tmxr D '66 kraakt beleid in Noordwijkerhout „Noordwijk Actief' vreest plein-jeugd bij de Hoofdstraat Moet De Mast soms weg van college?" Y oetgangerstunnel stuit op verzet VADEMECUM BEJAARDEN HAZERSWOUDE XaJ1 Lj&I Bedrag per leerling toch ƒ185 Huisbroei- expositie MARKTEN PAGINA 6 LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 FEBRUARI W Wat ii ook moet weten HILLEGOM De peuterspeel zaal Meer en Dorp onder lei ding van mevrouw C. E. van den Dobbelsteen-Korremans verhuist deze week van het huisadres in Meer en Dorp naar het Dorpshuis „Het Ei land" in Beinsdorp aan de Venneperweg. Er bestond een flinke wachtlijst, die nu kan worden ingekort daar er meer dan voldoende ruimte is inzake de speelgelegen- heid. Het ligt in de bedoeling in de nabije toekomst een as sistente te benoemen, die voor een uitbreiding van het aantal kinderen beslist nood zakelijk zal zijn. De ope ningstijden van de speelzaal zijn: maandag-, wonesdag- en vrijdagochtend van 8.301 11.30 uur. KOUDEKERK Donder dag 24 februari a.s. organi- ren de AR- en CH-kiesver- enigingen een discussieavond over gemeentepolitiek in 't Voorhof. Aanvang 8.30 uur n.m. Men kan praten over het tot dusver gevoerde en nog te voeren gemeentebe leid met een forum bestaan de uit de vijf PCP-gemeente- raadsleden. Als voorzitter van het forum zal oud-wet houder W. Th. Molema op treden. De bijeenkomst is openbaar en voor iedere be langstellende toegankelijk. Hieraan vooraf gaan korte, besloten en gescheiden jaar vergaderingen van de twee kiesverenigingen, alleen toe gankelijk voor leden, aan vang 8 uur n.m. Zowel in het bestuur van de ARP als de CHU moeten enige nieuwe leden gekozen worden. •KOUDEKERK Ds. L. A. Nell van Steggerda heeft be dankt voor het beroep dat'de herv. gemeente van Koude kerk op hem had uitgebracht in de vacature ds. Quak. KOUDEKERK - De altijd zeer actieve ontspannings commissie van de voetbal vereniging „Koudekerk" is er ook dit jaar weer in ge slaagd om met een gezel schap van 38 personen een buitenlandse reis te gaan maken. Dit jaar wordt het een veertiendaagse reis naar Canet de Mar (12 km van Barcelona, Spanje). De rei zen werden vorige jaren al tijd gemaakt per ous, dii jaar gaat het heie gezelschap met ee.-, chartervluent, zodat men binnen twee uur op de plaats van bestemming zal zijn. Deze reis valt in de eer ste iv.ee weken van juli en wordt georganiseerd in sa- menv.erKing met de Euro Sport Ring te Baarn. 9 LAisoEkAAh Heden- /üiiu zal lil net Pa.oune- ns ie ^a.ige.aar een Kia- wo.ue.i gciiou- in. levens heeit er een ver- LEIDEN/W'AüSdvj-w Een 73-jarige auto uit Wassenaar heen. i te van 4U guiuen ge» excuus was dat hij met tegen de zon in kou mj»cu en daardoor geen overzicnt van de situatie had. LEIDEN/ivAi w iJK De Leidse xamonrecuier heen gisteren een 2--ja»ige grond werker uit Katwijk veroor deeld tot een geloooeie van 50 gulden subsidiair 5 dagen staat onverhoeds oe vaine- visserstraat in natwijK was overgestoken en oaaroij in botsing was gekomen met een motorrijde»wiens mo»or vijfhonderd gulden schade opuep. LEIDEN Morgenmiddag zal de heer J. Dröes, als co- assistent werkzaam in het AZL, waarschijnlijk promo veren op het proeischrift „De musculatuur van blaas en urethra in menselijke foe tus". Promotoren zijn prof. Landsmeer en Donker, voor het onderzoek werd subsidie toegekend door de Jan Dek kerstichting. LEIDSCHENDAM Tij dens een bijeenkomst van de Leidschendamse afdeling van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond heeft voorzit ter P. J. Bregman na een bestuursperiode van 30 jaar afscheid genomen, zodat naar hij zei ,,'n jongere het werk na 22 jaar schap eens 1 De de heer B. A. de Wit, overhan digde als tastbaar blijk van waardering van de afdeling een leren reiskoffer en reisnécessaire. De secretaris West-Nederland van de CBTB, de heer J. Baar, schonk de heer Bregman een oorkonde als dank voor zijn grote toewijding voor de bond. VOORSCHOTEN De ge meenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond om 8 uur in openbare vergadering bij een ter bespreking van de agenda die onder meer de volgende punten bevat: Voorstellen van B. en W. tot verkoop van grond met op stal van Treubstraat 21 en 23 aan de heer W.R. van Gulik; tor subsidiëring van de Stich ting Kinderspee'zaal- tot sub sidieverlening van de cultu rele vereniging in Voorscho ten en tot het verlenen van medewerking ex. art. 72 der lager onderwijswet 1920 inza ke het treffen r.ingen aan de vloeren de St. Jozefschool. NOORDWIJKERHOUT De 14 pagina's tellende nota met de 10 bijlagen, welke B. en W. van Noordwijkerhout met de ge meentebegroting voor 1972 aan de raad toezonden, is een stuk van veel woorden en weinig in houd. Dit is de conclusie van D'66, uitgesproken in de afde lingsvergadering van de raad, gisteravond in de raadzaal van het gemeentehuis. De nota munt uit door vaagheid, er zijn meerdere pagina's in bij na onbegrijpelijke taal geschre ven die volkomen overbodig zijn, tenzij als bladvulling. Het in de nota aangesneden "pro fijtbeginsel" kwalificeert de heer Van den Bosch als "mode begrip", dat een grote mogelijk heid tot onrecht en discrimina tie inhoudt en dat in Noordwij kerhout wordt gehanteerd daar, waar het er kennelijk alleen maar om gaat bepaalde aktivi- komen. De peuterspeelzalen zijn er een voorbeeld van. Bij voor onderzoeken zo stelt de heer Van den Bosch is aan het be stuur van de peuterspeelzalen de vraag gesteld, hoeveel au tochtone inwoners ervan ge bruik maken. "Alleen al het stellen van deze vraag geeft aan, dat heel andere criteria een rol speelden." Waarom wordt het profijtbeginsel niet gehanteerd als de subsidie aan de VVV aan de orde komt? Of zijn hierbij wél veel autochto nen betrokken? Levert dit mis schien stemmenverlies op bij de komende verkiezingen? De heer C. W. van Duin (KVP) stelde zich ten aanzien van de begroting 1972 wat positiever op. Hij wist de betere toelich ting in de stukken wel te deren en was verheugd ov beslist ruimere informatie. He opgaan in een regio heeft z raakpunten. dat meerdere raadsleden pleitten voor ee zonderlijke behandeling, n; uitbrengen van een nota hier De heer Van den Bosch stelde voor een commissie in te stel len, die de toewijzing van wo ningen van de wethouder kan overnemen en de heer Van Duin achtte het nuttig een overleg commissie in te stellen, waarin schoolbesturen zitting hebben, zulks om de toewijzing van wo ningen aan onderwijzend perso neel te regelen. De heer Van Duin bepleitte een verhoging van uitkeringen ten behoeve van het onderwijs en meerdere leden vroegen infor matie over de scholenbouw in de wijk Victor in samenhang met de aankoop van de Victor- school aan de Kerkstraat. Of e Bescherming Bevolking nog stand gehouden moet worden bleek bij verschillende raadsle den een open vraag. De heer Hogervorst sprak over "dood Hazerswoude Gisteren was het een halve eeuw gaaien dat het echt paar Van Wieringen-Lieverse, woonachtig aan Ai Rijndijk no. 3 in het huwelijk trad. Zowel de bruidegom (78J -ts de bruid (72) genieten nog van een vrij goede gezondheid. Tiidens een receptie gisteren in restaurant Groenendijk kwamen ook burgemeester Ten Heuvelhof en zijn echtgenote (zie foto) hun gelukwensen aanbieden. LEIDSCHENDAM In het college van burgemeester en wethouders is een meerder heid van mening dat het raadsbesluit van 22 maart 1971, waarbij 325.000 gulden beschikbaar werd gesteld voor de aanleg van een voet gangerstunnel onder de Heu- velweg bij de Burgemeester Roeringlaan, dient te worden teruggenomen. Voor de tun nel zou eventueel een extra krediet van 75.000 gulden no dig zijn. De meerderheid van B. en W. meent dat de aanleg van een tunnel eon onevenredig zwa re voorziening is, vergeleken met verkeerssituaties elders in de gemeente en vooral in de agglomeratie. Ook is deze meerderheid van mening, dat een sneeuwbaleffect zal ontstaan, omdat op andere plaatsen in de gemeente ook een tunnel gewenst zal wor den geacht. Gewezen wordt ook op de gelijkvloerse krui sing van de Graaf Willem de Rijkelaan bij de Prinses Ma rie Louiselaan naar Duiven voorde die haar doelmatig heid heeft bewezen. De minderheid van B. en W. kiest voor de grotere veilig heid van een ongelijkvloerse kruising, waardoor het ver keer op de Heuvelweg onge stoord voortgang kan vinden. Zij distantieert zich van het sneeuwbaleffect en wil iede re andere verkeersmaatregel van geval tot geval blijven bezien. De hogere kosten acht zij verantwoord. De bouwtijd van de tunnel wordt op 6 maanden ge raamd, de aanleg van een met verkeerslichten beveilig de voetgangersoversteek plaats op 1 maand. HAZERSWOUDE Het bestuur van de Stichting Open Bejaar- denwerk Hazerswoude wil een boekje samenstellen, waarin de 65-plussers uit de gemeente alle mogelijke wetenswaardigheden zullen aantreffen. Dit vademecum zal onder meer informatie bevatten betreffende kruisverenigingen, de bejaar densociëteit, artsen, zusters, de Algemene Bijstandswet enzo voort. Het SOB-bestuur wil dit jaar voor de bejaarden even eens een bijeenkomst organise ren, waar aandacht zal worden besteed aan het verkeer. Opper wachtmeester Van der Meijden van de rijkspolitie, groep Ha zerswoude, zal zowel aan de Rijndijk als in het dorp een in leiding verzorgen. Evenals vorig jaar staat ook weer de organisatie van een toneel voorstelling op het programma. De Stichting, met vertegenwoor digers van de Kerken, niet-ker- kelijk gebondenen en de ge meente, streeft ernaar om ter plaatse één of meer diensten centra op te richten. Een ervan zal te zijner tijd verrijzen in de nabijheid van het bejaardencen trum „De Driehof", dat medio mei zal worden opgeleverd. Dat plan zal gerealiseerd worden door de uitbreiding van het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat. Het ligt in de bedoeling, dat daar ook de bejaardengymnastiekles sen, waarvoor ter plaatse een grote belangstelling bestaat, wat Hazerswoude-dorp betreft zullen worden gegeven. Thans vinden die plaats in het wijkge- bouw; aan de Rijndijk zijn ze in het Anker. Inmiddels heeft de gemeenteraad 6.845,- subsidie aan de Stich ting Bejaardenwerk beschikbaar gesteld. NOORDWIJK Op de gisteren j gehouden jaarvergadering van „Noordwijk Actief" riep voorzit- ter J. van den Haak de midden- standers op om als één blok aan de opbouw te beginnen en met elkaar Noordwijk leefbaar te houden en te maken. Speciaal gold deze opwekking het onder zoek, dat het Economisch Insti tuut voor de Middenstand gaat instellen naar het winkelbestand in Noordwijk. Nu het plan Middengebied van de baan is, richten de bezwaren van de winkeliers zich vooral tegen het h.i. te kleine gebied, dat in de komplannen voor Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee de bestemming van winkelvoorziening heeft gekre gen. De resultaten van deze en quête van het EIM vormen een bijdrage voor het structuurplan voor de gehele gemeente Noord wijk. Uitvoerig werd gediscussieerd over de afsluiting van de kop van de Hoofdstraat gedurende het zomerseizoen. Daarbij kwam in het bijzonder de vrees naar voren, dat tot een defini tieve afsluiting zal worden over gegaan, ook voor de rest van het jaar. Daarvoor zijn de Hoofdstraat-winkeliers in ernsti ge mate beducht, gezien de on gunstige ervaringen tijdens een vroegere proefperiode. Uit het geen gedurende de discussie naar voren werd gebracht, viel de tendens te bespeuren, dat af sluiting nog wel acceptabel zou zijn, mits zij strikt beperkt zou blijven tot het hoogseizoen. Wel vreesde men, dat de zgn. Vuur torenplein-jongeren zich wel eens naar het gebied van de Hoofdstraat zouden kunnen gaan verplaatsen. Een andere zaak, waartegen nog al scherp werd geopponeerd, is de openstelling van de winkels aan de Langevelderslag, en wel heel speciaal van tentjes op het strand op zondag. Deze ver koopgelegenheden mogen ge opend zijn op tijdstippen, dat de winkeliers krachtens de winkel sluitingsverordening hun zaken dicht moeten houden. Uit het oogpunt van concurrentie bleek dit een doorn in het oog van verschillende Noordwijk Actief- De vergadering besloot in het na jaar weer een middenstands show te organiseren. Een com missie bestaande uit de Heren Alkemade, Van Asten, Schouten en Willms zal een en ander voorbereiden. De plaats waar de show wordt gehouden, zal nog nader worden vastgesteld. In de pinksterweek zal een eta lagewedstrijd worden gehouden. Hieraan zal waarschijnlijk een attractie voor het publiek wor den verbonden. Meegedeeld werd dat het bestuur „Noordwijk Actief" zal verte genwoordigen bij de opening van het bejaardencentrum „Groot Hoogwaak" op 1 maart a.s. De vergadering besloot 2.000,-- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een bil jart. De begroting voor dit jaar was met moeite sluitend gekregen. De bijdragen aan het onderzoek dor het E.I.M. zal uit de reser ves moeten worden betaald. De heren Pot en Willms werden herkozen als lid van de werk groep. Geit zoogt kalf YcA ll t' Voorhout: Bij boer Hein van Rijn aan de Jacoba van Beierenweg 15 in Voorhout had een geit 2 dode bokken geworpen. Ook was er een kalf geboren, die zoals ge j bruikelijk meteen bij de moeder werd weggehaald en in het kalverenhok kwam. Daar was ook de geit die zich over het kalfje ontferm de en het geheel schoon likte en het te zogen gaf. Van het drooglikken is zij zelfs een paar dagen ziek geweest. Om het voederen goed te la ten verlopen, wordt de geit op een strobaal gezet, an ders kan het kalf er niet bij. NOORDWIJKERHOUT In de af delingsvergadering van de raad ter onderzoek van de gemeente begroting 1972 heeft mr. J. P. van den Bosch (D'66) bijzo ider fel gereageerd op de berichten van B. en W., dat de leiding van het vormingsinstituut „De Mast" geen of weinig informa tie verschaft omtrent doelstel lingen, taken en financiële om standigheden. Dit kan tot gevolg hebben, dat B. en W. overwegen de subsidiëring voor 1973 stop te De heer Van den Bosch stelde, dat B. en W. volgens zijn gege vens moet beschikken over de 9 pagina's tellende uitvoerige be groting voor 1971 van ,.De Mast"; over.het 20 pagina's tel lende financiële boekwerk over 1970; over het uitvoerige ver slag over 1971 van „De Mast", hetwelk kort voor kerstmis 1971 aan de gemeente is gezonden met gegevens over doelstellin gen, activiteiten met aantallen deelnemers en bestede uren, fi nanciële gegevens, subsidie. SASSENHEIM De belang stelling voor het concert dat gisteravond in het Gerefor meerd kerkgebouw gegeven werd door het Sassenheims Mannenkoor en het Meisjes koor „de Lenteklokjes" (afd. C.) had groter gekund. Voor de pauze droeg het programma een religieus ka rakter, waarbij het mannen koor opende met Psalm 34 vers 2 van Giovanni Grace, gevolgd door het „Onze Va der" een compositie van de dirigent Job de Vries. Het tweede klonk sterker dan het openingsnummer. Het Meis jeskoor zong o.l.v. Dirk van Vliet vervolgens een viertal liederen, waarvan het laatste „Dit is de wereld" van W. Hardenbol wel het mooiste klonk. Na Psalm 23 van Schubert, bracht het Man nenkoor „Messa" van Perosi ten gehore, wat wel het bes te was wat voor de pauze door hen werd gezongen al was het wel een flinke oDga- ve voor het wat kleine koor. De solo-partiien werden door Cees Borger, tenor, en Nan- ne de Vries, bas, goed ver tolkt. Na de pauze droeg het pro gramma een wat luchtiger karakter, waarbij het Man nenkoor opende met „Eine kleine Freimaurerkantate" Fijne afwisseling van Mannenkoor en de ..Lente klokjes1'' van Mozart, wat prettig in het gehoor ligt. Onder de ti tel „Liederen uit vreemde landen" zong het Meisjes koor vervolgens een Engels, een Pools en twee Jiddische liederen, waarbij het beken de Jeroesjalim, wel bijzon der in de smaak viel. Zoals gebruikelijk bij de Lente klokjes was er prima piano begeleiding van Ada v. d. Bent, en had de dirigent Dirk van Vliet het koor weer goed in de hand. Van de twee nummers die het Man nenkoor tot slot zong t.w. ..Dir. Seele des Weltalls" van Mozart en een aria met koor uit de opera „das Nachtlager in Granada" van Krentzer. kwam de laatste wel het beste tot z'n recht, mede door de forse tenor zang van Cees Borger. Het was een goede gedachte van de organisatoren om de nummers van het Mannen koor af te wisselen door de frisse meisjeszang van „de Lenteklokjes". A.K.S. overkoepelende organi saties zou informatie over „De Mast zijn verkregen. De heer Van den Bosch stelde in deze openbare afdelingsvergadering van de raad mei zoveel woor den, dat de voorzitter van de raad - burgemeester H. J. M. Bos ma - zich schuldig maakt aan het verstrekken van onjuis te informatie en stemmingma kerij. Hij vroeg zich af welke bedoeling bij B. en W. voorzit. Moet „De Mast" soms verdwij nen? Is het bestuur te zelfstan dig? Na het A.I.M.D. nu „De Mast" en straks de Culturele Stichting Bollenstreek? De heer Van den Bosch achtte het onaanvaardbaar de werkers van „De Mast" dit gehele jaar het werk te laten voortzetten met de dreiging van de subsidiestop boven hun hoofd. Een van de twee: direct subsidiestop of een periode van zeker nog twee jaar om „De Mast" de kans te ge ven iets van hun werk te reali- duidelijkheid en informatie over de uitbouw van „De Mast" naar een vormingsinstituut overeen komstig de oorspronkelijke op zet. De heer C. W. van Duin (KVP) vroeg naar de betekenis van die „oorspronkelijke" opzet. B. en W. antwoorden hierop schriftelijk en de antwoordnota wordt op 7 maart a.s. in discus sie gebracht. Alphen De heer Frans Godthelp werkte dezer dagen 50 jaar bij motorenfabriek De Industrie. Vorige week ging hij met pen sioen. Gisteren werd hij in de kantine van het bedrijf aan de Prins Hendrikstraat gehuldigd. Van directeur P. Boot kreeg de jubilaris onder meer de gouden draagmedaille en een oorkonde van de Ned. Ver. van Nijverheid en Handel. Van de personeels vereniging kreeg hij een comple te hengeluitrusting. De heer Godt help is als chef van de machinale werkplaats opgevolgd door zijn zoon. Roelof arendsveen Gisteren is de Braasemermeer een vlot schouw gehouden van de bolt die van 10 tot en met 19 mat in de Amsterdamse RAI oud de naam Hiswa ten toon geste worden. De Hiswa zal groter zi dan ooit tevoren. Er zijn tui maal zoveel deelnemers. Mt dan vijftig schepen wegen zwaa der dan vijf ton. Tijdens proefvaart is een houten spee boot op een drijvende balk varen en gezonken. De opvarl den werden opgepikt door de zittenden van enkele andere monstratieboten. Z0ETEKW0UDE De vastste ling van het bedrag per leerln ï]n heeft dit jaar nogal wat voet! in de aarde. De raad kwam op 27 januari niet uit. B. en adviseerden het bedrag vast stellen op 165, vorig jaar vi dit 130. Aan de hand van de betrotinge meenden de schoolbesturi 185,- te kunnen claimen. D raad scheen in eerste instanti het pre-advies van het colleg te volgen maar besloot uiteind! lijk om het voorstel aan te hoe den om zich nader te kunne beraden. Daarna boog de pa geformeerde onderwijscommii sie zich in zijn eerste vergadi ring langdurig over deze zaal Men kwam uiteindelijk tot vies van f 185.- wat B. en hebben overgenomen mede om dat ook de commissie voor d financiën zich in dezelfde gees uitsprak. Hetzelfde bedrag zj ook gelden voor de openbar basisschool. Een van de motieven die gelei hebben tot het advies laatstgenoemde commissie gunstige financiële positie waai in de gemeente zich momentei bevindt. Het college stelt daai bij uitdrukkelijk dat dit bedra de mogelijkheden schept om t! korten van voorgaande jare weg te werken zodat ei gend jaar misschien met ger bedrag genoegen moet woi den genomen. LISSE Drs. A. Slootweg zal terdagmiddag in het Veren gingsgebouw in Lisse-Eng! (achter de Beekbrugkerk) et huisbroeitentoonstelling opener Aan deze oppositie doen 1 broeiers mee uit de gehele lenstreek. Trekpleister op tentoonstelling zijn de amaryllj sen van de firma Leo Berbee. Er zijn dit jaar 39 deelnemers de groep verplichte inzendinge en 7 in de groep vrije inzendit gen. De deelnemers aan de vei plichte inzendingen kregen dri weken geleden 2 crocussen, narcissen, 3 tulpen en 3 hyacin ten, waar onder de nieuwe rod! hyacint Vuurbaak, mee huis. De winnaar van vorig jaar de heer K. van Leewen, i een van de favorieten. Lisse heeft nu ook Advies- en Overlegorgaan LISSE In een gisteren gehoo den vergadering is besloten de definitieve stichting van Advies en Overlegorgaan te Lis In dit orgaan, waarin me meenschappelijke plaatselijk! zowel als streekbelangen a orde wil gaan stellen hebbel zitting afgevaardigden uit dl diverse Vrouwenorganisaties Bloembollencultuur, Winkeliers vereniging „Alverha", Handt en Industrie, het Gew. Arbeids bureau rayon Lisse en de Vak centralen, verenigd in hei menwerkings Orgaan Vakcen tralen" (SOV). Het eerste onderwerp waaraai men een grondige besprekini wil gaan wijden is de „Koop avond" in Lisse, over welk on derwerp het gemeentebestuui van Lisse gaarne vanuit het or ganisatieleven een gedocumen teerd advies zou willen o gen. 30—42. Poer Gvnt 58—8! 37—54. Son. .ra 52-r.i; Forsv thlatakkcn 29—42 per stuk. Freesisï - incl 185- Blauwt 95—150 Tulpi 205—405. Chi 265. Irissen Ideal 235—240. druifjes 37—60. Am 175. WH donn rlnlni Mlckev M 300386, Ki Cnnland. Knrel I Est. Blenda. Apd Wil we. Casslnl. Pr' of Vnlendam. Chnrl Praslllnnn. Yell hui Rlrhter, Tomr 145—165. Dubbele it WZioo. r i 4<*-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6