Westerkwartier juist langs ficus Oriëntis De Danaiden landstitel" Promotiekans voor Avanti WINST D0C0S EN TREFFERS GERARD BOS: Crescendo: 12-12 na 4-9-score SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 LI Eric Filemon van De Danaïden in duel met de Amsterdammer Nees van Eekelen AMSTERDAM Een simpel bericht geannonceerd via de speaker in sporthal Ookmeer, dat Ons Eibernest bij AKC ten onder was gegaan, redde titelkandidaat Westerkwartier. Vicus was namelijk heel goed op weg de roodbroeken voor de 2de maal verrassend te kloppen. De ploeg van trainer Hensen leidde kort voor het einde immers met 2-1 en het zat er niet in, dat de Amsterdammers deze handicap zouden kunnen wegwerken. Het bericht over de nederlaag van de Eibers had op Westerkwartier de uitwerking van een rode lap op een stier. Via drie (benutte) strafworpen trokken de hoofdstedelingen toch de beide punten naar zich toe, waarmee koppositie werd heroverd. Doelpunten waren schaart, vooral omdat beide teams in de ope ningsfase een strafworp verknoeiden. Routinier Henk Siebenlist maakte na 20 minuten de brilstand ongedaan. Drie minuten later werkte Bram Westbroek de Vicus nul weg via een strafworp, zodat er met 1-1 gerust werd. In de 2e periode bleek Vicus opnieuw in staat te zijn W.K. de punten afhandig te maken. Wim Meyer schoot van afstand in en dat voorkwam, dat de gevaarijke Stoeltie niet verder kon komen dan één treffer (2-2). Vicus zag de mogelijkheid dat Westerkwartier opnieuw te kloppen bleek. Bram Westebroek en Nandi van Helden zetten de thuisclub op een ogenschijnlijk beslis sende achterstand. (2-4). Westerkwartier verkreeg toen via drie strafworpen de winst en daarmee beslist te veel. Siebenlist tekende beste van het tweetal was, 4-5 liet noteren. De Algemene is door de neder laag tegen Allen Weerbaar in de gevarenzone gekomen. On danks dat de blauwwitten toch behoorlijk spel lieten zien, bleek het Amsterdamse Allen Weer baar resoluter bij het afronden van de aanvallen. De L'eide- naars misten bij 5-4 voor nogal wat kansen en dat bleek voor het uiteindelijke resultaat fu nest. De Algemene begon zwak jes. Sannie Kromhout, Gusta Mulder haalden een 3-0 achter stand op en na een vierde Am sterdamse treffer kwam de Leidse ploeg langszij dankzij treffers van Wim van Vliet en Lenie Slegtenhorst. Toen Aad Rusman zijn «ploeg voor het eerst de leiding gaf, had De Al gemene vooral via Ruud van Vliet de kans om door te druk ken. Het gebeurde niet en daar- dor kon A.W. met 6-5 gaan rusten. Via 6-6 van Jan van Seggelen liepen de gasten vlot uit naar 6-8. Wim van Vliet haalde op tot 6-8, waarna Allen Weer baar meteen weer raak schoot (7-9). Via 8-9 van Aad Rusman finishte Allen Weerbaar met 11- 9 winnend. CRESCENDO—TERHEYDEN Crescendo speelde een enerveren de wedstrijd tegen Terhevden, dat een sterke le helft afsloot met een positieve 9-4 score. In de 2e periode kwam Crescendo sterk terug en had daarbij over de steun van arbiter v.d. Linden niet te klagen. De gasten open den ijzersterk (0-3). Ton Ouwer- kerk. en Lenie Kok (2x) zorg den voor gelijke stand, hetgeen Terheyden nauwelijks veront rustte. (3-7). Liesbeth Kok scoorde wel tegen, maar Cres cendo bleek voor rust nog niet tot een 2e inhaalpoging in staat te ziin. Wel ir de 2e helft, toen Lenie Kok 5-9 inschoot en de Leidse ploee na de 10e tegen treffer tot dicht bij de bezoekers geraakte door acties van Piet PAmie, Herman Mulder en Paul Cornelisse (8-10). Een verdedi- gingsfout leverde Terheydens 11e doelpunt op, waarna Cres cendo langszij sloop via treffers van Piet l'Amie, Joke Geyer en Lenie Kok (11-11). Een straf worp zette de ploeg van coach Joop Cornelisse weer op verlies, maar Ton Ouwerkerk redde voor zijn ploeg een verdiend punt. (12-12). K.N.S.—PHOENIX KNS klopte Phoenix met duidelij ke cijfers, al was het vertoonde spel niet groots. Phoenix gaf aanvankelijk hardnekkig tegen stand, maar moest in het slotge deelte definitief lossen. De le helft leverde KNS een magere 3-2 score op. Daarna drukten de oranjehemden via 5-2 door naar 9-4. Deolpunten van Mieke Has- selbach, Marrv Zirkzee, Hen Brakel (2x), Wim Brakel (2x) Hans Kluts (2x) en Ton Bey. HSV-ZUIDERKWARTIER Zuiderkwartier stuitte bij HSV op hardnekkige tegenstand, waardoor de geel blauwen niet verder kwamen dan een weinig overtuigende 2-4 zege. In deze harde wedstrijd won Zuider kwartier het door uitstekend verdedigingswerk. Doelpunten van Toos van Es, Nico v. Leeu wen en Sary de Vink zorgden voor een 2-3 ruststand, waarna Jim van Daim de enige treffer in de 2e helft voor zijn rekening ONS EILAND—A.L.O. Ons Eiland haalde tegen ALO de afdelingstitel binnen, omdat OSCR tegen ELKV ten onder ging. De roodbroeken wonnen zelf via een weinig hoogstaand duel met 12-5 en bleven daar mee ongeslagen. Ons Eiland zal zich via promotiewedstrijden een plaats moeten verwerven in de le Klasse. De doelpunten kwamen zaterdag van de han den van Koos den Os (2x), Julia Smits, Nan Deegenaars (5x), Piet Beekman (3x) en Barry Smits. JODAN BOYS—T.O.P. TOP leverde een utstekende pres tatie door Jodan Boys in eigen zaal te kloppen met de oneven goal 5-6. Door treffers van Wil- ma Kuhn (2x) en Rob Meyer werd gerust met 3-3. Twee tref fers van Rob Meyer na de rust legden de basis voor de knappe zege. Kees Zuurmond schoot het halve dozijn vol. FLUKS-DKC Fluks heeft het hoofd nog niet In de schoot geworpen. Een be hoorlijk spelende Leidse ploeg speelde DKC via een 4-3 rust stand in de 2e 30 minuten volle dig uit. Met 11-15 lieten de rood witte!. er geen twijfel over be staan de hoop nog niet opgege ven te hebben. Doelpunten: Ab Niessing (2x), Jan Heinrichs (3x), Jan v.d. Leek (4x), Ina Link en Frans de Haas. HAZERSWOUDE Het da mesteam van de Hazers- woudse volleybalvereniging Haduard blijft op het goede competitiespoor. DIO 2 moest nu de kracht van de Hazerswoudsen ondervinden en verloor met 31. Ook Ha- duards tweede damesteam won: Leython 5 verloor met 3—1. Haduards meisjesteam was kansloos tegen MSV, evenals het eerste heren- team, dat van het Leidse Ca tena met 30 op de broek kreeg. Haduards tweede he renteam versloeg WW 4 met 3-1. WARMOND Grootse carna valsavond voor leden en do nateurs van Steeds Vooruit op zaterdag 12 februari a.s. in de kantine van de sport zaal KLIM OP van 21 00 tot 3.00 uur, na de competitie wedstrijd Steeds Vooruit- Tempo team. Men is ver plicht verkleed aanwezig te ziin. anders geen toegang. De kosten hiervoor bedragen f 1,50 per persoon. Tevens op deze avond benoeming van Prins Carnaval de 1ste. Ook op deze avond groot handi cap-toernooi. LEIDEN „De Danaiden wordt landskampioen. Is het niet dit seizoen dan toch wel in de komende jaren." Trainer/coach Gerard Bos mixte voorbarigheid en voor zichtigheid in zijn mening, nadat zijn ploeg andermaal door de routine en souplesse van Archipel was geveld. De eervolle nederlaag van 11—9 (in Amsterdam werd het 12—8) symboliseert de groei van De Danaiden, als micro team. Het dameskwartet komt langzaam maar zeker onder het juk van de ondersteuning vandaan, is wat brutaler geworden, maar mist nog altijd de precisie bij het doelen. Zoals de gehele Leidse ploeg nog altijd geen imponerend schot percentage heeft. Doorslagge vend in de volgepakte en uitpui lende Vijfmeihal (een kwartier voor tijd werd het sein voor nieuwe bezoekers op rood gezet; niettemin overschreed het toe schouwersaantal de duizend) de geraffineerdheid van Archipel, dat alleen bij de ouverture kwetsbaar was. Trudy Nap zorgde voor 10, waarop Bak ker gelijkmaakte en Wim Brug man andermaal Danaiden op het winnende spoor zette. Tus sen deze hoopvolle bedrijven door miste Archipel twee straf worpen (Klouwen en Els Co- lijn), maar toonde het wel aan dat er lustig gespeculeerd kon worden op de toegeeflijkheid van scheidsrechter Versteegh ten opzichte van de aanvallers. Danaiden, dat een overladen trainingsprogramma in de afge lopen week afwerkte (vrijdag avond een oefenduel tegen het derde team, een conditietraining van 7 km. In Voorschoten en za terdagmorgen nog een schottrai ning) zou met zijn jonge team tegen het oudere Archipel (aan voerder Nees van Eekelen b.v. is 33 jaar) echter steeds meer glans gaan verliezen in dit snel le korfbalduel. Bos: ,,De jon gens zijn nog te jong. Ze laten zich nog te snel intimideren door de gezichtentrekkerij van Archipel, dat op een slimme manier de scheidsrechter ge bruikt. Er worden door Danai den teveel kardinale fouten ge maakt. Strafworpen worden weggeven als het helemaal niet nodig is". Werkelijk grandioos was Archipel echter toen het voor eerst de leiding nam, na dat Janne Engelberts de achter stand had genivelleerd. Verdedigend werden Wim Brug man en Casper van Nierop vol komen weggevaagd door het duo Klouwen/Bakker. Uitblinker Klouwen zelf rondde de vloeien de actie af, en zette Archipel vervolgens van de strafworpstip Ciska Peters, in het midden, verdedigt bij Archipel (uit welke ideale positie Gerard Nap even tevoren had gemist) op 42. Het beweeglijker Da naiden, dat zo snel overschakel de van verdedigings- op aan- valsvak leverde daarna vooral een strijd tegen zichzelf. Alhoewel de marge door Archipel enkele malen werd vergroot tot drie punten, vocht Danaiden steeds doeltreffend terug. Ais het weer op zijn tegenstander leek neer te strijken, verkramp ten de armen als het ware. „Toen er niets meer op het spel stond gooide Casper van Nierop er aan het eind schijnbaar non chalant nog een bal prachtig in. Op dat moment was de spanning van hem afgegleden, geloofde hij er niet meer in en ging het meteen beter", beaamde Gerard Bos. De jaren zouden tenslotte doorslaggevend worden. Niet ten faveure van de jeugd, maar van de routiniers. Van Klouwen vooral, die onnavolgbaar werd in zijn schijnbewegingen en de furieus schaduwende Van Nie rop tweemaal vliegensvlug van zich afschudde om van af stand te scoren. De Amsterdamse international overtrof zijn Leidse collega's Brugman, die alleen voor rust opviel met twee afstandswor pen, waarvan een achterwaarts, en Van Nierop. Alleen Gerard Nap handhaafde zich tussen dit geweld. Als verdediger blonk hij uit door nog al eens de bal te onderscheppen, in tegenstelling tot de dames, die zich steeds af- wachtender opstelden. Hel «coreverioup: 1—0 Trudy Nap: 1-1: Wim Bnkkcr: 2—1 Wim Urui.- m.in. 2-2 .leanni- Engolbcrts: 2-.! Drlku* Klouwen: 2—4 Klouwen. sirafworpBrugman: runt: .1—6 Nees vun Eekelen: 2—6 Klouwen: 4 6 Gerard Nap; 6-6 Casper van Nierop, strafworp: 5—7 Vun Eek<- len«—7 Gerard Nap, 68 Klou wen, strafworp: 69 Engelberts 7-9 Van Nierop. strafworp: 8-9 Gerard Nap, strafworp. 6—10 Klou wen; 8-11 Engelberts: 9-11 Van Leiden Op Morsweg 114 in Leiden is dit weekeinde de voorlaatste ronde gespeeld in het jeugdkampioen schap schaken van de LSB. A.s. zaterdagmiddag vindt de laatste ronde plaats, die de jeugdkampioen zal moeten opleveren. Op de foto enkele favorieten in actie. HAZERSWOUDE Het vorig jaar naar de landelijke competi tie gepromoveerde team van Avanti heeft zich snel aan het hogere spelpeil aangepast. Na in het eerste competiedeel als derde te zijn geëindigd zijn de resultaten nu van dien aard dut het opnieuw promoveren tot de mogelijkheden behoort. De on verwacht grote overwinning op medekandidaat Salamanders heeft de Hazerswoudse heren weer in de kopgroep gebracht. Een opbeurende overwinning kwam van de nieuwe derde man Wim Smits. Tegelijk met zijn eerste overwinning scoorde hij het winnende zesde punt. Avanti mag nu meer van hem verwachten en dat is voor zijn teamgenoten Jan van Wettten (zaterdag drie keer winst) en Leo Straathof (twee overwinnin gen) een goede stimulans. Straathof en Van Wetten wonnen ook het dubbelspel, de uitslag was 7-3. Voor de junioren van AVANTI wordt het winnen steeds moeilijker. Nadat de top naar de senioren is overgegaan, bleek de achterban nog iets te zwak om op topniveau mee te kunnen. Het jongensteam - bij de sterkste zes van Nederland spelend - verloor met 9-1 van STH.TSB, waarbij een winstpar tij op naam van Theo Louwers kwam. Anneke de Ruyter en Mariët Pannebakker wonnen eenmaal tegen Megacles in Weert. Zij verloren met 8-2. NSSS Het Noordwijkse NSSS heeft geen nadelige gevolgen van het lan delijk avontuur. In de afdelings- competitie draaien zij weer op volle toeren. Nu werd Avanti 2 het slachtoffer van hun kunnen. Bert van Paridon en Piet War merdam bleven ongeslagen te gen de Hazerswoudse reserves. Theo Kret won eenmaal en naast zijn twee verliespartijen - tegen Pannebakker en Fase - ging ook het dubbel naar Avan ti. NSSS liet toen een 15/5 voor sprong in de derde game verlo ren gaan, toch wonnen zij ruim: 7-3. PIT'54 De strijd om het behoud van de eerste-klasplaats zal PIT'54 niet moeilijk vallen. Zelfs met een invaller voor Kas Koemans werd een 6-4 overwinning be- haad np Phoenix 4. Deze - Ge rard Verhage - deed het dan ook goed: hij won tweemaal, Henry van Teylingen bleef weei ongeslagen, maar moest sa men met Van der Salm het dubbel winnen om de wedstrijd te winnen. Zijn partner won na melijk geen enkelspel. Het da mesteam boekte een 6-4 over winning op de reserves van De Treffers Anneke Koek won driemaal mevr. v. Geest twee keer en mevr. Beereboom een maal. Rita Elstgeest en Anne- Marie Castelein wonnen iedet twee partijen voor De Treffers. De kampioenskansen van Pley Fair zijn nu al verdwenen. Het kon ook moeilijk anders, wanf met telkens een invaller vooi kopman Arnold Heuzen - in mi litaire dienst - is de strijd te zwaar. Tegen herfstkampioeo DDC uit Den Haag won alleen Ruud Mollers tweemaal. Wim van Egmond en invaller De Ko- nig konden het net niet redden. Degraderen kunnen zij echtet niet; zij speelden zich in de eer ste helft In de promotiegroep. AMSTERDAM Door een forse nederlaag tegen Tempo-Team is Scylla vrijwel kansloos gewor den voor het Nederlands kam pioenschap. De Leidse spelers hebben niet kunnen profiteren van de handicaps van de Am sterdammers. Nico van Slobbe met stijve nek werd beter geacht dan de reserves uit het tweede team en de militair sinds kort, Bert van der Helm, maakte slechts een stijve in druk. Dat de twee verliespartij en juist van deze spelers afkom stig zijn kan alleen maar verba zing wekken. Het houdt immers in dat de „zwakke" derde man van Tempo Team ongeslagen bleef. Wim Schoonemeyer speelde dan ook de wedstrijd van zijn leven. Winstpunt voor Scylla Is dat de uitslag geflat teerd mag worden genoemd. Naast de twee overwinningen van Milan Stencel, die op een uitstekende wedstrijd kan terug zien, bleven Gerard Bakker en Anton-Wil van Zoelen zeker niet onder de maat. Weliswaar kwamen zij niet tot de noodzakelijke partijwinst, maar van een klasseverschil mag niet worden gesproken. Ook na deze 82 nederlaag mogen zij zonder al teveel geluk op een derde plaats rekenen. De plaats van Scylla 2 in de promotie-ereklas is voor een groot deel veilig ge steld. Zij wonnen met 6—4 de thuiswedstrijd tegen konkurrent TOGB. Het meespelen van Pe ter van Schie was nu onontbeer lijk: hij won driemaal. Twee lingbroer Karei bleef tweemaal overeind en Theo Bakker zorgde voor het zesde punt. De Hoofd- klasplaats van het derde staat nog wankel. Zaterdag werd met 61 verloren van AMVJ 2. Chrispijn en Van Gennip won nen ieder tweemaal, maar voor hen is nog hoop: er zijn nog twee degradatiekandidaten. Het vierde komt nog niet helemaal uit de verf. Het eerste punt is er middels een gelijkspel tegen 't Hooge Huys 2. Blansjaar en de Roode met twee en Sojinu met een winstpartij zorgden voor de punten. DE TREFFERS Het herenteam van De Treffers zag bijna een kampioenschap vervliegen. Amroba bood fel te genstand en voor de Roelofa- rendsveense spelers dat In de gaten hadden stonden zij met niet minder dan 30 achter. Na verl es van de eerste game in het dubbelspel kwam de kente ring. Door verhoging van con centratie en feller vastbijten in de verdediging ging het een stuk beter. Winst in het dubbel spel en driemaal winst in de en kel-spelen bracht hen op een 4 3 voorsprong. Weer ging het fout: Hans van der Zwe» ver loor van de zeer stug spelende Janissen. Het leek er zelfs op dat de Amrobank-spelers de winst in de wacht zouden sle pen. André Klein won de eerste game tegen Vesseur gemakke lijk en bouwde een forse 139 voorsprong op, voor Kees Ves seur vat op het spel kreeg. Klein miste tweemaal en Kees nam resoluut over: 2114. In de derde game werd het weer spannend. Vesseur kwam tot een 1915 voorsprong, moest deze weer afgeven (2020), maar trok toch aan het langste eind. De overwinning kwam van Jacques van Ruiten die niet veel moeite had met zijn laatste tegenstander. Al met al was het wel een marathon: het duurde ruim vier uur en acht partijen werden eerst in de derde game beslist. Gossima was voor het damesteam van De Treffers een simpele te genstander. Het duel was in en kele uren beslist en de twee verliespartijen van Neily Eist- geest moeten dan ook meer op haast de vrije zondagmiddag dan op onkunde worden ge schoven. Veronique v. d. Laan had het helemaal gemakkelijk, haar drie partijen gmgen in twee games. Mary rhuis-van Ruiten had het iets moeilijker, maar bleef toch ongeslagen. Het werd 82 voor De Treffers, dat nu samen met Mars Energie Stars aan kop gaat. Het duel tussen de koplopers wordt a.s. zaterdag in Roelof arendsveen gespeeld. De reserves van De Treffers zijn voor het eerst sinds jaren van slag af. Tegen M.E.S. werd met 6—4 verloren. Jos van der Veer speelde kon- stant en drukte dat In tweemaal winst uit. Herman Van Ruiten en Leo de Jong moesten met één overwinning genoegen ne men. Het derde team speelde gelijk tegen Deltalloyd 4. Wout Heemskerk won tweemaal. DOCOS Het Leidse DOCOS heeft weer een forse overwinning geboekt. Het Hilversumse Quick werd met een 82 nederlaag naar huis gestuurd. Opmerkelijk is wei de variërende vorm van de Leide- naars. Was Ton L'Ami vorige week de ongeslagen topscorer en sterkste man tegen Swift, nu was hij de enige die nederlagen moest incasseren. Hij verloor van Scheafer en Weigraven. Daarentegen was zijn overwin ning op kopman Louwerse be hoorlijk sterk gespeeld. Jacques van Veen haalde wel driemaal een overwinning. Ed Fallaux deed dit ook. maar veel vlekke- lozer, in zijn scorelijst kwamen uitslagen als 214 en 21—6 voor. Alleen een gezamenlijke krachtsinspanning tegen Tem po-Team 2 kan Docos in het za del helpen; zij hebben nog twee weken om vast in vorm te ko- TOV TOV laat er geen gras over groeien. Zowel Ted van der Ploeg als Ruud Alkemade ko men steeds beter in vorm, zeer tot spijt van Vlctory'55. De Vo- lendammers wonnen allemaal van Goof van der Hoorn, maatf moesten in het eerder genoemde tweetal de meerdere erkennen. Het werd 64 voor TOV, dat het dubbelspel verloor, maat met twee punten voorsprong leidt. De reserves moesten dn meerdere erkennen in Vrienden schaar 2. Zij verloren met 64 door twee winstpartijen van Pe ter Turk, een van broer Wil en het dubbel. STEEDS VOORUIT STEEDS VOORUIT haalt wisse lende resultaten. Terwijl de he ren steeds net verliezen, stijgen de dames op de ranglijst in ds Ereklas. Zaterdag wonnen zij in Leidschendam met 73 van VW, waarbij Nora Bakker» Broxterman een van haar sp» radische partijen verloor. Nelly van Rijn stak haar met drie overwinningen de loef af. Winsl in het dubbel en één overwin ning van Maria van der Helm. leverden de eindscore. Het he: renteam verloor wéér met kien verschil, daardoor gaat het e bedenkelijk uitzien. Nol Sikklng bleef ongeslagen, Pi ter van der Berg won eenmas en Louis Ritzen speelde een bij zonder goede wedstrijd, man moest niet minder dan tw» maal een safe lijkende vooi sprong uit handen geven. H« werd een 6—t nederlaag.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15