Interesse ouders voor ,De Rode W ip" is nihil Overweldigend succes van Don Kozakkenkoor Nieuw voetbal complex voor Zevenhoven Brueghel- expositie Koudekerk li Voorschotenaren leefden van de wind tt: een flinke iongen PAGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 JANUARI 1971 KOUDEKERK De rondrei zende expositie van foto's van Pieter Bruegel zal ook Koudekeric aandoen. De ten toonstelling van zwart-wit en kleurenfoto's van werken van de Vlaamse meester, die in zijn oeuvre vooral de mens centraal stelde, werd opgebouwd door de rijksin spectie voor Roerende Monu menten. Men kan zowel hele schilderijen als uitvergrote details zien. De tentoonstel ling wordt opgezet in de voormalige Burg. de Herder- school. Openingstijden van 21 jan. tot 10 febr. op werkda gen van 3—5 en 7.30—9.00 uur. en zaterdags van 10 tot 12.00 uur. Rieten dak boerderij Hoogmade 1 Roelof arendsveen Deze mannen maakten gisteren een wat teleurgestelde indruk. Het weer zat hen u dwars. Als het een beetje had willen vriezen zou de nieuwe kantine van de ijsvereniging Alkemade zijn première hebben beleefd. De kantine is het afgelopen seizoen opgetrokken in een reeds bestaand ge- -bouw. Maar zoals gezegd, het hoefde allemaal niet meer zo nodig gistermiddag. Warmond De ontzanding van de Voorhofpolder langs de Leidse Vaart noopt openbare werken af en toe tot forse technische ingrepen. Zoals hier is te zien moeten draglines en boten er aan te pas komen om over de Leidse Vaart een stellage aan te brengen die het mogelijk moet maken een spuitleiding naar de Morsebelpolder in Oegstgeest te geleiden. _H. H. Sporthuis sterker dan JÉ :J De Nachtegaal H. O (Noordwijk Het Noordwijkse zaalvoetbalspektakel wérd na een minuut stilte voor de over kleden wethouder Den Otter inge- zet met het duel tussen Hol- lands Hongaars Sporthuis en de -jvi Nachtegaal. öe Nachtegaal verloor met 3—2. Dezelfde stand werd bereikt bij Driehoek Piet Heyn tegen Jaap Augustinus. Driehoek Piet Heyn stond bij de rust met 10 ach- 1 m ter, maar slaagde erin na de ^wisseling met 3—1 voor te ko men. Estec—FC De Landbouw was een saaie wedstrijd, die on- danks een gelijkopgaande score- V* verloop. Na een ruime voor- - sprong kwam de Landbouw toch 2 nog in moeilijkheden. Eindstand 54. Zeepaardje Verhart deelden de punten: Garage Sassenheim De hierboven afge beelde man op het trapje is niet de eerste arrestant in het nieuwe politiebureau van Sassenheim. Hoewel het er wel wat op lijkt, want voor de geopende celdeur kijkt hij verlangend door de tra lies naar buiten. Het nieuwe politiebureau van Sas senheim aan de Menneweg waar onze fotograaf een kijkje ging nemen zal over enige weken l worden opgeleverd. Hij zag er o.a. de twee cellen in aanbouw waar men desgewenst (of onge wenst) in bewaring kan worden in genomen. Om nog even terug te komen bij de man op het trap je, een van de bouwvakkers: hij moet zich wel een beetje een ge- kooide gevoeld hebben op dit doorwerkproject, terwijl zijn collega's uitgevroren buiten lie pen. BENOEMING Tot dijkgraaf van het grootwaterschap van Woerden is benoemd: prof. dr. H. van der Linden te Oegst geest. LEIDEN Dit waren ze dan! Het wereldberoemde Don Kozakkenkoor onder leiding van de evenzeer beroemde Serge Jaroff. Tot nu toe voor velen via radio en grammo foonplaat een begrip, een naam met strelende stem uitgesproken!). Het leek of die velen allen naar Leiden waren gekomen, want het is nauwelijks denkbaar dat onze stad zóveel inwoners heeft: de Stadsgehoorzaal was letterlijk tot de note ge vuld. Sinds lang in vergelij king met andere culturele gebeurtenissen een ongewoon beeld. Misschien bestaat de roem van dit koor hierin, dat het met geen enkel ander waar ook ter wereld vergeleken kan worden. Deze mensen zin gen, als we het zo mogen zeggen: ,,fris van de lever en recht uit het volle hart Soms met een orgie van klank, dan weer met strelen de effecten. Emotioneel, maar toch gedisciplineerd. En zingen kunnen ze! Er zijn stemmen bij die iemand ril lingen van genot bezorgen, een Hlibka (l), een Lugo of een Minsky en nog anderen, die wij niet bij naam ken nen. Er zijn ook stemmen bij die ons rillingen bezorg den om een andere reden: zulk hoge falsetstemmen kennen wij hier niet en ze liggen ons niet zo zeer. Maar in dit geheel van tegenstel lingen pasten ze wonderwel. En voor dit alles, de kleine gróte Jaroff, zijn koor met sobere handbewegingen lei dend, maar met een gespan nenheid. die zijn uitwerking niet miste. Het programma had het vertrouwde aspect van de wereldroem, als .Zwarte ogen", het ,,Wolga- lied", „Stenka Rasin" en vooral niet te vergeten het mooi gezongen „Ich bete an die Macht der Liebe" (de toegift, waarmee Jaroff on verbiddelijk de deur achter zich sloot, alle smeekbeden van het opgetogen audito rium ten spijt). Daarnaast nog vele, wat minder beken de werken. Zoals gezegd, dit koor kan men niet vergelij ken met de gecultiveerde ko ren waaraan ons land rijk is. Voor alles is dit een Rus sisch volkskoor, met de charme van de emotie, die bij velen aanslaat". Ook hier dus een overweldigend succes! Eveneens voor K. en O., onder wiens auspiciën dit concert tot stand kwam. B. Rijnders ZEVENHOVEN Eén van de worden bespaard, terwijl bo- pupillen van Zevenhoven zal vendien nog subsidies in het de eerste paal slaan op het vooruitzicht zijn gesteld door nieuwe complex van de za- nsf, Provinciale Sportraad terdagvereniging. Om de en gemeente. Tegemoetko- kosten te drukken en ook om mingen, die circa tiendui- de gebeurtenis wat minder zend gulden elk zullen belo- officieel te doen verlopen, is pen. Het restant zal via een onder veertig pupillen geloot. lening worden verkregen. De De 9-jarige Henk Aartman uit acht personen bestaande kwam als de gelukkige uit bouwcommissie (A. J. Bal de bus, die zaterdagmorgen vert, voorzitter, H. Th. van 29 januari om tien uur de Noorden, secretaris, M. v. "eerste" paal de grond aan Trigt. penningmeester, J. van de Stationsweg mag inheien. Tol, S. v. Wengerden, aanne- Daar zijn twee velden uitge- mer, J. v. d. Linden, uitvoer- legd voor de voetbalvereni- der, H. Bos, uitvoerder, en ging, die door het uitbrei- W. v. Trigt) hoopt dat de dingsplan van de gemeente opening van de accommoda- van het oude, niet al te bes- tie medio september zal val- te veld „verdreven" gaat len. worden. De vereniging rouwt Bouwkundig hoofdopzichter H. er niet om. Het nieuwe com- Th. v. Noorden, die de lei- plex omvat namelijk twee ding van de bouwcommissie velden, waaraan waarschijn- heeft, en in het "dagelijks le lijk, nog een derde oefenveld yen" van Zevenhoven coach zal worden toegevoegd, zes is van het eerste elftal; "Of kleedkamers, met douches, wij in het nieuwe seizoen toiletten, een kantine van 9 x reeds aan de Stationsweg 15 meter, een scheidsrech- gaan spelen is nog onzeker, terskamer, bestuurskamer, De Heidemaatschappij, die bar. keuken en EHBO- de velden heeft aangelegd, vertrek Begrote kosten heeft ons aangeraden alleen 231.62i,-. Dank zij een vlot het eerste elftal voorlopig verlopen actie, die van 17 nog op het nieuwe complex december tot 14 januari te laten spelen. Wij voelen er heeft geduurd, heeft de ver- echter weinig voor om de eniging zelfs reeds een kwart vereniging uit elkaar te gaan ton binnen gekregen. Door trekken en op twee verschil- zelfwerzaamheid zal nog Jen^,e ve'den te gaan spe- eens negentigduizend gulden len VOORSCHOTEN In Voorschoten heeft vroeger een aantal mensen van de wind geleefd. Zij hadden in de wind tot hun steun en kracht. Molenaar zijn was een begeerd en belangrijk beroep. Naast enige watermolens, waarvan alleen de Knippoldermolen nog aanwezig is, telde Voorschoten minstens drie korenmolens. Langs de Vliet in de polder werd in 1739 een korenmolen gebouwd. Rond 1930 werd de molen afgebroken. De gevelsteen met de spreuk „Oranye Boom is myn naam - om kooren te breken ben ik be kwaam - ANO 1739" werd opgeslagen in een Leids museum. Bij het volbouwen van de vroegere polder tot de wijk „Vlietwijk" werd een straat vernoemd naar deze molen. Het Leidse museum schonk de gemeente Voorschoten de gevelsteen en boven het naambord van de Oranjeboomstraat werd de kleurrijke gevelsteen aangebracht. Het lijkt een reclame voor gerstenat, het is een herinnering aan de tijd dat mensen in Voorschoten van de wind leefden en windstilweer werkeloosheid betekende. TT" |A - - ji vernieuwd Woubrugge De landbouwer W. van Leeuwen, wonendeaan de Van Klaverweljdeweg te Hoog- made verzocht de gemeente om een bijdrage te willen verlenen in de kosten van vernieuwing van het rieten dak van zijn boerderij. De totale kosten wor den geraamd op 6400. 'Naar analogie van een dergelijke aanvraag van D. van Straalen, waarbij de raad gunstig advi seerde, stellen B. en W. thans weer voor een bijdrage te verle nen van 25 procent van deze kosten. VOORHOUT Zaterdagavond wordt er in de kapel van de BNS een jongerenmis gehou den, waaraan de groep „Elim" haar medewerking verleend. Pater Paul Chapel gaat voor. Het thema van de mis is „De boeiende Chris tus"; aanvang 19.30 uur. HAZERSWOUDE De heer H. de Graaf is een de zer dagen 25 jaar in dienst bij de overheid. Sinds 1956 werkt hij bij de plantsoenen dienst van Hazerswoude. Woensdag 2 februari is een receptie in het gemeen tehuis, aanvang 17.00 uur. Leiden De afgelopen nacht wer den 2 auto's gestolen. Een gele Fiat 850 kenteken 24-93-RJ en een beige-bruine Citrcën DS ken teken 35-91-AT. HAZERSWOUDE Als het aan het dagelijs bestuur van de Ha- zerswoudse speeltuinvereniging De Rode Wip zou liggen, zouden er véél meer activiteiten wor den ontplooid in het zomersei zoen dan tot nu toe het geval was. Maar... het dagelijks bestuur, bes.aande uit voorzitter P. van Rijn. secretaresse me vrouw J. Stikkelorum en pen ningmeester A. Verheul, be merkt zo weinig (zeg maar géén) belangstelling van de kant van de 420 leden uit de wijk Rhynenburch. Voorzitter P. van Rijn van de thans met winterreces zijnde vereniging: „In het voorjaar zie je over het algemeen enkele be stuursleden alle mogelijke kar weitjes in de speeltuin langs de spoorlijn opknappen. Van de va ders van de kinderen zie je nie mand". En er moet heel wat verf- en i met zo héél weinigen uit te voe ren", meent de heer Van Rijn. En hij wijt het ook aan de ge ringe interesse van de leden, dat er nog geen fiets- en/of wandelclub als onderafdeling van De Rode Wip uit de grond is gestampt. „Want daartoe bestonden destijds ook al ideeën". paratiewerk worden verricht. Speeltuinvereniging De Rode Wip NOORDWIJK Voor de bezorging van de Leidse Courant vragen wij in bezit van bromfiets, voor een wijk in Noordwijk-Binnen. Aanmelden en inlichtingen bij de agent van de Leidse Courant, J. Weijers, Susan na van Ettenstraat 18, Noordwijk. voordat de speeltuin, die ge noemd is naar Hazerswoudes mooiste molen De Rode Wip, op 30 april weer kan worden open gesteld... Het bestuur van de Rode Wip heeft plannen gehad, om een clubgebouw bij de speeltuin te bouwen. „Zoiets missen we nu eenmaal, zo'n gebouw. Maar het is moeilijk, om de plannen Leiden Een 6-jarige jongen uit de De Carneostraat is gistermid dag omstreeks half 4 door het ijs van de vijver langs de Smaragdlaan gezakt. De 26-jari- ge A. Frank uit Amsterdam slaagde er in de jongen op het droge te brengen. Hij kwam hierbij echter ook zelf in het water te recht. draait overigens goed wat de fi nanciële positie betreft. De con tributies worden door de 420 le den grif betaald, maar aan de andere kant is het dagelijks bestuur wel van het standpunt gestapt, om één keer per jaar een ledenvergadering te houden. „Daar komt niemand", aldus voorzitter Van Rijn, die erop wijst dat het bestuur de leden via een advertentie in het plaat selijke advertentieblad vraagt, of zij belangstelling hebben voor het houden van een jaarverga dering. Reacties? „Nee"... Het zal de kinderen van de leden overigens een biet zijn, wanneer ze de komende t- 'er in de speeltuin De Rode Wip ronddol len onder het toeziend oog van de „opa's" Brommers en Van de Heiden... Met dit koude weer is er helemaal geen belangstelling voor De Rode Wip Wat u ook moet weten HAZERSWOUDE Zater dag 22 januari, vanaf 19.30 uur, organiseert Pleyn 68 in het Groenendijks parochie huis te Hazerswoude-Rijndijk een discotheekavond voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. TER AAR De biljartver eniging De Plas bestaat vrij dag a.s. 25 jaar. Ter gele genheid daarvan wordt op die dag van zeven tot half tien receptie gehouden in ho tel-café De Plas, Langeraar- seweg 1 in Langeraar. Een heuglijk feit is ook dat de heren Cor Pieterse, Adr. Eg berts, Hein Pieterse en C. Mank vanaf de oprichting lid zijn. De heer Pieterse is voorzitter, de heer Egberts secretaris. LEIDEN. Het viscollege „De Zinker" heeft de eerste vis wedstrijd gehouden in 1972. Plaats van handeling de Ringvaart ter hoogte van Schiphol-Pandarosa. Of schoon de temperatuur ver beneden het vriespunt lag kwam de helft van het aan tal leden opdagen. Na 2x l'/£ uur was de uitslag als volgt: 1. Chr. J. de Wit 9 stuks (975 gram); 2. H. J. Fasel 1 (300 gram), 3. J. v. Gent 2 stuks (175 gram), 4. C. Kok 1 (150 gram), 5. W. de Wit jr. 1 (150 gram), 6. F. v. Leeuwen 1 (75 gram), 7. J. Visscher 1 (65 gram). De overigen ver schalkten geen vis. HILLEGOM In „Weltevre den" is gisteravond door Amfi'66 een wedstrijd gehou den onder het motto „Prosit". Eerste werd J. van der Voorn uit Bennebroek, tweede W. Kamerman uit Lisse en derde R. Segers uit Lisse. Op dins dag 1 februari verzorgt de filmclub Noordwijk 'n avond. HOOGMADE De contact avond van de handbalvereni ging MMO is een succes ge worden. Er waren 56 mensen. De kaartwedstrijd werd ge wonnen door H. Bank sr., tweede werd mevrouw Van der Meer-Van der Geest en derde K. van der Voorn. SASSENHEIM Gistermor gen om negen uur reed de 11-jarige Marga van der Wal per fiets op de Hoofdstraat, waarbij zij plotseling de Park laan inreed. Als gevolg hier van werd ze door een van achterkomende personenwa gen geschept en tegen het wegdek gesmakt. Zij liep geen letsel op. WOUBRUGGE De uitslag van de klaverjaswedstrijd van v.v. Woubrugge is ge wonnen door mevrouw Vos. Tweede werd mevrouw Koet sier en derde C. Slingerland. ALPHEN Het bestuur van de Rijwielvierdaagse is uitgebreid met hoofdinspec teur van politie de heer Van Voorden. Dit jaar wordt de Laura voor de 25e maal ge houden. De opening is op F maandag 3 juli. De aanvra gen stromen reeds binnen. Wat het buitenland betreft vooral uit België en Enge land. BOSKOOP Door het uit vallen van een regulator bij de gasunie ontstond stagna tie in de gastoevoer in Bos koop. De druk verminderde zodat de waakvlammen v;»i 1 de gaskachels uitgingen. Het euvel werd snel verholpen. BOSKOOP De vrijwillig brandweer gaat als de ge meenteraad het goedkeurt samenwerken met 24 ge- meenten in een nieuwe opge richte kring Midden Holland met een centrale meldings- post in Gouda. De brand weerwagens en verdere ma terialen blijven in de diverse dorpen gestationeerd. ZOETERWOUDE Me vrouw Frankenmolen, leer- i kracht van de Sjaloomschool, heeft dezer dagen de 65-jari- ge leeftijd bereikt. Zij is al geruime tijd met ziektever lof en zal met ingang van 1 februari met pensioen gaan. Het afscheid zal in besloten kring plaatshebben. Daartoe zullen afvaardigingen van het bestuur, oudercomité en onderwijsteam morgen een bezoek brengen aan haar wo ning in Voorburg. ZOETERWOUDE De film „Schipper naast God" van Jan de Hartog is mor genavond te zien in het Don Boscohuis, 8 uur. Organisa tor is de K.P.J. die hierbij een uitvoerig discussiepro gramma heeft o.l.v. pater P. Peeters Weem. TER AAR De jeugd commissie van Altior organiseert op zaterdag 22 januari een balavond voor gehuwde paren. Aanvang 8 uur in het parochiehuis. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het trio „The Blaricks". Op deze avond kunnen tevens de bestelde kaarten worden afgehaald voor de carnavalsavond op 5 februari a.s. die eveneens in het parochiehuis zal worden gehouden. ALKEMADE De jongens en meisjes van de zesde klas sen van alle lagere scholen in Alkemade hebben zich en zullen dat ook morgen doen gebogen over de test die wordt afgenomen door het i Adviesbureau voor School en Beroepskeuze. Door dit bu- reau wordt een rapport opge steld over het resultaat van deze test dat door iedere leerling behaald wordt. Na gesprekken tussen adviesbu reau, leerkrachten en ou ders, wordt voor elk kind een uitvoerig advies uitge bracht, waarin de vorm van voortgezet onderwijs wordt f genoemd, die voor het kindj het meest geschikt is.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6