Personeel Philips-Leiden zag sluiting al aankomen Grote bouwstroom in Aardam West Kinderspeelzaal krijgt 20 mille Actualiteit in poppentheater Rumoer over hek aan de Treublaan W. Buis in raad Boskoop Raad Ter Aar kiest wethouder lATERDAG 26 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN Het personeel van Philips-Leiden, dat gistermiddag door ir. A.W.M. Paling, directeur van de hooïdindustriegroep ELA, van de sluiting op de hoogte werd gesteld, heeft over het algemeen rus tig de mededeling verwerkt. Aan het slot van de uiteenzetting van de motieven tot de sluiting en de te treffen maatregelen en plannen op het gebied van begeleiding van het personeel kon er zelfs een bescheiden applausje vanaf. productieprogramma's is bij het Leidse personeel bepaald niet onopgemerkt gebleven. Men was er ook de conclusie uit gaan trekken, dat er wat in de lucht hing. De mededeling kwam daarom in Leiden niet als een verrassing. Bonden laten onaanvaardbaar horen De heer Paling, terzijde gestaan door plaatselijk directeur B.P. De vakbonden hebben Andela, gaf de werknemers de verzekering, dat de problemen die zich zullen voordoen bij het verplaatsen en de huisvesting van meeverhuizend personeel zo goed mogelijk geregeld zullen worden in samenwerking met de ondernemingsraad. De O.R. krijgt bovendien een bepaalde inspraak bij het treffen van re gelingen voor over te plaatsen De verwachting of af te vloeien werknemers, landhaving van „Leiden" was niet mogelijk. Er zijn in het verleden pogingen in het werk gesteld om met andere produc tieprogramma's de gang van zaken in Leiden gunstig te beïn vloeden, maar zonder resultaat. Het overschakelen op andere Huurdebatten in de Leidse gemeenteraad LEIDEN In zijn vergade ring van maandagavond i zal de gemeenteraad Leiden zich o.a. bezighouden met de invoering van huurharmonisatie in het al gemeen. Op 13 maart zal de vraag rijzen: Wanneer is een woning slecht?" want dan komt de toepassing de huurharmonisatie op aantal woningcomplexen uit het gemeentelijk woningbe stand ter sprake. Onder deze woningen zijn die in het Haagweg- en Morskwartler en in plan Noord. sluiting toen die gistermiddag werd aangekondigd, de woorden „sociaal onaanvaardbaar" laten horen. NVV-woordvoerder No- rendaal zei, dat Philips een mo rele plicht heeft ten opzichte van de geoefenden en onge schoolden. die in de plaats kwa men van het hoger geschoold personeel van Smit-Röntgen. wel, dat het nauwelijks tot gedwongen af vloeiing zal komen, omdat bij het bedrijf in Leiden veel meis jes en vrouwen werkzaam zijn. Zij zijn niet erg geneigd om te verhuizen of in een andere stad te werken, zodat zij naar een andere werkkring in Leiden zul- In de fabriekshal kreeg het personeel gistermiddag zekerheid v len omzien. komen. LEIDEN Vierentwintig bewo ners van de Melchior Treublaan hebben bij b en w van Leiden protest aangetekend tegen de aanwezigheid van hekken, die door timmerman-aannemer E.A.H. Halverhout zijn aange bracht naast het pand Melchiof Treublaan 28. Hun protest be treft ook het clandestien ge- De heer P. Verver, bruik van het achter het hek ge legen binnenterrein dat - in strijd met het bestemmingsplan - als opslagplaats wordt ge bruikt. Maandag zal de gemeenteraad van Leiden het protest, dat ne gen maanden lang ten stadhuize in de la voor de zoekgeraakte stukken verwijlde, in behande- Wat u ook moet weten was er nergens iets over te vin den. We werden van het kastje naar de muur gestuurd". Toch moet er iets bekend geweest I TER AAR 0nder regie zijn. Want de heer Snijers weet i zeker, dat wethouder S. Men ken. samen met Halverhout de sitratie ter plaatse heeft opge- de al geruime tijd had i De Voorschotense gemeenteraad stelde gisteravond de subsidie verordening voor de culturele verenigingen vast. Behalve een verhoging van de reeds bestaan de subsidies wordt een aantal nieuwe subsidiëringen voorge steld met name voor het vor- mings- en ontwikkelingswerk en voor verenigingen van beelden de kunstenaars (Voorschotense Kunstkring). Daarnaast wordt een garantiefonds ingesteld van ƒ3.000,— beschikbaar voor gro te evenementen met beroepsar- doen vinden en de belofte spoe dig met een verordening van ei sen en subsidie te komen. De raad had weinig moeite met het subsidiebedrag, maar meer met het onverwacht terugnemen door de wethouder van het in de commissie besproken voorstellen De overige voorstellen werden zonder discussie aangenomen en daarna volgde een besloten in formele raadsvergadering over het bestemmingsplan „Noord- Hofland". De heer Halverhout kocht in 1967 de garages op het binnenterrein met de bedoeling er een werk plaats te vestigen. Tot twee maal toe zou een vergunning daartoe zijn geweigerd op grond van het bestemmingsplan. De heer H.S.J. Snijers, een van de initiatiefnemers van het pro test. vertelt: „Toen heeft 'ie de rollen omgedraaid. Hij maakte er een grote rotzooi. Er zijn ge tuigen. die gezien hebben dat En hij zelf de stenen kolommetjes bout van het hek kapotreed. Maar hij °ver beweert, dat de jeugd zijn ei- w gendom vernielt. En dus heeft aan hij het terrein nu afgesloten. Zo- wil maar. Zonder dut hij er iets over had laten weten, bevestig de hij de palen van het hek aan de gevel van mijn huis. Ik had een zij-uitgang sinds 1938: het recht van overpad dat ik 33 jaar gehad heb, werd me zon- ha..." der meer ontnomen. Vorig jaar En die vergunning dan? mei hebben we met een aantal omwonenden, die zich ergerden aan de rommel op het terrein, protest aangetekend bij b en w. Toen we er niets meer over hoorden en gingen informeren, ede-ondertekenaars request, heeft dat r Hij vertelt: „Toen we navraag deden bij Bouwtoezicht, kregen we te horen dat men zou komen kijken. Niemand heeft ooit ge merkt dat ze dat ook gedaan hebben. Toen we opnieuw bel den, kregen we te horen: „Die zaak is afgedaan". De heer Snijers zou nog met de wethou der spreken. Hij zou door de heer Menken teruggebeld wor den maar hij is nooit gebeld. We hebben op onze protestbrief nooit antwoord gehad. Wat ik wil, is dat dat hek weg gaat en dat alles in de oude staat wordt teruggebracht". En zijn vrouw: „Het aanzien van de omliggen de huizen wordt er niet beter op en ze zijn nu allemaal particu lier eigendom." zegt aannemer Halver- Ik praat daar liever niet over: wat heb ik U te zeggen. Ik weet niets van een schrijven aan b en w en als ik dat hek wil zetten dan moet ik dat toch weten. Ik ben 63 en weet, wat er te koop is. Het hek bevestigd aan de naastliggende ponden, wazeggu?... En recht van over pad ontnomen. Dat stond toch nergens zwart op wit? Ha, ha, dat loopt nog maar Ik krijg 'm wel!" De heer Halverhout ont kent, dat hij met wethouder Menken ter plaatse is geweest. Maar hij wordt plotseling aan tafel geroepen. Bisschopslaan wordt toegangsweg tot tehuis 'Marienhaven' VARMOND Architectenbureau Prinsen en Den Ouden heeft de gemeente verzocht er mee ak koord te gaan dat de zgn. Bis schopslaan de hoofdtoegangsweg wordt naar het verpleegtehuis Marienhaven zodra dit tehuis gereed is en dat de in slechte staat verkerende Seminarielaan buiten gebruik wordt gesteld om daarna opgenomen te worden in een tuinplan. )m aan de wettelijke bepalingen te voldoen stelt het college van B. en W. de raad voor een be slissing hierover 60 dagen uit te stellen om zodoende belanghéb- benden in de gelegenheid te stel len met bezwaren te komen. Verder komen in de gemeente raadsvergadering van donder dag a.s. aan de orde enkele on- i derwijsvoorstellen, de ontwikke ling en rond het plan Zwanburg, de algemene beschouwingen op de gemeentebegroDing en voor stellen tot verhoging van diver se plaatselijke belastingen. Het antwoord op de algemene be schouwingen geeft het college op 10 maart. Met Kret meer pret Snskoop De raad van Boskoop zal in der vergadering van dins dag a.s. onder meer de volgen de voorstellen behandelen: -de heer W. Buis te benoemen als lid van de raad als opvolger van ir. Van Kuivenhoven. —Een bedrag van 39.563.55 be schikbaar stellen voor het gra ven van een vervangende vaar- sloot in het eerste en tweede laag Boskoop. •■De heer P. Waasdorp te benoe men tot hoofd van de openbare basisschool in Snijdelwijk, als opvolger van de heer Brouwer. -Van de heer A. Geers in Laag Boskoop 945 m2 grond te kopen voor een bedrag van 30.640 gul den. Wassenaar Adjudant C. Lugt- hart heeft gisteren na ruim 35 jaar afscheid genomen van 't Wassenaarse politiekorps. De zeer bijzondere positie, die hij in de politiegelederen en in de Wassenaarse gemeenschap ver wierf, bleek duidelijk uit de af scheidsbijeenkomst in het poli tiebureau en uit de receptie. Er werden de adjudant heel wat af scheidsgeschenken aangeboden. LEIDEN— Piet Onderwater, pop- penmaker en -speler en „thea terdirecteur" (zoals hij zichzelf noemt) heeft zich gisteravond aan een experiment gewaagd: poppenkast vol volwassenen in het gezellige en goed geoutilleer de theater Miniatuur aan de Middelweg. Het blijkt helaas, ddt alleen kin deren poppenkast waard zijn. Hoe dikwijls Jan Klaassen ook 1 probeerde, het driekwart volle zaaltje (er kunnen 40 mensen in) kon niet loskomen van het stilzwijgend kastje kijken. Misschien kwam dat ook een beet je omdat de teksten wat traag j waren, niet cabaretesk genoeg. „Leiden, stad van mijn dro- men" stelt bekende toestanden I aan de kaak, zoals de „groene" zijden, het parkeerprobleem, af- I sluiting Breestraat en „met I Kret meer pret". Dat gebeurt in dialogen tussen Jan Klaassen en Katrijn. Een academisch (Me ren) wijkagent, een razende re porter, de straatzanger en de i orgelman dragen ook hun steen-1 tje bii. Het zijn allemaal prach tige gesneden en geklede pop pen, tegen een fijn stadhuis-de-1 cortje. Na de pauze presenteer de een pseudo-Willem Duys het „Mini Gala de Marionettes".: een muzikaal omlijste presenta tie van een aantal kunstzinnige marionetten. Opvallend was, dat 1 daarbij het publiek meer en meer loskwam en zelfs zachties ging zingen. De wens van Mi niatuur moet toch eens vervuld worden: poppenkast spelen op het stadhuisplein, wennen de grote m< wel aan dat ze moeten zijn als kinderen. Don Bosco zet poorten open LEIDENDe Rooms Katho lieke technische school „Don Rosco" aan de Boerhaave- laan zette gistermiddag haar poorten open voor alle be langstellenden. In vrijwel alle lokalen werden openbare lessen en demonstraties door de leerlingen gegeven, die deze afwisseling best leuk vondon. Ruime aandacht werd besteed aan de voor lichting over het onderwijs systeem. De verschillende opleidingsmogelijkheden wer den belicht door tekstborden en fotomateriaal. Toekomsti ge fijnmetaalbewerkers, technische tekenaars, tim merlui en electriciens waren druk in de weer met voor le ken ingewikkelde appara tuur. Door het hele gebouw stonden werkstukken van de leerlingen tentoongesteld. „Don Bosco" werd druk be zocht, vooral door hoogste klassers van lagere scholen en ouders. Mevrouw Scheffer-Munters (VVD) maakte een opmerking ten aan zien van het door de gemeente gesubsidieerde Creatief Cen- ;g9Kf trum. Hij meent dat men het te 9 ver zoekt: men leert sieraden maken, maar kan dat thuis vaak niet beoefenen. Het Crea tief Centrum zou meer moeten doen aan praktische creativiteit zoals bloemenschikken het kij ken naar kunst, het luisteren naar muziek enz., aldus me vrouw Scheffer. Misschien De subsidiëring van de kinder speelzalen in Voorschoten zorg de voor een spraakwaterval bij zeer veel raadsleden. De com missie voor onderwijszaken had de voorgestelde subsidieverdor- dening reeds ernstig bekritiseerd en het college kwam dan ook met een voorstel tot een subsi die van ƒ20.000,— aan de Stich ting Kinderspeelzaal Voorscho ten om het werk voortgang te i de heer J. J. Roovers hebben de Aarkanters gisteravond een to neelavond van formaat gepre senteerd. Het spel „De Nieuwe Veearts" is niet nieuw maar het spreekt aan omdat het zich op de boerderij afspeelt. Jannie Verzaal was. getuige het extra- applaus, de ster van de avond. KOUDEKERK De CHU-kiesver- eniging heeft gisteravond de heer A. van Egmond tot voorzit ter gekozen. Hij volgt J. de Boer op. die naar Katwijk ver huisde. De heren W. van Vegten (wethouder) en L. de Wit tra den uit het bestuur. Zij werden opgevolgd door de heer W. Lekx en mevrouw L. Lub. ALKEMADK Marcel Otten, het jongste lid van „Het Vizier". Is door de vierde algemene leden vergadering uitgeroepen tot Ko- ningsschutter van het jaar. Hij ontving de wisselbeker, die twee jaar achtereen in handen ge weest was van het oudste lid. Het bestuur blijft in 1972 onver anderd. Binnen twee maanden zullen de volautomatische banen gereed zijn. HOOG MADE De wedstrijd MMOUnitas, morgen om huif drie op het sportcomplex in de Vlietpolder, kan voor MMO het kampioenschap betekenen. Als MMO de twee punten verovert, die het nog nodig heeft, is het zondagavond groot feest in Hui ze v. d. Ploeg. LISSE De Schaakclub „Zwarte Pion" houdt maandag in het Poelpoldercentrum aan de Ruis- hornlann in de Poelpolder te Lisse een wedstrijd om het clubkampioenschap. Nieuwe le den kunnen zich maandagavond nog aanmelden in het Poelpol dercentrum of bij de secretaris de heer Chr. Paardekooper, tel. 880. ALPHEN a/d RIJN Door het omwerken van een strook grond met een zware machine, heeft burgemeester Gallas gistermid dag de heplantingswerkzaamhe- den in het recreatiegebied „De Bijlen" ingeluid. De beplanting in dit plan wordt gesubsidieerd door Staatsbosbeheer, dat ook meespreekt in de keuze van de beplanting. Wethouder Van Hofwegen verlaat Zoeterwoude Zoeterwoude voorzitter L. vertrek van 'n Heel groot K.V.P.-fractie- v.d. Post het thouder P. v. LEIDERDORP De heer Colijn de kleurwarenfabriek Gin/aar en heeft gisteravond uit handen van is een bekend man in het maat- burgemeester Vander Have de schappelijk en kerkelijk leven eremedaille in zilver in de orde van Leiderdorp. Al eerder was van Oranje Nassau gekregen. Hij de heer Colijn begiftigd met de is een halve eeuw werkzaam bij bronzen medaille. Hofwegen uit de gemeente. De heer Van Hofwegen is verzeke ringsinspecteur. Zijn werkge bied ligt voor een groot deel in het noorden van het land. Zijn werkgever heeft er op aange drongen zich een meer centraal in het land gelegen woonplaats te kiezen. Donderdagavond tij dens de raadsvergadering kwam het bericht, dat hij zich in Hilversum kan vestigen. De heer Van Hofwegen werd. als debuterend raadslid, in 1958 di rect gekozen tot wethouder. Hij volgde daarmede wijlen de heer G. P. v. Leeuwen op. In maart 1969 moest hij om gezondheids redenen terug treden maar 14 jaar later werd hij opnieuw ge kozen. In 14 jaar zijn in de gemeente vele werken tot stand gekomen, waarop de heer Van Hofwegen als wethouder van openbare werken heel duidelijk zijn stem pel heeft gedrukt. Bij de huidige stormachtige ontwikkelingen die Zoeterwoude doormaakt zal deze bekwame bestuurder die als onderhandelaar een grote faam geniet, ernstig worden ge- Hoe wel het meer uitgebreide overleg over zijn opvolging nog op gang moet komen zoekt de KVP de nieuwe wethouder bij voorkeur in eigen kring. Daar bij schijnt fractie-voorzitter L. v.d. Post de beste papieren te hebben. Nieuwveen Voor de derde keer heeft de Nicolaasparochie on der auspiciën van de parochie raad een 'jaarlijkse) gezelli ge avond gehouden, verzorgd door de parochianen. Hoofdmoot van het programma vormde wel de uitvoering van de jeugdmusi- cal „Adieu Paris" van Benny Vreede, door leerlingen van vijfde en zesde klas. Het stuk was voornamelijk ingestudeerd o.I.v. de heer C. Alberts, hoofd van de school. Voor de kos- Nieuwveen zei „Adieu Paris'" veel overgave en flair. Vooral „Jeroentje" was op dreef. Met de „clochard" Dick v.d. Klein stal hij wel de show. Lek. De avond was begonnen met een openingswoord door pastoor Boelrijk en een zakelijk zicht door de heer Burgmeyer. Daarna hielden de heren Sinsel- meyer en Van der Meer elkaar op de Thomasvaer en Pieternel- toer de conservatieve en pro gressieve waarheid 1 van de laatste weken, Gerrie van der Klein gaf wat uc deonmuziek weg en tussen bedrijven door leidde de heer Kollen een vluggertje kienen. KATWIJK Roen v. d. Geest, eerste elftalspeler van het Oudadese VVOA, voormalig correspondent en thans voor de sporttribune van de Leid se Courant werkend, is gister middag in de kerk St. Jan de Doper in Katwijk in het hu welijk getreden met Annelies Opdam Bestuur en spelers van VVOA waren gisteravond present op Haagweg 14 om het jonge paar, dat zich in Leiden gaal vestigen, tijdens de receptie geluk te wensen. TER AAR De gemeenteraad van Ter Aar gaat dinsdag een nieuwe wethouder kiezen. Sinds de dood van wethouder H. Eg berts neemt KVP-fractie-voorzit- ter Uijttewaal de zaken waar. De raad zal weer op sterkte worden gebracht door de komst van de heer C. M. van Emme rik. In de raad van dinsdag komt ver der aan de orde een voorstel voor het bouwrijpmaken van gronden in het bestemmingsplan Aardam West. Daarmee is een bedrag gemoeid van 719.000. Binnen enkele weken begint de NV. Reijm met het bouwrijpma ken van haar gronden. De maatschappij bouwt 98 wonin gen In de vrije sector. 37 wo- ningv/etwoningen en 8 bejaar denwoningen. In mei denkt men met de bouw te beginnen Ook de NV Kinkel verwacht zeer binnenkort met de bouw van 23 eengezinswoningen te be ginnen. In juni begint de aanne mingsmaatschappij Gebr. Vink uit Noorden met de bouw van 62 woningwetwoningen. Deze woningen maken deel uit van een bouwstroom waaraan deel nemen Boskoop, Nieuwkoop, Al kemade en Woubruggc. In de raad komt verder onder meer aan de orde het ontslag van technisch ambtenaar J. v.d. Kooi en het beroep van de heer D. van Eijk tegen het raadsbe sluit geen bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een woning. B. en w stellen voor op het beroepschrift van de heer D. van Eijk afwijzend te be schikken. In zijn beroepsschrift verzoekt de heer Van %ijk de raud hem alsnog een vergun ning te verlenen omdat hij van plan w om een oppervlakte grond ter grootte van ongeveer 1 ha een tuinbouwbedrijf uit te gaan oefenen. B. en w. zeggen hieraan slechts medewerking te kunnen verlenen, als door de splitsing 2 afzonderlijke tuin bouwbedrijven zouden ontstaan die elk tenminste 50 aren groot zouden zijn. Dat is niet het ge val. De totale oppervlakte van het eigendom van de heer Van Eiik is 1.42.15 ha. Hiervan wordt door Van Eijk ongeveer 1 ha. behouden, zodat het ver kochte gedeelte minder dan 50 are bedraagt. Bovendien is de koper geen agrariër, maar tiza merman.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3