Ajaxied Johnny Rep rap tegen Noordwijk Bona Stars wil het te mooi doen DE ZIJL/LGB VERLIEST KORT GEDING Standen korfballers DE ZIJL/LGB: ZEGE IN DUEL MET INCIDENT DIOK HVS scoort er lustig op los: 23-3-zege Heren van Rijnstreek kampioen in 4e klas SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 L2 GOUDA Pas om 1 uur de Goudse dames hadden van de competitieleider een andere aanvangstijd opgekregen kon den de Foreholtedames aantre den tegen Vires et Celeritas, in- plaats van 12.00 uur zoals Fore- holte had opgekregen. Het duur de zeker 6 minuten voordat de Foreholle-schutterij door aan voerster Hannie Boskamp raak schoot. Nora van Niekerk scoor de voor de Voorhoutse titelpre- tendenten de tweede en Forehol- tes derde treffer. Een achter waarts schot, dat de handen van de toeschouwers op elkaar bracht. Vires et Celeritas stelde tot aan de rust maar één posi tieve daad, 3-1. Na de hervat ting werd het spel van Forehol- te sterker. Voor de Voorhoutse supporters- schare een verblijdend teken van herstel van de inzinking die zij in de afgelopen 3 weken doormaakte. De vele gaten, die in de wankelende Goudse defensie werden gemaakt werden echter lang niet voldoende ge bruikt. Was dat wel het geval geweest dan zouden dè Goudse gasten stellig met een grotere marge zijn teruggewezen. Nu bleef het bij 10-5. De doelpunten kwamen van: Hannie Boskamp 4x, waarvan 3 strafworpen, Nora van Niekerk 4x, Annemie- ke de Bruyn en Hanna Wang ie der lx. in het doel was Annuska Fontein weer een zeer betrouw bare doelverdedigster. De Stompwijkse dames hadden het wel heel erg gemakkelijk tegen het Haagse SOS. De Haagse da mes kwamen met z'n vijven naar de Groenoordhal en moes ten derhalve lijdelijk toezien dat HVS er een schuttersfeest van maakte. Toch wisten de sportief strijdende SOS-dames nog twee maal te scoren voor de rust: 9- 2. Na de rust was het overver moeide SOS. helemaal niet - meer in staat tegenstand te bie den en werd volkomen wegge speeld 23-3. De Stompwijkse doelpunten kwamen van Sjanie v.d. Bosch lOx, Wil van Rijn 7x, Ria Loosen 3x, Wil Luiten 2x en Ria v.d. Bosch lx. N.I.O. Tegen het onderaanstaande Her cules 2 heeft NIO bijna de winst uit handen gegeven. Voor rust wisten de Ripse dames een 5-1 voorsprong op te bouwen docli na rust werd er veel te gemak kelijk over gedacht. Hercules kwam terug en Nio moest nog alle zeilen bijzetten om de pun ten thuis te houden: 7-6. De doelpunten werden gescoord door Corrie Weenink. Gerrie Baak en Hendirne Ganzevles allien (2x), Ria weenink lx. RIJNSTREEK Warmunda heeft het Alphense Rijnstreek lang in het onzekere gelaten of zij al dan niet het kampioenschap zouden behalen. Voor rust ging de strijd volko men gelijk op. De Warmonders, die de laatste tijd sterk in op mars zijn, konden de nerveuze Alphenaren lang tot op één doelpunt blijven volgen. Bij de rust was de stand 7-5 in het voordeel van Rijnstreek. Na rust bracht Warmunda de stand weer tot één doelpunt verschil terug doch toen brachten 2 du bieuze Rijnstreektreffers de Warmonders op de knieën. Een keer ging de bal duidelijk in het zijnet en eenmaal was het zeer dubieus of de bal de lijn wel ge passeerd was. Overigens was Rijnstreek wel sterker en ver diende de zege volkomen. De 16-9 eindstand was echter wat geflatteerd. De Warmondse doelpunten kwamen van Cees Hoek 3x, Wim v. Dijk, Ruud v. Grieken en Aad Wolvers, allen 2x. Door deze overwinning zijn de heren van Rijnstreek kam pioen van de vierde klasse. NORTHA De Noordwijkerhoutse dames be haalden een gemakkelijke 12-1 overwinning op het derde EDH- team. Op alle fronten was Nor- tha sterker en zij brachten dit tot uitdrukking in de 6-0 score bij de rust. Na rust een zelfde laken en pak. Hoewel Northa de teugels iets liet vieren, konden de Delflse dames geen enkele maal gevaarlijk worden. De Noordwijkerhoutsen maakten het dozijn rustig vol terwijl EDH slechts eenmaal wist te scoren: 12-1. As. zondag zal in de strijd tussen Northa en Jong Ade het kampioenschap worden betwist. De heren van Northa hadden ook al een produktieve dag en scho ten er lustig op los tegen Hek- kesluiter CWP 2. Bij de rust leidden de Noorwijkerhouters /al met 17-4. Na rust legde Northa het accent op de aanval in een poging een recordscore te berei ken. Dat de verdediging daar door af en toe werd verwaar loosd mocht hen de pret niet drukken. Het schuttersfeest werd besloten met een royale 38-13 overwinning. Jammer dat de Hagenaars zo hard speelden, de nederlaag was toch niet te ontgaan. H.V.L. De dames van HVL startten zeer nerveus tegen het voor hun laatste kans knokkende MMO. De Hoogmadese dames namen voor rust een 3-0 voorsprong en gezien het spelbeeld mochten de HVL-dames daarmee hun han den dichtknijpen. Na rust scoor de HVL 3-1 en weer liep MMO uit tot 4-1. Acht minuten voor tijd ontbrandde bij HVL een Spelmoment uit de handbalwedstrijd Warinunda-Rijnstreek, kampioen van de vierde klas wanhoopsoffensief en zowaar schoot Gonnie Eradus met een hattrick de stand in evenwicht. MMO dat gedurende de gehele wedstrijd gedomineerd had, be gon nu wat in paniek te raken en zou bijna nog hebben verlo ren. Doelvrouwe Riekie Borst stak echter evenals haar col lega Wil v.d. Drift in uitste kende vorm. Toen de goed lei dende scheidsrechter voor het einde floot was de stand 4-4. HVL kreeg hiermee wel een beetje teveel doch heeft nu de titel voor hei grijpen. Met 4 punten voorsprong op MMO zullen de Leidse dames in de laatste twee wedstrijden geen moeite meer hebben. Voor MMO scoorde Cobia Elstgeest 3x, Margré Elstgeest lx. Hoofdklasse A Westerkwartier 11-19; Ons Eiber nest 11-18; A.K.C. 11-12; Rohda 11-11; Wordt Kwiek 11-10; Vicus Orientis 11-7; Pams 11-7; Die Haghe 11-4. Hoofdklasse B Archipel 11-17; De Danaiden 11- 15; Blauw Wit 11-14; Luto 11-12; Oost Arnhem 11-S; Het Zuiden 11-8; Koog Zaandijk 11-8; P.S.V. 11-6. Overgangsklasse B H.K.V. 11-21; Pernix 11-15; K.V.S. 11-13; De Algemene 11-10; Allen Weerbaar 11-10: Ready 11-9; Aurora 11-6; V.E.S. 11-4. Zuid West IA Zuiderkwartier 9-15; Sperwers 9- 14; Rozenburg 10-9; O.D.O. 9-8; D.K.C. 9-7; H.S.V. 10-7; Fluks 10-6. Zuid West 1B K.N.S. 9-16; Excelsior 10-16; Quick 9-9; Terheyden 10-S; Cres cendo 9-7; Olympiaan 9-6; Phoe nix 10-4. Zuid West 2B Ons Eiland 10-20; O.S.C.R. 9-13; E.L.K.V. 10-12; Achilles 10-10; Schiedam 9-6; H.P.V. 9-3; A.L.O. 9-2. Zuid West 3C Fluks (N) 9-15; Jodan Boys 9-13; Top (S) 10-13; Fiks 9-8; Maas sluis 8-6; Valto 9-6; TOP(R) 8-1. ALPHEN AZC heeft zich za terdagavond in het overvolle zwembad „De Dillen" gedeelte lijk kunnen revancheren voor de 1-0 nederlaag tegen Nereus in de eerste helft van de competi tie. AZC speelde nu met 4-4 ge lijk tegen de Zaankanters. De Alphenaren waren zo als altijd weer erg beweeglijk en probeer den via een persoonlijke dekking zoveel mogelijk profijt te trek ken van de uitstekende conditie. Hiertegenover stelden de Zaan kanters hun routine. Met vooral Bram Kamphuis op de midvoor- plaats die optrad als spelverde- digcr en Ton Stam als organisa tor in de achterhoede. Deze beide spelsystemen wogen goed tegen elkaar op. Telkens was het de ploeg van coach Van der Neut, die een voorsprong nam, terwijl Nerues de balans weer in evenwicht bracht. Uit 12 wedstrijden heeft AZC nu 11 punten behaald en de positie in de middenmoot van de hoofd klasse gerstevigd. scoreverloop: le periode 1-0 Wim Verhagen (strafworp) 2e periode 1-1 Bram Kamphuis (straf worp), 2-1 Kees van de Broek 3e periode 2-2 Bram Kamphuis. 3-2 Kees van de Broek, 4e perio de 3-3 Hans Koeman, 4-3 Hans 't Hart, 4-4 Ton Stam. ïerste klasse De Zijl/LGB is zijn eerste wed- JEN HAAG —De Leidse Rugby club DIOK heeft in Den Haag tegen H.R.C.-4 een onverdiende nederlaag geleden. In het begin lieten de Leidenaars zich intimi deren door de meer geroutineer de Hagenaars en keken zodoen de al na 20 minuten tegen een 10-0 achterstand aan. DIOK her stelde zich echter snel. lit herstel kwam vooral in de tweede helft tot uiting. Door tries van Hans Gortz en Jan van Seggelen nam DIOK zelfs een voorsprong van 12-10. Voor al de Leidse voorwaartsen lie ten zich van hun beste zijde zien. Met nog drie minuten te 1 spelen kregen de Hagenaars een penalty-kick te nemen en benut ten deze: 13-12. In de laatste minuut miste Hans Warmerdam nog een penalty-kick uit een zeer moeilijke hoek en verspeel de hiermee de laatste kans op winst voor DIOK. strijd in de tweede hélft van de competitie begonnen met een overwinning. SVH werd in de Miereweide te Katwijk met 7-5 door de Leidenaars verslagen. Omdat de gevaarlijkste man van SVH, Joop Hooft goed uit geschakeld werd door de Leidse defensie verdween de stoot kracht van de Rotterdammmers uit de aanval. Dat de Zijl/LGB echter weinig afstand kon ne men kwam enerzijds doar slor digheden van de verdediging en de aanval van de Leidenaars en anderzijds omdat sommige SVH-ers trachtten de roodwitten met harde charges het scoren te beletten. Vooral de speelwijze van de Rotterdamse Ton van Dam was er de doorzaak van dat het duel door enkele nare incidenten ontsierd werd. Om dat de beide concurrenten van de Zijl/LGB (VZC Ritmeester en AZPC) ook wonnen blijven de Leidenaars op de derde plaats Scoreverloop: le periode 0-1 Ton van Dam, 1-1 Leo Onderwater; 1-2 Martin Bijl. 2e periode 2-2 Albert Spijker, 2-3 Joop Hooft; 3-3 Rob Schouten. 3e periode 4-3 Albert Spijker. 5-3 Albert Spij ker, 5-4 Aad Bijl. 4e periode 6-4 Jacob Spijker. 6-5 Martin Bijl, 7-5 Albert Spijker. 2e klasse A. BZPC heeft zater dagavond in zwembad ,,De Slag", le Zaandam, door een 3-2 overwinning op de Kroosduikers een derde plaats veroverd in de tweede klasse A. de Bodegraaf- se walerpoloploeg deelt deze plaats met Rotterdam en Kroosduikers. Deze laatste ploeg is bezig aan een opvallend debuut in de tweede klasse. In de tweestrijd tegen BZPC bleek dat de thuisclub zijn hoge note- rign voor een groot deel aan de uitstekende doelverdediger heeft te danken. Van de vele schoten van de kant van BZPC troffen door goed keeperswerk er slechts enkele doel. De ploeg van coach Arie Domburg kreeg zoveel kansen omdat de BSPC-er goed gebruik maakten van hun snelheid door vooral van uit de achterhoede weg te zwemmen. Uiteindelijk kreeg BZPC loon naar werken, toen Jan Pak 10 seconden voor tijd met een prachtig schot de win nende treffer scoorde. Scoreverloop le periode 0-0. 2e pe riode 1-0 Jos Tromp. 1-1 Jan Pak. 3e periode 2-1 Jos Tromp (numerieke meerderheid). 4e periode 2-2 Pim Batelaar. 2-3 Jan Pak (numerieke meerder heid). NOORDWIJK. Met Noordwijk blijft het kwakkelen. Duidelijk was dat te zien tegen sparringpartner Ajax B, dat met spelers als Johnny Rep, goed voor twee goals, Arnold Müh- ren, Sies Wever en de Oostenrijker Schilcher vlot naar 30 liep. Met uitzondering van de vooral na rust opvallend zelfverzekerde Anton Marijt en Albert Spaan derman (a.s. woensdag op het Zwart Wit-terrein beiden uitkomend in een selectie-elftal van West 2) was Noordwijk een flauwe afspiegeling van het team dat Ajax hoofdmacht nog wel eens het vuur na aan de dure schenen heeft ge legd. Jaap van Kesteren en Hans Westgeest waren bijvoorbeeld wegens blessures absent. Hans Plaatzer liep een ge scheurd spaakbeen op en Ge rard Duindam, die ondanks een beenvliesontsteking op verzoek van de Amsterdam mers toch van de partij was, voetbalde op halve kracht. Dal deed bij Ajax ook de ui terst voorzichtig spelende Arnold Miihren, die zich dan ook na slechts enkele voet- balfnefjes te zien te hebben gegeven in de rust liet ver vangen door Sjoerd Ruiter, die goed was voor de 3e tref fer. De vooral in de eerste helft, sporadisch in actie ko- Albert Spaanderman, uitblinker met Anton Marijt mende Noordwijkse aanval werd voornamelijk gedragen door Albert Spaanderman, ook al speelde de linkervleu gelspeler vaak als vierde middenvelder. Met de afwer king was het bij Noordwijk erbarmelijk gesteld. Vooral toen Ajax na rust wat „gas" terug nam, kwamen er dank zij de onzekere doelman Sies Wever kansen. Rudi Bröring miste echter voor open doel na aangeven van Spaander man. Bröring had ook voor rust al eenmaal verre van doortastend gereageerd toen Aad Vermin de bal langs de tevergeefs graaiende handen van Wever had gewerkt. beantwoord zag. Dat deed Ajax wel. al faalde de alleen voor Con stant Smit verschenen Van Galen na zo'n tien minu ten spelen aanvankelijk. Van Galen schoot tegen Smit op, waarna Cees Spaanderman de opspringende bal met de hand beroerde. De penalty verzilverde Rep. Twee af standsschoten, een van Rep, voor rust, en een van inval ler Ruiter er na bepaalden de eindstand op 30. Het te zeer met individuele acties door het centrum spelende Ajax liet het daarbij. Het actieve Noordwijk zal waarschijnlijk binnenkort nog als tegenstander funge ren van FC Utrecht en Go Ahead. J. P. Haarlem. Hoewel Bona Stars zaterdagmiddag naar Haarlem getogen was om tegen Harlem Cardinals revanche te zoeken voor de onlangs geleden neder- i laag tegen deze ploeg, die Bona Stars uit de finalepoule hield, is het Leidse team één ding verge ten nl. om te winnen. Met de regelmaat van de klok maakten de Stars hun naam waar door bijzonder fraai basketball te la ten zien, maar bijna even vaak werd de bal op knullige wijze verspeeld. Bovendien meent de bond, de wedstrijden in deze poule te moeten laten leiden j door arbiters van het tweede garnituur, wat tot gevolg kan hebben dat ontmoetingen wel eens uit de hand kunnen lopen. In Haarlem gebeurde dit niet, wél waren er veel dingen die onbestraft bleven en echt niet door de beugel konden. Dit laatste overigens voorname lijk aan Haarlemse zijde, de I Cardinals profiteerden met hun grotere fysieke kracht dankbaar van de geboden ruimte. Hun zwaar gebouwde pivot Ruud I Mooy kon bijna de gehele wed- strijd uitspelen en had boven dien haast alle rebounds. Omdat I Bona Stars bleef basketballen en daarmee vergat de winst te pakken, moest het Leidse team I met een 9183 nederlaag naar huis terug. Met drie sublieme aanvallen be gon Bona Stars de wedstrijd uit- I stekend; het had totaal geen moeite met de zone van c(e Haarlemmers. Maar alras bleek I het terreinvoordeel voor Harlem I Cardinals. De borden in de Ken- nemersporthal lenen zich uitste kend voor harde schoten via het j bord. Bij Bona Stars is niemand j die deze techniek beheerst, de I Haarlemmers daarentegen be heersen het bijna allemaal. Een tussensprint van de thuisploeg bracht de stand op 12—6, maar eenmaal van de schrik bekomen lieten Wim Stol en Peter de j Jong hun bekende afstandsflap- j pers los waardoor Bona Stars j terug kon komen, 1816. Waar- j schijnlijk ging dit te gemakke- I lijk. het aanvalssvsteem werd prima uitgevoerd, doch de Leid se schutters kwamen zo gemak kelijk vrij. dat beide lange men sen Jaap Maassen en Peter Kop totaal werden verwaarloosd en er verloren bij liepen. Toen dan ook het schot minder werd, mede veroorzaakt door het té gehaaste en onverwachte schie ten, waardoor er geen rebound was, profiteerde Cardinals dankbaar en bouwde een voor sprong op, die met rust ge groeid was tot 4536. Na de hprvatting leek het er even op, dat Bona Stars weggespeeld zou worden. De Haarlemmers Ama- ma en Hoefakker schoten uit de gekste standen raak, de man tot man verdediging van de Stars (coach Kallenberg had reeds halverwege de eerste helft zijn zone-verdediging gewijzigd) was er niet tegen opgewassen. Maar De Stars gingen nu verwoed aanvallen, maar er was te nig overleg om te kunnen sla gen. De verdediging werd enigs zins verwaarloosd zodat Bona Stars niet dichter bij kon komen dan 91—83. Na lange tijd Rob Wallaart er weer bij, hij maakte een voorzichtige rentree en kan binnen een paar weken weer de oude zijn. Scores: Har Stol 9—15, Jaap Maassen 5—17, Peter de Jong 10—10, Wim Stol 10—2, Rob Wallaart, Peter Kop en Frank van Mastrigt 2. Het damesteam van Bona Stars heeft een nuttige overwinning behaald op Jumpers. Een snelle Bona Stars zou Bona Stars niet zijn als zij niet sterk terug zou komen. Jaap Maassen, Peter de Jong en Har Stol scoorden met een scholpercentage van boven de 50%, waartegen alleen Ama- ma iets terug kon doen. In de tiende minuut was Cardinals dan ook binnen bereik gekomen, 6663. De Stars weigerden nu in hoog tempo door te gaan, de tegenstander was stormrijp. e aanvalsopzet echter werd steeds trager, men wilde te mooi spelen, ieder ging het voor zich proberen én de Cardinals gooiden hun volle gewicht in de strijd, daarbij geholpen door vele dubieuze beslissingen van de arbiters. Ineens was er weer een gat, 78—69 na 15 minuten. 2—9 achterstand was voor coach van Kins het sein time out te nemen en wijzigde zijn verdediging in een ma man. Regelmatig werd de ach terstand kleiner, bij rust het reeds 19—18. Een pressing op de eigen helft bracht de Bona dames de winst, met nog 3 min, te gaan hadden topscoor- sters Ilonka van Berge Hene gouwen en Jos Valk (ieder 9 punten) Bona Stars een beslis sende 3041 voorsprong gege ven. Ondanks vele gemiste strafworpen in de slotfase won Bona Stars met 3615. Ook het jeugdteam van Bona Stars bleek de sterkste, tegen Blitz werd in een keiharde wedstrijd met 4347 gewonnen. LEIDF.N De ZIJL/LGB heeft het kort geding, dat zij had aan gespannen tegen de kring Gou we Rijnstreek verloren. Het kringhestuur had in verband met het in de laatste jaren op- gelreden enthousiasme voor het wedstrijdzwemmen besloten, de zaterdagavond hiervoor te be stemmen en omdat vooral bij de kleinere verenigingen de zwemmers vaak ook waterpolo- spelers zijn heeft het bestuur beslist, dat er op zaterdagavond geen waterpolowedstrijden voor de kringcompetitie gehouden mochten worden. Het protest van de ZIJL/LGB over de gemeende onzorgvuldig heid van het bestuur met be trekking tot het tijdstip van be kendmaking van deze regeling en het feit dat de ZIJL/LGB op zaterdagavond een uur had af gehuurd speciaal voor de thuis wedstrijden van de ingeschre ven teams en hiervoor een schadevergoeding voor eiste, is door de tuchtcommissie afgewe zen. Omdat er dus niet op zater dagavond gespeeld mag worden voor de kringcompetitie, heeft het kringbestuur de dinsdag avond en vrijdagavond in zwembad „De Ballon" te Bos koop afgehuurd en toestemming gegeven aan de zwemverenigin gen de thuiswedstrijden in „ei gen „bad" te spelen op doorde weekse avonden. De aanwezig heid van 3 zwemverenigingen in Leiden en het hieruit voort vloeiende feit, dat door de ver deling van de doordeweekse avonduren in de „overdekte" niet nog eens uren uitgetrokken kunnen worden voor competitie wedstrijden. noodzaakt de Leid se zwemclubs hun thuiswedstrij den in Boskoop te spelen. Dit geldt overigens niet alleen voor de Leidse zwemverenigin gen. Het spelen van de thuis wedstrijden in Boskoop brengt verschillende nadelen met zich mee. Allereerst geeft het heen en weer reizen vervoersproble men en bovendien is het geen uitzondering als er 's avonds 10.30 uur nog gespeeld wordt. Dit alles vermindert de animo die vooral bij de lagere teams de belangrijkste drijfveer is om te spelen voor de waterpolo- sport. Het is opmerkelijk dat het kringbestuur de verenigingen heeft verboden om op zater dagavond te waterpoloën voor de kringcompetitie, terwijl AZC, de ZIJL/LGB. BZPC. de Gouwe. LZ"86 en GZC in de bondscom- petitie wel op zaterdagavond Omdat de zwemwedstrijden zater dagavond meestal laat afgelo pen zijn en er verscheiden! deelnemers meedoen van 10-1 jaar is de zaterdagavond voo het wedstrijd'.wemmen gee ideale situatie. Het verplaatsei van b.v. de wedstrijden nai zaterdagmiddag is niet mogelijl omdat dan de zwembaden he stemd zijn voor de „vrijetijd zwemmer". Een andere moge lijkheid is de zondagmiddag maar om principiële redenei weigert het kringbestuur de zon dag te gebruiken voor wedstrij

Leidse Courant | 1972 | | pagina 16