Ter Aar wacht gespannen op zijn nieuwe eerste burger Mr. v. d. Poel alleen burgemeester Ter Aar Alphenaar pleit bij Drees voor aanleg rijksweg NOVIB distantieert zich van wereldwinkel Meisje '72 Burgerlijke stand Modeshow in Alphen Verklaring Leidschendamse pastores Leidse agenda Leidse bioscopen MARKTEN WOENSDAG 8 MAART 1972 TER AAR Gisteren polsten wij de bevoking van Ter Aar over de benoeming deze week van mr. H. J. v.d. Poel tot burgemeester. De verwachtingen over deze nieuwe eerste burger zijn hoog gespan nen al laat een deel van de Ter Aarders ook mer ken niet zo ingenomen te zijn met deze aanstelling. Enkele reacties laten wij hierbij volgen: A. Koenekoop heeft nog niets gehoord over de Mevrouw Hoogendoorn wil niet ontkennen dat benoeming. De heer v. d. Poel kent hij niet maar hij vertrouwt erop dat deze even be kwaam zal zijn als diens voorganger burge meester Hoogenboom. ,,Dan zit Ter Aar goed. Dan hebben we weer in de roos geschoten", aldus A. Koenekoop. altijd wat sceptisch heeft gestaan tegen over een r.-k. burgemeester, maar aangezi ook burgemeester Hoogenboom zijn we voortreffelijk deed gelooft ze ook wel in de paciteiten van burgemeester v. d. Poel. Enige Ter Aar der die niet al te enthousiast is over de benoeming is de heer C. Kroft. Hij vindt de leeftijd van de heer v. d. Poel (56) wat aan de hoge kant en zou liever hebben gezien dat een wat jonger persoon zou zijn aangesteld. ..We moeten iemand hebben met flink veel pit", aldus zijn mening. gemeester als een aardige man vooral omdat deze in recente uitlatingen te kennen heeft ge geven van buitenmensen te houden. ,,Dat moet je hebben in zo'n kleine plaats als Ter Aar. Een burgemeester die met de bevolking meeleeft daar moeten we het van hebben" al dus de bejaarde Ter Aarder. hem daarover enkele vragen stellen, weet de heer A. Broer. Over de heer V. d. Poel weet hij op te merken dat deze staatssecretaris is geweest en dat is volgens hem een reden dat Ter Aar trots moet wezen op zijn nieuwe eer ste burger. Nieuwe post voor Zevenhoven en Nieuwveen? -VOORHOUT Eind mei zal er m de Voorhoutse Colijn- hallen een consumentenbeurs worden gehouden, waarop stands met kampeer- en wa- tersportbenodigdheden en stands met tuinmeubilair, tuingereedschappen en visge- reedschap. Voorts zal ook een reisbureau op de beurs vertegenwoordigd zijn. De toegangsprijs zal 1 bedra gen, waarvan de helft ten goede komt aan het Rode Kruis. Een genummerde ca talogus dient als toegangsbe wijs. waarop dagelijks een grote prijs valt. Er is o.m. een vakantiereis te winnen. Deze beurs die Meisje '72 gaat heten wordt gehouden op 20 mei en van 22 tot en met 26 mei. Inlichtingen: postbus 11, Voorhout. DEN HAAG. Mr. H. J. van de Poel, vanmorgen op het provinciehuis door waarnemend- commissaris van de koningin, prof. dr. J. P. van Praag, beëdigd tot burgemeester van Ter Aar, wordt niet tevens waarnemend burgemeester van de gemeente Zevenhoven. Zijn Ter Aar, Zevenhoven, Leimui- den, Rijnsaterwoude en Nieuw veen zeggen met spanning af te wachten. Burgemeester Breen had van morgen geen commentaar. ,,Ik ben gisteren pas teruggekomen van een heerlijke vakantie in Joego-Slavië. Mijn naam is haas, ik weet van niets" van Zeven voorganger de heer B. J. Hogenboom was dat wel. Waarnemers in Den Haag zien hierin een aanwijzing, dat Zevenhoven (2.000 Inwoners) weer een eigen burgemeester krijgt, die tevens burgemeester zal worden van de gemeente Gistermiddag hebben gemeente- Nieuwveen. hoven is momenteel wethouder W. Kool. Oud-burgemeester Hogenboom van Ter Aar is elf jaar waarnemend-burgemeester geweest van Zevenhoven. Daar voor was de heer Detmers (nu Zoeterwoude) burgemeester-se cretaris. Laatstgenoemde plaats heeft nu als burgemeester de heer H. L. Breen, die tevens burgemeester is van de gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude. Een be slissing hierover is echter zeker niet te verwachten voor 1 april, de datum waarop mr. Vrolijk de heer Klaasesz opvolgt als commissaris van de koningin. Gemeentelijke autoriteiten in secretaris Roberiz en wethouder Van Harten met hun dames een bezoek gebracht aan de nieuw benoemde burgemeester van Ter Aar, de heer H. J. van de Poel en diens echtgenote in hun wo ning Bronovolaan 24 in Den Haag. Daarbij werd onder meer de datum voor de installatie en de komst naar Ter Aar be sproken. Wethouder Van Harten bood mevrouw Van de Poel een fraai boeket Ter Aarse bloemen V.l.n.r. Secretaris Robertz en de heer Van de Poel. Zittend v.l.n.r. mevrouw Robertz, mevrouw Van Harten, mevrouw Van de Poel en wet- aan. houder van Harten. BOSKOOP Geboren: Jeroen, z. van van Sprang. Gerard en Christina Maria Catharlna de Wilde. Ondertrouwd: Hendrik Pieter de Kwaadstenlet C. D. M. Jonker: Suzanna Engellna Maria. d.v. J. C. M. Hendrlcs en E. G. M. TuUp: Richard Marinus Pe trus, z. v. M. P. Faas en A. S. T. vnn de LansiSaskla Anne Maria Hendrica. d. v. P. C. Jalhay e J. van Oostrum; Celeste Murlt 73 jr.; Heli na Agatha Brlenne. 58 LISSE Geboren: Wllhelmlna Johan na. d.v. P. H. Kortekaas en J. M. i Kampen; Arjen Alexander. A. M. Eaurs. Gehuwd: A. Mastenbroek en A. J Spaargaren; G. Kroon en G. Boog- erd; J. J. B. HIJdra en A. J. van Splinter: A. J W. Arkcveld en M. C. de Kooker; D. Phlllppo en S. C P. Berkhout Overleden: J. C. H. van Kesteren (69); H. Snijders (89>; H. P. van der Reep (55); ALPHEN De mededeling van minister Drees deze week dat de aanleg van Rijksweg 3 door het groene hart van Holland om finan ciële redenen voorlopig voor tien jaar van de baan is heeft reacties opgeroepen in Alphen. In eén open brief aan de heer Drees houdt de 42-jarige Alphenaar J. Ger- rltse een pleidooi vóór aan leg van de omstreden weg. Volgens hem wordt het milieu cloor het tracé, dat hij prach tig uitgedacht noemt, in het geheel niet bedorven. De heer Gerritse vindt dat er geen ^«ake van is dat biolo- g'^^v afbreuk gedaan wordt 4hn weilanden en cultuur grond, die door veehouders met trekkers bewerkt wor den. Positief in de plannen noemt hij ook de door zand winning te verkrijgen recrea tiegebieden in Zevenhoven, Reeuwijk en Bodegraven. De heer Gerritse staat ook op het standpunt dat het onmo gelijk is dat Alphen kan uit groeien tot ca. 60.000 inwo ners als de infra-structuur er niet aan mag worden aange past. In de regio Alphen is de situatie al zodanig dat de wegen gaan dichtslibben vanwege het sluipverkeer Rotterdam-Gouda-Alphen - Leimuiden-Amsterdam. Van het stimuleren van het openbaar vervoer verwacht hij weinig heil, getuigen de volgende zin: „Excellentie, verwacht toch niet teveel van treinvervoer, nu of in de toekomst. Het is een logge, smerige, tochtige en bijzon der tijdrovende methode van vervoer met veel slechte aansluitingen, waarbij de door dit vervoermiddel ver oorzaakte geluidsoverlast ook nie. moeten worden onder schat." Alphen De firma Niekerk van den Boom heeft gisteravond in de zaal van gebouw Nabij een druk bezochte modeshow gehouden. Zeven mannequins hebben in deze show een overzicht gegeven van wat de dames deze zomer kunnen dragen. Daarbij werden de nieuwste mo dellen broekpakken. jurken, mantels etc. in de modernste dessins getoond. De heer Wim Blom verzorgde de begeleiding van de manne quins, terwijl de heer P. van der Stoel voor het bijbehorende muziek je zorgde. LEIDSCHENDAM Het plaatse lijk Novib-comité heeft in een verklaring, naar aanleiding van de 2000 gulden die de Leidschen damse raad voor een caravan voor de „wereldwinkel" aan het comité heeft gegeven, nadrukke lijk uitgesproken dat het geen enkele verantwoordelijkheid voor de activiteiten van de „we reldwinkel" voor zijn rekening wenst te nemen. Het comité zegt „duidelijker een beperkter doel" te hebben dan de plaatse lijke wereldwinkel zich stelt. >e „wereldwinkel" had de raad een krediet van 2.000 gulden ge vraagd voor een caravan voor het regelmatig verplaatsen van de winkel. In de raad ontstond enige onenigheid over de doel stellingen van de winkel, waar na besloten werd het subsidie via het Novib-comité te verle nen. Binnen het plaatselijke co mité van de Novib is daarna verschil van mening gerezen over de al of niet wenselijkheid van bepaalde activiteiten van de „wereldwinkel". Het comité deelt mee dat una niem werd besloten het geld aan de „wereldwinkel" ter be schikking te stellen omdat het hoofddoel van de activiteiten van de „wereldwinkel" gericht zal blijven op ontwikkelingshulp en -samenwerking. De gezamenlijke pastores van Leidschendam hebben een ver klaring uitgegeven naar aanlei ding van het verzoek van de „wereldwinkel" steun te verle nen aan de door de groep te voeren koffieaktie. Zij zeggen deze steun toe omdat het, zonder alles te kunnen overzien hun overtuiging is dat Portugal in Afrika een inhu maan bewind in stand probeert te houden „allerlei onmenselij ke praktijken worden steeds meer openbaar". De pastores zeggen dat voorko men moet worden dat de aktie de indruk zou wekken dat een deel van het probleem al zou "zijn opgelost door aan deze ak tie mee te doen. Zij menen dat het evenmin mogelijk is de ver antwoording af te schuiven naar hef politieke- of bedrijfsleven. In de verklaring wordt verder ge zegd dat het bijbelse gerechtig- heidsprincipe naar hun mening sterk gekant is tegen alle ideo logisering d.w.z. het wil niet per se de ene groep de goede en de andere de slechte noemen. Wat u ook moet weten - WARMOND Leden van St. Matthias halen zaterdag in Warmond weer papier, vod den, boeken en grammofoon platen op. De stand van de Actie Muziekshow is momen teel 650. Het gironummer van de aktie is 405560. - ROELOFARENDSVEEN De ruilvereniging Alkemade organiseert vrijdagavond in De Alkeburcht een ruil- avond; aanvang 19.00 uur. - LISSE Uitslagen van de 5de ronde om het damkam pioenschap van de Bollen streek: Groep A: dé 5e ronde gaf de volgende uitslag: G. v. d. Steit-P. Boogerd 0-2, J. van Hoom-J. Algera 0-2, A. H. Balkenende-Th. Winkelaar 2- 0, A. v. Hove-A. Cut; A. v. Rossen-P.v. d. Stelt 0-2; S. 1.emmers-C. Imthorn 2-0. In deze groep vechten J. Algera en A. H. Balkenende met 8 punten om de eerste plaats. J. Hoek volgt B. Abbink op in gemeenteraad - VOORHOUT De heer B.E.Abbink van Gemeentebe langen gaat de Voorhoutse gemeenteraad verlaten. Hij is benoemd tot luchthaven- meester van het vliegveld Hoogeveen. De heer Abbink zal worden op gevolgd door de heer J.Hoek, een autochtone Voorhouter, die sinds geruime tijd secre taris is van Gemeentebelan gen. direct gevolgd door B. Lem mers (7), A. v. Hove 6; A. v. Rossen 6 en G. v. d. Stelt 5: P. Boogerd 4. P. v. d. Stelt 4. A. Out 4. .J v. Horick 3. Th. Winkelaar 3, C. Imthorn 1. Groep B: C. v. d. Voet-G. Algern 1-1: B. v. D?.m-M. Onos 2-0; C. de Rooij-A. Ver kerk 2-0; G. Slottje-J. Slottje 2-0; J. Lommers-O. Lem mers 0-2; H. Caspers-F. Reitsma 0-2, M. v. d. Wolf-J. de Vries 1-1. In deze groep luidt de stand na 5 partijen: F. Reitsma 9. M. V. D. Wolf 7. A. Verkerk 7. G. v. d. Voet 6, B. van Dam 6, C. de Rooij 6, G. Slottje 6, J. de Vries 6, H Crspers 5. G. Al gera 5. C. Lemmers 3, J. Slottje 3. L. Lommers 1, M. Onos 0. Radio Elaas-ensemble. aanvang 20 iardbelden". tonius Club „Groente uit Balen", .Wilde issels toneel Rullbeur at House: Wlm Hoogst Goudzwaard, combinatie 14.30. 16.45. 19.00 e tra-voorst. 16.45 i Permanente agenda de maand voorlichting ovt. cl ale wetgeving van 17.00-19.00 u. 1AII Gebouw Inlichtingen over p^rt-timo werk (Man Vrouw Maat schappij dl. 9.30—10.30 uur. do. 19.2020.30 uur. d Koopavond Leids City, „cuuuin donderdag tot 21.00 uur. BenRchuur 0 Spreekuur over huls- vesting werkende Jongeren elke dis- lag. oenonrdhat Veemarkt vrijdag i 20.00-1.00 t >1 Oude Rijn 190 Aan- gezinsverzorging dage den Zuid-West. secretariaat Jacques Urlusplantsoen 83; voor hulpverle- Informatie tel. nlng tel. 20460: 33921. CHR. KLEUTERSCHOOL: zaterdag: LJJS voor Jongeren boven 14 Jaar van twee tot half zes aan de Mors- Volkshuls. Aoothekersdljk Spreek- Exposities ken en Willy Dohm plastieken. GALERIE HEUFF: (tel 01751—2185) t/m 25 mrt. exposeert Cor Dik schil derijen, aquarellen, litho's en teke ningen en Allee van Mourik kera- GALERIE 't HOEKJE BIJ DE POMP seert Pieter-Jan Wassenaar foto's en tekeningen; Gerdlne Heemskerk ex poseert van 11 mrt. tot 21 mrt. met VOORHOUT De afdeling hand- bni vap Foreholte heeft zondag flink feest gevierd. En terecht, want zowel het eerste, het tweede de en 'het derde team eindigden op de bovenste plaats. Burge meester Stolwijk en wethouder Huigsloot waren in het paro chiehuis aanwezig om hun geluk- kwensen aan te bieden. De bur gemeester die de promotiewed strijden gezien had prees vooral het werk van keepster Anuska Fontein. Na dit min of meer of ficiële gedeelte zorgde de raad van elf begeleid door Prins Abbe en prinses Paula en de boerenblaaskapel voor een ge zellige sfeer. Coach Bonte werd door de prins van „De Bokken" tot ere-bok genoemd. t groenten Was- KATWIJK - peen p. kist; A extra 5.90-7.1L 5.20-6.70: A II 2.50-5.20: B extra 10.10-10.40; B I 8.40-10.30; B H 2.10- - C I 5.00-5.20; C II 2.10-4.40 Breek- peen p. kist 1.80; Uien p. kist 1.60; boerenkool 25; schorseneren 41-49: witlof I 79; witlof II 61-62: rode kool 8-13. Aanvoer waspeen 315.000 kg. RIJNSBURG 7 maart bloemen Anjers witte sim 20-33: rode sim 27-37: crowly sim 20-32. ducty sim 25-37: Arthur i 25-36; 130-155; Trosanjers 256(300; Tulpen: 69—74. C 65—70. D 62—68. E 66—65. F 47—54; Krom 113-118, Stek 125-, 138. Fijn stek 56-71 Aanvoer 554. Sla zwaar 19.50-21.60; licht 18— 19.50; aanvoer 79.000. felling Westland NOORD (7 mrt.) Tomaten: Export Extra: A 35.40: C 24.20. Sla I: Export- 18—22. Aan voer 602.000 stuks: Raapstelen 22 33: Selderij 43—53: Radijs 73—81: Andijvie 1.80—2.25: Spinazie 90- L15: Komknmmrs: Klasse I: 61 76 —78. 51 73—7G. 41 59—68, 36 54—61? 31 49—53. 26 42—45. Krom kg. nnn-- voer 25.000 stuks, fnasmor'n PnnRGRAVEN (4V-3.L In Mens'per kg.: 4.68—4.9<U >OTTFRDAM'. veemarkt. 7 maart. ,,nrr.n 130- r-nnhtrr,, talveren 3651» of lammeren 227:^ hekken of ie. prijs' ,-endlg. hot 1* Internationale Musikwochen Lu> zern worden gehouden van lf augustus tot 7 september. He* programma annonceert: ee» meestercursus in het Conserve' torium, een Japans Nó-theater, een toneelstuk, piano-reet als efl een Kunst-tentoonstelling Hel 'secretariaat is gevestigd CH1 6002, Luzern.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4