Heeft de BB nog enige zin? Sociale woningbouw onmogelijk in Alphen Dorpsroddels maken zich meester van wethoudersverkiezing Volgende week beslissing GS tunnel onder Hoge Rijndijk RAAD NOORDWIJKERHOUT VRAAGT ZICH AF Woubrugge wil boerderi onteigenen Geen argumenten om sluis te vergroten Markten 3 PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 FEBRUARI 197 Wat u ook moet weten AARLANDERVEEN Z: terdagavond om 8 uur, wordt in het Dorpshuis, het toneel stuk „Den Haag vergist zich niet", door de toneelvereni ging „De Plankenridders" opgevoerd. Verdere mede werking wordt verleend door „The Gospel Train"), Combo: „The Gospel Train". Alkemade Voor deelname voor de door de ijsvereniging Alkemade te houden club kampioenschappen lange baan, welke verreden zullen worden op de Jaap Eden baan in Amsterdam kan men zich opgeven bij de heer J. van Rijn. ALPHEN - De 28-jarige au tobestuurder J.M. verloor op de Ziendeweg de macht het stuur; de wagen met be stuurder geraakte in he ter van de Ziende. De heer M. slaagde erin voor het ken van de auto zijn wagen te verlaten en op de kant te springen. Schrik en natte kleding waren de persoonlij ke gevolgen, benevens grote schade aan de auto, di het water moest worden ge takeld. ALPHEN Sporen va braak zijn niet aan te wij zen, toch worden uit kruidenierswinkel aan Goudenregenplantsoen te Al phen aan den Rijn drie geld- busjes vermist; de inhoud wordt totaal geschat op 200. De- busjes deden dienst voor de betaling van diverse kranten door de komende i gaande man. Aangenomi moet worden dat de busjes zijn weggenomen tijdens ope ningstijden. BODEGRAVEN De vorig jaar opgerichte vereniging dierenbescherming hiefd in het Anker zijn eerste open bare jaarvergadering. Be gonnen werd met veertig le den. Thans bedraagt het le dental 150. Uitvoerig werden de activiteiten van het afge lopen jaar besproken, terwijl het program voor het ko mend jaar werd vastgesteld. Boskoop De dorpskern is weer een fleurige winkel rij ker. De firma A. Eegdeman en zoon die al jaren een tex tiel en woninginrichting heeft kon de hand leggen op een riant pand. Jaren heeft de firma in de Dwars Nieuwsstraat een zaak gehad. Sinds enkele ren huisde Eegdeman op de Goudse Rijweg tamelijk vei van het winkelcentrum. In hotel Neuf.hield de voorzit ter van de Boskoopse Mid denstands Federatie W. Tol een toespraak waarin hij de familie gelukwenste met de LEIMUIDEN - De Ijsvereni ging organiseert vrijdag 25 februari een klaverjasavond voor leden en donateurs. Aan vang 8 uur in de zaak van J. Keyzer. LEIMUIDEN De toneelver eniging Leithemuten geeft za terdag een toneeluitvoering van het blijspel „Een beeld van een man" in het Paro chiehuis. Aanvang 8 uur. De regie is in handen van A. de Rijk. LISSE Door de Spartaan- Bollenstreek en de „IJsclub Noordwijkerhout" wordt dag voor de 5e keer strandloop gehouden, het startschot zal klinken on 13.00 uur precies. Het zal eer prestatieloop zijn voor da mes en heren over 8 km; een prestatieloop over 15 km (limiet 1^ uur) en een jeugdprestatieloop voor jon gens en meisjes tot en met 13 jaar over 4 km. De 15 km-loop is alleen bestemd voor geoefende deelnemers. De NZH zal de busverbin ding verzorgen tot aan de startplaats Langevelderslag. Er is ruime parkeergelegen heid voor autobezitters. Llsse - Op de jaarlijkse Kaderbijeenkomst van het Ned. Kath. Vakverbond in Nederland, welke zaterdag in het gebouw „Trefpunt" te Lisse zal worden gehouden, komt de leefbaarheid aan de orde: De bestuurder van het A.V.G., de heer G. van Ba- kei, zal spreken over het on derwerp „Keuze tussen nóg mèèr welvaart of... welzijn de Kaderbijeenkomst zal om 10 uur aanvangen. ZOETERWOUDE - Een zwaar met zand beladen vrachtauto van een expedi tiebedrijf uit Aerdenhout kwam gistermorgen een paar honderd meter voorbij de r.k. kerk in de Zuidbuurt- sevaart terecht. De weg is ter plaatse wat versmald door de aanleg van een gas leiding. De chauffeur kwam daardoor met zijn voertuig in de smalle zachte berm te recht en kantelde. Pas laat in de namiddag stond het zware gevaarte weer op de weg. Tijdens de pogingen hiertoe was het verkeer lan ge tijd gestremd. ZOETERWOUDE Er blijkt grote belangstelling te zijn voor het optreden van „Golden Earring" a s. zon dagavond in het Centrum. De kaarten waren gister avond reeds uitverkocht. Naast de populariteit van de formatie is zeker de matige toegangsprijs hieraan debet. Dat „Golden Earring" voor hun contract niet he'. onder ste uit de kan wilde hebben gehele repertoire nog c ALPHEN AAN DEN RIJN —„Is hier nog wel sprake van sociale woningbouw? Deze huizen zijn bestemd voor mensen met een bruto jaarinkomen van zo'n 20 mille en dat betekent dat deze flats voor ongeveer 20 procent van de inwoners betaalbaar zijn. Uw voorstel Is dus geen bijdrage voor de oplossing van het woningvraagstuk In Al phen", aldus vatte de WD'er H. J. van den Berg zijn bezwa ren samen tegen het voorstel van B. en W. van Alphen om in Ridderveld 470 woningwetwonin gen te gaan bouwen. Ook de andere fracties van de Al- phense gemeenteraad bleken moeite te hebben met deze nieuwbouw. De huurprijs van de flats, zgn. corridorflats, worden nu geschat op tenminste 257,50 en ten hoogste 286,39 per maand. Dit is dan de „kale", huur. Deze bedragen moeten nog worden verhoogd met servi cekosten (ca ƒ19.50) en kosten voor de centrale verwarming en glasverzekering (ongeveer ƒ40). Socialist J. H. van der Vlies ver klaarde zich namens zijn fractie tegen de bouw van de flats. Zijn aanvankelijke vreugde over het grote aantal woningen werd snel getemperd door de forse huurprijzen, zo verklaarde hij in de raadsvergadering van donderdagavond. „Voor de lage re inkomensgroepen blijft de woningnood nog bestaan," Zijn partijgenoot, wethouder J. C. Duin, ging in een uitvoerig be toog in op de door praktisch alle fracties naar voren ge brachte bezwaren. „Ik ben het er mee eens dat hier inderdaad niet sprake is van sociale wo ningbouw, maar wel van gesub sidieerde bouw. Ondanks de subsidies zijn de huren toch niet te verteren", zo verklaarde de wethouder. Hij wees er op dat de hoogte van de huren niet apart bekeken moeten worden, maar meer moeten worden ge zien in de ontwikkeling van de tijd, „een ontwikkeling, die we nu eenmaal moeten doorma ken". Bovendien zullen er wo ningen verrijzen, die kwalitatief op een hoog peil liggen. Op de opmeriting van liberaal v.d. Berg over de verklaring van minister Udink, dat hoog bouw nadelig is voor de gezond heid zei de socialistische wet houder dat hij er geen behoefte aan had om lesjes van Udink te krijgen. „Wat dat betreft heb ben ze daar in Den Haag alle maal boter op hun hoofd", al dus de Alphense wethouder. De discussies over de flatbouw re sulteerden in het accepteren van het voorstel, met de twee stemmen van de PvdA-fractie tegen. Wethouder M. Paats (AR) trachtte de heer v.d. Vlies nog te bewegen zijn standpunt te herzien en vroeg om een wat krachtiger argumentering. „De PvdA heeft wel vóór het be stemmingsplan gestemd. Als er niet gebouwd wordt kunnen er ook geen gymnastieklokaal en geen school gebouwd worden. Het voorstel is toch zeer verant woord", zo zei de heer Paats. De enigszins in verlegenheid ge brachte PvdA-man bleef niette min op zijn standpunt en ver klaarde zich tegen de bouw, die zijns inziens geen bijdrage le vert voor het oplossen van het woningbouwprobleem. De Alphense raad stond verder nog vrij uitvoerig stil bij de vaststelling van het bestem mingsplan De Burcht. Daarin wordt voorzien in de bouw van ongeveer 120 huizen in het ver grijzende Zwammerdam. Over het algemeen bleek men tevre den over de plannen. Wethouder Duin verklaarde desgevraagd dat over 1 jaar met de bouw be gonnen zal worden en dat in 5 jaar het gehele plan verwezen lijkt moet zijn. De vaststelling van het bedrag per leerling voor het bijzonder buitengewoon onderwijs voor 1972 leverde eveneens wat vraagtekens op. In Alphen zijn vier bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs geves tigd: de Kon. Wilhelminaschool van Rijnstroom, de Zonnebloem- school en de Sint Willibrordus- school voor zwakzinnigen (de bielen) en de school voor zwak zinnigen (imbecielen), de Kon. Emmaschool. De vergoeding per leerling voor de Kon. Wil helminaschool werd voorgesteld op ƒ695 een bedrag dat vragen opwierp. Uit de toelichting van wethouder Paats bleek dat voor het teruglopen van het leerlin gental het totale bedrag onge veer gelijk zal blijven. Als in de loop van dit jaar mocht blijken, dat het bedrag door een verdere daling van het aantal leerlingen ontoereikend is, zullen B. en W. een voorstel doen tot verdere verhoging van dit bedrag. De vergoedingen voor de andere scholen zijn resp. ƒ376 en ƒ436 per leerling. NOORDWIJKERHOUTHet onderzoek van de be grotingen door de tweede groep raadsleden is gisteravond geenzins de doublure geworden, waarvoor werd gevreesd. Het is echter de vraag of het experiment voor raad en toehoorders een z»danig succes was, dat een herhaling aan het einde van het jaar zeker is. Menigeen zag het niet zo. Door het overleg in de fracties werden slechts enkele malen dezelfde onderwerpen op de twee „onderzoek" avonden aangesneden, maar dan was de wijze van presentatie zo geheel an ders, dat de interesse bleef. Mevr. Van der Geest (KVP) wilde aan de belangstelling van de inwo ners verder tegemoet komen door vergroting van de publieke tribune, een betere voorziening met koffie en desnoodis een luidspreker in de wandel gang.Mevr. Kouwenhoven (D'66) —het was haar eerste begrotingsvergadering bepleitte de in stelling van een commissie uit de burgerij, die tot opdracht zou krijgen het contact tussen ge meentebestuur en bevolking te bewerkstelligen c.q. te veiheteren. De commissie zou via een verbeterde gemeentegids informatie moeten ver strekken, de raadsnotulen onder de lezers bren gen, de nodige hearings moeten organiseren en vooral een ideeënbus moeten introduceren, waar in de burgerij zijn aandeel aan het bestuur zou moeten leveren. De heer G. J. Maarseveen (prot.chr.), die niet „in" leek voor deze nieuwe wijze van be grotingsbehandeling en de pro cedure graag onderwerp van bespreking zag op een volgende vergadering, vroeg ter verle vendiging van de discussies de wederinvoering van de rond vraag en liet zijn oordeel of de instandhouding van een plaatse lijk BB nog enige zin heeft af hangen van de vraag of ert wat er gedaan wordt. De stemmen van de raadsleden, die de BB „niet meer zo zagen zitten" worden luider. Ook de heer van der Steen (KVP) gelooft er niet meer zo erg in en zag deze zaak graag in een afzonderlijke raadsvergadering behandeld. Burgemeester H. J. M. Bosma, als voorzitter met allure ver vangen door wethouder P. C. Heemskerk, hield een bijna hartstochtelijk pleidooi voor de bereidheid van de jonge niet- dienstplichtigen om de BB in ei gen dorp te verjongen en te ver sterken. De heer van Leeuwen (WD) vroeg om zo spoedig mogelijke voorziening met drinkwater voor de weinige percelen, die nog niet aangesloten zijn alsme de om snelle riolering waar die nog niet is in De Zilk. De heer J. J. Duivenvoorde (KVP) wees op de mogelijkheden om de volkshuisvesting te verbeteren door als de planologen maar te vermurwen zijnte bouwen in De Zilk en wel op het terrein van boerderij Wassenaar, op de gronden achter de bebouwing van Wassenaar 1 langs de Sportlaan en op de gronden oos telijk van de St. Jacobstraat. Een orgineeel voorstel —dat wet houder Heemskerk wel aantrok had mevr. Kouwenhoven, die voor de jeugd een rolschaats- baan annex speelplaatszag in het voormalige Kerkepad langs de St. Victorlaan. Als het kerk bestuur van St. Victor wil mee werken en de gemeente laat een financiële veer de wethouder dacht wel van een forse veer dan zou voor-de jeugd, die nu het ruime trottoir voor de win kelgalerij aan de Kerkstraat op zoekt, een pracht gelegenheid geschapen kunnen worden om zich veilig uit te leven. De heer J. W. van Leeuwen (VVD) ging diep in op de oorza ken, die hebben geleid tot een zo spoedige verslechtering van het wegdek van de Maandagse wetering en wel het gedeelte dat als noodweg kan worden aangeduid en mevr. Kouwenho ven, daardoor kennelijk gegre pen, vroeg de wethouder om de onderhoudsplicht ten aanzien van de Molenweg wat verder uit te strekken dan wettelijk vereist en wat puinverharding te laten aanbrengen. Voor de bewoners van de Vlasho ven het nu doodlopende ge deelte van de 's-Gravendamse- weg ziet het er florissant uit als mevr. Kouwenhoven haar zin krijgt en de gemeente het nu ongebruikte rijwielpad veran dert in een bloemrijk plantsoen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Dat de verkiezing van ir. C.J.B.H. v.d. Pols (VVD) tot wethouder als een duveltje uit een doosje is gekomen, en nog steeds HET gesprek van de dag in het kleine Koudekerk is, bleek gisteravond weer eens overduidelijk tijdens een opval lend druk bezochte discussie avond, die de PCP (AR/CH) in 't Voorhof had belegd. Onder uitstekende leiding van oud-wet houder W.Th. Molema vormden de 5 PCP-raadsleden een forum, waarop menige kritische vraag werd afgevuurd. Het oud-raadslid J. van Veen die, zoals hij zelf zei, „de koe bij de horens wilde vatten," en het maar vreemd vond, dat de protestants-christelijke partijen steun hadden verleend aan de verkiezing van een VVD-raads- Iid tot wethouder. Hij eiste van de raadsleden een open en eer lijke uitleg van de gang van za ken. Wel, die kwam er, com pleet met nieuwe onthullingen, waaruit bleek dat ook de dorps roddel zich van de wethouders affaire heeft meester gemaakt. Het bleek namelijk dat mevr. Slot (tijdens de bewuste raads vergadering afwezig) uit de PCP- boot was gevallen, en zich hiet kon verenigen met de standpunt bepaling van haar colelga's. „Het is voor mij persoonlijk 'n zwaar te verteren zaak. Het is me heel zwaar aan het hart gegaan," zo zei mevr. Slot. „Mijn mening is niet door de anderen opgevolgd." Met de heer Van Veen was mevr. Slot het eens, dat de PCP de eerst aangewezene was om een opvol ger voor de heer Molema te le veren. „Maar de tweede AR- man van de fractie had geen tijd". Drs. J. C. v. d. Vlugt greep nog eens terug op het standpunt dat de PCP in sept. '70 innam. „Omdat we de meerderheid in de raad hadden verloren wilden we juist iemand uit een andere fractie. We voelden niets voor het innemen van een machts positie". Mr. Vreugdenhil: „We maken toch de dienst wel uit") „Ik wil helemaal geen tweede wethouder", aldus de heer v. d. Vlugt. Mr. Vreugdenhil: „Toen j men mij op de lijst wilde zetten heb ik bij voorbaat gezegd, dat ik geen werhouder wilde wor den". Mevr. Slot bracht de dorpsroddel onder woorden: „Weet u dat er in het dorp wordt rondverteld, dat zowel v.d. Vlugt als Vreug denhil onderhandeld hebben, maar dat ze in het plaatselijk stamcafé ruzie hebben gekre gen?" Mr. Vreugdenhil: „Er is inderdaad een misverstand tus sen mij en v.d. Vlugt geweest wie wie zou benaderen. Maar er is geen sprake van dat we in 't café ruzie zouden hebben gekre gen. WOUBRUGGE De raad va Woubrugge is gisteravond m tegen 2 stemmen akkoord gaan met het voorstel van E W. om via een onteigeningspro cedure in het bezit te komei van de boerderij van de wedu we Kroes aan het Weteringpai en een stuk weiland van 2.31 hi bij de Tankval. Tegen stemdet de heren Gouthier en Venhui Tegen de subsidieregeling aat sportverenigingen - kosten vooi de gemeente: 7617 - stemde di heer Scheelbeek. Hij vond hei bedrag rijkelijk hoog vooral om dat sommige verenigingen ooi nog andere inkomsten van di gemeente trekken. Hij wensti eerst de beloofde nota over he gemeentelijke subsidiebeleid te wachten. Bij de behandeling van de aanlej van riolering in het nieuwe be stemmingsplan in Hoogmadi vroeg raadslid v.d. Wereld het college er zich van o\ tuigd had. dat het bestuur va: de polder Hoogmade en he hoogheemraadschap Rijnlam wel vergunning zouden verlenei voor het lozen in het reeds v. vervuilde polderwater. Gemeen tearchitect De Frey probeerde hem gerust te stellen en zei da zijn dienst dat vroegtijdig bij d( betreffende instanties te berde zou brengen. De heer Van de: Wereld deed ook nog een aanval op het college. Hij weet het college nooit voldoende aandacht te hebben besteed aai de belangen van de plaatselijk middenstand. De raad ging akkoord met het be schikbaar stellen van eei diet van bijna 7 ton vo( bouwrijpmaken van een percee! grond achter de Van Alcmaer laan in Hoogmade. De hee: Scheelbenk drong er op aan di bouwplannen tijdig aan de inge zetenen van Hoogmade ter inza ge te leggen. De raad ging ver der met alle voorstellen ak „Lieve Janet Rozenberg" Zoeterwoude Bij de aanvang van de raadsvergadering gister avond deed burgemeester Det- mers de mededeling dat G.S. de beslissing over het door de raad gevoteerde krediet voor de aan leg van een timnel onder de Hoge Rijndijk hebben verdaagd. De heer H. Sies (Vrije Lijst) uitte daarover zijn bezorgdheid en was daarmede ongetwijfeld de tolk van de gehele raad. De voorzitter had darop echter goed nieuws. Uit de jongste con tacten met de griffie putten B. en W. de hoop op een beslissing in gunstige zin die volgende week tegemoet wordt voorzien. De heer Sies constateerde een grote eensgezindheid over de te volgen lijn bij het woningbouw beleid en zegde daarvoor alle medewerking van zijn fractie toe. De heer Sies meende uit het antwoord van B. en,W. te moeten concluderen dat verbe tering van de Weipoortseweg de eerste 10 jaar nog niet aan de orde komt. De voorzitter haastte zich te verklaren dat dat beslist niet zo is. „Na de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg krijgt dit direct onze aandacht". De woordvoerder van de Vrije Lijst had geconstateerd dat de enkele jaren geleden gecreëerde uit wijkplaatsen aan de Weipoortse weg nu nog al eens gebruikt worden door langparkeerders waardoor zij niet aan hun doel beantwoorden. Hij achtte de toe komstige bestuurlijke organisa tie van het gewest zo belangrijk dat een speciale commissie hiervoor zeker op zijn plaats is. Dit ondanks het verzet van het college tegen nieuwe commis sies. De voorzitter zei dat men uit het feit dat duidelijk is ge steld wat de consequenties zijn van het instellen van nieuwe conclusies zeker niet mag afge leid dat B. en W. op voorhand tegen het formeren van noodza kelijke commissies zijn. Er was even enige spanning toen de heer A. Engelkes (PCC) het er niet mee eens bleek te zijn dat het college in zijn antwoord stelde dat het onderzoek naar de mo gelijkheden voor een noodslacht- plaats „diepgaand" waren ge weest. Dat riep wethouder Duin dam in het geweer. Diens krachtige verdediging waarin o.m. werd gesteld dat de veteri naire inspecteur het in zijn rap port niet verantwoord achtte dat de gemeente gelden gaat inves teren in een plaatselijke nood- slachtplaats overtuigde de heer Engelkes zodanig dat het een storm in een glas water bleek. Op ziin vraag over een nieuw te stichten tehuis van de Stichting Gemiva in de Zwetoo'der met een capaciteit van 265 hodden zei de voorzitter dat de Prov. plan. commiss'e hierover een structuurschets verlangt van de gemeente. Door dit alles komen er misschien ook mogelilkheden voor andere bouw in dat gebied. In overeenstemming met een vraag van de heer P. de Jong zal men voorlopig afzien van het leggen van een brug tussen de twee speelvelden die in aan leg zijn aan de Oranjelaan. Leldschendam In een bijeen komst van éen twintigtal inwo ners van Leidschendam die hun instemming hebben betuigd met de Aktie „Behoud Sluisplein", heeft prof. ir. C. J. M. Weeber gisteravond als voorlopige con- cluse van zijn werkgroep die een studie maakt van alles wat met de bouw van een nieuwe sluis samenhangt, meegedeeld dat de groep nog geen argumen ten gevonden heeft die her nodig maken de sluis te vergroten. Prof. Weeber zal met de 6 studen ten die met hem samenwerken vóór Pasen een eindrapport uit brengen, waarin ook alternatie ve oplossingen aan de hand zul len worden gedaan. Naar de mening van de heer Wee ber heeft de Provinciale Water staat zich bij zijn beslissing te veel op landelijke cijfers geba seerd en te weinig rekening ge houden met de specifieke taak van de route. Het argument van Provinciale Waterstaat dat de Vliet bevaar baar moet worden gemaakt voor schepen van 1.000 ton komt in een vreemd licht te staan na de mededeling van de heer Weeber dat de gemiddelde ton nage op het ogenblik slechts 85 ton is. Hieruit blijkt volgens de Delftse professor dat de maxi male capaciteit van ae sluis lang niet gehaald wordt. Dat de vrachtvaart enorm is afgeno men blijkt wel uit de volgende cijfers: in 1928 kwamen nog 100.000 vrachtschepen door de sluis, in 1960 24.000 en in 1971 slechts 7.000. Professor Weeber zei te verwach ten dat het gebied rond Leid schendam voor de recreatie be langrijker zal worden. In 1971 kwamen 9.500 plezierboten door de Vliet. Naar zijn mening moet worden overwogen het recrea tie- en het vrachtverkeer te scheiden. Uit de vergadering werd een werkgroep gevormd bestaande uit mevrouw ir. T. Kit dr. R. J. Siemelink, ir. A. Willemse en de heren A. van Wijk en P. Gerritsen, die als eerste taak zal krijgen een brief aan staats secretaris Vonhoff samen te stellen waarin zal worden aan gedrongen op een definitieve plaatsing van de sluis en omge ving op de Monumentenlijst. De initiatiefnemer van de Aktie „Behoud Sluisplein", de heer F. M. van Leeuwen zal met de her R. H. Deyl het secreta riaat van de aktie vormen. Niet voordat professor Weeber met zijn eindrapport voor den dag komt zullen verdere stappen worden ondernomen. Onderkomen voor At Home in Nieuwkoop NIEUWKOOP - Voor de jeugdso- ciëtelt „At Home" is binnenkort het probleem van een geschikt onderkomen ter ontplooiing van hun activiteiten, althans voorlo pig, opgelost. Voor hun contact avonden kunnen ze straks te recht in het pand Noordenseweg 1. Het zal nog wel wat veran derd en ingericht moeten wor den, maar met de nodige zelf werkzaamheid van de leden en wat hulp van de gemeente zul len ze binnenkort uitstekend ge huisvest kunnen zijn. De jonge vereniging „At Home" door samenvoeging van meerde re groepen ontstaan, groeit nog steeds en telt al meer dan 120 leden. Voor de contactavonden was het zaaltje in het clubhuis van de speeltuinvereniging „de Roerdomp" totaal ongeschikt. Het gemeentebestuur, dat posi tief tegenover de activiteiten van de jongelui staat, heeft uit eindelijk een oplossing gevon- Binnenkort komt het pand van de heer J.Vijfhuizen, bestaande uit een vrij groot woonhuis met kantoorruimte, benevens een tweetal garages, vrij. De ge meente had het pand al eerder aangekocht met de bedoeling het in de toekomst te amoveren in verband met plannen de aan sluiting Noordenseweg-Nieuw- veenseweg te verbeteren. Daar deze plannen op korte termijn zeker niet gerealiseerd zullen worden, kan de jeugd wel voor een paar jaar vooruit. J. van Schie pauselijk onderscheiden NOORDWIJK Op de JaarvCTja- dering van het kerkkoor van de parochie Sint Jeroen in Royal", maakte voorzitter F. A. de Lincel bekend, dat de heer J. van Schie ruim 45 jaar lid van het koor was geweest en daarvan 14 jaar in het bestuur de functie van penningmeester had vervuld. Pastoor Van den Bosch dankte de heer Van Schie voor zijn vele jaren trouw en toewijding en deelde mede, dat Z.H. de Paus hem had onder scheiden met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontefica". Mevr. Van Schie werd een plant aangeboden. Leiden Het Collectief Pim Pe ters Produktie geeft Saterifl een voorstelling van „Lieve Ja net Rozenberg" in het LAK theater aan het Levendaal „Dear Janet Rosenberg, dear mr. Koonig" is enkele jaren leden met groot succes in Ne derland geïntroduceerd door he: Traverse Theatre in het kade van het Mickery Circuit. He succes was te danken a goede acteursprestaties, bovenal aan de kwaliteiten vai het stuk. De schrijver heeft eei moeilijke vorm gekozen, een briefwisseling, mar door di kundige en kunstige verwerking is er een boeiend stuk ontstaan. De briefwisseling wordt gevoeri tussen een oudere schrijver er een jonge bewonderaarster Langzamerhand is er een roma ce ontstaan, die de oudere mai tot de grens van waanzin drijft Kost wat kost wil hij het meisji ontmoeten. Zij weigert echte: omdat haar bewondering vooi hem al wat bekoeld is. Zo hij zijn laatste kans tot een baar bestaan in rook opgaan Collectief Pim Peters heeft rig jaar met zijn „Kleine Kare! en zijn strijd tegen de kastra' ten" bewezen theater van se te kunnen maken. Als zijc prestaties zaterdag even zijn als toen, moet het een sue cesvolle avond worden voor to neelliefhebbers. Ol 29-40, Car* 28—35, Peer Gynt 53—84. 40—51. Nordia 65—77. Sonora Coral Princess 44—45, Foravi ken 25—51, Cerbera's 44—45. Frc sia's 1,254.95. Anemonen 95-1.» Blauwe druifjes 45-60. TrosanJ«P 2.30-3.00, Chryaanten-JaarO» 2.25-2,95, Irissen Ideal 2.15-3.R Narcissen Carlton 1.35-1.55, Inve* White Virgin, Blng Crosby, Athlf» 1.30-1,60, Tommy, Preludium. W Oxford. Olaf. Diplomas! London 1,30—1.45, Alnddln 2.55—3.* Bellona, Copland. Golden Ed4; Blenda. Yellow Triumph. Ml* Spoor. Thule 1.65—1.85 p.bos. KATWIJK 24 f Groei peen p. kist: A extra 6.30—6.70, 5,00-7.00, A II 2,60-6.30, B Pe°25^> 11.20—11.60. B I 9.30—11.—. 2,002,80. C I 4.60-5,40, C II 3.10; 5.10. Breekpeen p.klst: 2.30-S» Prei 30—46. Boerenkool 21-37. voer wasneen 279 RIJNSBURG. 23 febr. Bl< 24—34, Dusty 25—35, G.J. 22-ï Keever 24—86, Ln Réve V- 39. Freesla: Golden Yellow 150- 275, White Swan 950-350. Diversen lAnthurlum 100-275, Gerbc" 67—52. Amaryllis 40—65. Anemdffl 40—75. Irissen 225—275, Tros AnJf] 275—325. Hvaclnten 130—160. Nnrrd sen 150—190. Tulpen: Lustige Wltwe 150—175. P* ludlum 140-160, v. d. Eerde 160-19 Aneldoorn 160—190. Gele Ape-"* 220-250, Blng Crosby 20O-25*

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4