Sporten is onderdeel bij De Vries slechts van conditietraining Stichting Europa Kinderhulp zoekt pleeggezinnen Joop Stokkermans en Cees van Ooyen slaan geen week over Entourage trekt een bont gezel schap aan Leidse bioscopen U.V.S.-XERXES PAGINA 4 LEIDSE COURANT Wat u ook moet weten 'ALPHEN Het Schaatstrai- ningscentrum in Alphen aan den Rijn gaat in mei weer beginnen met conditietrai ning. Belangstellenden hier voor kunnen zich vervoegen bij het bestuur van hot trai- j ningscentrum. -LEIMUIDEN Het dames voetbal bij de Kickers" is nu officieel een feit gewor den. Gisterenavond kwamen de dames in de kantine van de vereniging bijeen om nog enige punten te behandelen voordat men op 26 maart aan de competitie begint. Men is nu tevens aangeslo ten bij de Leidse Voetbal bond. 16 verenigingen in de LVB hebben zich opge geven voor de damescompe titie. Wanneer er voldoende deelname is voor een junio renelftal, (leeftijd 12 tot 14 jaar) gaan ook zij aan de competitie deelnemen. LISSE Onder auspiciën van de afd. Leiden van de KNVB wil men in Lisse ko men tot de oprichting van 'n damesvoetbal-com petitie voor de leeftijden 12-15 jaar en se niores van 14 jaar en ouder. Gegadigden kunnen zich mel den bij de secr. van de Sportclub Lisse C. Smak man. Kanaalstraat 207 (tel. 3816) of bij de heer Joh. van Zoest, Sperwerstraat 19 (tel. 5521). Medische keuring is verplicht. LISSE In de loop van dit jaar hoopt men het gouden jubileum van de Hervormde Schoolvereniging te vieren. In het voorlopig comité heb ben zitting Mevr. Masten broek-Boot, Mevr. Helmus. Möhlmann en de heer J. Gort. STOMPWIJK - Trainer De Visser gaat weg bij Stomp- wijkse Boys. De heèr De Visser, trainer, gaat aan het eind van het seizoen deze vereniging verlaten. Hij is bij de Boys een seizoen in dienst geweest. De heer De Visser is beheerder van het sportcomplex ,,De Fluit" in Leidschendam en ziet we gens drukke werkzaamheden hierbij van een verlenging van zijn contract bij Stomp- wijkse Boys af. Wie zijn op volger zal worden is nog niet bekend. MEDISCHE DIENSTEN «lo: dokter R.H.C. Glar Roelofarendsveen. Dr. Stapen- n. tel. 01721- r P.Wijnmaalen, Wil- tcl. 72079. Benthum, Verdlhol Bciitliniien-Mo! Wilde, Roze 01727-2740. dokter P.J. Boskt 3ol, Wil- 112. dokter^V.Cats, Noordstraat 48. tel. dokter 01726-2030. Hazerswoude-Koudekerk: .Sprangers._ Busken Huetstrai 74, Koudekerk, 'handeling alleen Voor ongevallei. b.g.g. 2431 of 2G13. Hillogumdokter tel. 01714-2278. N.J.Zimmerman, dokter 14263. 15121, Ikenburg e Water, Oegstgt AjG. dc Ja- raar-Xieii' er A.M. tel. 01723-101. tel. 13777. Nleuw- 10.00 t eigen tel. lerdorp: dokter F.O.A.M.Kemme. ansslraat 2, tel. 44898. ischemlam: za. doktoren Van Hil- n en Hannlg, Koningin Jullanaweg tel. 6572. dokter W.M. Hoekstra. Koningin 3. t Dijk, Heere dokter el. 3385. H. J.W. Brinkman, Nleuwki 01725-2570. Noordwljk: dokter G.P.Lauw. Wants- vel d 9. tel. 4643. Noordwtjkorhoiitdokter A. van der Lugt. Hoogdulnweg 17. tel. 2385. Consult thuis om 12 en 17 uur. Oegatgeest: dokter E.W.F. van Wal- •cheren. Oranjelaan 29. tol. 52130. Saisenhelmdokter W.J. de Graaff, Tcyllngerlaan 17. tel. 12479. Voorhout-Warmond: dokter L.Lem pers. Churchllllaan 13, tel. 10140. Wassenaar: voor Noord: dokter Ten legravenapotheek Bodegraven, lenstrcrk: apotheek Lisse, Vierkant wijk: apotheek De J( wijk a.d. Rijn. tel. 14370. Leiden-Oegstgeest-Leiderdorp theek Reyst, Stecnstraoi 49, tel. 070-113606 of 1 ton: npotheek Voo: veg, tel. 2525. 01714-225 skerhlaan 109. tel. 16316. C.Snelienberg. e Singel 58. ills. tel. 3449. -: zuster J.O tel. 3353. |"AVDARTSEN Hoofdstraat 306 on zo. ultsluiter A. van der tel. 21669. r C.W. Prins. Wild- 909. iter van het Groene erbeek. Schoolstraat Beclon, Van Zllk: Ve LEIDEN Wat beweegt min of meer gezette mannen, op gezette tij den meer dan een uur lang als uitgelaten kinderen tegen een zacht balletje te trappen, met de benen uit aandoenlijk witte sportbroek- jes in de lucht te spartelen, bokje-over te springen of amechtig ge wichten proberen omhoog te krijgen om daarna alle inspanningen weer te verdrinken met glazen vol calorieën? Het mag de lezer dui delijk zijn: het is het optimistisch vechten van welvaarts- en auto- slachtoffers tegen zwaarlijvigheid en zich vernauwende bloedvaten. De beoogde resultaten zijn niet altijd evident. Bij nadere informatie blijkt dat ook niet zo erg te zijn. De heren die bij voorbeeld bij sportschool De Vries aan de Uiterstegracht waar de gemeentelij ke sanering noodzakelijkerwijs op betere financiële tijden ligt te wachten in groepsverband en besloten kring hun conditie op peil trachten te houden, streven nog andere doeleinden na. De geestelij ke ontspanning staat voorop. De opgekrikte lichamelijke fitheid be schouwt men als een aangename toegift. Zoiets is altijd weer mee genomen. Instructeur Leo de Vries (34), die op judogebied niet alleen z'n mannetje staat, maar hem ook op de mat neerlegt, heeft aan zijn pupillen eigenlijk geen kind. Ze zijn als was in zijn handen. Als hij zegt „hup", dan huppen ze. Op zijn commando „looppas" reageren ze als ge vorderde basisscholieren en dra ven met tussensprintjes hun kringloop. „Wat we hier doen is geen sport bedrijven. De opzet van deze mensen is, eens lekker eruit te zijn, te rieleksen", al dus bevestigt Leo de Vries mijn vermoedens. Wat er op de dinsdagavonden bij De Vries (tegen een luttele ver goeding) deelneemt aan de con ditieceremonie in sportzaal en aan de bar is een allerlei aan maatschappelijke geledingen. Aan deze gemêleerdheid dragen bij een zeilmaker, een schilders baas, een fijn-machinebankwer ker, iemand van het reiswezen, een remschijven-bons, een dro- tekstschrijver, beeld voetbal wegheeft. Twee hijgen de en zwetende ploegjes, die een gele bal in een fictief doel proberen te rammen onder op ruiende indianenkreten: „Toe dan Joop, val aan...", „over de hele...." en „je gaat verkeerd". Pipo de Tweede maakt hands en wordt nauwelijks afgestraft. „Jongens, het moet wat profes sioneler, denk erom!" „Cor ner", gilt de beeldhouwer, die zich in dit geweld niet meer be kommert om de contraprestatie „Niks ervan", schreeuwt een ander. Cees van Ooyen ziet me zitten: „Bent u van de KNVB voor de selectie?", vraagt hij geïmponeerd. Ik laat hem in de waan en hij doet erg z'n best. Joop Stokkermans heeft zijn nuchterheid over boord gezet. De t.v.-produkties, de ochtend en bejaardengymnastiek en Kleutertje Luister ad interim la ten hem koud. Met een enorme knoert vanaf zijn sok schiet hij zijn dagelijkse beslommeringen duigen. houwers zoals Kees Buurman, Na een half uurtje „raggen" clown en schepper t caturen, die Cees van Ooyen heet, en muzieknoten- en parti tuurspecialist Joop Stokker mans. In zijn gewone doen is ook hoboïst Han Kapaan van de partij, maar die kampt op het moment met een defect aan het zitvlak en moet dientengevolge zijn conditie veronachtzamen. Je zou er een gedegen culturele raad, annex ondernemingsraad uit kunnen samenstellen, ware het niet dat hier elk cultureel besef en cao-gevoel op een laag pitje staan. Het begint steevast met een ont zettend zwoegfeest, dat iets van het mooi geweest. „Nu'hoop ik nog iets zinnigs met jullie te doen", kondigt Leo de Vries harteloos aan. Daar gaat het dan, in de looppas, met synco pisch kortademig commentaar van de heren ertussen door. In ganzenorde springen ze hoog op. Cees „Even het balkje aantikken, de mannen", instrueert De Vries. Joop Stokkermans kan er met zijn postuurtje niet bij. Even la ter beweegt de middelbare jeugd zich als kangoeroes over de sportmat. Van Ooyen: „Kijk, daar word ik nou altijd zo vre selijk bang van, als ze bijna bo venop je springen", en hij hup pelt bevreesd verder, als een stervende zwaan. „Effe zitten", poogt een kangoeroe. „Nee", beslist De Vries, die ze geen ogenblik rust gunt: „Hop, over die bok heen en hoog op (even blijven hangen voor de foto graaf)". j Alles volgens het beproefde trim- recepl: touwtje springen, ge wichtheffen, op je rug en fiet sen. Vrije oefeningen die de uit putting nabij brengen. Het tem po verslapt. Tot slot een minder intensief robbertje pseudo-voet- bal. „We zijn allemaal aan de zelfkant van het leven", identifi ceert Cees zichzelf en zijn mak kers. Vindt C. van O. baat bij deze gedragingen? Hij haalt te leurgesteld en verdrietig z'n hardnekkig buikje onder het shirtje op. Maar hij blijft ko men. Elke week. Joop Stokker mans is, wat dit betreft, hele maal een toonbeeld van trouw. Dit zit al tien jaar in de club en is een van de eerste leerlingen van de sportschool. Geen avond slaat Joop over. Dat zegt wel wat, want hij moet er uit Laren voor overkomen. Na ruim een uur is het, zoals de Duitsers zo nadrukkelijk weten vast te stellen, „Feierabend". Dan kruipt de club van 16 weer in het burgerpakken kiest positie in de intieme barzaal. Men is aan een opkikkertje toe. Een enkeling blijft spartaans en strompelt manmoedig de levens gevaarlijke steile trap af naar beneden, op weg naar huis. De meesten zakken door. Daar zijn ze ook voor gekomen. Carnaval is nauwelijks achter de rug of nieuwe feesten worden voorbereid. De trimmers heb ben een eigen huisorkest, dat de ambachtelijke naam „De Vet- slopers" draagt. Iedereen be speelt een instrument en bij bij zondere gelegenheden worden daar nog feesttoeters en een wasbord aan toegevoegd. In de ruime behuizing van Joop in Laren vindt dezer dagen een „concert" plaats. Er wordt druk voor gerepeteerd. Als de verwarring een hoogtepunt heeft bereikt zal een trio-sonate van Bach worden vertolkt. In mei viert de sportschool haar twee de lustrum. Dat wordt het abso lute einde, is de voorspelling. Leo de Vries vult mijn indrukken aan: „Zie je, dit is voor mij een voorbeeld van honderd procent recreatiesport. Geweldig gezel lig bij elkaar zijn, een borreltje drinken. Dat sporten zien we als een onderdeel van het ge heel. We kweken geen topspor ters. Er is niemand bij die de 10 km uitloopt. Wel hou je de beschikking over je rug- en buikspieren. Dat is ook wat waard. Nou ja, en verder kom je niet alleen voor de sport he lemaal uit Laren, Lisse of Gou da. In die buurten zijn sport scholen genoeg. Wie hier is, komt er voor de entourage." TON PIETERS ZATERDAG 26 FEBRUARI 197 Programma tafeltennissers LEIDEN Voor bijna alle teams uit Leiden en omgeving in d landelijke tafeltenniskompetiti staan lastige wedstrijden op he programma. Het ereklasitean van Scylla moet zaterdag Amsterdam de in degradaitiege vaar verkerende spelers vac Valkenberg/AMVJ van zich af schudden en kan daarmee de derde plaats op de ranglijst voorlopig veilig stellen. Scylla kan nu het kompleet is een pui tenverdeling bewerkstelligen te gen Tilburg. DOCOS kan het enigszins gedeuk te prestige wat opvijzelen door thuis van PSV te winnen. De wedstrijd in Eindhoven werd met 6-4 verloren, hetgeen de kansen van Docos op een goed eindresultaat toen al sterk kleinde. Winnen Ed Fallaux nu, hebben zij in ieder geval uitzicht op een wat eervoller tweede plaats. DE TREFFERS ontvangt een re serve-team van Tempo-Team, Voor de Veenders blijven het lastige tegenstanders, maar in dit stadium van de competitie kunnen zij zich geen puntenver lies permitteren. De reserves spelen ook in het tafeltenniscen- trum. Het moet een kleine vanche worden tegen de spelers van 'ft Hooge Huys, dat de ste ontmoeting met 7-3 won. Omdat de Treffers-speelster Veronique van der Laan Nationale team aan de Open Duitse 'kampioenschappen mee speelt is de wedstrijd tegen Steeds Vooruit in de dames-i klasse uitgesteld. TOV werkt hard aan een retourtje Hoofdklas. De moeilijkste tegen stander uit de eerste helft Mars Energie Stars, waarvan thuis met 6-4 werd gewonnen, Ditmaal uit hebben de Noord- wijkers aan een gelijkspel vol doende om aan kop te blijven, Winst halen tegen Phoenix 2 zal voor de reserves van TOV niet zo gemakkelijk zijn. AVANTI moet het dit weekend waarmaken tegen STHTSB 3. Werd de vorige keer mi verloren, de Hagenaars maakten daarna zoveel fouten dat zij onder de Hazerswoudse toppers staan. Er moet nu winst te ha len zijn. Het damesteam gaat op bezoek bij Red Star wa probleemloos twee punten moe ten kunnen halen. STEEDS VOORUIT kampt met ernstige degradatie-problemen, Winnen van Salamanders ean begin kunnen zijn voör eèn kleine stijging op de ranglijst, ne stijging op de ranglijst. NIEUWKOOP Sinds ongeveer twaalf jaar komen in juli en augustus een groot aantal kinderen uit Frankrijk en Duitsland naar Nederland. Ze brengen in „pleeggezinnen" een vakantie van ongeveer vier weken door. Het zijn kin deren met een min of meer trieste achtergrond. De orga nisatie van deze vakantie-uitzending is in handen van de stichting „Europa Kinderhulp", een enthousiaste vrijwil- ligersgroep. Vorig jaar kwamen zo'n 800 kinderen naar Nederland en ieder jaar groeit dit aantal nog. Er zijn dus steeds meer pleeggezinnen nodig. Daarom roept de stich ting allen op, die zich voor zo'n broodnodige vakantie wil len en kunnen inzetten. Men kan zich opgeven bij me vrouw J. M. Arendse, Dennenlaan 13, Nieuwkoop, tel. 01725-1975 of de heer P. Pfenninger, Van Poelgeestlaan 52, Koudekerk tel. 01714-3350. Bridgenieuws De Sleutels VRpmmert. Ge\ Meen spocdgevc Wat u ook moet weten KOUDEKERK AAN DEN RIJN Maandagavond a.s. om 8 uur houdt de Oranje vereniging „Koudekerk" de jaarlijkse algemene leden vergadering in de bovenzaal van 't Voorhof. De heer M. J. van Oosten treedt af als pen ningmeester en is niet her kiesbaar. Op de agenda staat verder de bespreking van de aktiviteiten, die met konin ginnedag alsmede met de kennis georganiseerd zullen worden. SASSENHEIM Zondag 27 februari a.s. wordt in „Ont moeting" weer een open- deurdiens t gehouden uitgaan de van de gezamenlijke pro testantse kerken. Ds. G. S. Alma uit Vijfhuizen zal spre ken over het onderwerp „Een Hoofd en één li chaam". Medewerking ver leent Dick dc Ridder uit Gouda die enkele liederen zal zingen en spelen. Even tuele vragen kunnen na af loop gesteld worden in een persoonlijk gesprek. Aan vang 7 uur. Sassenheim Met ingang van 3 maart a.s. om )8.00 uur zal het telefoonnummer voor brandmeldingen te Sas senheim worden gewijzigd. Het nieuwe nummer is 12250. ZOETERWOUDE Zondag wordt voor het eerst in Zoe- terwoude een Oecumenische Jongerendienst gehouden. Het thema van de dienst in de N.H. Kerk luidt; Samen onderweg. Voorganger is pa ter M. v. Eijk. In de dienst van gebed, lezing en zang zal ook het jongerenkoor Iduna o.l.v. Ton Perquin medewer ken, Aanvang 7 uur. Mevrouw Arendse is kontaktper- soon voor de stichting Zuid-Hol land, Zelf heeft ze dirie dochter tjes. Bijna elk jaar komt er in de vakantie nog een pleegkind' bij. Haar man vindt het ook plezierig, zo'n kind te kunnen helpen. „Dat is wel erg belangrijk: je moet het allebei fijn vinden. De het allebei fijn vinden. De vrouw trekt wel het meeste met de kinderen op. Maar de man moet erachter staan, steun ge ven, want het is niet altijd even gemakkelijk." Wat wordt er van de pleeggezin nen verwacht? „Niets bijzon ders. Het is niet de bedoeling Franse kindertjes terug dat ze de kinderen alsmaar mee uitnemen of volstoppen met ca deaus. Een normaal gezinsleven is voor de meesten een heerlijke vakantie. De ouders moeten ook oppassen de vreemde kinderen niet voor te trekken op hun ei gen kinderen door extra ver wennerij ofzo. Als ze met de kinderen op vakantie willen, moeten ze eerst even contact met ons op nemen. Anders we ten we niet waar we de kinde ren kunnen bereiken." Als er zich tijdens het verblijf problemen voordoen, kunnen de ouders dan een beroep doen op de stichting? „Wij zijn altijd bereikbaar. Bo vendien komen met de kinderen altijd een of twee maatschappe lijk werkers mee. Voor ziekten en ongevallen en voor wettelijke aansprakelijkheid zijn de kinde ren verzekerd. In noodgevallen voor tandartsonkosten ook." Wat voor problemen kunnen zich zoal voordoen? „Meestal heimwee. Dat komt wei eens doordat het kind niet be grepen wordt. Voldoende kennis van de vreemde taal is beslist Wordt er noodzakelijk. Als een kind ge- het kind plaatst wordt in een kinderloos gezin, moet er helemaal goed opgelet worden dat het zich niet erg alleen voelt. Het heeft dan extra aandacht nodig. Natuur lijk wijken de gewoontes van de i plezierige vakantie in Nederland. Dolgraag willen ze nog een keer komen DONDERDAG 2 MAART: Kantine A.B.N. - Ledenvergadering wandelkring Lelden c.o., aanvang 20.00 uur. uiderkerk - Openbare vergadering C. H. U., spreker dhr. Kikkert, aan vang 20.00 uur. lieater - ..De hond In de pot", •ang 20.15 uur. jlder Hot llouse - Concert kwin tet Rob Agerbeek. aanvang 22 uur., ZATERDAG 4 MAART: LAK-t li enter - „Mamma kijk zonder handen' n aanvang 20.15 uur. Exposities GALERIE HEUFF - (Del. 01759 - 21851 34241) I I GALERIE tel. 017; iseert Pi i tekeningen. kinderen wel wat levert bijna nooi moeilijkheid op." tevoren bekeken of het gezin past? Zoveel mógelijk. De gezinnen worden dan tevoren bezocht door ons. We vertellen dan iets over de gang van zaken, over de stichting zelf enzo. We kijken ook of de behuizing goed is litiek. De. ouders kunnen kiezen tussen jongen of meisje. Van de organisaties in het buitenland, waarmee we samenwerken, krijgen wij over de kinderen achtergrondinformatie. Die is echter wel eens te summier. In mei is er een voorlichtings- Frankrijk met de stichting „Odette Benedetti". Die stuurt kinderen uit Parijs, allemaal uit arme gezinnen van het 13e ar rondissement. In Lille werkt het Leger des Heiis. Dat is de moei lijkste groep. Uit Zuid-Frankrijk komen kinderen via de Secours populaire. In Duitsland wordt len van Theo raden van Corry alles geregeld door het departe- ment van Sociale Zaken. De cassen over si kinderen komen uit West-Berlijn en Hannover. De eersten moe ten eens uit de deprimerende sfeer van „De Muur" weg. De tweede groep is opgegroeid in vluchtelingenkampen. Ze wonen in slechte huizen; ze zien aller lei nare dingen om zich heen, zoals alcoholisme en prostitutie. Ze hebben hard liefde nodig." Worden Nederlandse kinderen ook uitgezonden? „Ja, sinds drie jaar is er voor Amsterdamse en Rotterdamse kinderen een vakantiekamp in Duitsland. We vragen Neder landse mensen, die buiten wo nen, ook vaak of ze geen Hol lands stadskind willen hebben, maar dat blijkt om de een of andere reden niet zo aantrekke lijk. Toch hebben die kinderen het ook hard nodig." Hoort u weieens reacties na af loop? „We houden altijd een enquête on der de ouders. De kinderen gaan altijd stralend terug en meestal blijven ze schrijven ofzo. Er zijn er verschillenden die al meer keren hier zijn ge weest. En de pleegouders die het soms echt niet gemakkelijk hebben, zeggen meestal na af loop: volgend jaar weer." Hing „Uit bagger LEGERMUSEUM -1 CAMERA: (tel. 34919( dag. 19.00 i 21,15 u. do. vr. ma en dl. 14.30 „Loving" 18 Jr. za. en wo. 14.30 i zo. 14.30 cn 16.95 u. Heintje, zing mijn lied" a.l.; Nachtv. vr/z 23.30 u. „Pokeren mot de dood" LIDO(tel. 241301 dag. 14.30. 194 en 21.15 u. zo. 14.30, 16.40 on 21. u. „Geen genade voor rivalen" 21.93, 14.30, 19.00 c 16.45, 19.00 c 19.1)0 en 21.: 14.30. 16.45, 19.00 C ,.Gejaa> Zondag 2.30 uut de belangrijke wedstrijd

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4