ENGELSE B-RUITERS TOOMDEN WEST-DUITSE SPRINGGEWELD IN ANDERLECHT VERSLOEG BRUGGE IN EIGEN HUIS Schaatsseizoen afgesloten Grenadier week niet voor sprintgeweld ROM JC VALT TERUG Opnieuw nederlaag Arsenal HINGST ZET DOOR Wereldrecords gewichtheffen SPORTBIJLAGE MAANDAG 13 MAART 1972 A4 1 U BOSCH Het Westduitse springgeweld heeft tijdens het zesde concours hippique .Indoor Brabant" in Den Bosch enkele gevoelige nederlagen geleden. De triomfen van de kleine Bra ziliaan Nelson Pessoa, vrijdag avond met „Troubadour" en gistermiddag in zijn specialiteit het jachtspringen met „pass Op", waren wel min of meer verwacht. Maar dat de West- duits e top drie keer zou moeten bulgen voor Engelse B-ruiters was iets geheel nieuws. In het internationale programma van zaterdag sloegen de Engel se outsiders onbarmhartig toe. Matador Harvey Smith behoefde er niet eens aan te pas te ko men. Eerst zegevierde Simon Rodgerson met de wat wild springende Savannah" en het puissancenummer om de Grote prijs van Brabant werd een ver rassende prooi voor de 32-jarige Lionel Dunning met „Highlan der". De Westduitsers werden er zenuw achtig van. Alwin Schockemöhle en Hans Günter Winkler, met Gert Wiltfang en Hartwig Steen ken (beiden in Den Bosch niet aanwezig) dé Olympische kandi daten voor het organiserende land, konden maar niet de juis te tegenmiddelen vinden om de vrij jonge, enthousiaste Britten de weg te versperren. Schocke möhle kwam zelfs in zijn ge haastheid tweemaal in onzachte aanraking met de lemen piste van de Brabanthallen, een voor de man uit Mllhlen vrij onge bruikelijke ervaring. Ook Willi- bert Mehlkopf vloog een keer uit het zadel. Tijdens het jacht- springconcours van gisteren kon hij de onverwacht manoeuvre rende „perser" niet meer hou den en kwam met zijn hoofd te gen een flankerend reclame bord terecht waardoor de Ake- naar een half uur rust moest nemen. Het puissancespringen had een grillig verloop. De eerste opga ve, zes hindernissen met de muur op 1.70 meter, was voor maar liefst 27 van de 35 gestarte combinaties te gemakkelijk. Dan maar meteen twintig centi meter hoger, moet de jury heb ben gedacht maar ook in de eerste barrage bleef de grote schifting uit. Een respectabel aantal van zeventien équipes was weer zonder fouten over eind gebleven. Opnieuw groeide de muur met twintig centime ter. Wie gedacht had dat zich twee of meer ruiters voor een derde spectaculaire barrage zouden plaatsen, kwam bedro gen uit. In een katachtige sprong bedwong Lionel Dunning met „Highlander" als eerste de beste de 2.10 meter. Niemand kon hem echter volgen. Het re sultaat was dat negen combina ties zich met vier stratpunten op de gedeelde tweede plaats nestelden. Daarbij was ook Har ry Wouters van den Ouden- weyer met Salerno". Boeiender was het jachtspringcon- cours van gistermiddag. Lange tijd stond Mehlkopf met „Lo hengrin" in de tijden van 73.4 seconden bovenaan. Halverwege wist Ligges met „Goldika (van Wilftfang afkomstig) tweetiende seconde sneller rond te komen. Harvey Smith nam met „John ny Walker" alle risico's. Hij le verde inderdaad de snelste tijd af (69.1 seconden) maar kreeg zeven seconden straf voor een fout op de rood-gele bomen. Nelson Pessoa liet met „Pass op" nog eens zien waarom hij als jachtspecialist te boek staat, en finishte in 71 seconden precies. De gedeelde tweede plaats van Harry Wouters van den Ouden- weyer in de puissance was ver dienstelijk en oor. Anton Ebben viel als tiende op dit onderdeel nog in de prijzen. .ÖNDEN/LISSABON Het gaat de tegenstanders van Feyenoord en Ajax in de nationale competities niet voor de wind. Arsenal moest de inspanningen van woensdagavond bekopen met een nederlaag tegen Newcastle United: 20. Arsenal speelde in de twee de helft zonder George, terwijl McLintock een vrije dag had gekregen. Door de nederlaag speelt Arsenal vrijwel geen rol van betekenis meer in de strijd om de landstitel. Benflca, Feyenoord's oppo nent, behaalde bij Tornar een moeizame overwinning van 10. 9» meest opzienbarende uitslag van het weekeinde vlei wel te noteren in Brugge, waar FC Brugge met 2—0 verloor van Anderlecht. De grote strijd tus- ien Anderlecht en FC Brugge is gisteren een even onverwacht als groot succes geworden voor de hoofdstedelijke ploeg. De Brusselaars versloegen de lijst aanvoerder met 20, waar door de voorsprong van Brugge op achtervolger Standaard Luik terugliep tot slechts een punt. Anderlecht bezet nog steeds de derde plaats op drie punten van de leider. Standaard Luik had weinig moeite met Crossing Schaerbeek: 2—0. in de Bundesliga is de strijd om de titel weer volledig open na de nederlaag van leider Schalke tegen Werder Bremen: 20. Schalke '04 werd in Bremen het slachtoffer van een energiek Werder. Trainer Horvath van Schalke gaf later toe dat Schal ke niet zo'n beste wedstrijd had gespeeld. Laumen passeerde doelman Nigbur na rust voor het eerst sinds vijf wedstrijden. Neuberger scoorde tien minuten voor tijd. Serd Miiller was weer de redder van Bayern Milnchen. In de wedstrijd tegen Arminia Biele feld scoorde hij pas halverwege de tweede helft het enige doel punt van de wedstrijd. Bayern volgt Schalke nu op één punt. Borussia Mönchengladbach, dat tegen MSV Duisburg met 3—0 won, bezet nog steeds de derde plaats op vier punten van de leider. let kampioenschap in Engeland Is eveneens nog volledig open. Manchester City staat tv de zege van zaUvtes nv* over Evertor», «ei vier punten voor op Leeds United (dat 1—0 van Coventry won), maar Leeds speelde twee wedstrijden minder. Derby County staat der de, met evenveel punten als Leeds. Derby versloeg Totten- ham Hotspur met 1—0. Voor de wedstrijd van Leeds te gen Coventry, werd verdediger Jacky Charlton gehuldigd omdat hij zijn 600e wedstrijd voor Leeds speelde. Hij vierde dat door de enige treffer te scoren. Manchester United won weer voor het eerst sinds december jl. Huddersfleld Town verloor met 2—0. De treffers kwamen van George Best en de voor 200.000 pond gekochte Ian Moore, die het best met elkaar konden vinden. Spanje Er is gisteren geen verschil geko men in de kopposities in de Spaanse competitie. Real Ma drid won met 2—1 van Real So- ciedad en bleef leider met vijf punten voorsprong op Valencia, dat Atletico Bilbao met 2—0 versloeg en Barcelona, dat met ZANDVOORT. De kampioen van het vorig jaa bij de formule Vee heeft tijdens de openingswee strijden op het Zèndvoortse circuit zijn zege dagmiddag niet cadeau gekregen. Jelle Hings moest een harde strijd voeren met Jaap Luyen- dljk en Ron Swartsenburg en nog meer met Leo Steenbergen. De laatste maakte echter onderaan de Hunze-rug een spin en was daardoor kansloos. Afwisselend kwamen de overgebleven rivalen aan de kop te liggen doch het doorzettingsvermogen van Hingst werd beloond. In deze race kreeg Siegfried Ortega een strafminuut omdat hij bij de start een rij was opgeschoven, werd Foppe de Vries gediskwalificeerd, omdat hij na bezoek aan de duinen was geduwd en werd Leo Steenbergen op het laatste ogenblik uit de strijd genomen we gens een losgelopen wiel. Ook de openingswed strijd was het aanzien ten volle waard. Ric van Kempen en Ruud van Boom gaven elkaar geen centimeter toe. Twaalf ronden lang hielden zij dit spelletje vol. Toen ging Ruud van Boom met een meter verschil als eerste over de eindstreep. Overigens werd een protest ingediend door Ernst Antonides tegen het meerijden van de Mazda 1300 Sedan van Loek Vermeulen in de groep tot zevenduizend gulden. De prijs zou na 1 janua ri namelijk 7600,- zijn geworden. Deze kwestie wordt maandag uitgezocht. De derde en vierde ray' brachten geen warmte onder de totaal ver- M' ^de supporters van de autosport. I t/t dstrijd, 12 ronden 50.316 km. groep toer- f wigerti groep 1 tot 7000. 1. Loek Vermeulen I (Mazdi J300 Sedan) 26.35.6 (113.580 km/uur), 2. Ernst Antonides (Simca Rallye), Snelste ronde: Bart Lagrouw 2.10.7 (115.491 km/uur). Toerwa- gens groep 1 7.000 tot 8500. 1. Ruud van Boom (Ford Escort Sport) 25.42.5 (117.479 km/uur), 2. Ric van Kempen (Fiat 128 Rallye) Snelste ronde: Ruud van Boom en Ric van Kempen 2.07.0 (118.856 km/uur) Tweede wedstrijd formule Vee 1300. 20 ronden 83.86 km 1. Jelle Hingst (Kai- mann Bell MK) 35.10.3 (143.78 km/uur) 2. Jaap Luyendijk (Karringer) 3. Ron Swartsenburg (Au- stro). Snelste ronde: Jaap Luyendijk 1.43.2 (146.267 km/uur), Derde wedstrijd: 12 ronden, 50.316 km Toerwagens groep 1 8500—11.000. 1. Fred Frankenhout (Opel Ascona 19S) 12 ronden 23.58.4 (125.764 /u), 2. Henk Post (Opel Ascona 19S) Snelste ronde: Fred Frankenhout 1.56.9 (129.125 km/uur). Toerwagens groep 1 11.000— 14.000. 1. Rien Frankenhout {Opel Manta 1900) 23.26.5 (127.438 km/uur). 2. Jan van der Pol (Alfa Romeo 1600 super), Snelste ronde: Fran kenhout 1.55.8 (130.352 km/uur). Toerwagens groep 1 14.00018,000. 1. Huub Vermeulen (Opel Commodore GSE) 22.448.3 (130.884 km/uur), 2. Bert Dolk (Opel Commodore) Snelste ronde: Huub Vermeulen/Bert Dolk 1.53.5 (132.993 km/uur) Vierde wedstrijd formule Ford 15 ron den 62.896 km. 1. Jim Vermeulen (Crossle) 25.24.0 (148.57 km/uur) 2. Roelof Wunderink (Lo tus 61 m) Snelste ronde Jim Vermeulen 1.39.4 (151.858 km/uur) Sportcars: Prototypes boven 1300 cc 1. Henk Bosman (Chevron BMW) 24.23.2 (152.781 km/uur). 2. Theo Kinsbergen (Chevron B 19). Snelste ronde: Kinsbergen 1.35.4 (158.226 km/uur). en snelle manoeuvre een schop net dezelfde cijfers van Sabadell won. Real Sociedad is vierde op negen punten. Italië In de Italiaanse competitie is weer een verschuiving aan de kop geweest. Juventus bleef wel iswaar leider na de zege van 2—1 op Bologna, maar AC Mi lan moest de tweede plaats af staan aan Cagliari en Fiorenti- na. AC Milan verloor van Ca gliari met 21, terwijl Fiorenti na Verona met 2—1 de baas bleof, De vijfde plaats is voor Torino, dat tot gisteren met Mi lan de tweede plaats deelde, maar eveneens verloor, met 2 1 van Sampdoria. Portugal Door de zege van Benflca veran derde er bijna niets aan de kop van de Portugese ranglijst. Feyenoord's tegenstander leidt nog steeds met acht punten voorsprong op Setubal, dat met 2—2 gelijk speelde tegen Atleti co. De derde plaats Is voor Sporting, dat negen punten ach terstand heeft. HALMSTAD. Tijdens interna tionale wedstrijden in de Zweed se plaats Halmstad heeft de Russische gewichtheffer Sergej Pavlov twee wereldrecords ver beterd. Bij het stoten in de half- zwaargewichtklasse kwam de Rus tot 198 kg, 2,5 kg meer dan het oude record van zijn landge noot Ivantsjenko. De drie Olympische oefeningen le verden hem een totaal op van 512,5 kg. Het oude wereldrecord stond opnaam van de Rus Tsja- ri met 510 kg. Jan Bazen was in de Hollandweek de best Nederlandse sprinter ASSEN Op de kunstijsbanen van Heerenveen en As sen is dit weekeinde het Nederlandse schaatsseizoen gesloten met het optreden van het „circus" dat was samengesteld uit de leden van de Nederlandse kern ploegen, aangevuld met een aantal rijdsters en rij ders die tegen de nationale top aanliggen en Noorse, Zweedse, Westduitse en Amerikaanse deelnemers. De topprestaties zijn niet verricht op de banen van Heerenveen en Assen, net zo min als eerder in de Hol land week te Eindhoven en Utrecht. Vermoeidheid en een danig geslonken belangstelling bij de schaatsers deden zich gelden. De wedstrijden van dit weekeinde werden omlijst door grootste huldigingen van Ard Schenk en Jan Bols in hun woonplaatsen. In die ge vallen is er vrijdag- en zaterdagavond tot diep in de nacht feest gevierd en dat was de rijders en rijdsters duidelijk aan te zien. De KNSB had ook nog een hul diging van de Nederlandse ploeg in petto. In Assen sprak voorzitter jrh Quarles van Ufford zijn waardering uit over de geleverde presta ties van de kernploegleden. Een gouden tientje met in scriptie en een bloemenhulde dienden als bewijs voor de dank aan allen die de goede naam van Nederland op schaatsgebied in de afgelo pen winter hebben gehand haafd. De wedstrijden zaterdagmid dag in Heerenveen, voor slechts 1500 toeschouwers, hadden weinig te betekenen. De prestaties bleven matig door de straffe wind. In As sen lag het niveau hoger, hoewel ook in de Drentse hoofdstad een stijve bries over het ijs ging. Ard Schenk won ]n Heerenveen .met ruim verschil de 1500 en 3000 meter. In Assen voltooi de hij de 500 meter ir dezelf de tijd (41,0) als de Noor Björn Tveter. De 3000 meter werd in Assen gewonnen door Roar Groenvold, die vier-tiende seconde sneller was dan Bols, in Heerenveen gevallen op de 3000 meter. In het totaal-klassement be zette Ard Schenk met ruime voorsprong de eerste plaats voor Bols en Groenvold. Bij de sprinters werd de top van het klassement gevormd door de buitenlanders. Jan Bazen was in de rangschik king over de vier wedstrijd dagen de eerste Nederlan der. Hij werd vijfde voor Jos Valentijn en Marten Hoek stra. Lasse Efskind drong Hasse Boerjes naar de twee de plaats. Op de Asser kunst- stijsbaan kwam Boeries nog tot de opvallende tijd vai} 39,7 seconden. Atje Keulen-Deelstra stelde het Friese publiek in Heerenveen niet teleur. Zij triomfeerde zowel op de 500 als op de 1500 meter, dn matige tijden overigens. In Assen echter waren de beide overwinnin gen (1000 en 1500 meter) voor Stien Baas-Kaiser. Het betekende voor de Olympi sche kampioene op de 3000 meter de eerste plaats in heF Holland-weekklassement voor Atje Keulen en Trijnie Rep. (van onze paardesportmedewer- ker) HILVERSUM De Grote Winter- flnale op de Hilversumse ren baan eindigde gisteren in een sensationele eindsprint. Flamin go Six, derde slechts in zijn se rie, werd uitgeschakeld en pas na een fotofinish kon de win naar worden aangewezen. In een formidabele eindstrijd kwam Fils du Coq d'Or op het laatste stuk de duellerende Cae sar Julia en Grenadier nog sto ren. Grenadier bleek tenslotte met een minimaal verschil de eerste voor de andere twee. De eerste serie werd beheerst door Grenadier, die geen mo ment van twijfel kende en sa- men met Caesar Julia H met een de leiding nam. Pas in de laatste bocht liep Grenadier weg van zijn concurrent om moeiteloos eerste te worden. Fils du Coq d'Or kon juist nog de tweede plaats aan Caesar ontnemen. Verrassend was, dat Retardataire, met een vierde plaats eindelijk iets kon verdie- Flamingo Six hield zich in de tweede serie van de Winterfina- le bijzonder rustig. For Ever kon de aanvankelijke leider Quarteron in de laatste bocht gemakkelijk passeren. Flamingo kon net voor Calumet Bulwark en Beachcomber de derde plaats bemachtigen. Bij de amateurs ging het winterkam pioenschap naar G. van den Berg, die aan een tweede plaats met Isnathan achter Jacky Spencer (J. van Exter), ge noeg had voor het hoogste pun- tenaantal. Het routine-programma dat mor genavond 14 maart in Hilver sum wordt afgewerkt, heeft geen hoogtepunt en bestaat uit maar negen nummers. Dat houdt dan in, dat er weer eens om half zeven kan worden be gonnen, hetgeen voor velen toch wel gunstiger is dan een eerste start om zes uur. aid.)Karoline - Haroldlne. Outsider: Inn Sprookjes hol. NarwalpriJ» (2000 m. autostart): Ja cob Areta - Imke Way - Jonas. MariononprU" '2040 m„ met trio): Hoop van Rhea - Harovo - In Time. - Fair Play - Émpe- LulpaardprijR (tweede atd.): Jassana DEN HAAG Haarlem heeft gis teren zijn titelaspiraties ook aan Blauw Wit duidelijk gemaakt. De Amsterdammers werden met 6—1 van het veld geveegd. Verrassend was de nederlaag die Roda JC leed tegen Hel mond Sport: 2—1. Heerenveen bleef tweede met een achter stand van acht punten. Willem II—De Graafschap 2—3. Veen 0—1, Hilverts 1—1, rust, v.d. Ley 1—2, Hoevenberg 1—3, Hil verts 2—3. Toesch. 1.000. In een wedstrijd die nu niet be paald tot de betere gerekend moet worden won De Graaf schap van een zwak en onge controleerd Willem II. VeendamDe Volewljcers 00. Toesch. 3.400. In een slechte wedstrijd is het De Volewijckers niet gelukt een zwak spelend Veendam op eigen terrein te kloppen. PECZwolle—Heerenveen 12. Toesch. 6.500. V.D. Horst 1—0, T. Kist (strafschop) 1—1, rust, Th. Haan 1—2. Een spannende en ook wel vlotte wedstrijd. Heerenveen behaalde in de laatste fase een magere overwinning op een goed spe lend PEC. Helmond Sport—Roda JC 2—1. v.d. Berk 1—0, rust, v.d. Kerkhof 20, Meuser 21. Toesch. 1.500. In een goede wedstrijd heeft Hel mond Sport voor een enorme verrassing gezorgd door Roda met 2—1 te kloppen. Helmond Sport won beslist verdiend. Fortune VI.Wageningen 11. Rust 0—0, C. Bouman 1—0 Ooms 1—1. Toesch. 1.500. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft Wageningen pas kort voor het einde van de wed strijd dankzij Ooms de gelijk maker kunnen scoren tegen een niet sterk Fortuna VI. Eindhoven—SVV 2—1. 0—0 rust, Senders 1—0 (straf schop), Rijkuiter 1—1, Weber 2—1. Toesch. 4.000. Eindhoven heeft onverdiend ge wonnen en dankte de doelpunten in wezen aan arbiter Derks die zowel de strafschop als het tweede doelpunt cadeau gaf. Fortuna SC—FC VVV 2-0. Böhnen 10, rust, Titaley 20. Toesch. 3.000. Een verdiende overwinning voor Fortuna SC dat het spelende VVV gemakkelijk de baas kon. SC CambuurAZ'67 10. Veltman 1—0, rust en eindstand. Toesch. 4.000. Een verdiende overwinning voor Cambuur, dat al in de vierde minuut een voorsprong van 1—0 had en toen AZ'67 liet komen. Blauw Wit—Haarlem 1—6. G. de Goede 0—1, Frans 1—1. rust, G. de Goede 1—2, v.d. Berg 1—3, G. de Goede 1—4, Boszhard 1—5, Bregman 1—6. Zeven minuten na rust was het gebeurd met Blauw Wit. In die tijd had Haarlem drie doelpun ten gescoord. Over het alge meen genomen was Haarlem de betere ploeg en verdiende de overwinning ruimschoots, vooral De Goede speelde uitstekend. DFC—HVC 1—3. Van Twist 1—0, Teunissen 1—1, rust, Witzandt 1—2, Middelkoop 13. Toesch. 900. Het gaat steeds slechter met DFC dat nu verloor van HVC. De Amersfoorters behoefden zich niet eens ten volle in te span nen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 12