OVERLAST IN BODEGRAVEN Scholenplanning in Voorschoten verloopt slecht Bewoners Pr, Bernhardstraat klagen over geluidshinder .IV 42 Rode Kruis- expositie Zoeterwoude Harmonie begeleidde J. L. Koek naar laatste rustplaats Fiets voor gedupeerde vriendin Burenhulp Zoeterwoude slaat aan MARKTEN Leidse agenda Leidse bioscopen Firkusny technisch briljant PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 MAART 1972 Wat u ook moet weten BODEGRAVEN Vele kin deren hebben afgelopen week een zwemexamen afgelegd. 41 Kinderen behaalden diplo ma A en 32 diploma B. De heer C. van der Byl was ver tegenwoordiger van de KNZB Chef-Badmeester Ver kerk reikte na afloop in de hal van Zwembad De Kuil de diploma's uit. BODEGRAVEN In en- keele jaren tijds heeft de Kaasdrive ruime bekendheid gekregen. Dit jaas zal de op zet sterk gewijzigd worden. Er zal gespeeld worden in twee poules t.w. A voor elke deelnemer, poule B voor de genen die speelden met min der dan MP 500. Op 16 maart zal de eerste van vijf voorrondes starten in het Pa rochiehuis. Op 27 mrt, 6, 13 en 25 april volgen de overige ronden. Er zal worden ge speeld in groepen van 8 pa ren, waarvan de winnaar zich direct plaatst in de fina le van 5 mei. Hierna zal een grote prijzentafel beschik baar zijn zodat elk zijn kaas- deel ontvangt. Aanmelden bij o.a. T. Beyer, tel. 3828. BODEGRAVEN In het Parochiehuis kwam een veèrtigtal ouders bijeen om te luisteren naar een uiteen zetting van mevr. Dijkstra over tandverzorging. Zij deed dit aan de hand van dia's. De heer v.d. Gun gaf een korte uiteenzetting over de katechese op de Willi- brordschool. In een discussie over contact school-huis ver klaarden verscheidene ou ders zich voorstanders voor klasse-avonden aan het begin van het leerjaar, echter zon der afschaffing van kijkavon- den. Na de pauze volgde er een quiz die geanimeerd ver liep en die een achttal ou ders aan aardige prijzen hielp. De voorzitter van het oudercomité, de heer Mer- kies, die ook de avond ge opend had, sprak een woord van dank voor de prettige medewerking van de ouders, die bovendien akkoord waren gegaan met het voorlopige ontwerp-reglement. KOUDEKERK Het is tra ditie bij de voetbalvereniging .Koudekerk" dat de juniores elk jaar een ééndaagse trip maken. Jeugdcommissie sa men met ontspanningscom missie hebben de datum van dit Koudekerkse festijn be paald op zaterdag 27 mei a.s. Nu reeds hebben zich meer dan 200 juniores aange meld. In de commissies wordt thans druk overleg ge pleegd waar men dit jaar naar toe zal gaan. Vanavond komt de COVS afd. Leiden in het clubhuis voor het vertonen van spelregel dia's. Deze avond is speciaal bedoeld voor de A, B. e junioren. Zaterdagmorgen om 11 uur zullen de prijzen worden uitgereikt aan de winnaar van de „winterspe len". Ook dit jaar trokken de diverse spelen (biljarten, klaverjassen, tafelvoetbal, sjoelen) weer een enorme belangstelling. Deze spelen worden georganiseerd om de (jeugdige) leden een recrea tieve winterpauze te bieden. Na acht ronden voert T. van Vegten met 40193 punten de kopgroep van de klaverjas- competitie van de vvK aan. LANGERAAR De toe komstige agrarische onder nemers verenigd in de jonge- rensectie L.T.B.-Kring „De Meerlanden", komen op vrij dag 10 maart a.s. in het pa rochiehuis te Lan^eraar bij een. Tijdens deze vergade ring zal ir. Hoefmans, hoofd van de Voorlichtingsdienst van de L.T.B. een inleiding houden over „Het eenmans bedrijf in de agrarische sec tor". Aanvang 8 uur. LANGERAAR Voor de jeugd vanaf 4 jaar zal er zondagmiddag om 2 uur een filmvoorstelling zijn in het parochiehuis. Er zullen o.a. tekenfilms in kleur vertoond worden. De zaal is open van af half twee. LANGERAAR Zondag speelt Altior tegen Wester kwartier. Aanvang van de wedstrijd half drie. TER AAR In het Dorps huis van Ter Aar is gisteren de Rijnstreekavond gehou den. Bijna 300 dames namen aan deze avond deel. Burge meester Van Wageningen van Woubrugge sprak zijn waardering uit voor het werk van de Bond van Plat telandsvrouwen. Mevrouw Van Wageningen-Oosting, die de kring gaat verlaten, kreeg van de dames Blan- kenstein en Geskes een wandkleed aangeboden. Het kleed is gemaakt van gebor duurde wapens van alle elf afdelingen. OUDE WETERING De technische school voor de Veenstreek te Oude Wetering hield woensdag van 6.30-9.00 uur „open huis", met de be doeling om belanghebbenden en geïnteresseerden te laten kennis maken met de school „in bedrijfVan deze gele genheid maakten 689 perso nen gebruik. Met de leerlin gen waren er dus 1000 men sen in de school. Daarnaast toonden diverse raadsleden, directeuren van andere scho len voor voortgezet onder wijs, hoofden van lagere scholen, oud-leraren en oud leerlingen van de school hun belangstelling. BODEGRAVEN De bewoners van de Prins Bernardstraat in Bode graven zitten met een lelijk probleem. Zij hebben nogal wat last van de bedrijven die in diezelfde straat gevestigd zijn. Geluidsover last. De betrokken bedrijven maken allemaal vrij driftig gebruik van auto's. Ook op uren dat dat eigenlijk helemaal niet zo prettig is. Daarom hebben zeven bewoners van de Bernardstraat een adres gezonden aan het gemeentebestuur waarin zij hun zorgen openbaar maken. Om welke bedrijven gaat het? Om de plasticverwerkende fa briek Sincoflex, het aannemers bedrijf Versloot, het vervoersbe drijf Broersma en de opslag plaats van de cash and carry- zaak De Wit. En welke van deze bedrijven bederft er nu de leefbaarheid? Dat is moeilijker. Directeur Berkhout van Sincoflex liet weten dat de kans dat het adres tegen zijn bedrijf gericht was erg klein is. „Wij hebben informatie ingewonnen en daar uit is ons gebleken dat het niet specifiek om ons gaat. Het is bij ons vanwege de slechte weers omstandigheden wel een tijdje druk geweest, mar de situatie is al weer genormaliseerd. Ik dacht dat het eerder ging om de zwaardere auto's". Het aannemersbedrijf dan? Di recteur Versloot ontkent het. „Ik ben me van geen kwaad be wust. Ik hoor trouwens voor het eerst van dit schrijven. Van mij kunnen ze bijna geen last heb ben. Mijn wagens vertrekken 's morgens om kwart voor zeven, en dat is in vijf minuten beke ken, en komen 's middags om half vijf weer terug, ook dan is het binnen vijf minuten weer rustig". De heer Versloot ver schoonde ook de cash and car ry. „Het lijkt me overdreven om daar drukte over te maken. Het gaat hier namelijk alleen maar om het magazijn. En daar komt naar mijn beste we ten maar een keer per dag een vrachtwagen om te laden. En af en toe nog zo'n klein wagentje. Maar die laadt hoofdzakelijk in de loods. Nee, als er klachten zijn zullen die wel betrekking hebben op het vervoersbedrijf van Broersma. Die werkt met zware wagens". De heer Broersma: „De mensen hebben inderdaad wel wat over last. Maar dat hebben ze niet alleen van mij, eerder van die cash and carry want ik geloof dat er daar nogal eens wat wa gens van geparkeerd staat in de straat. En bovendien, ik zit hier al tien jaar. En pas de laatste tijd raken de mensen geïrri teerd. Komen ze 's ochtends klagen, dat ze zo slecht hebben geslapen. Maar wat moet ik dan zeggen? Hoogstens dat het niet aan mij ligt maar aan de ge meente. Ze zijn nog nooit bij mij geweest om me iets anders aan te bieden. Ik ben wel op het gemeentehuis geweest. De me dewerking daar is echter mini maal. Ze redeneren gewoon van: we zijn er niet in geïnte resseerd dat u grond koopt, want wat verdienen wij daar uiteindelijk aan.? De geluidsoverlast van het ver voersbedrijf zal echter binnen niet al te lange tijd voorbij zijn. Over een half jaar wil de heer De Prins Bernhardstraat in Bodegraven. Links louter bedrijven, rechts woningen. De bewoners klagen al geruime tijd over geluidshinder Broersma gaan draaien in de heffen. Het is hem na de nodige Tenslotte het laatste bericht van nieuwe wijk Broekvelden en de moeite gelukt grond en een de gemeente: Men gaat een on- vestiging in de Bernardstraat op- bouwvergunning te krijgen. derzoek instellen en verder de betrokken bedrijven verzoeken rekening te houden met het ka rakter van de woonwijk. LISSE Vanavond om zeven uur wordt in de Bloemlusthal van de HBG de huisbroeitentoonstellfng ge opend door mevrouw Berends, de echtgenote van de burgemeester van Lisse. Op deze expositie zijn de resultaten te zien van een handenarbeidwedstrijd die gehouden is onder de leerlingen van de hoogste klassen van de basisscholen in Lisse. Bij deze wedstrijd mocht alleen met waardeloos materiaal ge werkt worden. Als entourage zullen een groot aantal hyacinthen dienen die door 600 leerlingen in vier weken tijd thuis, in de huiskamer, in bloei zijn getrokken. Voor ieder van de 26 klassen die deelnamen is een prijs voor de beste leerling beschikbaar. De gemeente Lisse stelde een wisselbeker beschikbaar voor het allerbeste resultaat. De uitslag wordt vanavond bekend gemaakt. ZOETERWOUDE In „Ons Huis" aan de Dorpsstraat zal op zaterdag 11 maart a.s. een tentoonstelling en verkoop wor den gehouden van werkstukken, gemaakt door chronische zieken en minder-validen, onder leiding van de welfare-vrijwilligsters van het Rode Kruis. Burge meester Detmers zal om 13 uur de opening verrichten waarna men tot 18 uur in „Ons Huis" welkom is. Op de tentoonstelling zal men kunnen zien dat ook door men sen die min of meer gehandi capt zijn, niet alleen mooie maar ook praktische werkstuk ken kunnen worden gemaakt zoals tafelkleden- en lakens, schortjes, kussens, tassen, hou ten speelgoed enz. Alles tegen zeer redelijke prijzen te koop. De opbrengst wordt gebruikt om nieuwe materialen te kopen en wat overblijft komt ten goe de aan de patiënten. Attracties verlevendigen de tentoonstel ling. Er is een grabbelton met luciferdoosjes en men kan pluk ken uit de boom van overvloed. Het Rode Kruis doet meer. Jaarlijks wordt een boottocht gehouden voor zieken, minder validen en andere mensen die minder goed uit de voeten kun nen. Vorig jaar namen 21 perso nen deel uit Zoeterwoude. Ver der wordt, naar gelang van het beschikbare aantal plaatsen voor de afdeling Leidschendam w.o. Zoeterwoude ressorteert, verblijf in Rode Kruis-vakantie- huizen of aan boord van de Henri Dunant" georganiseerd. Het afdelingsbestuur wil op deze tentoonstelling verder een indruk geven van de andere ta ken die het Rode Kruis op zich neemt, Dit is o.m. het colonne- werk, de bloedtransfusiedienst, het Jeugd Rode Kruis en lectuur- inzameling. Hiervoor is veel geld nodig Het Rode Kruis is een neutrale instelling die geen subsidie krijgt zodat het geld vande bevolking moet komen. Op de tentoonstelling kan men zich als lid opgeven of de con tributie verhogen. VOORSCHOTEN In Voorscho ten is scholenplanning een ui terst moeilijke zaak. In 1965 is een scholennota uitgekomen en in 1969 is deze nota bijgewerkt, thans blijken alle prognoses af te wijken van de werkelijkheid. De -commissie van onderwijs had een bespreking aange vraagd over de scholenplanning in de gemeente. Wethouder Es- selaar wees op de vele onzeker heden, welke zich naast de ge zinsplanning in Voorschoten voordoen. Nu eindelijk alles gereed is om over te gaan tot de bouw van de definitieve Mariaschool in de wijk Adegeest heeft het R.K. Schoolbestuur medegedeeld aan de gemeente te moeten afzien van deze school omdat het aan bod van leerlingen sterk terug loopt. De wijk Adegeest is aan het vergrijzen. Ook de scholen in het centrum lo pen leeg. De openbare Park school wordt verplaatst naar de wijk Boschgeest. De wethouder kon de commissieleden de ge ruststelling geven dat thans het plan om tot bouw van twee lo kalen voor deze school te ko men gereed is. Verwacht wordt dat tijdens het schooljaar 1972-73 de bouw op geleverd zal worden. Er bestaat ter plaatse gelegenheid tot de bouw van een volwaardige school van het type Middenhol land enigszins aangepast aan de omgeving van de Moeder Gods- kerk. De R.-K. Jozefschool neemt de r.-k. Laurentiuskleuterschool in huis. Deze kleuterschool is in enkele jaren terug gegaan van vijf lo kalen naar slechts een klasje. Het vrijkomende schoolgebouw, eigendom van de Laurentiuspa- rochie, wordt aangekocht door de gemeente. De commissie dacht reeds hardop over een nieuwe bestemming: onderdak voor de openbare bibliotheek. De Hervormde School in de Schoolstraat wordt verplaatst naar de wijk Boschgeest of Bij dorp. De commissie drong aan op het verkrijgen van toestemming mobiele scholen te mogen neer zetten. De lokalen zijn alleen goedgekeurd voor het kleuteron derwijs en nog niet voor het ba sisonderwijs. Mobiele scholen geven een gemeente de kans om scholen daar te plaatsen waar ze nodig zijn. De commisie kreeg de toezeg ging dat- een eenvoudige opstel ling gemaakt zal worden over de planologie van de scholen bouw in Voorschoten. Geen erg tijdrovend werkstuk, kwam de commissie tot de conclusie dat wat vandaag als de hoogste waarheid verkondigd wordt, misschien morgen al weer ver ouderd is. De commissie stelde weer een te levisietoestel beschikbaar aan een school als vervanging van een ontvreemd toestel. Er is thans een verzekeraar gevon den, die bereid is de inventaris te verzekeren. Raadsagenda Bodegraven De raad van Bode graven zal in de vergadering van donderdag a.s. onder meer de volgende voorstellen behan delen: De panden Emmakade 54, eige naar C. Noordhoek, Emmakade 91 (P. Koren) en Emmakade 107 (P. van den Berg) aan te kopen Zich garant stellen voor de geldle ning die de w Bodegraven af sloot voor de gedeeltelijke finan ciering van een tribune. Het gaat om een bedrag van f 17.000. Aan de heren Van Barneveld, Bijlsma, Spaans en Vlasveld een suk grond ter grootte van 1415 m2 in het plan Boekvelden te verkopen. De heren willen woonhuizen op deze grond gaan bouwen. Voor hetzelfde grond ter grootte van 1045 m2 te verkopen aan de heren Van den Heuvel, Van Kippersluis, Vos en Walraven en Van der Lugt. De bezwaren die zijn ingediend tegen het bestemmingsplan Oud-Bodegraven/Dam mekant zullen op 27 april behandeld r:4*" -^or de afdeling voor bestuur van de Ra.d v. r S te. Als gemachtig den worden voorgedragen bur gemeester Croles, stedebouw- kundige Wissing en gemeentese- De Jong. ALKEMADE Gistermorgen had in de parochiekerk van St. Petrus Banden de gezongen uit- vaartsplechtlgheid plaats van de op 66-jarige leeftijd overleden J. L. Koek. De mis van requiem werd opge dragen door pastoor Lemmers van Oude Wetering waarbij de gezangen werden uitgevoerd door het parochieel gemengd koor o.l.v. de heer M. Nieuwint. De heer J. L. Koek is in zijn le ven van grote betekenis geweest voor de plaatselijke muziekver eniging Liefde voor Harmonie. Ruim 35 jaar is hij werkendjid geweest en vele jaren heeft hij aan de vereniging als voorzitter leiding gegeven. Bij zijn af scheid van de muziekvereniging werd hij benoemd tot ere-voor- zitter. Voor de eerste maal De Harmonie aan het graf heeft men het in de parochie kerk van St. Petrus Banden meegemaakt dat de overledene 's avonds voor de uitvaart in de kerk werd opgebaard. Voor de uitvaart defileerden velen langs de baar. Er waren zeer veel bloemen van verenigingen en instanties alsmede was er een zeer grote belangstelling bij de plechtigheid, waarvan aan het einde muziekvereniging Liefde voor Harmonie met toepasselij ke muziek eerbetoon bracht aan hun ere-voorzitter hetwelk zij op het kerkhof met een laatste mu zikale groet besloten. Van de overledene kan nog als bijzonderheid worden vermeld dat reeds eerder n.l. enkele da gen na de beruchte oorlogsda gen in mei 1940, een mis van requiem voor hem werd opge dragen. Zijn familie was bericht gestuurd dat hij tijdens de oor log van 10-14 mei 1940 wa sneuveld. Op de dag na de re auiemmis kreeg men echter be richt dat hij gewond in ee: kenhuis wac opgenomen. ZOETERWOUDE Zoals ge bruikelijk ontvingen de be zoekers aan het concert van de Sint Jans Fanfare, waar aan ook VIOS en VIVACE hun medewerking verleen den, bij het betreden van de zaal een gratis lot voor de rte Fanfareprijs. Aan het grote Fanfareprijs. Aan het eind van de avond trok me vrouw Mey, echtgenote van de dirigent, het winnende lot Herhaalde oproepen van voor zitter Straathof aan de hou der hiervan om zich te mel den bleven aanvankelijk on beantwoord. Al spoedig werd duidelijk dat het lot was uit gereikt aan één van de leden van de drumband VIOS. De form wezen verwisselen waarbij het lot bij sommigen thuis was achtergebleven. De prijs, een vouwfiets, was aantrekkelijk genoeg om op nieuw een gang huiswaarts te maken om dit te controle ren. De winnares bleek uit eindelijk te zijn Ineke van der Salm uit de Zuidhof. Zij droeg echter haar prijs zon der dralen over aan Inge Lemmerzaal. Beiden waren vergezeld van een derde vriendin daags tevoren naar de repetitie van NIOS ge weest waarbij de fiets van Inge werd gestolen. In een spontane reactie beloofden de andere twee hun fiets aan de gedupeerde ter beschikking te stellen als zij deze even tueel mochten winnen op de Fanfare-avond. En zowaar... en er werd woord gehouden. ZOETERWOUDE - Het initiatief van de Oecumenische werk groep Daadwerkelijke Hulpver lening om te komen tot een or ganisatie van burenhulp blijkt aan te slaan. Zeventig mensen hebben gereageerd en de een of andere vorm van hulpverlening aangeboden na het verspreiden van de huis-aan-huis-folder. Zij die zich hadden gemeld om te fungeren als contactpersoon kwamen voor een nadere be spreking bijeen in het zaaltje van de Christus Dienaarkerk. De heer C.A.Potter die daarbij als voorzitter fungeerde toonde zich bijzonder verheugd over het aantal aanmeldingen dat een gunstig uitgangspunt vormt voor verdere actie. Er werden een drietal centrale contacta dressen gekozen. Anderen zullen assisteren bij het oproepen van vrijwilligers in eigen omgeving als dit nodig is. Er wordt nu ge werkt aan een tweede folder waarin de werkwijze wordt uit eengezet en de adressen bekend zullen worden gemaakt. Daarna zullen de affiche's een plaats krijgen en kan gestart worden met deze vorm van hulpverle ning. Hieraan is zeker behoefte volgens artsen, pastores en maatschappelijk en sociale wer kers. C I 3.20-7.20 C n 3.70-6.30; boe renkool 3851: breekpeen 3.40—3.50; Prol 20—43: Spruiten A I 64. B I 38. Aanvoer Waspeen 275.000 ke. RIJNSBUP.G 2 maart Bloemen Di versen; Anthurlum 100—270; Gerbe- ra 25—50; Amaryllis 40—55: Hyacin ten 130—160; Narcissen 120—166; Irissen 175—225: Forsvtla 25—65; Tulpen; Lustlce Wltwe 120—15"; Preludium 110—135: V. d. Berde 140—160; Alndln 250—275; Apeldoorn 1W—170: Gele Apeldoorn 170—'200; Blng Crosby 150—165; Anjers: Witte Sim 20- 30; rode Sim 24—35; roze Sim 21—32; Cmwlv Sim 23—32; Dusty Sim 20—35: Arthur Sim 22— 34: Gv Sim 21—34; Keever Sim 24 —35: La Rève 37—38; Fresia: Gnl- 150-275. 100-200; White Sw VRIJDAG 3 MAART: Microtheater Imperium - Caberet Pé- ter de Jong. aanvang 20 uur. SU LAK-theuter - „De hond ln de pot'» aanvang 20.15 uur. Jazz-zolder Hot House - Concert kwln* tet Rob Agerbeek. aanvang 22 uur,. ZATERDAG 4 MAART: LAK-thcater - „Mamma kijk zonde»» handen"n aanvang 20.15 uur. LIDO (tel 24130) „Levend bij voor* keur dood" 14 jr. dag. 14.30. 19.0&-- en 21.15 u„ zo. 14.30, 16.45, 19.00 eg, 21.15 uur. LUXOR (tel 21239) ..Dirty Harry lf«l .Paniek in Needle Park" 18 jr. erone- .15, zè* 16.45 u. TRIANON (tel. 23875) „Gejaagd^ j wind" dag. i 19.45 u Permanente agenda GEBOUW STICHTING ONS CEN TRUM Elke eerste woensdag var' de maand voorlichting over de so ciale wetgeving van 17.00-19.00 u. GAB Gebouw Inlichtingen ovei part-time werk Man Vrouw Maat schappij dl. 9.30-10.30 uur. do, 19.30-20.30 uur. Binnenstad Koopavond Lelds City Centrum donderdag tot 21.00 uur. Steenscbuur 5 Spreekuur over huls vesting werkende Jongeren elke dis dag. Groenoordhal Veemarkt vrijdag 04.00-14.00 uur. Oegstgeest, Soo» voor bamerbewoneri en alleenstaanden Geversstraat 65 tel. 51794, Vrijdag zaterdag en zon dag van 20.001.00 uur. Morssingel Oude Rijn 190 - Aan vragen voor gezinsverzorging dage lijks spreekuur van 9.OP—10.00 ujy nlngs- en Informatiedienst den Zuid-West, secretariaat Jacques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning tel. 20460; voor Informatie tel. 33921. CHR. KLEUTERSCHOOL: zaterdag: LJJS voor Jongeren I" "J I™ vee tot half zes 'oUcshv 114. Lai- iuis, Apolhekersdijk Spreek- r van Juridisch Advies Bureu: rkdagen (behalve maandag) 9.00— 00 uur. Zaterdagen 10.00—12.0C r. Donderdagavonden 19.00—22.00 LEIDEN Het Residentie-Orkest was donderdagavond „weer thuis" met zijn dirigent Willem van Otterloo. Weliswaar in een programma zonder nieuwe as pecten (Wagenaar, Beethoven en Moessorgsky), maar toch met voldoende afwisseling om daaraan veel genoegen te heb ben. Geopend met Wagenaars Ouvertu re „De getemde feeks" op. 25, leek de feeks zo te horen nogal ontembaar. Moessorgsky componeerde zijn „Tableaux d'une exposition" voor piano. En al mogen vele pianisten van oordeel zijn, da£ het werk on-pianistisch geschre ven is, het heeft een onmisken bare karakteristiek, waarvan in de overigens meesterlijke orkestratie van Ravel, veel ver loren is gegaan. Zo is van de rake typering van het kleine ge drocht Gnomus in deze orkè- stratie niet veel over gebleveiT van de hoekige bewegingen, die pianistisch beter tot hun recht komen. Wij zouden daaraan nog meer voorbeelden kunnen toe voegen, zoals de samenspraak van Samuel Goldenberg err Schmuyle. Goldenberg krijgt in het orkest een donderend ge luid. In werkelijkheid is hij (Je protser tegenover de kleine schlemiel. De piano kent een subtieler verschil tussen donde ren en protsen, kent ook een ra kere typering van een schlè^ miel. Maar bij al deze overwe gingen dient toch gezegd te wor den dat het Residentie-Orkest dit werk uitstekend vertolkte. Rudolf Firkusny was de solist irt het vierde Pianoconcert in G gr.t. op. 58 van Beethoven. Het zij hier nogmaals gezegd, dat wij ieder zijn opvatting gunnen. Desondanks hebben wij in deze vertolking meer gehoord van de technisch briljante routinier dan van een pianist die speelt uit een innerlijke spanning. Zijn overdadig pedaalgebruik, zijn accenten waar deze niet strikt noodzakelijk waren, deden niet altijd prettig aan. Het bleef al les nogal oppervlakkig. Maar technisch briljant was het wel. Het orkest heeft zich nauwgezet van zijn begeleidende taak ge kweten. Al met al een concert waarin van heel veel goeds te genieten viel. B. RIJNDERS Afstoten van grondbezit door de kerk wordt niet altijd op prijs gesteld. In Villa de Tor res (bij Saragossa in Spanje) zijn de boeren in het geweer gekomen, omdat het kathe draal kaüittel hun landbouw grond wil verkooen. Het complex gronden is bijzonder vruchtbaar, dankzij een door do boeren aangelegd be- vloeiingssysteem. Bij ver koop lopen de boeren kans van de grond te worden ver dreven. TER AAR Nabij de Aardamsebrug had donder dagmorgen een aanrijding1'' plaats waarbij 2 inwoners van Ter Aar waren betrok ken. De auto van de heer J. J. v. (Vaneman) veehouder naderde de brug van de Kerkwegzijde, terwijl de heer L. J. M. W. (Wijfjes) de afrit half was gepasseerd. Door on- bekende oorzaak raakten de beide auto's elkaar. De heer V. kwam hierbij op de linxer weghelft. Er ontstond een aanzienlijke blikschade aan de auto van W., de schade aan de andere auto was ge ringer.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4