Karakter W oubrugge moet agrarisch en recreatief blijven Partijpolitiek breekt eenheid plan-Noord Deze week in de Leidse bioscopen Liebe unter 17 De bruidenmoordenaars voor keur dood Huurzaken voorrang op leefbaarheid Medische diensten vy Als men ons zo grïiag kwijt wil... Zorro kruist de degens VRIJDAG 3 MAART 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 BOSKOOP Gisteren hebben burgemeester Van Dedem en zijn vrouw de heer en mevrouw Halbesma met hun gouden bruiloft gefeliciteerd. Hiervoor moest hij een eind rijden, want de heer Halbesma heeft veel jaren in Boskoop gewoond, maar is nu verhuisd naar Oude Tonge. In Boskoop heeft de bruidegom veertig jaar gewerkt bij de Plantenziektenkundige dienst. Op deze grote feestdag ontvingen bruid en bruidegom vele bloemstukken en andere cadeaus. Op de foto: Het gouden bruidspaar, omringd door hun kinderen, nemen felicitaties van burgemeester Van Dedem en zijn vrouw in ontvangst. LEIDEN Het gehele wijkcomité „Plan-Noord" staat achter de actie die in samenwerking met de comité's in Haagweg- en Mors- kwartier gevoerd wordt tegen de huurharmonisatie. Alle leden van het wijkcomité ondersteunen de actie van het Leidse huurders- K. Gill, ZW! Alkemade - Leimuiden - Kljns de: dokter D A. van I Kerkstraat 91. Oude Wet Alphe. Ste< M. E. WIDtelmlnalaan 66, tel. 73738. zo. dokter P. Wijnmaalen, Wllhel- mlnalaan 36. tel. 73079. Benthuizen - Boskoop: dokter P. J. Bom, CoMJmstraat 60. Boskoop, tel. 01737-3136. Bodegraven: za. dokter C. G. A. van Beek, Vijverlaan 9, tel. 01736-2268. zo. dokter E. M. Bol. Wilhelmina- straat 35, tel. 01736-2113. Hazerswoudc - Koudekerk: dokter G. Broere, De Genestetstraat 35, tel. 01714-264. Behandeling alleen na tel. afspraak. Voor ongevallen tel. 01714-2278, b.g.R. 2431 of 2613. Illllegora: dokter P. A. J. van der Knaden. Hoofdstraat 14. tel. 15114. Katwijk - Rljnsburg - Valkenburg: dokter J. Bergman. Rijnstraat 2. Katwijk, tel. 12921. Katwijk aan Zee: dokter P. A. Visser. Hogewcg 21. tel. 12023. dokter J. A. Sandkuyl. Langeraar. tel. 01723-3139. Leiden: zo. tot 10.00 uur eigen huis arts. Daarna tot zo. 24.00 uur tel. Leiderdorp: dokter M. P Hennlnk. Maurttssingel 166. tel. 336S6. dokter Van der Mee. Pr. Mar- Nlenwkoop-Noorden: dokter M. San ders. Nieuwkoop, tel. 01723-1555. Noordwljk: dokter Goudrlaan. Nieuwe comité, dat voor deze gelegen heid is opgericht. Toch is er in plan-Noord een ver schil van mening ontstaan. De actie tegen de huurharmonisatie dreigt daardoor in de partijpoli tieke sfeer te raken, waarbij men onderling eikaars mening niet meer respecteert. De heer L. Cavé, die voor de actie tegen de huurharmonisatie het wijkcomité is komen versterken, stelt zich op het standpunt dat voor het welslagen van de aotie tegen de huurharmonisatie al thans voorlopig alles moet wij ken. Hij wordt daarin door enige andere comitéleden gestijfd. Een ander deel van het wijkcomité, waarvan de heer J. Vervooren de exponent is, meent dat ook onverminderd geijverd moet worden voor alle aspecten die de leefbaarheid van de buurt be treffen. In dat verband staan al enkele plannen op het punt ge realiseerd te worden. Vervooren c.s. vinden ook, dat nu ai aan de gevolgen van de huurverhoging gedacht moet worden, speciaal waar het betreft de minst draag- krachtigen in Noord. Zij vinden ook dat het nog steed's hangende huurprobleem van de woningen in plan-III van de gemeentelijke woningstichting niet in de alge mene actie mag verdrinken. Daarom hebben zij deze zaken ter behandeling in de eerstvol gende vergadering van de ge meenteraad aan de orde gesteld. De aanhang van de heer Cavé, die i Vervooren wil dwingen zijn me ning te herzien, heeft de laatste daarom tijdens de recente ver gadering van bewoners van „Ons Belang", de zaal uitgezet. Tentoonstelling in Boskoop over Nederland in bezettingstijd BOSKOOP Van dinsdag 7 t/m vrijdag 10 maart organiseert de jeugdraad van Boskoop In sa menwerking met de Stichting Geestelijke Weerbaarheid een tentoonstelling over Nederland In Bezettingstijd. De tentoonstelling is gevestigd in het Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan en is geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Op dinsdag en donderdag is de ten toonstelling ook 's avonds open gesteld en wel van 7 tot 10 uur. Ter afsluiting wordt op vrijdag 10 maart om 8 uur, ook in het verenigingsgebouw een forum avond gehouden met als thema: „Democratie en Extremisme". De volledige samenstelling van het forum is nog niet bekend. Er zullen echter deskundigen in zitting hebben n.l. de heer C. C. van den Heuvel, voorzitter van de Stichting Geestelijke Weer baarheid, Jan Joost de Meijer, voorzitter van de Algemene Jongerenorganisatie Nederland (Ajon) en een specialist op het gebied van drugs. Als voorzitter van het forum zal de wethouder van Jeugdzaken mr. J. J. M. j Tromm (wethouder van Boskoop) optreden. WOUBRUGGE - Op verzoek van het raadslid Venhuizen werd één dezer dagen een besloten bijeenkomst gehouden in het ge meentehuis, waarop de raad uit voerig werd ingelicht over de realisering van de diverse be stemmingsplannen in de ge meente. Hierbij gaven B. en W. een breedvoerige uiteenzetting met de stedebouwkundige advi seur over de bestemming van de gemeente in groter verband. Unaniem was men het er over eens, dat Woubrugge een uitge sproken agrarisch en recrea tief karakter moet blijven dra gen in de toekomst. Men was beslist tegnen de idee van een forensengemeente en wenste slechts groei zoveel als nodig is voor de normale uit breiding van de bestaande be volking. Deze werd geraamd op 2% per jaar. Teneinde de bouw in de sociale sector te kunnen financieren, dienen ook woningen in de vrije sector te worden gebouwd om de tekorten te kunnen dekken. Dit heeft tot gevolg een toena me van woningen van 6% per jaar. waardoor het inwonertal in 1980 geschat wordt op circa 5500. De huidige bestemmings plannen voor beide dorpskernen voorzien daarin, al is alle bouw grond nog niet beschikbaar. De raad drong er op aan, dat de nieuwbouw zoveel mogelijk zal worden verspreid, waarbij in verband met de toegestane con tingenten gerekend wordt op een extra uitbreiding eens in de drie jaar. Wat betreft de belangrijke recrea tie kwam weer het plan van een aannemer ter sprake om de kleine Piaspolder langs de Wij de Aa grotendeels vol te storten met puin en/of huisvuil, tenein de dit terrein te benutten voor algemene recreatie. Hoewel het gemeentebestuur hier verschil lende bedenkingen tegen koes tert, wil men eerst overleg ple gen met GS. In verband hiermede denken B. en W. ook aan de uitbreiding van de commissie Ruimtelijke Ordening zo mogelijk met een deskundige. De verkeerssituatie in de kern van Hoogmade is al jaren een punt van ernstige bestudering. Weliswaar willen GS een aan zienlijke bijdrage leveren in de kosten van de doortrekking en verbreding van de Van Alc- maerlaan, doch de meeste raadsleden wensten liever de in stelling van éénrichtingverkeer en iets smallere wegen. Voorop staat, dat van de huidige bebou wing langs de Kerkstraat zo weinig mogelijk gesloopt zal worden, zelfs niet op de smalle gedeelten. Wat betreft de bestemming van het perceel gemeentegrond langs de Kerkweg te Woubrugge tussen het Kerkhof en de laatste woningen is gedacht aan een ruime parkeergelegenheid voor vrachtwagens, een belangrijk aantal volkstuintjes en bij vol doende belangstelling ook twee tennisbanen. Wat betreft de grond langs de Ba- teweg ten zuiden van het sport complex, het zg. plan Verboom, is gedacht aan de bouw van een scholencomplex van 12 lokalen, eerstens voor de bijzondere ba sisschool en daarnaast ook voor de openbare basisschool, zo mo gelijk met een gezamenlijke aula. Voorts staat deze grond ook nog open voor een openbare kleuterschool. Daar men na een discussie van meer dan drie uur nog niet alle problemen behandeld had. werd besloten een tweede bijeen komst te houden op 21 maart, teneinde nog andere urgente problemen te bespreken. Hypermarkt in Hillegom HILLEGOM - Op zaterdag 11 maart van 12.00 uur tot 22.00 uur en zondag. 12 maart, van 11.00 uur tot 18.00 uur wordt in Treslong te Hillegom wederom de Antiek- en Curiosamarkt ge houden onder de naam ..The Antique Hypermarket". Dit keer is er o.m. een stand van prachtige schilderijen, twee met exotische tapijten, één met an tieke wapens, zowel steek-, slag als vuurwapens, één met kris tal. J. v. Duvn hoven voorzitter van rk bejaardenbond LISSE De heer J. van Duynhoven Is gisteren op de jaarvergadering van de rk. bejaardenbond tot voorzitter gekozen. Hij volgt daarmee mevrouw De Bruln-Weijers op. Het bestuur van de bejaarden bond werd verder uitgebreid met de heren Veldhoven en Opstal. Deze uitbreiding was n xidzakelijk geworden om dat het ledenaantal nog steeds toeneemt. Op dit mo ment zijn bijna 600 bejaar den lid van de bond. Uit het financieel overzicht van de heer De Bruin bleek dat er een omzet gehaald was van 31.852 gulden. Als nieuwe le den van de kascommissie werden benoemd de heren Rusman en Van Bezu. LEIDEN In een drogisterij aan het Noordeinde is gisteren een kassa opengebroken. Er worden 35 gulden, nagellak, zeep, schaartjes en sieraden ver mist. De daders hebben ook bij de belendende percelen pogingen gedaan binnen te komen. Ver moedelijk zijn ze bij hun werk zaamheden gestoord. In een bar-dancing aan de Lange Schijstraat is een condoomauto maat opengebroken en leegge haald. In een bar in de Breestraat is uit een sigarettenautomaat, een jukebox en een flipper-automaat 80 gulden meegenomen. Door forcering van een deur is men binnengedrongen in het Vijf- hovenhuis aan de Hoflaan, waar 150 gulden wordt vermist. De grootste schade liep de zeil en roeivereniging „De blauwe Schuyt" op. Daar werd 350 gul den gestolen. VOORSCHOTEN In het Lucas College werd vanmorgen een enorme ravage aangetroffen. Ruiten waren vernield, bloem potten door de gangen gegooid en de inhoud van de vitrines uit het biologielokaal lag door het gebouw verspreid. Er wordt niets vermist. Om de orde te kunnen herstellen hebben de leerlingen een paar uur vrij gekregen. De universiteit is steeds meer verkeer naar de binnenstad gaan trekken. Daardoor ook steeds meer mogelijke situaties op Leidens mooiste gracht: het Rapenburg. LEIDEN De verkeerscommls- sie van de gemeente Leiden praat volgende week over de brief, die de bezorgde binnen stadsbewoonster mevrouw M. Bosch-Gans schreef onder het motto: „De gemeente wil toch zo graag weten wat er onder de bewoners leeft. Een van de vele hartekreten van mevr. Bosch betreft het Rapen burg waar zij naast een verbod voor doorgaand verkeer vanwe ge de schade voor de hulzen en het gevaar voor voetgangers een parkeerverbod wil laten gel den tussen universiteit en Kolf- makerssteeg. „Als men ons (de bewoners der oude binnenstad) kwijt wil zeg dat dan", zo schrijft mevr. Bosch ook, nadat zij er op heeft gewezen, dat de universiteit zich met zoveel agressie op de binnenstad heeft geworpen, dat de bewoners in de verdrukking komen. „De universiteit", aldus de briefschrijfster „Parasiteert op gemeentegrond, omdat ze bij alle bouwplannen een veel te kleine parkeermogelijkheid bie den". Doordat bij de Kaiserstraat aan de kant van de singel niet is aangegeven, dat de Nonnenbrug niet bereden kan worden (wordt hersteld-red.) komt het op het Rapenburg veelvuldig tot ver- keersknopen. Auto's kunnen nu Immers niet rechtdoor het Ra penburg oprijden en de Nonnen- brug over gaan, maar moeten var.uit de Kaiserstraat rechtsaf richting Vliet. Langere vracht auto's hebben met deez bocht dan de grootste moeite en moe ten in veel gevallen helemaal achteruit rijden. ZeeweR 37. tel Dulvenvoordestraat 3. dokter H. Kwint. Hoofd- tel. 11253. vrtj. 18.0 Veorhi tot za. 10.00 uur: dokter L. J. H Lempers. ChuroklHlaan 13. tel. 10140. Van za. 10.00 uur tot ma. 8.00 uur: dokter F. Walenkamp. Dorpstraat 45. Warmond, tel. Wassenaar: dokter pn. WilhelmInapleli Zuid: d> tel. 2460. APOTHEKEN Alphen: Apotheek All! Tolln- K." 'de WÏt, Kerkstr. 42, Apotheek Rond, Kleiweg Julianalaan 18. Katwijk tel. 14370. Lelden Voorschoten: Apotheek Doe- 070-995400. Apotheek A. L. Beker. Wllhelmlnnpark 8. WIJKVERPLEGING Anrl:«M,l.T\een - Ter - Zevenhoven - Won Dam. tel. 01729-238. Be„( imiren - llnters kerkZr. Schouwen tel. 01790-3632. ore: Zr. Van :.(t. 01729-214. ile - Knnde- Benthulzen. straat 33. tel. 15754. Lelden: Groene Kruis tel. 21753. Leiderdorp: Zr. s van der Leer. Zr. J. Dubbeldam. Wagt LEIDEN Deze week beleven drie films hun prolongatie in de Leid- i se bioscopen. De vrijmoedige verfilming van de Decamerone van Boccaccio draait voor de derde week in het STUDIO-theater. Dat I vele Leidenaars geen genoeg kunnen krijgen van „Gejaagd door de I wind" in TRIANON blijkt wel uit het feit dat deze film, voor de derde keer in Leiden, zijn tweede succesweek ingaat. I Vervolgens hebben we voor de tweede week de gelegenheid om te kij- I ken hoe detective Harry Callahan (t,Dirty Harry") ofte wel Clint Eastwood moordzaakjes opknapt in het LUXOR-theater. Clint's film in LIDO „Geen genade voor rivalen" heeft plaats gemaakt voor een 1 doldwaze satire op de Italiaanse western „Levend... bij voorkeur dood". In REX kan men kennis maken met allerlei intieme spelle tjes van jongens en meisjes onder de 17 jaar wanneer men naar de 1 film „Liebe unter 17" gaat. De nachtvoorstelling is de lugubere film i „Paniek in Needle Park". CAMERA heeft deze week een half-komische film over moordenaars i van bruiden „The Honeymoonkillers". Voor de jeugd draait er in Camera nog een film over de held Zorro: „Zorro kruist de degens". I REX De film „Liebe unter 17" Er worden verschillende jongens Noordwljk: Zr V. hef 33. tel. 3113. NrordwIJk Luyn. Salvla- één van de vele Duitse pro- dukties, die eigenlijk geheel pre tentieloos zijn. Van een verhaal is wel sprake, maar alles wordt wat fragmentarisch overge bracht. en meisjes ten tonele gevoerd, die allerlei intieme spelletjes doen. Af en toe komen ze nog wel tot één of ander gesprekje maar het is toch over het alge meen sex wat de klok slaat. „Dikke" Martha met haar minnaar Ray in de film „De bruidenmoordenaars" (CAMERA) Zlllc - Voorhom M. Smit Regenvl z:ik te i - - T.r.s, ,v«. - - f x Lar weg 1. tel. 54500. 141^. Soreekmir za. en ze. 11.3 1230 uur Lelden: Tandarts Schröder. Leren! komst blijkt de nieuwe avontu renfilm „Zorro kruist de de gens". Het is de zoveelste Zorro die in het zwart gekleed en ge maskerd de provinciale dicta tors van het pas onafhankelijk geworden Mexico te lijf gaat. Er wordt flink paard gereden, stevig op de degen gevochten en overdadig genipt aan de beker van de melodramatiek met Guy Storkwell en Antonio Prieto als de voornaamste sterren. CAMERA In hoeverre de film „De bruiden moordenaars" ont leend is aan de werke lijkheid is moeilijk te zeggen. De maker Leonard Kastle lan ceert hem in ieder ge val als echt gebeurd. Wanneer dit wel zo is dan blijkt alleen maar uit de fihn dat er in Amerika (en dus ook in de rest van de we reld?) vele vrouwen wonen, die blindelings vertrouwen hebben in een of andere vreemde snuiter, die zegt met haar te trouwen. >at ze dat nou net niet moeten doen bij Ray Fernandez alias Char les Martin (Tony LoBianco) laten hij en zijn „compagnon" ■Martha Beck) duide lijk zien. Is een vrouw eenmaal in hun han den, dan is ze haar geld en leven niet ze ker. Samen trekken ze er op uit om de vrou wen te bezoeken, als broer en zus. Bevreemdend is, dat Martha en Ray smoor verliefd op elkaar rijn en elke keer als ze maar even de kans krijgen met elkaar te vnjen. Een vreemde zaak als je bedenkt dat Ray toch ook alle aandacht aan rijn „Bruid" moet beste den, zodat de vrouw in kwestie geen achter docht krijgt. Hoewel Martha in wezen een jaloerse vrouw is helpt ze Ray toch elke keer weer omdat hij een be wijs wil hebben van haar liefde. Zoals elke vrouw die re gisseur Leonard Kast le, ten tonele voert, tuint ook zij er dus iedere keer in, tot haar jaloezie de over hand neemt. LIDO De titel „Alive or prefe rably dead" zou doen vermoe den dat we te maken krijgen met een keiharde Italiaanse western. Het tegendeel Is waar. De film steekt duidelijk de draad met het genre. Toch ligt de zelfspot er Iets te dik op, waardoor „Levend bij voorkeur dood" noch een western, noch een klucht is geworden. Sommige scènes als b.v. de on handige bankroof zijn te lang aangehouden, anderen zoals het gevecht tussen de broer» In de modder er met de haren bijgesleept. Het meeste plezier kan men nog beleven aan een paar flitsende grappen b.v. de Indiaan, die de veer van zijn hoed neemt om er mee te séhrijven en de dwaze ge vechtsscènes met een knap stuntwerk. Maar het geheel laat een nogal onsamenhangende indruk ach ter. Ook In de dialogen, die nog al gekunsteld klinken kan men geen logica ontdekken. Wat u ook moet weten LEIDEN Prof. dr. A. A. H. Kassenaar is de juiste naam van de decaan van de faculteitsraad van de medi sche faculteit. In onze editie van woensdag meidden wij abusievelijk een verkeerde O LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is vandaag de heer T. van der Wal gepro moveerd tot doctor in de let teren op een proefschrilt, ge titeld „Op zoek naar een nieuwe vrijheid. Een kwart eeuw arbeidsbeweging in Friesland (1870-1895)." Zijn promotor was prof. dr. I.Schöffer. •LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer I.P.C. van 't Hof, predikant bij de hervormde gemeente Rotter dam-Zuid, gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift, getiteld ,,Op zoek ntiar het geheim van de zending. In dialoog met de Wereldzendingsconfe- rentles 1910-1963." Zijn pro motor was prof. dr. E.Jan sen Schoonhoven. •LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer A.V.Huygens, v»c.v*-»chappe- lljk medewerker in dienst van de Nederlandse Organi satie voor Zuiver-Weten- schappelijk Onderwijs, ge promoveerd tot doctor In de wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld „Over aromatische transthalleringen." Zijn pro motor was prof. dr. E.C.Kooyman. KOUDEKERK Ook Kou dekerk krijgt (evenals de an dere zijde van de Oude Rijn) z'n „Music Meeting House". Zaterdagavond (aanvang 7.30 u.) zal de Discotheek Sound Exposition uit Den Haag een groot optreden met light-show verzorgen in 't Voorhof. Valt deze avond in de smaak bij de Koudekerkse popliefhebbers, dan zijn de Haagse discjoc- keys van plan om elke maand terug te komen naar 't Voorhof. KOUDEKERK/HAZERS- WOUDE Vanavond wordt in 't Voorhof een bijeen komt gehouden in verband met de Wereldgebedsdag, welke wordt georganiseerd door de verschillende vrou wenverenigingen ter plaatse. Het thema luidt dit jaar: „Verblijdt u in den Heer te allen tijde". Aanvang 8 uur. LANGERAAR Zaterdag avond wordt er een dansn- vond gehouden voor gehuwde paren. De muzikale omlij sting wordt verzorgd door „The Ricocks" uit Leider dorp. Aanvang 8 uur in het Parochiehuis te Langeraar. NOORDWIJ K/LEIDEN De afd. Lelden e.o. van do Ned. Ver. van Suikerzieken organiseert dinsdag 14 mnart aanstaande een voorlich tingsavond In het wijkcen trum aan de Kamhuisstraat 16 in Noordwljk; aanvang 20 00 uur. DR. F.M.GERRIT- ZEN, Internist te Wassenaar, zal een lezing houden welke in nauw verband staat met diabetes. Tevens zullen me juffrouw Zr. M.Vos, verbon den aan de diabetes-nazorg van het Academisch Zieken huis. en mejuffrouw J.v.d.Bos, als diëtiste ver bonden aan het Diaconessen- huis te Leiden, gelegenheid geven tot het stellen van vragen op het gebied van spuiten en menu's voor sui kerpatiënten. Mevrouw A.C.Wittebol uit Woubrugge zal een aantal kleurendia's vertonen over het kinderte huis „Bos en Duin" te Bosch en Duin. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan is een jubileumcommissie sa mengesteld uit de volgende dames en heren: mevrouw A.Deursen-Bakker, Noord wljk, mevrouw A.C.Wittebol, Woubrugge, mevrouw T. v. Klaveren-de Visser, Alphen aan den Rijn en de heren A. v.d. Leek. Lelden en J. v. Reenen te Katwijk nan de Rijn. De laatste treedt op als voorzitter. TER AAR Op de onlangs gehouden jaarvergadering van het NKV afd. Ter Aar hebben de afdelingen van het NKV, St. F.loy en St. Willl- brordus zich verenigd tot de Industriebond NKV. De heer Vlasveld fungeerde die avond als voorzitter. De di strictbestuurder de heer Van Ginnekcn was hierbij oanwe- zig. Het bestuur van de In dustriebond NKV zal bestaan uit de heren C. M. van, Em merik, C. Pieterse, J. Burg meier, P. Verlaon, Th. Vlas veld, Jac. Fransen, J. van de Meer en N. Th. v. d. Meer. Do heer A. v. d. {•aan h—ft nis secretaris (St. Wiliibrordus) die uvond afscheid genomen. Voor het vrle werk wat hl) gedurende 19 jaar heeft gedaan werd hij door het bestuur bijzon der dank gezegd. ZOETERWOUDE SJZ speelt zondag in Rijswijk te gen de Flamingo's. Het ter rein Is gelegen aan de Schaapweg in het sportpark „Prinses Irene". De opstel- line van de groen-witten luidt: Fengler. Mooijman. Olsthoorn. Bosman, v. Har V. d. Geest, van Veen. Van Klink. Ammerlaan. Hel-; der en Van Slingerland. Wis selspelers; Romljn. Van, Kempen en Ammerlaan. Scheidsrechter, C. Zappey, Aanvang 14.30 uur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5