Indrukwekkend afscheid van pastoor Baeten J. van Rijn overleden Maskerade boeide in Rijpwetering Sint-MichaeP' na vele jaren terug Leidse agenda Leidse bioscopen LEIDSE COURANT MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 Oud Ade nam afscheid van schoolhoofd J. Ponsioen Het scheidende schoolhoofd Ponsioen voor de laatste keer tussen zijn leerlingen OUD ADE Oud Ade heeft zaterdag afscheid genomen van de heer J. Ponsioen, oud-hoofd des St. Bavoschool. Na een ge zongen heilige mis, bijdragen van dames- en herenkoor en schoolkinderen, werd door het afscheidscomité een receptie aangeboden in het dorpshuis. Dnar kreeg de heer Ponsioen door zijn vrouw de pauselijke onder scheiding ,,Pro Ecclesia et Pon- tifice" opgespeld. Eerder had pastoor Schrama de spaarzaam heid van de heer Ponsioen en zijn zorg voor de school gepre zen. Aan het begin van de avond voerden de schoolkinde ren onder leiding van de heer Metaal een musical op. Namens het gemeentebestuur sprak bur gemeester Smolders enige woor den van bewondering en grote dank tot de scheidende hoofdon derwijzer. Juffrouw Epskamp sprak namens het personeel en bood een cadeau aan. De heer P. van Leeuwen voerde het woord uit naam van de Oud Adese gemeenschap, maar ook als oud-leerling. Hij benadrukte vooral het zo belangrijke vor mingswerk van de heer Pon sioen. Hij bood een geschenk onder couvert aan. Diep onder de indruk nam de heer Pon sioen tenslotte afscheid. Hij zei vooral de eucharistieviering tol zijn intentie op prijs te hebben gesteld. Hij dankte de pastoor voor zijn bemoeienissen ten aanzien van het erekruis en zijn personeel voor de goede team geest waarin hij gewerkt had. Daarna maakten vele inwoners van Oud Ade van de gelegen heid gebruik afscheid te nemen van de heer Ponsioen. ïmns/od toefije Biis meer Wat u ook moet weten ALPHEN Een 33-jarige Marokkaan is zondag in Al phen aan den Rijn opgeno men in het Rijnoord-zieken huis. Hij had zijn rechterpols gebroken, toen hij in de Ju- lianastraat met zijn fiets een •auto passeerde, waarvan de bestuurder op dat moment het portier opende. De man kwam hierdoor te vallen ALPHEN De 20-jar. P. A. v.d. S. wonende te Nieuw koop raakte zaterdag in de beruchte S-bocht de macht over het stuur van zijn auto kwijt. De auto -in bestuurder raakten in het water van de Ziende. Nog toen de auto bleef drijven kon de bestuur der zijn voertuig verlaten. De auto moest met een ta kelwagen op het droge wor den gehesen. De bestuurder kwam er met de schrik en een nat pak van af. De oorzaak wordt toegeschreven aan glad wegdek en mist. ALPHEN De 10-jarige F. W. wonende te Alphen aan den Rijn gleed zondagmid dag met het opstappen in een schommel in ..Avifau na" uit en raakte tussen wat onderdelen van de schommel bekneld. Nadat dr. v. Ben- them hem ter plaatse had behandeld is het jongetje, dat in- en uitwendige kwest- suren opliep, opgenomen in het Rijnoord-ziekenhuis. HAZERSWOUDE - De festivi teiten in Hazerswoude-dorp, die op 1 mei zullen worden gehouden ter gelegenheid van Koninginnedag, zullen dit jaar worden georgani seerd door de besturen van de voetbalvereniging Hazers- woudse Boys en door de damvereniging Samen Sterk. Uit de twee besturen is een commissie gevormd, die di verse evenementen op touw zal zetten. De Floracross, een prestatieloop door het Hazerswoudse polderland en sierteeltcentrum, staat in elk geval al definitief op het pro gramma. HAZERSWOUDE Op don derdag 2 maart is er voor de (oudere) leden van de Gere formeerde Kerk te Hazers woude-dorp, vanaf 19.30 uur, een bijeenkomst in de zaai van het kerkgebouw. De heer J. L. Westhoff en me vrouw J. Bos, respectievelijk secretaris van de Stichting Bejaardenzorg en directrice van het in aanbouw zijnde bejaardencentrum De Drie hof, zullen er o.a. een inlei ding houdeft. HAZERSWOUDE - De bijeen komst ter gelegenheid van de Wereldgebedsdag te Ha- zerswoude vindt plaats op vrijdag 3 maart aanstaande, om 20.00 uur. De samen komst wordt gehouden in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat. LEIDEN Aan de univer siteit is dr. A. Zwaveling be noemd tot hoogleraar in de heelkunde met een bijzonde re opdracht in Klinische on cologie. Prof. Zwaveling is lid van een aantal commissies op het gebied voor kankerbe strijding. In 1963 ontving hij de gouden Rotgansmedaille vor zijn verdiensten op on cologisch terrein en in 1968 de dr. Saai van Zwanenberg- prijs voor zijn werk op het gebied van chemotherapie bij kanker. LEIDEN Bij K.B. is dr. J. L. Terpstra, gewoon lector in algemene heelkunde, be noemd tot hoogleraar met een speciale opdracht in de vaat- en transplantatiechirur- gie. Het wetenschappelijk on derzoek van prof. Terostra, die verscheidene pubükaties op het gebied van transp'an- tatiechirurgie heeft verzorgd heeft onder andere betrek king op de experimentele chirurgie bij een levertrans plantatie, klinische niertrans plantatie en niet preservatie. PASTOOR BAETEN EIDERDORP Pastoor J. M. P. M. Baeten S.J. heeft gisteren in de Eucharistieviering afscheid genomen van de parochie „De Menswording". Na een pasto raat van ruim zes jaar in Lei derdorp waar hij de eerste pas toor van de jonge parochie was hij gaf daaraan ook de naam bood hij zoals eerder gemeld onlangs aan mgr. Simonis zijn ontslag aan. Het is een indrukwekkend af scheid geworden. In de afgelo pen week waren er ruim drie honderd dankbrieven van gezin nen binnen gekomen, er was een geldbedrag van ruim 2000,- bij elkaar gebracht en het kerkbestuur had een tv-toe- stel geschonken. De pastoor maakte van deze gestes vol dankbaarheid melding tijdens de vieringen van zondagmorgen waaraan medewerking werd verleend door het grote jonge renkoor en het combo onder lei ding van de heer J. F. A. Valk. Pastoor Baeten zei ook, dat de vele brieven hem ge sterkt en bemoedigd hadden. Na de uiteenzetting van vorige weck over de beweegredenen tot de ontslagaanvraag (de ge stencilde uiteenzetting werd gisteren uitgedeeld) ging pas toor Baeten zelf niet meer op de voorgeschiedenis in. Analoog Christus' gebed voor de eenheid wekte hij de parochiegemeen schap op in eenheid het geloof ongerept te bewaren en loyaal te staan tegenover de nieuwe pastoor. De emoties, die in de Leiderdorp- se parochie opkwamen toen be kend was gemaakt, dat pastoor Baeten z'n ontslag had ingediend omdat het onmogelijk was ge weest een groep parochianen aan zich te binden, braken wel even door in het afscheidslied waar voor de heer J. Valk de tekst had geschreven. Een van de jongeren, die aan het eind van de viering zei, dat de parochie buiten de kerk gefaald had om in eenheid met elkaar te leven, sloot echter bij de uiteindelijke wens van de vertrekkende her der aan. dat er toch weer een nieuwe kans komt voor „De Menswording". Lange rijen parochianen narr 0 tenslotte met een handdruk f, scheid van pastoor Baeten, zich tijdens de viering duidc'0 getroffen had getoond. Wat de nieuwe standplaats van pastoor Baeten wordt is nog niet officieel bekend. Het is niet uitgesloten, dat hij de zielzorg gaat doen in het aanbouw zijnde Haagse ziekenhuis Blijenburg. De installatiedatum van pas toor Hammerstein, die zes jaar de Victorparochie van Noordwij- kerhout heeft geleid, is nog niet vastgesteld. Emeritus-pastoor J. A. van Kleef, die in de parochie woont, zal gedurende de inte rimperiode assisteren. KATWIJK Na een ziekte van enkele dagen is op 57-jarige leeftijd overleden de heer Jan van Rijn. Door zijn functie als ambtenaar van de sociale dienst was de heer Van Rijn in Katwijk een bekend man. Daarbij kwam nog dat hij zeer veel functies in het verenigingsleven bekleedde. Hij zat in het bestuur van VW, de oranjevereniging, was voorzitter van de gymnastiekvereniging Hercules en het comité ouden van dagen. Langeraar Leerlingen van de Alphense muziekschool hebben afgelopen weekeinde in Langer aar onder grote belangstelling een uitvoering gegeven. Op de foto: een paar leerlingen uit de AMV-klas, die het zangspel „Er kwam een boer uit Zwitserland" opvoerden. RIJPWETERING— Net als in Bo degraven en Nieuwe Wetering heeft Maskerade zaterdagavond veel succes gehad in het dorps huis van Rijpwetering met „Het Vrolijke Tankstation". De rollen zaten er goed in, dank zij de bekwame regie van Ben Berk, die zich vrijdagavond in Nieuwe Wetering zeer verdien stelijk heeft gemaakt door de door familieomstandigheden verhinderde J. Hoogeboom uit stekend te vervangen. De sfeer van het stuk werd in belangrij ke mate verhoogd door het prachtige decor. Hiervoor wa ren zoals gewoonlijk toneel meester Ton Oomen en diens assistent Piet Boere verant woordelijk. Souffleurs waren weer Gré Luiten en Wim Wol vers. De grime werd verzorgd door toneelkapper W. Hoppezak. Zaterdag voert Maskerade het stuk weer op. Dan hebben de Ripse bejaarden gratis toegang. Leiden Zaterdagmorgen ont stond in een huis aan de Hoge Rijndijk brand door kortsluiting in een bedlampje. Een matras, lakens en dekens werden ver nield. Door het bluswerk ont stond lichte waterschade. Spelers van Lisse betrokken bij dodelijk ongeluk UITHOOPN/LISSE Hans van de Veek, eerste-elftalspeler van Sportclub Lisse (zaterdag) is in de nacht van vrijdag op zater dag om het leven gekomen toen hij met zijn auto op de provin ciale weg onder Uithoorn werd aangereden. V.d. Veek was met zijn kamera den Theo Godyla, uitkomend voor het regionale team van Sportclub Lisse en Geerlings op weg naar Lisse toen een auto mobiliste plotseling de voor- rangsweg opschoot. Hans v.d. Veek werd op slag gedood. Theo Godyla liep een gebroken been op en Geerlings, die momenteel nog in levensgevaar verkeert, een schedelbasisfractuur. Naar aanleiding van het ongeluk wer den alle wedstrijden op zater dag door Sportclub Lisse ge schrapt. Bij de aanvang van de ontmoeting Spel. Lisse-ADS, gis termiddag gespeeld, werd een minuut stilte in acht genomen. HAZERSWOUDE.— Sint Michael is weer terug. Met „De doffer op de dakgoot", maakte de Ha zerswoudse toneelvereniging za terdagavond na een afwezigheid van enkele iaren een geslaagde rentree. Het stuk, geschreven door ene P. Joh. Zor.ruiter, was gemaakt volgens een vrij be kend stramien. Een eenvoudig gegeven - ouders die ~ich deftig voordoen om hun dochter te slijten aan een deftig jongetje, via veel vergissingen en misver standen - het deftige jongetje blijkt tenslotte ook maar een loodgieterszoontje te zijn - naar een happy end - de dochter trouwt tenslotte met de bekend.e schrijver - wiens huis men clan destien bewoont om deftig te lij ken. En tussendoor natuurlijk veel grappige situaties, die het best uitkwamen als de vader van de dochter - Siem Mourits - er deel aan had. Hij speelde het meest overtuigerd. Cok de rest van het gezelschap haalde ech ter een alleszins aanvaardbaar f en toe viel de schrijver - ge speeld door Piet de Groot - wat terug. Hij slaagde er te weinig in zich te "onderscheiden - de mogelijkheden daarvoor zaten in zijn rol - van de anderen. Een groot deel van de lof die Sint Michael verdient behoort naar regisseur Dirk Wesseling - cultureel hoogvlieger in Hazers- woude - te gaan. Rijkspolitie Rijpwetering lost drietal inbraken op RIJPWETERING De Rijkspoli tie van Rijpwetering heeft drie Leidenaars gearresteerd, die verdacht worden van een serie inbraken in Oud Ade, Rijpwete ring en Zoeterwoude. De politie slaagde erin J. de R., J. S. en M. de K., in te rekenen na een tip van een bewoner van Oud Ade. Men verwacht dat er nog meer arrestaties zullen vol gen. Het drietal heeft op 25 fe bruari van dit jaar ingebroken in een opslagplaats in Oud Ade en in de woning van de familie B. te Rijpwetering. Daarna werd ingebroken in een woning te Zoeterwoude.. Ontvreemd werden onder meer radio's, een bontmantel, een buks, een wandspiegel, oude munten en een typemachine. Lorrenactie in Ter Aar TER AAR Scholieren van de basisschool te Langeraar gaan zich weer inzetten voor de 19e lorrenactie. Het is de bedoeling, dat er vanaf vandaag lorren verzameld wor den om door middel van de op brengst projecten in Semarang financieel te steunen. Pater A. Verlaan (M. S. F.) geboren Ter Aarder werkt sinds 1937 als missionaris op Java. Tevens vindt broeder Servaas buiten Semarang een taak in het o.a. zelf bouwen van dessa's voor onbehuisden, die verstoken zijn van enig sanitair, het gebruik van electriciteit ontberen en in krotten hun onderkomen vinden. Vrijdag 24 maart a.s. zal de tota le opbrengst worden verzilverd. Nieuwkoop De postduivenvereniging „De Vooruitgang", opgericht in 1946, gaf bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan afgelopen weekend een feestelijke receptie in restaurant PlaszichtOud-voorzitter A. C. van Koert uit Noorden memoreerde in zijn toespraak het wel en wee van de vereniging gedurende de afgelopen periode. Velen beleven er met liefde een fijne hobby in". Burgemeester van Montfoort juichte bij zijn felicitatie namens het gemeentebestuur deze hobby van de duivenvrienden ten zeerste toe, al vond hij het spijtig, dat het gemeentebestuur wel eens gedwongen is het de duivenliefhebbers moei lijk te maken hun hobby te beoefenen. Hij bood namens de gemeente een wisselbeker aan. Het bestuur mocht vele gelukwensen en geschenken in ontvangst nemen. Het feest werd besloten met een diner voor leden en genodigden. Op de foto: bestuur van de jubilerende postduivenvereniging te Nieuwkoop en Noor den. V. l.n.r. S. Pieterse, J. Wahle, J. Tijsterman, H. van Leeuwen (voorz.), A. C. van Koert (erevoorz.), H. Kuyf, P. Groeneveld en J. v. Donk. Wat u ook moet weten ALKEMADE Woensdag avond wordt in het dorpshuis „De Alkeburcht" de eerste jaarvergadering gehouden van de zwem- en polovereni ging Alkemade. Naast de ge bruikelijke huishoudelijke agenda staat er ook de be noeming van een technische commissie op het program ma. alsmede een opwekking voor, het voeren van propa ganda voor nieuwe leden. Aanvang 20.00 uur. HAZERSWOUDE - Het stan daardteam van de Hazers woudse damvereniging Sa men Sterk heeft een goede start gemaakt in de promo tiecompetitie, waarin zes teams strijden om twee plaatsen in de provinciale damklasse. Bij het Rotter damse Charlois haalden de Hazerswouders een 9-11 over winning in een wedstrijd, waarin volgens Samen Sterk-secretaris A. M. Stol wijk „de spanning was te snijden". Donderdagavond, om 19.30 uur, speelt Samen Sterk in eigen damhome aan de Dorpsstraat tegen het Goudse Damlust. HAZERSWOUDE - Op vrij dag 3 maart, om 20.00 u., or ganiseert de voetbalvereni ging St. Bernardus een bingo avond in de kantine. Op maandag 6 maart houdt de voetbalvereniging Hazers woudse Boys een kl averj as- avond in de kantine, die om 19.30 uur begint. Door storing geen tafeltennis LEIDEN Door een storing in de transmissie zijn we tot onze spijt niet in de gelegenheid in de Sporttribune het tafeltennisover- zicht van de Leidse clubs te pu bliceren. In beknotte vorm zal dit morgen nog geplaatst wor den. De Sportredactie. CAMERA: (tel. 24919dag. 19 00 en 31.15 u. do. vr. ma en dl. 14.30 u. „Loving" 18 Jr. za. en wc. 14.30 u., zo. 14.30 en 16.05 u. „Heintje, ik zing mijn lied" a.1.Nachtv. vr/za. 33.30 u. „Pokeren met de dood" 18 jr. LIDO: (tel. 24130) dag. 14.30, 19.00 en 21.15 u. zo. 14.30. 16.40 en 21.15 u. „Geen genade voor rivalen" 18 jr. REX: (tel. 254141 dag. 14.30. 19.00 en 21.15 u.. zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 20.15. zo. 14.30. 16.45. 19.00 en 31.15 u. ,,Sex op school", nachtvoorstel- 31.15 u „Decameron" TRIANON: (tel. 23875) dag. 14.30 c 20.C0 u. „Gejaagd door de wind." Permanente agenda GEBOUW STICHTING ONS CEN TRUM Elke eerste woensdag van de maand voorlichting over de so ciale wetgeving van 17.00-19.00 u. «1AI» (ickuuw Inlichtingen over purt-tlme werk Man Vrouw Maat schappij dl. 9.30—10.30 uur. do. 19.20—20.30 uur. j Binnenstad Koopavond Leids City Centrum donderdag tot 21.00 uur. Steenschuur 5 Spreenuur over huls vesting werkende Jongeren elke dis- Groen oord hal Veemarkt vrijdag 04.UU-14.00 uur. Oegstgeest, Soo» voor kamerbewoners en alleenstaanden Geversstraat 6a tel. 51794. Vrijdag zaterdag en zon dag van 2o.00-l.00 uur. Morssingel Oude Rijn 190 Aan vrager. voor gezinsverzorging dage lijks spreekuur van 9.00—10.00 uur voor bejaarden hulp: Oude Rijn 190. Gemeenschap Zuid-West. Hulpverle ning- en informatiedienst voor Lel den Zuid-West. secretariaat Jacques Urlusplanisoen 83: voor hulpverle ning tel. 20460: voor lnformaüe tel. CHR21'KLEUTERSCHOOL: zaterdag: LJJS voor jongeren boven 14 Jaar van twee tot half zes aan de Mors- VolksHuis,Apothekersdljk Spreek- uur van Juridisch Advies Bureu: werkdagen (behalve maandag) 9.00-; 13.00 uur. Zaterdagen 10.00—12.00 uur. Donderdagavonden 19.00—22.00 Brandkast opengebroken Leiden In een bedrijf aan de Rijndijk is zaterdag omstreeks 3 uur ingebroken. Vermoedelijk is men via het magazijn het kan toor binnengekomen. Met de daar aanwezige sleutel verschaf te men zich toegang tot de brand kast. Vermist wordt een groen metalen geldkist. Een andere geldkist werd opengebroken te ruggevonden in het magazijn. De inhoud van de twee geldkis ten bedroeg 2000. Leiden Op de kruising van Nieuwe Rijn en Hooigracht voni i zondag een botsing plaats tussei 2 auto's. De 70-jarige bestuurde uit Den Haag en de 25-jarige ba stuurder uit Leiden, kwamen e ongedeerd vanaf. Een 25-jarig passagiere kreeg door de scha een scheur in haar knieschijf, d 32-jarige inzittende een gekneu! de schouder en een 3-jarig jot getje een scheurtje in de schede' De auto's werden flink bascbi digd.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4