Is Leidse meer werk wel Baan bij in Leiden noodzakelijk? Zoetemelk en Den Hertog wielrenners van 't jaar Bouw waterzuivering Langeraar nog dit jaar Oplossing van reconstructie kruispunt in zicht Willy Dullens te gast op Swiftavond MARKTEN een fBinke forager! ZATERDAG 22 JANUARI 1972 LEIDSE COURANT i hun zoon Joop, worden gefeliciteerd LEIDEN' In vragen aan b. en w. hebben de heren In 't Veld en Waal de aanleg van de Leid- se Baan (provinciale weg 16 bis) geprojecteerd tegen de voor Leiden knellende vraag of grote concentraties van werkge legenheid zoals in de stad 's-Gravenhage structureel ge zien wel aanvaardbaar zijn. Zij willen weten of het college van oordeel is, dat de verster king van het werkgelegenheids- patroon in Leiden zich in de eerste plaats op de dienstverle nende sector zou moeten concen treren. Ook vragen zij of b. en w. van oordeel zij dat de ont wikkeling in de jaren 1960—1970 waarin de woonfunctie van de Leidse agglomeratie t.o.v. de Haagse agglomeratie als werk- functie duidelijk is versterkt, al dus de deelnota II van de VNG Vervolgens vragen zij of b. en w. op zichzelf niet gewenst hoeft menen dat op zich zelf verplaat- te zijn. sing van een aantal onderdelen IN T VELD EN WAAL: van de Rijksdienst of van on dernemingen in de dienstverle nende sector uit de Haagse ag glomeratie naar Leiden gewenst zou kunnen zijn en of daartoe al stappen zijn ondernomen. De vraagstellers informeten nof of b. en w. voor de vestiging van dit soort kantoren en onder nemingen de terreinen langs d< spoorlijn Den HangHnarleir (de Vink, Schuttersveld en Me- renwijk) niet in het bijzondei geschikt achten. Als reëel sprake is van zodanig» vestigingen in een niet te Vc verwijderde toekomst zo wil len de heren In 't Veld en Waa weten is deze ontwikkeling dut niet een argument temeer tegei verdere voorzieningen van he particulier autoverkeer tusser Den Haag en Leiden en in hel bijzonder tegen de aanleg vnr de Leidse Baan, aldus de beidt raadsleden, die tot slot aan b. en w, vragen of die niet van oor deel zijn, dat versterking var de werkfunctie van de Leidst agglomeratie, de positie van de tailhandel en grootwinkelbedrijl t.o.v. Leidsenhage en Den Haag zou bevorderen. LEIDEN Willy Dullens, die op het hoogtepunt van zijn voetbal carrière door een blessure zijn idealen moest opgeven, was gis teravond temidden van een om vangrijke Limburgse equipe present tijdens de kontaktavond van Swift, waarop de wielren ners van het jaar werden be kend gemaakt. Dullens' interes se om naar de ZLC-kantine aan de Boshuizerkade te komen gold vooral zijn pupil Michel Jacobs, die bij de adspiranten de eerste plaats voor zich opeiste. Dullens, eens gevierd voetballer bij de Fortuna Sittardia Combi natie en o.m. in de „kijker" ge weest bij Feyenoord, heeft zich na zijn afscheid als voetballer en een mislukte poging als kap per verder te gaan (zijn knie liet een staande houding niet lang toe) toegelegd op het wiel rennen". Zelf is hij regelmatig in het Limburgse land te vin den. Bovendien traint hij wat talenten, onder wie Jacobs, die het afgelopen seizoen 41 over winningen behaalde. em en de andere winnaars man; 9. Jan Jansen; 10. Jos n er degens, taarten, bloe- v.d. Vleuten, en tal van andere prijzen. Amateurs: 1. Fedor den Hertog; 2. Cees Priem (winnaar van het vorig jaar); 3. Jan Spetgens; 4. Piet van Katwijk; 5. Antoine v.d. Bunder. Nieuwelingen: 1 Ad Dekkers; 2. Ad Scholen in Hazerswoude onvoldoende beveiligd lazerswoude Tijdens 'n inspec- tie door de commandant van de vrijwillige brandweer uit Ha- i zerswoude is gebleken, dat de brandbeveiliging van de Johan- nes Postschool, van de Pius X- school, van de St. Michaelschool i van de RK kleuterschool aan l de Jacob Reviusstraat onvol- 't doende is. de beveiliging op voldoende peil te brengen, zijn voor deze vier scholen in totaal negen brandblussers nodig. Burge en wethouders stellen de gemeenteraad, die aanstaan- uws' de donderdagavond om acht uur •aak- i 'n °Pen'5are zitting bijeen komt, 3 (8.01 voor de gevraagde medewer- 9.02 Vi king te verlenen. De raadsleden lil kr'jgen overigens op diezelfde "12! bijeenkomst het voorstel voorge- legd, om de gemeenschappelijke s' eJ regeling van de regionale brandweer in Rijnland vast te 03^i3 stellen. Leiden wordt hiervan de muzH kerngemeente en Alphen aan de Rijn de subkerngemeente. Jiet Hazerswoudse college wil het Nieuw bestuur van de christelijke en is school „De Rhynenburch" wél en*wel medewerking verlenen inzake LM de aanschaf van een tv-toestel Mrtrt 'nclus,ief antenne ofwel steunen. .40—23 De gevraagde medewerking voor de aanschaf van leerlin- i gen- en onderwijzersboeken voor televisiecursussen willen b. en w. niet geven, want dat moet volgens hen tot het verbruiks- j materiaal worden gerekend en 'tomt ten laste van het bedrag per leerling. èt bestuur van de Stichting Open Bejaardenwerk ziet de subsidie over het afgelopen jaar graag aangevuld met ƒ2.361,25. Dat blijkt onder meer nodig, ge zien de huurkosten van het ge bouw 't Anker voor de bejaar den gymnastiek, de salarisver hoging van de gymnastieklera- res en de organisatie van een kei IJ culturele avond. Voor dit jaar (SI w" bet bestuur van genoemde Stichting een subsidie zien toe- dc "gekend van ƒ6.845 te besteden aan bejaardengymnastiek, een Yerkeerscursus, een culturele Nleuvf avond en de uitgave van een voorlichtingsboekje in samen werking met de dienst van so ciale zaken. klassl V3: -!■!,.■ r Ida. 1 B< IT Voor Joop Zoetemelk, die (ui teraard) winnaar werd bij de profs werden de honneurs waar genomen door zijn vader en moeder, die de prijzen in ont vangst namen uit handen van de voorzitter van de Sportstich ting Piet Biegstraaten. Joop zelf geniet van zijn huwelijksreis met zijn vrouw Frangoise in Tsjechoslowakije. Een ander ze- kerheidje was de overwinning van Fedor den Hertog bij de amateurs. Ook hij kon niet aan wezig zijn, in verband met ver plichtingen in Italië. Er waren meer afwezigen, die het Swift- feest onbewust wat afbreuk de den. Herman Krott, de grote man van Amstel, was absent i.v.m. verplichtingen bij de Rot terdamse Zesdaagse. En dat al lemaal terwijl de poll, die door Swift is uitgeschreven (vorig jaar startte secretaris Wim van Duyvenbode het initiatief) als een vrij objectieve draadmeter gezien kan worden van de be- halde successen; 120 formu lieren werden verstuurd, waar van er 75 werden ontvangen. Bij de adspiranten werd ook bij na een streekgenoot winnaar. Gerard Looyestein, eens win naar van de Tour de Lisse, ein digde met minimaal verschil, één punt, achter winnaar Mi chel Jacobs op de tweede plaats. Alvorens de uitslag van de verkiezing werd bekend ge maakt leidde Swift-voorzitter Joop Riethoven nog een forum, waarin zitting hadden de heren Kouwenhoven en De Jager, con sul van de KNWU, en dr. Maas en een quiz, die gewonnen werd door de Haagse wielerorganisa- tor Kouwenhoven met op de tweede plaats Willy Dullens. De uitslagen: Profs: 1 Joop Zoetemelk; 2. Leijn Loevesijn; 3. Gerben Karstens; 4. Rini Wagtmans; 5. Peter Post; 6. Gerard van Vianen; 7. Wim Bravenboer; 8. Evert Dol- Veeleers; 3. Adrie van Houwe- lingen; 4. Alex Bcngers; 5. Mar cel Reehout. 11. Cees Valentijn (Voorschoten). Adspiranten: 1. Michel Jacobs; 2. Gerard Looyestein; 3. John Ak- kermas; 4. Leo van Vliet; 5. Martin Visser. WASSENAAR De nieuwe sport hal aan de Dr. Mansveltkade is officieel geopend. Dit gebeurde gisteravond met een koene sprong van mr. J. Klaasesz, commissaris der koningin, door een met papier bespannen hoe pel. De commissaris maakte van zijn handeling een ..door denkertje". Hij sneed eerst een vierkantje uit het papier en keek er door. Ook de raad moet. alvorens door een hoepel te springen, eerst kijken of er niet drie onvoorziene tonnen achter staan (de hal heeft na melijk drie ton extra gekost). Minister Ceertsema en oud-wet houder mevrouw Jacob woonden o.a. de plechtigheid bij. WARMOND Dit is Carla Wilkens, een Leids zangeresje, dat gister avond in boerderij Meerrust het spits afbeet in het tweede Kaag concours. Vorig jar deed ze ook mee. Stijl en repertoire zijn sinds dien niet veranderd; ze zingt liedjes a la Wilma. Ditmaal opende ze het concours met ..Als je verliefd bent". Uitschieter was gister avond de groep Flight uit Sliedrecht met vijf fijne nummers coun try rock. Verder traden op onder het keurend oor van Kaagcon cours I-winnaar Léon de Graaf de groep Excercise en de meisjes Marjolein v.d. Karn en Barbara Eenhoorn. TER AAR In hotel-café De Plas is gisteravond een receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van biljart vereniging De Plas. Op de foto het jubilerend bestuur, zittend \>.l.n.r. G. v.d. Pijl, C. Pieterse (voorzitter) en H. Pieterse. staande v.l.n.r. H. Borst en H. A. Egberts (secretaris): vóór hen de wisselbeker, uitgereikt door loco-burgemeester Egberts. RIJNSBURG, 21 vorsen; Anthui 25-45, hyacinten Horeea- exploitant slaat vleugels uit LEIDEN Horeca-exploitant I. Milikan van Stadsgehpor- zaal en Groenoord-restaurant is bezig in snel tempo zijn arbeidsterrein te vergroten. Per 1 januari j.l. heeft hij het Burchtcomplex erbij, dat vrij kwam door het vertrek van de heer Van Leeuwen, en binnen veertien dagen denkt hij zij "kwartet" vol'' te make n met ee typic denkt hij zijn "kwartet" vol te maken met een typisch zomerbedrijf in het water sportgebied van de Leidse regio. "Ze zullen in Leiden wel zeg gen: die Milikan doet alsof het niet op kan", vertelde hij en deze week, "maar we le ven nu eenmaal in een tijd van schaalvergroting. Ik heb, nu De Burcht er vrij onverwachts bijkwam, drie typische winterbedrijven en wil je het hele jaar blijven draaien - het gaat toch alijd nog om zo'n vijftig perso neelsleden - dan moet je daar een zomerbedrijf bij hebben, tenzij je de mensen 's zomers in de WW wilt la ten lopen. Dat zomerbedrijf, waarover de onderhandelin gen nu bijna zijn afgerond, is dus gewoon bedoeld om onze economische groei af te bouwen." Hoewel er nog wat onzekerhe den zijn, verwacht de heer Milikan wel, dat het Burcht complex kan worden gehand haafd als typisch zalenbe- drijf. Hij wilde er dit over kwijt: "De hele situatie heeft mij wel een beetje overvallen, waar- BOSKOOP Een delegatie uit het Belgische Weteren brengt een tweedaags bezoek aan Bos koop. Gisteren werden de gas ten in het raadhuis door het ge meentebestuur ontvangen en be groet door burgemeester baron van Dedem, die de ontmoeting de verbroedering begon vorig jaar januari een klein begin naar de Europese eenheid noemde. Gastheer en gast bur gemeester VuyIsteke van Wette ren tekenden de vriendschaps oorkonde. het hele gezelschap ging buiten op de foto en er werden fraaie cadeaus uitgewis seld. door alles in een stroomver snelling is gekomen. Op het eerste gezicht bekeken, zou ik zeggen, dat de grote zaal en de koffiekamer na de no dige voorzieningen kunnen worden gehandhaafd voor de verhuur, terwijl daarnaast ook de arena bepaald mog- lijkheden biedt. Het verval len Herenlogement en het oude stallencomplex moeten wij rfiaar helemaal buiten beschouwing laten; die zijn stuk voor stuk "onbewoon baar". Óver een half jaar wil ik B. en W. een rapport voorleggen en op dit moment zit ik voor de vraag wat is nu 'advi- seerbaar'? Gaan wij het za lencomplex handhaven, dan betekent dit investeringen voor de gemeente en de ex ploitant. Zou handhaven van het complex als zalenbedrijf er niet in zitten, dan kan het bijvoorbeeld worden bestemd om er een gemeentelijke dienst in onder te brengen, wat echter ook veel geld zal kosten. Voor de boven op de Burcht gelegen arena, die nu zo mooi is gerestaureerd, gaan mijn gedachten de kant uit van de showbusiness. Zo- merconcerten bijvoorbeeld en een gezellig terras. Wat u ook moet weten Nieuwkoop - 1 tal van de gemeente Nieuw koop is in 1970 met 490 ge groeid en gekomen op 8572, Het geboorteoverschot be droeg 152 en het vestigings overschot bedroeg 338. Alphen-Den Haag De Haagse economische politie rechter heeft een 34-jarige Alphenaar veroordeeld tot 25 gulden boete. De landbouwer zondag een caravan op een vrachtwagen vervoerd zon der daar een vergunning voor te hebben. Nieuwveen-Den Haag De Haagse politierechter heeft een 36-jarige landbouwer uit Nieuwveen veroordeeld tot 60 gulden boete. De landbouw had een ambtenaar geslagen tijdens een geschil of de be strijdingsmiddelen op het be drijf van de Nieuwvener wel of niet goed waren opgesla gen. 275-320, tulpei 180. Prcludci 170-200. Gel< Ralph 1X0-200. LusURC WltweniG( i 140-165. Apcldoor 150-180. Witte Slen 25-33. Rode Gy Sim 21-33. 33. La Rève 30-41. Yellow 150-250. White i van De Burcht, waarvan de heer Millikan een terras wil maken. Groenestein uit de duisternis HAZERSWOUDE— De wijk Groe nestein zal, gezien het feit da' de openbare verlichting nlei meer aan de eisen voldoet, uil de duisternis worden gehaald Voor de realisering van hei nieuwe verlichtlngsplan zijr 11.000,- nodig. Het bestuur van de Vcreniginp voor Protestants-Christelijk Schoolonderwijs te Hazerswou- de-dorp wil de klouterschoo „Het Hazebos" met een lokaai uitbreiden. Burgemeester er wethouders willen de gcvraagdi medewerking verlenen. Het college wil de subsidies aor dertien landelijke instanties, waaronder de Europese Bewe ging. het Koningin Wilhelmins Fonds, Nationaal Rheumnfonds, Militaire Tehuizen en de Bonc tegen het schenden van God! naam. intrekken c.q. niet op nieuw verlenen. In afwijking van het advies vur de commissie van advies en bij stand voor algemene zaken wil het college het lidmaatschap van de vereniging De Hollands» Molen continueren. B. en W. achten het belangrijk voor Ha zerswoude om activiteiten, ge richt op het behoud van de mo lens, te steunen. Viarinonds vuil naar Leiden-N. LEIDEN Nog in de eerste helft van dit jaar wordt een begin ge maakt met het leggen van een persleiding voor rioolwater van Warmond naar de zuiveringsin stallatie Leiden—Slaaghsloot en met de bouw van een rioolwa tergemaal. De aanleg van deze werken zal ongeveer een jaar vergen. De totule kosten vsn het werk wor den begroot op 1.280.000,-. Het college vnn Dijkgraaf en Hoog heemraden verzoekt de verenig de vergadering van hel Hoog heemraadschap van Rijnland voor de verwezenlijking van deze eerste fnse vun het afval- wntorplan voor de Leidse agglo meratie een aanvullend krediet van 300.000.- beschikbaar te stellen. LEIDENDeze zomer nog wordt begonnen met de bouw van een definitieve rioolwaterzuiverings- NOORDWIJK Voor de bezorging van de Leidse Courant vragen wij in bezit van bromfiets, voor een wijk in Noordwijk-Binnen. Aanmelden en inlichtingen bij de ogent van de Leidse Courant, J. Weijers, Susan na van Ettenstraat 18, Noordwijk. installatie voor Langeraar. De bouw van de installatie zal on geveer een jaar duren. De zui veringsinstallatie is ontworpen als een oxydatiesloot met nabe- zinktank. Ze zal een uiteindelij ke capaciteit krijgen van onge veer 7.500 inwoner-equivalenten in 1985 voor de kern Langeraar. waarbij rekening wordt gehou den met de toekomstige aanslui ting van de kern Papenveer. De bouw wordt in twee fasen uitge voerd: de eerste fase geeft de instaüatie een zuiveringscapaci teit van 3.000 i.e.: na voltooiing van de tweede fase bereikt de installatie pas haar uiteindelijke capaciteit. De kosten van de aanleg worden begroot op 1,3 miljoen gulden. Tot het mo- zijn afval- gedeelte onge- de Langeraar- een ander deel i de proef-zuive- polderw woonkern Lange; water (voor eei zuiverd) lozen i se plassen; vooi verdwijnt het vi ring vun TNO van de Wassenaarsepo'der. Het vervangen van de proefinstalla tie door een definitieve zuive ring is nu hoogst urgent; In ver band met de aanleg van de zui veringsinstallatie ral de ge meente Ter Aar maatregelen moeten treffen voor het Barras sen van het rioleringsstelsel van Langeraar i.v.m. de aan voer van afvalwater uit Kater- veer en met het opvoeren van afvalwater tot lozingsniveau. TER AAR De heer C. Hooger- vorst is 25 jaar lid van het Pa rochieel Charitatief bestuur, een feit dat gisteravond in het Paro chiehuis werd gevierd. Pastoor Van Rossum bracht de pauselij ke onderscheiding Pro Ecclesia mee en mevrouw Hoogervorst mocht hem opspelden. Natuur-1 lijk waren er veel waarderende woorden en gulle geschenken voor de jubilaris die zich op een uitgebreid terrein bijzonder ver dienstelijk heejt gemaakt voor de samenleving in de gemeente. HAZERSWOUDE De bespre kingen tussen het gemeentebe stuur van Hazerswoude en Pro vinciale Waterstaat ten aanzien van een oplossing van de recon structie van het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg zullen binnenkort het eindstadium be- heiken. Binnen een jaar zal ove rigens een nieuw onlwerpbe- stemmingsplan voor het gebied van de bebouwde kom van Ha- zerswoude-dorp ten oosten van de Rembrandtlaan kunnen wor den opgemaakt en ter inzage worden gelegd. B. en W. schrijven aan de raad dat het op 28 januari van het vorig jaar door de raad geno men voorbereidingsbesluit sinds dien nogal wat op- en aanmer kingen van de zijde van de PPC heeft ontmeet, die de tervisie- legging ernstig hebben ver traagd. De plaats van de riool- zuiveringsinstallatie en de re constructie van bovengenoemd kruispunt met name kregen on der meer de aandacht. Het aanstaande donderdag te ne- men voorbereidingsbesluit door de raad be'reft een gebied dat groter is dan dat van vorig jaar. Dat houdt onder meer ver band met de eventuele plannen voor een rioolzuiveringsinstalla tie, die ten noorden van de mo lenboezem zal verrijzen. Ook krijgt de raad een herziening van het voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Dorp-zuid tei goedkeuring voorgelegd. Onder handelingen met een grondeige naar zijn bijna rond en dat ioi bij toewijzing van een woning contingent de mogelijkheid scheppen snel te kunnen begin nen met bouw van huizen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3