Driekwarteeuw Diaconessenhuis H t Wereldreis in veilinghal Goede uitvoering St.-Jans Fanfare BLOKVERWARMING BRENGT WARMUNDA IN DE RODE CIJFERS Crescendo vierde 75-jarig bestaan i jff LEIDSE COURANT PAGINA 3 SCOUTING LEIDEN VIERDE FEEST LEIDEN De veilinghal achter de Lammenschansweg gonsde zaterdagmiddag van vrolijke be drijvigheid. Ongeveer 400 pad- vindsters en gidsen én zo'n 50 leidsters waren bij elkaar geko men om de verjaardag van hun grote voorganger Baden Powell te vieren. Het een fijn feest geworden, niet in het minst omdat de di rectie van de Veilinggebouwen de hal welwillend beschikbaar had gesteld, na hem eerst nog een extra schoonmaakbeurt ge geven te hebben. De feestviersters maakten een „tocht langs de wereldhavens" om hun verbondenheid met alle Powell-volgelingen tot uitdruk king te brengen. In elke haven moesten verschillende opdrach ten worden uitgevoerd. Zo moest in Helsinki een collage van scheurwerk gemaakt wor den. In New York at je in ra zend tempo koek, terwijl je je jas aantrok en Kopenhagen kon je niet voorbij zonder aardappe len geschild te hebben. Het feest werd opgeluisterd door de keurband van de zeeverken ners die muzikale paradestukjes uitvoerden. Vrolijk gemutst ging iedereen om half vijf naar huis. Wat u ook moet weten AARLANDERVEEN De toneelvereniging de Planken ridders heeft afgelopen weekend een zeer goed fi guur geslagen met de opvoe ring van het blijspel ,,De Haag vergist zich niet" van Bruno J. Duijn. Nico de Groot, J. van Zijll, Lenie Verduin, Marian van Win kel, mevr. J. Verboom- Groot, mevr. J. de Rooy- Muit, Nico Kempenaar en A. Verboom speelden alleszins verdienstelijk. Als intermez zo trad op het combo The Gospel Train o.l.v. Jan Volk. 0 HOOGMADE De plaatse lijke afdeling van de LTB houdt morgenavond in hotel v.d. Eng haar jaarvergade ring. Op het programma staat onder meer bestuurs verkiezing; aanvang 20.00 LEIDEN In het kader van een reeks archeologische lezingen, georganiseerd door het Rijksmuseum van Oud heden, spreekt prof. Jean Yoyoto uit Parijs over „Ta- nis". Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg 28, aanvang 20 uur. NIEUWKOOP Onder aus piciën van het Nieuwkoopsc kunstgenootschap wordt in het Reghthuys vrijdag 3 maart a.s. een „Buster Kea- tonfestival" gegeven. Van deze onvergetelijke komiek wordt een van zijn laatste films „The Railroader" ver toond. Eeveneens de docu mentaire „Buster Keaton ri ves again", alsnog een of meer van zijn oudere films. Aanvang 20.15 uur. ROELOFARENDSVEEN - Morgen kan men in het dorpshuis De Alkeburch weer meedoen met het prijskaarten ten bate van het jeugdwerk. Er zijn hiervoor weer mooie prijzen beschik baar. Aanvang 20.00 uur. SASSENHEIM Bij de snelheidscontrole die vrijdag van 10 tot 2 uur werd gehou den door de plaatselijke poli tie in Sassenheim-N. op de Hoofdstraat, werden 54 auto mobilisten geverbaliseerd die een te hoge snelheid reden. Er werden snelheden van 60 tot 90 km gemeten. SASSENHEIM Tijdens de jaarvergadering van de plaatselijke Vereniging van Huisvrouwen werden de af tredende bestuursleden, de dames Verdegaal en Lie- vaart, die drie jaar zitting hadden, met een attentie be loond. In hun plaats werden gekozen de dames Heems kerk en v. d. Zaal. Uit het jaarverslag van de secreta resse werden de volgende notities gemaakt: de afdeling telt 326 leden, een toename van 24. Namens de leden werd door mevr. Kuilman een bedrag van 500 aan de kas geschonken, en voor de bestuursleden was er een broche. Het bestuur bestaat thans uit: mevr. Baronesse van Knobelsdorff-Pontier, erepresidente mevr. R. Bakker-Heynes, presidente; mevr. C. v. d. Zaal-Wesselo, secretaresse; mevr. A. Heemskerk^Ruigrok; mevr. H. M. Vel:dhuyzen-van Zan ten Segers; mevr. A. C. Vink-de Vroomen; mevr. W. R. C. Wiersma-Taytelbaum en mevr. H. Winkel-Maree. O VOORHOUT Maar liefst 210 Voorhoutse huisvrouwen weten sinds vrijdag meer van zuivelprodukten. En dat dank zij de Vrouwenbewe ging die in samenwerking met de plaatselijke melkhan delaren en het Nederlands Zuivelbureau een voorlich tingsavond in het Parochie huis organiseerde. Aan de hand van de recepten die men leerde kennen kunnen de Voorhoutse huisvrouwen nu wellicht meer variatie in het menu brengen. Recepten kan men nog verkrijgen bij mevr. Van Dam, Pieter de Hooghstraat 29. VOORHOUT Leden van muziekvereniging St. Cecilia halen hedenavond weer oude kranten en tijdschriften op in de wijk aan de kant van de r.-k.kerk. Men wordt ver zocht het papier gebundeld voor de deur te zetten. ZOETERWOUDE Het Zoeter- v/oudse culturele leven beleefde zaterdagavond weer een hoogte punt met een muziekavond waaraan de aanwezigen in het bomvolle centrum veel genoe gen hebben beleefd. De Sint Jans Fanfare gaf op zijn tweede winterconcert voorrang aan an deren. De opening werd ver zorgd door de drumband VIOS. Ingetoomd door de straffe instruc tie van de heren Van Kooperen en Rijnsburger, die voor arran gementen van de uitgevoerde nummers hadden gezorgd, kwam men tot een gave uitvoe ring. De vernieuwde kennisma king met het Leidse accordeon orkest „VIVACE o.l.v. Peter Slingerland werd bijzonder ge waardeerd. Dirigent Jan Mey bracht met de leden van de Sint Jans Fanfare niet minder dan 13 nummers, stuk voor stuk top pers uit het repertoire in het lichte genre van de laatste ja ren. In de „Paso doble for Band" solieerden Ineke Ver- sluis-van Velzen en Gerard Ver hagen op succesvolle wijze. De zaal leefde spontaan mee met het „Hava Nagila" en kwam na Mixed Pickles en Spanish Eyes tot groot enthousiasme bij de Hair Selectie waarna besloten werd met 5t Spaanse ritme in El Gato Montes. Dirigent Jan Mey werd tot een dubbele toegift ge dwongen die met ritmisch geklap werd begeleid en opnieuw schit terde trompettist Gerard Verha gen als solist. Een paar jaar ge leden is de Sint Jans Fanfare, na een onderbreking weer schuchter gestart met zijn uit voeringen die aanvankelijk slechts een half gevulde zaal trokken. Het tijdstip lijkt nu niet ver dat één avond niet meer voldoende zal zijn. Trou wens bij een wat zwaarder pro gramma zou de te volle zaal al net bevorderlijk zijn geweest voor de concentratie van de musici en het luistergenot van de aanwezigen. De grote fanfareprijs, een vouw fiets, waarvoor alle bezoekers een gratis lot ontvingen werd gewonnen door Ineke v.d. Salm. Oegstgeest Een van de bekend ste Nederlandse jeugdkoren „Am bassade Geuzenveld" uit Am sterdam, concerteerde zondag middag in de St. Willibrordus- kerk te Oegstgeest. Het koor had 's morgens ook een eucharistie viering met zijn gezang opge luisterd. De opbrengst van middagconcert kwam en daar zingt het koor gewoonlijk voor ten goede aan een ontwikkelings project. WARMOND De woningbouw vereniging Warmunda balan ceert op de rand van de af grond. Zij staat voor enorme kosten door het volledig falen van de blokverwarming in de wijk Endepoel. Ondanks de gro te extra uitgaven werkt deze verwarming nog steeds niet naar behoren. De woningbouw vereniging wil om aan liquide middelen te komen alleen gehele 'blokken afstoten. Deze gegevens werden bekend op de in Warmomd door de finan ciële commissie over de ge meentelijke begroting georgani seerde hoorzitting. Namens een werkgroep van drie politieke partijen werd het woord ge voerd dbor de heer C. Vreeken die zioh tegen het verlenen van subsidie aan de bewoners van Èndepoel voor de door hen ver richtte activiteiten. De heer Vreeken vond dat deze activitei ten een te eng karakter hadden, dat zij van de bewoners van Endepoel een aparte groep in de Warmondse samenleving ma ken. Pas als deze activiteiten een meer algemeen karakter krijgen wilde hij met het verle nen van subsidie instemmen. De werkgroep had ook kritiek op de subsidie aan de plaatselijke VVV omdat deze vereniging geen rekening en verantwoor ding aflegt aan haar leden. Uit het antwoord bleek dat de be grote subsidie al sinds vier jaar niet wordt uitgekeerd. Voorge steld werd ook de muziektent, die nooit gebruik wordt en wel W. Meyer wint huisbroei- wedstrijd in Lisse/Engel LISSE W. Meyer heeft de huis- broeiwedstrijd in Lisse/Engel gewonnen. De eerste prijs, een wisselbeker beschikbaar gesteld door de gemeente Lisse, ontving hij zaterdag uit handen van drs. A. Slootweg, die ook de tentoon stelling met de huisbroeiproduk- ten opende. De uitslagen zijn als volgt: Verplichte inzendingen: Tulpen: 1. Leo Schoorl, 2. W. Meyer, 3. mej. R. van Beek; Hyacinthen: 1. J. Buurman, 2. Wil van Noort, 3. mej. R. van Beek; Narcissen: 1. mej. Rie van Beek, 2.-W. Meyer, 3. Wil van Noort; Crocussen: 1. J. van Alphen, 2. A. Hoogervorst, 3. mevr. Hoogervorst-W ijsman; Beste totaal verplichte inzendin gen: W. Meyer (wisselbeker Gem. Lisse). Vrije inzendingen: Tulpen: 1. Th. van der Hulst, 2. H. Wessels, 3. H. Wessels; Nar cissen: 1. Th. van der Hulst, 2. R. Duiker, 3. H. Wessels; Hya cinthen: 1. Th. van der Ham, 2. Th. van der Ham, 3. H. Wes sels; Beste pot tulpen vrije in zendingen: Th. van der Hulst, met pot Golden Apeldoorn. Eervolle vermelding: Leo Berbee met inzending Amaryllis Hip- peastrum. geld kost, af te breken. De kos ten van vernielingen aan groen voorziening worden geschat op 6000 gulden, vooral in Endepoel wordt veel schade aan het groen toegebracht. De waonbootbewoners uit de Hof- polder stelden vragen over de aanshiitingskosten voor water leiding. Geantwoord werd dat de gemeente een reductie van 10 procent toestaat in de hoop dat door latere aansluitingen deze 10% alsnog in de gemeen tekas zal vloeien. Gevraagd werd ook waarom de bezitter van een caravan wel fo rensenbelasting moet betalen, en de eigenaar van een jacht geen vaartuigenbelasting. Over de woningbouw werd medege deeld dat de gemeente geen en kel huis in de sociale sector kan bouwen. Ondanks de vele con tacten ziet men ook geen kans buiten de eigen grenzen iets voor de bewoners te doen. Tot slot werd de opmerking ge plaatst dat de verenigingen die zaabport beoefenen veel minder financiële steun krijgen dan de clubs die buiten sporten. De eer.ie categorie moet voor 45% in de kosten van de sportzaal bijdragen, de laatste voor slechts drie procent. AVG-bestuurslid in Lisse Bollenstreek moet woon gebied worden LISSE De Bollenstreek moet in de toekomst hoofdzakelijk een woongebied worden. Er moet geen industrie worden aange trokken, in plaats daarvan zal men het openbaar vervoer in de streek naar de grote industrie centra moeten bevorderen. Deze gedachten werden zaterdag morgen geopperd door de heer G. van Bakel, hoofdbestuurslid van de AVG, op een kaderver gadering van het NKV-Bollen- streek. De heer Van Bakel nam daarmee stelling tegen het rap port dat vorig jaar werd uitge bracht door het GAB Lisse, en waarin juist gepleit werd voor het aantrekken van schone indus trie om de eenzijdigheid in de werkgelegenheid ietwat op te heffen. In zijn rede ging de heer Van Ba kel in op de verhouding wel vaart—welzijn. Kern van zijn be toog was de vraag of we de technische en economische groe nog wel in de hand hebben. Met concert, mars en receptie NOORDWIJK Noordwijks oud ste muziekkorps, de Harmonie kapel „Crescendo" heeft haar 75-jarig bestaansfeest op luister rijke wijze gevierd. De jubile rende kapel gaf in een stampvol Lido een tot in de perfectie ver zorgd concert. Kapelmeester Alb. Mey en zijn muzikanten maakten er een glansstuk van. Tevens presenteerde het korps op deze avond het fraaie, nieu we gala-uniform - in groen, zwart en goud -, waarvoor In een reeks gerichte akties een kapitale som bijeengebracht was. Tambour-Maitre K. Huizln- ga deed dat op de concertavond nog eens uitgebreid en enthou siast uit de doeken. Een imponerend optreden van de drumband onder leiding van in- Jubilea bij NKB Ter Aar TER AAR Op de jaarvergade ring van de Nederlandse Katho lieke Bond van werknemers in de bouwnijverheid afdeling Lan- geraar is de heer P. Voortman met zijn 50-jarig lidmaatschap gehuldigd. jaar lid was de heer H. A. de Frankrijker en 25 jaar lid de heren Jac. van der Pijl en A. Versluis, die gedecoreerd wer den met een insigne uit handen van de districtsbestuurder de heer Wouters. De heren M. Ba der en L. Slof werden als be stuursleden herkozen. De voor zitter de heer P. van Veen, die ook aftredend was, kon vanwe ge zijn drukke werkzaamheden zich niet herkiesbaar stellen. Tot nieuwe voorzitter werd nu gekozen de heer Th. A. Zeven hoven (tevens secretaris sinds 1958). De heer P. Pieterse vulde de ontstane vacature, als be stuurslid, op. structeur G. V. Sleyser deed de zaal van het Noordwijkse thea ter daveren. Andere hoogtepunten waren de decoratie van oude, getrouwen door burgemeester mr. J. M. Bonnike en de show van het gloednieuwe majoretten-korps, dat onder leiding van mevr. C. van den Berg-Tuythoff zich voor hel eerst in het openbaar pre senteerde. Het vlekkeloos witte tenue met groen front en gou den biezen, gecompleteerd met een witte kolbak en groene pluim, gaven het korps een bij zondere charme. Het jubileumconcert werd opge luisterd door de populaire Oos tenrijkse Salzkammergut-Musik- kapelle uit het toeristisch be kende Attnang-Puchheim. Zaterdag maakte „Crescendo" compleet een muzikale rond wandeling door Binnen en Zee. Allerwege oogstte men bewon dering met het sjieke galapak met een extra oranje sjerp voor de tamboer-maltre en de be koorlijke verschijning van de Zaterdagmiddag was er een re ceptie in Lido, waar vrijwel de gehele Noordwijkse gemeen schap vertegenwoordigd was. Een hoogtepunt was de uitrei king van insignes aan de min of meer oude, doch zeer zeker ge trouwen, door T. C. Marchal, al gemeen secretaris van de Alg. Unie van Muziekkorpsen in Ne derland. Het ere-metaal was voor de heren W. Aartse en A. van Egmond (20 jaar lid) H, Ooms, C. Kouwenhoven, K. Hul- zinga, P. Hazenoot en G. Sley ser (25 jaar lid), mevr. L. A. Kouwenhoven-Maliepaard (30 jaar lid), C. van Rooyen (35 jaar lid) en J. Wassing, J. van Egmond en N. van Ammers (45 jaar lid). De heer J. Hoogen- dam, senior van de „Crescen do" - veteranen, speldde de on derscheidingen op. Alphen-Koudekerk Bij het Algemeen Ziekenfonds Alphen aan den Rijn en Omstreken" heeft men afgelopen weekend afscheid genomen van de heer W. van Vegten uit Koudekerk aan den Rijn. De heer Van Vegten heeft bij dit ziekenfonds bijna 31 jaar als bode gewerkt. Hij heeft zijn werk neergelegd in verband met pensionering. Tijdens een afscheidsreceptie in hotel Centraal werd de heer Van Vegten onder andere hartelijk toegesproken door dokter K. Gill, de voor zitter van het ziekenfonds, de heer K. Kooy, chef buitendienst, colle- ga-bode J. Horsman, de heer B. Meurs, chef binnendienst en de heer A. Stuivenberg, directeur van het fonds. Van dokter Gill kreeg de heer Van Vegten een gouden armbandhorloge (zie foto). J. de Jongh mag duiven niet meenemen HAZERSWOUDE Het thans door de heer T. van Veen bewoonde pand Dorpsstraat 260 is door het gemeentebe stuur van Hazerswoude be schikbaar gesteld voor de heer J. („Jaap") de Jongh. Deze Hazerswouder, in de volksmond al de „man zon der dak" genoemd, zag en kele weken geleden het dak van zijn woning Dorpsstraa' 10 letterlijk boven het hoofd weggesloopt, zoals wij al eer der berichtten. Het grootste gedeelte van het dak bestaat nu uit plastic... Jaap de Jong, penningmeester van de Hazerswoudse postduivenver- en ging De Reisduif, dient slechts rekening te houden met één voorwaarde, voordat de heer T. van Veen Dorps straat 260 heeft verlaten en hij (Jaap) erin trekt: de dui ven mag hij niet meenemen. Daarnaast hebben b en w van Hazerswoude hem schriftelijk te kennen gege ven, dat hij zijn nieuwe woonstee, direct zal moeten ontruimen, zodra het college dat vordert. LEIDEN Met een feestelijk omlijste dank-bljeenkomst in de kapel en een levendige receptie in twee etappen in de Huis kamer van het ziekenhuis, heeft het Leidse Diaconessenhuis za terdagmiddag zijn 75-jarig be staan gevierd. Dank was het thema van de bij eenkomst in de kapel, die de ge legenheid bood tot terugzien en tot beschouwen van de toekomst van de Diaconale Ziekenzorg. In die sfeer belichtte mr. R.H.Samsom, voorzitter van het bestuur van het Leidse Diaco nessenhuis de geschiedenis van het huis. Het werk, In 1897 be gonnen als wijkverpleging en opname in een woonhuis op het Plantsoen, groeide uit via het ziekenhuisje aan de Witte Singel tot een modern ziekenhuis met veelvuldige en gedifferentieerde taker, springlevend en vervuld van toekomstplannen. !el waren deze toekomstplannen, die voor de heer A.W.Voors, voorzitter van de Bond der Ne derlandse Diaconessenhuizen, aanleiding boden tot het trekken van enkele lijnen naar de toe komst van de diaconale zieken zorg. De receptie - zowel voor de offi- clëële als die voor de andere genodigden - droeg een levendig karakter. Ze trok velen uit de wereld van de diaconale zieken- zorg, de kerken, uit medische kiing en verpleging, landelijk, regionaal dan wel uit de directe omgeving van het Leidse Diaco nessenhuis. Voor personeelsleden en hun rela ties wordt het feest voortgezet op 3 maart met een gezellige avond in het Rijnlands Lyceum; op 4 maart wordt een rellnie ge houden. Wat u ook moet weten HAZERSWOUDE —Het i nog wel enkele weken weg. maar de ARP-kiesvereniging uit Hazerswoude wil het i wel vast kwijt, dat ze et geslaagd is voor maandag 24 april een belangrijke bijeen komst in de zaal van de reformeerde kerk te organi seren. Dr. A. Veerman, voor zitter van de AR-partij zal dan namelijk een inleiding houden. LEIDEN Het sociëteits- bestuur van de studenten vereniging „Catena" organi seert op 2 maart een Hon gaars-Roemeense avond, die zal worden opgeluisterd door het Leidse studenten-zigeu nerorkest „Padlés Puszta". De avond die plaatsvindt In' de sociëteit van Catena, Ra penburg 127, begint om half negen en is toegankelijk voor LEIDEN Ook dit jaar zullen onder auspiciën van een nieuwe commissie stu dievoorlichting, waarvan de instelling binnenkort van de universiteitsraad is te ver wachten, introductiedagen voor eerstejaarsstudenten worden georganiseerd. Stu- denden zullen, verenigd in de El Cid (Leidse commissie in troductiedogen) onder ver antwoordelijkheid van de bo vengenoemde commissie stu dievoorlichting de werkzaam heden met grote eigen in breng vervullen. LEIDEN De Nederlandse Christelijke Studenten Ver eniging, afdeling Leiden, or ganiseert op 4 en 5 maart een conferentie over gezins structuur in verband met maatschappijstructuur en - vergadering, getiteld „Sa menleven factor in de sa menleving", in Woudschotcn te Zeist. Voor Inlichtingen kan men zich wenden tot Frits Heimans, Flanorpad 6c, t el, 51442. LEIDEN De L.V.V.S. Augustinus organiseert 18 en 19 maart op het Eigen Huis Rapenburg 24 een kennisma- kingsweekeinde voor alle be langstellenden. LEIDEN Zaterdagavond heeft de 17-jarige Ed. Lonk huizen lid van de judoclub Eendracht in Vlaardingen met goed gevolg zijn examen zwarte band judo afgelegd. LEIDEN In de pastorie van de studentenparochie,. Rapenburg 102, wordt heden avond een herhaling ver toond van „Ik weet nog steeds niet of ik beter ben", een Indringend fllmverslag over het gebruik van hard drugs, dat eerder door de te levisie is uitgezonden. Naar aanleiding hiervan is discus sie mogelijk met deskundi gen. Aanvang 20.15 uur. LEIDEN Oud-minister dr. A. M. Klompé houdt dinsdag in de foyer van de Stadsge hoorzaal een lezing over de laatstgehouden synode ia Rome; aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM Begin april start de volksdansver* eniging „Gara" met twet nieuwe cursussen nl. voor tien- en elfjarige en voor twaalf- en dertienjarigen, zo wel jongens als meisjes. D» lessen van de vereniging, dit begin dit jaar door mej. van Gessel is opgericht, worden gegeven in het gymnastieklo kaal aan het Molenpad Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij Anneke Kui- ker, Parnassushof 9, tel. 7105. De kosten van de cur- sus {lie twee maanden duurt zijn 6,25. LEIDSCHENDAM - De Zuid-Hollandse Postzegelver eniging organiseert zaterdag 4 maart van 19 tot 23 uur weer een ruilbeurs in het Verenigingsgebouw aan de Damlaan. Na afloop kunnen kavels worden ingeleverd voor de volgende bijeen- LEIDSCHENDAM De jaarlijkse wereldvrouwenge bedsdag die omgezet is in een gebedsdag voor iedereen wordt vrijdag 3 maart om 20.15 uur gehouden in de St. Joseph Opifexkerk aan de Burgemeester Sweenslaan en in de hervormde Dorpskerk bij het Sluisplein.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3