TOPPLOEG FLAMINGO'S IS TE ZELFVERZEKERD Garotte van Oddo woede Bracht van op Schaatstitels tellen niet voor de douane Belagers verspelen Kain punt 'Standen biljarten Staking van biljarters bezworen Zoutman leidt bij libristen JONDERDAG 10 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 13 SCHIPHOL Voor de douane op Schiphol telt de titel drievoudig Olympisch kampioen niet. Dat ondervond Ard Schenk woensdagavond laat na een 23 uur du rende reis vanuit Sappo ro. De man, voor wie bijna overal de deuren wagenwijd opengaan, moest alle koffers uit pakken. Nederland slechts als een kort Intermezzo bedoeld. Vanmorgen om half negen Is men weer naar Toensberg in Noorwegen vertrokken om zich voor te bereiden op de Verkerk onttrok zich ditmaal strijd om het wereldkam- Bjjj Sjaak Swart, die zich bereid willig ontfermde over de kof fers van de „zilveren" Put- tershoeker. pioenschap, op 19 en 20 fe bruari in Oslo. Coach Leen Pfrommer: „Het leek mij het beste om zo snel moge lijk uit Japan weg te gaan gezien de acclimatisering". zoals in Sapporo i confrontatie met pers en fo tografen. Integendeel, hij liet zich breed lachend van alle kanten fotograferen. „Let maar eens op de resultaten van de wedstrijden in Oslo", mompelde hij strijdlustig. De glimlach op het gelaat van Schenk, betrok even maar toen hij bij de uitgang werd onthaald op luid gejuich en applaus van de honderden toegestroomde schaatsfans (Schenk werd overigens om ringd door een legertje poli- tiernamen), die geduldig op Ard Schenk de enigszins vertraagde II- joesjin 62 hadden gewacht, brak zijn bekende lach weer ij zei, dat komend weekeinde tijdens wedstrijden in Toens- D^ Ploeg nam voor één nacht berg een selectie zal worden gehouden tussen Jappie van Dijk en Harm Kuipers voor de vijfde plaats in de ploeg voor Bislet. Ard Schenk, Jan Bols, Kees Verkerk en Eddy Verheyen zijn reeds zeker van hun plaats. zijn intrek in het Schiphol Frommerhotel. „Neen, de ei genaar is geen familie van mij," zei Leen Pfrommer wat spijtig, „maar gezien de aard van het concern zou het best zo kunnen zijn". Terwijl stewardessen spontaan applaudisseren wordt de drievoudige Olympische kampioen Ard Schenk, be schermd door marechaussee en luchthavenpolltie, naar de uitgang van Schiphol geleid. De ontvangst op Schiphol mag ouderwets genoemd worden. De vermoeid ogende ploeg werd onder meer verwel komd door jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Nederland se sportfederatie en mr. H. J. van Laer, vice-voorzitter van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijdersbond, terwijl al het KLM grondper soneel (vooral dames) was toegestroomd. Overigens is de terugkeer naar lachen om de verhalen die de ronde de den over een ijshockeyclub, die belangstelling voor hem heeft. „Die club heeft met mij in ieder geval geen enkel contact gehad. Het heeft trouwens helemaal geen zin. Je hebt daar zo'n fabelachti ge techniek voor nodig. „Schenk verklaarde, dat hij niet alleen maar prettige herinneringen aan Sapporo zal bewaren. Die binnen komst in het Olympisch dorp en dat hele gedoe met die openingsceremonie was mij allemaal wat te pompeus". Kees Verkerk werd opgewacht door vriend en Ajax-speler i de drukte rondArd OM HAAGSE DAMTITEL (Van onze dammedewerker) DEN HAAG In de strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Den Haag heeft Kain de leiding veroverd. Hij won gemakkelijk van de Naaldwijker De Jong, ter wijl zijn belagers punten verspeelden. Zo speelden De Koning en Van Dal bepaald niet vlekkeloos. In het middenspel maakte Van Dal een positiefout, die De Koning afstrafte en hem goede winst kansen gaf. Toen de Voorburger echter op zijn beurt misstapte was de stelling weer in even wicht en besloten de spelers tot jemise. Kain ondervond niet vee! tegenstand van De Jong. In een reeds moeilijk hanteerbare HAARLEM Levi's Flamingo's is een Europese topploeg. De enige fout van de Haarlemse ploeg is dat de spelers er zelf van overtuigd zijn. Cees Akerboom bijvoorbeeld be zweek voor de rust onder de druk te spelen in een team dat het grote Ignis Varese partij kon geven. Flamingo's heeft de Europa Cup wedstrijd tegen Ignis verloren met 93—91 na een ruststand van 5250. Maar tegen de europese kampioen 1970 en vorig jaar ii- Gestimu|eerd door vrolijk herstel- nalist in het Europa Cuptoer- H. Alerh„„m „i, T„ groeide geleidelijk de de moeilijke minuten toen Schreur en Kales met de drei ging van vijf persoonlijke fouten naar de bank werden gehaald. kerheid van de Haarlemmers er bij vlagen kwam zelfs de over tuiging dat de ploeg het hele maal kan. Dat manifesteerde zich vooral in de laatste vijf minuten van de Wilskracht de Akerboom zich ook. In de eerste helft falend bij het schie ten, afwezig bij de rebounds, was hij er na de rust plotseling weer helemaal. Onder de eigen basket greep hij alles, het schot lukte weer redelijk. helft), Zanatta en Bisson had den met vlekkeloos schieten van halve afstand gezorgd voor een marge van veertien punten: 46—32. Daarna echter is Fla mingo's op zijn tenen gaan staan. Schreur en Moore in de eerste plaats schoten Flamin go's nog voor de rust practisch naast de Italianen 5250. Te veel vocht door op wils kracht. Het was een afdoend wapen tegen de gemiddelde Ita liaanse spelers, net echter tegen de Mexicaanse wonder-basket- baller Manuel Raga, die voor de rust volledig aan banden was gelegd door Kales maar erna de ketens brak en er met vijftien punten voor zijn zorgde dat Ig nis technisch bekwamer, schietend onvergelijkbaar zijn reputatie handhaafde. het eerst in eigen zaal Overige uitslagen kwartfinales: volwassen spelende Flamingo' stond vijf minuten na de rust nog steeds op 6060, maar de vermoeidheid groeide. De noodzaak te moeten improvise ren bleek tegen Ignis te veel. De Italianen, die zonder hun beste man, Meneghin, moesten spelen, hadden het nodig gevon den te komen spioneren om niet verrast te worden door Fla mingo's. Dat beperkte de aan- valsmogelijkheden van de Haar lemmers. De ploeg vond toch oplossingen voor de perfecte or ganisatie van Ignis. Karei Vro lijk beter dan ooit —brak het rustige spelpatroon van de Ita lianen. Hij sleepte de ploeg door Jugoplastika (J.-SlaVië)Bus Fruit (België) 92—67; UBSC Ra dio Koch (Oostenrijk)—Real Madrid (Spanje) 8685. Lichtwedstrijd WilhelmusQuick (Van onze sportredactie) DEN HAAG Tweedeklasser Wilhelmus speelt vanavond een oefenwedstrijd tegen Quick Steps. De lichtwedstrijd, die om kwart over acht begint, zal ge speeld worden op het terrein van Wilhelmus. Onffu—Vursoltnun O3 "oojfland- Konlng -..- 10 punten sovobcd dnor To l,n<1.-rt. Paul en Peterson met elk 9 punten, 2e KLASSE 0-2; lïeij- Van Ee-.l>-n—Vni Van i Jerven—Ar Vries 2Van d i de wedstrijd Levi's Flamingo's fgnis Varese Vitesse kampt met tekort I RNHEM Bij de Arnhemse eredivisieclub Vitesse wordt het expoitatietekort aan het eind van het seizoen geraamd op een •i kwart miljoen gulden. De cijfers - wijzen nu reeds op een tekort van 130.000 gulden. Dit wordt I voornamelijk veroorzaakt door het tegenvallende bezoekersaan tal. ij het geraamde tekort zijn de afschrijvingen op de spelers, groot 140.000 guided, inbegre pen. De consequenties van een en ander is dat Vitesse, indien het erin mocht slagen zich te handhaven in de eredivisie, niet in staat is het elftal noemens waard te versterken. Wel hopen de Arnhemmers aan het -eind van het seizoen een nieuwe stichtingsvorm (stichting be taald voetbal Arnhem) te reali seren. 47 89 S 0.528 Van Bracht (Ned.) 60 50 5 Stebert (W.-Dld.) Thoegersen (Den. Oddo ilt) Ceulemans (Belg. Odd„ Van Bracht Slebert Ceulemans BIM" Nadalwi 40 68 4 0.634 47 85 6 0,552 60 85 6 0.705 36 50 DORTMUND Wat is het toch jammer als je met een partij in vijftig beurten be gint dat er dan zo'n Italiaan komt, die jouw gemiddelde even verknoeit. De Ne derlandse driebandenkampioen Rini van Bracht was aan het eind van de eerste dag van het Europese kampioenschap in de Westfalenhal in Dortmund niet alleen bijzonder teleurgesteld maar ook ontevre den. Nadat hij met grandioos spel, waar bij de Waalwijker herhaaldelijk open doekjes kreeg voor ingenieuze vondsten, in zijn openingspartij de Westduitser Gunther Siebert in vijftig beurten (60-37) van de tafel had gespeeld, stuitte hij gis teravond op het consequent doorgevoerde carotte van de Italiaan Antonio Oddo. Deze Siebert zijn de kandida ten voor de vrijdagmiddag eli minerende vijfde plaats in poule a, waarin de Belg Raymond Ceulemans, de Deen Peder Thoegersen en Van Bracht vrij wel zeker zijn van de eindron de. Oddo nu probeert eliminatie te ontlopen door van begin tot eind in de verdediging te gaan. Het baatte hem niet tegen Thoe gersen en ook tegen Van Bracht slaagde de opzet van de Italiaan niet. Hij bereikte slechts dat zijn twee tegenstanders veel beurten verbruikten om tot winst te komen. toen bleef Oddo zo angstig spe len dat het er vaak naar leek dat hij de carambole niet wilde maken. Tegen het slot brak Van Bracht nog door de verdediging van Oddo en haalde zijn partij gemiddelde op van iets meer dan 0.600 tot 0.769. Zijn fraaie openingsmoyenne daarbij geteld kwam hij tot een algemeen ge middelde van 0.937. In zijn eer ste partij was Van Bracht ook moeilijkheden tegengekomen door het onbekende materiaal. ,Je moet vooral bij doorschieters goed opletten. Als je ze even te hard speelt, ben je nergens", was toen zijn commentaar ge weest. RINI VAN BRACHT ontevreden en teleurgesteld 1 Misschien zou Oddo tegen Van Bracht een kans hebben gehad als hij, toen de Brabander dui- Wi" bepaald geen last had van de delijk van slag was, wat meer siiifheid van de banden, was durf had getoond. Maar zelfs titelverdediger Raymond Ceule mans, die zich hier, nu hij in België door Wafflard en Dielis uit het Europees toernooi band- spel is gestoten, dubbel waar wil maken. Hij kwam slechts een keer in de ring met vier ta fels en verpletterde Siebert in 39 beurten 28-60. Boven de één algemeen speelde ook de Belg Ludo Dielis, die tegen Blanc niet los kon komen (60-40 in 63 beurten) maar vervolgens de Franse kampioen Lasserre in 50 beurten bijna de helft achter liet. Weinig overtuigend tenslot te was het enkelvoudige optre den van de Oostenrijker Johann Scherz. die de laatste tijd vaak ziek is en daardoor soms toer nooien laat lopen. Hij won nu van Blanc maar 68 beurten is bepaald beneden de stand van de Oostenrijkse kampioen. Dortmund De organisato ren van het 30ste Europe se kampioenschap drie banden in Dortmund heb ben voor de opening al bakzeil moeten halen. Er dreigde een spelerssta king (oen bekend werd, dal zelfs de hoofdrolver tolkers in dit spektakel entree voor hun vrouwen moesten betalen. De Nederlandse kampioen Rini van Bracht was fu rieus toen hij van deze straffe maatregel hoorde. „Het gaat mij niet om die paar Mark maar om het principe. Als ik voor mijn vrouw moet betalen speel ik niet", zei hij woest. Van Bracht kreeg direct hulp van de Belg Ludo Dielis, wiens echtgenote weliswaar niet was mee gekomen, maar die zich achter het principe schaarde. Er dreigde een spelersstaking, waarvoor de organisatie door de knieën ging. De dames kregen hun vrijkaarten. Aan de andere kant van de immense hal, stond in middels de vice-voorzitter van de Europese biljart bond, de Duitser Kurt Behrendt tevergeefs te pleiten om binnen te ko men. Men kende hem in Dortmund niet.. Ook hij kwam uiteraard toch bin- AKEN Het Westduitse voetbalelftal heeft woensdag avond in Aken voor 5000 toe schouwers gelijkgespeeld tegen Luxemburg: 2-2. Bij de rust was de stand ook gelijk: 1-1 stand liet de Naaldwijker zich verrassen door een „groenzet". die hem een doorbraak naar dam opleverde. In het eindspel faalde de DIO-er niet en boekte een verdiende overwinning. Van der Vossen moest een punt af staan aan Witteveen. Verwon derlijk was dit niet, want de verdediging was evenals de ze ven voorgaande keren, niet te doorbreken. Simons heeft zich weer in de kopgroep gespeeld na de zege op Jacobsen die een dreigend schijfverlies lang kon voorkomen, doch na één onacht zaamheid toch verloor. Uitslagen AC. De Jong 4 pnt. ryter Den—Koe; "kuASSK - Peterson—De Llndert Ier Velde 0-2: Beden mei 8 punten N'leuw) nu I 1—1. A u ii voted door Van BUGDKLASSE Plecgtng lelden r Van onze blljartmedewerker DEN HAAG De strijd om de districtstitcl van de KNBB in de spelsoort libre eerste klasse Is begonnen bij de 's-Gravenhaag- sc Biljart Club aan de Heren gracht. Zoutman, reeds ver scheidene malen uitgekomen in voorgaande finales en geklas seerd in de middenmoot, heeft kennelijk serieuze plannen en plaatste zich, met de volle winst en na drie ronden, alleen aan de leiding. Hij wordt echter belaagd door Verbeek, Koning en Huijser, die zich met twee matchpunten ach terstand achter hem nestelden. Den Hertog. Henderson en Van Houten behaalden de eerste winstpunten, terwijl Poot, die tot nu toe de hoogste serie (61) maakte, zonder winstpunten bleef. Het beloven zaterdag avond en zondagmiddag enerve rende partijen ie worden, om- dar de grote kanshebbers el kaar nog zullen ontmoeten. Huljsd 200—194/34. Vnrbeek—Vnn 200—137/28. Konln- 300/42, Zoutman- E 176/39. Verbeek Ki, Den IlerlOK- Hemli 200— 169—200/37. 200—161/24. 200—125/23. Poot 200 120/21, Zoutman 200 184/36, HtiIjKer—Vb" 5.37 Vnn Houten 2/4 81. F. Wimmers erelid DOS en oorkonde biljartbond DEN HAAC, On 17 juni 1917, een kleine 55 jaar pe- leden, richtte de nog actie ve biljarter F. J. Wim- mers mede de vereniging DOS op. Om dit feit in intieme kring fees telijk te herdenken werd in het clublokaal van DOS. het biljart centrum Die Haghe. de heci Wimmers gehuldigd en tot ere lid van de door hem opgerichte vereniging benoemd. F.cn oor konde van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond was ct het tasthaar bewijs van. Voorzitter L. Cornelisse zei in zijn toespraak tot het nieuwe erelid dat deze huldiging naar zijn me ning eerder had moeten geschie» den en dat het nu niet eens be trof een kampioen, een topspoi ter of een d-Ktor in de sport maar de huldiging van een onop vallende man met grote vei diensten voor de biljartsport met een respectabel leveni moyenne en een hoge serie va 94 jaren. Met het overhandigen van een cl deau en hot uitbrengen van ee heildronk sloot voorzitter Corni lisse zijn huldiglngsspeech.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13