Leidse Amateur Fotografen Vereniging Fotoclubs meten eikaars krachten 12 -J ZATERDAG 29 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 3-Octoberviering door F. Erades LEIDEN Voor de Leidse Ama teur Fotografen Vereniging wordt 1972 een feestelijk jaar. Precies een halve eeuw is het dan namelijk geleden dat de vereniging het eerste levenslicht aanschouwde. Een mijlpaal die onder meer opgeluisterd gaat worden met een grootse ten toonstelling in de Lakenhal waarbij natuurlijk het neusje van de zalm op het gebied van de amateurfotcgrafie ten tonele gevoerd zal worden. Hoogstwaarschijnlijk zullen de be zoekers in de Lakenhal ook wor den geconfronteerd met de his torie van de LAFV. Ongetwij feld zal daaruit naar voren ko men dat deze vereniging heel wat ups en downs op zijn weg is tegen gekomen om tenslotte de vijftig jaar te halen. Jaren wa ren er dat het ledental angstval lig daalde tot onder twintig le den maar daar staat tegenover dat juist in deze jubileumperio de het ledental een florissanter beeld roont namelijk ongeveer vijftig. Voorzitter D. v.d. Berg daarover: "We zijn de moeilijke periode te boven. De laatste tijd draaien we weer voortreffelijk. Er zit weer schot in. "De Leidse Amateur Fotografen Vereniging verschilt in struc tuur van vele andere verenigin gen. Nieuwe leden worden, als zij tenminste de eerste wanke len schreden op fotogebied nog moeten zetten, ingedeeld in de beginnende klasse. Om in de klasse van de gevorder- den te raken moet de aspirant een soort proeve van bekwaam heid afleggen in de vorm van het enkele malen leveren van redelijke foto's. Deze selectie wil overigens niet zeggen dat de gevorderden een selectie groep zijn die hoog aan de top van de amateurfotografie neer kijken op de beginners. Voorzitter Van den Berg is er zelfs van over tuigd dat onder de beginners fo tografen schuil gaan die het al helemaal in de vingers hebben. Elke tweede en vierde maandag van de maand komen de leden van de Leidse Amateur Foto grafen Vereniging bijeen op het Rapenburg no 10. Belangrijk on derdeel op deze avonden is dan dikwijls het bespreken van el- kaars werken. Kritisch bekijkt men wat de diverse leden op ta fel brengen, niet om elkaar af te kraken maar zuiver en alleen om het peil van de foto's ver der op te voeren. Bovendien ge bruikt men de verenigingsavon den ook om te luisteren en te kijken naar de verrichtingen van specialisten in de fotogra- Een aantal weken achtereen binden fotoclubs uit ons ver- schijningsgebied de strijd met elkaar aan om de beste inzending van fotowerkstuk ken. Zes foto's in totaal, die elk een apart onderwerp trachten uit te beelden, is de opdracht. Voor deze kracht meting van de fotoclubs stel de de directie van ons blad negentien geldprijzen be schikbaar: drie per onder deel en een prijs voor de club, welke op de jury (o.a. Zilveren-Camerawinnaar Si mon E. Smit en de bekende Leidse fotograaf Joop Pieë- te) de beste totaalindruk maakt. Per rubriek worden drie geldprijzen beschikbaar gesteld: ƒ50, ƒ25 en ƒ10. De beste vereniging ontvangt bovendien een geldprijs van ƒ100. fie. Zo komt bijvoorbeeld in maart de bekende fotograaf Wim Noordhopk op bezoek. De Leidse Amateur Fotografen Vereniging heeft in de afgelopen jaren diverse malen loon naar werken gekregen. Vorig jaar werd een knappe prestati* gele verd oo landelijk niveau. In een wedstrijd voor kleurendia's werd een plaats behaald bij de beste vijf van Nederland. Zoals alle verenigingen streeft ook de LAFV naar een zo groot moge lijk aantal leden. Nieuw bloed dat de fotografie als passende tijdspassering wil gaan doen. Nauwelijks vermeld hoeft daar om te worden dat nieuwe leden op het Rapenburg 10 van harte welkom zijn. Ook fotoamateurs die tot nu toe zelf in hun eigen donkere kamer experimenteerden met de nega tieven ziet de LAFV graag ko men." Misschien zijn er wel on der waar wij nog iets van kun nen leren" aldus voorzitter D. v.d.Berg. Het contactadres van de Leidse Amateur Fotografen Vereniging is: Mevrouw G.W. Mooren-van Duijn, Vijf Meiplein 52. tel. 25078 en J.G. Gompel- man Steenstraat 41, tel. 21054. F. Erades maakte dit portret Harry Wijsman legde dit ijslandschap bij Zoeterwoude op de plaat vast

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5