Tegenstanders van Teuns bleven weg Margriet heeft de zomer al in het hoofd Ouders blijven zelf onderwijs vorm bepalen DISCUSSIEAVOND MARKTEN „HOND IN DE POT' werd dood in de pot Wethouder Bunnik opende „Sater55 ZATERDAG 4 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Willielmusschool wint eerste prijs op huisbroei- tentoonstelling Lisse De Wilhelmusschool uit De Engel heeft op de huisvlijt- en huisbroeitentoonstelling de wisselbeker van de gemeente Lisse gewonnen. De tentoonstel ling werd gisteravond in de Bloemlusthal van de HBG door de echtgenote van de burge meester mevr. J. Berendse-van den Ende geopend. Op de ten toonstelling is het werk van meer dan 600 kinderen. De ex positie is een bezoek alleszins waard. Vandaag kan men in de BHG-hallen terecht tot 18.00 UitslagenAfdeling Huisvlijt: Individuele inzendingenvnnr een 1ste prij^ kwamen in aanmerk,!)g: Trudy ding); Rictk van Houten (schelp); Adri Dol (waard); Erik Oosthoek (Stadion); Rob Hoogt'wem en Jos van Denzen van de Don Bosco- sehool (-masker)Heleentje Geer links (strooiwagen); Chris tien Zitter emoOi'elgroep 2de prijzenMarij ke Goud-kade (Chinees)Veronica Möljers (-mals); Nelly van Nteuw- Ocoop (aap); Rudie Zuiddam (kop en sonatel)Pineke de V-r-ies (klei meisje); An-dré Gravendeel (schaak bord) Groep 3e prijzen: Frederleus Schuit (Joseph); Jose Baks en Will'y Baks (Rode Kruis); Leny Stolker (haas) Kees de Haan ('heks); Joost van der Valk (bool)Nanny Verwoerd (beeldje) Groep Ie prijzen: Kees v.d. Bongerd (zwaan); Ril'a de Wlilt (tas); Gunny van Groen (haasje)Marjo v.d. Poel schilder ijMarien Munnik (kuipwerk); Gerda van der Lans °S.' (tok.) Peter luuwei iivis iisvetien Perquln poppekast)Anja de Krey; Henk prijzen: Oper Welpen: Neg.-rdwnp 2e prijzen: Don Bosco School ('modeshow); Chr. Mavo Openbare Lagere School )'ri.jzei .school) j.rijtenrn-nv. Kleuterschool -ar. Nat. School (Haven); Chr. Nat. School (-geschiedeivls)te prijzen - St. Jnsephschool (gips); Kabouters Pun-leburggroeii5e prijzen: Open bare Lagere School (aanmoediigings- Afdeling Huisbroel. De seholenprijK is gewonnen door de Willielmusschool, Beekbrug; Klasse- prijzen: Prot. Chr. School: 6 Aad. v.d. Voet; 5 Hans van Ginhov-en Openbare School Poelpolder: fi Pa t>' Hulsbergen. 5: Mlch-lel Koers Berv. School: 6: Anneke Nieuwer huis. 5: Cooky v.d. Stelt3b: A-rieda Brei Ier; Openbare School Lissi-r- broelc: 6; Rit a Stoetweg. 5: In<- Slool weg; Wlllibrord-schoolGa René Dames; Gb: Ell v. Langeveld 6c: Stephan Lemmens; 5 c: Jeanetti WlmtemanOhr, School School-s-tr. G M-tiliha Nrèuwenhuis, 5 Caroline v.d Voel.; WMhelnvus-sohocl(i: Tiny v Dijk. 5 Dis Onderwater; Anna school6: Nico Opdam. 5 JeanetU Grimbergen; JosephschoolGa Mar cel k'leyhorst, 6b Kees v.d. Klauw 6o Carla Ruyigrok5a Ped Lange Een zaal vol belangstellenden, geen tegenstande GROENTEVEILING LEIDEN, 3 maart Appelen 45, peren 26. andijvie I 175—208. II 111, snij bonen 780820. stambonen 690, kroten 60. 'rabarber 66—143, spinazie I 102—128. II 92, sprui ten A 5965, B 4356, prei 47 —55, uien 'miid-dielfijn 78, witlof 661110, komkommers A 91—97, B 82—83, C 65—71, 48—51, E 40—42, sla A 22—33,. peterselie 2131, raapstelen 25- 26, radijs 68. VEEMARKT LEIDEN, 3 maart Aanvoer: Stieren 20, melk koeien 50, vette koeien 195, vare koeien 70, pinken 15, vette kal veren 31, nuchtere kalveren 1. Vette schapen 40 fok 20, vette lammeren 609, lauw 25, drach tige zeugen 40. schrammen 33. biggen 291, geiten 31. Totaal 1472. Prijzen: Stieren 1400—1550, fok- en slacntstieren 520—610, melk koeien 1475—1975, vette koeien 480520560—630, vare koeien 72514501950, pinken 1000 1150, vette kalveren 480—520, vette schapen 90170, fokscha pen met 1 lam 225—250, fok schapen met 2 lamm. 300—350. vette lammeren 135165—210. drachtige zeugen 475—525—575, schrammen 110—120—130, big gen 85—90—95, geiten 10—90. Handel: Stieren: vlug fok red., melkkoeien: red., vette koeien: vlug, vare koeien red., pinken red., vette kalveren: vlug, vette schapen: vlug fok vlug, vette lammeren: vlug, drachtige zeu gen: red., schrammen red., big gen: red., geiten: vlug. GO RENT E V EIL1N G DELFT (3 mrt Komkommers A 9—110. B .84— 92. C 68—73. D 52—56. E 44—48. F 3740. Krom 100-106. Stek 100—115. FIJnstek 15—75. Aanvoer 517.000. Sla zwaar 23—25. Licht 19.50—23. Aan voer 73.000. Kaasmarkt Leiden (3-3) Geen aan- Kaasmarkt Alkmai ieksedai ;uldens 3.79. Goudse goed. VEILING WESTLAND NOORD (3/3) TOMATEN: Export, Klasse 1: A 5,SO 6,60. C 5.70-5,80. CC 4 20. L1-?. ?nop; 21,50-25.50. 11-1' prlka: groen; 24 27 Bloemkool: 1.08-1.39. ROELOFARENDSVEEN. 3/3. Bloemen Am. Anjer# 19—34. Rozen Garnet- to 24 - 36. Peer Gynl 41 - 74, Zortma 44, Fa berge 23, Tawny Gold 43 - 45. Gerbera's 39 - 42. Fors itLa>lrukkeji 21 sanders 1.80 - 1.85. ond 2/35 - 2,65, Irds- 2.(15. Anemonen 70 - 85, Fn etvin's 1.50 - 2.40. idem Fanta sie 4,00, Narcissen Carlton eai Dutch Master 1,25 - 1.5&. Fortune 1.05 - 1(30. Early Glorie 95. Tulpen Apel doorn. Copland, Mickey Mouse, Je wel of Spring 1.40 - 1,75, Br. Star 60 - 80. Charles, Lustige WMwe, Mirjo- ram. Preludium. Prominence, Gol den Edidy. Bollona, v.d. Eerden, H1- bernla, Levant. Cassinl, Pax While, Wlntergwld 1.05-1,35, Blenda, White Sail, Diplomate, Oxford. Christ mas Gold '1,30- 1.50. Karei Doorman. Galden Apeldoorn, Queen af Sheba (1.65 - 2.05. Aladdin 3.00 - 2,20 Dub- uipen 1.35 - 1.50 per bo LEIDEN Terwijl buiten opti mistisch het zonnetje scheen, toonde gistermiddag Margriet binnen in de Stadsgehoorzaal gedurende anderhalf uur haar 80 voorjaars- en zomerpatronen 1972 voor de maten 34 tot en met 52. Veel dames en jongedames zullen naar huis zijn gegaan geïnspi reerd door de vele leuke en vlotte modellen, waarbij vooral gebruik werd gemaakt van de materialen katoen en jersey en dan nog veelal in combinatie met twee verschillende dessins. Zoals bekend zijn bloemetjes, streepjes en stippeltjes „in." We zagen dat b.v. bij een jersey broekpak, waarvan de blazer genopt was, terwijl hieronder een bijpassende gestreepte pan talon werd gedragen. Eveneens van jersey waren de gele mouwloze japon met bijpassen de mantel met knoopceintuur- tjes en het tweedelig pakje in lekker felle kleurtjes. Het chanel-pak zagen we weer te rug, gemaakt van zomertweed en voor de maten 44 tot en met 52. Ook bretels, in een gezellig kleurtje, mogen gezien worden, zoals bij een gestreept broekpak met vest en geruit jasje. In fleurig rood, blauw, groen en geel waren de katoenen strand en zomerjurkjes (o.a. met wik kelrokjes), mouwloos of met pof- of vlindermouwtje en daar bij grote hoeden en klompschoe nen van hetzelfde materiaal. Vijf verschillende modellen van een en hetzelfde couturepatroon zagen we voor de maten 38 tot en met 46, waarvan de mouwlo ze japon met verhoogde taille, al dan niet geaccentueerd met biesje en eventueel te dragen met jasje van wit piqué, een fraaie bruidsjapon is. Opvallen doet men beslist in een felgekleurd badstof strandpak met wijdvallende poncho en oranje bikini. In de marinestijl was het mouwloze rode wikkel jurkje van linnen met shan tung-effect en het blauwwitte broekpak, waarvan de pantalon de nieuwe wijde Parijse lijn had, met omslag. Een gebloemd voile minijurkje kan men voor de avond omtoveren door hier over een enkellang (de maxi- lengte is verdwenen) piqué schort te dragen in hetzelfde dessin en met fladderende stola. A.P.-v.d.S. LEIDEN In „De Burcht", his torische grond, waar in 1969 het oudercomité werd opgericht tot steun aan Sjel Teuns' M.O.B. werd gisteravond een discus sieavond belegd over de recente omwikkelingen in het slepende conflict. Een rij van sleutelfigu ren in het conflict was schrifte lijk en telefonisch voor de bij eenkomst uitgenodigd. Niemand van hen was op de uitnodiging ingegaan. Wel aanwezig waren een aantal medestanders van de MOB-staf Teuns, ouders, leden van het actiecomité, het PvdA-raadslid M. van Aken, toehoorders wier belangstelling voor de zaak ge wekt was door de ontwikkelin gen in de afgelopen week en ten overvloede enige rechercheurs. De bezetting, van het kantoor van dr. Buis werd in een intro- ductiewoord gekenmerkt als een wanhoopsdaad, waardoor de Leden duistere zaak van het MOB-Lei- den in de voile aandacht zou ko men. Dr. MacGillavry, als psy chiater verbonden aan het Jon geren Advies Centrum te Am sterdam, vertelde hoe zijn ideeën enkele jaren geleden door dezelfde hoogleraren (Ve neklaas en Bastiaanse) die in de affaire een rol spelen, als on mogelijk bestempeld werden. McGillavry getuigde hoe hij Teuns ideeën had leren kennen als modern en ver-reikend: ze doen nu nóg opgang, bijvoor beeld bij JAC-Amsterdam. Waarmee hij de kortzichtigheid Een mouwloze japon met verhoog de taille kan met een wit piqué jasje een fraai bruidstoilet zijn. t het aktiecomité Teuns gaven een uiteenzetting. van de beide heren aan de kaak wilde stellen. Hij zei te betreu ren dat verschillende sectoren van de volksgezondheid nu be strijden. Met hem was de heer M. van Aken het eens over het feit dat de extramurale zorg voor de geestelijke volksgezond heid op korte termijn noodzake lijk is. Een werkgroep is reeds met de voorbereidingen bezig. Mevr. Soetenhorst gaf een ver slag van een rapport van de werkgroep stichting Psychothe rapie over de structuur van een MOB. Gevraagd naar het stand punt 5 an de raad rapporteerde de heer Van Aken, dat de raad uniniem achter Teuns' MOB staat maar dat b en w het steeds op de essentiële punten laten afweten. Bij verrassing nam ern dokter Van der Burg, gepensioneerd psychiater, het op voor zijn collega Buis, die hij graag wat minder zwart zag afgeschilderd. Zijn woorden bleken aanleiding tot een geani meerde discussie, die eindigde met een informeel samenzijn. Spannend jazz-gebenren in Hot House LEIDEN Het optreden van het kwintet Rob Agerbeek, vrijdag voor jazz-zolder Hot House (deze keer naar bene den verhuisd) is een span nend jazz-gebeuren gewor den. Het kwintet bestaat uit Rob Agerbeek (piano), Wim Rei- nen (trompet/tamboerijn), Dick Vennik (tenorsax/fluit), Rob Langereis (bas) en Erik Ineke (drums), stuk voor stuk klasse-musici. Het sa menspel, het samen-voelen is zo sterk, dat zelfs niet bij de langste solo's nooit wrevel ontstaat doordat één de anderen wegspeelt. Na tuurlijk valt Dick Vennik ex tra op als hij fluit speelt, maar dat vindt zijn oorzaak in de uitzonderlijkheid er van: hij speelt tijdens het hele concert slechts één keer fluit (Little miss Dee). Hij zou het vaker moeten doen. De indringende composities en arrangementen, vun Rob Agerbeek, de felle ritmiek en het virtuoze spel roepen een spanning op waardoor je zelfs de hinderlijke onrust achter in de zaal niet meer LUCIA GEURTS ALPHEN A.D. RIJN Mevrouw A. Koren-Hoek heeft gisteravond tijdens de ouderavond voor le den van speeltuinver. Vreugde- Oord in de St. Josephzaal af scheid genomen als leidster van de Ritmische groepen, een func tie die zij 20 jaar heeft uitge oefend. Er waren veel geschen ken. o.a. een gouden broche met diamanten namens de vereniging (op. de fotoen een boekenhon namens de groep oudste meisjes. W erkgelegenheid in de Bollenstreek LISSE De werkloosheid in de Duin- en Bollenstreek is iets ge daald, nl. van 615 eind januari tot 575 eind februari, hetgeen echter een gevolg is van seizoen invloeden omdat in de bollen- sector de werkzaamheden op gang gaan komen. Het aantal werklozen eind febr. ,72 is altijd nog 143 hoger dan in febr. '71. Er zijn thans 30 vrouwelijke krachten minder in geschreven dan eind febr. '71. De vraag naar arbeidskrachten bedroeg 327 tegen 415 in febr. '71. In de vrouwelijke sector is de vraag evenwel gestegen. NOORDWIJKERHOUT Gerard Frankhuizen, als jeugdsecretaris, deel uitmakend van het bestuur van UDO is gistermiddag in de St. Victorkerk in Noordwijkerhout in het huwelijk getreden met mej. Gré Visser. Gerard Frankhuizen, die zich met zijn vrouw gaat vestigen in Nieuw Vennep, maakt tevens deel uit van het NKS-bestuur. Vandaar dat zowel UDO-als NKS-bestuurders vertegenwoordigd waren op de receptie in restaurant „Flora" in Noordwijk-binnen. LEIDEN Het ministerie van Onderwijs en Weten schappen heeft toestemming verleend voor de bouw van een christelijke middelbaar technische school in Leiden. In augustus hoopt men met de oouw te beginnen. Geduren de de periode van nieuw bouw is tijdelijk lesruimte gevonden in de christelijke lts aan de Vijfmeilaan. LEIDEN De Partij van de Arbeid, afdeling Leiden, organiseert in zaal Mekel Hogewoerd 87) een open bare avond. De journalist mr. Kuitebrouwer uit Amster dam zal spreken over „automatische persoonsadmi- nstratie". Dinsdag 7 maart, aanvang 20.00 uur. LEIDEN Een klein gezelschap jonge cabaretiers bracht vrij dagavond in het Lak-theater een z.g. cabaret-musical onder de naam „De lotgevallen van hond in de pot." Helqas moeten we zeggen dat na een uitstekend openingsnum mer „Weggooiland" de opvoe ring afzakte tot een peil van nog lang niet rijpe kleinkunste naars, die misschien na veel studie en bijschaven nog wel wat in de mars kunnen hebben, maar er nog lang niet zijn. Het was allemaal veel te dilettan tisch, soms zelfs een beetje platvloers - wellicht een conces sie aan de wat ongebonden smaak, die tegenwoordig nogal in is om „geëngageerd" te lij ken. Maar dat zijn geen voor waarden voor hedendaags goed cabaret. Bovendien waren de teksten slecht verstaanbaar door de veel te harde - overigens op z>ich wel goede - muziiek. Dat kan aan de akoustiek van het zaaltje liggen, maar dan had men daar rekening mee moeten houden. Alles bijeen: de jongelui zullen er goed aan doen nog eens een herhalingscursus te volgen aan de kleinkunstacademie. Het bezoek was zeer matig, de wegblijvers hebben niets ge- WILLEM PRINS lIJNSBURG. IttJc-i rode sim 20 - 28. dusty 17 ;o 27^g> Swan 175 - 270, ülpenlustige wktwe 125 - 150. v.d. Eerde 130 - IQ5. Apeldoorn 135 - 170. Gele Apeldoorn 170 - 200. Bink Cmrs- by 180 - 200. Dubbele tulp 175 - 0. Wlta 240 - 290 ALPHEN A.D. RIJN Ongeveer zestig cursisten die de lessen heb ben gevolgd in boetseren en beeldhouwen van Fredy Wolf èn in het maken van wandkleden bij Armien Visser exposeren tot en met 17 maart in het Baarthuis aan de Hooftstraat. De collectie telt een aan tal bijzonder goede inzendingen, zoals ook de foto laat zien: een wandkleed van Anneke v.d. Vlis. De expositie is geopend van maan dag tot met donderdag 's avonds van 8 tot half II, vrijdagavond van 7 tot 10. zaterdag van 's morgens 11 tot 5 en 's zondags van 2 tot 5 re omgeving zullen over twee weken weer een schooltoets moeten afleggen. Deze toets, die in het kader van de mammoet wet vereist wordt, is in Leiden actueel geworden door een mis verstand over de bedoeling er van. Het misverstand is ont staan door het feit, dat er dit jaar - Ln tegenstelling tot wat sinds 1969 gebruikelijk was - maar één toets gehouden wordt aan het eind van het basison derwijs. Dat heeft kennelijk de indruk gevestigd, dat de toets uitsluitend dient om de leerlin gen van het basisonderwijs naar geschiktheid te selecteren voor enige vorm van voortgezet on derwijs. De aanmelding van leerlingen voor scholen van voortgezet onderwijs verloopt dan ook aanmerkelijk trager dan tot dusver. Boskoop Burgemeester Van Dedem sloot gistermiddag het huwelijk tussvn onderwijzeres Nelly van der Kraay en onder wijzer Jan de Hartog. beiden werkzaam aan de Waddinxveen- se basisschool De Savornin Lohman. Voor het gemeentehuis vormden leerlingen een erehaag. De schooltoets moet dienen ter vervanging van het toelatings examen voor het vwo. De wet stelt, dat er tenminste één toets gehanteerd zou worden nóést Hetgeen het advies van het hoofd van de voortgezet basisschool. Voor het leerjaar 1968 - 1969 was dat in Leiden al leen een schoolvorderingentoets. Maar meteen rees de vraag of alleen de leerlingen een toets moesten, doorstaan, die naar het avo zouden gaan, of dat er ee'n tweede toets moest komen waarin alle kinderen betrokken moesten worden: dus ook die, welke bestemd leken voor het lager beroepsonderwijs. Daarom werden in het jaar 1969-'70 alle zesdeklassertjes twee toetsen en een intelligentietest afgenomen. De achtergrond daarvan was, het besef dat de resultaten van sommige intelligente kinderen achterblijven, bij hun ogen schijnlijke mogelijkheden, ter wijl anderen met beduidend mindere mogelijkheden soms goede resultaten boeken. De schoolvorderingentest bepaalt Het gevolg de prestatie van een kind op een gegeven moment, terwijl de intelligentietest daarnaast weer geeft, wat het kind op dat mo ment werkelijk k&n. Daarin zag men al duidelijk een poging, gegevens te winnen om de leerlingen in hun studie te begeleiden en - daarvan ge scheiden - gegeven» te winnen om de geschiktheid voor verde re studie vast te stellen: de eer ste toets kreeg een diagnostisch karakter, de tweede was van se lectieve aard. In verband met de begeleiding door de school werd in 1970-71 de eerste toets van het zesde leerjaar vervroegd naar het eind van de vijfde klas en in 1971-1972 zelfs naar het begin van de vijfde. Maar juist daar door ontstond het misverstand. Want, meende men in kringen van het basisonderwijs, ,,nu gaat het voortgezet onderwijs zich al in de vijfde met de se lectie bezighouden." de kant van het onderwijs ontkend werd. Daar bleef men deze „vervroegde toets" zien als een puur diagnostische, die eigenlijk een taak zou zijn voor de schooladviesdienst, ware het niet dat deze dienst niet over het apparaat beschikt om deze taak nu al op zich te nemen. Het gevolg is, dat er dit jaar voor het rpoment van inschrij ving voor het voortgezet onder wijs nog maar één toets gehou den wordt en dat de hoofden van basisscholen er nu toe nel gen, het resultaat van die toets - die inmiddels ten onrechte een bijna magische betekenis heeft - af te wachten. De bezorgde ou ders kunnen er evenwel zeker van zijn, dat de gegevens van de vijfdeklas-toets niet bij de selectie betrokken worden. Subsidie voor „Rijpwetering" RIJPWETERING Een bl|lon- der actief bestuur en een even ijverig werkend groot aantal le den zijn steeds bezig om de sportprestaties en de vcreni- gingsbelangen van de RKSV Rijpwetering zo hoog mogelijk op te voeren. Zo is er de laatste jaren voor „Rijpwetering" al veel tot stand gebracht. Hiervan getuigt niet alleen de prestatie van het eer ste elftal, dat van onderaf tot In de bovenste regionen is doorge drongen, maar het betreft voor al ook de zeer vele werkzaam heden rond terreinen en gebou wen die door eigen leden in hun vrije tijd zijn uitgevoerd: een grote kantine, verbouwing en uitbreiding van kleed- en wasge legenheden, een tweede speel veld en een oefenterrein met lichtmasten. De raad van Alke- made heeft hier waardering voor getoond. Besloten werd, in het komend seizoen „Rijpwete ring" een subsidie van 3000 toe te kennen. Dit bedrag zal worden besteed voor verbete ring van materialen en trai ningsveld. Het bestuur is zeer optimistisch gestemd t.a.v. een spoedige beslissing e«i realise ring van het al zo vank bespro ken sportcomplex en ziet de toe komst vol vertrouwen tegemoet. over de ge schiktheid van naar schalling 10% van de candidaten weinig zekerheid bestaat. Bovendien blijven zij zélf bepalen, welke vorm van onderwijs hun kind zal volgen: het advies van hel schoolhoofd blijft zwaarder we gen dan welke toets ook. De schooltoets heeft slechts beteke nis als een extra-gegeven dat door de wet verlangd wordt. Wat u ook moet weten RIJPWETERING Onder grote belangstelling vond gis teren de ontailuvond van de RKSV Rijpwetering plaats. Uitslag sjoelen: 1. mevr. Schrijvers-Bocxe, 2. mevr. Spring In 't Veld; kla verjassen: 1. J. Klink, 2. mevr. Strijk-Weenink, 3 S. Strijk, 4. mevr. Hoogcn- bi.om-Verduin, 5. J. v. Ha meren. Er volgen nog 3 con- tuctavonden, wanrvan de eerste op 23 maart. ROELOFARENDSVEEN Maandag is er in de Alker burcht een contactavond voor ouders en belangstellen den met het hoofd van de nieuwe openbare lagere school; aanvang 20.15 uur. 9 SASSI-'.NHEIM Wethouder Mazee van sociule zulten is woensdag a.s. niet in de ge legenheid spreekuur te hou den. VOORSCHOTEN -Zondug organiseert de Baha'i-socte een open dag. BdangfMüêD' den kunnen terecht van 14 tot 24 uur in het Ambachts huis aan de Voorstraat. Kerkdiensten i Litlljri, 11.00 a II. l'"'tlt«- /"(ItllIK 'zlnsmli, 12.15 u. LEIDSCHENDAM Wethouder H. J. Bunnik van culturele za ken heeft gisteravond door het in gebruik stellen van de geluid installatie (met 24 versterkers) het ontmoetingscentrum voor jongeren aan de Koningin Julia- naweg, „Sater", officieel in ge bruik gesteld. De wethouder zei dat het totstand komen „een race met hindernis sen" is geweest en noemde de dames en heren die zich voor het centrum hebben ingespan nen „een stelletje optimisten van het beste soort". „Sater" is naar zijn mening het resultaat van een goed en eerlijk samen spel van het particulier initiatief en de gemeente. Hij sprak de hoop uit dat het feestprogram ma waarin zoveel mogelijk Leidschendammers zullen wor den betrokken een succes zou worden en dat daarna men in „Sater" daarna over zou gaan tot de orde van de dag en de beoogde doelstellingen waar zou maken. Na het officiële gedeelte van de opening trad een cabaretgroep uit Amsterdam op. „Sater" is. overigens nog niet he lemaal klaar, de grote zaal is in gebruik en de zg. theekamer voor discussie, lezingen e.d., er moet nog een hobbyruimte wor den ingericht. Vandaag was er „vrije inloop" voor iedere Leid- schendammer die het centrum wil komen bekijken, vanavond treedt de pop-group „Blow Ball" op en morgen is er soos en filmvertoning. BOSKOOP Het echtpaar J. van Schaik (67)G. van Schaih-Ruve- stein (70), 50 jaar getrouwd, kreeg bezoek van burgemeester Van Dedem en zijn vrouw in de woning van het bruidspaar aan de Em- makade 29. De heer en mevrouw Van Dedem boden een Jiist sigaren en een boeket bloemen aan. Het echtpaar heeft 10 kinderen et kleinkinderen. H. Ml» (Lnttjn)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3