Kop Hoofdstraat dicht na emotioneel debat Raad Koudekerk beslissing over nam nog geen verkeersnota Nacht van Mesker na de nacht van Willem Leidse agenda Bodegraven bij regionale brandweer UW MENING Harde politieke woorden gingen over en weer Onoplettendheid duur betaald MARKTEN PAGINA 6 LEIDSE COURANT loordwijk Na een fel, emotio neel debat, dat herinneringen opriep aan ,,de nacht van Wil lem", toen de raadhuisplannen in discussie waren, besloot de Noord wijkse raad gisteravond met 9 tegen 8 stemmen om de kop van de Hoofdstraat in het hoogseizoen (15 juni tot 15 au gustus) voor het rijverkeer te sluiten. De stemming verliep even grillig als enerverend, lemeentebelang en WD ver klaarden zich eenpartig tegen het voorstel, de incomplete PvdA-fractie en de PPR spra ken er zich voor uit, in de prot. chr. fractie „viel kapitein Voge laar uit de boot" (terminologie van Benschop) door zich tegen het voorstel te keren, en de KVP bleek in twee kampen ver deeld. Tegenstanders fractievoorzitter Alkemade, steund door mej. Koopman en de heer Faase, de heer Oost- dam was afwezig, wethouder Van Leeuwen bleek vóór en in feite lag het lot van het voorstel nu in handen van de heer Mes- ker. De stemmihg voltrok zich in bijna tastbare spanning. Mes- ker bleek echter de wethouder te volgen en sprak het „vóór' en daarmede was de afsluiting van de kop van de Hoofdstraat een feit, zij het dan voor een kortere periode dan aanvanke- tot 15 augustus was een sugges tie van de heer De Geus (prot.chr.), en de heer Mesker maakte daarvan een conditie bij het bepalen van zijn stem. waren Voor het zover was waren de ge moederen wel in beweging ge weest. De heer Faase sprak zijn verbazing uit over dr onver wachte komst van het voorstel. Naar zijn mening werd te wei nig rekening gehouden met de 64 Hoofdstraatwinkeliers. Au to's plachten de deze straat stapvoets te rijden en er waren nog nooit ongelukken gebeurd, uit De heer Vogelaar had vernomen, dat Albert Heijn snel zou ver dwijnen als tot afsluiting zou worden overgegaan. Hij vrees de, dat de bende van het Vuur torenplein zich naar de Hoofd straat zou verplaatsen als het rijverkeer daar zou worden ge weerd. De heer Alkemade noemde het voorstel een donderslag bij hel dere hemel. Geen enkel onder zoek was eraan voorafgegaan. tien parkeerplaatsen en in de zomermaanden is het een boffer als je daar je wagen kwijt kan. Verder bestreed de heer De Geus, dat de winkeliers tijdens de proefsluiting in 1968 zo'n enorme schade zouden hebben geleden. De bescherming van de voet- De heer Jansen (VVD) vreesde ganger geschiedde ten koste grote verkeersmoeilijkheden als van het belang van zovele za- jn de zomer de kop van de kenmensen.De heer Alkemade Hoofdstraat voor het verkeer deed een beroep op de raad zich Zou worden gesloten, de verantwoordelijkheid bewust De heer Schelvis (PPR) achtte te zijn bij het nemen van deze het voorstel in het belang van de leefbaarheid. Hij sprak zijn waardering uit voor de moed van het college om ondanks al het misbaar toch met dit voor stel te komen. Burgemeester mr. Bonnike ging uitgebreid in op hetgeen door de verschillende sprekers was ge zegd. Door het vrijkomen van het terrein van garage Beuk was voor het winkelend publiek voldoende en bereikbare par keerruimte ontstaan. Het bij de proef in 1968 geleden verlies door de middenstand was niet zo duidelijk naar voren geko men. Het verkeersprobleem voor het tweede gedeelte van de Hoofdstraat is inderdaad moei lijk. Het college heeft de bezwa ren niet met één pennestreek weggevaagd, doch het algemeen belang laten gelden. later ook de heer Van Riemsdijk (beiden Gem. belang) spraken zich te gen het voorstel van B. en W. uit. Moet men nu ten koste van alles met de auto voor de winkel stoppen?, zei de heer Benschop (Prot. chr.) Aan de Jan Kroons- weg is parkeerruimte genoeg. Het gaat hier om een zaak van milieuverontreiniging. In de zo mer wordt men in de Hoofd straat beroerd van de benzine dampen. Van de kreten van de middenstand kom ikniet onder de indruk, aldus de heer Ben schop. De situatie in de kop van de Hoofdstraat is het toppunt van ellende, betoogde de heer De Geus. De kop telt slechts veer- Cor de Heiden verlaat de Leidse Courant DEN HAAG/LEIDEN. Bij Westerpers N.V. heeft men gisteren afscheid genomen van de heer C. P. de Heiden, die vijftig jaar bij de Leidse Courant heeft gewerkt. De heer De Helden is vorige week 65 jaar geworden. Tijdens 'n afscheidsreceptie sprak drs. J. Brader over de vele veranderingen, die de heer De Heiden de afgelopen jaren in het bedrijf heeft meegemaakt. Hij dankte mevrouw De Heiden voor de steun achter de schermen en bood de scheidende administrateur een enveloppe met inhoud aan. De heer Besseling, chef de bureau van de Leidse Courant, dankte de Cor de Heiden heer De Heiden voor de prettige Brader samenwerking. Tot slot sprak de heer De Heiden: „Van mede werker word ik gewoon abonnee. Mijn bureaustoel ga ik ver wisselen voor een stoel thuis. Mijn persoon verdwijnt van de krant, maar mijn hart zal er blijven". i gesprek met de directeur Geen aula Hoogmade De bouw van een aula door de St. Barbaravereni- ging zal in Hoogmade voorlopig nog wel een utopie blijven. De kosten bleken te hoog te zijn. Uit het financieel verslag van de heer G. van Tol bleek dat er over het afgelopen jaar een voordelig saldo is van 1209,69. De inkomsten waren namelijk 3265,64, de uitgaven 2055,95. Het totale kassaldo bedraagt 4596,12. De vereniging heeft op dit moment 257 leden. In het bestuur kwam geen wijziging. De heren G. van Tol, C. van Zaal en J. Marks werden her kozen. In de financiële commis sie neemt de heer Borst zitting. Na overleg met de dragers zijn de begrafenistijden vastgesteld tussen half 11 's morgens en ZAAL MAKEL Ledenvergadering P.v.d.A., aanvang 20.00 u. WARMONDERWEG 50 Jongeren contact van de Ned. Ver. voor Huis- GEN I merklappen van de Ned. Ver. v< Hulsvr., aanvang 14.00 u. ACADEMIEGEBOUW Uitslag subfaculteitsraad verkiezingen. SCHOUWBURG Den Haag torn i K. BODEGRAVEN Tijdens de raadsvergadering van maandag aanstaande komen onder meer de volgende voorstellen van het college van B. en W. aan de orde: - aansluiting bij de gemeenschap pelijke regeling voor een regio nale brandweer Midden-Holland, indeling van een gedeelte Reiger oord van bestemmingsplan Zuid II. In dit gebied kunnen volgens de nadere indeling wor den gebouwd 224 eengezinshui zen en 36 bejaardenwoningen in twee lagen. Met Bouw en Aan nemingsbedrijf F. de Boer en Zonen en de heer W. G. Groenen is overleg gaande omtrent de realisering daarvan. - ruiling van grond met de heer T. Kool te Nieuwerbrug en aan koop van grond met de heer J. Karens te Nieuwerbrug. - aankoop van gronden van de he ren Breedijk en Habold ten be- hoeve van de noordelijke omlei- dingsweg en de brug (Buiten kerk 36 en 41). restauratie van de gemeenteto ren. De architect is de heer P. r.d. Sterre uit Leiderdorp. Het aankoop van grond van de heer P. v.d. Linde te Nieuwerbrug. Het betreft een stuk onbebouwd perceel weiland aan de Graaf Florisweg 13, groot ongeveer 1300 m2. werk zal worden uitgevoerd herziening bestemmingspl; door Aannemingsbedrijf Huur man N.V. te Delft, aankoop van de woning Emma- kade 42 van de erven mevr. D. Koster- de Hoog. [Iphen Het gemeentebestuur van Alphen heeft gistermorgen even de b. en w.-vergadering onderbroken om de nieuwe veeg-zuigwagen van de gemeentelijke reinigingsdienst te bekijken. „eiden De leegstaande boerderij van Uijtenboogaard aan de Haagweg is gisteravond uit gebrand. De boerderij was be stemd voor de sloop en is waar- schijlijk door baldadige jongelui in brand gestoken. Leiden Een 65-jarige bouwvak ker is gistermiddag op een bouwwerk aan de Hugo de Vries- straat van een steiger gevallen. De man klaagde over pijn in de rug en werd ter observatie in het Diaconessenhuis opgenomen. Protest Agitatie De Russische schrijver Wladimir w>e is die zich journalist noemen- Boekowsky is op zeer moedige de Oltmans, wat weten hem? Weinig. Hij is op ons af gekomen als een wat arrogant mannetje wiens twijfelachtige betogen bij ons vele vraagte ken-; heeft opgeroepen. Waar om? Schakelden wij bij voor baat zijn goede bedoelingen uit en zien wij hem daardoor als een professionele rellenschopper voor wie het doel alle middelen heiligt? Vragen die meer dan ooit om een antwoord vragen, het wordt hoog tijd om de felle schijnwerpers te richten op de hoek der negatieven en zulks ter bescherming van de argelo- zen. Een duidelijk antwoord op alle bovenstaande vragen gaf oud minister president Drees reeds in 1967 in het boekje „Luns" geschreven door Han Hansen: „Luns was in mijn ka binetten een zeer open vind ik. Hij was niet iemand die iets achter zou houden ziin besprekingen. Hij heeft al tijd uitvoerig verslag gedaan van zijn ervaringen. Dat ge beurde ook telkens als hij in het verband van de V.N. weer po gingen had ondernomen on ternationale medewerking krijgen voor een oplossing van de Nieuw-Guinea kwestie", al dus onze toch onbetwist integere Drees. medewerking doormiddel Luns was en is een politicus van een handtekening op lijsten. de realiteit, van het maximale haalbare, een wezenlijk diplo maat. Vijftien jaar op een zo'n verantwoordelijke post is naar mijn mening een uitstekend ge tuigschrift, een man van een dergelijke ervaring heeft geen behoefte aan verdraaiing der feiten. Dick Jansen, Leiden. wii'e opgekomen voor de vrij heid van meningsuiting, en te gen het gebruik van de psychia trie door de opsluiting van gees telijk normale opposanten in psychiatrische inrichtingen in de U.S.S.R. De straf van 12 jaar gevangenis werkkamp en verbanning voor aktiviteiten, die volgens de Rus sische grondwet en de Universe le Verklaring van de Rechten van de Mens toegestaan zijn, is bijzonder bruut. De Nederlandse en Belgische af delingen van Amnesty Interna tional spreken hierover hun hef tige verontwaardiging uit en vragen de regering van de U.S.S.R. de zaak in hoger be roep te behandelen en dan een normale procesvoering toe te staan, waarbij getuigen de charge mogen ontreden. Te vens dat dit proces niet alleen formeel, maar ook in feite open baar zal ziin. zoals de wet dat eist. In navolging van Amnestv International vraagt de Wereld- winkel-Alnhen alle personen en organisaties die deze straf on rechtvaardig vinden dit te laten weten aan premier Alexei N. Kosygin in Moskou. De Wereldwinkel-Alphen vraagt KOUDEKERK Twee onderwer pen hebben gisteravond in de Koudekerkse gemeenteraad veel stof doen opwaaien: de ver keersnota, en (onverwachts) het toekennen van een vergunning aan een Hondsdijk-bewoner om caravanioodsen te mogen bou wen. Laatstgenoemde zaak dreigde zelfs aanleiding te' wor den voor een politieke bestuurs crisis, ware het niet dat wethou der Molema toch al op het punt stond om afscheid van de Kou dekerkse politiek te nemen. Een geheel bezette publieke tribune kwam dus gisteravond weer vol ledig aan z'n trekken.. Burgemeester C.M. van der Lin den zorgde voor een primeur door bij de aanvang van de ver gadering mede te delen, dat hij als voorzitter van de raad afzag van „het voorrecht" om een nieuwjaarstoespraak te houden. De heer Van der Linden meen de dat de belangrijkste zaken en gebeurtenissen reeds aan de orde zijn geweest tijdens de re cente begrotingsvergaderingen. Ir. P. de Knegt, samensteller van de verkeersnota, opende de dis cussie rond de toekomstige ver keersafwikkeling in Koudekerk. Voor elk van de vier ruimtelijke modellen (alternatieve uitbrei dingsmogelijkheden) had hij de het licht van de standpuntbepa ling van zijn fractie inzake de toekomstige dorpsuifcleg (verder in oostelijke richting en geen Kerkewijk). Mevr. Le Large- van Breukelen (KVP) bracht de nautische aspecten in het ge ding. Zij hoopte dat de progno ses wat de toename van de ver keersintensiteit betreft, progno ses zouden blijven. „Waarom verbreding van de Hoogewaard alleen voor auto's, denk ook eens om het langzame ver keer", vroeg dit raadslid. In zijn beantwoording vroeg de burgemeester de rasfd om meer naar de toekomst te zien. Hij erkende dat de voorstellen in grijpend zijn, maar men moet het niet puur plaatselijk (verbe tering dorpsstructuur) bekijken, maar ook in groter verband. „Koudekerk en Hazerswoude- Rijndijk behoren tot het over gangsgebied tussen Leiden en Alphen. De ontwikkel ingsrem die dit gebied thans krijgt opge drongen, zal in de toekomst een farce blijken. Juist dit Midden gebied krijgt in de toekomst een zwaardere functie, en een Kerk wijk zal dan niet kunnen uitblij ven om in de dan aanwezige be hoeften van Leiden en Alphen te voorzien. Koudekerk kan geen eiland van rust blijven". verkeerstechnische consequen- Een brug bij de Gemeneweg zag ties nagegaan, waarbij hij tot de volgende algemene conclusies was gekomen: a. de capaciteit van de huidige Koudekerkse brug is strikt onvoldoende, b. de Kerklaan zal geen zware ver keersdruk mogen en kunnen verwerken, c. de Hoogewaard en Dorpstraat blijven de voor- verkeersaders, en be- welke a.s. zaterdag in onze kraam op het Thorbeckeplein gereed liggen, en welke na beëindiging van deze, donr Am nesty International landelijk georganiseerde aktie, naar pre mier Kosygin zal worden ver zonden. Wereldwinkel-Alphen. hoeven verbreding tot 9 meter. Naar de mening van de heer De Knegt handhaaft een nieuwe brug tegenover de Lagewaard de centrale verbinding tussen Koudekerk en „Rhynenburch", en is ook voor de Koudekerkse uitbreidingen in de toekomst het gunstigst gelegen. Drs. J. C. v.d. Vlugt (PCP), die de rij van sprekers opende, kwam met een totaal nieuw plan op tafel: aanleg van een rondweg langs de noordzijde (omgeving Lagewaard) van Dorp -Oost en een eventuele Kerkewijk, die aansluit op een brugovergang in het verlengde van de Gemeneweg. „Elke keer op de Kerklaan moet wor den voorkomen", aldus de heer v.d. Vlugt. Namens Gemeentebelang zette de heer A. v.d. Rovaart een groot vraagteken bij een brug in het verlengde van de Gemenweg. „Het openbaar vervoer aan de andere kant van de Oude Rijn maakt men daarmee voor velen onbereikbaar". De heer v.d. Ro vaart wenste dan ook een nieu we brug niet ver van de huidige, mede gezien in burgemeester niet zitten. „Beide colleges (Koudekerk en Hazerswoude) zijn het erover eens, dat de brug zo'n sociale functie inneemt, dat deze niet meer is weg te denken als bind middel tussen de beide wijken. Daar het structuurplan schemati sche aanwijzingen geeft, is nog niets over de kostenfactoren te De motie v.d. Pols inzake het tra zeggen. Pas bij de uitwerking cé van de provinciale weg nr van de bestemmingsplannen 26 (tijdens de vorige vergade- kan men bepalen wat haalbaar ring staakten de "stemmen), is en wat niet. „Het is triest dat werd met 5 stemmen tegen en 4 de Hoogewaard de eerste tien tallen jaren de voornaamste verkeersader zal blijven. Ver breding is niet leuk, maar is toch een goede zaak om de Kerklaan niet te zwaar te belas ten". De burgemeester wees daarbij op de toeneming van het industrieverkeer. „Spanbe ton staat momenteel op het punt de produktie te verdubbelen. Nu gaat reeds 75% van het indus trieverkeer door de Hogewaard en over. de huidige brug. Dan moet je wel een keus maken!", zo zei de heer Van der Linden, die het PCP-plan voor een rond weg niet aanvaardbaar vond. Dat men wellicht kon volstaan met de brug die gebouwd wordt in de provinciale weg nr. 26, zoals mevr. Le Large had ge suggereerd, bestreed Ir. De Knegt. De progressief uitziende verkeersdeskundige wees op de Leidse Baan: het geeft niet of je voor of tegen bent, er is toch geen geld om hem aan te leg gen. Hetzelfde is met weg nr. 26 het geval. Bovendien wordt dit een hoge brug, die pas ver in de Hoogewaardse polder het normale niveau weer zal berei ken, waardoor het gevaar be staat, dat de Kerklaan toch zwaarder wordt belast. De PCP-fractie handhaafde het eerder ingediende rondwegplan. Uiteindelijk bleek de samenstel ler van de verkeersnota, in ge zelschap van stedebouwkundige Ir. G. A. van der Veen, bereid deze mogelijkheid nader te on derzoeken, zodat er gister avond nog geen definitieve be slissingen genomen konden wor den. voor verworpen. De heer Lek was echter wegens ziekte afwe zig, terwijl de heer Leentvaar pas tegen elven ter vergadering verscheen. Laatstgenoemd raadslid kwam net op tijd binnen om spannen de politieke momenten mee te maken. Aanleiding was het voornemen van B. en "W. om aan Hondsdijkbewoner J. C. Koot vergunning te verlenen een aantal caravanioodsen op zijn terrein neer te zetten. Drs. J. C. v.d. Vlugt (PCP) zette de zaak op scherp, door B. en W. „gesol met rechtsregels" te ver wijten. In de loop van het debat werd pas duidelijk hoe de vork in de steel zat. In november '70 weigerden B. en W. een vergun ning te verlenen, omdat de aan vraag in strijd was met het be stemmingsplan. Het door be- trokkkene ingesteld beroep werd, overeenkomstig het pre advies van B. en W., in maart '71 door de raad ongegrond ver- „Ik zie de bom nu graag luid en de bouw van een stalling voor caravans niet slechts een per soonlijk of zelfs plaatselijk, maar ook duidelijk een regio naal belang wordt gediend. Wij zijn tot de conclusie gekomen dat van landschapsbederf in het onderhavige geval eigenlijk nau welijks sprake is", aldus enige zinnen uit de toelichting. Voor drs. v.d. Vlugt was deze gang van zaken (eerst afkeuren, dan goedkeuren om redenen die eerst niet voldoende werden geacht) dermate onbevredigend dat hij B. en W. gesol met ad ministratief en privaatrecht ver weet. Ir. C. J. B. H. v.d. Pols was er toen als de kippen bij om de affaire in het politieke vlak te trekken. Hij vond dat de verwijten van drs. v.d. Vlugt neerkwamen op een motie van wantrouwen gericht tot een col lege dat geheel tot de politieke kleur van de heer v.d. Vlugt be hoorde. Rijn-oost, waardoor mogelijk wordt de bouw van een trans formatorstation aan de zuidzij de door het Gem. Energiebe drijf Gouda en de bouw van 3 woningen aan de noordzijde door Aannemingsbedrijf Gebr. Kraan. - subsidieverlening in. de restaura tiekosten orgel van de St. Willi- brorduskerk. Hiermee is een be drag gemoeid van 11.110 gld. - subsidie en garantie geldlening ten behoeve van de Bodegraafse Muziekschool. klaard. De besprekingen met de heer Koot werden echter voort gezet. Daarin werd ook betrok ken de verwerving van een stuk grond van de heer Koot t.b.v. de reconstructie Hondsdijk (een zaak die al langer speelde, toen van een bouwvergunning nog geen sprake was). Men kwam ten langen leste tot overeen stemming: de heer Koot ver kocht de benodigde grond tegen redelijke condities aan de ge meente, en kon alsnog rekenen op de steun van B. en W. bij het verlenen van een vergun ning voor de bouw van een stal ling voor caravans. Die grond- transactie was in de. toelichting van B. en W. echter geen argu ment om de vergunning nu in eens wel te verlenen. Zeggen B. en W. in hun voorstel aan de raad: ,,In de eerste plaats zou den wij willen stellen dat door duidelijk hoorbaar ontploffen" aldus v.d. Pols. De heer Dorre- paal (Gem. Bel.): „Het is onbe tamelijk om het college op deze wijze en public terecht te stel len". Evenals mevr. Le Large meende Dorrepaal, dat het een volkomen open en eerlijke aan gelegenheid betrof, die in alle openheid met de betrokkenen is doorgenomen. Het bleek dat de heer v.d. Vlugt in zijn fractie alleen stond, hoewel ook de heer Vreugdenhi! zich niet ge heel bevredigd voelde. Burge meester Van der Linden rea geerde: „De woordkeus van de heer v.d. Vlugt is voor het colle ge volstrekt onaanvaardbaar", waaraan wethouder Molema toevoegde, dat hij er een politie ke kwestie van had gemaakt, wanneer het gisteravond niet z'n laatste raadsvergadering was iEIDEN „Ik zag hem helaas te laat aanko men", zo luidde het excuus, dat een 60-iarige tuinder uit Noordwijk bij de Leidse kantonrech ter aanvoerde. lijn onoplettendheid had tot gevolg, dat hij met zijn vrachtwagen linksaf slaande op de Beeklaan geen voorrang gaf aan een hem tegemoetrijden- de personenauto. Door de botsing liep de bestuur der hiervan o.a. een zware hersenschudding op. fcezien de ernst van de overtreding en het feit. dat verdachte al eens eerder werd veroordeeld we gens een ernstige verkeersovertreding eiste de officier een geldboete van 150 subs. 15 dagen en «ter waarschuwing! c*n voorwaardelijke intrek king der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maan den met een proeftijd van 2 jaar. De rechter vonniste geheel conform. Zwembad Schakenbosch vordert LE1DSCHENDAM Langs de Veursestraatweg wijzen gele borden naar „Zwembad Schakenbosch". Ter voorko ming van toekomstdromen bij de weggebruikers is het goed te weten dat het zwem bad „Schakenbosch" geen uitbreiding betekent van het overigens schaarse aanwezi ge zwemwater. Op het terrein van het Psy chiatrisch Centrum „Scha kenbosch" wordt onder di rectie van het IBB een open luchtzwembad gebouwd met de afmetingen 25 x 8 meter. Het bad is bestemd voor de bewoners van het centrum en het verzorgend personeel. Het bad zal deze zomer ge opend worden en is volledig aangepast. Molema nam afscheid van de raad KOUDEKERK AAN DEN RIJN Aan het eind van de raadsvergadering is gister avond afscheid genomen van wethouder W. Th. Molema, die om gezondheidsredenen en drukke werkzaamheden de raad verlaat. Burgemees ter Van der Linden be schouwde het vertrek van de heer Molema als een groot verlies voor de gemeente. „Uw periode als wethouder was kort maar hevig. Zelfs de laatste raadsvergadering was er één met een emotio neel staartje". Het was fijn werken met u", aldus de heer Van der Linden die de heer Molema namens het college als stoffelijk blijk van waardering het boek „Kabinet van Rijnlandse ge zichten" overhandigde. Na mens de raad richtte de heer R. Dorrepaal zich tot de scheidende wethouder, heeft een moeilijke en zw tijd achter de rug. We zijn een lastige raad voor u ge weest. Het is uw grote dienste dat u in zo'n korte periode zoveel hebt wetei bereiken. Vooral voor het on derwijs stond u op de bres", zo zei de heer Dorrepaal, die wees op de totstandkoming van de chr. school Rank" en de verbouwing 1 de Burg. De Herderschool, waarin de heer Molema een groot aandeel had. „Op egn aantal zaken zal het stempel „Molema" blijven drukken", zo besloot de heer Dorre paal. In ziin dankwoord zei de heer Molema er destijds tegenop te hebben gezien om n jaar raadslid te zijn geweest een zetel aan de andere kant van de tafel in te nemen ga weg met het idee, dat er nog een hoop onbetaalde re keningen zijn; ik had nog graag dingen willen doen, die ik nu niet kan afmaken", zo zei de heer Molema. Na mens de raad overhandigde de heer Dorrepaal een as bakstandaard aan de stevig rokende oud-wethouder. RIJNSBURG 25 Jan. Blo( Freesia: Golden yellow 120-250. White Swan 175—320. Aurora 275. Gerbera 23—47. Hyaclnter 50. Narcissen 100—150, Irissen 250— 300. Anemonen 40—100, Tros Anjer 250—310. Tros Chrysanten 250—300". Tulpen: Lustige Prek I180—210. 170^-190. v.d. Eerde 250 i Apeldoorn 200—220. Gele Aj>el-| 250—265. Ralph 180—200. Pro minence 200—230. KATWIJK 25 Jan.: Groente: Was-, peen p. kist: A extra 850—860, A I 620—810. A II 260—750. B extra! 970-1010, B I 790—990. B II 210- 400. C I 360—450. C II 220—420. 1 Knolselderle 16—35. Breekpeen p. kist 280-540. Boerenkool 28—32. i Spruiten 34. Sehoi Sim Keefcr 37-". G.J. Si: Sim Allee 40. E Rève 43. Charrrn L« •ur 43—45. Lena 40. 31—37. Nordia 5' 'orsvthlntakken 50—60, Serlni han 65—85. pist. Troschrvs 140—195. Trosanjcrs 185—L ila's 180—250, Anemonen 65—75 Carlton 110—130. Fm 95105. Tuinen Lustige Wltwe. Joram. Paul Plehtcr. Casslnl. 01a$ Hoangho 160-185. van der Eerden Ralph, 70. A pel Apeldoc una. Prominence •1 170—190. Kara 270. Blenda 190-205. Alad Peeck. Wlntergold 14 doorn. Demeter. Goldi 180—230. Brasllli

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6