III "T De scholen zijn ook van ons Begroting Noordwijk is opnieuw sluitend Ruwste seizoen in bestaan LYB gaat alle records breken m Drs. Poell: Ouders moeten vinden: Zwemwedstrijden in „De Dillen Medische diensten Leidse agenda Leidse bioscopen PAGINA 4 LEIDSE COURANT Wat u ook moet weten •LEIDEN De protestants christelijke blo-school aan I het Plantsoen te Leiden is zo bouwvallig dat ter vervan ging een nieuw gebouw ge sticht wordt op een terrein aan de Hoflaan. Tot het mo ment waarop het nieuwe ge bouw betrokken wordt moet het oude nog gebruikt wor den. Er is een krediet van 22.800 nodig voor tijdelijke voorzieningen. De nieuwe school zal f 3.750.000.— gaan kosten. •LEIDEN Nauwelijks is de eerste paal geslagen vóór een scholencomplex in com- partimaat A van de Meren- wijk, of de voorbereiding voor de lagere scholen in buurt B komt op gang. Als aanloopkrediet voor het ont werpen van de scholen is een krediet van 24 mille no dig. LEIDEN Voor de ver nieuwing van beide verwar mingsketels van het gemeen telijk schoolgebouw aan de Zuidsingel is een krediet no dig van f 27.360,—; de c.v. van de Louise de Coligny- school aan de Bloemfontein straat moet vervangen wor den door een gasverwar- ming, die f 53.580.— moet kosten. HAZERSWOUDE Toen de gemeenteraad van Ha- zerswoude op 25 november van het vorig jaar een pak ket verkeersmaatregelen voor de wijk Rhynenburch nam. werd géén aandacht besteed aan de Albert Ver- weijstraat en de Bosboom Toussaintstraat in deze woonwijk. B. en W. stellen nu voor om in beide straten een parkeerverbod in te stel len aan de oostzijden, mei uitzondering van de aan die zijden gelegen parkeervak ken. Vrachtwagens zullen er overigens niet mogen parke ren. De kosten van aanschaf en plaatsing van de ver keersborden in Rhynenburch en te Hazerswoude-dorp be dragen. sinds de raad be sloot tot het nemen van ver keersmaatregelen aldaar, 11.400. Nieuwkoop Een 57-jarige metselaar uit Nieuwkoop is door de Haagse politierech ter voor economische delic ten gelast binnen twee maanden de noodzakelijke vergunningen te halen voor de uitoefening van zijn be drijf anders moet dit worden gesloten. Warmond Dimitri van Toren en Cees de Jonge, twee kleinkunstenaars, tre den vanavond op in Ut Sloe- pie; aanvang 20.00 uur; toe gang leden een gulden, niet- leden twee gulden. i Leiderdorp De busverbin ding met het Patrimonium park start 24 januari om 8.40 uur vanaf de Gereformeerde kerk aan de Hoofdstraat. Bij de halte Hoofdstraat-Maurits- singel heeft de busdienst een aansluiting op lijn 15, rich ting Leiden. De vertrektij den, vanaf de Gereformeerde Kerk aan de Hoofdstraat zijn: 8.40, 12.20. 13.20 en 16.20 uur. Vanaf het Patri moniumpark vertrekt de bus om 8.50, 12.35, 13,35 en 16.35 uur. Tussen de Gereformeer de Kerk en het Patrimonium- park stopt de bus bij de school (Hoofdstraat 3), bij de Doesbrug en bij de halte Nabij. De dienst loopt niet op zondag. De ritprijs is vol gens het lokale tarief. Noordwijk De Oranje vereniging Noordwij k-Binnen organiseert dinsdag 25, don derdag 27 en vrijdag 28 ja nuari een toneelavond in het Royal-theater. De toneelver. Het Toneel Is Ons Leven voert op Pygmalion van Ber nard Shaw. Harmoniekapel Crescendo zorgt voor muzi kale begeleiding; aanvang 20.00 uur. Ieder OV-lid krijgt 2 kaarten. Roelofarendsveen De middenstandsvereniging St. Maarten houdt woensdag haar jaarvergadering in café De Vier Heemskinderen; aanvang 17.00 uur. Bodegraven-Den Haag De Haagse rechtbank heeft een 32-jarige expediteur uit Bodegraven veroordeeld tot 300 gulden boete. De expedi teur had een vrachtwagen laten rijden zonder vergun ning. Noordwijkerhout De Noordwij kerhoutse Onderne mers Vereniging houdt dins dag 25 januari een ledenver gadering in hotel Zegers, He renweg 76; aanvang 20.00 uur. De heer L. Waal houdt een inleiding over ,,Het Con sumenten Gedrag", (van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf). rT ■-* j jf. ,-,/v 1 Vf J :'W; «jiff r (met het potlood wordt kramp, achtig iets nagetekend): oei taalbegrippen spreken hier nig aan. De leidsters op deze scha len vinden de adviesgevende testen verhelderend: ze geve; geen beslissing, maar verschaf fen licht op wat in groepen realiseerd zou kunnen worden Hieruit kan een eventueel leer programma worden opgesteld. Over een paar weken kan er ui sluitsel van het ministerie vck O. en W. komen over de verdr ling van een potje van miljoen gulden voor schoolbegt leidings werk. Steden met ee relatief groot percentage kinde ren met geringe onderwijskac sen zouden in aanmerking kut nen komen. „Leiden is daar z» ker bij", neemt drs. Poell ,,Er zijn rond ons werk in den positieve effecten te consta teren. Maar het gaat om d. continuïteit, niet om een paai jaar begeleiden en het tijdelijl op gang helpen. Dit werk moei voortgezet kunnen worden ore een werkelijk effect te kunnei hebben. Belangrijk is ook, dal we onze ideeën kunnen uitwisse len met de pedagogische acade mie (Oegstgeest en Haanstra opleiding van kleuterleidster), Ook over aanvullende cursusset voor onderwijzend personeel wordt in samenwerking gespro ken. We zijn nu met een eerste deelproject over de winter (or> derdeel van ons hele begelef dings- en advieswerk) ervarinj aan het opdoen. Volgende maand komen de leidsters vat de meeste kleuterscholen bijeen LEIDEN Tastend, proevend en zich oriënterend is de schoolad viesdienst Leiden (en ook over de Oegstgeestse jeugd haar vleugels spreidend) nu twee jaar op weg naar verbetering en vernieuwing van het onder wijs, vooral ten behoeve van de kinderen die binnen dit onder wijs op moeilijkheden stuiten. Het is een dienst die de feitelij ke oorzaken van deze moeilijk heden opspoort. Tegelijk is het een stuk begeleidingswerk, dat ten dienste van het onderwij zend personeel en van de klas staat; kortom de gehele groep binnen het onderwijs. Een ande re groep die de Schooladvies dienst bij haar arbeid niet kan missen wordt gevormd door de ouders. „Ik kan hier eigenlijk niet nadrukkelijk genoeg op wij zen", zegt drs. J. H. G. Poell, directeur van de dienst sinds I april '71. „Als wij de ouders niet betrekken bij het aan verschillende ni veaus aan te passen onderwijs, zal dit onderwijs moeilijk aan sluiten op de leefwereld, de mentaliteit, de wijze van sociaal contact waaraan de kinderen van huis uit gewend zijn. Iedere leefcultuur, iedere mentaliteit heeft positieve dingen. De ou ders zijn in dit geval de waar devolle bijdragers van ideeën om de leefwereld van hun kind concreet te zien. We moeten zien, dat we tot echte gesprek ken en discussies komen waar bij de ouders gaan meehelpen om dat onderwijs zo goed moge lijk te doen zijn". De heer Poell erkent, dat er bij ons allemaal wel begrip bestaat voor milieus waar we zelf niet vandaan komen, maar we kun nen er ons vaak toch onvoldoen de een concrete voorstelling van vormen. „Een school is in be paalde wijken een wat vreemd instituut. Het plezier en «ie ge motiveerdheid van de kinderen voor die school groeit pas doCT het contact. Concretisering hier van is een hele weg van ontwik kelingen. Onze dienst bestaat niet uit jongens (en meisjes) die voor alles pasklare en afgeron de ideeën hebben. Wij doen niet anders dan bij dit proces be hulpzaam zijn, te stimuleren, te adviseren. Zonder de ouders Schooladvies dienst werkt op scholen waar nood het hoogst is 55 LEIDEN Dit weekend wordt het derde gedeelte van de B- en C-zwemcompetitie verzwommen. De wedstrijden voor de C-com- petitie worden vanavond in zwembad de „Dillen" georgani seerd door de kring Gouwe Rijnstreek; aanvang 19.30. De zwemploeg van de ZIJL/LGB neemt een hoge positie in op de ranglijst van de B-competitie. De dames staan op de 7de en de heren op de 8ste plaats. De pupillen van trainer Rob Schoutsen zullen zondag, om 14.00 uur, samen met DWR, KZC, Zeemacht en de Ham het derde zwemprogramma van de B-competitie afwerken in de „Watering" te Wormerveer. Ook de waterpolocompetitie van de hoofd-, eerste- en tweede klasse A en B zal dit weekend weer draaien. AZC speelt van avond om 20.30 uur in het zwembad „Overbosch" te Den Haag tegen HZPC. Voor de Al- phenaren, die in de hoofdklasse een 7de plaats innemen moet het mogelijk zijn om uit dit duel een of meer punten te behalen. De ZIJL/LGB komt vanavond om 18.15 uur in de „Mierewei- de" te Katwijk uit tegen B.Z.R.B. De Leidenaars staan nu door de nederlaag tegen het IJ op de tweede plaats in de eerste klasse. Normaliter moet de ZIJL/LGB in staat zijn om deze wedstrijd zegevierend af te sluiten. BZPC treft om 18.15 uur in de „Ballon" te Boskoop, zwemvereniging de „Gouwe". Het zal voor de ploeg uit Bode graven moeilijk worden om in deze streekderby de gerouti neerde Waddinxveners te ver slaan. LZ'86 zal de verre reis naar Emmen moéten maken om in het zwembad „Angelslo", GZPC te ontmoeten. Het moet in het vermogen van de Leide naars liggen om tegen de nog puntloze Groningers de volle winst te veroveren. echter doen we niet veel en blijf je aan de buitenkant". Kinderen en ouders zijn door maatschappelijke omstandighe den soms minder in staat ge weest, een goede ontwikkeling tot het eerste schooljaar door te komen, zoals elders wèl het ge val is. Zo zijn huisvesting en speelmogelijkheden belangrijk in een buurt. In gehorige hui zen. smalle straten met lawaai, in weinig kamers kun je je niet concentreren. „Daar kun je niet omheen", zegt drs. Poell, „als die mensen maatschappelijk minder kansen krijgen is er minder te bereiken. Onderwijs vernieuwing alleen is niet vol doende. Dit achtergesteld zijn vraagt om een veel algemener democratiseringsproces, dat nu op gang is. Ouders moeten in de onderwijswetgeving macht krij gen. Een oudercommissie heeft op het ogenblik geen macht. Er is een wetgeving in voorberei ding waarin de plaats van de ouders in de onderwijsorganisa tie ruimer omschreven zou die nen te worden dan nu het geval is. Er moet meer maatschappe lijke weerbaarheid ontwikkeld worden. Uiteindelijk zullen een vader en moeder moeten kun nen zeggen: die school is ook iets van ons. Dan is de stimu lans van huis uit voor het kind ook groter". De heer Poell en zijn dienst zouden het ideaal vinden als het advies werk samen met de leerkrach ten zodanig inhoud aan het on derwijs zou geven, dat het di rect uit kan gaan van de eigen leefwereld, de buurt en het mi lieu van het kind. „Daarom wil len we proberen projecten en begeleiding te realiseren teza men met de leerkrachten. Het is niet een kwestie van aanpas sen of compenseren van kinde ren uit sociaal zwakke milieus, want dan ga je die kinderen een stukje cultuur opdringen dat niet van hen is en maken we los uit het milieu waar ze vandaan komen". Als je een groep begaafde leerlin gen bekijkt kun je precies de zelfde redenering ophangen. Aanpassing van het onderwijs (niet het aanpassen van het kind) komt ook die groep ten goede. De heer Poell vindt het merkwaarige in ons land, dat we er met zo'n grote diversi teit aan scholen zitten voor bui tengewoon onderwijs. Vooral voor het onderwijs aan zwakbe- gaafden. „Waarom geen school voor hoogbegaafden?". De Schooladviesdienst is vorig jaar met een begeleidingspro ject begonnen. Er is niet zoveel geld. dus moest er een keus ge maakt worden. Het criterium was, daar te werken waar de doorstroming en onderwijskan sen minimaal zijn. Naar aanlei ding van onderzoeken op scho len viel de keus op zo'n 18 scho len (basis en bijbehorende kleu terscholen) in Leiden ten noor den van de binnenstad, in het Morskwartier en in de city (o.a. Haarlemmerstraat). Het zijn scholen waar 30 tot 40 procent van de kinderen onvoldoende in staat zijn het onderwijs in de eerste klas te volgen. Drs. Poell: „het gemiddeld aantal woorden dat deze kinderen de eerste klas kunnen lezen 13, op een school in Zuid-West b.v. zijn dat er 88". Het is een stuk „positieve discriminatie"; op deze scholen is de eerste hulp het hardst nodig. Maar ook andere scholen hebben behoefte aan begeleiding. De dienst hoopt met uitbreiding van het personeel het aantal scholen ge leidelijk uit te breiden. Op de bij het project betrokken kleuterscholen viel het op, dat alle kinderen uit een bepaalde buurt te kampen hadden met moeilijkheden op het gebied van de fijne motorische beweging NOORDWIJK De begroting van Noordwijk is opnieuw slui tend. Er is een post van onvoor ziene uitgaven van 134.352, voor reservering is daarna nog beschikbaar 500.000. Het to taal van de uitgaven steeg van 13,2 naar 15,9 miljoen gulden. Ruim twintig procent. Van het totale budget word 5,77 mil joen gedekt door de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De stijging van 2,7 miljoen wordt voor ruim 1 miljoen door een hogere raming van deze uit kering gecompenseerd. De winst van de bedrijven leverde onge veer 42.000 extra op. In 1971 kwamen 401 woningen ge reed. Op dit moment zijn 349 woningen in aanbouw. Het aan tal woningzoekenden daalde van 783 tot 571. Nieuwe bestem mingsplannen zijn de eerste tijd niet te verwachten. In het uit breidingsplan van 1965 was in de verbindingsweg tussen karlonderveen-ZwammcrdamDokter K. Gill. Zwammeidam. tcL 01726- 2327. llkcmade-Lcimuiden-Rljnsatcrwoude: Dokter R. Glansbeek, Populieren- str.-u.t 46, RoelofarenOsvaen. ML 01718-2511. Dikter J. Brinkhorst, Dr. Stapc-naerstraat 6. Lclmulden. tel. 01731-8369. UphenZa. dokter R. Stehouwcr. Anna van Burenlaan 5. tel. 72170. Zï. Dokter M. van der Steen. WU- helmlnalaan 66. tel. 72738. tenthuizen-BoskoopDokter Pompc. Zuldwijk 2. Boskoop, tel. 01727-2O38. trdegraven: ra. dokter van Beek. ViJ- verlaun 9. tel 01726-226. Zo. dokter E. M. Bol, Wllhelmlnastrat 35. tel hulsarts bellen. Daarna tot 24.00 uur dokterstelefoon 22222. Leiderdorp: dokter Kemme. Merel straat 184a. tel. 44844. b.g.g. 44898. LeidschenduniDokter van der Mee, Prinses Margrletlaan 10, tel. 4535. Dokter Perquin. Venestraat 24. tel. 3510. Li**e: Dokter Bet. Nassaupark 23. tel. Nieuwkoop-Noorden; dokter G C. ^A. Dorpstraat 45. Warmond, tel. 2220. Wassenaar: dokter Paulides. Zujlen van N.veveldstr. 42. tel. 4561: dokter van Tollngen. Zurenweg 1. tel. 4081; WIJKVERPLEGING Aarlondorvee n-Te r Aar- N ieu vv vee n- Woubrugge-Ze venhoven: ruster Brou- Alpheuzuster Glasbergen. Castor- straat 24. tel. 92140. Zuster Varken- Noordwijk: Gemeenschappelijk wljk- gebouvv. Van Panhuysstraat 16. tel. Noord vvJjkër hout-Voor hout-De 7, ilk zuster M. Smit, Regenvlletweg 28. tel. 01520-16258. APOTHEKEN: Alphen aan den Rijn: Apotheek Som berg. Wllhelmlnalaan 67. BodegravenApotheek Bodegraven. Burgstraat 1, Bodegraven, tel. 2031 Bollenstreek: Apotheek Huljzert. Hoofdstraat 198. Sassenhelm. KatwijkApotheek Katwijk. Prince- straat 3. tel. 11276. Lelden: Apoiheek van Drlosum. Lange Mare 110. tel. 20406. Leiderdorp: Apotheek P. van Breest. nsertw oiide-Koaderkerkdokter A J. Bosch. Dorpsstraat 74, llazcrs- woudc-dorp. lel. 01728-281. «lllegoinDokter van den Andel. Van .den Endelaan 123. tol. 15417. tatwiJk-RiJnxburg-ValkenkurgDokter G. van Delft. Hoofdstraat 56. tel. 15366. .hm ijk aan Zee: Dokter P. Visser. Hoge weg 21. tel. 12023. •ngeraar-Nleuwveen-Wonbrugge: Dokter J Sandkuyl. Langcraar, tel. 01723-2139 riden: Zondag tot 10.00 uur uw elgon Noordwijk: Groepspraktljk. Wantveld 9. tel. PI719-4643 van zu. S.00 tot ma. 8.00 uur NoordwUkerhout: Dokter H. H. A M. Verdcljen. Kerkstraat 28. tel. 2285. Oegstgeest: dokter E. W F. van Walchrcn. Oranjelaan 29. tel 52130. Savscaheim: dokter J. P A '.in Riet. G uv» n euriaan 40. tel. 11777 Voorhout-Warmond Jdagavond tot za. 10.00 uur. dokter Bots. Prof. Aalbersolaan 2. tel. 11393: za. 10.00 uur tot inn dokter Walenkamp. 01726-2501 BeiithuUen-Roskoop-IIazerNWoude- Koudekerk. tel. 2505. Ilillegom: zuster Snellenberg, lieems- kerklaan 109. tel. 0252O-16316. Lelden: Zuster Ammerlaan. Meerbur- gerstraat 8. te' 23013. Zuster Van der Kooij. Welterdreef 93. Voorscho ten. tel. 01717-4697. Leidxchendam: zuster Van den IJssel. ML 4161. Lisse: zuster Ernesta. Schoolstraat 4. tel. 3353. 42947. Leidse bondamApotheek Adama. Be- zuldcnhr.utseweg 131. tel. 070-853611. Oegslgee»!Apotheek van Driesum Lange Mare 110. te!. 20406. VoorschotenApotheek Voorschoten Leidsevveg 66. tel 2525. SasNenheim-Llf.se Beekbrug-Warmond zuster C van Manen. Tevlingerhof. Warmond, tel. 01711-2207. Bodegraven: zuster Raaphorst. Prins Bernhnrdstraat 2. tel. 2986. Voorschoten: Gezondheidscentrum. Wijngaardenlaan 2. tel. 2177. Northgodreef en de omleidings- weg ten noorden van Duinpark voorzien. Nu Boerenburg prac- tisch volgebouwd is worden deze wegen gerealiseerd. Dit jaar verschijnt een onderwijs nota. Het aantal leerlingen op basisscholen is op het ogenblik 2100, dat op kleuterscholen 750. Voor de bouw van een r.-k. en prot. chr. scholencomplex in Boerenburg zijn de urgentiever klaringen verleend. Het aantal sportbeoefenaren is op dit moment 3500. Komend voor- jaar zullen de velden op het ge meentelijke sportpark door de Noordwijkse Hockeyclub in ge- bruik genomen. De subsidie- i aanvragen van de diverse ver- j enigingen zullen in het vervolg i niet meer incidenteel maar aan de hand van vastgestelde objec tieve maatstaven bekeken wor de. De post culturele vorming is verhoogd tot 15.000. De uitbreidinding van het politie bureau gaat waarschijnlijk door. Voor vernieuwing er. aan passing wordt op de kapitaal- i d.enst weer 10.000 geraamd. Wat de milieuhygiëne betreft wordt gedacht aan de instelling en begeleiding van „milieu- wachten". LEIDEN. Het aantal strafza ken van de Leidse Voetbal Bond gaat dit seizoen alle re cords breken. Waren er in het seizoen 1949-1950 nog slechts 64 gevallen voor de strafcommissie, in de vorige competitie waren dat er al in totaal 230. De grafiek, die aanvankelijk een vrij hori zontale lijn te zien gaf (met uizonderingen van de compe tities 1951-'52 en 1958-'59) heeft de laatste jaren een schrikbarend aanzien gekre gen. Een dieptepunt (een hoogtepunt in de grafiek) wordt thans geboekt. Terwijl de voetballers ternauwernood de eerste helft van de com petitie hebben afgewerkt is het aantal strafzaken al tot 170 gevorderd. Een piek is derhalve wel te verwachten. Of de spelers zouden tot in keer moeten komen. Dat valt echter niet te verwachten. Het aantal strafzaken is evenredig toegenomen met de zwaarte van de straf. Terwijl de clubs veel pogin gen in het werk stellen hun leden een betere mentaliteit mee te geven, blijkt uit de aard der overtredingen het tegenovergestelde. Zoals bij een b3-speler uit de Leidse afdeling, die niet ten onrech te voor zeven wedstrijden is geschorst. Hem wordt het volgende ten laste gelegd: „Het beledigen van de scheidsrechter, het weigeren het speelveld te verlaten, wat mede aanleiding was tot het staken van de wedstrijd, alsmede wegens het niet vol doen aan de oproep om ter vergadering van de jeugd strafcommissie te verschij nen". Het gaat hier om een jongen in de leeftijdsgroep van 14-16 jaar. Vaak wordt als reden opgegeven dat tee- veebeelden (Studio Sport) zulk gedrag aanmoedigen. Een reactie van een speler, die kortgeleden voor de strafcommissie verscheen, spreekt echter andere taal: ..Miin trainer heeft mij opge dragen mijn tegenstander buiten het strafschopgebied „neer te leggen". Junior Eric van Lunteren van Zuiderkwartier, korfbal, is uitgenodigd voor de selec tietraining van het Neder lands juniorerenteam. dat op 30 januari a.s. een voorwed strijd speelt tegen het Bel gisch microjuniorenteam in Antwerpen. Een andere korfbalvereni ging, Ons Eiland, viert eind februari het 25-jarig jubi leum. Een tweetal feestavon den en een broodmaaltijd voor alle leden zullen het Ei land zeker bewoond houden. Scheidsrechter Van Oyen, die in Leiden inmiddels na zijn wat vreemde interpereta- tie van de spelregels in de wedstrijd Lugdunum-Rooden- burg een bekende klank heeft gekregen, floot de top per Gouda-UVS uitstekend. De Eindhovenaar is echter, zo nemen wij aan, een niet al te best schrijver. Vandaar wellicht dat hij papier en potlood maar verborgen hield. Ofschoon de spelers el kaar nogals eens als pijon- nen omver kegelden, beperk te Van Oyen zich tot wat goedbedoelde reprimandes, als wilde hij de spelers de kans geven hun fout te her stellen. Te veel scheidsrechters willen met complete elftallen finis hen. Koste wat kost. Zij gaan er vanuit dat zij met volwassenen te maken heb ben. Buiten het veld mis schien wel, binnen de lijnen bepaald piet altijd. Slechts als arbiters de steun krijgen van koelbloedige aanvoer ders, kunnen zij de vlam uit de voetbalpan houden. Maar zonder zich als een boeman te ontpoppen, moet de leids man, die (in het geval Van Oyen zeker) te naief is, de teugels in handen kunnen houden. Tegen op hol gesla gen „paarden" is hij echter kansloos. Sportclub Lisse start het voleend jaar met mini-bas ketball voor welpen van 7 t.m 12 jaar. Badmintonvereniging „Vliet- wijk" uit Voorschoten heeft het eerste lustrum achter de rug. Vanavond is er een feestavond in het Cultureel Centrum om 8 uur. Het danig in moei lijkheden verkerende SJZ blijft optimistisch. Althans de technische commissie: De punten komen wel. Die kunnen bij het oude motto, „Eén vooor allen en allen voor één" niet uitblijven. Daar is SJZ groot van ge worden. Het grootste plus punt van de wedstrijd tegen Warmunda is dat er geen stoom verspeeld is met pra ten of grote brullen". Zaterdag 22 januari HOTTHEATER Den Haag. uitv. ring K en O ,.2x Woyzeck" aanva IMPERIUM „DROOMezeven", a; vang 29.30 u. ANTHONIUS CLUBHUIS Donateu avond Franciscusband, aanva 30.00 u. ing K en O „Piccolo Permanente agenda GEBOUW STICHTING ONS CEN. TRUM Elke eerste woensdag vai de maand voorlichting over etgeving van 17.00-19.00 ;ab purt-tlme werk Man Vrouw Maat schappij dl. 9.3010.30 uui 13.3021.1.30 uur. Binnenstad Koopavond Lelds City Centrum donderdag tot 21.U0 i Steenschuur Spreekuur ove vesting werkende Jongeren elke dis- Groenoordhal Veemarkt vrljdaj 04.00—14.00 uur. Oegstgeest, Soos voor kamerhe' en alleenstaanden Geversstraat 6i tel. 51794. Vrijdag zaterdag e dag van 3u.00-l.00 uur. Morssingel Oude Rijn 190 - vragen voor gezinsverzorging dade lijks spreekuur van 9.00—10.00 uui voor bejaarden hulp: Oude Rijn 190. Zuid-West. Hulpverle- ledlenst Lel-. nlng tel. 20460: CHR. 'KLEUTERSCHOOL: zaterdaf Exposities Gert Hendrlksen hoekje bij Horick Dirk Haster CAMERA ..Catch 22" 18 Jaar ma. di. wo 14.30 u. elke av 19.00 en 21.15 u. „2 Jongens m* oude Jeep" a i. za en wo 14.30 m 14.15 en 16.30 u. ..The Big Gur,- .30. 19.00 en 31.1 .45. 19.00 en 31.15 LUXOR - „De bczw- van de dus Jr. dag. 14.30 19.00 .30. 16.45. 19.00 c-n 2 .4.30. 16.» _fles at tact vanaf 23.30 u. (tel 25414* Bezoekuren ziekenhuizen e op dinsdag van 19.00—19.41 dinsdag van 13.00-14.00 rdag en zondag Kliniek verlo! 15.30—17.00 i dinsdag is t bezoek. Voc 14 30--15.30 ide: dagelijks Afdeling" *G dagelijks 19.00—20.00 alleen zwan geren: 15.00—20.00 behalve dinsdags. Voor i die op woensdag geope ordendinsdags van 19.00- irenafdeling (alleen voor o na. wo. vr. 18.30—13.45z i vrijdag 13 tot 14.30 i Het DiaconessenhuLs IITe kla*< 1.30 45-15.30 dag. 13 15-14 IX» u. derafdeling dag. ras., wo. en vr. 18.30-19.00 u. voor ouders. Kinderen beneden Jaar gén toegang op de kinderafde -12. van 14—15 e: uur: 1ste klas; AI half twaalf Kraamafde 18.45—19.30 Bah< ma. wo.. vrij. en zat. van 15- 15.30; dl. en do. van 18—18 30 uur Kinde vanaf 4 Jaar alle dagen

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4