Hekkesluiter Waregem bracht Brugge eerste verlies toe CIJFER ELF SPEELDE FC UTRECHT PARTEN BARCELONA NU OP DE DERDE PLAATS AFSCHEID DRIE ARBITERS Ruud Geels scoort uit strafschop Amateurs verrasten Newcastle in FA-cup Haarlem werd niet bedreigd SPORTBIJLAGE MAANDAG 7 FEBRUARI 1972 A 1 BRUSSEL FC Brugge, lijstaanvoerder van de eerste divisie in Belgiè, heeft gis- van de eerste divisie in België, heeft giste- zoen geleden. Merkwaardig genoeg gebeur de dit op het veld van Waregem, de dra ger van de „rode lantaarn". Het verschil in punten tussen beide clubs bleek niet in de wedstrijd. De tweede plaats wordt ingeno men door Standard Luik, dat na lange tijd weer eens tot een overwinning kwam. Vooral dankzij het uitstekende spel van de tandem Van Moer-Pilot kon Standard de derby tegen FC Luik met succes besluiten: 2-1. Met een achterstand van vier punten op FC Brugge behoudt Standard nog een klein kansje op prolongatie van zijn titel. Er komen nog elf competitieweek- einden. Het eens zo fameuze Anderlecht zou theoretisch ook nog in aan merking kunnen komen voor het kampioenschap. Het zit de Brus selaars momenteel echter niet mee. Gistermiddag speelden zij in de uitwedstrijd tegen Racing White uitstekend, maar kwamen niet verder dan 1-1. Het was Ej- derstedt die uit een voorzet van Rensenbrink in de 29e minuut Anderlecht op 1-0 bracht. Bundesliga Na de twintigste speeldag in de Bundesliga is de voorsprong van Schalke weer wat gegroeid. De jonge ploeg uit Gelsenkir- chen bewees zich hersteld te hebben van de onverwachte ne derlaag tegen MSV Duisburg (1-2) en versloeg HSV Hamburg overtuigend met 3-0. De doel punten kwamen van Scheer (2) en Kremers. Concurrent voor de land titel, Bayern MUnchen, kwam bij Eintracht Braunschweig niet verder dan 1-1, een nogal onver wachte uitslag. W aarmee Bayern niet eens ontevreden mocht zijn. Een Eintracht-spe- ler schoot namelijk in eigen doel. De Brunswijkers herstel den zich onmiddellijk en brach ten twee minuten later door Baese de balans weer in even wicht. Schalke heeft nu 32 pun ten, Bayern 30. De naaste belagers van dit duo, Borussia Mönchengladbach en FC Köln, kwamen niet in actie Waregem gaf zeer goed partij en was vaak zelfs gevaarlijker. In de 65e minuut was het dan ook niet onverdiend dat Stockman uit een pass van Beirlaen de score open de. FC Brugge verkrampte daarna en was niet bij machte iets terug te doen. Het mocht nog van geluk spreken dat Beirlaen vlak voor tijd keihard op de lat schoot in plaats van iets lager. wegens afgelasting van hun wedstrijden tegen respectieve lijk VFL Bochum en Borussia Dortmund. Manager Robert Schwan van Bayern MUnchen heeft na af loop van de wedstijd tegen Ein tracht Braunschweig verklaard, dat doèlpuntenjager Gerd Mul ler niet voor minder dan ander half miljoen gulden te koop is. Vóór zijn contract afloopt op 30 juni 1973. Engeland Hereford United, een onbeteke nende niet in de League spelen de club, heeft zaterdag voor één der grootste sensaties gezorgd uit de honderdjarige geschiede nis van bet toernooi om de En gelse voetbalbeker, de FA-cup, door de eerste divisie-vereniging Newcastle United na verlenging te verslaan met 2-1. De wedstrijd, die vijf keer was uitgesteld, leek uit te lopen in vi een zege voor Newcastle, dat zes keer landskampioen is ge- weest, toen Malcolm McDonald zijn ploeg in de 82ste minuut de leiding gaf. De treffer van de peperdure midvoor, wiens waar de momenteel op anderhalf mil joen gulden wordt geschat, in spireerde Hereford United tot een dusdanig slotoffensief, dat reeds vier minuten later de ge- RMHHMHNnfflHHHIffiNRMMNMMiWÊÊÊtÊÊKÊÊÊÊHÊÊ i het Europa Cup-gebeuren, versloeg zaterdag Reading met 2-1. Hier bemachtigt Arsenal doelman Bob Wil- 3n Reading gevdarlijk kan worden. lijkmaker kon worden aangete kend. Ron Bradford schoot van 25 meter afstand feilloos in de bovenhoek en in de dertiende minuut van de verlenging kwam Hereford zelfs voor. Het was ford (in de vierde ronde) is Rickey George, die het amateur- West Ham United, elftal de volkomen onverwach- Die vierde ronde is door de overi- te overwinning schonk. De vol- ge clubs zaterdag reeds afge- gende tegenstander van Here- werkt. Schokkende uitslagen vielen er niet te noteren, hoewel drie clubs uit de eerste divisie sneuvelden: Ipswich Town (0-1 tegen Birmingham City), Lei cester City (0-2 tegen Oriënt) en GERD MULLER minstens anderhalf miljoen mark Coventry City (0-1 tegen Hul City). Het treffen Liverpool-Leeds Unv ted, twee giganten uit de eerst divisie trok uiteraard de meest belangstelling. Doelpunten len er echter niet, zodat het pu bliek nog eens mag komen kij ken. De wedstrijd wordt 9 te bruari overgespeeld. Portugal Benfica, de tegenstander Feyenoord in het Europa Cu| toernooi, heeft gisteren Portugese competitie m gelijk gespeeld tegen Setub: Benfica leidt nog steeds me een grote voorsprong van 6 pun ten op Setubal. Italië De meest verrassende uitslag van' het Italiaanse voetbalweekeinde! z, was wel het verlies van 2-0 van AC Milan tegen Fiorentina.' Daardoor kon Juventus weer al leen aan de leiding komen. Dt Turijnen wonnen met 4-0 van Verona. AC Milan en Cagliarij delen nu de tweede plaats met twee punten achterstand op Ju ventus. Inter is vierde. Spanje Barcelona is in de Spaanse com-' petitie, na een zeer slecht begin van dit seizoen, opgeklommen tot de derde plaats achter Rea^ Madrid. Barcelona won gisteren! met 2-1 van Las Pal-mas. Real speelde met 1-1 gelijk tegen Vigo, maar behield een voor sprong van vijf punten op Va lencia. Barcelona staat op zes punten. Valencia verloor verras send met 4-0 uit van Gijon. DEN HAAG Lau van Ravens, Jef Dorp mans en Koen Brouwer zijn bezig aan hun laatste seizoen als scheidsrechter. De drie arbiters, die tevens voorkomen op de internationale lijst, hebben van de scheidsrechtercommissie van de KNVB een brief ontvangen, waarin hun wordt medegedeeld, dt zij gezien het bereiken van de in de scheidsrechterij geldende leeftijdsgrens van 47 jaar niet voor een nieuwe ambtstermijn in aanmerking ko men. Dit geldt niet voor Lau van Ravens, die al twee jaar dispensatie heeft gehad, maar voor wie nu ook het einde gekomen is. Wat betreft Brouwer en Dorpmans is de KNVB uitgegaan van 1 augustus 1972. Dorpmans wordt begin juli 47 jaar, Brou wer 29 juli. Koen Brouwer was het bericht toch wel enigszins onverwacht gekomen. „Ik vind het niet zo'n prettig maatregel", aldus de Vlaardlngse kapper, „maar ik kan niet zeggen dat ik het er niet mee eens ben. We weten tenslotte dat die leeftijdsgrens er is. Maar voor mij persoonlijk vind ik het nogal streng, zoals ze die regel nu hanteren. Als deze competitie afgelopen is, ben ik tenslotte nog 46. Ze gaan uit van 1 augustus, en ik heb het ongeluk dat ik op 29 juli jarig ben, twee dagen te vroeg dus, anders had ik nog een jaar mogen fluiten. Eigenlijk had ik wel enige soepelheid verwacht. Tenslotte is er met het ge val Van Ravens een precedent geschapen. Overi gens vind ik dat ze die nog wel een jaar kunnen geven, want hij is gewoon de beste scheidsrech ter die er momenteel rondloopt. KOEN BROUWER Henny van Dalen van de scheidsrechtercommissie van de KNVB zag in de gevolgde procedure ni onbillijks: „Wij menen dat we de heren op tijd op de hoogte hebben gesteld, ledereen weet toch dat hij er met 47 jaar uitgaat, dus ze hadden het echt kunnen zien aankomen. De scheidsrechter commissie heeft trouwens in meerderheid des tijds van Ravens ook al afgeschreven. Hij bleef alleen omdat het bestuur van de sectie betaald voetbal dat wilde". Lau van Ravens, de enige Nederlandse scheids rechter, die floot bij (Mexico, 1970), kon zich het besluit van de KNVB wel indenken. Hoewel: „Ik begon eigenlijk net te denken dat er misschien nog wel een jaartje inzat, omdat ik steeds maar niets hoorde. Maar nu het zover is kan ik er niets van zeggen. Ik heb tenslotte al twee jaar dispensatie gehad en wat de anderen betreft, het zal wel geweest zijn: een of alle drie. Dat moe ten we accepteren. Er is nu eenmaal een tijd van komen en een tijd van gaan. Het is voor mij een mooie tijd geweest. Ik hoop dat ik nog een paar leuke wedstrijden krijg tot slot". De scheidsrechters commissie van de Europese voet balunie heeft zaterdag in Bern de scheidsrechters aangewezen door de wedstrijden die gespeeld worden in de kwartfinales van de toernooien om de Europa Cups. Arie van Gemert zal de wedstrijd ZwedenTsj. Slo wakije voor onder de 21 jaar leiden. In het toer nooi om de Europa Cup 2 zal Ad Boogaerts de wedstrijd Steau BoekarestBayern MUnchen flui ten, Koen Brouwer is aangewezen voor de ont moeting tussen Denemarken—West-Duitsland voor de UEFA-cup. FeijenoordBenfica wordt geleid door de Oostduit ser Kunze en AJAXArsenal door de Griek Vamvacopoulos. (Van onze sportredactie) DEVENTER Het paste gistermiddag in stadion De Adelaarshorst te Deventer helemaal in de carnavals- sfeer. In de elfde minuut van de tweede helft werd nummer 11 van Go Ahead Eagles (Van Marwijk) bin nen het strafschopgebied vastgegrepen door Hilde- brand. Opvallend resoluut bracht scheidsrechter Ber- revoets de fluit aan de mond en liet de bal op elf meter afstand voor het Utrechtse doel neerleggen: strafschop. Topscorer Ruud Geels plaatste zich temidden van protesteren de Utrechters achter de bal en nam enkele secon den later verschrikkelijk veel risico met een straf schop. Keihard joeg Geels de bal naar de bovenhoek. Geen grijpen aan voor Hendriksen. G.A. Eagles stond in de tot dan toe sfeerloos verlopen strijd aan de leiding (1-0). Voldoende voor de overwinning was de voor sprong echter niet, want zeven minuten later stoof de Utrechtse nummer elf (Hildebrand) langs het linker verdedigingsblok van de thuisclub en leverde een lage voorzet af. Bonkige Tonnie Pronk rende als een bezetene in het centrum en voor men wist wat er gebeurde, stortte de ex- Ajacied zich in zijn volle lengte op de grasmat, de bal vol op zijn hoofd nemende. Voor Nico van Zoghei was er geen grijpen aan. (1-1). Bij deze stand bleef het in het verdere verloop van de strijd. Een strijd overigens die er niet mooier, wel ruwer op werd. Tal van persoonlijke duels werden uitgevochten. Adriaanse rende steeds achter Ruud Geels aan, in welke duels het meestal bij een duw in de rug bleef, Jan Veenstra deed hetzelfde met de Deen Sten Olsen en deze duels waren om koud van te worden. Het bleef niet bij duwen, het werd trappen tegen eikaars be- Waarschuwing Kort voor het einde werd het scheidsrechter Bcrrevoets ech ter te gortig. Van Stijn van FC Utrecht greep Koenders vast en dat kostte de Utrechter een no titie in het boekje. Twee spelers van G.A. Eagles kwamen er niet zonder kleer scheuren af. Na afloop moesten Gerrie de Winkel (er bestaat tje") en Jan Veenstra (met een vrees voor het beruchte „knie- gezwollen kaak) voor onderzoek naar een ziekenhuis. Trainer Bert Jacobs van FC Utrecht had zijn zegje zoals al tijd k'aar: „De uitslag op zich vind ik niet onjuist. Alleen had ik liever gezien, dat G.A. Ea gles een normaal doelpunt had gemaakt. De straf vond ik vrij zwaar. Kansen op een normaal doelpunt heeft Eagles mijns in ziens echter niet gehad. Door de speelwijze van mijn ploeg was de tegenstander weliswaar voortdurend in de aanval, maar de aanvallen waren zo simpel van opzet, dat de achterhoede geen ogenblik in moeilijkheden is geweest. Ook na de stand van 1-0 ben ik geen moment bang geweest dat wij Deventer met een nederlaag zouden moeten verlaten". Injecties Bert Jacobs betreurde het dat spits Groenendijk wegens De Utrechtse doelman Henriksen duikt hier vergeefs naar de bal, die evenwel zonder gevaar aan te richten naast het doel zal gaan. ischias verstek moest laten gaan en dat ook Van Veen niet helemaal fit was. Met injecties had men Van Veen op de been moeten houden. Jacobs over het aanvallende voet bal: „Natuurlijk blijf ik aanval lend spel propageren, maar als FC Utrecht onder alle omstan digheden zal blijven aanvallen, zou het zich de allure van een topclub aanmeten. En een top club zijn wij beslist nog niet. Daarom ook zal ik in de tweede helft van de competitie wat be houdender iaten spelen teneinde de goede positie op de ranglijst te kunnen consolideren". Scoreverloop55, Geels (strafschop 1- 0), 60. Piy.iïk l-l. Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers: 13.000. Go Ahead Kaclo»Van Zoghel: Kolk man. Wamas. Somen Veenstra Koenders, Ter Mors, Geels, De Win kel Dorelor)Van Marwijk. Arntz. Adriaanse: Olson, Van Veen, Bon- «lnk, Van Hulsstede. DEN HAAG De voorsprong van Haarlem op zijn achtervol- gers is gisteren geen moment ra gevaar geweest. De Haarlem mers zegevierden zelf met 3-fl over Cambuur. Naaste belager Roda JC won ternauwernood met 1-0 van PEC Zwolle, terwijl nummer drie Heerenveen zelfs een nederlaag tegen middenmo ter Veendam moest incasseren„ De Volewijckers-Willem II 0-0. Toesch. 3500. Een veel sterker De Volewijc-j kers had moeten en kunnen' winnen van een matig spelend; Willem II. De Tilburgers waren kennelijk met de opdracht het veld ingegaan: speel defensief' en houd het op 0-0. Heerenveen-Veendam l-2.Van der Kerkhof 1-0, Bont 1-1, rust, Pas cal 1-2. Toesdi. 7000. Een teleurstellend Heerenveen heeft thuis verloren van een Veendam dat beter de kansen! wist te benutten dan de gasthe-! ren. In de tweede helft hebben de Veendammers toegeslagen; en toen de voorsprong met man en macht verdedigd. Roda JC-PEC Zwolle 1-0. 0-0 rust, Zuiderma 1-0. Toesch. 5000. j Roda JC heeft vreselijk veel moeite gehad om het defensief en vertragend spelend PEC naar een nederlaag te spelen. De Zwollenaren hebben tot twee minuten voor het eindsignaal goed stand gehouden. SW-Fortuna VI. 1-1. Van der Toorn 0-1, ru#r, Van der Spek 1-1. Toesch. 5000. In een weinig fraaie maar span nende wedstrijd hebben SW en Fortuna een gelijk spel bevoch- ten dat ook de juiste kracht van, de beide ploegen aangaf. Voor rust was SVV iets meer in de aanval, na de hervatting was Fortuna iets sterker. VVV heeft enorm verrast doof koploper Eindhoven naar een verdiende nederlaag te spelen. Vooral VW was in de eerste helft sterker. In de tweede helft heeft Eindhoven alles gepro beerd om een nederlaag te ont lopen. Het lukte niet. AZ'67-Fortuna SC 54). S. Tijm 1-0, rust, S. Tijm 2-0, Van Rijssel 3- 0. Schmidt 4-0 en 5-0. Toesch. 6500. Zonder al te veel moeite heefl AZ'67 FSC geklopt. Toch wal het met de eerste helft slechts 1-0, en dat dankzij de weer op gestelde en voortreffelijk spe lende Slem Tijm. Haarlem-SC Cambuur 3-0. Di Goede 1-0. rust, Nieuwenhuvs 1- 0, De Goede 3-0. Toesch. 6500. Cambuur. dat de laatste tijd tod al geen vuist kon maken heeft het ook Haarlem niet moeililk gemaakt. Vooral De Goede I speelde een uitstekende wed strijd. De overwinning voor Haarlem was geen moment 0 gevaar.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 12