Ceidae Qoma/nt NV V-bond overweegt verder CAO-overleg Nog veel raadsels 5000 kaarten gestolen bij G.A.B.-Leiden Gelukwens voor dood schieten van 13 burgers Stal grinning voortgezet NOORD-IERLAND AANSLAGEN GASSTATIONS: Loting in Arrestatie na dood van babv Na uitnodiging 5 metaalhonden rnig Autopark groeit snel Trein botst Na scheiding geen nieuw huwelijk Rat hield vrouw gevangen „Dronken rijders niet opsluiten" 1500 Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W. ƒ0,26 p. mm. Telefoontjes 2.37. Klachten bezorging: tel. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 1.83, kwartaal ƒ23,60; jaar 91.55. 63e jaargang, no. 18.614 DINSDAG 8 FEBRUARI 1972 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND T.V.-SELECTIE HEDENAVOND Ned. II: 20.21 uur Mijn tante Vic toria; 21.00 uur Op de bodem van de hemel. In Hier en Nu de verscherpte politiecontrole op de Duitse autowegen. WEINIG VERANDERING Vannacht opklaringen en hier en daarmist. Morgen meer bewol king maar geen regen van bete kenis. Tot matig of vrij krachtig toenemende naar zuidoost krim pende wind. Minimumtempera turen van 3 tot 0 graden, maxi ma morgen van ongeveer 4 gra den in het noorden, tot rond 9 in het zuiden van het land. ROOSENDAAL (ANP) - Een 18-jarige inwoner van Roosendaal is vandaag aan de officier van justitie in Breda voorgeleid om ge hoord te worden over de Idood van zijn tien maan den oude zoontje. De man is zaterdagmiddag al door de Roosendaalse politie aangehouden, samen met zijn 19-jarige echtgenote. De vrouw is gisteren in overleg met de of ficier van justitie op vrije t j ten gesteld. Vorige week vrijdag toen de vrouw boodschappen was gaan j doen moet de man het hui- I lende kind (zoals hij meer deed omdat hij niet tegen het huilen kon) hebben geslagen, het het bos hebben gegooid en zelfs op de borst hebben ge-1 drukt. Toen de vrouw thuis- kwam waarschuwde zij buurvrouw, die op haar beurt I een dokter en de politie alar meerde. Bij onderzoek bleek het In Nice heeft prins Carnaval zijn intrede gedaan bij het begin van de jaarlijkse feestelijkheden. De 83ste I kind reeds te zijn gestorven. prins deed zijn intrede op een grote praalwagen in het feestelijk versierde stadscentrum. Veel persoonlijke gegevens: Van r verslaggevers O j ROTTERDAM (ANP) De me taalstakingen in het Rijnmond gebied gaan onverminderd voort. Vanmorgen rond half tien bestond zelfs de indruk dat de i akties nog algemener waren ge- I worden en bij een aantal bedrij- ven nog grimmiger. Niemand van de 6006 man personeel van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij is aan het werk. Volgens de directie heeft een aantal werknemers een snipper- i dag genomen om zich te distan tiëren van de akties. Bij Gusto in Schiedam duurt de staking ook onverminderd voort. Een aantal stakers houdt de poort bezet. Het werf- en kan toorpersoneel meldde zich van morgen wel bij de poort, maar keerde later onverrichter zake naar huis terug. Op de Verolme werf in Rodenburg werkt ook niemand, maar de stakers bevinden zich daar wel op het werfterrein. Het kantoor personeel werd evenals gisteren door de stakers uit de kantoren gedreven. Bij Wilton Fijenoord in Schiedam bezetten stakgrs weer de poor ten. De 4000 man personeel mocht het werfterrein niet op. De indruk bestaat dat de sfeer onder de Wilton mensen wat on vriendelijker is geworden. Het was gisteren moeilijk een juist beeld te krijgen van de si tuatie. Het aantal stakers be droeg volgens de Industriebond NW 30.000, het NKV hield het op 10.000, terwijl de christelijke bond de middenweg koos met 20.000. Amsterdam (ANP) Vol gens ramingen van de RAI bestond het Neder landse motorvoertuigen park eind vorig jaar uit 3.155.700 voertuigen tegen 2.837.100 eenheden eind 1970. Daarvan waren 2.800.000 (2.500.000) personen- en combinatie-auto's. 225.000 (212.000) bestelauto's, 98.000 (94.0001 vrachtau to's. 13.000 (11.800) trek auto's, 10.000 (9600) spe ciale voertuigen en 9700 (9600) autobussen. In 1971 werden in totaal 43.047 nieuwe bedrijfsau to's verkocht tegen 46.918 eenheden in het voorgaan- (Van een onzer verslagge vers) DEN HAAG De vijf werk nemersorganisaties, die partij zijn bij de cao voor de metaalindustrie, hebben de Industriebond NVV ge vraagd deel te nemen aan het verdere overleg over de arbeidsvoorwaarden op "basis van de voor 1972 overeengekomen voorwaar den. Het bondsbestuur van de Industriebond NVV is vanmorgen bijeengekomen om deze uitnodiging te be spreken. De vijf bonden menen wel, dat het verdere overleg slechts kan worden voortgezet, als het kli maat is gezuiverd, doordat de Industriebond NVV zijn afkeu ring uitspreekt over de .intimi datie en terreur tegen leden van de vijf bonden" tijdens de huidi ge metaalacties. Bij het hervatten van het overleg moet volgens de vijf bonden nu al worden afgesproken dat uit gaande van de oorspronkelijke voorstellen voor een meerjarige overeenkomst een eventueel bo ven de 6,5 procent uitkomende prijsstijging wordt gecompen seerd, voorzover die meer dan 0,6 procent bedraagt. De 0,6 procent is het ook door deskundigen van het overlegor gaan van de vakcentrales bere kende percentage voor de stij ging van de indirecte belastin gen en medische verzorging. Vóór 1975 willen de vijf bonden een 40-urige werkweek en een uitbreding van de vakantie tot 20 dagen zien gerealiseerd. Minister Boersma van Sociale Za ken zal morgen met de heer Brussel, voorzitter van de Indus triebond NKV, en de heer Prins, voorzitter van de werkge versdelegatie groot-metaal, de problematiek in de groot-metaal bespreken. Een woordvoerder van het ministerie kon vanmor gen niet bevestigen of de minis ter overweegt de cao. die de vijf bonden hebben afgesloten met de werkgevers, algemeen verbindend te verklaren, het- geen ook zou gelden voor dejn- dustriebond NVV. galauitvoering in de Parijse Opera was een van de opvallende gasten de laatste vrouw van wijlen president Soekarno, Radna Sari Dewi. Zij wordt begeleid door ene Francisco Paesa. Leiden Duizenden kaarten waarop dikwijls zeer persoonlijke gegevens, zijn in het afgelopen weekeinde ontvreemd uit het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Douzastraat te Leiden. De daders hebben zich waarschijnlijk vrijdag laten insluiten, want er werden geen sporen van inbraak gevonden. Bij het verlaten van het arbeidsbureau lieten de insluipers de volgende brief achter. „Het archief van het arbeidsbureau dient om de heersende klasse door middel van zeer volledig kaartsysteem over het arbeidsverleden van de arbeiders de kans te geven de arbeiders te onderdrukken, te controleren en uit te buiten. Daarom hebben wij besloten het voorzover mogelijk te vernietigen". Naar schatting gaat het om 4.000 tot 5.000 kaarten van werknemers in het bouwbedrijf en ge handicapten. Veel moeite hebben de insluipers niet behoeven te doen. De kaartenbakken konden zonder kraak gelicht worden, want de ladenkast was niet afgesloten. Ook een afgesloten kast werd opengebroken. Maar volgens directeur van Rijswijk is daar niet veel uit ontvreemd. Directeur mr. G. van Rijswijk; „Het is mij niet duidelijk hoe men iets weg moet houden. Als men er per se bij wil kraakt men ook een afgesloten archiefkast". De heer van Rijswijk en zijn ambtenaren delen niet de opvatting van de insluipers dat het hier op de eerste plaats gaat om persoonlijke gege vens over het arbeidsverleden. Een schadelijke kant voor de geregistreerden heeft het verdwij nen van het kaartsysteem wel. Het is niet uitgesloten dat AOW-genietende ex-bouwvakkers gedupeerd worden. De dief stal van de persoonlijke gegevens lijkt het werk te zijn zo is de voorlopige indruk, van een politieke groepering die zich extremistisch opstelt in de discussie rond privacy en het regi streren van persoonsgegevens, die vorig jaar goed op gang kwam met de volkstelling. Paula Majoor, van stem beter be kend dan van gezicht, omdat zij haar stem leent aan Pippi Lang kous. is in Laren getrouwd mai Wiede Cnossen, die muziek en theologie studeert. Zij kennen el kaar van de musical ..Oh Calcut ta", waarin hij een aandeel had in het muzikale werk en zij als actrice optrad. Afscheid ging te ver MANILLA AFPEen Libane se priester heeft tegen zijn wil de halve wereld overgevlogen. Hij was in Beiroet een vliegtuig binnengegaan om afscheid van zijn broer en schoonzuster te nemen, die naar Sydney ver trokken. Eerder dan hij dacht, koos het toestel echter het lucht ruim, waarna hij zonder vlieg biljet, via Teheran. Bombay, Saigon en Bangkok. Manilla be reikte. Na een overnachting al daar keerde hij met hetzelfde vliegtuig naar zijn standplaats UTRECHT De intcrcitytrein Amsterdam-Utrecht is vanmor gen omstreeks half negen op een niet gesloten overweg ter hoogte van Nieuwersluis gebotst op een PTT-postauto. De chauf feur had de wagen, die zwaar werd beschadigd, verlaten. Volgens een woordvoerder van NS waren de spoorbomen van deze overweg ten onrechte niet door de overwegwachter gesloten. Het treinverkeer tussen Amster dam en Utrecht ondervond nog al vertraging doordat één spoor versperd was. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederlandse bisschoppen moeten de kerkelij ke huwelijkswetgeving weer op de traditionele manier toepas sen. Dc leider van de Signatura Apostolica, de hoogste recht bank van de r.k. kerk, kardi naal Staffa, heeft dit in een brief aan het Nederlandse epis copaat meegedeeld. Na een echtscheiding mag binnen de kerk geen tweede huwelijk wor den gesloten. In de brief, die dateert van eind n december v.n her vorig ]»»r Palm Spring, (C«lllomle>. (AP) «chrijft kardinaal Staffa. dat de -Walter Lang, dra meer dan Bonn (Reuter) Een doodsbenauwde 74-jarige vrouw in Bonn is vijf da gen lang de gevangene van een rat geweest. Ze durfde de keuken van haar flat niet tc verlaten. Toen ze na vijf dagen niets meer tc eten had alarmeerde haar geroep om hulp de conciërge, die de rat doodde en de vrouw bevrijdde. Filmregisseur Walter Lang overleden huwelijkstrouw breekbaarheid als een sche absolute eis gelden ale een gebod dat bij wijze van ideaal aan de gelovigen wordt voorgehouden. Het Nederlandse episcopaat, van daag in vergadering bijeen, heeft nog niet gereageerd op de Lang, die meer dan films regisseerde (onder meer ,,Tho king and I" en ..Call me rnadam") is maandag in de ouderdom van 75 jaar in het de- sert-ziekenhuis te Palm Springs overleden. Lang werd geboren in Memphis in Tennessee en diende in de eerste wereldoorlog in Frank rijk. In 1927 ging hij naar Holly wood. DUBLIN (Reuter) Een krant in de Ierse hoofdstad Dublin heeft een brief gepubli ceerd waarin een Britse officier de com mandant feliciteert van de parachutisten die vorige week in Londonderry betrokken waren bij de schietpartij waarbij dertien burgers om het leven kwamen. De brief, waarvan de echtheid wordt aange toond met een foto, is blijkbaar in repu blikeinse handen in Belfast terecht geko men en doorgezonden naur de „Sunday Press". Hij is gericht aan kolonel Derek Wilford, commandant van het eerste batal jon van het parachutistenregiment en af komstig van brigade-generaal Peter Bar clay van het Royal Norfolk-regiment te King's Lynn in Oost-Engeland. L)e briga de-generaal schrijft; „Als oud brigade commandant van de parachutisten schrijf ik u om te zeggen welk gevoel van trots men heeft als men ziet hoe uw jongens af gelopen zondag in actie kwamen legen die ellendelingen. Zij zagen er geweldig uit en zij stonden als gewoonlijk hun mannetie. Het komt mij en vele anderen voor dat prompte vergeldingsactie als deze veel te laat komt. Hij zal, ik twijfel daar niet aan, een zeer heilzame uitwerking hebben". Volgens een bijgaand commentaar in de Sunday Press is de brief er een „goed voorbeeld van hoe de Britse militaire „es tablishment" denkt over het uitstekende karwei dat Britse soldaten in Derry heb ben uitgevoerd". Bernndette Devlin, de vurige strijdster voor gelijke burgerrechten in Ulster, en nog 25 organisatoren van de vreedzaam verlopen protestmars in Newry zullen zich binnen tien dagen voor de rechtbank moeten ver antwoorden wegens deelneming aan deze verboden mars. Zij kunnen maxirhaal zes maanden gevangenisstraf krijgen. DEN HAAG (ANP) Staatsse cretaris Grosheide van Justitie Is tegen eenzame opsluiting van mensen die wegens dronken rij den zijn veroordeeld. De liberale senator Van Rie! had dat voorgesteld. maar mr. Gros- heide vindt dit idee moeilijk ranvaardbaar in de huidige j strafrechte'ijke ontwikkeling. I Mr. van Riel had gevraagd om een st'af die ..hard en onplezie rig behoort aan te komen". De staatssecretaris is van mening dat juist zoveel mogelijk nog aan vrijheidsbeneming klevende bezwaren moeten worden ver- RAVENSTEIN/OMMEN Een kleine, lichtblauwe fototas met onderzocht, leren biesjes, een niet ontplofte In het onderzoek dat de rijkspoli- bom en een handvol onderdelen van wel geëxplodeerde bom men: dat zijn de tastbare aan knopingspunten waarover de rijkspolitie beschikt na de bom aanslagen op de Gasunie-sta tions bij Ommen en Ravenstein. het gerechtelijk laboratorium De leiding van het onderzoek be rust bij de officier van justitie „Geen reële uitgangspunten om thans al vermoedens uit te spreken omtrent de identiteit va de dader(s)", aldus kolonel de Vrieze, commandant van de rijkspolitie district Zwolle gis termiddag in Ravenstein. Zijn collega Offermar.s uit Den Bosch maakte daar bekend dat hij zondagnacht telefonisch be dreigd is als hij „mensen achter de dader(s) zou aansturen". De gevonden onderdelen worden in de rechtbank in Den Bosch, J. Boosten. Intussen zijn al verschillende tips binnengeko men. Men weigerde echter iets mee te delen over de aard van deze telefoontjes. Wel gaat men ervan uit dat beide bomaansla gen gepleegd zijn door een en dezelfde groep. het district Zwolle het district Den Bosch instelt naar de mysterieuze bomaansla gen zal ook worden gepoogd na te gaan welke persoon of groep van personen zich achter de naam „werkgroep industriële guerrilla" (W.I.G.) verschuilt. Op 6 januari j.l. stuurde deze groep stencils rond met daarop in het Duits geschreven de Gisteren heeft de gemeentepolitie boodschap dat er bij de Hol- van Hoogeveen Catharinus An- landse Signaal n.v. in Hengelo nen (44) verhoord. Deze heeft e: bij de Ultra Cer.trifugefa- vorig jaar gezegd dat sabotages briek in Almelo bommen waren dr "Jen. wanneer de noordelij- geplaatst. Het stencil was des tijds in Deventer op de post ge daan en als drukwerk verzon den. Bij deze fabrieken werden evenwel geen bommen aange- ke provincies niet meer baten u.i gasopbrengsten .ouden krij- ge. De man kon later naar huis gaan. Het verhoor heeft De Amerikaanse acteur Robert Young en zijn vrouw hebben in Londen geen aanknopingspunten opgele- dubbel feest gevierd. De ster uit de tv-serie Marcus Welby is voor die verd. j rol onderscheiden met de gouden globe, terwijl het echtpaar deze maand bovendien zijn trouwdag viert: de 39ste. Eerste rit Atje Keulen-Deelstra (Ned)—Ylva Hcdlund (Zwe den); 2e rit Myong Ja Kim (Nnorw)—Lisbeth Berg (Noorw); 3e rit Monika Pflug (WDId)-Tuula Vilkas (Finl); 4e rit Sylvia Burku (Canada)— Sun Ok Chun (Zuid Korea); 5e rit Diannc llolum (VS)—Nina StntkevitsJ (Rusl); 6e rit Satoml Kolke (Japan)—Rosemarie Tau- parlcl (ODld); 7e rit Paula Du1 fier (WDId)Gayle Gordon (Ca' nada; 8e rit Jung flee Choi (Z.Korea)Sylvia Filipsson (Zweden); 9c rit Ludmilla Sa- vroelina (Rusl)—Leah Pouloi (VS): 10c rit Kaname Ide (Ja* pan)—Pil Hwa Han (N.Korea); lie rlt Sigrid Sundboy (Noorw) -Lily v. d. Brom (Ned); I2« rit Sereguina (Rusl)—Stien Baas-Kaiser (Ned); 13e rit Jen nifer lacksoi s (Canada)—Emi* ko Taguchi (Japan); 14e ril Connie Carpenter (VS)—Bok Soon Kim (N. Korea): I5e nl Ann-Sofie Jarnstrom (Zweden) Monika Stutzle (WDId); 16« rit Kirsti Biermann (Noorw) al leen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1