-Bibliotheek Wassenaar ook ontmoetingsruimte Rij nsater woude tegen fluor JPMG-concert van goede kwaliteit a/£> MEDISCHE DIENSTEN „Speeldoos" in tweede klasje MARKTEN [ATERDAG 12 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 ASSENAAR De Wassenaarse Openbare Leeszaal en biblio theek aan de Lijnbaan is geves tigd in een zeer moderne ruimte biedt zo mogelijkheden ten r om een functie te vervul len, die meer is dan uitsluitend het uitlenen van boeken, ekteur E. Kreytz weet dat en ziet de bibliotheek dan ook als een gemeenschapshuis of ont- lOetingsruimte voor heel Was senaar. De rol van het boek is uitgespeeld, maar toch ten o\ergenomen door andere mogelijkheden zoals kunst en grammofoon. Sinds enige jaren bestaat er gelegenheid om te exposeren in het gebouw van de bibliotheek. Deze exposities zijn primair bedoeld de creativiteit te bevorderen. Iedere Wassenaar der, die meent iets te bieden te hebben op het terein van de beeldende kunst, is welkom. Naast de amateuristische kunst beoefenaars zijn er ook regel matig exposities van beroeps kunstenaars. Teleurstellend vindt de heer Kreyts echter het bezoek aan deze ten toonstellingen. Zodra een kun stenaar van buiten. Wassenaar exposeert, dan zijn de bezoekers te tellen, terwijl juist die kun stenaars gelegenheid krijgen om te exposeren omdat zij een nieu we vorm van expressie brengen of omdat hun kunstuitingen ge woon goed zijn. In tegenstelling tot vele bibliothe ken elders, wordt een druk ge bruik gemaakt van de leeszaal. De ruimte, de rust en vooral de gro'e keuze van naslagwerken, tijdschriften en weekbladen ge ven de mogelijkheden tot zelf studie of goede ontspanning. In tegenstelling tot de leeszaal en de expositie is voor de uitlening van boeken een lidmaatschap vereist. De bibliotheek telt thans 4300 leden, waarvan 1800 jeugdleden. Het vorige jaar wer den in totaal 184.000 werken uit geleend. Nieuw is de discotheekafdeling. Er zijn 460 Wassenaarders, die regelmatig een beroep doen op deze discotheek. Naast het lid maatschap is de uitleenprijs voor een grammofoonplaat ƒ-.50 per keer. Er wordt gerekend met een gemiddelde uitlening van dertig keer per plaat. De discotheek bevat zowel populaire als klassieke werken, kinder plaatjes en studieplaten. Vooral de duurdere klassieke werken worden veel uitgeleend. Om enigszins te waarborgen dat de uitleenplaten goed blijven is ie dere gegadigde verplicht een stereo-speler te hebben. Als con trole moet de naald meege bracht worden. Te zijner tjid zal deze discotheek worden uitge breid met films en dia's. De heer Kreytz is wel tevreden, Wassenaarders in „zijn huis" maar hij zou graag nog meer willen zien. De ruimte is er en door de scheiding tussen vol wassenen en jeugd bij de uitle ning, kmt vooral de jeugd goed aan haar trekken. Onder leiding zijn vooral de voorleesmiddagen zeer gewild. Mevrouw Josée Konter heeft de leiding van de disocotheek en zij leert nog da gelijks dat aan de vraag niet al tijd te voldoen is, maar weet dat de discotheekafdeling heel sterk gaat uitgroeien. stof te ruiken is, het Ideaal gemeenschapshuis tingsruimte begint door te drin gen tot de Wassenaarse ingeze tenen. Vergeleken bij het jaar 1965, het jaur dat de bibliotheek de romantische maar totual on geschikte behuizing in de scha duw van de Dorpskerk verliet, gaat het toch wel snel. Huldiging van donateurs 18 februari) concerteerde giste- n het Leidsch Politie Muziek- izelschap onder leiding van di rigent D. Anderson. Het ensem ble is nu in zijn 52ste levens- lijkt weliswaar in aantal Vooroorlogse woningen in Oegstgeest worden verbeterd ;stgeest Tijdens de raads- -ergadering van Oegstgeest op 'oensdag 16 februari komt i de orde financiële lulpverlening aan de woning- louwvereniging Buitenlust vooi renovatie van 37 vooroorlog- le rase woningen aan de Celebes- euwsftraat en Soembastraat. In deze •rfwoningen komen douchecellen /^«dakkapellen worden vergroot, fkktrische bedradingen en lei- .dingen worden vernieuwd, keu- fkens worden verbeterd en stü- n worden vernieuwd. Er is n bedrag mee gemoeid van lim 6 ton. ltn"h( rder komt in deze raadsverga- ial dering aan de orde: rerlening eervol ontslag wegen? Rat tensionering van mej. J. Cozijn, mbtenaar van de burgerlijke stand het treffen van voorzieningen het raadhuis voor een be drag van bijna 1 ton. JJje herziening subsidiëring van het f,v>nn godsdienstonderwijs op de open- lagere scholen, itbreiding van de Maria- ««fcchool met een lokaal, kosten 87 N ie lille. ie inrichting van een dokterska de Hofdijkschool. Nie'u 'e naamgeving van de 4e open- )are lagere school. Voorgesteld wordt met de naam „De Sprink- ikr(U ilank" akkoord te gaan. |de oprichting van een Jeugdna- 9-< luurwacht; kosten dit jaar 2500 uvï I'd. V;. uitbreiding kantine voetbalcom- dg'plex De Voscuyl, kosten 60 mil- Met de werkzaamheden vordt reeds volgende maand legonnen. )e verhuur van het tennispark de Stichting Oegstgeester Sportpark De Krogt. 00 N loded R.K.-VIERINGEN TE LEIDEN met een toespraak, in hij o.a. de heer Beens huldig de, die reeds 40 jaar actief lid is. Ook een drietal heren, die reeds gedurende het 52-jarig be staan als donateur hebben ge steund. Een pittige openingsmars ging vooraf aan de ouverture Tan- credi van Rossini in een arran gement van Meijns, gevolgd door de Tone Poem Othello van Rimmer, een stuk, dat mij niet blijvend boeide, maar dat door zijn uitgesponnen cantilenes in alle instrumentengroepen een juist beeld gaf van het tech nisch en muzikaal kunnen van de Leidse Politie. Met dit werk behaalde het orkest in nov. '71 een eerste prijs in de vaandelaf deling. Een drietal cornetsolisten onder- de Kauka- scheidde zich in Buglers Holi day, Haysoms Whispering werd werkelijk spiritueel geblazen. Ook de Paso Flamenco viel in de smaak. De zaal beleefde voorts genoegen aan dixieland- Het dankbare publiek klapte in de muziek en ten slotte vooral ook finale spontaan mee en dankte (om een keus te maken i.v.m. met een staand applaus het or de plaatsruimte sus Grenadiers, waarin de tam boers ook meewerkten, ditmaal o.l.v. de tweede dirigent Kie- kest met zijn geestdriftige diri gent aan wie we te danken heb ben, dat de politie in Leiden over zo'n waardevolle fanfare kan beschikken. Na de pauze was er een show van De Vrolijke Vrijbuiters en een bal na. Rijnsaterwoude Tot leden van het Intergemeentelijk Overleg orgaan heeft de raad van Rijn saterwoude gisteravond zijn voorzitter, burgemeester Breen, en de heer Wenmakers gekozen. Plaatsvervanger werd de heer Van Beek. De voorzitte deelde mede dat G. S. de aankoop van gronden langs de Herenweg - nodig voor de verbreding van die weg - hebben goedgekeurd. Er zijn nog enkele aan-wonenden langs de westzijde van de Herenweg, waarmee nog geen overeen komst kon worden bereikt. Bo vendien kondigde de voorzitter aan, dat Rijnsaterwoude in de toekomst een rioolwaterzuive ringsinstallatie krijgt. Het agen dapunt betreffende riolerings werkzaamheden aan de Leidse- vaart werd ingetrokken. Met twee stemmen voor en vier tegen drukte de raad zijn angst uit voor de fluoridering van drinkwater nadat der in een gloedvol betoog o.a. had gewezen op de nadelige ge volgen die het afvalwater zal hebben voor het milieu. Me vrouw Bonder vroeg tijdens de rondvraag, erop toe te zien, dat de Braassem niet verontreinigd wordt: ze had gezien dat er bo ten vol vuil werden leeggegooid. De voorzitter antwoordde dat er enkele mensen zijn, wie een vergunning daarvoor is ver- rveen-Zwammerdam: van don Ent Braai, i. lel. 01725-1308. ■-I-eimuiden-BUnsaten Roelofarendsveen leter J A. Brink- iseastraai 6. Lel- t 1. xitheek Bodegt 2031. dokter C. S. Bos: J. Boskoop, tel. er E. M. Bal. lel 01726-2113. Bollens Katwijkapotheek Katwijk. Prlnce- straat 3. tel. 12753. Leiden: apotheek Zuid-West. Brahms- laan 20 tel. 21523 st Smallen- i potheek helm irk S. l tel. 01714-2604. De handeling al- in na lel. afspraak voor ongeval- tel. 01714-2278. b.g.g. tel. 2431 of Wassenaar: apotheek Langstraat WI.IKV EltPLEC.ING dokter P. A. J. okter J. A. Sandkuyl. Langeraar •I. 01723-2139. Leiden: zo. tot 10.00 uur eigen huis s, daarna tot zo. 34.00 uur tel 22. :rdorp: dokter Ouwerkerk. Roer dompstraat 20. Iel. 34921. Leidschendarnza dokter Van d. llenthuizen- zuster E 50. Koud. Hlllegum mpstraat 39. Bakker. 157. urghorn. Marislaan 24. tel. 3510. Lisscdokter Hulzen. Nieuwkoop-Noorden: Dokter C. .T. imer, Dorpsstraat 127. tel, 01725- 3. Noord wijk: dokter C. H. G. Gou- Leiden tel. 20613: zus 32. tel. 33603. Leiderdorp: zuster C. van Meur; Snouck Hurgronjestraat 9a. Leider tel. 34112. Leidscliendum: zuster van het Groen Kruis, tel. 344S. Liane: zuster G Tilbusscher, Wllhe! mlnastraat 57. tel. 3622. Noord wijk: zuster M. de Vee Paul I. 2907. rijkerhi zuster D. L»nkc. Duin en Da Noordwljkerhotit, tel. 02533-2468. Sns-eiihelm-LiKsc-Beekhrug-r mond: zuster A. Vricm horst 23, Snssenheim Frtez Ret e rink, 152. tel. 50394, dokter J. P. A. van Riet. Gouverneurlaan -10. tel. 11777, Voorhout-Warmonddokte Churchl'Mla&n 1 tel. dokter S. van der Kooy Schlmmelpennlck Van der Oyelaai 13. tel. 2527. Kerkdam 56. lel. 2501; dokter .laars ma VVlttenburgerweg 106, tel. 9676. PA NI) ARTSEN: lollen streek: tandarts K. R. B. Hoff. Heereweg 317. Lisse op :an 17.30-18.00 i Andere opzet Maria-school en Finse school NOORDWJK Voor de Maria- school en de Finse school aan de Bronckhorststraat te Noord- wijk komt een geheel andere opzet. De Maria-school, waarin thans zeven klassen van het ba sisonderwijs en vijf kleuterklas sen zijn gehuisvest, zal geheel voor het basisonderwijs worden ingericht. In dit schoolgebouw zullen twaalf klassen worden ondergebracht, te weten zes leslokalen op de begane grond en zes op de ver dieping. Verder komen op de begane grond nog twee vakloka len. een gemeenschapsruimte, een docentenkamer en een do cumentatiecentrum. Deze wijzi ging kan zich zonder ingrijpen de voorzieningen voltrekken. De Finse school, thans nog depen dance van de Maria-school, wordt geheel bestemd tot kleu terschool. Vier lokalen van deze school worden ingericht voor het kleuteronderwijs, terwijl het vijfde lokaal als speellokaal dienst gaat doen. In het houtden schoolgebouw moet wel het een en ander worden verbouwd en aangebracht. Onder meer moet er een zandbak komen en een buitenberging. De R.K. Kleuterschool aan de St. Jeroensweg en de Finse school zullen samen voldoende capaci teit hebben om voor 1972—1973 alle kleuters onder dak te bren gen. B. en W. stellen de ge meenteraad voor de gevraagde medewerking te verlenen. - '1. li*. 12.15 u'. li 1S.U0 u. H. H. ^03" liui-n. 19.OU u. U>t. n„ Uiddelares, Rijndijk 281; za [nt 5 'X) U. 11. -Mis. zo y.jo u. hoogmis. H. Mis Hoge Rijndijk SS, Zoeter- ,„<f#'">de Rijndijk, za 19 00 H. Mis: zo 15 uur. Hoogmis met herenkoor. i0 ft 9-40 u. Hoogmis niet dameskoor. imls: zo 8.30 en 18.30 n. 9.30 u. Gregorlaan- H. Mis met dames- Hoogmis. za. 19.00 llllbrordu». Rhijngec Oegst geest; Za T.' 0 1.00. 12 00 en 18.30 i 10.30 u. Ned. Hoog "J 'Nt IOORDW1JK De harmonie kapel „Crescendo., viert op 34 februari a.s. haar 75-jarig bestaan. B. en W. stellen de raad voor. een bedrag van 750,— beschikbaar te stel len als bijdrage in de kosten van het feest. Koudekerk a. d. Rijn Nog waf onwennig heeft Koudekerk's nieuwe wethouder van algemene zaken. ir. C. J. B. H. v. d. Pols gisteren zijn eerste officiële handeling verricht. Hij nam afscheid van mevrouw C. J. Leentvaar-Oyens, die 4'/$ jaar hoofdleidster is geweest van de openbare kleuterschool Hum meloord en van mevr. Zaal, haar assistente. Tevens verwel komde hij haar twee opvolgsters: mevrouw J. Takens uit Ha- zerswoude en mevrouw Zeedijk-Manders, die haar tijdelijk zal assisteren. De heer v. d. Pols sprak de dames toe en zette ze in de bloemen. V.l.n.r. de dames Takens, Leentvaar, Zaal en Zeedijk. Alphenaar ging in Oostzaan op kippenroof ALPHEN A D. RIJN Omdat een 35-jarige Alphenaar zich in zijn auto weggedoken hield toen een surveillancewagen van de poli tie in Ridderveld de plek nader de waar zijn wagen geparkeerd was. werd hij nader aan de tand gevoeld. In zijn wagen trof de politie in een zak een aantal geslachte kippen, een aantal bussen met benzine, een trechter en slan gen. Omdat hij geen afdoende verklaring kon geven, is de nachtelijke arrestant meegeno men en ingesloten in de cel van het politiebureau. Weldra werd bekend, dat de kip- j pen in Oostzaan waren gestolen 1 en de benzine uit autotanks was overgeheveld naar de bussen. Sextet van Hendriks homogene groep Leiden Hot House was - waarschijnlijk tengevolge van het gestadig neerdalende hemelwater - minder vol dan anders. En zoals dat dan pleegt te gebeuren: de thuis blijvers hebben wel wat ge mist. Gijs Hendriks c.s. pro duceerden een lui-swingende jazz. niet wars van virtuoze soli, die echter vrijwel nooit de groepseenheid verstoor- Hendrik beheerst op zijn in strument alle tonen van fluisterend tot rauw, zoals Mercer, een van de ex-bla zers van Rayal die wist voort te brengen. De ritme sectie van de groep liet zich duidelijk te weinig afwisse lend gelden. Drummer Jones gebruikte zijn bekkens minu tenlang op dezelfde manier en ook de beide bassisten konden zich moeilijk los ma ken van beginschema's. Pia nist v.d. Broeck bracht aan de lopende band „Argent""- achtige geluiden voort, wel goed, niet erg origineel. Hendriks zelf maakte een even tueel gebrek een originaliteit echter ruimschoots goed en zorgde voor een sfeervol con- Voorhout Aannemer Slootweg uit Valkenburg heeft vorige week in Voorhout een noodslacht- plaats voor de vleeskeurings dienst opgeleverd. In dit slacht huis aan de 's-Gravcndamse- weg 51 zal voortaan worden ge slacht, onderzocht en verkocht. De bouwkosten bedroegen rond de half miljoen gulden. Negen gemeenten in de duin- en bollen streek participeren er In. Aan dit volledig geautomatiseerde slachthuis zijn twee dierenartsen en zes keurmeesters verbonden. In het nieuwe slachthuis zullen alleen zieke of gewonde dieren worden geslacht. Er is tevens een laboratorium aan verbonden voor onderzoek. Blijkt, dat het slachtvlees voor menselijke con sumptie geschikt is, dan gaat bet als vrijhankvlees de deur uit. Het afgekeurde vlees gaat naar een destruc lie koelcel en wordt later verwerkt tot varkensvoer. Rij het slachthuis kan men ook terecht met huisdieren. Woubrugge Bij het in gebruik nemen van het tweede lokaal van de openbare kleuterschool heeft de heer D. Rikkers, voorzitter van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, gisteravond in de school i mens de ouders van de kleuters een nolehouten schild aangeboden met daarop de naam van de school ,,De Speeldoos" welke naam eigenhandig door de heer Rikkers (links) werd onthuld. 95; Narcissen Carlton Invettmen 1.55 - 1.65. Buxlon 90 1.35. Tulpen Lust Chrlatman .Marvel. Beauty of Vol dam 1.5C -- 1.85. Br Star 90 R'ilph. Christ 45. West Poln 85 2.05. I" 50. Dubbele oud pandje, dat met behulp van Monumentenzorg Is opgeknapt. In „Het Konijn" is plaats voor 14 kinderen in de leejlijd van 6 weken tot 4 jaar. Ook voor kinderen, die geen vaste crèche-gast zijn, maat voor een middagje komen. De crèche staat onder leiding van twee gediplomeerde hinderverzorgsters. Ze is geopend van 8 /8,00 uur. Opgaven kunnen gedaan worden onder nummer 24994, dit nummer is over tien dagen aangesloten, of 's avonds na 18.00 uur 53237. Het initiatief tot deze crèche, die eigenlijh'al twee jaar bestaat is geno men door de huisarts Beier met zijn vrouw. Wat u ook moet weten ROELORARENDSVEEN De Veense schaakclub Utile Dulci verloor van Leiderdorp 2. Positieve resultaten werden alleen behaald door J. Meij er Th. Olijcrboek en G. van Rijn, die remise speelden. Kansen op een goed resul taat hebben ook nog Bouw- moester (eerste bord) en P. Olijerhoek, want hun partij en werden afgebroken. KOUDEKERK In 't Voor hof wordt vanavond gecarna- vaM. De zwem- en poloclub Koudekerk is de organisator, maar behulve de leden is ie dereen welkom. Koudekerk De heer J. A. P. Heemskerk, Hondsdijk 28, volgt hel KVP-raadslid J. N. Lek op, die zich om gezond heidsredenen niet meer be schikbaar kan stellen. •NOORDWIJK De school- lurrdverzorging, district Bol lenstreek-West heeft Noord- wijk gevraagd, zijn jaarlijk se bijdrage te verhogen om daardoor de aanschaffing van een rijdende spreekka mer met twee afdelingen mogelijk te muken. Zo'n „2 units dentalcar" vergt een investering van 130.000,—. Voor Noordwijk betekent dat een aandeel van 6.200,— voor het jaar 1972. BODEGRAVEN The Phi- ladelphia Chamber Solists concerteren donderdag in het kader van de Btirgerzaalcon- certen in Bodegraven: aan vang 20.15 uur. NOORDWIJK Het ge- houw Sartorus dat onlangs in opgeknapt moet ook mo derner worden ingericht, vindt het college van B. en W. van Noordwijk. Het heeft daarom de raad voorgesteld daarvoor een kleine 25 mille beschikbaar te stellen NOORDWIJK Op de al gemene begraafplaats moet 7o spoedig mogelijk een co lumbarium worden gebouwd, vinden B. en W. van Noord- wijk. Naar hun mening kan daarmee niet worden ge wacht totdat de uitbreiding van de begraafplaats zal zijn gerealiseerd. Het columba rium komt nu links van de ingang. De bouwkosten be dragen f6.725,—. VALKENBURG Op de agenda van de raadsverga dering van volgende week dinBdeg staat onder meer de beëdig mg van het nieuwe raadslid mevr. mr. A. de Jong-de Graaff. Verder ook de verhuur van het noodvoet- halveld aan de Zonncvelds- laan voor 1000 gld. per jaar aan de voetbalver. ,,Val- ken'68".

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3