jubileum werd DeltaLloyd bewees topklasse in finaleronde Europa Cup Van Noessels triest festijn Weer record voor Hansje Bunschoten FLAMINGO SIX SLOEG TOE IN GROTE PRIJS Verlies handballers tegen Zwitserland SEIKO Na boeiend gevecht van 2 uur Theo de Jong in selectie Eerste verlies hockeyploeg Fabiola Kitty opnieuw favoriet /syjx SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 A5 Zwitserse verdediger maakt Ed Muyres het (Van een onzer verslaggevers) \OORBURG Met een blij gezicht onderging doelman George Noessel voor de aanvang van de zaalhandbal interland Nederland -Zwitserland de kleine huldiging,-die hem ten deel viel, omdat hij rijn vijfenzeventigste interland speelde. Een uurtje later verliet hij met een zwaar gebogen hoofd het veld. Volkomen verslagen door de keiharde schoten van de voorhoede van de Zwitsers, die hem vol strekt kansloos lieten. De fatale eerste minuten van de tweede helft vormden het einde voor George van Noessel. Binnen enkele ogen blikken konden de Zwitsers uitlopen naar een voorsprong van vijf doelpunten, Dia later voor Nederland onoverkomelijk bleek. Voor de gedesillusioneerde George van Noessel kwam Peter Geerts ii het zwaar belaagde doel staan. Trainer Cras toonde zich na af- I loop ook lichtelijk teleurgesteld, „deze nederlaag van 18-11 is wel iets meer dan we verwacht hadden. In de geschiedenis is al gebleken, dat de Zwitsers voor ons bijzonder lastige tegenstan ders zijn. Wij kunnen eigenlijk pas de laatste jaren aan hun peil tippen". Trainer Cras gaf toe, dat het helemaal de schuld was van de nationale ploeg, „wij hadden ze in het begin van die tweede helft nooit zo vrij mogen laten gaan. Iedereen kijkt dan wel naar George en wijst met een beschuldigdende vinger op hem, maar de fout ligt bij de hele verdediging. Als die knapen eenmaal een beetje vrijheid krijgen, is het onmoge lijk ze te houden". Geen vreugde dus na afloop in het Nederlandse kamp, terwijl het allemaal na het gelijkspel van 14-14 zaterdag zo hoopvol begon nen was. Na enkele minuten spelen keek Zwitserland al te gen een achterstand van 3-1 aan. Die alleen maar door twee strafschoppen van Ernst ZUUig ongedaan gemaakt kon worden. Even nog kon Nederland tegen stand bieden, maar de Zwitsers gaven de eenmaal verkregen twee punten voorsprong niet meer uit handen. Het publiek in de bijna geheel uit verkochte sporthal ,,De Vlieger molen" -kon dan ook niet koud of warm worden van het ver toonde spel. Pas toen de achter- ADVERTENTIE de officiële tijdwaarnemer Olympische Winterspelen '72 stand helemaal onoverbrugbaar was, klonk uit enkele kelen het lied van de welbekende leeuw, die niet in zijn hemd mag De twee Franse scheidsrechters Lopez en Udigot ofttlokten op de spelersbank van de Zwitsers menige nijdige opmerking. Jlirg Hohl verklaarde zelfs met twee „thuisfluiters" te doen te heb ben. „Néderland moet zeker winnen", reageerde hij zijn woede af om enkele seconden later weer een punt aan Zwitserse totaal op het score bord toe te voegen. Een van de beide Zwitserse ners, Rolf Beiner, zie dat het niet gemakkelijk voor zijn ploeg was geweest om de winst uit het vuur te slepen. „De Neder landers maakten het ons dik wijls bijzonder lastig. Maar in de tweede helft bleken zij plot seling geen verweer meer te hebben en toen was het snel be keken". En Ernst Züllig die Van Noessel vijfmaal passeerde en daarmee topscoorder was: „Het ging vandaag lekker". De B-ploegen van de beide landen kwamen niet tot een beslissing in tegenstelling tot zaterdag toen Zwitserland met 7-12 won. Na lange tijd tegen een achter stand aan te hebben gekeken kwamen de Zwitsers in de slot fase toch nog voor. Een van de opvallendste spelers in het B- team was Hermes-speler Hans Beugel. Met twee doelpunten op de beslissende momenten haal de hij de Zwitserse ploeg uit ba lans. Zijn tweede treffer, schitterende valworp, bracht Nederland, dat zich al bij een ne derlaag had neergelegd, op de valreep naast de Zwitserse ploeg. Paul Hovius. Dezelfde preci6ie vindt u bij elke goedeJiorloger vanaf/80,-. HELVOIRT Cock van der Hulst uit Zoeterwoude heeft gisteren in Helvoirt een na tionale cyclo-cross over 24 kilometer gewonnen. De tweede plaats was voor Al- bert Scheffer. De uitslag is: 1. Cock van der Hulst (Zoeterwoude) 24 km. in 1 i 10 s 2. Albert Scheffer (Zelhem) op 42 sec. 3. Gerard Schef fer (Hengelo/Gld.) op 45 sec. 4. Gezinus Hoven (Bor ne) op 1 min. 15 sec. 5. Hans Steekers (Noordwij- kerhout) op 1.28. 6. Sjaak Spetgens (Someren) op 1.45. BRUSSEL /VMVJ/DeltaLloyd is dit weekeinde in de finaleronde van het toernooi om de Europese beker in Brussel, op de tweede plaats geëindigd achter het ongenaakbare Zetor Brno uit Tsjechoslowakije. Meer, met name de Europese beker, was voor de Amsterdammers niet haalbaar. Na winst op Dyna mo Tirana en Ruini Florence, ging gistermiddag de krachtmeting met Zetor voor 3000, in de eerste twee sets laaiend enthousiaste toeschouwers, verloren met 11-15,15-13, 7-15, 5-15. Zetor is een werkelijk Europe se topploeg, ook wanneer het naar België reist zonder Mi- roslav Koudelka, de beste volleyballer van Tsjechoslo wakije, van Europa waar schijnlijk. In de slotwedstrijd, een boeiend gevecht van bijna twee uur, bleek DeltaLloyd fysieke macht te kort te komen om Zetor langer dan twee sets op niveau partij te kunnen geven. De Tsjechen hadden vrijdag en zaterdag lang niet al hun krachten hoeven aan spreken. DeltaLloyd wel. Drie dagen inspannend vol leybal is te veel voor een Nederlandse kampioensploeg. Het krachtsverschil ten op zichte van de anderen was niet groot genoeg om zoals Zetor deed free- wleelend naar de laatste wed strijd te gaan. In de finale dreef AMVJ/Del- taLloyd voornamelijk op zijn wil, nadat de tweede set was gewonnen. De ploeg had zijn mentaliteit al in de eerste reeds getoondtoen het na 0-7 en 5-12 terugvocht tot 11- 14. De Tsjechen hadden 15 service-beurten nodig om het laatste punt te maken tegen een zich furieus verdedigend DeltaLloyd. In de volgen de set groepeerde het nog een keer al zijn krachten en dank zij voornamelijk Harry Veldhuis, Thieu de Jager (in gezet voor aanvoerder Hoe- boer) en Kees Tinga werd Zetor een set ontnomen. De Amsterdammers wilden meer, maar konden niet. De conditie was gesloopt, de re serves waren uitgeput. Na 7-6 liep Zetor door tot 15-7 en in een rush tot 8-3 in de vierde set, nadat DeltaLloyd nog even met 3-0 had voorge staan. De strijd was té onge lijk. Het Nederlandse team dat zelden wordt geconfron teerd met echt zware tegen standers, moest tegen het slot van de wedstrijd nog diep buigen voor Zetor. Een Zetor dat van de eerste tot de laatste bal in de interna tionals Pavel Schenk, Milan Reznicek en Jaroslav Stanco spelers had van een in Neder land nog steeds ongekend ni- Deltalloyd heeft !n Brussel een gunstig programma gehad. Ruini kwam zaterdag in zijn tweede wedstrijd tegen de Amsterdammers nog ver moeid achter het net, na de uitputtende slag met Zetor Brno op vrijdagavond. Del- tallovd heeft de Italianen ta melijk scherp op onvolko menheden geweren, maar haalde zelf ook lang niet de hoogst mogelijke cijfers. Na een vlekkeloze eerste set (15-10) en een uitstekende Het blok van Delta Lloyd moet de bal afstoppen. Maar de smash van de Italiaan was te precies. halve tweede, viel de ploeg plotseling stil. DeltaLloyd kwam met 14-11 voor, kreeg zeven -kansen de set uit te maken, maar gaf hem door eigen fouten prijs: 15-17. Een dergelijke misstap heeft het daarna niet op nieuw gemaakt. Voorname lijk conditioneel bleek het zo ver boven Ruini uit te ste ken, dat de slagkracht van Jansen (de meest produktie- ve aanvaller), Valkenburg, Tinga en Veldhuis, die Ne derlands beste volleyballer zou zijn als hij iets meer be heersing toonde, voldoende was voor winst. Het toernooi dat dit weekeinde werd voltooid was van min der betekenis dan de twaalf voorgaande. De sportbonden van Rusland, Polen, Oost- Duitsland en Roemenië schreven hun verenigings teams niet in om de Olym pische voorbereiding niet te doorkruisen. AMVJ/Deltalloyd kon er na tuurlijk niets aan doen dat Oost-Europa afzijdig bleef. De verplichting in dit toer- npoi was Zetor Brno, de zeer volgroeide witte raaf van de volleybalkuikens, zo goed mogelijk partij te geven, en de andere wedstrijden te winnen. Dat is gebeurd. Door overwinningen op Inns bruck, Dynamo Tirana twee keer), Rebels Lier, CSKA Sofia en Ruini Floren ce. Nederland heeft onmis kenbaar de sterkste club- ploeg van West-Europa. Het is een feit, dat de NeVoBo aan het denken moet zetten. nu het nationale team zijn Westeuropese machtspositie langzamerhand ziet afbrok kelen. Zeker, de clubploeg heeft aangetoond meer in houd te bezitten dan de na tionale vertegenwoordiging, die in zijn ontwikkeling wordt geremd door de rivali teit tussen AMVJ/Deltalloyd en Blokkeer en door het feit dat met het samenbrengen van spelers van voorname lijk deze twee topploegen, een onevenwichtig nationaal zestal wordt opgebouwd. De uitslagen zijn: tlnale: Zetor Brno-AMVJ/Deltalloyd 3-1 (16-11. 13-16, 16-7, 16-5). Om de derde plaatsRuhtl Florence-Dynamo Tirana 3-2 (S-16. 8-15, 164). 16-09, setcljfers 9^, 2. AMVJ/Del- taDlovd 3/7-4, 3, Rul 1/6-8, 4. Dynamo Tlra DEN HAAG Bondscoach Frantisek Fadrhonc heeft zeventien spelers uitgeno digd voor de centrale trai ning van het Nederlandse elftal op dinsdag 8 februari in het KNVB-sportcentrum te Zeist, ter voorbereiding van de ploeg voor de vriendschappelijke wed strijd op woensdag 16 fe bruari in Athene tegen Griekenland. De zeventien geselecteerde spe lers zijn: Ruud Krol, Johan Neeskens, Gerrie Muhren, Piet Keizer, Johan Cruijff, Barry Hulshoff (allen Ajax), Rinus Is rael, Dick Schneider, Wim Jan sen, Wim van Hanegem, Henk Wery (allen Feyenoord), Piet Schrijvers, Epie Drost, Theo Pahlplatz (allen FC Twente), Hans Venneker (Sparta), Jan van Beveren (PSV) en Theo de Jong (NEC). NAIROBI Het Nederlands hoc- keyelftal heeft gisteren tijdens zijn toernee door Kenia, de eer ste nederlaag geleden: 0-1. Te gen het nationale Keniase team. Het doelpunt werd twee minuten voor tijd gemaakt door linksbin nen Barjo Barjinder Dave. Het was de derde wedstrijd tussen Kenia en Nederland in tien da gen. De balans is nu precies in evenwicht: Nederland won de eerste wedstrijd met 1-0 en de tweede eindigde in een doelpunt loos gelijkspel. De onberekenbare maar knappe stayer Christiaan de Wet had zich opgetrokken aan de opmars van Flamingo Six en zag dit be loond met een tweede plaats, ruim voor het achtervolgende peloton. Fluitlijster S overtrof zichzelf door in de laatste ronde zeer hard buitenom naar een derde plaats te snellen. In het leerlingen-winterkampioen schap kwam weer eens een zg. „dead-heat" voor: Goeam, die lang had ingesloten gezeten aan de binnenkant van de baan kon nog net gelijk komen met de leidende Hibma A. In een druk en goed bezet pro gramma mag Fabiola Kitty dinsdagavond op Hilversum weer schitteren In het hoofd nummer, de Buffelprijs. Minder kansen heeft stalgenoot Boy van Quick, de zoon van Quicksilver S, die misschien toch Fabiola van dienst kan zijn. Fabiola wordt gereden door Jan Wage naar jr. Gay Rodney, de vooruitgaande Feny Hollandia en misschien ook wel Dox van Rood en Noot kunnen in de buurt van de ere plaatsen terecht komen. Ook met Hendrik BS kan Wage naar winnend te voorschijn ko men. Hendrik komt langzaam aan op gang en lijkt Godetia (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM Flamingo Six heeft gisteren het wordt eentonig —weer toegeslagen bij de koersen in Hilversum. Na een rustige •tart in de Grote Prijs der Stayers begon hij langzaamaan te ver snellen. Heliotroop liep toen nog stevig aan de leiding, maar halver wege de 3400 meter had hij Flamingo al vlak achter zich. Albatrosprijs (2000 m. autostart, met trio): Isnathan - Hideaway - Irona Buitenzorg. Bronchoprijs (2000 m, autostart, tweede afd.): Ida Polsbroek - Jonas - Impish Hanover. Evenals Hilversum krijgt ook Duindigt moderne fotofinish-ap- paratuur. Dit weekeinde werd in Hilversum de apparatuur in gebruik genomen. Het voordeel rijs gewonnen door het befaam de Franse paard „Une de Mai", eigendom van de Graaf van Montesson. De uitslag moest worden vastgesteld aan de hand van de fotofinish. Tony M werd tweede, nay II. De race ging meter en de eigenaar de Mai" ontving vooi 250.000 francs. De (ADVERTENTIE) Boaprijs (2000 m, autostart, eer ste afd. met trio): Jimmy Boy - Judea L - Jacob Areta. Outsi der: Ingomar. Blzonprijs (2400 m, autostart): Jodney B - Jupiter Schans - Jet ty Bonny V. Boaprijs (tweede afd., met trio): Janny van Alkestis - Ingemar Schans - Joanli. Bronchoprijs (2000 m, autostart, eerste afd.): Jerolimo - Ilona Carbonari - Hinde. Antilopeprijs (2000 m, autostart, met trio): Godfried van S - Funny Guy - Gaston van de Lente. Outsider: Icare Quick. Amateur-winterkampioenschap IV (2440 m met trio): Jungfrau W - Inyala - Hertog Cavaljos. Outsi der: Harrovo. van deze apparatuur is, dat de totaaltijden van alle deelnemen de paarden snel van de film strook kunnen worden afgele- oor Vol- ver 2250 an „Une de zege bereden door J. R. Gougeon. DEN HAAG De Europese fede ratie voor drafamateurs heeft besloten dit seizoen het Euro pees kampioenschap voor ama teurs te vervangen door een we reldkampioenschap, dat ter ge legenheid van de Olympische Spelen op zondag 27 en woens dag 30 augustus op de baan van Miinchen zal worden gehouden. Elf landen, waarbij Canada, Ame rika en Finland, hebben zich be reid verklaard met een afvaar diging van twee paarden en twee rijders aan dit eerste we reldkampioenschap deel te ne men. De series en finale van dit kampioenschap, waarvoor onge veer 100.000 gulden aan prijzen beschikbaar is gesteld, gaan alle over afstanden van 2100 In aansluiting op dit wereldkam pioenschap wordt op zondag 3 september in Recklinghausen de amateur-klassieker om het „Al- fons Lackmann-memoriaa! ge houden, gedoteerd met 30.000 gulden. DEN BOSCH Tijdens zwemwedstrijden in Den Bosch heeft Hansje Bun schoten (Naarden) zater dagavond haar eigen Ne derlandse record 800 meter vrije slag (50 meter-ba nen) gebracht op 9 min. 22.8 sec. Het oude record was 9.23.9. Anke Rijnders (AZPC) eindigde als twee de in 9.26.4 en Astrid Ver ver (PSV) als derde in 9.36.0. De wedstrijden om de Merwede- schalen die gisteren in Dor drecht voor de 25e maal zijn ge houden, zijn bij de dames door de VZC gewonnen evenals vorig jaar en bij de heren door het Y. Een verrassende nederlaag leed de Vlaardingse zwemster Marjan Vermaat op de 100 meter rugslag tegen An- nemarie Groen van Naarden in resp. 1.08.4 tegen 1.08.2. Een goede verrichting leverde Frie- ke Buys op de 100 meter vlin derslag met een tijd van 1.07.7. Op de 100 meter vrije slag leed Schoutsen een forse nederlaag. Met 58.7 moest hij genoegen ne men met een derde plaats ach ter Rene v. d. Kuil (57.1) en Beele (57.5). Ulbalagan: 100 meter arliooUlar1. C. Grnmnw- Vos (Hel Y) 1.20.2 2. M. HnaRM (ADZ) 1.24.8: 3. N. NleuwcntouUwn (Naarden) 1.35,4 100 meter vlliidrralac: 1. Kriek,- Buyi (VZC) 107.7 2. Hun Je Bunschoten (Naardeni 1.08: 3. Hemfia Penter- mnnn (Het Y) 1.11.8 10O meter run.luij: 1 Aiuwmnrle Groen (Naard.-n) 1 08.2 2 Marjan Vermunt (VZC) 1.08,4, 3. Enlth Brt- Khltu (Het Y) 1.12,-. 100 .„eter vrij,, «lag1, Kantje Bun- reien) 1.01.6 2 2.11.6 2. Het Y 3.12.8 3. 2.18.8. i x M 2.18.7. (Het Y) 69;9. 2 R. Pijper (SZC> Ritmeester) 1.18,6 OO meter vllnder.lae: 1 A. R,k*1 (Met Y) 69.9 2 R. Pijper (SZC 1.03.1 3. Beele fVZC) 1.06.6 IC) 1.03 3. R Pijper (SZC) 1.10.6 .eter vrije „InnI R v d. Kuil 4CI 67.1 2. R. Bo«(i.> (SZC) 67.6 3, Sehoul-aen (VZCi 68.7 60 m. wlaaelalag ealafetto: 1 Het 1 ,71 1 2. LGB/De Zijl 2.02,1 3. Hansje Bunschoten weer 1.1 seconde van record af

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13