Voor mts meer kandidaten dan klasruimten NOS: kritiek Boersma terecht mm. was Duitse regering betaalt 5 miljoen dollar losgeld voor gekaapte Jumbojet Prijs gekaapte Jumbojet: 16 miljoen ÊcidóeSotvtcMit Blijvende verhoging defensie- uitgaven Isrlaël valt bases aan in Libanon Mgr. J. Giisen neemt leiding bisdom over NS-vertraging door herstel ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT ia IEN HAAG Zwakke lts-leerlin- gen maken weinig kans te wor den toegelaten tot een mts, ook al zouden ze de veelgewenste motivatie bezittten om door te studeren in plaats van zich te voegen onder de „probleem groep" werkende jongeren. Oor zaak: bij de mts'en melden zich meer kandidaten aan dan er gezien de beschikbare ruimte geplaatst kunnen worden. De besten worden toegelaten, de slechtsten worden doorverwezen naar de fabriek. Ook onderwijsminister van Veen erkent dit. Het Tweede Kamer lid Bakker (CPN) had de minis ter gevraagd de herexamens voor lts'ers niet te houden in de laatste week van augustus. Want voor de lts'ers die dan alsnog zouden slagen, zou de mts-poort dan al dicht zijn, al thans voor het schooljaar 1972- gen), enz. De scholen zijn over Van de mts-bevolking is ongeveer de helft doorgestroomd uit het Ito, de andere helft uit het mavo. Van de afstuderende mts-leerlingen studeert onge veer 15 pet. verder aan een hts (hogere technische school). De mts' en tellen gemiddeld een 500 studerenden. In totaal zijn er een 7.000 mts'ers. Het '73. Minister van Veen antwoordt dat het praktisch moe Dijk is de exa mens voldoende te vervroegen, maar het zou ook weinig nut hebben voor de herexamenkan didaten. „Bij het grote aantal leerlingen dat zich meldt voor i toelating tot het mto (middel baar technisch onderwijs), zul len leerlingen die slagen na een herexamen, ongeacht de datum van het herexamen, weinig kans maken te worden toegelaten", zo staat letterlijk in het ministe riële antwoord. Alleen voor lts'ers die ziek waren tijdens de examens en daarom onder de herexamens komen te vallen, worden uitzonderingen gemaakt. Nederland telt 60 middelbare technische scholen met over het algemeen drie vakrichtingen: bouwkunde, werktuigbouwkunde en electrotechniek. Daarnaast heeft een aantal scholen ook af delingen voor weg- en water bouwkunde. procestechniek, elecironica of motorvoertuigen techniek. Verder zijn er nog 15 mts' en voor specifieke vakrich tingen, zoals autotechniek (Apeldoorn), fotovak (Den Haag), edelsmederij (Schoonho ven). bakkersvak (Wagenin- het hele land verspreid. De mts-opleiding duurt vier jaar. Het gehele derde schooljaar is praktijkjaar. In drie verschillen de bedrijven wordt voor telkens drie maanden stage gelopen. Als vooropleiding wordt ge vraagd mavo-driejarig of lts-t- stroom. („T" betekent: theorie, in tegenstelling tot de meer op de praktijd gerichte ..P"-stroom in het lager technisch onder wijs). geeft een voorbereidende opleiding dus geen eindoplei- ding voor middenkader in de industriële bedrijfstakken. De belangstelling voor het mto is sterker gegroeid dan men had verwacht. Van de jongeren tus sen 17 en 21 jaar volgen er on geveer 45 per duizend mto. Het einde van de groei is nog niet in zicht. De scholen kunnen de wassende leerlingenstroom niet meer ver werken. Per jaar kunnen onge veer 12.500 nieuwe leerlingen worden aangenomen. Deze maxi male opnamecapaciteit is dit schooljaar bereikt. In mto-krin- wordt verwacht dat komend schooljaar een toelatingsonder zoek zal moeten worden Inge steld, waarbij al naargelang het aantal kandidaten de slechtste groep de deur wordt gewezen. Geen plaats voor dertigers UTRECHT (ANP) De Nederlandse Spoorwegen zal behoudens uitzonde ringsgevallen geen per sonen ouder dan dertig jaar meer in dienst ne men. In een mededeling zegt de NS, dat de huidi ge personeelssituatie met een sterke piek van per soneelsleden tussen 45 en 50 jaar, een zeer selectief aannemingsbeleid noodza kelijk maakt. Men laat verder weten vooral be hoefte te hebben aan jon- Diefstal uit douaneloods AMSTERDAM (ANP) Uit een douaneloods aan de Zeeburgerkade in Am sterdam is voor circa 100.000 gulden aan dames- textiel en platenspelers gestolen. Gezien de om vang van de partij moe ten de dieven voor het vervoer gebruik hebben gemaakt van een vracht auto. De imbraak werd in de nacht van woensdag op donderdag gepleegd. Men drong de loods bin nen door de ruit van een toegangsdeur te vernie len. Prins Bernhard woonde tijdens zijn driedaags bezoek aan Toronto een filmvoorstelling van het Wereld- natuurfonds bij. Hij werd begeleid door de Canadese gouverneur-generaal Michener (links) en diens echtgenote. De heer Michener groet op de foto een lid van de Governor-general's Horse Guards (rechts). HILVERSUM (ANP) Het bestuur van de NOS is van oor deel, dat minister drs. J. Boersma van sociale zaken niet ten onrechte kritiek heeft geleverd op het NOS-program- ma „ter visie" van 17 februari, waarin aandacht werd be steed aan de werkloosheidsbestrijding door de regering. „Hohe Messe" onder Rocus van Yperen Een koor dat alleen maar in de pas blijft op commando's van zijn dirigent, riskeert veel door Bach's „Hohe Messe" pp het program te nemen. Rocus van Yperen heeft met zijn Voor- burgse Oratorium in dit opzicht geen rislko hoeven te nemen: zijn ensemble raakte in Bach 's soms zeer moeilijke polyfonie niet uit de pas. Aan de eerste voorwaarde om van de „Hohe Messe" een res- pektabele uitvoering te geven was op die manier vrijdag in de Vaste Burchtkerk voldaan. Het was niet het enige pluspunt: want er waren diverse delen vooral de duidelijk fugatische - waar Rocus van Yperen zijn koor ook het lijnenspel in de schijnbaar zo compacte muziek duidelijk kon laten maken. Bovendien kreeg Van Yperen het Gewestelijk Orkest van Zuid- Holland goed mee: zowel in de tutti als in solo-begeleidingen, waarbij met name de hoboïsten zich onderscheidden. Van de vier solisten was de ere krans voor invalsteralt Rosema ry Les Gras-Pierson; Paul Schotsman en Ruud v.d. Meer zongen goed. maar de sopraan van Marry Stegenga heeft niet het ideale Bach-timbre. Aan het orgeltje goed werk van Addie de Jong en aan het clavecimbel voortrekkelijk van Tijn van Eijk. G.v. L. Het NOS-bestuur heeft in zijn gis ter gehouden vergadering het woordgebruik van de minister echter wel veroordeeld. De mi nister sprak van een „perfide programma", fn een na de be stuursvergadering door de NOS uitgegeven communiqué wordt gesteld, dat „wat de uitzending betreft, bestuur en programma leiding het erover eens zijn, dat het programma naar inhoud en vorm niet voldeed aan de eisen, die eraan moesten worden ge steld". Ook premier Biesheuvel vindt de door minlsler Boersma (soc. za ken) aangevallen t.v.-uitzending van NOS in „ter visie" over de aanpak van de werkloosheid in het noorden „niet de meest gelukkige wijze van voorlich ting". Gevraagd hoe hij dacht over de opmerking „perfide voorlichting" van minister Boersma, antwoordde de pre mier: „Ook ministers kennen emoties. Er zijn ook andere woorden .denkbaar". BONN (DPA) - De Westduitse regering heeft vijf miljoen dollar losgeld betaald voor het vrijkriigen van de door vijf Arabieren gekaapte Jumbo-jet van de Lufthansa, de passagiers en de beman ning. De onderhandelingen hierover waren in Beiroet gevoerd door een vertegen woordiger van Lufthansa en het Palestijnse Bevrijdings front. Dit heeft de Westduitse minister van Vervoer George Leber medegedeeld. Volgens de Westduitse be windsman was de ontvoering als een perfecte criminele film door de ondergrondse beweging van de Palestijnse arts George Habasj in elkaar De Organisatie van slachtof fers van het Zionisme, waar toe de kapers zeiden te beho ren is volgens Leber een dochteronderneming van het Palestijnse Bevrijdingsfront. De namen van de kapers zijn gedeeltelijk bekend. Zij waren in Aden gearresteerd maar later op vrije voeten gesteld. Leber ontkende dat de kapers de vrijlating hadden geëist van landgenoten die in de Bondsrepubliek gevangen zouden zitten. Dinsdagmiddag werden de ei sen van de kapers bekend toen het hoofdkwartier van de Lufthansa in Frankfort een brief ontving die in on berispelijk Engels was ge schreven. Als het geld niet op tafel kwam, aldus de be dreiging, dan zou de machi ne met alle mensen aan boord de lucht in gaan. Het losgeld is door een functio naris van de Lufthansa naar Beiroet gebracht. Nadat het bedrag was betaald gaf het Palestijns Bevrijdingsfront een codewoord op grond waarvan het vijftal de Boeing verliet. Dat was woensdag, vijf uren na af loop van de termijn die de kapers hadden gesteld en waarna zij het toestel zouden laten exploderen. De Lufthansa functionaris ont moette de vertegenwoordi gers van het Palestijnse Be vrijdingsfront op een plaats buiten de Libanese hoofd stad. Hij moest daarbij twee maal een controlepunt pas seren en nieuwe aanwijzin gen in ontvangst nemen. Naar kapers en losgeld is een In ternationale speurtocht op touw gezet. DEN HAAG De uitgaven voor de Nederlandse defensie moeten in de komende jaren blijvend worden verhoogd. Dat is de me ning van de meerderheid in de commissie Van Rijckevorsel, die speciaal belast Is met het uitbrengen van advies aan de regering over de beoordeling van de taken voor de Neder landse krijgsmacht In NAVO- verband. Deze conclusie staat in een tot op heden geheim rapport dat de commissie heeft uitgebracht aan het ministerie van de/ensie. De meerderheid van de com missie acht het juist dat de de fensie-begroting voor 1972 is op gevoerd met 55 miljoen gulden. Verdere verhoging van de de fensie-uitgaven is volgens de meerderheid van de commissie Van Rijckevorsel een voorwaar de om te kunnen blijven vol doen aan de verplichtineen van Nederland jegens de NAVO. Beraad over samenwerking verzekeringen AMSTF-R DAM-UITRECHT (ANP) De besturen van AGO verze keringen n.v. AMEV en Delta- l.Ioyd verzekeringsgroep nv on derzoeken de mogelijkheid om lot samenwerking te komen. Hoewel nog verscheidene pro blemen bestudeerd en opgelost moeten worden voordat een de finitief besluit kan worden geno men, worden de besprekingen nu reeds bekendgemaakt, aldus een gezamenlijk bericht van de maatschappijen, die in totaal ruim 10.000 personeelsleden heb- TEL AVIV (Reuter-UPI) Israël heeft gisteren met straaljagers, tanks en troepen hevige aanval len gedaan op Zuid-Llbanon als represaillemaatregel voor de acties, die Palestijnse guerrilla strijders vanuit Libanees grond gebied ondernemen. Libanon heeft om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad gevraagd. De raad is is vandaag bijeen om het verzoek te bespreken. Volgens Israëlische opgave zijn zeker vijf guerrillastrijders ge dood, 21 huizen opgeblazen en een aantal guerrilla-kampen ge bombardeerd. Volgens militaire waarnemers is de actie van gisteren een van de grootste die Israël sinds de juni-oorlog van 1967 tegen een Arabisch land heeft onderno men. Sinds de Israëlische repre saillemaatregelen van begin dit jaar was het rustig geweest langs de Israëllsch-Libanese grens. Donderdag werden ech ter twee Israëlische burgers ge dood toen ze in een Palestijnse hinderlaag vielen. Enkele uren latei werden twee Israëlische militairen gedood en zes ge wond. Gisteren liepen 4 Israëli sche soldaten verwondingen op toen hun auto op een mijn reed in de door Israël bezette Syri sche hoogte van Golan. Een militaire woordvoerder in Tel Avi.v verklaarde vrijdag dat alle Israëlische vliegtuigen en troe pen veilig op hun basis zijn te ruggekeerd. Beweringen van Pa lestijnse zijde dat Israël zware verliezen heeft geleden noemde hij „volslagen onzin." Maastricht ANP Het groot- Limburgs toneel heeft drie blij spelen op zijn programma geno men voor hef komende seizoen. Een gaat nog dit seizoen in Maastricht In première. Bit is „Pas op dat jc geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank onder regie van Cas Baas. De eerste opvoering heeft op 18 maart plaats. Dnder regie van Mieke Verstraete j is op 22 november de première van ..Herminie' van Claude l Magnier, dat onder de titel I „Wie is mijn man, wie mi'n minnaar?" in een vertaling van j P. Bronswaar wordt uiige- I bracht. Op 13 november wordt „Mathieti Legros" van Jean- Claude Crumberg voor het eerst gespeold in de vertaling van Therese Cornips onder regie van Cas Baas. I Vergif op speelwei kinderen LONDEN (Reutes) De Britse politie zoekt een vrachtwagen chauffeur die in Nuneaton (mid- den-Engeland) op een stuk land waar kinderen plegen te spelen, voldoende cyanide heeft gestort om 1 miljoen mensen te doden, den Het zijn 36 vaten met industrieel afval en sommige vaten zijn gaan lekken. Bij firma's die zich bezig houden met de afvoer van deze stoffen, wordt het per soneel ondervraagd. De vaten en hun inhoud zijn in middels vernietigd. Parijse studenten beklimmen hier de toren van het gebouw van hun faculteit, die 24 verdiepingen en tachtig meter hoog is. Ze moesten vier uur lang klimmen voor ze, op het dak, van de champagne konden genieten. „Van medlciinman tot medicus". Deze tentoonstelling wordt ge houden in De Hallen te Haar lem van 5 april tot 2 juli en zal pen overzicht geven van meer dan 20 eeuwen medische weten- srb-n. geconcentreerd on de re latie tussen arts en patiënt. Ge'erle "enter. Leliegracht 38. Amsterdam, toont van 11 maart tut 14 anril erken van Duitse I naïeve schilders. Galerie lm Goethe-Tnstitut, Heren- gracht 470, Amsterdam, toont van 7 t.m. 25 maart werk van A. R. Penck. BONN (DPA) Een Arabische ondergrondse organisatie met uitstekende internationale verbindingen heeft aan de kaping van de Jumbojet van de Westduitse Lufthansa vijf miljoen dollar (circa 16,25 miljoen gulden) „ver diend". Dit heeft de Westduitse minister van verkeer, Georg Leber, in Bonn onthuld. Snellere gewestvorming Gelijk heeft het algemeen overlegorgaan van de Haagse agglomeratie als het niet wenst te wachten tot omstreeks sint-jut>mis de wette lijke regoling inzake gewestvorming in het Staatsblad komt. Zoals het nu gaat, heeft de agglomeraticraad nog minder betekenis dan het Europees parlement; en dat betekent politiek en zakelijk al zo weinig, De Haagse agglomeratie en zij 9taat hierin niet alleen wenst meer tempo Sn de wettelijke gewestvormmg; ze wenst dn elk geval nog diit jaar een nieuw gewestelijk samenwerkingsverband, waar meer gedaan kan worden dan praten over theorieën en verder alleen maar wachten. Wij vinden dit een juist verlangen, zelfs wanneer in aanmerking geno men wordt, dat agglomeratie-organen die in hun groei al verder zijn dan de Haagse, met allerlei kinderziekten te kampen hebben en ook meer de vóórpagina halen omdat er ruzie is, dan vanwege be langrijke resultaten. Vingers in de pap Niet ontkend mag worden dat er ondanks de territoriale saamho righeid in de samenwerking tussen Den Haag en belendende gemeen ten niet-geringe problemen zitten. Feit is verder dat er in de sfeer van ..vrijheid-blijheid" soms goede afspraken zijn gemaakt. Maar omdat het overleg in zijn huidige vorm veel te lang moet duren en het samenwerkingsverband geen echte bestuurskracht bezit, blijven er meer problemen liggen dan tot oplossing worden gebracht. Woningbouw, huisvesting, faciliteiten op het gebied van cultuur en vervoer, regelingen terzake van het onderwijs, tarieven, samenwer king tussen gemeentelijke diensten, het is allemaal te veel een lap pendeken. Voeg hlert>ij nog het feit, dat provincie en rijk doorlopend hun vingers in de pap steken, en het moet iedereen duidelijk zijn dat er van een plezierige, vlot-lopende maaltijd geen sprake kan zijn. Stuiven Daarom hopen we dat de unaniem aangenomen morie van het overleg orgaan -in de betreffende gemeenteraden tol een positieve uitspraak zal leiden, en dat de colleges van B. en W. van het stadium van trekken en rekken overgaan op dat van stuwen. In het steeds belangrijker wordende debat over de nationale ruimtelij ke ordening speelt de Haagse agglomeratie al jaren een te beschei den rol. Gnat men pas echt van zich afbijten, als het nodig wordt om achterstelling weg te werken? Voor de toekomst zorgen is een der eerste taken waarvan politieke gezagsdragers in Den Haag en omgeving zich bewust dienen te tonen. Mansholts milieu-plan nog een vaag idee Nederlands lid van de Europese Commissie, dr. Mansholt, zal niet verweten kunnen worden, dat hij de toekomst te ver weg vindt om er over na te donken. Kortgeleden kwam Mansholt in het toekomst- nieuws van de Nederlandse binnenlandse politiek, toen hij zijn visie gaf op de mogelijkheden voor een reorganisatie van deze politiek en zich bereid verklaarde tot om bij te dragen tot de „denkarbeid!" van een P.A.K.-commlssle. Deze week lanceerde dr. Mansholt eeti milieuplan voor de E.E.G. wat zo'n beetje bedoeld schijnt te zijn als testament van Mansholts Brusselse periode. Een boelend plan; want „onze man in Brussel" wil door een sterke be voordeling van niet-vervuilende produktie de samenleving krachtig ertoe dringen om mot de milieu-verontreiniging te stoppen. Produk- ten zouden „schoon" geproduceerd en „schoon" afgedankt moeten worden. De samenleving zou weer moeten Ieren langer met grote en kleine gebruiksvoorwerpen te doen; met andere woorden: wat we produceren, moet weer duurzamer worden. Op het eerste gezicht qua ideologie aantrekkelijke denkbeelden. Maaï het aantal vraagstukken dat binnen het raam van deze ideologie op gelost moet worden, is nog indrukwekkender dan het denkbeeld zelf. Om er één te noemen: wie het tempo van het produktieproces in onze samenleving weet te vertragen, verdient een Nobelprijs; maar hij zal dan wel het recept er bij moeten geven, hoe we dan de werkge legenheid regelen en hoe de opkomende landen in Azië, Afrika et) Zuid-Amerika hun toekomst kunnen vinden. Waarschijnlijk is Mansholts plan wel een bijdrage in het denkproces, maar niet de sluitende oplossing van de problemen waarvoor we in en na 1972 staan. Polarisatie niet moeders mooiste Gelooft u in het nut van polarisatie in de Nederlandse politiek? Rond om ons heen worden er voorbeelden gegeven van de kwalijke gevol gen waaraan polarisatie meestal gepaard gaat. Omdat in de Westduitse bondsrepubliek zowel groepen van links als van rechts bevorderd hebben, dat de christen-democraten en de so cialisten het middelpunt waarop zij elkaar kunnen vinden, zo vel* mogelijk ontvluchtten, neemt de C.D.U. thans radicaal stelling te gen de verzoeningspolitiek welke Brandt ten opzichte van Rusland en andere Oosteuropese landen (de D.D.R inbegrepen) voert. Zou er in Bon een christen-democratische regering zitten, had de S.P.D. waarschijnlijk de oppositierol precies zo gespeeld als Barzel c.s. nu doen. In Engeland dwong de polarisatie-politiek vele Labourleden terzake van Londens toetreden tot de E.E.G. een standpunt te belijden waarin ze In hun hart niet geloven, in de omgeving van de „Big Ben" moet zelfs gewerkt worden met de guillotine der partijdiscipli ne om de polarisatiegedachte te laten zegevieren. Trouwens in Nederland kennen we zegeningen van het polarisatiepro ces ook al. De oppositie wijst zo veei mogelijk plannen van de rege ring af, omdat ze als oppositie zo vaak mogelijk „tegen" dient te zijn. En van de weeromstuit voelen regeringspartijen zich dan ge dwongen om amendementen, wanneer ze op naam staan van ie mand „van de andere kant", bij voorkeur niet te steunen. Het kan trouwens geen toeval zijn, dat in veel landen waar men met polarisatie begonnen is, het uiteindelijk resultaat neerkwam op een verkapte of openlijke dictatuur. Polarisatie In de politiek is echt niet moeders mooiste! Op zaterdag 4 maart ROERMOND Mgr. dr. J. M. G4jscn zal op zaterdag 4 maart het bestuur van het bisdom Roermond overnemen van de apostolisch administrator mfir P. Moors. Dit zal gebeuren t!|dens een plechtige eucharistieviering In do kathedraal van Roermond, die om elf uur begint. Na de kerkdienst Is er van half oen tot twee uur In het bis schoppelijk huls aan de Paredisstraat gelegenheid tot felicitatie. De bestuursovername van het bisdom bestaat in feite in het tonen en voorlezen van de pauselijke benoemingsbrief. Sinds zijn terugkeer uit Rome heeft mgr. Gijsen zijn kenn smakmgsgesprekken voortge zet. Of er in de topleiding van het bisdom veranderingen zullen ko men is nog met bekend. De- personen, om wie het voornamelijk gaart zijn mgr. E. Boel, de hulpb sschop van mgr. Moors en tevens vicaris-generaal mgr. P. van Odijk. De vijf kapers, die volgens Leber voor een deel bij name bekend zijn, hadden op een gegeven moment dinsdag de Lufthansa via een in Keulen geposte brief laten weten, dat zij vijf miljoen dollar moesten hebben Dit geld moest in verschillende valuta's en in voorgeschreven coupures in de Libanese hoofdstad wor den bezorgd. Als niet binnen een etmaal aan deze eis zou ziin voldaan, zou het toes:el op het vliegveld van Aden, waar het sinds dinsdagochtend stond, met de veertien bemanningsle den worden opgeblazen. Aange zien men ervan overtuigd was, dat de ontvoerders hun dreige ment zouden uitvoeren, wus het gevraagde geld gegeven. Toen dit op de afgesproken plaats was overgedragen, kregen de kapers het sein om de beman ning vrij te laten en het toestel te ontruimen. Na korte tijd door de politie van de volksrepubliek Zuid-Jcmen te zijn vastgehou den, werden zij vrijgelaten. Aboe Joessef, een leider van dc P- lestiir.se gt:e-1 i'la-organisatie El Fatah, heeft degenen die verantwoordelijk zijn voor de kaping van het passagiersvlieg tuig van de Lufthansa beschul digd van afpersing met gebruik making van de naam van een „imaginaire guerrillaorganisa tie". UTRECHT De spoorwegen gaan van 28 februari tot en met 26 mei het spoor tussen Maassluis en Hoek van Holland vernieuwen. Op een aantal dagen zal ln verband met deze werkzaamheden het treinverkeer over een baan moeten worden geleid. Dit kan tot ver traging leiden die volgens NS maximaal zeven tot tien minuten zul len zijn. NS voeren het werk overdag uit, omdat dit sneller en goed koper gaat dan 's nachts. In de spitsuren ligt het werk stil om gro tere vertragingen te voorkomen. Weinig slachtoffersDeensebrief DEN HAAG (ANP) Het aantal personen nf bedrijven dat zich f 230 lichter heeft laten maken via een waardeloze aangetekende brief van de Kopenhaagse firma „World Trade Directories", zal zeer be perkt zijn. Dit Is althans de Indruk van het hoofdbestuur van de PTT en de officier van justitie Mr. R. A. Schimmel in Den Haag, die als coördinator in dit li ndelijk onderzoek optreedt. Voorzover de PTT heeft kunnen vaststellen zijn bij enkele tientallen postkanton-n ,n ons land 85 aangetekende brieven Innen gekomen, waarvan er 50 niet meer zijn besteld. De resterende 35 brieven zijn of door de geadresseerden geweigerd, of aangenomen tegen betaling van f 230 aan de postbode. De PIT heeft het geld dat vijf geadres seerden reeds hadden betaald, op last van de officier van Justitie niet naar Kopenhagen gezonden. Twee geadresseerden die de brief hadden geaccepteerd en van wie het geld reeds in het bezit van de Deense firma was, hebben deze firma telegrafisch gevraagd het geld terug te zenden, omdat zij zich „genomen" voelden. Zij hebben hun geld prompt teruggekregen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7