Voordwijkerhout krijgt weekmarkt Grootste badplaats op Rijn-cruiser geëtaleerd VICTOR IV VOLGEBOUWD De kosten van bowlen schrikt weinigen af KATWIJK GAAT DE BOOT IN Holland- Promotion door NTB kONDERDAG 10 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT OORDWIJKERHOUT Noord wijkerhout krijgt waarschijnlijk weekmarkt. Het gemeente bestuur zal nog deze maand een voorstel aan de raad doen om In de periode van mei tot en met september op maandagmid- vang dag een warenmarkt toe te )RP. jstaan in de Havendwarsstraat, vane Pn <"e straat wordt momenteel op de plaats van de voormalige overeenstemming te bereiken plaats." over de branche-verdeling en de Het verwondert de heer Sluis niet mogelijke inpassing van plaat- dat de markt alleen christelijke lagere school parke vaJ1g parkeerplaats aangelegd, van pp ongeveer plaats is voor 30 ;hap' kramen. Voor die kramen be staat onder de ondernemers in ■VAT- ,de ambulante handel grote be- aan^langstelling. De telefoon op het Kuhi .gemeentehuis staat sinds een 20,16 paar dagen roodgloeiend. Uit scon, bet hele land komen aanvragen loot Mnnen- 'jet initiatief voor het houden van een markt in Noordwijkerhout !ls uitgegaan van het gemeente bestuur. Met name burgemees ter Bosma schijnt er een groot voorstander van te zijn. En het :it hem niet tegen, want de ilaatselijke middenstand stelt :ich vrij positief op. lorzitter Sluis van NVO: ,,We tellen ons op het standpunt dat m markt wel moeten ac- :epteren, we zijn in ieder geval niet tegen. We zijn namelijk mening, dat een markt - :u-mits goed opgezet - ook voorde kan bieden voor de gevestig- le middenstand. Uit een enquête nnder onze leden is gebleken lat zij er wel mee instemmen. fg*ÏPinnenkort komt er een gesprek gemeente, ambulapte landel en middenstand om selijke middenstanders op de markt. Ikzelf zie dat laatste overigens nog niet zo zitten, want 'n klant die op een gege ven moment niet tevreden is met een produkt dat ze op de markt gekocht heeft komt dan al gauw naar de winkel van de verkoper toe. En dat is naar mijn idee geen wenselijke situa tie." Over de plaats waar de markt komt - de Havendwarsstraat - is de heer Sluis wel te spreken. „Er is wel sprake van geweest dat de markt bij het Witte Kerkje zou komen, maar dat bleek toch niet zo'n gunstige mermaanden zal worden gehou den. „De markt zal het ook vooral moeten hebben van de badgasten, het wordt min of meer een toeristenmarkt. In de winter zal er niet genoeg brood in zitten. Vergeet bovendien niet, dat er ook in de omliggen de plaatsen al een wekelijkse markt is". Toch ziet de heer Sluis met enig optimisme de markt tegemoet. „In Lisse, Sassenheim, Noord- wijk was de plaatselijke mid denstand aanvankelijk ook niet zo voor, maar toen de markt tien jaar bestond liep men daar met de vlag voorop". da Nood wij kerhout Een van de nieuwe delen van het sterk ex panderende Noordwijkerhout, de wijk Victor IV, werd dezer da gen door onze fotograaf vastge legd. De nieuwe buurt, die een kleine driehonderd woningen telt, werd enkele maanden terug compleet opgeleverd. De begrenzing van het nieuwe ge- meentedeel is duidelijk te zien aan de vierhoek. Links de Wild- laan, die aan de onderzijde van foto de Kerkstraat kruist. De bovenste zijde wordt gevormd door de Maandagse Wetering, een smal stroompje, dat zijn naam gaf aan de langsgelegen straat. De wijk wordt aan ae rechterzijde ...afgesloten door parallelwegen Vinkenstraat en Meeuwenlaan. Rechts van de Vinkenstraat zijn ail de bouwketen te zien van de aannemer, die het plan Victor III gaat realiseren. Het is maar toevallig, dat Victor IV eerder gezet kon worden, want volgens de oude plannen zou eerst Victor III gerealiseerd zijn. Victor IV „won" het ech ter, omdat de gemeente hier sneller met de grondeigenaar zaken kon doen dan in het naast gelegen plangebied. Het is overigens wel zo, dat Vic tor IV het plan Victor III nodig heeft voor de leefbaarheid. In de naast gelegen toekomstige wijk is bijvoorbeeld een grote supermarkt gepland, een grote winkelvoorziening waar het win- kelarme Victor IV sterk op aan gewezen zal zijn. Links van Victor IV is nog ruimte voor een ander woningbouw plan, dat in volksmond al Victor V heet. Bestuurlijk moeten voor dit plan evenwel nog alle nood zakelijke stappen gedaan wor den. Er is zelfs nog geen voor- bereidingsbesluit door de gemeenteraad genomen. He lemaal volgroeid zal Noordwij kerhout ongeveer 15.000 mensen tellen, inclusief de plm. 1.000 mensen, die de psychiatrische ziekenhuizen bevolken. De uit breidingen zijn alle genoemd naar de parochie van St. Victor, die aan vergrijzing ontkwam door de woningbouw en de komst van veel jonge gezinnen van elders. ALKEMADE Vrijdag zal er in de Alkeburcht te Roelof- aren dsveen een ruilavond worden gehouden; aanvang fjf 19.00 uur. &LEIMUIDEN Vrijdag -22.ik klaverjassen in de kantine de Acacialaan; aanvang 'LEIDEN De Vereniging Nut en Vermaack houdt op zaterdag 12 februari haar jaarlijkse Carnavalsavond in „De Burcht". Het muzikale gedeelte van de avond wordt verzorgd door de Perdido's ;n boerenkapel. Voor het mooiste kostuum zijn fraaie prijzen beschikbaar. Het feest begint om negen uur. LEIDEN De schoolvoet- balwedstrijden worden dit jaar gespeeld op dinsdag 4, sdag 5 en donderdag 6 april in Alphen, Katwijk, Leiden, Lisse en Noordwijk. streekfinales vinden plaats op vrijdag 7 april. Ge speeld wordt in vier afdelin gen: lagere scholen en voort gezet onderwijs, dat gesplitst wordt dn drie categorieën: adspiranten, junioren en se nioren. Scholen, die geen in schrijfformulier ontvingen kunnen dit schriftelijk bij het borrdsbureau (Rijnsburger- weg 94 in Leiden) aanvra gen. NOORDWIJK Is bowlen een elitesport door de hoge prijs 12,50 per uur) of laat nie mand zich daardoor afschrik ken? Met deze vraag stapten we deze week de Noordwijkse Bow ling aan de Van Panhuysstraat binnen. Tot onze verbazing wa ren de banen overbezet met groepen bejaarden, huisvrouwen en kinderen. Toevallige troffen we Marleen Pe- schier, Noordwijks beste bowl ster (hoogste score 225 punten). Zij heeft drie en een half jaar in de Bowling gewerkt. „Ik zou niet kunnen zeggen welke men sen hier niet komen. Overdag zijn het meestal groepen, scho len, rallyrijders, 's woensdags avonds komt de F.B.I. (Flying Bowling International), dat is een groep van Noordwijkse mid denstanders, die een onderlinge competitie speelt. Op zondagen zijn er meestal jongeren." „Over het algemeen hebben we geen last ,van ze, ze spelen wat en je kan zien dat ze er plezier in hebben. In de jaren dat ik hier gewerkt heb, hebben we slechts één keer meegemaakt dat ze de krukken voor de bar er uit trokken". Marleen meent dat dit komt door dat men gëwoon ontspannen be zig1 is. Bowlen wil ze overigens wel als een echte sport zien. „Je hebt door inspanning een ontspanning en dat is toch het belangrijkste van sport". Wanneer deze kei in het bowlen Bowlen: een ontspanning of een echte sport? competitie wil spelen, moet ze echter wel naar Scheveningen. Enkele jaren geleden is het competitie-bowlen van Noord- wijk naar Scheveningen ver huisd. „De banen hebben hier niet de vereiste afmetingen". „Wanneer ik voor mijn plezier wil gaan bowlen, doen we dat met zijn vieren, dan kan je elke keer uitpuffen en je hoeft niet zo lang te wachten". Behalve bowlingbanen heeft het Noordwijkse paar kegelbanen. Marleen legt uit wat het verschil is. „Wat wij hier hebben is Duits kegel. De kegels staan in een vierkant. Het zijn er in totaal negen. De baan loopt een beetje hol zodat je zelf niet zo'n effect in de bal hoeft te leggen. De ballen zijn erg licht. Daarom kegelen kin deren meestal. Bij het bowlen zijn de ballen veel zwaarder, van drie pond tot 19 kilo. De ke gels staan in een driehoek. Het zijn er tien. Bij bowlen is het de kunst om zelf zo veel mogelijk effect in het gooien te leggen". Af en toe horen we een kreet wanneer iemand een spair en vooral wanneer iemand een stri ke gooit. „Dat vind ik nou zo leuk van bowlen, iemand, die nooit bowlt, kan gemakkelijk in één - strike - of in twee beurten - spair - alle kegels omgooien". Het bowlen met onervaren spelers heeft echter ook nadelen. „Het onderhoud van de banen is erg kostbaar. En veel mensen laten de ballen gewoon over de banen stuiteren". De kostbare banen zullen ook wel de reden zijn dat de prijzen voor de drankjes in de Noordwijkse Bowling Cen trum vrij pittig zijn. Marleen: „De prijzen zijn zo hoog om de „alleen-maar-drinkers" te we ren. Het is uiteindelijk een sportcentrum". Ter Aar krijgt Sociale School TER AAR Op de onlangs ge houden jaarvergadering van het N.K.V., op dinsdag 8 februari jl. heeft men plannen bekend ge maakt om in september te star ten met een sociale school. Het totale leerplan van de sociale school omvat drie geheel op zichzelf staande cursussen, die gehouden worden in het Dorps huis van Ter Aar. Gedurende 30 weken wordt per week één avond les gegeven, telkens tweemaal vijf kwartier. Iedere avond komen twee vak ken in behandeling. Het totale cursusgeld bedraagt voor leden N.K.V. 40.- en voor niet-leden 175,- per cursusjaar. Op deze vergadering, die helaas door geringe opkomst werd be zocht. gaf de afwerking van de agenda geen prbleem. Voor In lichtingen van genoemde cur sussen kan men zich wenden tot de secretaris van het N.K.V. afd. Ter Aar, de heer C. M. Emmerik, v. Wassenaerplein 12, Langeraar. LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur heeft van de NV Bank voor Nederland se Gemeenten te Den Haag 278,000 gulden, tegen 7 5/8%, geleend voor investeringen voor het gemeentelijk licht- bedrijf. Voor voorbereidings- kosten voor de bouw en in richting van het 25 Kv-sta- tion in Leidschendam-Noord is 250.000 voor het lichtbe- drijf. nodig. Voorts is 9.500 gulden nodig voor de aan sluiting op het gasnet van een wasserij aan de St. Boni- faciusstraat en bedragen de kosten van aanleg van stalen hogedrukgasleiding vanaf de Mauvelaan via de St. Bonifa- ciusstraat naar de Paulus- straat nog eens 18.500 gul den. TWIJK Ongeveer vijfhon- Dlve«rd bedden in hotels en pen- ons; bijna 30.000 bedden bij hr artlculleren en 17 restaurants jó 'et een gezamenlijke capaciteit 1 M 1750 stoelen. Dat is Kat- 'J Ijk, toeristisch gezien, de rootste badplaats - Schevenin- uitgezonderd - aan de Ne- a 7rterlandse kust. Maar niet de 4.20 ekendste want de trein voert lelnz, Waltrud en hun kinderen honderdvoud rechtstreeks uit Heimat naar Zandvoort. fcti atw'jk moet "verkocht" wor- Ro» In: elk seizoen moeten alle jlaul ^en v0' en a'le stoe'en hezet. ■:C"i aarom scheept Katwijk zich in boord van het m.s. "Hol- ad Pearl". 21 februari tot en met 2 Bei'i laai"t maakt dat schip, onder ,\TSpiciën van het Nationaal Bu- r Ju voor Toerisme, een "Hol- nt nd Promotion"-reis langs de 'Jn. Onder het motto „Holland doet het als varende oo-3.»irtoonstelling de steden Duis- heim, Karlsruhe en Frankfurt Een keur van attractiepunten, be drijven van nationaal (en inter nationaal) toeristisch karakter en een aantal plaatselijke- en provinciale VVV's waaronder die van Katwijk presenteren zich aan boord door middel van dias', filmvoorstellingen, dis plays en maquettes. Daardoor krijgen bezoekers en genodigden een indruk van de vele moge lijkheden, die Nederland bij een korter of langer bezoek aan de toerist biedt. Verwacht wordt, dat ongeveer 7.000 gasten de tentoonstelling zullen bezoeken, van wie ongeveer 1.000 verte genwoordigers van publiciteits media, naar schatting 3.000 uit de "reisindustrie" en waar schijnlijk eenzelfde aantal uit andere groeperingen. Katwijks WV-directeur Chris Verplancke zit met zijn stand "op de voorste rij", dank, zij de gretige medewerking van "drie V's": De visverwerkende be drijven, (Ouwehand, Rederij en Visverwerking n.v.), de Veiling verenigingen ("Flora" en de Groenteveiling Katwijk en Om streken) en de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Boven dien verlenen de Banketcentrale v.d. Oord n.v., de firma Steffe- laar, gedistilleerd, Foto Jaap van Duyn, de plaatwerkerij Slotboom en het bbembollenbe- drijf "Frans Roozen" hun me dewerking. Die medewerking heeft de vorm van een grooi aantal eetbare, dan wel attractieve presentjes De .Holland Pearl", varende etalage Katwijk een belangrijke plaats krijgt zoals haring en andere vispro- dukten, koek en toast, bollen en bloemen, jenever, glaasjes, schaartjes, asbakjes folders en fotomateriaal. Voor vis en bl.e- men is 40 m3 koelruimte be schikbaar. Daarmee vormt de Katwijkse stand aan boord van cfe „Holland Pearl" een opval lende hoek tussen de statistische stands, waar alleen folders wor den verstrekt en de meer ludie ke op het achterdek. De heer Verplancke "Als je iets ver koopt moet je er in geloven" stelt zich van deze bijdrage veel voor. Buiten het seizoen gaat hij doorgaans zelf in Europa "de boer op". Eindelijk kan hij nu iets méér tonen, dan hij door gaans in zijn k ffertje heeft: Ken stukje Katwijk om verlek kerd op tc wortlen. Alleen de zon cn het strand met de eigen familiekull heeft hij niet op zicht. Maar ze zijn er, in Kat wijk. En daarom komen Heinz en- Waltrud met hun kinderen nu ook in honderdvoud naar Katwijk. Wat u ook moet weten ALKEMADE De kaarta vond welke t.b.v. de jeugd werd gehouden, was met 52 deelnemers weer een ge slaagd succes met als prijs winnaars: 1. Mevr. Van Eg- mond 5504 p. 2. Mevr. Bak- ker-Kouwenhoven 5332 p., 3. Gerard v.d. Wereld 5309 p„ 4. mevr. Opdam 5285 p., 5. Bert Volwater 5264 p., 6. Mevr. v.d.Bregge 5238 p., 7. Mevr. v. Egmond-Van Haas- tregt 5095 p„ 8. Nic. Egmond 5076 p., 9. Cok Egmond 5041 p. ALKEMADE Morgenavond om 8.00 uur jaarvergade ring van de Vereniging Ge meentebelangen Alkemade. Na de gebruikelijke agenda punten met o.a. bestuursver kiezing wordt na de pauze door V.G.A.-fractievoorzitter H.M.L. van Duijkeren overzicht gegeven van het fractiebeleid in de raadsver gaderingen van Alkemade. TER AAR Op Jl en 12 fe bruari a.s. wordt er t.b.v het nieuw te bouwen groeps- huis van de jeugdvereniging WAPATA te Ter Aar een grote bazaar gehouden. Men kan er terecht vrijdagavond vanaf 7 uur, zaterdagmiddag vanaf 2 uur, zaterdagavond vanaf 7 uur. Trekking i de loterij zaterdagavond i om 10 uur. Er zijn vele prij zen te winnen met o.a. grab belen, touwtrekken, rad van avontuur enz. HAZERSWOUDE - Het twee- de damesteam van de Ho- zerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti heeft met van Smash verloren. Ria Kerkvliet slaagde er overi gens aan de Hazerswoudse zijde in, om ongeslagen blijven. Avanti's derde da mesteam verloor van NSSS 1 met 3-7. Het tweede heren team moest dezelfde neder laag slikken tegen het eerste herenteam van NSSS. Uitsla pen heren: Avanti 3-DOCOS 8 7-3; Avanti 4-Steeds Hoger TSB 10-5-5; TOV 3-Avanti 5 7-3; De Burcht 4-Avanti 6 6- 4; LPS 1-Avanti 7 9-1. Uitslagen meisjes: Steeds Ho ger TSB 1-Avanti 2 3-7; Avanti 3-Plav Fair 1 6-4: TOV 2-Avanti 4 3-7; Steeds Vooruit 3-Avanti 5 3-7; pu pillen: Avanti A-Steeds Ho ger TSB A 3-7. Uilslagen jon gens: Avanti 2-NSSS 1 4-6: Avanti 3-PIT 54 1 5-5: Smash 1-Avanti 4 5-5; NSSS 3-Avanti 5 9-1; pupillen: Avanti AMVO A 7-3; De Treffers A- Avanti B 4-6 (de Ven 3); NSSS A-Avanti C 7-3; Avanti D-Tavcrzo A 6-4; ATTC Boot-Avanti E 10-0; Avanti F-Play Fair C 2-8. LANGERAAR Zondag de wedstrijd Altior-S.J.Z. Aan- LANGERAAR Maandag 14 vang 2.30 uur. februari begint de jaarlijkse oliebollenactie van Altior. De firma Van der Weerdt uit Stolwijk (bekend van de ker mis) verleent hieraan zijn medewerking. De opbrengst van deze actie komt ten goe de aan de voetbalvereniging. LANGF.RAAR R.K. Gym nastiekvereniging Advendo organiseert trlmavonden ie dere woendag van: 7 - 8 dames en heren, 8 - 9 da mes, 9-10 uur dames en ren. Aanmeldingen en inlich ting: Mevrouw v.d. Hoorn- Voortman, Paradijsweg 70, tel 12794, Mevrouw v.d. Jagt- v. d. Hoom, Langeraarswcg 73n tel. 2521. Leiden Mr, dr. E. Bo- gaart, directeur van de Stichting Weg, houdt dinsdag 22 februari in rest. Nieuw Minerva voor de leden het Leids City Centrum lezing over „De ontwikkeling van het voetgangersgebied in de binnenstad"; aanvang 12.00 uur. LEIDSCHENDAM - De com missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zal maandag 14 februari on uur in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.a. mededelingen over de blouwplannen van C. Gar- dien en gebr. van Santen, vaststelling voorbercidings- besluit voor Stompwijk, aan schaffing van transportmid delen, materieel en werktui gen voor gemeentewerken de inspraakprocedure mi betrekking tot het bestem mingsplan "Duivenvoorde" ZOETE RWOUDE—Het spreek- uur van burgemeester J. A. Detmers zal in maart vrijdag worden gehouden in plaats van op donderdag. De lijden zijn wel dezelfde, n.l. 10 tot 12 uur. RLJPWETERING In de kantine op het sportpark wordt vanavond een contact avond gehouden voor de seniorleden van Rijpwete- ring. Aanvang half negen. RIJPWF.TER1NG In de "De Vergulde Vos" organiseert de invalidenbond "Alkemade en Omstreken" zaterdag avond om acht uur een Kaart avond. WASSENAAR „De Dcyl- knotsen" springen zaterdag met de jeugd en de bejaar den uit de band in de sport hal. De Jeugd tussen 6 ei jaar dient zich tegen half een voor het raadhuis te zamelen waarna men met Prins Kees I naar de sport hal trekt, 's Avonds or uur is er een groot feest waarbij de bejaarden wel kom zijn. Men moet wel In het bezit van een toegangs kaart zijn. Medewerking t de carnavalsavond verlenen Sjakie Schram, Gonnie Baars, Los Cobanos, de Dan sende Noten, een boerenka pel, drumbands, majorettes

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5