, dat Cor Pen- nenburg wegens een voetblessu re moest missen, imponeerde de 700 toeschouwers veel meer. Het bouwde een voorsprong in cor ners op van 4—0 en bleek voor Pennenburg een waardige op volger te hebben gevonden. In die mate zelfs dat de naam van de regionaal De Groot in het notitieboekje van Arie de Vroet verdween. Wellicht krijgt de jeugdspeler bin nenkort een kans in het elftal van 16/17 jarigen. Kansen kwa men er met name voor Sam den Os, die echter juist mis tastte op een diepte pass en voor Cees Montagne, die uitste kend reageerde op een voorzet van Hans Haimaart. Montagne kopte de bal half vallend in, waarbij de vraag rees of de bal de doellijn had gepasseerd. In de tweede helft domineerde Roodenburg nadrukkelijk. Bij vlagen hield het Montagne en André Ooyendljk in de defensie en viel het massaal aan. Daarbij werd er echter nauwe lijks geschoten of het moest zijn toen Hennie de Klerk vla een verdediger en de lat overschoot. Voor het overige werd het zwakke punt van doelman De Jong. die verre van kiemvast reageerde bij hoge voorzetten, LEIDEN Lugdunum, dat al op de nominatie stond naar de tweede klas af te zakken heeft zich nu serieus aange meld. Unltas nam Lugdunum alle wind uit de zeilen, ook al voelde de Leidse elf zon der stuurman In de beslis sende fase van de strijd een Nova Zembla-achtlg briesje in de rug. Het leek toen met prominente^ schutters als Hans v.d. Starp, Jan Pijnac- ker en Leo Redel simpel de 10 achterstand te zullen uitgummen. Het enige schut- terswerk kwam echter nog op naam van de opgekomen vleugelverdediger Wim Op- pelaar. Een man uit de der de lijn. De tweede linie, waaruit vol gens afspraak de munitie zou worden verzonden gaf evenals het .front" nul op het request. „Taktisch onder ontwikkeld". Met deze kei harde constatering vatte trainer Joop de Busser, die ook het volgend seizoen ach ter Lugdunum zal staan, het uitzichtloze aanvalsspel van zijn ploeg samen. „Probeer HANS v. d. STARP de bal terug te leggen en schiet uit de tweede lijn, heb i'k de jongens voor de wed strijd gezegd, maar daar is niets van terecht gekomen. Toen de doelpunten komen na rust viel Lugdu num een klas terug". Het bleef bij de goede bedoelin gen tijdens de eerste akte toen een groots spelende Hans v.d. Starp zijn ploeg veel gevaarlijker liet worden dan Unitas. Hij blonk uit met strakke passes en inzetten, waarop Stamkot zich flink moest uitstrekken. Even ont nuchterend als vorige week tegen UVS werd Lugdunum ook ditmaal neergehaald. Uit een voorzet van Arie Putters kopte Jan de Boon de ba) over de onvoldoende uitgelo pen Lou Honsbeek: 0—1. Het chaotische, van alle sy steem gespeende aanvalsspel van Unitas bleef niettemin schril afsteken tegen het op portunisme van Lugdunum. dat zijn aanval vaak overbe volkte. Voor rust betekende dat verzorgd, intelligent spel. in de tweede helft zou Lug dunum door zijn voorhoede zo zeer te versterken de menselijke verdedigingsmuur alleen maar ondoordring baarder maken. Juweeltjes van kansen zoals Henk de Cler, die in het eerste bedrijf kreeg toen hij vrij voor doel over een pass van Jan Pijn- acker maaide, zouden niet meer worden geserveerd. Het zwak geachte Unitas zou na rust een geretoucheerde copie leggen van Lugdunums eerste helft. Onder leiding van aanvoerder en centraal verdediger Wim van Duuren werd na een bliksembezoek van Lugdunum in de ope ningsfase, (wat overigens niet meer opleverde dan een handvol corners) de bal uit stekend in de ploeg gehou den. Jongens als De Boon. Prinsen en Biemens werden rond de middenlijn gepos teerd om bij de contra atta ques weg te spuiten. Terwijl Lugdunum als een besluite loos roofdier zijn beweeglijke prooi stond te bekijken, flit ste De Boon weg op een pass van SHjkoord: de snel uitge lopen Honsbeek stopte hem nog juist af. Terwijl Lugdu num het moest doen met een kans van Cees de Cler, die eenmaal Stamkot passeerde en in he zijnet schoot, werd Unitas steeds gulziger. Prin sen wachtte eenmaal te lang GIJS COLLé toen ook hij alleen voor Honsbeek verscheen, Pruisen kon slechts door eendrachti ge samenwerking van Jan van Egmond en Lou Hons beek uit balans worden ge bracht en Jan de Boon depo neerde in de 32e minuut de bal in buitenspelpositie ach ter Honsbeek. Tenslotte zorg de Unitas er trefzeker voor dat Lugdunum het contact met de grond vrijwel geheel verloor. Een defensieve stoornis, ver oorzaakt door de overigens sterk spelende Jan van Eg- mond leidde de tweede tref fer in. Henk de Cler, die de bal kreeg toeschoven verloor loor 'n persoonlijk duel van Pruisen, die met Honsbeek alleen voor zich wel raad Een vleugelschot van Jan de Boon twee minuten later werd nog slechts door enkele getrouwen geregistreerd: 0 —3. De tribunes waren tevo ren al schoongeveegd, al doelde De Busser beslist niet op de toeschouwers toen hij opmerkte: ,,De eerste tegen stander voor Lugdunum was de wind. Pas toen kwam Unitas". Feit blijft dat Lug dunum het terrein aan de Haarlemmertrekvaart graag op een andere manier had verlaten. niet uitgebuit. Debet daaraan is wellicht geweest de schouder blessure van Sam den Os, die in de 20e minuut moest worden vervangen door Hannie Tisseur. De teleurstellende wedstrijd ken de een rommelig en irritant slot, waaraan het fanatiek ver dedigen van CW zeker niet vreemd was. GRONINGEN Peter Wolters van de ZIJL/LGB heeft zijn uit- verkiezing voor de Nederlandse jeugdzwemploeg goed waarge maakt. De )5-jarige pupil van Immer Rob Schouten zwom op de 100 m schoolslag voor jon gens onder IR jaar met 1.13.8 een nieuw kringrecord tijdens nationale zwemwedstrijden in het Helperbacl te Groningen. De talentvolle Leiderdorper eindig de np dit nummer op de tweede plaats achter de Nederlandse recordhouder Robin Woutering. Ook de andere leden van de zwemploeg van de ZIJL/LGB leverden goede prestaties tij dens het zwemevenement, dat georganiseerd werd door Jonas. Kees Uittenhout bleek op de 100m schoolslag voor heren met een tijd van 1.10.7 goed voor e^n tweede plaats. De ZIJL/LGB toonde met deze scherpe tijd aan, dat hij zich uitstekend hersteld heeft na zijn ziekte. Op de 200 m wisselslag vOOr jongens 0/16 konden. Peter Wolters en Dik Werter goed meekomen in het sterk bezette veld. Zij eindigden met respec tievelijk 2.33.!* en 2.35.6 op de zesde en zevende plaats. Rene Platje tikte op de 100 m rugslag voor meisjes 0/16 met 1.14.2 als zesde aan. Zij bleef hiermee echter nog wel 1.2 seconde bo ven de limiet voor de Neder landse winterkampioenschap- pen. Ans van de Geest en Jose Neuteboom finishten op de 100 m schoolslag voor meisjes 0/16 j. met resp. 1.26.2 en 1.28.3 als 10e en 12e. WARMOND Het damesteam van Steeds Vooruit heeft een felle strijd tot een goed einde gebracht. Gossima greep de kans om in de Ereklas te kun nen blijven met twee handen aan, maar kon nog net op het laatste moment gestopt worden. Hachelijk voor Steeds Vooruit was de nederlaag van Nora Bakker-Broxterman tegen Elise Compeer, die al tweemaal had gezegevierd. Maar verder dan een winstpartij van Van der Poel op Marian van der Helm kwamen de Voorburgsen niet. van de genoemde spelers: ieder drie enkels en samen het dub belspel. De nieuwe man Theo Kret won niets, maar speelde wfl al zijn partijen in drie games. Tegen het lager geklasseerde STH.TSB werd ook nog gespeeld: de Ha genaars kregen geen voet aan de grond en verloren met dub bele cijfers: 10-0 voor NSSS, dat alleen aan kop staat met de reserves van Docos op twee punten achter zich. Nel WV 7 r>. 3 Wogcr 7 10. H VAS/ASC ni 7 S, 6 Max Eu- we/Morphy II 7 7. 7. Moerwtjk II Rijn en Nora Bakker wonnen tweemaal, Marian van der Helm eenmaal en het dub bel gaf de doorslag ton gunste van Steeds Vooruit. Voor de he ren levert de strijd niet veel op. Telkens op de beslissende mo menten slaat het noodlot toe en de 8—2 nederlaag tegen NOAD 3 was danook behoorlijk geflat teerd. Sikking en van der Berg wonnen een partij en verloren de rest met minimale verschil len. waaronder het dubbel na een 20—17 voorsprong in de der de game. DEN BURCHT is na de overwin ning op De Treffers 6 zeker van prolongatie van de eerste klas plaats. Otto Verkerk bleef onge slagen. Hogendam en Frank wonnen ieder twee partijen. Zij verloren respektievelijk van Pieter Elsgeest en Herman Klein, die nu degradatiewed strijden moeten gaan spelen om in de eerste klas te kunnen blij- AVANT1 heeft ook de tweede wedstrijd van Amroba gewon nen. Het was nu wat krapper omdat Jan van Wetten een steekje liet vallen en nu twee maal won. Leo Straathof bleef wel ongeslagen maar winst in het dubbel moest een zesde punt opleveren omdat Wim Smits weer net niet tot winst kwam. Hij zag een 18—16 voorsprong verloren gaan in de beslissende game (18—21). Het damesteam had het onverwachts moeilijk tegen Elan. Dat kwam ir.direkt door een armblessure van Els Vreeburg, zelf won zij driemaal, maar haar teamgenotes waren zo bang dat het niet goed zou gaan dat zij slechts een keer wonnen. Door het dubbel werd het 64. Het jongensieam ver loor met 8—2 van VDO, door winst in het dubbel en partij winst van Theo Louwers. Het meisjesteam verloor met dezelf de cijfers van Luto en hier kwa men de punten van MariCt Pan nebakker, die tweemaal won. PLAY FAIR heeft tie wedstrijd tegen koploper DDC weer verlo ren. Voor de Leimutdense club is dat geen ramp, omdat degra deren voor hen niet meer moge lijk is. Ruud Mollers kwam het beste uit de strijd, hij had twee maal gewonnen en in het dub bel, dat het derde tegenpunt op leverde, had hij een groot aan deel. Arnold Heuzen en Wim van Egmond moesten drie ne derlagen accepteren. DDC won met 7—3. RTC heeft de problemen nog niet helemaal kunnen oplossen. Na een aantal gelijke spelen in vo rige wedstrijden zakten z.j weer door van De Treffers 4 te ver liezen. Dit kwam vooral door de drie nederlagen van Piet van Es. Cor Bouwmeester won twee maal en verloor van Koes Ver haar. die op zijn beurt weer van invaller Kees van der Meet ver loor. Voor de veenders scoorden ook Nico Heemskerk en Leo van der Meer tweemaal. Zij staan nu wel goed op de ranglijst. Noordwij kerhout Strijdt Steeds Sportief, oftewel NSSS, heeft de poort naar de landelijke compe titie weer wijd open gezet. Bert van Paridon en nu ook steeds meer: Piet Warmerdam, spelen weer een hoofdrol in de promo tie groep van de afdelir.gskom- petitie. Deze week versloegen zij herfstkampioen Avanti 2 met 7—3. De punten kwamen weer CALGARY Het Russische paar Ludmilla Pachmova en Alexan der Gorsjkov heeft zaterdag avond in Calgary aan het einde van de wereldkampioenschap pen kunstrijden op de schaats op schitterende wijze zijn we reldtitel ijsdansen geprolon geerd. Het Russische paar had na de ver- plich'e figuren een kleine voor sprong op het Westduitse duo Erich Buck en zijn zuster ie- lika. De Russen behielden 'leze voorsprong ook na de vrije figu ren rn eindigden voor de Duit sers. Derde werd het Ameri kaanse paar Judy Schwomeyer en Jim Sladky die voor het twe;de achtereenvolgende jaar een bronzen medaille wonnen. DELFT LFC kan zijn kam pioensaspiraties wel vergeten. Door de 2—(I nederlaag tegen het eveneens ambitieuze DRL aan dc Delftse Brasserskade liep de ploeg van trainer Rolfes In de beslissende fase van de competitie een vrijwel hopeloze achterstand op. Ook in dit sleu- telducl werd spelverdeler en middenvelder Aat Heymans da nig gemist. Het ziet er niet naar uit dat Heymans, die overigens niet onaardig werd vervangen door Reinler Geerlof, deze com petitie nog bet geelzwarte shirt zal dragen. De Rotterdamse Leeuwen, die in de eerste helft de storm als bondgenoot hadden, trachtten aanvankelijk vooral met af standsschoten succes te force ren. Het kreeg daarnaast enkele uitstekende kansen, die echter door de ook nu weer uitblinken de doelman SJaak Bouwmeester onschadelijk werden gemankt. Zo stopte Bouwmeester in de 15e minuut een schot van Mar tens, die goed reageerde op een voorzet van Van Vliet. Van Vliet zelf moest even later ook al constateren dat Bouwmeester uit het degelijke doelmanshout is gesneden. De verdiende Delft- se treffer kwam in de 36e mi nuut. F.en handsbal van Henk v.d. Berg leidde tot een strafschop wuur Hokke geen moeite mee had. Ondanks het voordeel vnn de wind bleef LFC ook in de twee de helft de mindere DRL hield via korte combinaties de bal goed in de ploeg en ex-UVS'er Joop Nijman lost nog een schot op het doel van LFC. al vorens hij in de 15e minuut een fout van René Holswilder af strafte. 2—0. Het bleek de knock out voor LFC, dat alleen gevaarlijk werd toen Cock vnn Weerlee eenmaal juist naast schoot. Aan LFC-zijde werden nog twee reserves aan gesproken. Thee van Seggelen verving Reinier de Wit en Mat- thljs van Polanen nam dc plaata in van Wim v.d. Linden. LEIDEN DIOK beeft af gelopen weekeinde Reus uit Middelburg met 104 versla gen. De Leidse rugbldrs be ginnen steeds beter te spe len. Hans Warnerdam en Bob Delprado zullen waar schijnlijk binnenkort worden opgenomen in het Neder lands jeugdteam. ROTTERDAM Blauw Zwart heeft een ferme stap in de rich ting van handhaving gedaan door een nuttige 1—0 overwin ning op Leonldu*. Met Plm Westgeest als vijfde man in de verdediging en als plaatsver vanger van de geblesseerde Slem v.d. Ham, heeft Blauw Zwart de wedstrijd goed gecon troleerd. Vooral invaller West geest bleek In de laatste linie uitstekend te voldoen. Hij greep o.m. goed In bij inzet ten van Derks en Bergers. Aan de andere kant kwam het ge vaar voornamelijk vnn Pieter Donoth, Ren v.d. Ham en Roel Timmer. Donuth dwong In de 10c minuut doelman Jongeneel naar de hoek, alvorens hij In de 12e minuut voorbereidend werk van Jon v.d. Kooy en Roel Tim mer keurig afrondde door de bal in de hoek te schuiven: 0— 1. Donath zou later de bul ook nog eens op de bovenlat laten belanden toen hij een terug speelbal onderschepte van Bran dei. De wedstrijd werd twintig minuten onderbroken toen in de 21e minuut scheidsrechter 't Lam zijn enkel verzwikte. Na overleg met beide aanvoer ders en bestuurders bleek scheidsrechter Achterberg be reid het karwei over te nemen. Kort na deze time out kopte Timmer vallend nanr een voor zet van Donath, doch Jongeneel redde nog juist. In de tweede helft Het Leonldut de bol te weinig het werk doen. Terwijl doelman Peet Pleterse ook nu weer spectaculair optrad na in dc eerste helft ul de voor hem verschenen Bergers te heb ben afgestopt bléek Blauw Zwart met zijn uitvallen veel gevaarlijker. Bij een harde in zet van Timmer kon Jongeneel de bal nog juist onder de lat wegtippen. PUERTO AZUL De Westduitse zeiler Willy Kuhweide. Olym pisch kampioen Finnjol in To kio. is zaterdag voor de Venezo laanse havenstad Puerto Azul wereldkampioen In de star-klas se geworden. De BrazIMaan Geor:; Bruder eindigde op dl tweede plaats. n 'RIJN Stcaua Bockaresl heeft zaterdag in Turijn he, t toernooi om dc Europese beket voor floret-équipes dames ge wonnen. Het wus de derde ach trrcenvolgende overwinning vuü de Roemeensen, die in de finalt met 9—7 wonnen van Ujpeat Boe dapest (Hongarije)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13