N oodslachtplaats voorlopig niet naar Zoeterwoude Oever Dwarswatering moet vrij blijven van flatgebouwen Priesterfeest T ennisvereniging definitief van de grond in Ter Aar Leidse agenda Leidse bioscopen Stichting Emmaus wil huizen voor personeel bouwen Si-Jeanne dArc concerteerde Frans Bruggen toont perfectie in Rondom Bach MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 LEIDSE COURANT B. en W. delen mening commissie niet LEIDEN De flatwand van En- gelendaal en Van Diepeningen- laan, die vooral bij avond al ver in de Veenstreek zichtbaar is, zal bij realisering van het plan Voorhof nog flink verlengd worden. Althans als het aan B en W ligt, want in hun commen taar op een studie van de bege leidingscommissie van geïnte resseerde burgers (een studie die voorafgaat aaa het ontwer pen van het bestemmingsplan) geeft het college er de voorkeur aan, dat de hoogbouw plaats zal moeten vinden aan de Enge- 1 endaal en de Gallaslaan. Dit in tegenstelling tot de begelei dingscommissie die er wel voor voelt flatgebouwen te laten zet ten aan de Dwarswatering. Het afbouwen van de "skyline" van de Leiderdorpse hoogbouw langs de doorgaande routes in plaats van in de noordoostelijke hoek van het plan Voorhof acht het college gewenst om het landschappelijk karakter van de noordoostelijke hoek te bewa ren. In dat gebied langs de Dwarswatering ligt het sport park van RCL en staat de Mun- nikenmolen. De vrees van de begeleidingscom missie, dat flatbouw langs de Engelandaal verengend zal wer ken op ,,de Houtkamp", die aande andere zijde van de Engelendaal ligt, wordt niet gedeeld door B en W. Het park De Houtkamp zal naar de me ning van het college voldoende beschermd worden door de uit gestrektheid van het park zelf, de openheid naar de kant van Persant Snoepweg en door het beperken van de hoogbouw in Voorhof langs de Engelendaal tot vier lagen. Bij de Voorhof is ook het gebied begrepen waarin het nieuwe St. Elisabeth-ziekenhuis wordt ge bouwd. Men heeft daarom in de begeleidingscomnrssie vooruit gedacht aan mogelijkheden voor bebouwing van het gebied tus sen het ziekenhuis en Albert's Corner. Er mag bijzondere be bouwing gepleegd worden. Het college denkt aan een kantoren- flat, een object waarmee de werkgelegenheid in Leiderdorp bevorderd kan worden. In het plan moeten volgens de prognoses minsten twee (wel licht zelfs drie) scholencombi naties kleuter- en basisonder wijs- en een gymnastieklokaal komen. Verder wordt gerekend op een school voor voortgezet onderwijs die langs de Persant Snoepweg tegenover het Elisa- bethziekenhuis komt te liggen. Vanavond zal de gemeenteraad praten over de studie van de commissie en de opmerkingen van B. en W. Na vaststelling van de uitgangspunten zal de ontwerpgroep van architecten (J. A. v.d. Berg, ir. P. J. de Clercq Zubli en ir. J. Franso overgaen tot het ontwerpen van een globaal bestemmingsplan Voorhof. Leiden De viering van de driehonderdzevenennegentigste dies natalis van de Leidse universiteit zaterdag begonnen met een scala van colleges en met een uitvoering van Dürenmatt's toneelspel „De Meteoor" kreeg zondag duidelijker het karakter van saamhorigheid en herdenken. Nadat een geza-Y menlijke studentendienst was gehouden in de Hooglandse kerk, troffen de feestgangers elkaar aan een algemene lunch in de receptiezaal van de Stadsgehoorzaal. Onder hen was ook oud-minister mr. C. H. F. Polak, die later op de middag in het kader van het studium generale sprak over „Milieurecht". Alphen Voorzitter van de Raad van Elf van de Cascarvieten, B. te Riele, dook gistermorgen met pafe en-al het zwembad „De Dillen" in. Niet zomaar. Het was zijn, carnavaleske, manier om een bedrag van 500 gulden te overhandigen aan T. H. Spreij, voorzitter van de Stichting tot bevordering van zwem- onderricht aan minder validen. Na de duik van Te Riele kwamen vijf briefjes van honderd uit zijn „natte" binnenzak. 337ste Dies Natalte. - schetsmatig voorproefje kreeg van het interireur. De vereni ging heeft yanaf dit moment ook de beschikking over een er kende trainer, die d.m.v. groepslessen de trainingsbege leiding van deze sport, vooral bij aanvang, verzorgt. De be groting seizoen 1972 werd door de leden met praktische aanvul lingen in de vorm van belange loze medewerking aanvaard. Om technische redenen (nu 2 banen) heeft het bestuur helaas een ledenstop (110) moeten in voeren. Uit de vergadering kwa men suggesties voor het aan trekken van donaties, die de voorzitter gaarne overnam. Een obligatielening (looptijd 10 jaar) werd in het vooruitzicht gesteld. Een beroep op de zelfwerk zaamheid (schilderen, timmeren enz.) zal de kosten aanmerke lijk kunnen beperken. VAN OUDHEDEN. Whdschütz. ..Dei :r Sartcophag d i&nvang 20.00 i LI DO: (Tri. 211130) James Bond, „Dia monds are forever" 14 Jr. STUDIO: (te-L 33310) Peter Fonda. „The fired hand" 14 Jr. CAME RA: (tri. 24919) „Summer ling „Bandolero" 18 jr. (tri. 20289) „Het bloed van Dracu- la" 18 Jr. TRIANON: (tel. 23875) „Zinnelijke ge meenschap". REX: (tel 25414) „Zij zijn naakt" 18 Jr.; nacht voorstelling „King K< De voorstelllngef 1 14.30. 19.00 er 30, 16.45, 19.00 ei HAZERSWOUDE Maan dagavond 7 februari, vanaf acht uur. organiseert de voetbalvereniging Hazers- woudse Boys een klaverjas- avond voor de senioren. Dit kaartfestijn vindt plaats in de kantine. NOORDWIJKERHOUT De traditionele muziekuitvoering van „St. Jeanne d'Arc" stond dit jaar in het teken van „klank en kleur". En met recht. Het korps, de drumband, de majorettes, ja zelfs de voorzitter waren in prachtige kleurrijke uni formen gestoken. De ge meenschap van Noordwijker- hout en het Anjerfonds had den daarvoor bijna 30.000,— bijeen gebracht. Voorzitter J. P. van Leeuwen bracht de Noordwijkerhoutse bevolking daarvoor bijzonder hartelijk dank. Hij zei, dat nü het woord aan de harmonie is en hij zegde toe, dat alle leden keihard zullen werken om de muzikale prestaties od Wel, de resultaten daarvan kwamen in dit winterconcert reeds tot uiting. Na de fees telijke opening door de drumband in hun rode jac kets en blauwe broeken met de majorettes in hun char mante blauw-witte uitmon stering en kittige witte laars jes, speelde alles wat ,,St. Jeanne d'Arc" heette een fanfare en een mars van Jo- han Wilchers. Een pittige en muzikale show als opening. Daarna kreeg dirigent André Glotzbach de zaal in zijn ban met enkele russische volks liedjes en dansen in een ar rangement van W. Duthoit. In het programma zat een zekere climax. Ter verho ging van de spanning had de heer Glotzbach, al jaren lei der van het korps én met succes, in het eerste deel van het programma nog een rustige mars ingelast, direct né de Tsjechische Polka van Strausz en vóór het verras sende stuk „Joshua" van Ken Roccard, dat na een ge dragen koraal de muzikale vreuRde-uitbarsting in Dixie- land-stijl liet horen. Als tus senstuk kregen de leerlingen van de muziekschool de gele genheid om hun kunnen en kennen, opgestoken van de heren J. en F. Boelhouwer ten gehore te brengen. Daarna was het een en al mu zikale spontaniteit en vreug de, dat de harmonie ten ge hore bracht. Niet ten onrech te was dit programma als een populair concert aange kondigd en op deze wijze gaf „St. Jeanne d'Arc" met zijn actief achter de schermen 'verkende medewerkers uiting aan hun vreugde over datge ne. dat de harmonie tot nu toe heeft mogen bereiken. In meerderheid is dit te dan ken aan de eigen werkzaam heid en zwoegen van korps, bestuur en sympatisanten. Zoeterwoude De r.-k. Stichting „Huize Emmaus" heeft plannen om huizen te bouwen ten behoe ve van het verplegend perso neel. Hiervoor is grond beschik baar aan de Bennebrockweg. Dit is gelegen in het bestem mingsplan „Westeindseweg" dat op 17 februari werd goedge keurd door Ged. Staten. De bouw zal evenwel op grond van de voorschriften van dit be stemmingsplan niet verwezen lijkt kunnen worden aangezien ter plaatse slechts eengezins huizen met een goothoogte van tenminste 4.50 en ten hoogste 6.00 meter mogen worden ge bouwd. Bovendien moeten de eengezinswoningen in één rechte lijn worden gebouwd terwijl de personeelswoningen „insprin gend" zuilen worden opgericht. Niettegenstaand de strijdigheid met het bestemmingsplan zijn B. en W. voornemens aan de beoogde bouw medewerking te verlenen en wel door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 van de Woningwet. Hiervoor is het noodzakelijk ver klaard dat voor het te bouwen perceel een bestemmingsplan wordt voorbereid. De agenda voor de raadsvergade ring van a.s. donderdag ver meldt verder; een voorstel van B. en W. tot het verhuren van aan de Nassau- straat aan te leggen tuinen en beantwoording van de ter gele genheid van de behandeling van de gemeentebegroting 1972 ge houden algemene beschouwin gen. HILLEGOM Hoewel de directie door omstandigheden verhinderd was, heeft het personeel van Van Herwaar- dens Kalkzandstcenfabrieken te Hillegom zich toch zeer geamuseerd op de jaarlijkse feestavond in „Flora". De conferencier Han Bakker presenteerde er een keur van artiesten. Zoeterwoude De heer P. J. Ver hoef voorzitter van de Vakgroep Veehouders, heeft een rede ge houden voor de LTB. „In de af gelopen jaren is de melkprijs met 9 cent gestegen. Er zijn nu prijsvoorstellen gedaan welke een verhoging van 2 3 procent inhouden. De heer Manshott heeft gesteld dat het meer kan worden. Het financieringspro bleem speelt sterk in de land bouw." Er is zorg om de opvolging in de veehouderij. Wij hebben niet zo veel jongeren nodig in tegenstel ling tot de akkerbouw. Daarbij is het onderwijs een moeilijke zaak. Er is een teruggang in het aantal leerlingen wat de scholen in een moeilijke situatie brengt. Voor de jongeren die overblijven moet toch optimaal onderwijs verzekerd zijn. Zo- TER AAR Zaterdagavond jl. hield de tennisvereniging „Ter Aar" In het Dorpshuis haar eer ste jaarlijkse algemene leden vergadering. Sinds de oprich ting, 28 januari 1970, heeft het bestuur in deze korte tijd reeds, diverse plannen kunnen realise- Op deze bijzondere algemene le denvergadering werd o.a. het definitieve bestuur gekozen: De heer W. D. Keulemans, voorzit ter; de heer S. Sietsma, vice- voorzitter; mevrouw R. Groene- veld, penningmeesteres; de heer A. E. v. d. Ham, training en materiaal. Met de aanleg van voorlopig 2 banen werd op- 13 januari, waarbij onder andere het ge meentebestuur acte de présance gaf, een begin gemaakt. De kos tenraming hiervan zal een be drag van 40.000,- vergen. Dank zij een bijzondere medewerking van een lid van de vereniging, de heer Weber, zal een sta-cara- van als kleedkamer en cantine, in afwachting van het definitie ve gebouw voorlopig dienst doen. Op deze avond konden de leden kennis maken met een ontwerp/bestekplan van de heer Hoopman van het toekomstige gebouw waarbij men tevens een Inbraak in Woubrugge WOUBRUGGE Tijdens de af wezigheid van het Lele gezin is zaterdagavond utssen 8 en 10 uur in de Van Duivenvoorde straat Ingebroken in de woning van de heer A. van 't Wout, de kantinebeheerder van de voet balvereniging Woubrugge. De tot nog toe onbekend gebleven Insluiper(s) verschaften zich toegang door de keukendeur, die niet op slot was. Ontvreemd werden onder meer «en geldkistje met 400 gulden, een Zaanse klok, winterjas en kleine voorwerpen. Onlangs Alphen Het eerste team van de handbalvereniging „De Rijnstreekis zondag In een wedstrijd tegen werd ook ingebroken in de voet- i het Warmondse Warmunda zaalhandbalkampioen geworden. De Alphense dames versloegen hun con-1 balkantine, doch toen werd niets currentes met 16-10. Op de foto v.l.n.r.: Kramer, Verkerk, Fokkema, De Rijk, Van Rangelrooy, Bur- vermist. ger en Scimmel. Zittend: Van der Steur, Gesman, Dijkman, Goedhart en Gerritsen. lang dit er nog niet is in een nieuwe vorm is het zaak dat de bestaande scholen gehandhaafd blijven, ook in Zoeterwoude. Door de hoofdafdeling Veehou derij van het Landbouwschap zijn onlangs een aantal gedach- bracht inzake de veehouderij in Nederland. Tijdens de discussie kwam het denkbeeld van één grote agrarische organisatie ter sprake. De L. T. B. werkt reeds veel samen met de ander orga nisaties, maar één grote een heid zit er nog niet in. Zoals op bijna elke vergadering werd ook nu weer gesproken over de noodslachtp'nats. Des gevraagd heeft de Veterinaire Inspecteur van de Volksgezond heid te Leiden medegedeeld het ongewenst te vinden dat de overheid c.q. de gemeente in vesteert ten behoeve van een in Zoeterwoude te vestigen nood- slachtplaats. Mocht vestiging door een particulier geschieden dan zijn daar geen bezwaren te gen. Voorzitter de Jong: „In dien U bereid bent een x-bedrng bij te dragen kunnen wij iets bereiken, zo niet dan kan niets worden gerealiseerd". De con clusie was: zolang als bestaan de repeling(naar T eiden) bevre digend is worden er geen maatregelen genomen. In een uitvoerig openingswoord had voorzitter P. de Jong een aantal belangrijke zaken aangesneden. Het afgelopen jaar stemt tot te vredenheid. Er zijn meer plus sen dan minnen. De melkprijs is met 4 cent per kg. omhoog gegaan. Er is 130 miljoen min der aan lestituties betaald. De waarde van de zuivelexport steeg met 90 miljoen. Er is slechts 300 ton boter ingeleverd tegen j 35000 ton in 1970. De kaaspro- duktie steeg met 9 procent. Van de huidige problemen j noemde de voorzitter als de voornaamsten; de ruilverkave ling, de nieuwe rijksweg en de j nieuwe wetgeving over de mi- j lieuverontreiniging die een zwa- re belasting dreigt te leggen op de veehouderij. pmeew 40—90 p. Traschrysanten Record 116-125. -n White Vlrylne. Roelof ar endsveen t febr bloemen Am Anjers 28—42. Idem Char meur 36—47. Rozen Carina 30—46. Carol 39—C. Gametic 37-36 Coral - 36Forsythlatakken rt Troaanjers Mh-J75. .1L 155-190. Iris Meal 2CO215. Freealn's 240-256. Narcis sen Carlton 156—170. Invcstmen 160—165. Fortuna 145-150 Buxton en I I "X Blenda 176-23). Karei Doorman. Copland. Demcter 195— 260. MJrJoran, Lustige Wltwe. Cassiri ,L* France. Pmmy. Paul Richter. Gelden Triumph 145—160. West Point 410. Aladdin 540-665. Mickey Mouse 335. Internationaal. Prriuakim. K rel axe Pink Tnrphy. Winters -Id. Chariot 140-160. Golden Apeldoorn. Prominence. Gander White Sail 160—300. Br. Star 100-126. Dubbele Tulpen 166-180 p. Katwijk. 6 februari, croont e W aa peen p. ku-t- A I 49>>—730. An 270- 750. B I 62O-A50. B II 200-340, C I 420170. C n 210420 Boerenkool 3740. Prei 46. Aanvoer: Waapeen 202.000 kg Loos alarm Hazerswoude HAZERSWOUDE - Een gedeel te van de bevolking van Hazers- woude-Rijndljk Is In de nacht van zaterdag op zondag uit zijn slaap gewekt. Omstreeks één uur begon de BB-sirene, die ls opge steld op het perceel Rijndijk 40, woonhuis van de familie A.L. v.d. Berg, met korte tussensto- ten tc loeien en dat bracht aan de Rijndijk heel wat mensen op straat. Hoogstwaarschijnlijk was er kort- sluiting ontstaan, waardoor de sirene in werking trad. De rijkspolitie van de groep Ha-1 zerswoude heeft de zekeringen verwijderd, waarna Hazerswou- de-RiJndijk weer tot rust kwam. Overigens werd de vrijwillige brandweer van Hazerswoude door haar Leidse collega's ge alarmeerd om tot actie te ko men, omdat er boven het be drijf van Fasson Nederland NV (nabij Rijndijk 40) een grote rookwolk zou zijn gezien. Het lawaai van de sirene bleek de aanleiding tot dit loos alarm. Rljnsburx. 6 febr Bloemen: Anjers. 25—33 Rode Sim 27—38. La Revo 3041. Free» la Golden ycDow 166—375. White 9wan 200- 360. Diversen Anthurlum 100—275. Gerbera 29—43 AmarvUl* 80—75. Nar. Is*en 136- -300, Irluc-n 230-275. HyaiVrten 130—165, Trosanjere 350 —300, Tnachryanten 200—275 Tul pen: Lusllce Wltwe 160—190. Prefu- Oegstgeest De aula van het Rijnlands Lyceum in Cegst- geest leek te klein om alle belangstellenden te bevatten voor het concert dat zondag middag ten gehore werd ge bracht door Frans Brüggen. Gustav Leonhardt, Anner Bijlsma, Max van F.gmond en Marie Leonhardt. Om dat niet iedereen van een progamma kon worden voor zien, kreeg het een onver wachte toelichting van Gus tav Leonhardt. Ofschoon in dit concert met de aanduiding „Rondom Bach" nadrukkelijk diens tijdgeno ten werden uitgevoerd, bleek Johann Sebastian toch aan wezig In een Ingelast werk, de Sonate in A. gr.t. voor dwarsfluit en clavecimbel, waarvan het ten gehore ge brachte eerste deel, zij het met waarschijnlijkheid, aan hem is toegeschreven. Een interessant aspect was de mededeling van Gustav Leonhardt dat „de Bnch van nu niet dezelfde is als de Bach van toen". Bedoeld werd mogelijk de oude strijdvraag over de Interpre tatie. Er is een opvatting, dat Bachs muziek in zijn tijd „romantischer" zou zijn uitgevoerd, hetReen in tegen stelling is tot het strenge in zicht, dat men nu over hem heeft. Aan welke kant Gus tav Leonhardt staat, laat geen enkele twijfel open. Hij brengt een „romantische" Bach, met een bewogenheid, 2? waarover velen, zeker in on« land, een taboe uitspreken. Deze esthetiek huldigde hij minder in de WUrtembergl- sche Sonate in e kl.t. van C. Ph. E. Bach, waarvan hij de contouren in de sfeer van de „Empfindsamkeit" hield, of schoon wij een dergelijke be wogenheid toch ook hier denkbaar achtten. Twee so listen hadden de speciale aandacht: Frans BrUggen en Max van Egmond. Technisch volmaakt en muzi kaal boeiend was Frans BrUggen io twee Fantasieën van Telemann voor blok fluit-solo. Hier en in de Sona te nr. 6 voor dwarsfluit en continuo van Vivaldi lag voor ons toch het hoogtepunt van dit progamma. Naar ons gevoel een tc klein aandeel had Max van Egmond, wiens prachtige bariton slechts te horen was in Recitatief en Aria „Temo nssai" uit de opera „Arminio" van J. A. Ham. Rest ons nog het aandeel te vermelden vnn de violiste Marle Leonhardt in een Con cert voor viool en continuo van Fr. Couperin. een werk in de galante stijl, zonder veel diepgang, maar dat toch chatme had en in dit progamma wel paste. Zoals reeds gezegd, was de be langstelling voor dit ensem ble overweldigend en te recht! Het was een goede keuze van de afdeling Oegst geest van K. en O. B. RJJNDERS E«rd« !80—200. HAZERSWOUDE „Hoewel er sprake zou zijn van crisis In het ambt, zijn er Goddank nog tal loze priesters die zich op een enorme manier inzetten." Aldus gistermorgen monseigneur dr. A. Simonis tijdens de Eucharis tieviering In de Scheepjeskerk In de Hazerswoudse buurtschap de Groenendijk. Rotterdams bisschop noemde pa ter drs. Alfons Kroese (OCD), de bisschoppelijke gedelegeerde voor religieuzen en lekeieden van seculiere instituten die zijn twaalf en een half jaar pries terfeest vierde, een van deze priesters. Pater Kroese had als thema voor de gecelebreerde eucharistievie ring „De Emmaüsgangers" ge kozen, omdat dit verhaal zeer veel voor deze priester uit Ha zerswoude in de afgelopen jaren heeft betekend. Behalve de fa milieleden en parochianen, bur gemeester J. ten Heuvelhof en wethouder P. A. Th. van d« Werf gaven vele religieuzes acte de présence tijdens de vie ring en receptie in het Diep gangcentrum. Tijdens de toe spraak in de Eucharistievierin| had bisschop Simonis overigens nog zijn dankbaarheid uitga sproken ten opzichte van patel Kroese voor de wijze waaro| hij zich bezighoudt inzake dt begeleiding van 3000 religieuzei in ons land.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3