DOCOS VIA ALPHEN NAAR DE TOP DOMPER VOOR UYS Noordwijk en Zevenaar over dieptepunt L'dorp op weg naar titel in de LSB Xerxes opnieuw sterker Rooden- burg op winst Stand 1 B Lugdunum bedwingt koploper Gouda MAANDAG 28 FEBRUARI 1972 LI LEIDEN Met oud-LFC'er Joop Munne in de gelederen heeft Xerxes gisteren UVS overklast. Vooral het plaatsen en de tech nische afwerking waren supe rieur aan dat van de Leidena- ren. Al vanaf het begin zat de klad bij UVS erin. Veel geluk heeft UVS van een duidelijker verlies afgehouden. Na circa een kwartier spelen moest Balk- hoven doelman Sloos te hulp snellen toen deze na een hoge voorzet van Verhoeven door Munne uit positie gespeeld was. Doelman Sloos miste de bal, deze kaatste tegen de paal weer het veld in en werd toen weer op het doel losgelaten. Balkho- ven was op tijd en kon de bal van de doellijn afhalen. Na dat moment is er bij scheids rechter W. J. Hoogkamer de klad er ook een beetje ingeko men. In het begin hield hij het spel goed in de hand, maar daarna nam hij de meest vreemde beslissingen. Hij ging er zelfs toe over beslissingen te herroepen en vrije schoppen naar de andere kant te verwijzen. De wedstrijd kabbelde daarna moeilijk en geforceerd naar de rust toe. Echter vlak voor het fluitsignaal stond de komplete UVS-verdediging, inkluis doel man Sloos, de bal als het ware in het doel te kijken. Na een voor zet van Langhorst schoot Meys- ter de bal, niet eens zo hard, op het doel. De bezoekers die niet in zo'n groot getal waren komen opdagen, kregen de indruk dat de verdediging met de voeten aan het gras vastgeplakt was: niemand reageerde zodat de stand op een zeer gemakkelijke manier positief werd voor Xerxes: 0-1. ia rust haalde trainer Wally van Schooten Koren uit het veld en liet hem vervangen door Hen- driksen. Maar ook hij kon niet waarmaken wat de hele middag eigenlijk al in de lucht hing: een doelpunt, maar de bal ging rakelings langs het belaagde doel. Hij kreeg de bal op zo'n 40 meter van hèt Leidse doel goed op de schoen en schoot ver schrikkelijk hard op Sloos' do mein. Het punt waar lat en staander elkaar ontmoeten liet de bal terugketsen in het veld. Een andere schietgrage Rotter dammer probeerde het nog op nieuw maar nu was Sloos attent en zorgde met een sroekduik voor rust in de UVS-gelederen. In de laatste vijf minuten kwam er lijn in de Leidse aanval. Het was echter te laat. Met vertragend spel, soms wel eens te vertragend, de scheids rechter telde dan ook terecht, (al was de grensrechter het daar niet helemaal mee eens) een paar minuten erbij, ging Xerxes op de finish af. In die vijf minuten heeft UVS meer kansen gehad dan in de hele vorafgaande wedstrijd. Maar het niet meer verwachten van een scoringskans maakte dat de Leidenaren niet adequaat rea geerden op deze ..eerredders". tOTTERDAM Op een veld dat in maart verbe terd wordt heeft Rooden- burg twee puntjes veroverd op Neptunus zodat de Roodenburgse ploeg gelijk is gekomen met de plaatse lijke rivaal UVS. Mede door het vrij zware veld waarop gespeeld moest worden kwamen diverse kansen, vooral van Neptu nus, niet zo best uit de yerf. De Rotterdammers, die in de middenmoot van de ranglijst prijken, be heersten de eerste 8 minu ten het spel volkomen. Maar na een vrije trap van Sam den Os schoot Ooyen- dijk tegen de paal, maar ook een deuk in de Rotter damse moraal. Roodenburg ging veel soepe ler draaien. Ook Keere- weer, zij het dat* hij nog wat last heeft van zijn knie (het uittrappen moet hij nog wel eens overlaten aan een teamgenoot) kiepte ge tuige een paar reddingen, weer als vanouds. De wed strijd werd na rust wat pit tiger maar mede door de goede leiding van arbiter Prins bleef het allemaal op sportieve basis gaan. Wat Roodenburg van de wed strijd nooit meer had dur ven hopen gebeurde in de laatste minuut van de tweede helft. Verkuylen schoot tegen de paal. Den Os kon de terugspringende bal onder controle krijgen en schoot van korte afstand genadeloos raak. In de top van de eer ste klasse is nu een interes sante ontwikkeling waar te nemen. Een' interessante wedstrijd wordt ongetwij feld de Leidse derby Lug dunum—UVS in de Kikker- polder. Deze wedstrijd kan voor UVS en Roodenburg zeer belangrijk gaan wor den, temeer daar Lugdu num altijd al een moeilijke tegenstander voor Rooden burg en UVS is geweest. LFC heeft tegen DRL mid dels een gelijkspel wat ter rein moeten prijs geven. De kanaries, die ditmaal in doelman - Sjaak Bouwmees ter hun grote man hadden, moesten het echter stellen zonder Aat Heynians en Reinier de Wit, die door blessures zijn uitgescha keld. Over het algemeen zijn de Delftenaren wat gevaarlij ker geweest, ook al was het beginoffensief voor LFC. Cock van Weerlee en Peter van Laarhoven zagen hun schoten echter kundig gestopt door doelman Storm. Daarna nam DHL het spel over. Dat resulteerde in de 38e minuut in een prachtige kans. Herberichs verscheen alleen voor Bouwmeester, die echter onvervaard op de schoenen van de Delftse spits dook en daardoor een kans ontnam. Elf minuten na rust nam DHL echter alsnog een voorsprong. De pass kwam van K. v.d. Hevden, de afronder was Schilperoort. Vijf minuten nadat Reinier Geerlof zich op het midden veld had laten vervangen door Matthijs Polanen kwam LFC largszij. Een vrije trap van Piet Gubler, na een overtreding jegens Van Weerlee, deed de bal via Van Weerlee's rug wat fortuinlijk in het DHL-doel belanden: 11. ALPHEN DOCOS, dat de laatste tien wedstrijden on geslagen is gebleven heeft niet alleen afscheid geno men van de degradatiezor- gen, het heeft zich tevens gevoegd tussen de kam pioenskandidaten van de derde klas. Dat is een ont wikkeling, die niemand zich zal hebben voorgesteld toen de equipe van trainer Harrie Loerts de competi tie zo moeizaam aanving. Ook gistermiddag tegen Al phen bleek echter dat het Leidse team veel aan kracht heeft gewonnen. An dermaal was één doelpunt voldoende om een streek genoot buitenspel te zetten. Een magnifieke treffer overigens. In de 30e minuut verdedigden de ook nu weer uitblinkende Ruud v.d. Meel en Dick v.d. Bosch uit, de bal belandde bij spits Henk Montanus, die de vol uit sprintende Stan v. d. Meel in het vizier kreeg en deze vleugel speler op maat bediende. Tegen het slot van v.d. Meel was doel man Hennie Rikken (sterk in de lucht, minder betrouwbaar bij het „grondwerk") niet bestand: 0-1. Het openingsoffensief was voor Alphen. Een flink aantal corners werd geforceerd, maar doelmah Gerard Dubbeldeman. de aanvankelijk op het midden veld gestarte maar later naar de verdediging verhuisde Jan van Polanen (Wim Hagen nam zijn plaats over) en Hans van Zijp bleken uitstekend in vorm. Aanvallend maakten zich bij Al phen vooral verdienstelijk de in dividueel sterke Ceryl Muntslag en rechtervleugelspeler Klaas de Bruin, die elkaar vaak in de combinatie vonden. Echte kan sen kwamen er voornamelijk voor DOCOS. Voor Jan van Po lanen toen Rikken de bal liet glippen, maar Ger van Geen nog op de doellijn redding kon brengen. Voor de na rust voor Henk Montanus ingevallen Pe ter Reizevoort, die kort na zijn entree de bal kreeg aangespeeld van Peter Dubbeldeman, maar in goede positie miste. Alphen volstond met een harde inzet van Muntslag, waarbij Dubbel deman bekwaam optrad. 1 Spel. Llsse—ADS 0—0 I Na één minuut stilte in acht geno- I men te hebben voor het overlij- t den van zaterdagspeler Hans I v.d. Veek ontwikkelde zich een keihard duel, waarin scheids- i rechter Leupe wat te lankmoe- dig optrad. Een duel, waarin de spelers elkaar niet ontzagen en waarin van goed voetbal nauwe lijks sprake was. Voor rust speelde het spel zich af op het middenveld. Van krachtsver- schil was nog niets te bekennen, wat na rust wel degelijk veran derde. Sportclub Lisse verhoog de het tempo, werd wat minder besluiteloos en verving Frans v.d. Laan door junior Theo Ko- i nijn, die zeer aktief was. De factor pech diende zich echter meerdere malen aan in de span- nende tweede akte. Sportclub Lisse, dat nog altijd Han Baa* onder de lat heeft staan in 1 plaats van de zieke Co Kley- horst, schiep zich een aantal reële mogelijkheden. Wim van 1 Beek tikte de bal echter juist over de lat. Theo Boot schoot naast en Wim Mooyekind richt te de bal precies in de handen van de Haagse doelman. Bodegraven—RKDEO 1—0 (1—0) L.sn d.elpount, in de 20ste mi nuut, zou uiteindelijk de beslis sing brengen, wat de maker er van, Ton Bonk tot matchwin- naar maakte. Winst dus voor Bodegraven, maar wel geflat- I teerd. RKDEO had gedurende bijna de gehele wedstrijd een Jan van Polanen, links, en Hans van Zijp, proberen Ceryl Muntslag van Alphen de doorgang te beletten groot veldoverwicht. Zij plaats ten ook beter maar het ontbrak een afmaker. Bodegraven miste in de achterhoede vooral ge schorste Scheer, alhoewel zijn vervanger, A. Groenen, een be hoorlijke partij speeide. De gro te man van Bodegraven was on getwijfeld doelman Stikkelorum die in een ongenaakbare vorm was. Op een waarlijk spectacu laire manier hield hij zijn doel schoon. RKDEO dat vooral op het middenveld heer en meester was kon aanvallend geen vuisl maken. Na 20 minuten in de eerste helft bracht Ton Blonk de stand dus op 1-0. In de twee de helft kwam Bodegraven iets terug, zodat gesproken kon wor den van een gelijkopgaande strijd, waarbij het weer RKDEO was dat dicht bij een doelpunt kwam, maar de ach terhoede van Bodegraven hield stand. In de laatste minuut kreeg Jan van Dalen nog een grote kans maar zijn schol kwam tegen de paal. Ook hel slotoffensief van RKDEO heeft in de stand geen verande ring kunnen brengen. VEP—Teylingen 00 Teylingen en VEP hebben elkaar in een over en weer gaande wedstrijd ook in doelpunten in evenwicht gehouden: het bleef 0-0. Teylingen startte goed: Hans v.d Berg loste na goed aangeven van Frank van Dam een goed schot. Doelman Tacit- hof van VEP plukte eveneens een schot van Frank van Nobe- len. Maar Teylingen hield het spel te doorzichtig om tot resul taat te kunnen komen. De VEP-aanvallen waren meestal voor invaller-doelman Theo v.d. Vlucht een gemakkelijke prooi. De eerste helft eindigde in een hoog tempo: de aanvallen vlo gen over en weer. Na rust drong VEP sterk aan en bij Tey lingen heerste het weg is weg systeem. Daarna kwam Teylin gen weer even terug: Frank de Nobelen en Peter v.d. Vlugt schoten goed. Aan de andere zijde eiste een prachtig schot van Stalfoort alle aandacht van v. d. Vlucht. Beide elftallen streden voor de punten, maar de verdedigingen overheersten. Unltai Ncptunui De Muuc C.V.V. 20- 9 26—17 23—21 19—18 23—23 17—31 27-28 20-28 14—27 13-29 LEIDEN Leiderdorp I Is in deze ronde in de eerste klasse van de LSB weer een stapje dichter bij de titel gekomen. Leiderdorp had als koploper ge noeg routine om hekkcsluiter Sassenheim I de laatste illusies op handhaving te ontnemen <2'..—7'j. Dc beide clubs. Phl- lidor IV en Alphen I, streden In hun onderlinge wedstrijd om de tweede degradatieplaats. Het bijzonder felle duel eindigde voorlopig onbeslist (S'A—O'/i). Ook LSG III en Voorschoten II kwamen niet verder dan de stand 3'/$—3'^- Uit goed inge lichte schaakbronnen vernamen we, dat Philidor IV een grote kans heeft op 64 winst, terwijl Voorschoten II met 5^-4Vi aan het langste eind zal gaan trek- In de tweede klasse B werd de hangpartij uit de wedstrijd LSG IV—Philidor V na uitspelen re mise gegeven, zodat LSG IV dit treffen won met 64. Noordwijk II heeft in 3A du „ver geten" wedstrijd tegen Katwijk III met 3—7 overtuigend inge- In de 3e klasse B speelden Roelof- arendsveen en Leiderdorp II hun hangpartijen uit. De eind stand van dit gevecht gaf een GOUDA. „Dit is de beste wedstrijd van het seizoen geweest. Als we zo blijven spelen hebben wij zeker nog kans." Joop de Busser, trainer van Lugdunum kon zijn vreugde niet op over de vrije sensationele remi se die zijn ploeg Gouda afdwong: 11. De Leide- naars namen zelfs na 20 minuten verrassend de lei ding via Hans v. d. Starp, maar moesten die tien mi nuten later toch weer af staan. Verdiend overigens, omdat Gouda, dat de ge schorste Bobby West ra evenals zijn spits Den Dij ker miste en Gerrie Cle ment slechts op halve kracht kon laten meespe len, een groot deel van de ontmoeting het initiatief heeft gehad, zonder het de voortreffelijke doelman Lou Honsbeek erg lastig te ma ken. De Busser had voor deze ge legenheid enkele wijzigin gen aangebracht, die naar later bleek, doorslaggevend zouden zijn. Leo Redel, normaliter laatste verdedi ger was ditmaal als laatste man aan het middenveld toegevoegd. Daardoor kreeg Lugdunum een ver- sterkt middenrif: Redel, Henk de Cler, Hans v. d. Starp en afwisselend Mon* tagne en Collé. Vaak stond Lugdunum door deze vondst met een numerieke meerderheid in zijn scha kellinie; vier tegen twee van Gouda. Door deze tactiek werd Gouda's aan val niet zelden onbereik baar en werden de aanval len van de Gouwenaren bij vlagen zelfs al op het mid denveld tot stilstand ge bracht. Voor rust kreeg Lugdunum tegen de koplo per een aantal smulkansen. Jan Pijnacker, de ook nu weer snelle linkervleugel speler verscheen, zij het in een moeilijke hoek alleen voor doelman Leen Bezem, die door een knappe reactie vooralsnog zijn doel schoon wist te „vegen." Montagne liet een ideale kans liggen toen hij de bal dicht bij het doel op het hoofd nam; hij kopte echter over. Gouda stelde daar een schot van Piet van Mullem tegen de onderkant lat tegenover. Een drietal corners van de na rust voor Montagne in gevallen Cees de Cler leid den de openingstreffer van Lugdunum in. De derde hoekschop bracht namelijk zoveel paniek teweeg, dat de bal slordig werd wegge werkt. Precies voor de voe ten van v. d. Starp, die vanaf de rand van het strafschopgebied keihard tnknalde Dezelfde kracht werd gelegd in het schot dat Gouda's invaller Rob de Blijker tien minuten la ter eveneens van de rand van het strafschopgebied, afvuurde. Onhoudbaar ver dween de bal achter Hons beek: 1—1. voordelig saldo van 2'/i—7V£ te zien voor de Leiderdorpers. In de finale-poule van de zestal len competitie vielen we in deze ronde van de ene verrassing in de andere. De trotse winnaar van poule A, Bodegraven II, dolf met 24 het onderspit te gen nummer twee van poule B, Voorhout II. De winaar van poule B, Lisse, evenaarde de prestatie van Bodegraven II door een beslissende achter stand van 42 op te lopen te gen het in poule A op de tweede plaats geëindigde VTL II. De afgebroken partij zal gearbi- treerd worden; VTL II heeft in deze partij de beste papieren. NOORDWIJK. Hoewel Piet v.d. Luit en Hans Piaatzer nog altijd ontbraken, had Noordwijk het „oude" gezicht eindelijk weer eens terug. Met als uitblinkers Cees Spaanderman en Jaap van Kesteren liep Noordwijk via een 10 voorsprong bij de rust naar 3—1. Aanvankelijk ging het nog wat moeizaam. Borger van Harke- mase Boys moest er bij komen om met een kopbal in eigen doel Noordwijk op een voor sprong te zetten. Rudi Bröring had al een keer in kansrijke po sitie gemist en Albert Spaander man had met zijn schoten nog weinig succes. Na rust ging dat beter. In de 10e minuut schoof Jan Vieveen de bal uit een vrije trap naar Albert Spaanderman, die om een tegenstander heen draaide en scoorde. In de 25e minuut werd Gerard Oude Velt- huys in de ruimte gespeeld door Gerard Duindam en rond de zijn actie vlekkeloos af. Pas zeven minuten voor tijd scoorde Veenstra tegen. ZevenhogenOegstgeest 21 (2 0). Ook Zevenhoven heeft het compe titieritme gevonden. In een spannend en goed duel nam het al na twee minuten de leiding. Uit een voorzet van Tommy Hoogervorst schoot Koos Ver laan onhoudbaar in. Zevenho ven, dat daarna een offensief van Oegstgeest moest verwer ker scoorde in de 29e minuut na een aanval te hebben afgesla gen andermaal. Opnieuw was Koos Verlaan, nu na aangeven van André Wahlen de schutter. Nadat Piet Broeken nog een goede kans had laten liggen pesste tien minuten na rust Anes van Oegstgeest de bal in eens op de slof: 2—1. Een ge lijkspel verspeelde het toen Vooys een penalty mocht nemen nadat Anes door twee verdedi gers in de „sandwich" was ge nomen: Hans de Groot dook de bal uit de hoek. Piet Broeken werd nog weggezonden. Even min als enkele medespelers en tegenstanders werd daar een consequentie aan verbonden. UVS—DEVJO 0-0. DEVJO, tweemaal (Wagener en Verwey) en UVS eenmaal (Jaap Lamboo) troffen de lat, maar scoorden niet, omdat voor het overige het vizier te onzuiver gesteld was. Bovendien was in net Leidse doel Wim Roman in uitstekende vorm. Jaap Hereur liet nog een goede kans liggen toen hij alleen voor de DEVJO- doelman verscheen, maar naast schoot. UVS had twee invallers: Lamboo en Siem van Meygaar- den namen de plaats in van Bram Brandt (militaire dienst) en Bart Haneveld. AVV—DSO 1—2 (1—1). Alhoewel TAW al in de eerste minuut via Piet Vreeken de lei ding nam. moest het toch een verrassende nederlaag incasse ren. Zonder Ben Heemskerk en twintig minuten voor tijd ook zonder Jan Heemskerk (wegens een en kelblessure werd hij vervangen dooi Bert de Bruin) moest TAVV dat in Anton Servaas, Kees en Rien Koopman en Bert de Bruin zijn opvallendste spe lers had, nog voor rust DSO naast zich dulden. Na rust kop te de alleen voor de Zoeter- meerse doelman verschenen Gillis Heitinga over. Capelle— Koudekerk 1—4) Koudekerk heeft zijn koppositie niet kunnen consolideren. In de 22e minuut speelde Janus Zwe- rus te hard terug op zijn doel man Teun Vergunst, waarbij hij werd gehinderd door Boudewijn. Capelle voegde daar nog een schot op de paal van Spekman aan toe. Na voor rust weinig kans te hebben gekregen werd Koudekerk in de tweede helft gevaarlijker. Leo Brommers schoot alleen voor de doelman hoog over en Blonk redde op de doellijn na een inzet van Cees Deemoed. Randstad Sport—SVOW 1—3 (0—1). SVOW nam in de 25e minuut de leiding. Na een „ééntweetje" tussen Ed Langereis en Jan van Heek werd laatstgenoemde door Puliga onderuit gehaald. De strafschop benutte Piet Begt. Een scrimmage, waarbij Cock Turk en Pim van Tol betrokken waren leverde een inzet in eigen doel op: 11. Een solo van Langereis en een doelpunt van Jaap Verhoeven na aangevef van Jan van Heek, waarbij Pu- liga over de bal dook, beteken den 1—3. Wieringermeer—RCL 0—3 (0—1). Zonder de grieperige Jaap Kuik. Jaap Anier en Hennie Rodenbur] (invallers waren Ferry en Wallj van Haver en Ab Braat) heefl RCL vrij vlot Wieringermeer Of verlies gezet. Nadat Tonmi Ederveen een unieke kans ha4 laten liggen na aangeven vai Leo v.d. Berg werd laatstge noemde in het strafschopgebied vastgehouden. Thijs de Witti benutte de penalty. Leo v.d Berg en Ferr. van Haver scoor den pa rust.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13