Korfbalselectie tegen KNS op schot Deze week in de Leidse bioscopen Zinnelijke gemeenschap De Melkweg Man uit kraan gezaagd SLF levert geen gas aan Smitweg in Hazerswoude Scylla en Treffers moeten kaarten op tafel brengen Leidse agenda Leidse bioscopen The Omega-man tammer of 42 MARKTEN PAGINA 6 LEIDSE COURANT Eert overzicht van de situatie ter plaatse na de val van de kraan. Ouders van leerlingen van de Jenap- laanschool vragen zich bezorgd af hoe het verder zal gaan met de bouw van het zes-verdiepingen tel lende flatgebouw dat in de nabijheid van de Jenaplaanschool zal verrijzen. Temeer daar de speelplaats er vrij dicht op aansluit Kleuters ontsnapt aan ramp Oegstgeest De 46-jarige kraan machinist M. M. uit Hengelo raakte gisterochtend omstreeks half twaalf ernstig gewond toen de kraan waarop hij werkzaam was door nog onbekende reden omsloeg. De man raakte zoda nig bekneld in de cabine dat de Leidse brandweer hem uit moest zagen. Zeer ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond werd de man naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde aan de Aert van Neslaan te Oegstgeest. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in omtrent de oorzaak van het ongeval, dat veel ernstiger had kunnen uitvallen. De kraan viel op de speelplaats van een kleuterschool, een paar minuten Nadat de kraandrijver uit zijn cabine was voordat de school uitging. zingen naar het AZL overgebracht. '.zaagd werd hij met gebroken ledematen en inwendige kneu- HAZERSWOUDE Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de gemeenteraad van Hazers woude de thans opgang maken de „verkapte" mondelinge rond vraag naar aanleiding van de notulen van de vorige vergade ring kwijt raakt. De aanleiding tot de studie hier van door burgemeester en wet houders vormde de vraag van de PvdA-er P. Oosterhoff, die graag door het college telkens een lijstje ziet samengesteld waarin aandacht wordt besteed aan de afhandeling van actuele zaken. Burgemeester J. ten Heuvelhof merkte tijdens de gis teravond gehouden openbare bijeenkomst op, dat het college niet aan zo'n „lijstje" tilt, maar liever werkt met nota's en voor stellen. De dienst gemeentewer ken is aan het bestuderen, of het wenselijk is bij bedrijven containers te plaatsen voor de afvoer van het vuil. Volgens wethouder Verweij zouden de volle containers bij oproep wor den geleegd, maar zouden de gebruikers zelf aan de verlening van de service financiële mede werking moeten verlenen. Een container bij het Kromme Jaag pad achtte hij onrendabel. De woonschipbewoners zullen het huisvuil kunnen storten in een binnenkort te plaatsen box. Volgens wethouder L. Verweij ziet het er niet naar uit, dat het drinkwater te Hazerswoude- dorp, waar de laatste weken weer klachten te over zijn over „zwart" water, zal worden ge fluorideerd. De aanvraag van het Gouds waterleidingbedrijf, dat levert aan De Rijnstreek te Boskoop, heeft geen vergunning hiertoe ontvangen. Actuele zaak is, volgens burgemeseter Ten- Heuvelhof, dat fluoridering voor de sierteelt ongewenst wordt geacht. Hoewel B. en W. bij de Stedelijke Licht Fabrieken te 1 Leiden hebben gepleit voor de aansluiting van de Burgemees ter Smitweg op het elektra- én gasnet, wil genoemde instantie slechts een bijdrage, waarover nog wordt onderhandeld, leve ren voor de elektrificatie. De kosten van de kabelaanleg zul len in elk geval op de gebrui kers worden verhaald door een belasting. Volgens de voorzitter achten de SLF uit Leiden de aansluiting op het gasnet niet rendabel, maar wethouder P. van de Werf stelde de raad in het vooruitzicht, dat „we hierin niet zullen berusten". Volgens hem komen er woningen genoeg om de rendabiliteit te waarbor gen. Nu de 24 woningwetwonin gen aan de Kastanjelaan zullen worden opgeknapt tegen een prijs van 43.500,-, is het niet uitgesloten dat het bestuur van de gemeente, die eigenaar is van deze huizen, met de wo ningbouwvereniging Volksbelang gaat onderhandelen om ze over te nemen. Omdat het puur on derhoud betreft, zullen de kos ten niet worden verhaald op de bewoners in de vorm van huur verhoging. ARP-er J. de Wit deed het college overigens de suggestie aan de hand, om de genen die hun woning in het verleden steeds goed onderhiel den, te belonen in de vorm van een premie. Geheel volgens de wet te werk gaand, gaat het Hazerswoudse gemeentebestuur geen collectieve gegevens meer aan de pers verstrekken betref fende de burgelijke stand. „Een poging tot het beschermen van de privacy" noemde de burge meester dit besluit. Raadsleden J. Wesselingh en M. de Boer (KVP), J. de Wit en C. Matze (ARP) en E. van Elderen (CHU) vinden dit maar een ge mis, een nare zaak voor een he leboel mensen, het ontnemen van een bepaalde service aan de burgerij en van een belang rijke inlichtingenbron. Alphen Dit zijn de twee panden aan de Hoornstraat die voor 1 maart moeten worden ontruimd, zo bepaalde de president van de Haagse rechtbank deze week (zie onze editie van gisteren). De gemeente Alphen had een kort geding aangespannen tegen de families Blonk en De Groot, omdat sloop van de panden noodzakelijk is voor de rea lisering van het plan Rijnhaven (doortrekken van de Ondernemings weg, vestiging nieuwe industrieën). Lisse De vereniging van oud-leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouw School heeft gisteren haar jaarver gadering gehouden in „De Nachtegaal" in Lisse. Tij dens deze vergadering hield de heer Van de Vijver, direc teur van het adviesbureau voor Ondernemers een le zing over het onderwerp „tiscale en juridische as pecten rond de juiste onder nemingsvorm". OEGSTGEEST De selectie voor het Nederlands Microkorf balteam, dat a.s. zondag in Deurne tegen de Belgen aan treedt, speelde gisteravond in een uiteraard stampvolle Apol- lohal in Oegstgeest een oefen duel. K.N.S. fungeerde daarbij als sparringpartner en deed dat wat de eerste helft betreft zeer verdienstelijk. In het 2e gedeel te had de ploeg van bondscoach Zwaanswijk zoals te verwachten was genoeg adem over om er toch nog een schuttersfestijn van te maken. Na een voor KNS zeer goede ruststand van 81 in het voordeel van de oranjehemden, werd dit nuttige oefenduel afgesloten met de cij fers 234. Veel waarde heeft deze uitslag natuurlijk niet omdat KNS veel ruimte liet tot afstandschoten. Belangrijker was echter hoe het voor zondag opgestelde team qua spel voor de dag zou ko men. Het aanvalskwartet rnder aanvoering van captain Drikus Klouwen (archipel) draaide bij zonder goed en had weinig tijd nodig om tot doelpunten te ko men. Vooral Klouwen, een zeer begaafd korfballer, miste zelden en maakte zijn plaats, evenals ploeggenoot Janne Engelberts, dan ook waar. In mindere mate gold dat voor Rohda speelster Toos Koper, die verdedigend on der het internationale peil bleef en dan ook de grootste moeite i had met Marry Zirkzee, die overigens bijzonder goed op j dreef was. Het verdedigingsvak j van het duo Brugman-Van Nie- I rop (beide debutanten in de mi- j croploeg) was gekoppeld aan de Ons Eibernest speelsters Jirska van Duivenvoorden en Tannie Pouw. Na een stroef begin, ver liepen de combinaties in de 2e periode stukken beter. Zwaans wijk bood dit kwartet de volle speeltijd de gelegenheid inge speeld te raken, wat in de slot fase dan ook het geval was. De reserves, onder wie Vicus speelster Lenie Niessing, kon den na 20 minuten alweer het trainingspak aantrekken. Klou wen (7x) en Casper van Nierop (6x) waren de grootste leveran ciers voor de oranjetreffers. Hans Filemon (2x), Mary Zirk zee en Henny Brakel, die met zijn broer een meer dan ver dienstelijk partij speelde, scoor den voor KNS. O KOUDEKERK Maandag avond a.s. geeft het Koude kerks Blazersensemble „Con certino" o.l.v. C. Smit een concert in de Ned. Herv. Kerk. Medewerking wordt verleend door het Chr. Man nenkoor „Die Rhijnse Sangh- ers" uit Bodegraven o.l.v. Dirk van den Bosch. Mevr. Kruiswijk begeleidt op de piano. Het concert begint om 8 uur. de kerk is v.a. 7.30 uur open. LEIDEN Vooral SCYLLA en DE TREFFERS worden dit weekend geconfronteerd met lastige tegenstanders. De Leidse ploeg heeft het erg druk. Ze speelt twee wedstrijden achter elkaar en daarna is het bekend op welke plaats zij in de eind rangschikking kan rekenen. Wint men zaterdag de uitwed strijd tegen TSF, dan hoeft men over degraderen niet in de war te zitten. Maar zendag volgt dan de topper tegen Delta-lloyd. Verlies tegen de Amsterdam mers betekent min of meer een uitschakeling voor het kam pioenschap van Nederland. Wanneer men gelijkspeelt is nog van alles mogelijk. Gezien de goede start moet dit tot de mogelijkheden behoren. Ook voor DE- TREFFERS is het uur der waarheid reeds snel aangebroken. Het damesteam gaat op bezoek bij Tempo- Team, dat nu als gevaarlijkste concurrent voor de landstitel ge zien wordt. Erg belangrijk voor de Veense dames wordt de con ditie van Veronique van der Laan. Wanneer zij voldoende hersteld is, moet een gelijkspel gehaald kunnen worden. De he ren van De Treffers spelen thuis tegen Aloysius. De Zeeu wen hebben versterking gevon den in ex-ereklasser Van Dijk uit Tilburg en gelden als sterk ste tegenstander in de hoofd klas. Wanneer de Veenders dit jaar nog naar de promotie-ere- klas willen, zullen zij dit duel moeten winnen. Docos gaat op bezoek bij Swift (Deventer). Na de misstap te gen PSV hebben de Leidenaars wat goed te maken. Het moet voor Ed Fallaux c.s. een ruime overwinning kunnen worden. TOV gaat op bezoek bij 't Hooge Huys in Alkmaar. Tegen dit (gesponserde en bij elkaar ge kochte) team zullen zij alle zei len moeten bijzetten om tot een goed resultaat te komen. Met een gelijkspel mogen zij al te vreden zijn. De Steeds Vooruit dames moeten thuis de handschoen opnemen tegen het pas gepromoveerde Gossima. Niet alleen om zeker van de ereklas-plaats te zijn zullen zij moeten winnen, de Warmondsen zijn sterker. Het herenteam mag niet verliezen van NOAD 3. In dit stadium hebben zij de punten te hard no dig. Het damesteam van Avanti aast nog op een plaats in de dames- ereklas. Het Rotterdamse Elan komt bij hen op bezoek en zal de punten moeten afgeven. Avanti's heren ontmoeten in Amsterdam de reserves van Arnroba en hebben de grootste kans op winst. OVERIGE WEDSTRIJDEN: Scylla 2—Wibats 1, Scylla 3—En- tac 1, Combi 1—Scylla 4, De Treffers 2Wibats 3, Bloemen- lust 1—De Treffers 3. Bona Stars krijgt Suvrikri op I K-zoef LEIDEN Het Leidse Bona Stars, met twee punten voor sprong op Agon en H. Cardinals aan kop in de degradatiepoule, m.a.w. op de zevende plaats, krijgt morgen in de 5-meihal Suvriki op bezoek. Het Haagse team verkeert in ernstige degradatienood en heeft de punten dus hard nodig. Gevoegd bij het feit dat Suvriki voor Bona Stars altijd een zeer lastige tegenstander is, moet voor de Leidse ploeg een vol doende waarschuwing zijn om zich niet te laten verrassen. De aanvangstijd is kwart over ne gen! Daarvoor zullen het jeugd- en het damesteam van Bona Stars het zeer moeilijk krijgen tegen respectievelijk Levi's en Frisol-Rowic. Voor de jeugd zit er wellicht een minieme zege in, de dames zullen het waar schijnlijk niet redden. VOORHOUT Op zaterdag 29 en zondag 30 januari hou den jonge schilders expositie in 't Hok. Moderne schilde rijen van Gerard Schoema- ker, Hans Guigherip en Wout Ruigrok zullen daar te be zichtigen zijn. Exposities schUde-rijcn VA 31 jan. ilerie lleutf: aquarellen van Victor Vouter en Gert Hc-ndriksen tot 30 Galerie 'l hoekje hij de pomp: foto expositie van Dirk Haster en Jan van Horic-k lot 29 jan. NEDERLANDS LEGERMUSEUM: (Tel 34241) Zes poppen (Javaanse) behorende bij een kampong. Leen- materlaal geweest van Koningin Permanente agenda GAK part-time werk Man Vrouw Maat- j schappij dl. 9.30—10.30 uur. do. 19.30-20.30 uur. Binnenstad Koopavond Lelds CitV Centrum donderdag tot 21.00 uur. Steenscliuur 5 Spreekuur over huls vesting werkende jongeren elke dis-' dag. Groenoordhnl Veemarkt vrijdag voor bejaarden hulp: Oude Rijn 190. 3emeenschap Zuid-West. Hulpverte- I nings- en informatiedienst voor Lel- den Zuid-YVesl, secretariaat Jacques 1 Urhisplanisoen 83: voor hulpverle ning tel. 20460: voor informatie tel. CHR. 'KLEUTERSCHOOL: zaterdag: Volkshuis, Apothekersdijk - Spreek uur van Juridisch Advies Bureu: werkdagen (behalve maandag) 9.00— 13.00 uur. Zaterdagen 10.00—12.00» uur. Donderdagavonden 19.00—22.00 19.00 en 21.15 u: Moodv-Wood-Pec-' festival, a.l. wo en za 14.30, zo' 0 en 16.15 u. „100 geweren" 18, UDO: (tel 24130) James Bond „Dia- i monds are forever". 14 jr. LUXOR: (tel 21239) „The omega man" IS jr. REX: (tel 25414) „De maagd in de. STUDIO: (tel 33210) La vole lactee. TRIANON: (tel 238751 ..Zinnelijke ge enschap" 18 jr. De voorstellingen Bezoekuren ziekenhuizen i: dagelijks, be- van 19.00—19.45 3.00—14.00 uur; Kliniek verlosk 15.30—17.00 er dinsdag is ei 19.00—20.00 alleen zwangeren: 1 Praemateurenafdelin; lenhuis: le klasse dago- ni3-, wo. en vr. 1B.30-10.00 u. voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar gén toegang op de kinderafde ling. Noordwijk, Sole Mlo: klassepatiënten dagelijks van 3 tot haif 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondag van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half S en zaterdag van 1 tot half St. Ellsabethzlekenhulsvolwassenen: van 11.30—12, van 14—15 en van 18 45—19 30 uur; 1ste klas; Alle da gen vanaf half twaalf. Kraamafde- ling: 3de klas: van 15-16 en van 18.45—19.30 2de klas: var. 11.30-12 (alleen vaiers) van 15—16 en van 18.4519.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo.. vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Klnde- dagen van -16 d i 18—18.31 Rex beleeft de eerste prolongatie van dit jaar met zijn „Maagd in de -sexboetiek". Voor lien die maar geen genoeg van James Bond kun nen krijgen draait er voor de zesde week „Diamonds are forever" in LIDO. Na „The Graduate" is Mike Niclhols teruggekomen met '„Carnal Knowledge" (Zinnnelijke gemeenschap) in TRIANON. Het is een film die doet denken aan Polanski. CAMERA heeft een Leidse première met „Summer of '42", naar de bestseller van Herman Raucher. Voor de jeugd zijn er wat tekenfilmpjes: Woody Wood pecker Festival" en weer een spannende nachtvoorstelling „Honderd geweren". STUDIO heeft deze week een film, waarin men zoekt naar de zin van het leven en het bestaan van God: „De Melkweg". LUXOR draait „The Omega man", een angstaanjagende science fiction met Charlton Heston in de hoofdrol. LUXOR Charlton Heston schijnt één van de weinige Hollywood- acteurs met hersens te zijn. Vandaar dat wc hem vaak zien in films waarin een „schijnmoraal" het filmplezier komt bederven. Zijn „Omega-man" lijdt hier ook onder. tharlton rijdt ia een auto door de verlaten straten geeft af en toe een roffel op zijn stengun en vertrekt geen spier van het nobeel gezicht als hij lege winkels binnenstap'., ij speelt Heston, die als enige normale mens van een ramp die de mensheid heeft getroffen toen Rusland en China elkaar met bacteriogollsche bommen gingen be strijden heeft overleefd. De abnormale overlevenden trachten Hes ton op alle mogelijke manieren het leven zuur te maken. Plotseling blijkt er nog een normaal mens over te zijn namelijk een neger meisje dat verliefd wordt op Heston. Vanaf die ommezwaai gaat het scenario lelijk wringen en heeft de moraaltoon de film al voorgoed naar het belachelijke getrokken. De verwijdering tussen Sandy. Arthur Garfunkel, en de door Candice Bergen gepersonificeerde Susan TRIANON Mike Nichols' vervolg op de Graduate, Carnal Knowled- bij zou kunnen aflikken. Nichols is er echter de man niet naar om bij zou kunnen aflikkken. Nichols is er echter de man niet naar om een goedkoop produkt af te leveren. Het ogenschijnlijk zo simpele gegeven, van op avontuurtjes uitzijnde jongens, werkt hij op zo'n sub tiele wijze uit, dat hij met een minimum aan naakt weet te volstaan. Terwijl hij zijn hoofdrolspelers Arthur Garfunkel en Jack Nicholson, een marathon van losbandigheid laat afleggen weet hij een serene rust in de film aan te brengen, waarbij hij de mimiek van het duo (van wie Nicholson een ijzersterke monoloog ten beste geeft in de vorm van een fel contrasterende tirade) goed accentueert. Sterk is hij ook in zijn suggestieve beelden, waarbij Nichols doet denken aan zijn magisch realistische collega Roman Polanski. Alternatieve opnamen als het ware, waarbij hij de kijker laat meedenken. Hij onttrekt de camera aan het brandpunt van de acti viteit en registreert de gemoedsstemming van de toeschouwer. Het is een dromerig (in de goede zin van het woord) werk geworden, dat begint met Nicholsen en Garfunkel als Jonathan en Sandy volop in hun adolescentie, waarbij zij beide dingen naar hetzelfde meisje. Een lange reeks geliefden volgt. Gebruiksvoorwerpen voor Jona than, die het ideaalbeeld van de vrouw tevergeefs zoekt, en later zijn vriend Sandy, die een tijdlang een geschikte partner schijnt te hebben gevonden, weer terugvindt op zijn pad. Simpele gegevens, bas s voor een goed produkt. Daarin ligt de kracht van deze film, waarin ook Ann-Margret, Rita Moreno en Candice Bergen hun opwachting maken. De man, die „Summer of '42" in zijn reclamedrift aankondigde als „een film om te gillen" heeft daarmee zijn doel bereikt. Althans bij degenen, die Studio binnenstapten om een avondje te gil len. Maar de verrukkelijke verfilming van Her man Rauchers werk onder regie van Robert Mulligan had beter verdiend. Het werk is een ernstige poging om de tegenstelling te schetsen tussen de psyche van de puber, die alles nog van het leven verwacht en die van een jonge vrouw, die zojuist alles verloren heeft, wat het leven haar bood. Het gegeven biedt de filmer weidse perspectieven. Dat hij de scherpte van het contrast gezocht heeft in de overdrijv ng ongeacht het accepta bele spel van Jennifer O'Neill als Dorothy en Gary Grimes als Hermie verengt zijn werk: de drie pubervriendjes worden tot een erotische a: icgroep d.e even luidruchtig als schuw is. De bee dschone weduwe draait een betraand walsje met baar te jeugdige aanbidder als reactie op het telegram dat het c/erlijden van haar man, zaliger gedachtenis, meldt, om 't joch vervolgens in haar bed te nemen en het bidwijs te maken. Boeiend gegeven, acceptabel spel, verrukkelijke verfilming maar hoewel verdriet duizend vor men heeft wordt „Summer of '42" een film om te gillen voor degenen die niet trachten de diepte van de geëxposeerde gevoelens te peilen. STUDIO De regisseur van „De Melkweg" de veteraan Louis Bu- nuel, gaat gebukt onder zijn religieuze opvoeding en zijn twijfels aan tal van dogma's. En wat dat betreft heeft Bunuel zich in deze rolprent vol symbolen en dubbele bodems danig uitgeieefd. Het is in feite anderhalf uur lang mediteren en filosoferen geworden over het bestaan van God, over het juiste geloof en over het begrip waarheid. Wat het scenario aangaat heeft Bunuel geen enkele con cessie aan de geïnteresseerde bioscoopbezoekers gedaan, wel heeft hij de beelden op virtuoze wijze verpakt met als hoogtepunt de pel grimstocht van twee zwervers op weg naar Spanje. NOORDWIJK - Het eerste team van de Noordwijkse ta feltennisvereniging TOV haalde in de promotie-hoofd klasse de eerste winstpunten binnen. Het zegevierde met 64 over het Amstelveense Mars ES 1. Vooral de laatste partij tussen Goof v.d. Hoorn en Bosweger was verras send. De eerste wedstrijd van de nieuwe overgangs- klasser TOV 2 tegen Phoenix 2 uit Delft eindigde eveneens in een 64-overwinning. De overige uitslagen zijn: Meisjes: St. H./TSB 1—TOV 1 6—4; TOV 2—TOV 3 9—1; TOV 4—ATTC/Boot 1 1—9: TOV 5—Docos 2 3—7; TOV A —Docos 91. Jongens: St. H/TSB 2—TOV 1 1-9; TOV 2—Reflex Vs 1 4 -6; De Treffers 3—TOV 3 0—10; Play Fair 2—Tov 4 4—6. VVaspeen p. kist: A extra 790—830, A I 640—790, A II 410—760. B extra 910—1050, B I 610—1000, B II 20O— 410, C I 280—440, C II 1" 3 partijen. Prijzen ln guldens peV kg: 4.65—4.75. Handel flauw. Varkensmarkt Delft 27 Januari. Aan- i voer 6 varkens en 189 biggen. Prij zen in guldens per sluk: biggen 80 —90. Handel flauw. Elerprijzen Barneveld 27 Januari, i Coöp. Veluwse Eelervelllng. Aanvoer 2.232.666 sluks. stemming terughou dend. Prijzen (In guldens per 100 stuks): eieren van 50/51 gram 9.85 —10.20. 55/56 gram 10.75—11.15. 60/61 11.85—12.25. 65/66 12.55—12.80. Eierveillng. Aanvoer 1.359.420 stuks, stemming terughoudend. Prijzen (In per 100 1.850.000 stuks, handel redelijk. Eieren van 50/58 cram 10.SO—12.55 per 100 stuks, kg-prljs 2.10-2.16 (correct), eieren van 59/64 gram 12.75—13.55 per 100 stuks, kg-prljs 2.16—2.12. eieren van 65/69 gram 13.85—14.40 per 100 stuks, kg-prljs 2.13—2.0. wit' te eieren 0.25—1.00 per 100 stuks la-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6