LAKfoto Leiden Zonder al te optimis tisch te zijn kan zonder meer gesteld worden dat 't Leidsch Academisch Kunstcentrum een van de weinige fotover enigingen onder zijn hoede heeft die de groeiende inte- r de fotografie bij na dagelijks aan den lijve ondervindt. Deze goed geor ganiseerde uitlaatklep voor beginner en gevorderde in de fotografie heeft in de vijf jaren van haar bestaan al zoveel leden op de ledenlijst genoteerd dat menig andere vereniging zou watertanden bij zoveel aanmeldingen. Geen wonder overigens want de op 12 december 1967 on der auspiciën van Alphen de Veer gestarte LAK-fotoclub beschikt over de juiste men sen en de juiste apparatuur om ieder aan zijn trekken te laten komen. Mede dank zij een tamelijk ruime subsidie heeft het LAK mogelijkheden geschapen voor een zo groot mogelijke groep van geïnte resseerden. Overigens niet zonder moeilijkheden want die beginperiode van het LAK is beslist niet over ro zen gegaan. Vooral het ver schil in accommodatie tussen de start en nu is levensgroot. De beginners moesten het stellen met een uiterst kleine behuizing in de kelder van een flatgebouw. Sinds vorig jaar zetelt de LAK-fotoclub echter op het Leevendaal en daar heeft men nu een heel wat bredere armslag. Het LAK telt nu zo'n 80 leden en dat heeft het vooral te dan ken aan de onstuimige groei in het laatste jaar. De activi teiten die er ontwikkeld wor- Fotoclubs meten eikaars krachten LEIDEN Een aantal we ken achtereen binden fo toclubs uit ons verschij- ningsgebied de strijd met elkaar aan om de beste in zending van fotowerkstuk- ken. Zes foto's in totaal, die elk een apart onder werp trachten uit te beel den, is de opdracht. Voor deze krachtmeting van de fotoclubs stelde de direc tie van ons blad negen tien geldprijzen beschik baar: drie per onderdeel en een prijs voor de club, welke op de jury (o.a.) Zilveren-Camerawinnaar Simon E. Smit en de bekende Leidse fotograaf Joop Piëte) de beste to taalindruk maakt. Per ru briek worden drie geld prijzen beschikbaar ge- steid: ƒ50,— 25,— en 10,De beste vereni ging ontvangt bovendien een geldprijs van 100, den zijn vele. Zo wordt er momenteel een cursus voor beginners gehouden en voor de gevorderden een cursus portretfotografie. Tevens be weegt het LAK zich o.a. ook nog op het gebied van de compositieleer en de grafi sche begeleiding. In opzet dus duidelijk een grotere aanpak dan de doorsnee foto vereniging. Direct gevolg hiervan is dat het onderling contact van de leden wat meer oppervlakkig is. Niet iedereen kent elkaar en dat Is een van de weinige negatie ve punten die het bestuur van de LAK-fotoclub over deze opzet weet aan te mer ken. Aan wedstrijden heeft deze fotovereniging nog niet veel deelgenomen. Of het moet de tentoonstelling zijn geweest in de Academie van een van de cracks van het LAK, Snoek. Wel is het LAK van plan in dit jubileumjaar een kleine tentoonstelling te organiseren. Tenslotte nog iets over de opzet van de LAK-fotovereniging. Men streeft beslist niet naar een select gezelschap dat louter bestaat uit fotocracks. Begin ners zowel als gevorderden kunnen op het Leevendaal terecht. Al zal men er wel rekening mee moeten houden dat de armslag van het LAK dit jaar wat betreft appara tuur e.d. wel wat minder wordt want ook deze Leidse vereniging valt onder de al gemene bezuinigingsmaatre gelen van minister De Brauw. t Humor - W. J. Westendorp Portret -J.J.M. Velterop - Stilleven - B. D. van Kampen

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5